Status för tävlingsinläsning 2010

Sammanställningen gäller alla tävlingar som finns i SOFTs tävlingskalender. Det kan finnas andra inlästa resultat förutom dessa.

Tävlingar som är behandlade

265 st tävlingar inlästa.

Banlängd saknas för någon klass

Oftast bara en enstaka klass som Inskolning, i några fall för alla klasser.
Pan nattenOK Pan-Kristianstad2010-03-05
BergslagsträffenFagersta OK2010-04-24
GöingefejdenFK Göingarna2010-04-25
KM sprintKungälvs OK2010-06-01
SommarlandssprintenIK Gandvik2010-06-06
Trekvällars Etapp 1OK Ravinen2010-07-05
Sommarserie 9Njurunda OK2010-07-22
TyringerundanOK Tyringe2010-08-14
KM långKungälvs OK, Sävedalens AIK2010-08-17
Simlångsträffen 2010Simlångsdalens IF2010-08-29
Kalmar OKKalmar OK2010-08-29
DM Medel Örebro LänLindebygdens OK2010-09-18
DM Kaveln DirektFK Vittus2010-09-19
DM Lång Örebro LänLindebygdens OK2010-09-19
DM Natt MedelpadKovlands IF2010-09-22
Nattatrôvet 7h MästerskapOK Mark2010-09-24

Inga "Ej Startande"

Tyder på att det eventuellt fattas Ej Startande i resultatfilen som är inläst, om man har varit tvungen att läsa in sträcktidslistan istf. vanliga resultat kan det vara fallet.
Viking Memorial - The NightmareVästerås SOK2010-03-12
Viking Memorial - The HuntVästerås SOK2010-03-14
Natt-VMOK Nackhe2010-03-18
Medeldistans Elitserien Och Silva Junior CupVäxjö OK2010-04-05
Polaris Park-o Cup 1Östersunds OK2010-04-15
KolmårdsdubbelnKrokeks OK, OK Kolmården, Åby Skid o OK2010-04-17
Polaris Park-o Cup 3Östersunds OK2010-04-22
Nok:s NationellaNorbergs OK2010-04-25
Polaris Park-o Cup 4Östersunds OK2010-04-27
Polaris Park-o Cup 5Östersunds OK2010-04-29
KM Lång OrionOK Dacke2010-05-08
UOK MedeldistansUlricehamns OK2010-05-08
Vårserien Etapp1OK Alehof2010-05-08
Närkekvartetten Dag 1KFUM Örebro OK2010-05-13
Närkekvartetten Dag 4Hagaby GOIF2010-05-16
ForsarännetForsa OK2010-05-22
Sommarserie 2Njurunda OK2010-05-27
Kungsbacka 5-dagars Etapp 1Fjärås AIK, IF Rigor, OK Löftan2010-06-01
KM sprintKungälvs OK2010-06-01
Västerbottens 3-dagars Etapp 1Umedalens IF2010-06-04
Västerbottens 3-dagars Etapp 2IFK Umeå2010-06-05
Västerbottens 3-dagars Etapp 3IFK Umeå2010-06-06
SidensjösprintenSidensjö IK2010-06-08
Sommarserie 3Njurunda OK2010-06-10
Rehns NationellaRehns BK2010-06-13
BrödkampenOckelbo OK2010-06-16
Sommarserie 6Njurunda OK2010-06-24
Poängtävling 7OK Milan2010-06-29
Bottnaryds IF NärtävlingBottnaryds IF2010-07-01
Poängtävling 8OK Milan2010-07-06
Poängtävling 9OK Milan2010-07-13
Sommarserie 8Njurunda OK2010-07-15
Sommarserien: MastloppetSOIK Hellas2010-07-20
Sommarserie 9Njurunda OK2010-07-22
Dala veteran-olDomnarvets GOIF2010-07-27
Sommarserie 10Njurunda OK2010-08-05
Vittuskavel Öppna klasserFK Vittus2010-08-22
Barkenträffen LångdistansSmedjebackens OK2010-08-22
KM Sprint OrionOK Orion2010-08-26
Hellasdubbeln, MedelSOIK Hellas2010-08-28
SM Lång FinalOK Tyr, SK Örnen2010-08-29
MalmiafejdenOK Malmia2010-09-04
MalmiafejdenOK Malmia2010-09-05
DM Medel DalarnaLudvika OK2010-09-11
DM Gbg/Västergötland Öppna KlasserBredareds IF, Hestra IF2010-09-11
DM långdistans DalarnaSäterbygdens OK2010-09-12
DM-natt DalarnaDomnarvets GOIF2010-09-17
DM Kaveln DirektFK Vittus2010-09-19
Blåbärskavlen - Öppna BanorVäxjö OK2010-09-25
Lampstafetten Direkt OK VilseOK Vilse 872010-10-22

Tävlingar som ännu inte är inlästa (väntar på resultatlista)

Nyårs-OLTormestorps IF2010-01-01
VinterträningstestetKöping-Kolsva OK2010-01-06
Mila Stockholm By Night - etapp 3IFK Enskede2010-01-13
Haninge SOK Skid OL 2010Haninge SOK2010-01-17
DM Natt skidorienterigBrunflo IF2010-02-03
Mila Stockholm By Night - etapp 4IFK Lidingös Skid o OK2010-02-10
Östra Blekinges Nattcup 8OK Orion, Ronneby OK2010-02-11
Östra Blekinges Nattcup 9OK Orion2010-02-18
Östra Blekinges Nattcup 10FK Vittus, OK Orion2010-02-25
Östra Blekinges Nattcup 11OK Orion2010-03-04
Skåne-Mixen individuelltOK Pan-Kristianstad2010-03-06
Skåne-MixenOK Pan-Kristianstad2010-03-06
Mila Stockholm By Night - FinalTullinge SK2010-03-10
Östra Blekinges Nattcup 12OK Dacke, OK Orion2010-03-11
Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOK2010-03-13
Viking Memorial - The HellVästerås SOK2010-03-13
Östra Blekinges Nattcup 13Ronneby OK2010-03-18
TräningsorienteringHalmstad OK2010-03-25
Östra Blekinges Nattcup 14OK Orion2010-03-25
Earth Hour RogainingWaxholms OK2010-03-27
VÃ¥ffelracetTierps SOK2010-03-28
VÃ¥rvinterCupMalmö OK2010-03-28
Veteran-OLSödertälje IF2010-03-30
PjäxnattenIK Gandvik2010-04-01
StjärnnattenOK Orion2010-04-01
Skärtorsdagsnatt 2010Hjärnarps GH OL2010-04-01
FIVE-O 1/ Natt-DM V-götl / HäxjaktenIK Gandvik2010-04-01
FK Ã…senFK Åsen2010-04-03
Elitserie och J-cup, Växjö, VTSC juniorVäxjö OK2010-04-03
Elitserie och J-cup, VäxjöVäxjö OK2010-04-05
Nattugglan - The owls are not what they seemTullinge SK2010-04-09
Grymnatta / Sthlms Natt-DMVäsby OK2010-04-09
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IK2010-04-10
Frosta OKFrosta OK2010-04-10
Ringsjö OKRingsjö OK2010-04-11
SM UltralångRonneby OK2010-04-11
Ronneby OK nationellRonneby OK2010-04-11
Klyftamo Cup 1OK Klyftamo2010-04-13
AllianstävlingHultsfreds OK2010-04-13
Krets NattOK Tyringe2010-04-14
Natt KMJärla Orientering2010-04-15
Öppen träningsOLHalmstad OK2010-04-15
SvartnattaVingåkers OK2010-04-16
NattinattaGotlands Bro Orienteringsklubb2010-04-16
GöteborgsdubbelnLerums SOK2010-04-17
BrorusetGotlands Bro Orienteringsklubb2010-04-17
KolmÃ¥rdskavlenKrokeks OK, OK Kolmården, Åby Skid o OK2010-04-18
Kvillebyns klassiskaKvillebyns SK2010-04-18
EnenracetOK Enen2010-04-18
SuderträffenIF Hansa-Hoburg2010-04-18
Poängtävling 2OK Milan2010-04-20
TiomilarepetOK Älvsjö-Örby2010-04-20
Klyftamo Cup 2OK Klyftamo2010-04-20
Polaris ParkO Cup 2Östersunds OK2010-04-20
DM Natt DalarnaDomnarvets GOIF2010-04-20
Veteran OLTrollhättans SK2010-04-21
Öppen träningsOL - kuperad storskog!Halmstad OK2010-04-22
Torsdagsträning Nässjö OKNässjö OK2010-04-22
RIK/UIF Natt Upsala MöteRasbo IK, Upsala IF2010-04-23
Pre-O Natt, OK PANOK Pan-Kristianstad2010-04-23
Njudung-NattIFK Sävsjö2010-04-23
StigtomtakavlenOK Hällen2010-04-24
Ravinträffen, medel ("För-NOC")OK Ravinen, Söders SOL Tyresö2010-04-24
Pre-O, OK PANOK Pan-Kristianstad2010-04-24
Nybro OK MedelNybro OK2010-04-24
VÃ¥rspringetLinköpings OK2010-04-24
Bergslagsträffen 2010Fagersta OK2010-04-24
GöingesprintenFK Göingarna2010-04-24
LetälvsträffenDegerfors OK, OK Djerf2010-04-24
Öka fartaTidaholm SOK Sisu2010-04-25
Söders Orientering, lÃ¥ng ("För-NOC")OK Ravinen, Söders SOL Tyresö2010-04-25
Pre-O, OK PAN OK Pan-Kristianstad2010-04-25
Nybro OK LÃ¥ng VTSCNybro OK2010-04-25
Urban-Hjärne KampenOK Motala2010-04-25
Kroppefjällsträffen 2010OK Kroppefjäll2010-04-25
Göingefejden 2010FK Göingarna2010-04-25
BoforsloppetDegerfors OK, OK Djerf2010-04-25
Lyftet/KattenHallstahammars OK2010-04-26
SAKO-serien deltävling 1Vänersborgs SK2010-04-27
IFK Lidingö och OK Ravinens Sprint-KMIFK Lidingös Skid o OK2010-04-27
Poängtävling 3OK Milan2010-04-27
VPT1Vandrarringen2010-04-27
TestträningTullinge SK2010-04-27
BauernattaJönköpings OK2010-04-28
Elitserien SprintNAIS Orienteringsklubb2010-04-30
10MILAFinspångs SOK, OK Denseln2010-05-01
SilverjaktenOK Norden, Sala OK2010-05-01
OrustkavlenSvanesunds GIF2010-05-01
VeteranträffenÖsterfärnebo IF2010-05-02
PilaboträffenAnnebergs GIF2010-05-02
Poängtävling 4OK Milan2010-05-04
DM Ultralång VästmanlandHallstahammars OK2010-05-04
FUS Folkare ungdomsserieAvesta OK2010-05-04
Grand Prix 2010Värend GN OL2010-05-05
OL-Cup Sprint 1Myggans OS2010-05-05
U-serie 1 Västra BlekingeOK Skogsfalken2010-05-05
DM Sprint StockholmHaninge SOK2010-05-05
Göteborg Sprint Cup 2Tolereds Allmänna IK2010-05-05
Ungdomsserien NjudungszonenBodafors OK, IFK Stockaryd, IFK Sävsjö, OK Bävern, OK Njudung2010-05-05
UngdomsserienRonneby OK2010-05-05
VPT 2Köping-Kolsva OK2010-05-06
Träningscupen del 14 - Star WarsSundsvalls OK2010-05-06
Ungdomsserie 2 TjustVästerviks OK2010-05-06
ParkserienHagaby GOIF2010-05-06
OK Torfinn Älgots cupOK Torfinn2010-05-08
Ulricehamns OK medeldistansUlricehamns OK2010-05-08
MörtsjödubbelnSnättringe SK2010-05-08
NyköpingsorienteringenNyköpings OK2010-05-08
VÃ¥rluffen LÃ¥ngGävle OK2010-05-08
Tibro OK UngdomsserienTibro OK2010-05-08
UngdomsserienEds SK2010-05-08
Älgots Cup Örkelljunga FKÖrkelljunga FK2010-05-08
LÃ¥ng-KM Dacke, Orion, VittusOK Dacke2010-05-08
VikingträffenIK Vikings OK2010-05-09
OL-Cup Medel 1Umeå OK2010-05-09
TorsÃ¥s OKTorsås OK2010-05-09
GripträffenOK Grip2010-05-09
ÄndÃ¥ NÃ¥gotÅmåls OK2010-05-09
VårträffenVisborgs OK2010-05-09
MörtsjödubbelnSkogsluffarnas OK2010-05-09
TivedsträffenAskersunds OK, Laxå OK2010-05-09
VÃ¥rtävlingLidköpings VSK2010-05-09
VÃ¥rluffen MedelGävle OK2010-05-09
Sprint-KMTullinge SK2010-05-10
VPT 3Västerås SOK2010-05-11
U-kretstävling: Järla, Luffarna, Söders, EnskedeIFK Enskede2010-05-11
Ungdomsserien för Rotebro, Solna, Tureberg, VäsbySolna OK2010-05-11
Terräng-KMStigmännen Karlshamns OK2010-05-11
U 5-dagars etapp 1 + SVM-dagGränna-Bygdens OK2010-05-11
Poängtävling 5OK Milan2010-05-11
Undomsserien Söder 4, HSOK, Hellas, SSK, NynäsHaninge SOK2010-05-11
U-serien kretstävling OK Södertörn, TSK, TMOKTullinge SK2010-05-11
Ungdomsserie Norr2 IFK Lidingös Skid o OK2010-05-11
Kretstävling grupp söder 2Gustavsbergs OK2010-05-11
HerrmatchenIK Gandvik2010-05-11
Folkareserien ungdom HedemoraIFK Hedemora OK2010-05-11
Ungdomsserien grupp norr 3. /BVSOK/JOK/SIKBromma-Vällingby SOK2010-05-11
RÃ¥näs sprint-cup 1Rånäs OK2010-05-11
O-liganOK Skärmen2010-05-12
Närtävling Kalmar OKKalmar OK2010-05-13
Öppen träningsOLHalmstad OK2010-05-13
SM SprintOK Tyr, SK Örnen2010-05-13
VÃ¥rserie - Etapp 2Göteborgs SK, IF Marin Väst2010-05-13
Pre-O i Väst, Uddevalla OKUddevalla OK2010-05-14
NärtävlingOK Tyr2010-05-14
Pre-O i Väst, Kvillebyns SKKvillebyns SK, Stångenäs AIS2010-05-15
OL-Touren - KopparkavelnOK Kåre2010-05-15
Elitserien, Silva Junior CupOK Jösse2010-05-15
SupersprintenHerrestads AIF2010-05-16
Elitserien, Silva Junior CupOK Jösse2010-05-16
Pre-O i Väst, Idefjordens SKIdefjordens SK2010-05-16
Sommarserie 1Njurunda OK2010-05-18
Älgots Cup och Kretsmästerskap i Syd Östra kretsenAndrarums IF2010-05-18
VPT 4Sala OK2010-05-18
DM Sprint UpplandIF Thor2010-05-18
Siljanskretsen Deltävling 1IK Jarl Rättvik2010-05-18
Folkare ungdomserie i LÃ¥ngshyttanLångshyttans AIK OK2010-05-18
Falukretsens ungdomsserie 1Bjursås OK2010-05-18
Dammatchen 2010-05-18Främmestads IK2010-05-18
Eskilstuna Park CupKjula IF2010-05-18
Stockholm City Cup - Etapp 1OK Södertörn, Sundbybergs IK2010-05-19
DM Sprint ÅngermalandLugnviks IF2010-05-19
UngdomsserienOK Orion2010-05-19
Ungdomsserien grupp 2 söder GIF, SOL, Rav, OKÄÖOK Älvsjö-Örby2010-05-20
Ungdomsserien. Grupp Norr 1 och Norr 3Väsby OK2010-05-20
Kretstävling Grupp Söder 4 i StOF:s ungdomsserieSOIK Hellas2010-05-20
U-serien, kretstävling, söder 3Skogsluffarnas OK2010-05-20
MotionsorienteringSkogsluffarnas OK2010-05-20
UNGDOMSSERIENS KRETSTÄVLING 2, GRUPP 2 NORROK Österåker2010-05-20
Kretstävling 2 Ungdomsserien för krets Söder 1IFK Tumba SOK2010-05-20
Nissadals UngdomscupBurseryds IF2010-05-20
Nackhe test stafettOK Nackhe2010-05-21
UngdomstrolletSvaide-Roma SOK2010-05-22
Haparandas vårtävlingHaparanda OK2010-05-22
Sprint-StafettFK Boken2010-05-22
JVM-testSvenska Orienteringsförbundet2010-05-22
Haninge SOK's KM 2010,Haninge SOK2010-05-23
Kretsmästerskap, Nordvästra Skånes IdrottskretsHelsingborgs SOK2010-05-23
VÃ¥rsurretMyggans OS2010-05-23
DM Sprint VästergötlandRydboholms SK2010-05-23
Haparandas vårtävlingHaparanda OK2010-05-23
HälsingekavlenForsa OK2010-05-23
JVM-testSvenska Orienteringsförbundet2010-05-23
ParkserienLindebygdens OK2010-05-23
Dag-VBM 2010Grangärde OK2010-05-23
MÃ¥lilla SprintenMålilla OK2010-05-23
JVM-testSvenska Orienteringsförbundet2010-05-24
4-klubbs #2Stora Tuna OK2010-05-25
SprintstafettenMalmö OK2010-05-25
NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS Orienteringsklubb2010-05-25
VPT FinalSurahammars SOK2010-05-25
Ungdomstävling Ik AlbionIK Albion2010-05-25
Folkare ungdomsserie Stora Skedvi IK SOFFStora Skedvi IK SOFF2010-05-25
Motionsorientering maj 2010Tullinge SK2010-05-25
OL-Cup Sprint 2Umeå OK2010-05-26
Stockholm City Cup - Etapp 2OK Södertörn, Sundbybergs IK2010-05-26
TimrÃ¥-SelÃ¥nger sprintettanSelånger SOK, Timrå SOK2010-05-26
Söderängssprinten. Kretsmästerskap i 1000m OLFrosta OK2010-05-26
Medel KM Sundbybergs IKSundbybergs IK, Väsby OK2010-05-27
Öppen träningsOLHalmstad OK2010-05-27
Solna OK Medeldistans KM 2010Solna OK2010-05-27
VeterantourenRimbo SOK2010-05-27
Spring challenge XOK Nolaskogsarna2010-05-27
DM sprint ÖrebroÖstra Almby FK2010-05-29
Faxeträffen MedelSöderhamns OK2010-05-29
Faxeträffen SprintSöderhamns OK2010-05-29
Älgots cupRingsjö OK2010-05-29
DM Sprint Småland VTSCNässjö OK2010-05-29
OK MÃ¥sens ungdomstävlingOK Måsen2010-05-29
Älgots CupOK Tyringe2010-05-29
LÃ¥dkavlenOK Hedströmmen2010-05-29
Älgots Cup, FK SnapphanarnaFK Snapphanarna2010-05-29
LÃ¥ng KM Sundbybergs IKOK Klemmingen, Sundbybergs IK2010-05-30
Sprint KM Sundbybergs IKOK Klemmingen, Sundbybergs IK2010-05-30
DM Sprint BlekingeOK Vilse 872010-05-30
DM Sprint SkåneSimrishamns OK2010-05-30
Faxeträffen LÃ¥ngSöderhamns OK2010-05-30
VÃ¥rsprint + Skbg MIF Hagen2010-05-30
LämmeltÃ¥getEksjö SOK2010-05-30
IFK Lidingö SOKs LÃ¥ng-KMIFK Lidingös Skid o OK2010-05-30
Tjust-stafettenGamleby OK2010-05-31
4-klubbs #3Stora Tuna OK2010-06-01
SAKO UngdomsstafettTrollhättans SOK2010-06-01
Pre-O DM, VästmanlandHallstahammars OK2010-06-01
U-ringen 2010IF Thor, Långhundra IF, OK Linné2010-06-01
Falukretsens u-tävling nr 2Karlsbyhedens IK2010-06-01
Kungsbacka 5-dagarsFjärås AIK, IF Rigor, OK Löftan2010-06-01
Gudhems IF UngdomstävlingGudhems IF2010-06-01
VB serien, del 2OK Malmia2010-06-01
U-serie 4 Västra BlekingeOK Skogsfalken2010-06-02
Stockholm City Cup - Etapp 3OK Södertörn, Sundbybergs IK2010-06-02
NV-SkÃ¥nes lilla 3-dagars ÖFK / TIK / OKKOK Kompassen, Tockarps IK, Örkelljunga FK2010-06-02
U-serie Ö BlekingeOK Dacke2010-06-02
DM Sprint GästriklandOK Ödmården, Oslättforspojkarnas IK2010-06-03
TimrÃ¥-SelÃ¥nger sprinttvÃ¥anSelånger SOK, Timrå SOK2010-06-03
Ryda SK Klubbmästerskap SprintRyda SK2010-06-03
Klubbmästerskap lång 2010OK Tranan2010-06-03
Bottnaryds IF veteran olBottnaryds IF2010-06-03
DM Sprint GöteborgKungälvs OK2010-06-04
STOF-lägrets medeldistansAttunda OK, Rotebro IS OK, Turebergs IF2010-06-04
Sprint KMOK Vilse 872010-06-04
Norra Hallands Ungdomsserie E4FK Friskus Varberg2010-06-05
Skogspojkarnas OKSkogspojkarnas OK2010-06-05
VÃ¥rserien E5Kungälvs OK2010-06-05
Aqua OrienteringenVänersborgs SK2010-06-05
DM Sprint VärmlandOK Hierne2010-06-05
SOK Viljans zontävlingSOK Viljan2010-06-05
OK Ravinens LÃ¥ng-KMOK Ravinen2010-06-05
Klubbudkavlen 2010Lessebo OK2010-06-05
LÃ¥ng-KMOK Tisaren2010-06-05
Dag-KMStigmännen Karlshamns OK2010-06-06
SommarlandssprintenIK Gandvik2010-06-06
KM LÃ¥ngOK Vilse 872010-06-06
KM dagOK Skogsfalken2010-06-06
SpettaloppetSnättringe SK2010-06-08
TimrÃ¥-SelÃ¥nger sprinttreanSelånger SOK, Timrå SOK2010-06-08
Uppsala Dubbelsprint, etapp 1IF Thor2010-06-08
Ung-sprint-kmTullinge SK2010-06-09
KM DagLänna IF2010-06-10
MÃ¥ttsundsbacken PubliktävlingBergnäsets AIK, Gammelstads IF, OK Renen2010-06-11
Elitserien MÃ¥ttsundsbackenBergnäsets AIK, Gammelstads IF, OK Renen2010-06-11
Lerums SOK - KMLerums SOK2010-06-12
Pre-O, Björklinge SOKBjörklinge SOK2010-06-12
Sprinthelgen - individuelltOK Orion2010-06-12
Ersnäsjakten PubliktävlingBergnäsets AIK, Gammelstads IF, OK Renen2010-06-12
Elitserien ErsnäsjaktenBergnäsets AIK, Gammelstads IF, OK Renen2010-06-12
Dag KMSnättringe SK2010-06-12
Pre-O, OK Rodhens nationella OK Rodhen2010-06-13
Sprinthelgen - stafettOK Orion2010-06-13
Elitserien VärldsarvssprintenBergnäsets AIK, Gammelstads IF, OK Renen2010-06-13
Världsarvssprinten PubliktävlingBergnäsets AIK, Gammelstads IF, OK Renen2010-06-13
Arbogasprinten med sprint-DM för VästmanlandArboga OK2010-06-13
U-kavlen Stefans minneOK Eken2010-06-13
KM - OK KÃ¥reOK Kåre2010-06-13
Makkara-kilpailuSöders SOL Tyresö2010-06-13
ParkserienOK Tylöskog2010-06-13
RoxenkavlenOK Roxen2010-06-14
Sommarcupen E3Kungälvs OK2010-06-15
10-klubbs 5Östersunds OK2010-06-15
RM dag + Till Skogs med Roslagens SparbankOK Roslagen2010-06-15
TimrÃ¥-SelÃ¥nger sprintfyranSelånger SOK, Timrå SOK2010-06-15
4-kampen del 1Piteå IF2010-06-15
Solna Ok LÃ¥ngdistans KM 2010Solna OK2010-06-15
DM Sprint GotlandGotlands Bro Orienteringsklubb2010-06-15
Sprint-KM, Köping-Kolsva OKKöping-Kolsva OK2010-06-15
Uppsala Dubbelsprint, etapp 2OK Linné2010-06-15
KM Kvarnsvedens GoIF OKKvarnsvedens GOIF OK2010-06-15
BreddkavleLjusdals OK2010-06-15
OL-Cup Medel 2Umeå OK2010-06-16
Siljansserien 2 & KM medel IFK Moras OKÄlvdalens IF OK2010-06-16
Roslagsmästerskap stafettVallentuna-Össeby OL2010-06-17
Tre Skåningar och En DanskHelsingborgs SOK2010-06-18
NipstigenOK Nipan2010-06-19
Bröllopssprinten MTBOTumba-Mälarhöjden OK2010-06-19
Pre-O DM-öppet Hälsingland, Rehns BKRehns BK2010-06-20
Högdalsturen MTBOTumba-Mälarhöjden OK2010-06-20
MTB-o Varberg SommarCup 2010 E1FK Friskus Varberg2010-06-21
KlubbmästerskapVärend GN OL2010-06-21
NORT/World CupIFK Lidingös Skid o OK2010-06-22
FäboträffenKarlsbyhedens IK2010-06-22
Klubbmästerskap OK Tranan 2010 UltralångOK Tranan2010-06-22
VB-serienSmedjebackens OK2010-06-22
Tjog1-testMotala AIF OL2010-06-22
VildmarksloppetStora Tuna OK2010-06-23
Ã…hus MTBOOK Pan-Kristianstad2010-06-23
Öppen träningsOLHalmstad OK2010-06-24
TibrOringenTibro OK2010-06-27
DM Sprint SödermanlandOK Klemmingen2010-06-29
Down Hill Sprint i HögbynFagersta OK2010-06-29
Höglands-OLSOK Aneby2010-06-29
Klubbmatchen 2010 IKG LVSK RSKIK Gandvik2010-06-29
OK Vilse 87 kvällstävlingOK Vilse 872010-06-30
Kvarnsveden MTBOKvarnsvedens GOIF OK2010-06-30
Närtävling i FurubyVäxjö OK2010-06-30
OK Vilse 87 kvällstävlingOK Vilse 872010-07-01
TimrÃ¥ SOK Veteran-OL nr 5Timrå SOK2010-07-01
ObservationstävlingSvenska Orienteringsförbundet2010-07-02
VÃ¥lÃ¥dalens 3-dagarsBrunflo IF, Frösö IF, Vålådalen SK, Östersunds OK2010-07-02
ObservationstävlingSvenska Orienteringsförbundet2010-07-03
TJOGETEmmaboda Verda OK, Lessebo OK2010-07-03
RikslägersprintenSvenska Orienteringsförbundet2010-07-03
Dag KMOK Tylöskog2010-07-03
ObservationstävlingSvenska Orienteringsförbundet2010-07-04
Medel kmNyköpings OK2010-07-04
TrekvällarsOK Ravinen2010-07-05
Tjust 2-dagars, dag 1Gamleby OK2010-07-06
Poängtävling 8OK Milan2010-07-06
Pre-O DM öppet, Upsala IFUpsala IF2010-07-07
Tjust 2-dagars, dag 2Gamleby OK2010-07-07
Eskilstuna WeekendÄrla IF2010-07-09
Havs-OL Dag1Stigmännen Karlshamns OK2010-07-10
Vittjärvs 2-dagarsVittjärvs IK2010-07-10
Havs-OL Dag2Stigmännen Karlshamns OK2010-07-11
Mini 5 DagarsOK Tyr2010-07-11
När-OL-SSOKSelånger SOK2010-07-11
Sommar-3-kvällarsAndrarums IF2010-07-12
Gränsjakten Strömstad 3-dagarsIdefjordens SK2010-07-12
Gotland 3-dagarsGotlands Bro Orienteringsklubb2010-07-13
NOF Träning 100714Vittjärvs IK2010-07-14
Hallands 3-dagarsHalmstad OK, Laholms IF OK, OK Lindena, Oskarströms OK, Simlångsdalens IF2010-07-16
MTB-o Varberg SommarCup 2010 E2FK Friskus Varberg2010-07-19
MTB-O FriskussvängenFK Friskus-Varberg2010-07-19
WUOC-Tour Lång, publiktävling Student-VMStora Tuna OK2010-07-20
Roslagen skärgårdssprintOK Roslagen2010-07-20
Tour de Värmland - sprintFilipstads OK, Kils OK, OK Tyr, Skattkärrs IF2010-07-20
Tour de Värmland - nattFilipstads OK, Kils OK, OK Tyr, Skattkärrs IF2010-07-20
Sommarserien: MastloppetSOIK Hellas2010-07-20
DM Sprint Dalarna + WUOC-Tour Sprint publiktävlingDomnarvets GOIF2010-07-21
IK Trennes närtävlingIK Trenne Ullared2010-07-21
Tour de Värmland - medelFilipstads OK, Kils OK, OK Tyr, Skattkärrs IF2010-07-21
WUOC-Tour Medel, publiktävling Student-VMStora Tuna OK2010-07-22
Sommarserie 9Njurunda OK2010-07-22
Tour de Värmland - lÃ¥ngFilipstads OK, Kils OK, OK Tyr, Skattkärrs IF2010-07-22
O-Ringen Örebro Pre-OSvenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns OF2010-07-24
O-Ringen ÖrebroSvenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns OF2010-07-24
Dala veteran-olDomnarvets GOIF2010-07-27
OK Hällens 3-dagarsOK Hällen2010-08-02
Poängtävling 10OK Milan2010-08-03
KindsmästerskapOK Tranan2010-08-03
Distriktsmatchen LÃ¥ngdistansForsa OK2010-08-03
Zonmästerskap HöglandszonenEksjö SOK2010-08-03
DistriktssprintenForsa OK2010-08-04
Sommarserie 10Njurunda OK2010-08-05
StjärnorpssprintenOK Denseln2010-08-05
Pre-O Publiktävling, Rehns BKRehns BK2010-08-05
Pre-O Nordisk landskamp, Rehns BKRehns BK2010-08-05
Pre-O EM, ETOC, Rehns BKRehns BK2010-08-05
Öppen OL-träningHalmstad OK2010-08-05
Pre-O Publiktävling, Rehns BKRehns BK2010-08-06
Ungdomens-tiomilaIstrums SK, Mariestads FK, OK Amne, OK Klyftamo, OK Skogsstjärnan, SOK Träff2010-08-06
Vättefejden - medeldistansTockarps IK2010-08-07
DM Medel MedelpadSelånger SOK2010-08-07
DM Medel NorrbottenÄlvsby IF OK2010-08-07
DM Medel ÅngermlandSkogslöparna2010-08-07
SparresätersmedelnIstrums SK, Mariestads FK, OK Amne, OK Klyftamo, OK Skogsstjärnan, SOK Träff2010-08-07
43-kavlenLinköpings OK, Mjölby OK2010-08-07
Intresseanmälan till 43-kavlenOK Roslagen2010-08-07
DM Ultralång GästriklandÅrsunda IF2010-08-08
Ungdomstävling DM UltralÃ¥ngÅrsunda IF2010-08-08
DM Ultralång Ångermanland / GränsträffenHusums IF OK2010-08-08
DM Ultralång NorrbottenÄlvsby IF OK2010-08-08
Vättefejden - långdistansTockarps IK2010-08-08
Lappmanna, DM-MedelLycksele IF2010-08-08
DM Ultralång MedelpadIF Strategen2010-08-08
EskilstunaorienteringenEskilstuna OL2010-08-08
SparresäterslÃ¥ngenIstrums SK, Mariestads FK, OK Amne, OK Klyftamo, OK Skogsstjärnan, SOK Träff2010-08-08
GrännaBygdsMästerskap 2010Gränna-Bygdens OK2010-08-08
Poängtävling 11OK Milan2010-08-10
Stigfinnarcup - dagStigfinnarna2010-08-10
ÖOK Dagserie 1Östersunds OK2010-08-10
Öppet Norrköpingsmästerskap - DagMatteus SI2010-08-10
Närtävling Hylte OKHylte OK2010-08-10
Natt-KMOK Tisaren2010-08-10
Dala Veteran-OL i LångshyttanLångshyttans AIK OK2010-08-10
MTB-OLNjurunda OK2010-08-12
Sommarserie 11Njurunda OK2010-08-12
VM lång och Ungdomsserie Etapp 5IK Dran2010-08-12
Njudungsmästerskap i dagorienteringIFK Stockaryd2010-08-12
Centrum TeamsprintCentrum OK2010-08-13
Öppet Norrlandsmästerskap sprintSundsvalls OK2010-08-13
OL-rounden nattOK Hedströmmen2010-08-13
Skillingaryd/VaggerydSkillingaryds FK, Vaggeryds SOK2010-08-14
Norrlandsmästerskapen medelTimrå SOK2010-08-14
OK TyringeOK Tyringe2010-08-14
OK MÃ¥sen Medel Havs-OLOK Måsen2010-08-14
GötalandsmästerskapenIK Gandvik, Lidköpings VSK2010-08-14
Svealandsmästerskapen / OL-rounden långOK Hedströmmen2010-08-14
Norrlandsmästerskapen långTimrå SOK2010-08-15
TormestorpsträffenTormestorps IF2010-08-15
Trosa SkogsloppTrosabygdens OK2010-08-15
Skillingaryd/VaggerydSkillingaryds FK, Vaggeryds SOK2010-08-15
SlottskampenSigtuna OK2010-08-15
BjursÃ¥sluffenBjursås OK2010-08-15
Götalandsmästerskapen + StafettIK Gandvik, Lidköpings VSK2010-08-15
OL-rounden medelOK Hedströmmen2010-08-15
Lesjöfors MIX-enLesjöfors SK2010-08-15
ÖOK Dagserie 2Östersunds OK2010-08-17
Stigfinnarcup - nattStigfinnarna2010-08-17
OK Ravinens Medel-KMOK Ravinen2010-08-17
KM LÃ¥ng 2010Kungälvs OK, Sävedalens AIK2010-08-17
Ungdomstävling IK WilskeIK Wilske2010-08-17
Ungdomserien NorrköpingOK Kolmården2010-08-17
Höglandsserien, deltävling 4Nässjö OK2010-08-17
4-klubbs #4Kvarnsvedens GOIF OK2010-08-17
VB-serie 4 2010Ludvika OK2010-08-17
Sprint-KMIFK Moras OK2010-08-17
OL-Cup Medel 3Stöcksjö IS2010-08-18
Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OF2010-08-18
Stora Tuna OK - KM Stora Tuna OK2010-08-18
GMOK KM-långGöteborg/Majorna OK2010-08-18
Solna Ok Sprint-KM 2010Solna OK2010-08-19
Ungdomens 5-dagars, JOKJönköpings OK2010-08-19
Ungdomens 5-dagars 2010, Etapp 2Jönköpings OK2010-08-19
OK Grips KlubbmästerskapOK Grip2010-08-19
Stenungsunds OK NattStenungsunds OK2010-08-20
Höst Kickoff i SnogeholmOK Kontinent, Ystads OK2010-08-21
Golden WeekendKöping-Kolsva OK2010-08-21
DM Lång NorrbottenOK Vargen2010-08-21
Attundarundan - LÃ¥ngAttunda OK, Rotebro IS OK, Turebergs IF2010-08-21
TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OK2010-08-21
Stenungsunds OK Stenungsunds OK2010-08-21
Barkenträffen MedelSmedjebackens OK2010-08-21
DM LÃ¥ng VästerbottenSkellefteå OK2010-08-21
HöstracetOK Orion2010-08-21
OK RodhenOK Rodhen2010-08-21
KuxaträffenOckelbo OK2010-08-21
DM Lång Medelpad/ÅngermanlandNjurunda OK2010-08-21
FriskusträffenFK Friskus Varberg2010-08-21
Mullsjö SOK MedelMullsjö SOK2010-08-21
SmålandsdubbelnAnderstorps OK2010-08-21
OstlöpetFalköpings AIK OK2010-08-22
Golden WeekendKöping-Kolsva OK2010-08-22
VärmlandsserienÅmotfors OK2010-08-22
WokgrytanVisborgs OK2010-08-22
VittuskavlenFK Vittus2010-08-22
Höst Kickoff i SnogeholmOK Kontinent, Ystads OK2010-08-22
DM Stafett NorrbottenOK Vargen2010-08-22
IK UvenIK Uven2010-08-22
KolmårdsträffenGOIF Tjalve2010-08-22
Attundarundan - MedelAttunda OK, Rotebro IS OK, Turebergs IF2010-08-22
Barkenträffen LångSmedjebackens OK2010-08-22
DM Stafett VästerbottenSkellefteå OK2010-08-22
DM Stafett Medelpad/ÅngermanlandNjurunda OK2010-08-22
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OL2010-08-22
SmålandsdubbelnOK Gisle2010-08-22
UIS deltävling BDOF:s ungdomsserieUddevalla IS2010-08-22
Dag-KM och Sommarserie 12Njurunda OK2010-08-24
Poängtävling 12OK Milan2010-08-24
ÖOK Dagserie 3Östersunds OK2010-08-24
Öppna SjuhäradsmästerskapenUlricehamns OK2010-08-24
Klubbmatch 3-klubbarsFalköpings AIK OK2010-08-24
GÄM-stafettOK Skogsvargarna2010-08-24
Älgots cup FK Boken2010-08-24
Klubbmästerskap för Tolered-Utby OLTolered-Utby Ol-klubb2010-08-24
Sprint StafettHallstahammars OK2010-08-24
4-klubbs # 5Gagnefs OK2010-08-24
Klyftamo cup 3OK Klyftamo2010-08-24
KM-Lång OK AlehofOK Alehof2010-08-24
MTB-o Varberg SommarCup 2010 E3FK Friskus Varberg2010-08-25
OL-Cup Sprint 3Robertsfors IK2010-08-25
Pre-O DM natt, Sigtuna OKSigtuna OK2010-08-25
Ungdomsserien Regionfinal-SydSnättringe SK2010-08-25
Ungdomsserien Regionfinal NorrSundbybergs IK2010-08-25
KorpbudkavleFK Boken2010-08-25
KMDomnarvets GOIF2010-08-25
KlubbmästerskapHagaby GOIF2010-08-25
Ungdomscupen 2010OK Grip2010-08-26
Sprint-KM OrionOK Orion2010-08-26
USM SprintOK Nolaskogsarna, Sidensjö IK2010-08-27
Öppna FalumästerskapSvärdsjö IF2010-08-27
HellasdubbelnSOIK Hellas2010-08-28
Hjo 2-dagars medelHjobygdens OK2010-08-28
SM Lång kvalOK Tyr, SK Örnen2010-08-28
USM LångOK Nolaskogsarna, Sidensjö IK2010-08-28
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6OK Nackhe2010-08-28
Katrineholms OK JubileumstävlingKatrineholms OK2010-08-28
L-100-Dubbeln 2010Långhundra IF2010-08-28
JOKerkampenJärbo OK2010-08-28
OK GyngeOK Gynge2010-08-28
Hjo 2-dagars långHjobygdens OK2010-08-29
HellasdubbelnSOIK Hellas2010-08-29
Västervåla Möte 2010Vandrarringen2010-08-29
SM Lång FinalOK Tyr, SK Örnen2010-08-29
SimlÃ¥ngsdalens IFSimlångsdalens IF2010-08-29
DistriktsstafettOK Nolaskogsarna, Sidensjö IK2010-08-29
L-100-Dubbeln 2010Långhundra IF2010-08-29
Öppna Falumästerskap dagOK Kåre2010-08-29
Kalmar OKKalmar OK2010-08-29
Katrineholms OK JubileumstävlingKatrineholms OK2010-08-29
Pre-O, FYRKLUBBSHässleholms OK2010-08-29
GötaälvdalsträffenOK Gipen2010-08-29
FYRKLUBBSHässleholms OK2010-08-29
Fyrklubbs, anmälan MOKareMalmö OK2010-08-29
ÖOK Dagserie 4Östersunds OK2010-08-31
PoängrevanschenOK Milan2010-08-31
Sprint KM 2010Attunda OK2010-08-31
Siljanskrets MoraIFK Moras OK2010-08-31
Ungdomsserien NorrköpingGOIF Tjalve2010-08-31
AOK:s 3-dagarsAvesta OK2010-08-31
Falukretsens u-tävlingGrycksbo IF OK2010-08-31
Borlänge 4-klubbs 2010:6Domnarvets GOIF2010-08-31
OK Dacke UngdomsserieOK Dacke2010-09-01
SM Medel kvalUmeå OK2010-09-03
Pre-O, SM-natt, OK FlundrehofOK Flundrehof2010-09-03
Östra Nattserien etapp 2Haparanda OK2010-09-03
OK Älvsjö-Örby - LÃ¥ngOK Älvsjö-Örby2010-09-04
RävdagenOK Räven2010-09-04
SM Medel finalUmeå OK2010-09-04
StorvikarenStorviks IF2010-09-04
Pre-O SM dag, Vänersborgs SK och OK SkogsvargarnaOK Skogsvargarna, Vänersborgs SK2010-09-04
Veteran RM MedeldistansOK Skogsfalken2010-09-04
MalmiafejdenOK Malmia2010-09-04
Bahco CupLidköpings VSK2010-09-04
Jönköpings OKJönköpings OK2010-09-04
Älgots cupIS Kullen2010-09-04
Älgots cup GöingeHästveda OK2010-09-04
4- Kampen del 2Arvidsjaurs OK2010-09-05
SM StafettUmeå OK2010-09-05
Pre-O, Vänersborgs SKVänersborgs SK2010-09-05
TierpsträffenTierps SOK2010-09-05
Veteran RM LångdistansOK Skogsfalken2010-09-05
SkeneorienteringenSkene Sim o IS2010-09-05
MÃ¥lilla OKMålilla OK2010-09-05
MalmiafejdenOK Malmia2010-09-05
Bahco StafettenLidköpings VSK2010-09-05
Bromma-Vällingby SOK MedeldistansBromma-Vällingby SOK2010-09-05
Värst i HerrstaHerrestads AIF2010-09-05
Kjula IFKjula IF2010-09-05
NärtävlingDeje SF, Lustens OK, Sisu Forshaga SK2010-09-05
Intresseanmälan till SM StafettOK Roslagen2010-09-05
När OLTimrå SOK2010-09-05
ÖOK Nattserie 1Östersunds OK2010-09-07
4-klubbsmatchNyköpings OK2010-09-07
KretsungdomstävlingFalköpings AIK OK2010-09-07
Ungdomsserien Motala/MjölbyMotala AIF OL2010-09-08
U-5 dagars etapp 4IK Vista2010-09-09
Timrå SOK Veteran-OL nr 10Timrå SOK2010-09-09
Sprint-KMOK Kåre2010-09-09
DM Natt ÖrebroOK Tisaren2010-09-10
DM Natt SkåneÖrkelljunga FK2010-09-10
DM Natt ÖstergötlandÅby Skid o OK2010-09-10
DM Natt SödermanlandÅkers IF2010-09-10
DM Natt GästriklandSkutskärs OK2010-09-10
DM Natt BlekingeRonneby OK2010-09-10
DM Natt HälsinglandRehns BK2010-09-10
DM Natt ÅngermanlandOK Nipan2010-09-10
DM Natt UpplandLånghundra IF2010-09-10
DM Natt VärmlandDeje SF2010-09-10
DM Lång StockholmIFK Tumba SOK2010-09-11
DM Medel Bohuslän-DalÅmåls OK2010-09-11
DM Sprint Bohuslän-DalÅmåls OK2010-09-11
DM Sprint NorrbottenI 19 IF2010-09-11
DM Medel DalarnaLudvika OK2010-09-11
DM Sprint OL-skytte HallandOK Nackhe2010-09-11
LoffelunkenÖstersunds OK2010-09-11
DM Medel Småland och VTSCOK Älme2010-09-11
DM Medel GöteborgFK Herkules2010-09-11
DM Medel VästmanlandHallstahammars OK2010-09-11
DM Medel VästergötlandBredareds IF, Hestra IF2010-09-11
DM Natt NorrbottenBodens BK2010-09-11
DM Lång Bohuslän-DalÅmåls OK2010-09-12
DM Stafett SmålandOK Älme2010-09-12
DM Lång GästriklandValbo Allmänna IF2010-09-12
DM Lång DalarnaSäterbygdens OK2010-09-12
DM Lång VärmlandSäffle OK2010-09-12
DM Lång HallandIF Rigor2010-09-12
ÄlgjaktenOK Storsjön2010-09-12
DM Medel StockholmMälarhöjdens IK2010-09-12
DM Lång SkåneMalmö OK2010-09-12
Pre-O DM, SkåneMalmö OK2010-09-12
DM Lång UpplandOK Linné2010-09-12
DM Stafett GotlandGotlands Bro Orienteringsklubb2010-09-12
OL-Cup Medel 4IFK Umeå2010-09-12
DM Lång Östergötland / SödermanlandKrokeks OK, OK Kolmården2010-09-12
DM Lång BlekingeOK Dacke2010-09-12
DM Stafett GöteborgBredareds IF, Hestra IF, Utby IK2010-09-12
DM Stafett VästergötlandBredareds IF, Hestra IF, Utby IK2010-09-12
DM Stafett Västmanland / ÖrebroHallstahammars OK, Örebro Läns OF2010-09-12
DM Lång HälsinglandAlfta-Ösa OK2010-09-12
OL-Cup Lilljanssprinten 4Umeå OK2010-09-14
ÖOK Nattserie 2Östersunds OK2010-09-14
Veteranmästerskap 2010 OK GripOK Grip2010-09-14
GÄM-dagVänersborgs SK2010-09-14
Natt KM Sundsvalls OKSundsvalls OK2010-09-15
LOK VB-serie 4 2010Ludvika OK2010-09-15
Natt-KMStigmännen Karlshamns OK2010-09-16
Sprint-KMMalmö OK2010-09-16
DM Natt VästmanlandVästerås SOK2010-09-17
DM Natt GotlandVisborgs OK2010-09-17
DM Natt GöteborgIK Stern2010-09-17
Solna OK Natt-KM 2010Solna OK2010-09-17
Nacka By NightOK Ravinen2010-09-17
DM Natt Bohuslän-DalOK Kroppefjäll2010-09-17
DM Natt SmålandSOK Aneby2010-09-17
DM Natt DalarnaDomnarvets GOIF2010-09-17
DM Natt VästergötlandTibro OK2010-09-17
Kretskavle Korsnäs IF OK2010-09-18
DM Medel VärmlandFilipstads OK2010-09-18
DM Medel SkåneOK Torfinn2010-09-18
4-kampen del 3Övertorneå IF2010-09-18
DM Medel BlekingeFK Vittus2010-09-18
Pre-O, Länna IFLänna IF2010-09-18
DM Medel UpplandOK Triangeln2010-09-18
DM Medel ÖrebroLindebygdens OK2010-09-18
DM Medel Södermanland / ÖstergötlandOK Hällen2010-09-18
Skaraborgsmästerskapen StafettGudhems IF2010-09-18
DM Medel HallandFalkenbergs OK2010-09-18
DM Medel GästriklandOK Hammaren2010-09-18
Lång-KMTullinge SK2010-09-18
DM Stafett HälsinglandForsa OK2010-09-19
DM Stafett DalarnaHJS-Vansbro OK2010-09-19
DM Stafett SkåneOK Torfinn2010-09-19
DM Stafett BlekingeFK Vittus2010-09-19
DM Lång SmålandÅlems OK2010-09-19
DM Stafett HallandÄtrans IF2010-09-19
DM Medel GotlandVisborgs OK2010-09-19
DM Lång VästmanlandOK Norden, Sala OK2010-09-19
DM Stafett Bohuslän-DalOK Skärmen2010-09-19
DM Stafett Uppland / StockholmRånäs OK2010-09-19
DM Lång VästergötlandRydboholms SK, SOK 682010-09-19
BruksträffenRobertsfors IK2010-09-19
DM Stafett VärmlandOK Mangen2010-09-19
DM Lång ÖrebroLindebygdens OK2010-09-19
DM Lång GöteborgOK Landehof2010-09-19
DM Stafett Södermanland / ÖstergötlandOK Hällen2010-09-19
DM Stafett GästriklandOK Hammaren2010-09-19
Pre-O, OK LinnéOK Linné2010-09-19
Pre-O, OK LinnéOK Linné2010-09-19
Anmälan Stafett DM - Attunda OKAttunda OK2010-09-19
Dag-KM Sundsvalls OK + NärtävlngSundsvalls OK2010-09-19
TräningsdagNjurunda OK2010-09-19
ÖOK Nattserie 3Östersunds OK2010-09-21
OK Ravinens Terräng-KMOK Ravinen2010-09-21
DM Natt MedelpadKovlands IF2010-09-22
Ol-Cup Natt 1IFK Umeå2010-09-22
VeterantourenRimbo SOK2010-09-23
Nattatrôvet med 7-häradsMOK Mark2010-09-24
Öppet RM NattLänna IF2010-09-24
Natt-DM -öppetÖstersunds OK2010-09-24
Hjärnarps GH OLHjärnarps GH OL2010-09-25
Dalaportens OL Liljansberg-LÃ¥ngDalaportens OL2010-09-25
Dalaportens OL Elitserien och Silva Junior CupDalaportens OL2010-09-25
Kils OK MedeldistansKils OK2010-09-25
BlÃ¥bärskavlenVäxjö OK2010-09-25
ÖsterÃ¥kerskavlen - medeldistansOK Österåker2010-09-25
Rallarsvängen 2010 Natt-DMTväråbäcks IK, Vännäs OK2010-09-25
Rallarsvängen 2010 Sprint-DMTväråbäcks IK, Vännäs OK2010-09-25
4-kampen del 4 FinalOK Renen2010-09-25
Ekorren CupLinköpings OK2010-09-25
HösttävlingIF Hagen2010-09-25
AleträffenOK Alehof2010-09-25
Österåkerkavlen2010-09-25
ÖsteråkerkavlenOK Österåker2010-09-25
Rotorundan BDOFs 5:5OK Roto2010-09-25
RA-Sport Cup Final/HOF:s Framtidscup/NärtävlingFjärås AIK2010-09-25
Hjärnarps GH OLHjärnarps GH OL2010-09-26
Dalaportens OL Elitserien och Silva Junior CupDalaportens OL2010-09-26
HjortsöndanOK Skogshjortarna2010-09-26
5-mannaOK Tylöskog2010-09-26
Värend GNVärend GN OL2010-09-26
U-serie Final BlekingeOK Skogsfalken2010-09-26
LuslunkenKristinehamns OK2010-09-26
HöstträffenGarda IK2010-09-26
MidälvastafettenSelånger SOK2010-09-26
Uppsala MTBOIF Thor2010-09-26
Ung-VM FinalSurahammars SOK2010-09-26
KrM Ultralång distans för Motala-kretsenMotala AIF OL2010-09-26
Tibro OK HandicapenTibro OK2010-09-28
Natti NattiIFK Enskede2010-09-29
Ol-Cup Natt 2Umeå OK2010-09-29
25-manna uttagningsträningAttunda OK2010-09-29
Skaraborgsmästerskap NattOK P42010-10-01
Pre-O i HallandHalmstad OK, OK Gläntan, Oskarströms OK2010-10-02
FK BokenFK Boken2010-10-02
OK Skogsstjärnan MedelOK Skogsstjärnan2010-10-02
Härlövs IF MedelHärlövs IF2010-10-02
Ungdomens 5-dagars, etapp 5OK Gränsen2010-10-02
Lång-KMOK Motala2010-10-02
Nissadals Breddbudkavle 2010Bredaryds SOK2010-10-02
KM Lång Sjövalla och LandehofSjövalla FK2010-10-02
U-seriefinalWaxholms OK2010-10-03
Skaraborgsmästerskap LångTibro OK2010-10-03
RuddalsloppetFrölunda OL2010-10-03
SödertäljeorienteringenSödertälje IF2010-10-03
Pre-O i HallandHalmstad OK, OK Gläntan, Oskarströms OK2010-10-03
DM Lång GotlandIF Hansa-Hoburg2010-10-03
Härlövs IF LÃ¥ngHärlövs IF2010-10-03
Tibro Riksmästerskap Kommunanställda LångTibro OK2010-10-03
Närtävling GustafsSäterbygdens OK2010-10-03
Grenrepet (25-mannatest + Träningscup)Sundsvalls OK2010-10-03
UngdomsserienSOK Viljan2010-10-03
Ol-Cup Natt 3Myggans OS2010-10-06
25-mannaträningKöping-Kolsva OK2010-10-06
Nattugglan - MöllebadetTullinge SK2010-10-06
25-mannaFalköpings AIK OK2010-10-08
25mannakavlenTäby OK, Vallentuna-Össeby OL2010-10-09
Pre-O DM Dalarna, Ludvika OKLudvika OK2010-10-09
Älgots Cup-finalSkånes OF2010-10-09
25-manna anmälan - Attunda OKAttunda OK2010-10-09
Intresseanmälan till 25mannakavlenOK Roslagen2010-10-09
25-manna -intresseanmälanNjurunda OK2010-10-09
Stigmännens KM i Pre-OStigmännen Karlshamns OK2010-10-09
Ungdomens 7-mannaSkånes OF2010-10-10
25mannakortenJärfälla OK, Väsby OK2010-10-10
Tuna PrecisionStora Tuna OK2010-10-10
Ol-Cup Natt 4Umeå OK2010-10-13
Veteran-OL Trollhättans SKTrollhättans SK2010-10-13
NattjaktaOK Hierne2010-10-13
VeterantävlingKöping-Kolsva OK2010-10-14
OK Ravinens & IFK Lidingös Natt-KMOK Ravinen2010-10-14
Öppna Natt KM och Siljanskrets NattIFK Moras OK2010-10-14
Sydvästra Kretsen/Revingehed by nightMalmö OK2010-10-15
HetsjaktenAndrarums IF2010-10-16
IFK GöteborgIFK Göteborg2010-10-16
Dala-Dubbeln StafettKarlsbyhedens IK, Korsnäs IF OK2010-10-16
ÄventyrsorienteringSOK Träff2010-10-16
BarometerloppetSolna OK2010-10-17
Göteborg/Majorna - Höst-MedelGöteborg/Majorna OK2010-10-17
ÄlgfrittOK Motala2010-10-17
HedjaktenAndrarums IF2010-10-17
MTB-O från BrantbrinkSöders SOL Tyresö2010-10-17
DM Natt StockholmVäsby OK2010-10-20
Vilses Natt-stafettOK Vilse 872010-10-22
Eslövs FK, Stads-OLEslövs FK2010-10-23
Elitserien/Junior CupKöping-Kolsva OK2010-10-23
KöpingsträffenKöping-Kolsva OK2010-10-23
Helg utan älgSvaide-Roma SOK2010-10-23
VilselöpetOK Vilse 872010-10-24
FräknefejdenLjungskile FK2010-10-24
Tenhults SOKTenhults SOK2010-10-24
NSI-stafettIS Skanne2010-10-24
Dala veteran-olDomnarvets GOIF2010-10-26
HaningeNattenHaninge SOK2010-10-29
SmÃ¥landskavlenOK 64 Torpa, Sol Tranås2010-10-30
OK Enen OktoberracetOK Enen2010-10-31
Attunda - Anmälan smålandskavlenAttunda OK2010-10-31
Friskus Natt När-OLFK Friskus Varberg2010-11-04
Pre-O natt, OK RodhenOK Rodhen2010-11-06
Pre-O, Björklinge SOKBjörklinge SOK2010-11-06
Sydsvenska 2-MilenHylte OK2010-11-07
Pre-O, Häverödals SKHäverödals SK2010-11-07
NovembersprintenMjölby OK2010-11-07
MorotsloppetGotlands Bro Orienteringsklubb2010-11-07
PreO Björklinge SOKBjörklinge SOK2010-11-07
Löpex Night Extreme, deltävling 1Finspångs SOK, OK Denseln2010-11-09
GTNC #1OK Klemmingen2010-11-09
zoo lägretFalköpings AIK OK2010-11-12
O-Event 2010 - Downhill sprintHestra IF2010-11-13
FK BokenFK Boken2010-11-13
KortenOK Tyr2010-11-13
O-event 2010 - ZoorienteringenIK Ymer2010-11-14
Golden RingsSOIK Hellas2010-11-14
LångenOK Tyr2010-11-14
Mila Stockholm by NightRotebro IS OK2010-11-17
Närnattcup Etapp 3Göteborgs SK2010-11-17
Natt KM IK HakarpspojkarnaIK Hakarpspojkarna2010-11-18
Kullamannens kampIS Kullen2010-11-20
FakirenArboga OK2010-11-20
NovemberkåsanSödertälje-Nykvarn OF2010-11-20
HöstrusketÖrkelljunga FK2010-11-21
Löpex Night Extreme, deltävling 2Linköpings OK, OK Denseln2010-11-23
Närnattcup Etapp 4Sjövalla FK2010-11-26
OK Ravinens Ultralång-KMOK Ravinen2010-11-27
Löpex Night Extreme, deltävling 3, LiU-ElitidrottOK Denseln2010-12-07
Mila Stockholm By NightCentrum OK2010-12-15

Tävlingar som inte ska behandlas

"Skräp"-rader, behandlas ej

Pre-O-tävlingar, behandlas ej

Pre-O DM, Bohuslän-Dal, Göteborg o VästergötlandKungälvs OK2010-06-16

Inställda tävlingar

Veteran-OL VSOKVästerås SOK2010-02-25
Skaraborgs By nightLidköpings VSK2010-03-02
Skaraborg by nightFalköpings AIK OK2010-03-09
Kattegattnatt samt logi Hallandspaketet 12-14 marsHalmstad OK2010-03-12
HallandspremiärenLaholms IF OK2010-03-13
Nationell LÃ¥ng + DM UltralÃ¥ng BlekingeStigmännen Karlshamns OK2010-03-14
HallandsstafettenOK Lindena2010-03-14
Hjortnatta med LÃ¥nga NattenOK Skogshjortarna2010-03-19
Jubileumsdubbeln nattBromma-Vällingby SOK2010-03-19
Nyköpings-nattenNyköpings OK2010-03-19
NyköpingsorienteringenNyköpings OK2010-03-20
VÃ¥rracet - medelOK Orion2010-03-20
Jubileumsdubbeln dagBromma-Vällingby SOK2010-03-20
MÃ¥senstafettenOK Måsen2010-03-21
Vårracet - långOK Orion2010-03-21
LaxträffenFalkenbergs OK2010-03-21
Natträvarnas NattTäby OK2010-03-26
OK Tors ungdomstävlingOK Tor2010-03-27
VÃ¥rduettenIFK Göteborg2010-03-27
TorfejdenOK Tor2010-03-28
Modubbeln LÃ¥ngdistansOK Skogsstjärnan2010-03-28
VÃ¥rduettenIFK Göteborg2010-03-28
Sydsvenska 7-Mannakavlen och 4-Dambudkavlen Kexholms SK2010-04-01
Örkelljunga FK-SkärtorsdagsnattOK Kompassen, Örkelljunga FK2010-04-01
Tour de Värmland - SprintOK Tyr2010-04-02
Tour de Värmland - NattSkattkärrs IF2010-04-02
Kjulas PÃ¥sk-OLKjula IF2010-04-02
Five-O 2 / KortfredanIK Gandvik2010-04-02
IK Drans MedeldistansIK Dran2010-04-02
Arosträffen MedelVästerås SOK2010-04-03
Tour de Värmland - MedelKils OK2010-04-03
OK KompassenOK Kompassen, Örkelljunga FK2010-04-03
Nationell lÃ¥ngdistans Växjö OK2010-04-03
FIVE-O 3 / ÖjetrampenFrämmestads IK, OK Kullingshof2010-04-03
NackheträffenOK Nackhe2010-04-03
Arosträffen LÃ¥ngVästerås SOK2010-04-04
Nationell medeldistans VTSC ungdomVäxjö OK2010-04-04
Tour de Värmland - LångDeje SF, Sisu Forshaga SK2010-04-04
Tour de Värmland - Lång, FinalFilipstads OK2010-04-05
Nationell lÃ¥ngdistansVäxjö OK2010-04-05
FIVE-O 5 / VikingaträffenTrollhättans SOK2010-04-05
SnötrampenFjärås AIK, IF Rigor, OK Löftan2010-04-05
Njudung-NattIFK Sävsjö2010-04-07
Tibro TräningsOL LångTibro OK2010-04-08
Tibrotrippeln Natt (Etapp 1)Tibro OK2010-04-09
Tibro TräningsOL MedelTibro OK2010-04-09
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OF2010-04-10
Tibrotrippeln Medel (Etapp 2)Tibro OK2010-04-10
Per & Kersti Cup. individuelltOK Stigen2010-04-10
LännasprintenLänna IF2010-04-10
Tibrotrippeln LÃ¥ng (Etapp 3)Tibro OK2010-04-11
SOLvarvet 2010Skarpnäcks OL2010-04-11
Per & Kersti Cup. stafettOK Stigen2010-04-11
RÃ¥nässtafettenRånäs OK2010-04-11
Dala veteran-olDomnarvets GOIF2010-04-13
Poängtävling 1 OK Milan2010-04-13
BauernattaJönköpings OK2010-04-14
JärnnattenOK Norden, Sala OK2010-04-16
Roslagsmästerskap, öppetVallentuna-Össeby OL2010-04-17
SnöpulsenBergnäsets AIK2010-05-09
KM - Hänvisar till Gandviks inbjudan !!!!!Lidköpings VSK2010-06-29
LappmannasprintenLycksele IF2010-08-07
MedeltidsdubbelnGarda IK2010-08-07
HälleforsdubbelnHällefors OK2010-10-02
HälleforsdubbelnHällefors OK2010-10-03

Patrulltävlingar, behandlas ftf ej

Stafetter, behandlas ftf ej

Snabbsök

Logga in