Status för tävlingsinläsning 2009

Sammanställningen gäller alla tävlingar som finns i SOFTs tävlingskalender. Det kan finnas andra inlästa resultat förutom dessa.

Tävlingar som är behandlade

388 st tävlingar inlästa.

Banlängd saknas för någon klass

Oftast bara en enstaka klass som Inskolning, i några fall för alla klasser.
NyårsorienteringenTormestorps IF2009-01-01
Vintercup deltävling 1Leksands OK2009-01-08
Vinterrace E2Uddevalla OK2009-01-11
Skaraborg By Night 5Lidköpings VSK2009-01-22
Nattsjuan 5 HifHestra IF2009-01-22
Vinterrace E4Trollhättans SOK2009-02-08
Mila Stockholm By NightOK Södertörn2009-02-11
Skaraborg By Night 7Mariestads FK2009-02-19
Vintercupen. Deltävling 4Malungs OK Skogsmårdarna2009-02-19
Natt 7:anBredareds IF2009-02-19
Vinterrace 5Herrestads AIF2009-02-22
Skåne-mixen med SSMOK Pan-Kristianstad2009-02-28
Skaraborg By Night 8Falköpings AIK OK2009-03-03
Hallandspremiären , OK LindénaOK Lindena2009-03-07
Vrôôlnatta, Skaraborg By Night 9OK Klyftamo2009-03-10
SvartnattaVingåkers OK2009-04-03
Per och Kersti Cup, StafettOK Stigen2009-04-05
Tour De Värmland, FilipstadsnattenFilipstads OK2009-04-10
NyköpingsorienteringenNyköpings OK2009-04-12
Omega KortIK Omega2009-04-19
SuderträffenIF Hansa-Hoburg2009-04-26
MunkträffenOK Skogsmunken2009-05-03
KlyftamoslinganOK Klyftamo2009-05-07
Solsta 2009Skattkärrs IF2009-05-09
DM SprintKalmar OK2009-05-16
UngdomstrolletVisby IF Gute SOK2009-05-16
Kfum-träffenKFUM Örebro OK2009-05-17
Vpt 3Vandrarringen2009-05-19
Sprinthelg, Sprint-DM BlekingeOK Orion2009-06-06
BussbyloppetHägglunds IoFK2009-06-06
Sprinthelg , ParstafettOK Orion2009-06-07
DM UltralångFältjägarnas IF2009-06-07
Harsprånget (Sverigeresan)OL Alternativet2009-07-01
Morokulien 2-dagars Etapp 1OK Hierne2009-07-04
3-dagars Etapp 1Visborgs OK2009-07-07
Eskilstuna Weekend - Etapp 1IK Standard2009-07-10
OK Hällens 3 Dagars, Etapp 1OK Hällen2009-07-28
OK Hällens 3 Dagars, Etapp 2OK Hällen2009-07-29
OK Hällens 3 Dagars, Etapp 3OK Hällen2009-07-30
Stigfinnarcup DagStigfinnarna2009-08-04
Svealandsmästerskap långÄrla IF2009-08-08
Norrlandsmästerskap, MedeldistansUmeå OK2009-08-08
Medeldistans Ärla IF2009-08-09
Stigfinnarcup NattStigfinnarna2009-08-11
Sandvikens Öppna KommunmästerskapÖsterfärnebo IF2009-08-11
DM Medel OK Storsjön2009-08-15
DM LångOK Storsjön2009-08-16
Natt DM VärmlandOK Djerf2009-08-28
DM Lång ÖstergötlandBjörkfors GOIF2009-08-29
Lång-dmSjövalla FK2009-08-30
Natt-DM Bohuslän-DalSvanesunds GIF2009-09-04
DM Lång VästergötlandOK Mark2009-09-06
DM Stafett Dalarna Öppna BanorLeksands OK2009-09-06
Bahco CupLidköpings VSK2009-09-19
USM, DistriktsstafettenOK Löftan2009-09-20
HöstyranFK Boken2009-09-27
FräknefejdenLjungskile FK2009-10-18

Inga "Ej Startande"

Tyder på att det eventuellt fattas Ej Startande i resultatfilen som är inläst, om man har varit tvungen att läsa in sträcktidslistan istf. vanliga resultat kan det vara fallet.
NyårsorienteringenTormestorps IF2009-01-01
Vintercup deltävling 1Leksands OK2009-01-08
Mila Stockholm by night 3Järfälla OK2009-01-14
Vinterrace E3Ljungskile FK2009-01-25
Natt 7:anOK Mark2009-02-05
Mila Stockholm By NightOK Södertörn2009-02-11
Vintercupen. Deltävling 4Malungs OK Skogsmårdarna2009-02-19
Vinterrace 5Herrestads AIF2009-02-22
Pan-NattenOK Pan-Kristianstad2009-02-27
Hallandspremiären , OK LindénaOK Lindena2009-03-07
Hallandsstafetten, Öppna BanorHalmstad OK2009-03-08
VårracetOK Orion2009-03-21
Mälarmårdsdubbeln medeldistansKatrineholms OK2009-03-21
Måsenstafetten - DirektanmälanOK Måsen2009-03-29
GrymnattaVäsby OK2009-04-03
Nationell MedeldistansHärlövs IF2009-04-04
Tolereds VårtävlingTolereds Allmänna IK2009-04-04
TorfejdenOK Tor2009-04-05
Nationell LångdistansHärlövs IF2009-04-05
Tour De Värmland - MedelDeje SF2009-04-11
NyköpingsorienteringenNyköpings OK2009-04-12
Uppsala Möte NattUpsala IF2009-04-24
GöteborgsdubbelnGöteborg-Majorna OK2009-04-26
Letälvsträffen - LångDegerfors OK2009-04-26
Uppsala möte, IF Thor långIF Thor2009-04-26
SödertäljeorienteringenSödertälje IF2009-05-01
TisarträffenOK Tisaren2009-05-01
Tisarträffen LångOK Tisaren2009-05-02
Grännabygdens OK, Polkaluffen 2009Gränna-Bygdens OK2009-05-02
ZinkgruvemedelnAskersunds OK2009-05-03
Vpt 1Köping-Kolsva OK2009-05-05
Lindebygdsträffen LångdistansLindebygdens OK2009-05-10
UngdomstrolletVisby IF Gute SOK2009-05-16
Vikingträffen 2009IK Vikings OK2009-05-17
Vpt 3Vandrarringen2009-05-19
MYC SprintIFK Moras OK2009-05-22
OK Måsens ungdomstävlingOK Måsen2009-05-30
Sprint-DMLunds OK2009-05-31
DM Sprint GästriklandOckelbo OK2009-06-03
Sprinthelg , ParstafettOK Orion2009-06-07
IK Gandvik Sommarlandssprinten 2009IK Gandvik2009-06-07
Tre Skåningar O. En Dansk E1Helsingborgs SOK2009-06-26
3+3 LångdistansMalungs OK Skogsmårdarna2009-06-27
Harsprånget (Sverigeresan)OL Alternativet2009-07-01
Tjust 2-dagars Dag 1Ankarsrums OK2009-07-07
Tjust 2-dagars Dag 2Ankarsrums OK2009-07-08
OK Hällens 3 Dagars, Etapp 1OK Hällen2009-07-28
OK Hällens 3 Dagars, Etapp 2OK Hällen2009-07-29
OK Hällens 3 Dagars, Etapp 3OK Hällen2009-07-30
Ultraträffen LångdistansOK Tranan2009-08-02
Norrlandsmästerskap, MedeldistansUmeå OK2009-08-08
IFk Enskede, LångdistansIFK Enskede2009-08-09
Norrlandsmästerskap LångdistansUmeå OK2009-08-09
Hästveda OKs nationellaHästveda OK2009-08-16
Bdof Ungdomsserie 4Herrestads AIF2009-08-22
Vittuskavlen öppna klasserFK Vittus2009-08-23
Natt DM SödermanlandSträngnäs-Malmby OL2009-08-28
Natt DM VärmlandOK Djerf2009-08-28
Natt DM DalarnaOK Kåre2009-08-28
DM medeldistans BohuslänDalUddevalla OK2009-08-29
DM medelGamleby OK2009-08-29
DM Sprint DalarnaOK Kåre2009-08-29
Lång DMIK Jarl Rättvik2009-08-30
IK Gandvik/Lidköpings VSK Medel-DM 2009 VOFIK Gandvik2009-08-30
OK Stigen, Natt-DMOK Stigen2009-09-04
Öppna Banor DM-stafettLaxå OK2009-09-05
DM MedeldistansFjärås AIK2009-09-05
Medel-dmBoxholms OK2009-09-05
DM Lång VästergötlandOK Mark2009-09-06
5 Manna DirektGarphyttans IF2009-09-06
Stafett DM ÖppenIF Rigor2009-09-06
DM Stafett Dalarna Öppna BanorLeksands OK2009-09-06
Nationell MedelLunds OK2009-09-12
VärmlandsserienKristinehamns OK2009-09-13
Gripträffen 09OK Grip2009-09-13
LerumsträffenLerums SOK2009-09-20
4-KlubbsOK Kontinent2009-09-20
AleträffenOK Alehof2009-09-26
Final Ungdomsserien StockholmIFK Tumba SOK2009-09-26
AxevallanattaIstrums SK2009-10-16
FräknefejdenLjungskile FK2009-10-18
Dala-Dubbeln Öppna banorKarlsbyhedens IK2009-10-18
Kullamannens KampIS Kullen2009-10-18
Natt-SMHässleby SOK2009-10-23
HösttävlingStenungsunds OK2009-10-25
IK Ymer ZoorienteringIK Ymer2009-11-08

Tävlingar som ännu inte är inlästa (väntar på resultatlista)

Tävlingar som inte ska behandlas

"Skräp"-rader, behandlas ej

Pre-O-tävlingar, behandlas ej

Pre-O Natt Pan-KristianstadOK Pan-Kristianstad2009-04-03
Pre-O Pan-KristianstadOK Pan-Kristianstad2009-04-04
Pre-O Pan-KristianstadOK Pan-Kristianstad2009-04-05
Pre-O i VästLerums SOK2009-05-22
Pre-O Vänersborgs SKVänersborgs SK2009-05-23
Pre-O i Väst, OK SkärmenOK Skärmen2009-05-24
PREO DMÅmåls OK2009-06-14
3+3 Pre-O långdistans2009-06-26
Natt-PreOLunds OK2009-10-16
MOK-Pre-OMalmö OK2009-10-17
MOK-Pre-OMalmö OK2009-10-18

Inställda tävlingar

Kvillebyns KlassiskaKvillebyns SK2009-03-22
Natt-DMOK Milan2009-03-27
Natt-DMOK Motala2009-03-27
OK KåreOK Kåre2009-04-01
OK Kåre DAGOK Kåre2009-04-01
Ultralång-PubliktävlingEds SK2009-04-05
Ultralång-SMEds SK2009-04-05
OK Triangelns medeldistansOK Triangeln2009-04-13
SOL TranåsSol Tranås2009-04-13
Valbos NationellaValbo Allmänna IF2009-04-18
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OL2009-05-03
VolgsjösprintenOL Alternativet2009-06-30
TierpssprintenTierps SOK2009-08-09
Örkeljunga Open 2Örkelljunga FK2009-08-23
Andra HammarslagetOK Hammaren2009-09-13
Bergslagsträffen Höst 2009Fagersta OK2009-09-19

Patrulltävlingar, behandlas ftf ej

TiomilarepetOK Älvsjö-Örby2009-04-15
UngdomstrolletVisby IF Gute SOK2009-05-16
Nässjö OK-LämeltågetNässjö OK2009-05-30
FjällorienteringenÖstersunds OK2009-07-30
Patrullnatten 2009OK Klemmingen2009-08-21
PolarnattenÄlvsby IF OK2009-09-26
HedjaktenAndrarums IF2009-10-11
RodhenloppetOK Rodhen2009-10-31
HöstlunkenSnättringe SK2009-11-01
Silva Trofen 2009Uddevalla OK2009-11-14

Stafetter, behandlas ftf ej

StigtomtakavlenOK Hällen2009-04-09
10MILAHelsingborgs SOK2009-04-18
OK Torfinn SSM StafettOK Torfinn2009-04-26
SkaraborgsstafettenIF Hagen2009-05-01
SiljanskavelnIFK Moras OK2009-05-24
Katrineholms sprintstafett 2009Katrineholms OK2009-05-31
Ungdomsstafett stefans minneOK Eken2009-06-06
OK Orion Sprinthelgen parstafettOK Orion2009-06-07
DM UngdomskavleFältjägarnas IF2009-06-07
TjogetLessebo OK2009-07-04
Ungdomens 10-milaOK Tranan2009-07-31
43-kavlen 2009, Linköpings OKLinköpings OK2009-08-01
Öppet Roslagsmästerskap StafettHäverödals SK2009-08-01
Växjö OK-stafettVäxjö OK2009-08-15
Stafett DMSeskarö IF2009-08-22
VittuskavlenFK Vittus2009-08-23
DM-StafettStöcksjö IS2009-08-23
DM Stafett Västerviks OK/Gamleby OKVästerviks OK2009-08-30
ÖstgötakavelnBjörkfors GOIF2009-08-30
DM-stafettenLaxå OK2009-09-05
Stafett DMLjungskile FK2009-09-06
DM StafettGotlands Bro OK2009-09-06
Stafett DM, StockholmSoIK Hellas2009-09-06
DM StafettBoxholms OK2009-09-06
DM Stafett GästriklandGävle OK2009-09-06
DM-stafett UpplandVallentuna-Össeby OL2009-09-06
Stafett-DMKils OK2009-09-06
DM Stafett 2009Nyköpings OK2009-09-06
DM StafettOK Silva2009-09-06
DM stafettLeksands OK2009-09-06
BreddstafettenHalmstad OK2009-09-12
Hultsfred/Målilla SM-stafettHultsfreds OK2009-09-13
Älgjakten (stafett)Östersunds OK2009-09-13
BahcoStafetten 2009Lidköpings VSK2009-09-20
DistriktsstafettenOK Löftan2009-09-20
Linköpings OK, Ekorren CupLinköpings OK2009-09-26
Höstsprinten stafettFK Boken2009-09-26
Ungdomens 7-manna stafettTormestorps IF2009-10-04
HöstbudkavlenIFK Göteborg2009-10-17
Vilselöpets natt-stafettOK Vilse 872009-10-17
NovembersprintenMjölby OK2009-11-01

Snabbsök

Logga in