SM-stafett

2005-09-18

Arrangör: Dalaportens OL

Nivå:
Nationell
Anmälda:
1098
Form:
Stafett
Startande:
1054
Distans:
Lång
Fullföljande:
1014
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
D21 1 AA0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Spjuth
IK Hakarpspojkarna
57:240:00Guld
2
Lena Gillgren
Stora Tuna IK
62:545:30Guld
3
Karin Kjellman
Sundsvalls OK
75:2317:59Silver
4
Sarah Olofsson
Ronneby OK
78:2521:01Silver
 
D21 1 AB0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Iva Navratilova
KFUM Örebro OK
57:250:00Guld
2
Katarina Lövgren
IFK Moras OK
57:270:02Guld
3
Ylva Ericson
Alfta-Ösa OK
57:280:03Guld
4
Karin Aneland
IFK Göteborg
59:141:49Guld
5
Maria Eriksson
Västvärmlands OK
60:433:18Guld
6
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
62:455:20Guld
7
Emma Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
62:595:34Guld
8
Lin Eriksson
Linköpings OK
65:227:57Silver
 
D21 1 AC0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Zetterberg
IF Thor
56:490:00Guld
1
Sara Lundblad
Tullinge SK
56:490:00Guld
3
Stina Granefelt
OK Tyr
56:530:04Guld
4
Camilla Sjöberg
Skogslöparna
57:080:19Guld
5
Maria Sjölander
OK Rodhen
57:210:32Guld
6
Mia Norrgrann
IFK Göteborg
57:340:45Guld
7
Elisabet Enmark
Gävle OK
60:373:48Guld
8
Jeanette Enckell
Södertälje-Nykvarn Orientering
71:4214:53Silver
9
Elin Stenström
Sala OK
71:5215:03Silver
 
D21 1 BA0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Sand
IFK Lidingös Skid o OK
57:260:00Guld
2
Carina Svensson
Eksjö SOK
57:330:07Guld
3
Karin Boström
Järfälla OK
58:581:32Guld
4
Katrin Hallsten
Söders-Tyresö
62:485:22Guld
5
Emma Andersson
Ärla IF
63:075:41Guld
6
Linda Sjögren
IFK Hedemora OK
64:417:15Silver
7
Ida Mattsson
IF Thor
64:587:32Silver
8
Malin Sjöblom
Östersunds OK
70:1012:44Silver
9
Marie Fransson
Lunds OK
77:2820:02Silver
 
D21 1 BB0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Yvonne Andersson
Tullinge SK
58:530:00Guld
2
Lina Palmér
Ulricehamns OK
59:070:14Guld
3
Yvonne Fjordside
Sävedalens AIK
59:090:16Guld
4
Marie Svensson
OK Pan-Kristianstad
60:161:23Guld
5
Lena Jakobsson
Nybro OK
62:554:02Guld
6
Lotta Nilsson
FK Göingarna
66:277:34Silver
 
D21 1 BC0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Cecilia Bratt
OK Orion
56:210:00Guld
2
Britta Backlund
Stora Tuna IK
56:430:22Guld
3
Nina Karlsson
OK Denseln
56:520:31Guld
4
Jo Stevenson
Södertälje-Nykvarn Orientering
57:411:20Guld
5
Malin Danielsson
IF Hagen
59:002:39Guld
6
Madelene Allmungs
Leksands OK
59:012:40Guld
7
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK
59:052:44Guld
8
Jennifer Gull
FK Friskus-Varberg
59:082:47Guld
9
Anna Lövgärd
OK Alehof
59:293:08Guld
10
Jenny Persson
Kristinehamns OK
62:526:31Guld
11
Linda Håkansson
Dalaportens OL
64:588:37Silver
12
Linn Robertsson
Almby IK
65:058:44Silver
13
Anna-Lotta Irevall
Tjällmo-Godegårds OK
71:5015:29Silver
14
Mia Gyllenberg
OK Tyr
75:1318:52Silver
 
D21 1 CA0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Åkesson
OK Linné
57:030:00Guld
2
Stina Grenholm
Ulricehamns OK
57:340:31Guld
3
Rebecka Österberg
OK Linné
58:531:50Guld
4
Emma Öberg
OK Hällen
59:072:04Guld
5
Anna Haglund
OK Hedströmmen
59:212:18Guld
6
Lisa Sjölander
OK Hällen
60:323:29Guld
7
Marielle Larsson
OK Södertörn
63:076:04Guld
8
Marie-Louise Johansson
Göteborg-Majorna OK
68:3411:31Silver
9
Emmy Ivarsson
Gävle OK
70:2013:17Silver
Anna-Karin Jonasson
Härnösands OK
Ej godkänd
 
D21 1 CB0 meter13 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Elfving
Domnarvets GOIF
56:300:00Guld
2
Åsa Hellqvist
OK Skogsfalken
56:340:04Guld
3
Mia Bergfält
Domnarvets GOIF
56:590:29Guld
4
Eva Elfving
Domnarvets GOIF
57:000:30Guld
5
Lina Svensson
OK Skogsfalken
57:170:47Guld
6
Elsa Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
58:191:49Guld
7
Anna Holmgren
Vittjärvs IK
64:458:15Silver
8
Allison Jones
OK Linné
65:148:44Silver
9
Sara Garpenlund
KFUM Örebro OK
65:168:46Silver
10
Kristina Almström
Södertälje-Nykvarn Orientering
69:0612:36Silver
11
Julia Dalgren
OK Ravinen
76:0519:35Silver
Stina Strömstedt
IFK Göteborg
Ej godkänd
Johanna Ring
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
 
D21 1 CC0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Sönsteröd
IK Hakarpspojkarna
56:590:00Guld
2
Anna Edenbrandt
IF Thor
57:020:03Guld
3
Erika Nilsson
Söders-Tyresö
57:060:07Guld
4
Anna Thomasdotter
Västerås SOK
57:190:20Guld
5
Anna-Karin Dovåker-Liss
Leksands OK
57:230:24Guld
6
Jennie Pettersson
Visborgs OK
57:320:33Guld
7
Johanna Bygdell
Halmstad OK
58:151:16Guld
 
D21 2 AA0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Persson
FK Göingarna
52:240:00Guld
2
Anna Envall
IK Hakarpspojkarna
58:185:54Guld
3
Sara Svensson
OK Pan-Kristianstad
63:4411:20Silver
3
Anna Samelius
Visborgs OK
63:4411:20Silver
 
D21 2 AB0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Billstam
OK Linné
59:070:00Guld
2
Jenny Bagge Johansson
Halmstad OK
59:240:17Guld
3
Alexandra Vejedal
Ulricehamns OK
60:040:57Guld
4
Anna Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
61:392:32Guld
5
Lina Samor
Tjällmo-Godegårds OK
65:246:17Guld
6
Caroline Larsson
OK Södertörn
70:4611:39Silver
7
Linn Gustavsson
IF Hagen
74:2415:17Silver
8
Anna Nygård
Västerås SOK
74:5415:47Silver
9
Jenny Windahl
Gävle OK
78:2619:19Silver
 
D21 2 AC0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Andersson
Sävedalens AIK
58:160:00Guld
2
Tina Junegard
Tullinge SK
58:390:23Guld
3
Eva Jurenikova
Domnarvets GOIF
58:480:32Guld
4
Sara Helander
Domnarvets GOIF
61:273:11Guld
5
Emma Palmér
Ulricehamns OK
63:415:25Guld
6
Helena Kumlin
Nybro OK
64:196:03Guld
7
Elin Hultman
OK Hällen
65:056:49Silver
8
Ingrid Lundberg
Östersunds OK
78:0919:53Silver
9
Kristin Karlsson
Eksjö SOK
79:3821:22Silver
10
Elenore André
IFK Hedemora OK
84:4926:33Brons
11
Erica Ek
Lunds OK
108:2550:09
 
D21 2 BA0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ieva Sargautyte
IFK Moras OK
58:220:00Guld
2
Lena Nilsson
Leksands OK
58:550:33Guld
3
Helena Nordin
Skogslöparna
59:010:39Guld
4
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
59:361:14Guld
5
Emma Arlebo
KFUM Örebro OK
63:235:01Guld
6
Anna Windevall
Södertälje-Nykvarn Orientering
64:115:49Guld
7
Maria Clevnert
Söders-Tyresö
64:336:11Guld
8
Anna Olsson
OK Skogsfalken
67:519:29Silver
9
Marite Pundure
OK Ravinen
68:4210:20Silver
10
Lena Larsson
Sala OK
71:3013:08Silver
11
Dainora Alsauskaite
Södertälje-Nykvarn Orientering
73:0014:38Silver
12
Sofi Thorsell
IF Thor
77:0218:40Silver
Sara Öberg
KFUM Örebro OK
Ej godkänd
 
D21 2 BC0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karolina Norin
IFK Göteborg
58:220:00Guld
2
Johanna Gunnarsson
OK Hällen
58:250:03Guld
3
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
58:530:31Guld
4
Eva Hallsten
IFK Lidingös Skid o OK
59:431:21Guld
5
Kristina Roberto
OK Linné
61:473:25Guld
6
Kerstin Haglund
OK Hedströmmen
63:475:25Guld
7
Elisabet Larsson
Göteborg-Majorna OK
64:286:06Guld
8
Marie Ohlin
OK Linné
65:106:48Silver
9
Sanna Öhman
Tumba-Mälarhöjden OK
65:166:54Silver
10
Åsa Nordberg
Göteborg-Majorna OK
74:3216:10Silver
11
Madelene Rystedt
Stora Tuna IK
78:1319:51Silver
12
Jenny Windling
Härnösands OK
80:1921:57Silver
Kristin Jonsson
Västvärmlands OK
Ej godkänd
 
D21 2 CA0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Magnusson
FK Friskus-Varberg
56:550:00Guld
2
Catarina Öberg
Stora Tuna IK
59:032:08Guld
3
Linn Nilsson
OK Tyr
59:092:14Guld
4
Petra Halvarsson
IF Thor
59:112:16Guld
5
Elin Woxlin
Alfta-Ösa OK
64:017:06Silver
6
Linda Nilsson
Kristinehamns OK
74:0517:10Silver
7
Katarina Lindén
Linköpings OK
82:2125:26Brons
8
Lotta Nilsson
OK Alehof
88:3431:39
 
D21 2 CB0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magdalena Danielsson
IFK Lidingös Skid o OK
54:250:00Guld
2
Hanna Palm
IK Hakarpspojkarna
54:340:09Guld
3
Helena Norberg
Stora Tuna IK
56:452:20Guld
4
Eva Nordkvist
Leksands OK
59:385:13Guld
5
Natalie Egli
Söders-Tyresö
60:115:46Guld
6
Annica Påhlstorp
IFK Göteborg
60:235:58Guld
7
Anna Ställberg
Tullinge SK
60:506:25Guld
8
Helen Walfridsson
Gävle OK
64:209:55Silver
9
Sofia Pålsson
Järfälla OK
65:0810:43Silver
10
Maria Gunnarsson
OK Denseln
66:3012:05Silver
11
Malin Svensson
OK Orion
67:1712:52Silver
12
Susanne Liukkonen
Sundsvalls OK
67:2212:57Silver
13
Karolina Karlsson
Almby IK
68:1213:47Silver
14
Sandra Kreuzer-Boberg
Ärla IF
70:4116:16Silver
15
Elin Falk
IF Thor
72:1417:49Silver
16
Lina Lindberg
Dalaportens OL
72:2017:55Silver
17
Lisa Johansson
OK Tyr
78:2423:59Brons
18
Marie Jacobsson
OK Rodhen
88:3834:13
 
D21 3 AA0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
73:040:00Guld
2
Emelie Eklöf
Stora Tuna IK
73:370:33Guld
3
Anna Elffors
OK Orion
75:302:26Guld
4
Petra Thomasson
Leksands OK
77:023:58Guld
5
Maria Nilsson
Domnarvets GOIF
79:566:52Guld
6
Charlotte Lindkvist
OK Denseln
89:4116:37Silver
7
Elin Hjertson
OK Linné
90:5217:48Silver
8
Malin Wiklund
Almby IK
95:3722:33Silver
9
Elin Wallquist
OK Tyr
101:0327:59Silver
10
Ann-Sofi Hofling
Dalaportens OL
131:5358:49
 
D21 3 AB0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
63:180:00Guld
2
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
70:387:20Guld
3
Johanna Svensson
OK Hällen
77:3814:20Silver
4
Annika Björk
OK Linné
79:0915:51Silver
5
Cecilia Einarsson
OK Hedströmmen
79:5616:38Silver
6
Helen Bridle
Göteborg-Majorna OK
80:2717:09Silver
7
Elisabeth Nilsson
Söders-Tyresö
81:2118:03Silver
8
Sara Johansson
Kristinehamns OK
87:5124:33Silver
9
Annika Ridell
IF Thor
87:5424:36Silver
10
Lotta Sander
Leksands OK
94:5431:36Brons
11
Kristin Olsson
OK Alehof
118:3755:19
Johanna Selling
Härnösands OK
Ej godkänd
 
D21 3 AC0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
67:220:00Guld
2
Lina Persson
OK Skogsfalken
70:463:24Guld
3
Louise Göthfors
Järfälla OK
76:128:50Silver
4
Jenny Tirén
OK Ravinen
78:5911:37Silver
5
Nataliya Potopalska
Söders-Tyresö
80:3913:17Silver
6
Ellinor Fransson
Ärla IF
85:1817:56Silver
7
Lovisa Westbom
Södertälje-Nykvarn Orientering
85:4418:22Silver
8
Anna Andréasson
OK Skogsfalken
92:3225:10Silver
Linda Byström
IF Thor
Ej godkänd
 
D21 3 BA0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karolina A. Höjsgaard
Domnarvets GOIF
69:360:00Guld
2
Sofia Karlsson
Tullinge SK
76:557:19Guld
3
Linn Axelsson
Domnarvets GOIF
78:278:51Silver
4
Pernilla Nilsson
Halmstad OK
79:329:56Silver
5
Maria Holmstrand
IFK Göteborg
84:0714:31Silver
6
Elin Sjölander
OK Rodhen
86:0516:29Silver
7
Elin Johansson
Västerås SOK
89:3119:55Silver
8
Ingela Eriksson
Gävle OK
109:5940:23
 
D21 3 BB0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anette Granstedt
IK Hakarpspojkarna
67:190:00Guld
2
Jenny Eriksson
IF Thor
70:453:26Guld
3
Malin Jonsson
OK Tyr
80:5313:34Silver
4
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
82:4615:27Silver
5
Sofia Andersson
OK Hällen
93:4226:23Silver
 
D21 3 BC0 meter8 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simone Niggli-Luder
Ulricehamns OK
64:290:00Guld
2
Lina Bäckström
OK Linné
65:260:57Guld
3
Lena Eliasson
IK Hakarpspojkarna
67:082:39Guld
4
Anna Mårsell
Linköpings OK
76:4612:17Silver
5
Pia Hellgren
OK Södertörn
86:4122:12Silver
6
Christine Persson
Gävle OK
90:4326:14Silver
Linda Sundin
Sundsvalls OK
Ej godkänd
Sarah Hoof
Alfta-Ösa OK
Ej godkänd
 
D21 3 CA0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Karlberg
Tullinge SK
69:010:00Guld
2
Katarina Borg
Södertälje-Nykvarn Orientering
69:080:07Guld
3
Gunilla Berglund
Sävedalens AIK
71:052:04Guld
4
Elisabeth Hansson
IFK Lidingös Skid o OK
74:015:00Guld
5
Hanna Svensson
Ulricehamns OK
77:548:53Silver
6
Lena Ström
Tjällmo-Godegårds OK
83:5714:56Silver
7
Josefina Norin
IFK Göteborg
84:2115:20Silver
8
Erika Svennberg
IF Hagen
86:4417:43Silver
9
Susanne Casanova
Nybro OK
90:2121:20Silver
10
Ingela Kälvedal
Västvärmlands OK
90:4821:47Silver
Sofia Lundberg
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
D21 3 CB0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åsa Lindqvist
Skogslöparna
70:420:00Guld
2
Juliette Soulard
Södertälje-Nykvarn Orientering
75:455:03Guld
3
Annelie Östberg
Stora Tuna IK
78:017:19Guld
4
Erica Johansson
Östersunds OK
84:0213:20Silver
5
Johanna Hallberg
IFK Hedemora OK
85:2014:38Silver
6
Susanne Sjöö
Eksjö SOK
86:4416:02Silver
7
Anna Olsson
Lunds OK
101:0930:27Brons
8
Erica Bengtsson
Sala OK
104:5834:16Brons
 
D21 3 CC0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pia Olsson
OK Pan-Kristianstad
70:200:00Guld
2
Maria Bergkvist
IFK Moras OK
70:290:09Guld
3
Anette Carlsson
KFUM Örebro OK
74:554:35Guld
4
Kajsa Nilsson
FK Göingarna
75:205:00Guld
 
H21 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
H21 1 AAAA0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
71:490:00Guld
2
Henrik Mård
OK Ravinen
72:370:48Guld
Dan Engberg
Järla IF OK
Ej godkänd
 
H21 1 AAAB0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stephen Palmer
Malungs OK Skogsmårdarna
68:050:00Guld
2
Pontus Nilsson
FK Friskus-Varberg
69:030:58Guld
3
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
70:532:48Guld
4
Anders Karlsson
OK Hällen
71:563:51Guld
5
Max Samuelsson
Gotlands Bro OK
72:144:09Guld
6
Richard Hejdenberg
Gävle OK
76:598:54Silver
7
Jesper Håkansson
Härlövs IF
79:4411:39Silver
8
David Pettersson
Lunds OK
103:5335:48Brons
 
H21 1 AABA0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Sjögren
KFUM Örebro OK
64:540:00Guld
2
Ulf Troeng
Dalaportens OL
64:590:05Guld
3
Rob Walter
Malungs OK Skogsmårdarna
65:200:26Guld
4
Martin Lindskog
OK Ravinen
65:240:30Guld
5
Mattias Carlsson
IK Trenne Ullared
71:056:11Guld
6
Håkan Gunnarsson
OK Orion
71:476:53Guld
7
Erik Svahn
OK Tor
75:1810:24Silver
8
Henrik Bengtsson
Falkenbergs OK
75:3810:44Silver
9
Andreas Eriksson
OK Hammaren
96:2631:32Brons
Daniel Runemalm
Nybro OK
Ej godkänd
 
H21 1 AABB0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Nordlund
Leksands OK
65:060:00Guld
2
Jonas Buud
IFK Moras OK
67:532:47Guld
3
Daniel N.
Södertälje-Nykvarn Orientering
68:002:54Guld
4
Crister Nygren
IF Thor
68:293:23Guld
5
Jonas Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
68:363:30Guld
6
Fredrik Persson
OK Hammaren
68:423:36Guld
7
Sixten Westlund
OK Tyr
68:523:46Guld
8
Thomas Asp
IFK Göteborg
70:525:46Guld
9
Patrik Eklund
KFUM Örebro OK
71:416:35Guld
10
Elis Bengtsson
Malungs OK Skogsmårdarna
75:3110:25Silver
 
H21 1 ABAA0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Greger Larsson
IFK Göteborg
65:220:00Guld
2
Mårten Martinsson
Kils OK
65:270:05Guld
3
Rickard Svensson
Göteborg-Majorna OK
65:280:06Guld
4
Jonas Nyberg
OK Pan-Kristianstad
70:515:29Guld
5
Andreas Kallin
Täby OK
71:446:22Guld
6
Oskar Håkansson
Ronneby OK
71:486:26Guld
7
Harri Karlsson
OK Denseln
71:516:29Guld
8
Jan Johansson
IFK Umeå
72:307:08Guld
9
Anders Sundin
Skogslöparna
75:199:57Silver
10
Fredrik Persson
OK Pan-Kristianstad
75:2810:06Silver
11
Henrik Wass
IF Hagen
79:4814:26Silver
12
Joakim Gustafsson
Halmstad OK
80:1014:48Silver
 
H21 1 ABBA0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rickard Holmqvist
Hestra IF
65:230:00Guld
2
Magnus Olofsson
FK Friskus-Varberg
70:575:34Guld
3
Matt Speake
OK Tisaren
71:035:40Guld
4
Torbjörn Carlsson
Boxholm-Mjölby OL
71:306:07Guld
5
Anders Johansson
Tullinge SK
75:089:45Silver
6
Mattias Abelsson
Söders-Tyresö
75:2610:03Silver
7
Per-Åke Bligård
Göteborg-Majorna OK
79:4314:20Silver
8
Anders Lindberg
Söderhamns OK
80:0614:43Silver
9
Mattias Balck
IFK Lidingös Skid o OK
86:2821:05Silver
 
H21 1 ABBB0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kiril Nikolov
Stora Tuna IK
67:490:00Guld
2
Robert Banach
OK Orion
68:030:14Guld
3
Anders Boström
Järfälla OK
68:410:52Guld
4
Fredrik Norman
Södertälje-Nykvarn Orientering
68:440:55Guld
5
Linus Larsson
FK Göingarna
68:460:57Guld
 
H21 1 BAAA0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Markus Martinelle
Gävle OK
65:140:00Guld
2
Martin Larbo
IFK Lidingös Skid o OK
65:160:02Guld
3
Marcus Kullman
Leksands OK
65:180:04Guld
4
Lars Magnusson
OK Linné
65:250:11Guld
4
Johan Nordström
OK Älgen
65:250:11Guld
6
Per Carlborg
Nyköpings OK
72:377:23Guld
7
Mikael Jansson
IFK Lidingös Skid o OK
75:3010:16Silver
8
Timmo Tammemäe
OK Roslagen
86:0320:49Silver
9
Nils Björke
Söders-Tyresö
89:1424:00Silver
 
H21 1 BAAB0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Kaipe
Leksands OK
65:240:00Guld
2
Andreas Kraas
OK Roslagen
68:042:40Guld
3
Petter Eriksson
OK Rodhen
68:072:43Guld
4
Jesper Stenström
Vänersborgs SK
68:122:48Guld
5
Stefan Lombriser
Leksands OK
68:373:13Guld
6
Martin Pettersson
Sävedalens AIK
69:013:37Guld
7
Anders Kleist
OK Denseln
70:505:26Guld
8
Josef Nordlund
OK Linné
70:565:32Guld
9
Mathias Jansson
Hagaby GOIF
71:185:54Guld
10
Fredrik Jönsson
Motala AIF OL
75:3410:10Silver
11
Stefan Carlsson
Hammarby IF OF
77:0211:38Silver
12
Dan Larsson
OK Tisaren
77:0511:41Silver
 
H21 1 BABB0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Söderberg
OK Skogsfalken
68:020:00Guld
2
Mattias Mårts
Stora Tuna IK
68:110:09Guld
3
Martin Bellander
Gustavsbergs IF
68:220:20Guld
4
Urban André
Stora Tuna IK
70:552:53Guld
5
Jonas Lindegren
Västerås SOK
86:0117:59Silver
6
Mikael Nyberg
SOIK Hellas
106:1838:16
 
H21 1 BBAA0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Alfredsson
Stora Tuna IK
65:100:00Guld
2
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
65:180:08Guld
3
Fredrik Åhman
IFK Umeå
65:190:09Guld
4
Per Janzon
KFUM Örebro OK
65:260:16Guld
5
Pål Skogtjärn
Södertälje-Nykvarn Orientering
65:290:19Guld
6
Anders Österlund
Västerås SOK
71:376:27Guld
7
Björn Olovsson
OK Linné
75:2010:10Silver
8
Per Lenander
Linköpings OK
79:0613:56Silver
9
Jonathan Alm
Järfälla OK
80:1615:06Silver
 
H21 1 BBAB0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Öhlund
IK Hakarpspojkarna
65:210:00Guld
2
Mattias Karlsson
Emmaboda Verda OK
65:510:30Guld
3
Jonas Engström
OK Hällen
68:042:43Guld
4
Patrik Blom
Rehns BK
75:3910:18Silver
5
Per Andréasson
OK Skogsfalken
80:1714:56Silver
6
Jonas Jensen-Tornehed
Västerås SOK
116:2651:05
 
H21 1 BBBA0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Petter Haraldsson
IFK Lidingös Skid o OK
65:010:00Guld
2
Mats Röjgård
OK Kolmården
65:100:09Guld
3
Johan Strandberg
Järla IF OK
65:130:12Guld
4
Erik Tholén
OK Skogshjortarna
89:0023:59Silver
5
Henrik Thomson
OK Kåre
89:0224:01Silver
 
H21 1 BBBB0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Viktor Funcke
Norbergs OK
68:430:00
 
H21 2 AAAA0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Gustafsson
Norbergs OK
77:550:00
 
H21 2 AAAB0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Casper Giding
IFK Lidingös Skid o OK
62:520:00Guld
2
Petter Jönsson
Järla IF OK
73:3510:43Silver
3
Kristjan Laas
OK Skogshjortarna
79:2616:34Silver
4
Erik Engvall
OK Kolmården
79:5517:03Silver
5
Anders Nordahl
OK Kåre
86:1823:26Silver
 
H21 2 AABA0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Robbin Kantarp
OK Hällen
63:350:00Guld
2
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
65:502:15Guld
3
Emil Andreasson
Emmaboda Verda OK
78:3515:00Silver
4
Lars Olofsson
Rehns BK
81:3918:04Silver
5
Ola Lindqvist
OK Skogsfalken
85:2321:48Silver
6
Andreas Johannesson
Västerås SOK
124:4861:13
 
H21 2 AABB0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonn Are Myhren
Södertälje-Nykvarn Orientering
62:320:00Guld
2
Lukas Peterson
IFK Umeå
62:350:03Guld
3
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
62:390:07Guld
4
Oskar Arlebo
KFUM Örebro OK
62:400:08Guld
5
Peter Löfås
Stora Tuna IK
62:580:26Guld
6
Gustaf Granath
Västerås SOK
75:0312:31Silver
7
Björn Widén
Linköpings OK
78:5016:18Silver
8
Olof Borell
OK Linné
98:4836:16
Martin Bucht
Järfälla OK
Ej godkänd
 
H21 2 ABAA0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Palm
OK Skogsfalken
70:380:00Guld
2
Thomas Hirter
Gustavsbergs IF
73:393:01Guld
3
Mikael Östlund
Stora Tuna IK
73:433:05Guld
4
Björn Arvidsson
Stora Tuna IK
79:429:04Silver
5
Vidas Armalis
SOIK Hellas
83:0312:25Silver
Robert Palm
Västerås SOK
Ej godkänd
 
H21 2 ABBA0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas Stenström
OK Linné
65:420:00Guld
2
Greger Tysk
Leksands OK
65:460:04Guld
3
Per Brolund
OK Denseln
70:054:23Guld
4
Tommy Lindberg
OK Roslagen
70:344:52Guld
5
Jonas Hogedal
Vänersborgs SK
72:427:00Guld
6
Christer Alm
Hagaby GOIF
73:227:40Silver
7
Olle Kärner
Leksands OK
76:0410:22Silver
8
Fredrik Jansson
OK Tisaren
89:0923:27Silver
9
Joacim Tingstorp
Hammarby IF OF
91:3725:55Silver
10
Per Johansson
Motala AIF OL
92:1426:32Silver
 
H21 2 ABBB0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Troeng
OK Linné
62:220:00Guld
2
Fabian Hertner
Leksands OK
62:360:14Guld
3
Johan Granath
IFK Lidingös Skid o OK
62:570:35Guld
4
Lasse Jansson
Gävle OK
71:419:19Silver
5
Peter Andersson
Söders-Tyresö
79:0616:44Silver
6
Daniel Brohede
OK Älgen
79:2317:01Silver
7
Rickard Ekman
OK Roslagen
80:5418:32Silver
8
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
81:4919:27Silver
9
Erik Pettersson
Nyköpings OK
83:4221:20Silver
 
H21 2 BAAA0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Michael Wehlin
Södertälje-Nykvarn Orientering
63:090:00Guld
2
Yuri Omelchenko
OK Orion
63:220:13Guld
3
Nils Olsson
Stora Tuna IK
64:101:01Guld
4
Magnus Cederlöf
Järfälla OK
78:4915:40Silver
5
Magnus Larsson
FK Göingarna
78:5115:42Silver
 
H21 2 BAAB0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan Hilding
Hestra IF
63:100:00Guld
2
Magnus Persson
OK Tisaren
67:524:42Guld
3
Per Ek
Söders-Tyresö
68:455:35Guld
4
Anders Höije
Göteborg-Majorna OK
73:3410:24Silver
5
Henrik Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
77:3714:27Silver
6
Magnus Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
83:1120:01Silver
7
Björn Normark
Tullinge SK
84:5621:46Silver
8
Stefan Rosenqvist
Söderhamns OK
148:3185:21
Pär Hansson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
 
H21 2 BABB0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Sturesson
Göteborg-Majorna OK
62:350:00Guld
1
Jan Olm
Kils OK
62:350:00Guld
3
Erik Engstrand
IFK Göteborg
62:360:01Guld
4
Thomas Persson
OK Denseln
69:096:34Guld
5
Jakob Svensson
OK Pan-Kristianstad
69:587:23Guld
6
Börje Pauler
Skogslöparna
71:208:45Silver
7
Gustav Näsman
Ronneby OK
72:319:56Silver
8
Kristofer Isacsson
IFK Umeå
74:5512:20Silver
9
Jonas Pettersson
Halmstad OK
79:5717:22Silver
10
Johan Lindahl
Täby OK
81:5619:21Silver
11
Anders Westberg
IF Hagen
88:5326:18Silver
Simon Svensson
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
 
H21 2 BBAA0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
63:290:00Guld
2
Martin Larsson
IFK Göteborg
65:402:11Guld
3
Johan Höij
Leksands OK
66:122:43Guld
4
Niklas Åberg
Tolered-Utby Ol-klubb
70:046:35Guld
5
Mikael Ingelsson
OK Hammaren
72:138:44Silver
6
Björn Wrahme
IFK Moras OK
73:009:31Silver
7
Jan Johansson
KFUM Örebro OK
75:4812:19Silver
8
Mats Jonsell
IF Thor
81:4718:18Silver
9
Anders Lindberg
OK Tyr
91:4628:17Brons
10
Hans Daniels
Malungs OK Skogsmårdarna
92:1528:46Brons
 
H21 2 BBAB0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Jacobsson
OK Ravinen
62:390:00Guld
2
Per Eklöf
KFUM Örebro OK
63:210:42Guld
3
Martin Hogedal
OK Orion
68:596:20Guld
4
Lars Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
73:2410:45Silver
5
Johan Silvemark
Dalaportens OL
73:3810:59Silver
6
Joakim Ingelsson
OK Hammaren
75:0512:26Silver
7
Lennart Bengtsson
Falkenbergs OK
81:2718:48Silver
8
Patrik Lind
OK Tor
81:3518:56Silver
9
Jakob Jakobsson
Nybro OK
81:4119:02Silver
10
Anders Johansson
IK Trenne Ullared
86:0123:22Silver
 
H21 2 BBBA0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Ingemarsson
FK Friskus-Varberg
62:580:00Guld
2
Jimmy Birklin
Malungs OK Skogsmårdarna
63:240:26Guld
3
Johan Ivarsson
IK Hakarpspojkarna
65:422:44Guld
4
Jan Sjöhed
Gävle OK
81:3318:35Silver
5
Daniel Eklund
OK Hällen
85:1322:15Silver
6
Niklas Nilsson
Härlövs IF
96:1733:19
6
Christian Karldén
Lunds OK
96:1733:19
Mattias Westfält
Gotlands Bro OK
Ej godkänd
 
H21 2 BBBB0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas Unander
Sundsvalls OK
69:030:00Guld
2
Henric Carlsson
Järla IF OK
84:1115:08Silver
3
Stephen Craig
OK Ravinen
90:1721:14Silver
 
H21 3 AA0 meter31 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
David Andersson
IK Hakarpspojkarna
44:540:00Guld
2
Fredrik Löwegren
IFK Göteborg
45:140:20Guld
3
Patrik Martner
Leksands OK
46:011:07Guld
4
Robert Wallsten
Leksands OK
46:201:26Guld
5
Damien Renard
OK Denseln
47:042:10Guld
6
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
47:302:36Guld
7
Calle Olsson
KFUM Örebro OK
49:394:45Guld
8
Jonas Vestbom
OK Hammaren
49:464:52Guld
9
Martin Jönsson
FK Friskus-Varberg
51:066:12Silver
10
Jonas Olsson
Stora Tuna IK
52:467:52Silver
11
Andreas J Johansson
Göteborg-Majorna OK
53:148:20Silver
12
Erik Modig
OK Pan-Kristianstad
53:498:55Silver
13
Magnus Saager
OK Orion
54:229:28Silver
14
Peter Fredricson
IFK Moras OK
54:439:49Silver
15
Robert Enbom
Vänersborgs SK
55:0410:10Silver
16
Anders Thureson
SOIK Hellas
55:2510:31Silver
17
Tomas Albinsson
OK Hammaren
57:5913:05Silver
18
Ulf Magnusson
Leksands OK
59:1214:18Silver
19
Andreas Eriksson
Lunds OK
60:5516:01Silver
20
Magnus Rajan
IFK Lidingös Skid o OK
61:1816:24Silver
21
Erik Melén
Motala AIF OL
61:5417:00Silver
22
Manne Wiklund
Gustavsbergs IF
63:2018:26Silver
23
CK Johansson
Härlövs IF
65:3320:39Brons
24
Dan Winnberg
IK Trenne Ullared
66:2221:28Brons
25
Tomas Andersson
OK Tor
66:2521:31Brons
26
Sören Sand
OK Tisaren
67:3622:42Brons
27
Jens Andertoft
Västerås SOK
76:1331:19
28
Per-Åke Bastestad
Tolered-Utby Ol-klubb
80:5335:59
29
Marcus Olsson
Falkenbergs OK
85:2640:32
30
Gustaf Carlsson
Dalaportens OL
89:5645:02
Michael Andersson
Nybro OK
Ej godkänd
 
H21 3 AB0 meter24 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas Hallmén
OK Tisaren
47:270:00Guld
2
Niklas Bratt
OK Orion
47:300:03Guld
3
Daniel Nilsson
OK Skogsfalken
47:410:14Guld
4
Bernt Björnsgaard
Malungs OK Skogsmårdarna
47:480:21Guld
5
Joakim Hederskog
IFK Göteborg
48:170:50Guld
6
Per-Åke Olsson
OK Ravinen
48:220:55Guld
7
Lennart Larsson
Hestra IF
48:521:25Guld
8
Niklas Löwegren
Stora Tuna IK
49:171:50Guld
9
Henric Brohede
Kils OK
49:542:27Guld
10
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
51:334:06Guld
11
Mattias Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
52:084:41Guld
12
Henrik Tryggesson
FK Friskus-Varberg
52:124:45Guld
13
Oskar Carlborg
Nyköpings OK
53:165:49Silver
14
NiklasÅ Wrane
Söders-Tyresö
53:316:04Silver
15
Johan Håkansson
Ronneby OK
54:266:59Silver
16
Fredrik Larsson
Norbergs OK
54:297:02Silver
17
Sebastian Wiman
Täby OK
55:568:29Silver
18
Thomas Källberg
OK Roslagen
56:118:44Silver
19
Janne Lundbäck
Järfälla OK
62:0214:35Silver
20
Henrik Johansson
Skogslöparna
63:0815:41Silver
21
Henrik Larsson
FK Göingarna
64:1016:43Silver
22
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
66:1418:47Silver
23
Staffan Persson
Tullinge SK
66:5319:26Silver
24
Leif Edejern
Söderhamns OK
83:1235:45
 
H21 3 BA0 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
45:470:00Guld
2
Mattias Niggli
Ulricehamns OK
48:022:15Guld
3
Erik Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
48:032:16Guld
4
Stefan Sandahl
IK Hakarpspojkarna
49:103:23Guld
5
Pontus Halldin
KFUM Örebro OK
49:173:30Guld
6
Rikard Claesson
Stora Tuna IK
49:343:47Guld
7
Anders Boström
OK Linné
52:497:02Silver
8
Harry Hietanen
Gävle OK
53:457:58Silver
9
Stefan Karlsson
OK Denseln
53:568:09Silver
10
Olov Vikström
Sundsvalls OK
54:078:20Silver
11
Anders Berg
Linköpings OK
54:519:04Silver
12
Carl Magnusson
IF Hagen
57:4912:02Silver
13
Oskar Forsberg
IF Thor
58:0112:14Silver
14
Erik Wiberg
Järla IF OK
59:5414:07Silver
15
Fredrik Björklund
KFUM Örebro OK
60:1014:23Silver
16
Niklas Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
60:2114:34Silver
17
Patrik Svedberg
IFK Umeå
61:4816:01Silver
18
Torbjörn Svensk
OK Hällen
62:0216:15Silver
19
Olof Nilsson
OK Skogsfalken
62:3316:46Silver
20
Oskar Lindfors
Emmaboda Verda OK
63:5318:06Silver
21
Erik Hellman
OK Ravinen
68:2322:36Brons
22
Peder Kock
Rehns BK
70:3824:51
23
Filip Johansson
OK Tyr
73:2127:34
24
Stefan Gustafsson
Gotlands Bro OK
86:3940:52
25
Johan Lindström
Västerås SOK
88:5643:09
Mattias Eriksson
Gävle OK
Ej godkänd
 
H21 3 BB0 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jörgen Ohlin
OK Linné
48:300:00Guld
2
Mårten Frendelius
IFK Lidingös Skid o OK
49:100:40Guld
3
Mattias Karlsson
OK Linné
49:160:46Guld
4
Linus Kaisajuntti
IFK Lidingös Skid o OK
49:290:59Guld
5
Jon Andersson
IFK Umeå
49:411:11Guld
6
Anders Hedman
OK Hällen
51:343:04Guld
7
Ola Hultin
OK Roslagen
52:013:31Guld
8
Göran Thimberg
Söders-Tyresö
52:384:08Guld
9
Ulf Hallmén
Hagaby GOIF
53:565:26Guld
10
Patrik Söderqvist
Leksands OK
54:035:33Silver
11
Anders Carlsson
Hammarby IF OF
54:165:46Silver
12
Magnus Öhling
Västerås SOK
54:255:55Silver
13
Christer Morell
OK Kåre
55:256:55Silver
14
Fredrik Ekström
OK Älgen
55:437:13Silver
15
Erik Pettersson
Stora Tuna IK
56:187:48Silver
16
Erik Aamot
OK Skogshjortarna
56:478:17Silver
17
Jan-Olof Svensson
Halmstad OK
61:4713:17Silver
18
Erik Larsson
Järfälla OK
62:0513:35Silver
19
Mikael Westerberg
OK Kolmården
63:1414:44Silver
20
Patrik Magnusson
Boxholm-Mjölby OL
63:5015:20Silver
21
Rickard Wass
Järla IF OK
64:2015:50Silver
 
H21 4 AA0 meter21 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Öberg
OK Hällen
73:460:00Guld
2
Johan Näsman
IFK Lidingös Skid o OK
73:580:12Guld
3
Greger Berglund
IFK Lidingös Skid o OK
75:502:04Guld
4
Peter Hemmyr
IFK Umeå
76:082:22Guld
5
Jan Troeng
OK Linné
77:223:36Guld
6
Anders Lindéus
Hagaby GOIF
82:589:12Silver
7
Mattias Millinger
Västerås SOK
83:5510:09Silver
8
Anders Holmberg
Järla IF OK
85:5612:10Silver
9
Jon Larsson
OK Skogshjortarna
88:1014:24Silver
10
Kalle Larsson
OK Linné
93:5120:05Silver
11
Andreas Rüedlinger
Leksands OK
94:3120:45Silver
12
Magnus Bergman
OK Kåre
94:3420:48Silver
13
Ola Olsson
OK Kolmården
95:2321:37Silver
14
Lars Gustavsson
Hammarby IF OF
95:5022:04Silver
15
Fredrik Nordström
OK Älgen
96:3322:47Silver
16
Rain Eensaar
OK Roslagen
98:3024:44Silver
17
Pär Svensson
Söders-Tyresö
101:3627:50Silver
18
Tomas Löfgren
Stora Tuna IK
105:1431:28Brons
19
Christian Karlsson
Halmstad OK
128:0554:19
Erik Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
Ej godkänd
Janne Lundbäck
Järfälla OK
Ej godkänd
 
H21 4 AB0 meter25 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Löfås
Stora Tuna IK
72:120:00Guld
2
Oskar Svärd
Ulricehamns OK
78:055:53Guld
3
Anders Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
78:516:39Guld
4
Andreas Jansson
IK Hakarpspojkarna
78:526:40Guld
5
Niclas Jonasson
Södertälje-Nykvarn Orientering
80:268:14Guld
6
Per Öberg
KFUM Örebro OK
83:0910:57Silver
7
Hans Brolund
OK Denseln
86:1113:59Silver
8
Fredrik Pettersson
Linköpings OK
87:3815:26Silver
9
Per-Olov Wedin
IF Thor
88:3516:23Silver
10
Andreas Ferm
OK Skogsfalken
90:0617:54Silver
11
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
90:1618:04Silver
12
Per-Anders Eggertsen
IF Hagen
91:2619:14Silver
13
Lars Sisell
Gävle OK
91:5619:44Silver
14
Kjell Almgren
OK Ravinen
93:5321:41Silver
15
Ulrik Imberg
OK Linné
94:4222:30Silver
16
Erik Råberg
OK Tyr
97:2925:17Silver
17
Stefan Eriksson
OK Hällen
99:4027:28Silver
18
Brent Godman
Gotlands Bro OK
103:3031:18Brons
19
Thomas Johansson
IFK Umeå
104:2432:12Brons
20
Magnus Jonsing
Rehns BK
105:0432:52Brons
21
Erik Göthlin
KFUM Örebro OK
108:3136:19Brons
22
Robert Andreasson
Emmaboda Verda OK
110:5438:42
Lars Ohlsson
Gävle OK
Ej godkänd
Dan Wester
Järla IF OK
Ej godkänd
Tomas Lundström
Västerås SOK
Ej godkänd
 
H21 4 BA0 meter23 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Johansson
OK Ravinen
77:470:00Guld
2
Henrik Eliasson
IFK Göteborg
78:090:22Guld
3
Tobias Noborn
OK Orion
80:032:16Guld
4
Staffan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
80:342:47Guld
5
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
80:372:50Guld
6
Martin Ivarsson
Kils OK
80:563:09Guld
7
Emil Lauri
OK Tisaren
82:354:48Guld
8
Mikael Olofsson
FK Friskus-Varberg
83:015:14Guld
9
Stefan Sjölund
Skogslöparna
86:559:08Silver
10
Robert Johansson
Täby OK
87:049:17Silver
11
Mats Hall
Nyköpings OK
87:309:43Silver
12
Ali Kuosku
Järfälla OK
87:319:44Silver
13
Sven Lundbäck
Stora Tuna IK
89:0111:14Silver
14
Christian Håkansson
Ronneby OK
90:3512:48Silver
15
Johan Sundén
Södertälje-Nykvarn Orientering
92:3414:47Silver
16
Kristoffer Sideby
Göteborg-Majorna OK
93:2215:35Silver
17
Torbjörn Lännevall
OK Roslagen
95:0617:19Silver
18
Rikard Pentonen
Hestra IF
96:2918:42Silver
19
Henrik Persson
Tullinge SK
101:0823:21Silver
20
Martin Norling
Söders-Tyresö
119:0341:16
21
Joakim Önnemar
Söderhamns OK
126:0548:18
Johan Holm
Norbergs OK
Ej godkänd
Henrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
 
H21 4 BB0 meter30 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
71:530:00Guld
2
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
72:591:06Guld
3
Jens Molin
Södertälje-Nykvarn Orientering
74:533:00Guld
4
Kalle Dalin
Leksands OK
76:404:47Guld
5
Jens Nordström
Leksands OK
81:5610:03Silver
6
Erik Andersson
OK Denseln
82:1110:18Silver
7
Björn Ljunggren
OK Hammaren
83:5912:06Silver
8
Martin Johansson
IFK Moras OK
85:1013:17Silver
9
Martin Claesson
IFK Göteborg
85:2213:29Silver
10
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
85:2813:35Silver
11
Johan Modig
OK Pan-Kristianstad
86:1914:26Silver
12
Henrik Berlin
OK Orion
87:4415:51Silver
13
Stefan Aronsson
KFUM Örebro OK
91:1819:25Silver
14
Erik Sundberg
Stora Tuna IK
91:2119:28Silver
15
Erik Kropf
Gustavsbergs IF
91:2519:32Silver
16
Jonas Kjäll
FK Friskus-Varberg
92:0920:16Silver
17
Ola Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
93:1921:26Silver
18
Hans Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
94:0422:11Silver
19
Tobias Thorsson
IK Trenne Ullared
95:3423:41Silver
20
Mikael Pihel
OK Tisaren
99:2827:35Silver
21
Liutauras Bilevicius
SOIK Hellas
100:1128:18Silver
22
Jonas Bengtsson
Härlövs IF
102:3830:45Brons
23
Karl Tiselius
Dalaportens OL
102:4030:47Brons
24
Lars Karlsson
OK Hammaren
105:3833:45Brons
25
Rasmus Grönlund
Lunds OK
120:5449:01
26
Fredrik Korall
Motala AIF OL
124:0952:16
27
Daniel Johansson
Falkenbergs OK
160:1188:18
28
Pontus Ahonen
OK Tor
172:49100:56
Aleksander Bernaciak
Nybro OK
Ej godkänd
Håkan Andersson
Västerås SOK
Ej godkänd
 
D20 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
D20 1 AA0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Josefin Persson
Tullinge SK
55:190:00Guld
2
Malin Lönnqvist
Skarpnäcks OL
55:230:04Guld
3
Linnea Kjell
Linköpings OK
57:352:16Guld
4
Malin Gustafsson
Eksjö SOK
57:432:24Guld
5
Stina Häggström
Litsbygdens SK
65:129:53Silver
Sofie Pettersson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
D20 1 AB0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Strand
OK Landehof
56:130:00Guld
2
Anna Tiderman
Snättringe SK
58:001:47Guld
3
Kristin Boman
SOK Viljan
60:154:02Guld
4
Linn Rönnols
Täby OK
65:149:01Silver
5
Janni Axelsson
Sävedalens AIK
70:0713:54Silver
6
Elin Törnroth
Hjobygdens OK
72:4116:28Silver
7
Cecilia Frenell Staaf
Forsa OK
73:3117:18Silver
 
D20 1 AC0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Rahmqvist
OK Kåre
52:400:00Guld
2
Maria Jonsson
Midälva OK
52:490:09Guld
3
Lovisa Berg
OK Milan
53:020:22Guld
4
Emeli Pettersson
Tullinge SK
53:060:26Guld
5
Hanna Axelsson
OK Skogshjortarna
53:220:42Guld
6
Stina Banck
IF Hagen
56:023:22Guld
7
Karin Janerås
OK Linné
64:4012:00Silver
8
Ingela Smedenmark
Ronneby OK
70:0317:23Silver
9
Johanna Östlin
Björkfors GOIF
72:4820:08Silver
 
D20 1 BA0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Elgh
Köping-Kolsva OK
48:080:00Guld
2
Sofia Törnqvist
Storviks IF
48:260:18Guld
3
Johanna Lindberg
OK Denseln
48:290:21Guld
4
Linda Ahlsén-Seirup
Södertälje-Nykvarn Orientering
55:217:13Silver
5
Elin Karlsson
Turebergs IF
57:459:37Silver
6
Annika Hofling
Dalaportens OL
57:509:42Silver
7
Elisabeth Åhman
Rånäs OK
59:3911:31Silver
8
Ellinor Klockare
OK Tyr
76:1328:05
 
D20 1 BB0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agnes Söderlund
Tormestorps IF
53:040:00Guld
2
Kristina Gatel
IF Thor
53:250:21Guld
3
Sara Rapp
IFK Moras OK
57:344:30Guld
4
Sofia Carlsson
Västerås SOK
57:454:41Guld
5
Maria Tuomi
OK Kolmården
57:554:51Guld
6
Kristin Ander
OK Landehof
58:185:14Guld
7
Jonna Engström
Lerums SOK
67:3814:34Silver
 
D20 1 BC0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helene Söderlund
IFK Moras OK
48:310:00Guld
2
Helena Andersson
OK Tisaren
49:250:54Guld
3
Elin Pettersson
Täby OK
49:290:58Guld
4
Sofie Sihver
IFK Lidingös Skid o OK
49:300:59Guld
5
Elin Winblad
Hagaby GOIF
53:234:52Guld
6
Anna Ordqvist
Kils OK
59:3811:07Silver
7
Åsa Holmgren
Västerås SOK
80:4932:18
 
D20 1 CA0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ylva Kindlundh
Alfta-Ösa OK
57:490:00Guld
2
Matilda Andersson
Västerbergslagens OL
57:560:07Guld
3
Karin Hedberg
OK Linné
58:040:15Guld
4
Emma Isaksson
Skogslöparna
59:271:38Guld
5
Sofia Larsson
Hestra IF
60:282:39Guld
6
Emelie Karlsson-Landén
Istrums SK
65:347:45Silver
7
Julia Frisk
OK Orion
66:458:56Silver
 
D20 1 CB0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisa Larsen
Täby OK
48:050:00Guld
2
Lina Sundqvist
OK Kåre
48:250:20Guld
3
Petra Olander
Långhundra IF
48:450:40Guld
4
Linnea Längberg
Järla IF OK
57:419:36Silver
5
Therese Sahlin
Midälva OK
57:429:37Silver
6
Erika Bäck
OK Djerf
59:4311:38Silver
7
Sofie Larsson
Boxholm-Mjölby OL
59:5111:46Silver
 
D20 1 CC0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Julia Davidsson
OK Klemmingen
59:430:00
 
D20 2 AA0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marie Björklund
IF Thor
59:250:00Guld
2
Elin Pramlid
OK Klemmingen
63:173:52Guld
3
Hanna Jonsson
Midälva OK
73:5214:27Silver
 
D20 2 AB0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stina Edejern
Alfta-Ösa OK
52:080:00Guld
2
Karin Persson
Hagaby GOIF
55:113:03Guld
3
Lisa Persson
IFK Lidingös Skid o OK
59:016:53Silver
4
Judith Wyder
IFK Moras OK
60:027:54Silver
5
Maja Dahlqvist
Storviks IF
61:539:45Silver
6
Janie Nyström
Rånäs OK
65:0612:58Silver
7
Susanne Näsström
Skogslöparna
70:3918:31Silver
8
Helena Lindqvist
Västerås SOK
84:0431:56
 
D20 2 AC0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Johansson
IFK Moras OK
54:240:00Guld
2
Frida Engqvist-Norman
Södertälje-Nykvarn Orientering
56:382:14Guld
3
Madeleine Gustavsson
Istrums SK
59:134:49Guld
4
Jessica Dickfors
Dalaportens OL
62:408:16Silver
5
Sofia Thorsson
Järla IF OK
63:379:13Silver
6
Emelie Bengtsson
Tormestorps IF
64:129:48Silver
7
Linn Wibell Kähäri
Västerbergslagens OL
72:1617:52Silver
8
Kristin Kensby
OK Tyr
77:2122:57Silver
9
Jenny Adolfsson
Lerums SOK
92:5838:34
 
D20 2 BA0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Tiselius
OK Kåre
53:300:00Guld
2
Malin Hultqvist
IF Hagen
53:510:21Guld
3
Julia Torstensson
OK Landehof
55:572:27Guld
4
Rebecka Adolfsson
OK Kåre
59:175:47Guld
5
Emma Eriksson
OK Linné
59:356:05Guld
6
Josefine Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
60:206:50Silver
7
Jenny Bengtsson
Långhundra IF
60:337:03Silver
8
Lisa Westerberg
OK Milan
66:5113:21Silver
9
Veronika Aspvall
Ronneby OK
70:1516:45Silver
10
Ida Åkesson
Forsa OK
86:3833:08
 
D20 2 BC0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Bachman
Täby OK
52:110:00Guld
2
Matilda Österberg
Linköpings OK
54:162:05Guld
3
Ida Olsson
OK Orion
57:425:31Guld
4
Marie Pettersson
OK Djerf
62:5810:47Silver
5
Ida Pettersson
Täby OK
65:5213:41Silver
6
Anna Movin
Snättringe SK
66:4214:31Silver
7
Hanna Sunnerheim Sjöberg
OK Linné
70:5218:41Silver
8
Maria Jonsson
Hestra IF
80:1428:03
 
D20 2 CA0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Josefine Carlsson
SOK Viljan
51:510:00Guld
2
Elin Hamrefors
OK Landehof
62:3410:43Silver
3
Sara Forsberg
OK Kolmården
67:1815:27Silver
4
Elin Björkman
Täby OK
68:3216:41Silver
5
Therese Rosendahl
Västerås SOK
73:2221:31Brons
6
Hanna Hultman
Sävedalens AIK
75:4423:53Brons
7
Sofie Ahlin
Hjobygdens OK
84:0832:17
 
D20 2 CB0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Sand
OK Tisaren
47:240:00Guld
2
Karin Waldemarsson
Köping-Kolsva OK
49:051:41Guld
3
Terese Herlin
Turebergs IF
52:465:22Guld
4
Cecilia Bergander
Eksjö SOK
52:485:24Guld
5
Elin Vedin
Midälva OK
55:338:09Silver
6
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
57:199:55Silver
7
Sanna Batz
Skarpnäcks OL
58:2010:56Silver
8
Hanna Johansson
OK Skogshjortarna
58:2811:04Silver
9
Linnea Börjars
Kils OK
60:3213:08Silver
10
Malin Sundqvist
Tullinge SK
65:4618:22Silver
Linnéa Ivarsson Sandberg
OK Denseln
Ej godkänd
 
D20 3 AA0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Jonsson
OK Tisaren
48:350:00Guld
2
Kajsa Falkman
Kils OK
57:399:04Silver
3
Maria Brodin
OK Djerf
65:4017:05Silver
 
D20 3 AB0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fanny Fredriksson
Täby OK
48:240:00Guld
2
Linn Olsson
OK Orion
53:164:52Guld
3
Anna Eriksson
OK Linné
73:5025:26Brons
 
D20 3 AC0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Forsberg
OK Kolmården
47:100:00Guld
2
Sofia Adolfsson
OK Kåre
48:451:35Guld
3
Sara Profors
Köping-Kolsva OK
50:012:51Guld
4
Johanna Lidström
OK Landehof
53:156:05Silver
5
Alva Olsson
Västerås SOK
57:3010:20Silver
6
Josefin Bengtsson
Långhundra IF
61:0313:53Silver
7
Lisa Olsson
Turebergs IF
76:2329:13
8
Britta Norén
Boxholm-Mjölby OL
85:1938:09
 
D20 3 BA0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin A Skantze
Järla IF OK
43:440:00Guld
2
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
45:031:19Guld
3
Johanna Edin
Midälva OK
46:322:48Guld
4
Tiina Laas
OK Skogshjortarna
52:238:39Silver
 
D20 3 BB0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Brus
Västerbergslagens OL
56:310:00Guld
2
Caroline Gustavsson
Istrums SK
64:478:16Silver
3
Matilda Davidsson
OK Klemmingen
79:3223:01Silver
 
D20 3 BC0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
47:510:00Guld
2
Frida Bakkman
SOK Viljan
52:474:56Guld
3
Julia Thorén
Eksjö SOK
57:439:52Silver
4
Jill Johansson
Midälva OK
59:3411:43Silver
5
Cajsa Nilsson
Skogslöparna
60:2012:29Silver
6
Linn Pettersson
Tullinge SK
61:4913:58Silver
7
Kristina Langels
Skarpnäcks OL
83:4035:49
Isabell Håkansson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D20 3 CA0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Svensson
IFK Moras OK
45:230:00Guld
2
Annelie Wallenhammar
Hagaby GOIF
52:337:10Silver
3
Carin Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
54:489:25Silver
4
Sofia Persson
Snättringe SK
56:0010:37Silver
5
Cecilia Stenfalk
Täby OK
67:1421:51Brons
6
Therese Rapp
IFK Moras OK
70:2325:00
7
Lisa Engström
Lerums SOK
73:3428:11
8
Anna Brammås
Västerås SOK
81:2936:06
Emmie Christoferson
Tormestorps IF
Ej godkänd
 
D20 3 CB0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Jansson
IF Hagen
43:080:00Guld
2
Sofie Johansson
OK Linné
46:072:59Guld
3
Lisa Silvemark
Dalaportens OL
51:518:43Silver
4
Fredrika Vångell
Linköpings OK
52:399:31Silver
5
Kajsa Risby
OK Kåre
55:4812:40Silver
6
Helena Bornedal
OK Milan
65:4322:35Brons
7
Amanda Karlsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
74:0130:53
8
Susanne De Bourg
Ronneby OK
76:0632:58
9
Isabell Ring
OK Tyr
91:3548:27
 
D20 3 CC0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Lidström
OK Landehof
46:020:00Guld
2
Hanna Falk
IF Thor
51:385:36Guld
3
Mari Troeng
Storviks IF
60:0013:58Silver
4
Rebecca Bjärrenholt
Rånäs OK
60:1614:14Silver
 
H20 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
H20 1 AA0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Tynong
Gävle OK
49:560:00Guld
2
Thomas Ohlin
Rånäs OK
56:346:38Silver
3
Oscar Vångell
Linköpings OK
56:526:56Silver
4
Martin Fredriksson
OK Skogshjortarna
59:299:33Silver
5
Olle Kalered
Skogspojkarnas OK
65:3315:37Silver
6
Mats Johnsson
Sundsvalls OK
79:5029:54
 
H20 1 AB0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
David Lingfors
IF Hallby
49:320:00Guld
2
Tomas Reibring
Nyköpings OK
49:370:05Guld
3
Anton Blomgren
Hagaby GOIF
54:234:51Guld
4
Johan Strid
Ulricehamns OK
54:385:06Guld
5
Johan Irwe
OK Pan-Kristianstad
55:416:09Guld
6
Niclas Tjernlund
OK Vilse 87
56:377:05Silver
7
Alexander Blomberg
Nyköpings OK
61:1111:39Silver
8
Jens Dahlstrand
Lerums SOK
75:2325:51Brons
9
Johan Lagerstrand
Rotebro IS OK
80:1530:43
 
H20 1 AC0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Attås
OK Tisaren
49:350:00Guld
2
Jesper Lysell
Rehns BK
49:390:04Guld
3