Kort-SM Final

2004-08-21

Arrangör: Skogslöparna

Nivå:
Nationell
Anmälda:
242
Form:
Individuell
Startande:
242
Distans:
Medel
Fullföljande:
234
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Final 4150 meter39 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Johansson
Ulricehamns OK
31:067:300:00Guld
2
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
31:417:380:35Guld
3
Karolina A. Höjsgaard
Domnarvets GOIF
31:587:420:52Guld
4
Simone Niggli-Luder
Ulricehamns OK
32:077:441:01Guld
5
Tanja Ryabkina
SOIK Hellas
32:227:481:16Guld
6
Anna Mårsell
Linköpings OK
32:527:551:46Guld
7
Gunilla Svärd
IF Thor
33:388:062:32Guld
8
Bodil Holmström
IFK Göteborg
34:048:132:58Guld
9
Maria Bergkvist
IFK Moras OK
34:068:133:00Guld
9
Åsa Lindqvist
Skogslöparna
34:068:133:00Guld
11
Anna Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
34:218:173:15Guld
12
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
34:278:183:21Guld
13
Emma Johansson
Kristinehamns OK
35:238:324:17Guld
14
Eva Elfving
Domnarvets GOIF
35:278:334:21Guld
15
Katarina Smith
Sundsvalls OK
35:308:334:24Guld
16
Lena Eliasson
IK Hakarpspojkarna
35:378:354:31Guld
17
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
35:388:354:32Guld
18
Helena Nordin
Skogslöparna
36:068:425:00Silver
19
Jenny Eriksson
IF Thor
36:238:465:17Silver
20
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
36:448:515:38Silver
21
Magdalena Danielsson
IFK Lidingös Skid o OK
37:279:016:21Silver
22
Ida Wikström-Holmgren
Vittjärvs IK
37:399:046:33Silver
23
Sofia Karlsson
Tullinge SK
37:449:066:38Silver
24
Hanna Palm
IK Hakarpspojkarna
37:509:076:44Silver
25
Karin Noborn
Sundsvalls OK
38:299:167:23Silver
26
Cecilia Bratt
OK Orion
38:319:177:25Silver
27
Charlotta Blom
Linköpings OK
39:239:298:17Silver
28
Jenny Borgström
IFK Göteborg
39:359:328:29Silver
29
Stina Grenholm
Ulricehamns OK
39:389:338:32Silver
30
Emma Andersson
Sävedalens AIK
40:339:469:27Silver
31
Helena Sönsteröd
IK Hakarpspojkarna
41:009:539:54Silver
32
Annika Björk
OK Linné
41:4910:0510:43Silver
33
Britta Backlund
Stora Tuna IK
42:0010:0710:54Silver
34
Anna Zetterberg
IF Thor
42:0810:0911:02Silver
35
Marie Ohlin
OK Linné
42:2810:1411:22Silver
36
Anna Envall
IK Hakarpspojkarna
43:5310:3412:47Silver
37
Madelene Allmungs
Leksands OK
44:5810:5013:52Silver
38
Rose-Marie Forslund
IFK Moras OK
47:3711:2816:31Brons
Johanna Gunnarsson
Kristinehamns OK
Ej godkänd
 
H21 Final 5020 meter39 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
31:286:160:00Guld
2
Niclas Jonasson
Södertälje-Nykvarn Orientering
32:006:220:32Guld
3
Johan Näsman
IFK Lidingös Skid o OK
32:176:260:49Guld
4
Mats Röjgård
OK Kolmården
32:186:260:50Guld
5
Fredrik Löwegren
IFK Göteborg
32:266:280:58Guld
6
Mats Troeng
OK Linné
32:326:291:04Guld
7
Kalle Dalin
Leksands OK
32:376:301:09Guld
8
Tobias Noborn
OK Orion
32:506:321:22Guld
9
Erik Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
32:526:331:24Guld
10
Johan Håkansson
Ronneby OK
33:026:351:34Guld
11
Oskar Svärd
Ulricehamns OK
33:166:381:48Guld
12
Peter Jacobsson
OK Ravinen
33:236:391:55Guld
13
Casper Giding
IFK Lidingös Skid o OK
33:346:412:06Guld
14
Damien Renard
OK Denseln
33:556:452:27Guld
15
Hans Mård
OK Ravinen
34:126:492:44Guld
16
Jan Troeng
OK Linné
34:226:512:54Guld
17
Nils Olsson
Stora Tuna IK
34:256:512:57Guld
18
David Andersson
IK Hakarpspojkarna
34:296:523:01Guld
19
Tomas Hallmén
OK Tisaren
34:456:553:17Guld
20
Jimmy Birklin
Malungs OK Skogsmårdarna
34:506:563:22Guld
21
Martin Larsson
IFK Göteborg
34:556:573:27Guld
21
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
34:556:573:27Guld
23
Johan Greger Larsson
IFK Göteborg
35:006:583:32Guld
24
Börje Pauler
Skogslöparna
35:307:044:02Guld
25
Per Ek
Söders-Tyresö
35:497:084:21Guld
26
Rikard Gunnarsson
OK Orion
35:567:094:28Guld
27
Mikael Olofsson
FK Friskus-Varberg
36:017:104:33Silver
28
Erik Andersson
OK Denseln
36:247:154:56Silver
29
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
36:457:195:17Silver
30
Robbin Kantarp
OK Hällen
37:067:235:38Silver
31
Joakim Ingelsson
OK Hammaren
38:227:396:54Silver
32
Grant Bluett
Malungs OK Skogsmårdarna
38:277:406:59Silver
33
Jan Johansson
IFK Umeå
38:307:407:02Silver
34
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
38:377:427:09Silver
35
Oskar Malmberg
IFK Umeå
38:417:427:13Silver
36
Allan Mogensen
OK Ravinen
39:347:538:06Silver
37
Pål Skogtjärn
OK Linné
41:398:1810:11Silver
38
Thomas Asp
IFK Göteborg
44:458:5513:17Silver
Peter Hemmyr
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
 
D20 Final 3680 meter42 startande, 41 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Jansson
IF Hagen
31:598:410:00Guld
2
Helena Andersson
OK Tisaren
34:079:162:08Guld
3
Emma Öberg
OK Hällen
35:139:343:14Guld
4
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
36:269:544:27Silver
5
Sara Lundblad
Tullinge SK
36:389:574:39Silver
6
Natalie Egli
Söders-Tyresö
36:409:584:41Silver
7
Lisa Silvemark
Dalaportens OL
37:0910:065:10Silver
8
Johanna Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
37:2610:105:27Silver
9
Johanna Edin
Midälva OK
37:4310:155:44Silver
10
Katarina Bergander
OK Linné
38:0410:216:05Silver
11
Petra Olander
Långhundra IF
38:2610:276:27Silver
12
Sofia Börjeskog
OK Tor
39:0010:367:01Silver
12
Erika Nilsson
FK Göingarna
39:0010:367:01Silver
14
Anna Runesson
OK Vivill
39:1110:397:12Silver
15
Fanny Fredriksson
Täby OK
39:1810:417:19Silver
16
Sofia Persson
Snättringe SK
39:3410:457:35Silver
17
Karin Elgh
Köping-Kolsva OK
39:5110:507:52Silver
18
Annika Hofling
Dalaportens OL
40:0510:548:06Silver
19
Sofie Johansson
Tierps SOK
40:1210:558:13Silver
20
Hanna Brus
Västerbergslagens OL
40:1910:578:20Silver
21
Sigrid Larsson
Leksands OK
40:3011:008:31Silver
22
Karin Boström
Järfälla OK
40:5811:088:59Silver
23
Lina Lindberg
Dalaportens OL
41:1011:119:11Silver
24
Martina Johansson
Halmstad OK
41:2811:169:29Silver
25
Elin Hultman
OK Hällen
41:3211:179:33Silver
26
Hanna Aludden
Gävle OK
41:4111:209:42Silver
27
Lin Eriksson
Linköpings OK
42:3511:3410:36Silver
28
Helen Walfridsson
Gävle OK
42:3611:3510:37Silver
29
Katarina Alm
Järfälla OK
42:4111:3610:42Silver
30
Malin Lönnqvist
Skarpnäcks OL
42:4211:3610:43Silver
31
Lisa Palm
Lessebo OK
43:1611:4511:17Silver
32
Lina Nero
Ronneby OK
43:2511:4811:26Silver
33
Johanna Berggren
Ljungskile FK
43:3111:5011:32Silver
34
Stina Banck
IF Hagen
43:5411:5611:55Silver
35
Stina Jansson
Främmestads IK
44:0611:5912:07Silver
36
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK
44:2612:0412:27Silver
37
Lisa Sundin
Skogslöparna
44:4312:0912:44Silver
38
Stina Andreasson
Gustavsbergs IF
44:5112:1112:52Silver
39
Sanna Öhman
Tumba-Mälarhöjden OK
45:0912:1613:10Brons
40
Emma Eriksson
OK Linné
46:0212:3114:03Brons
41
Maria Tuomi
OK Kolmården
51:2813:5919:29
Kristina Roberto
OK Linné
Ej godkänd
 
H20 Final 4460 meter42 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Holmberg
Järla IF OK
28:446:270:00Guld
2
Erik Rost
Alfta-Ösa OK
30:456:542:01Guld
3
Magnus Saager
OK Orion
31:427:062:58Guld
3
Martin Härberg
Järla IF OK
31:427:062:58Guld
5
Ulf Troeng
Dalaportens OL
31:447:073:00Guld
6
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
32:237:163:39Silver
7
David A Skantze
Järla IF OK
32:467:214:02Silver
7
Andreas Johansson
Rydboholms SK
32:467:214:02Silver
9
Johan Lindahl
Täby OK
33:047:254:20Silver
10
William Lind
Sävedalens AIK
33:127:274:28Silver
11
Mattias Karlsson
OK Linné
33:187:284:34Silver
12
Johan Fries
Umeå OK
33:227:294:38Silver
13
Joakim Werme
Södertälje-Nykvarn Orientering
33:477:345:03Silver
14
Erik Blomdal
IK Hakarpspojkarna
33:517:355:07Silver
15
Henric Carlsson
SOK Viljan
34:197:425:35Silver
16
Jakob Lööf
OK Pan-Kristianstad
34:307:445:46Silver
17
Per Carlborg
Nyköpings OK
34:577:506:13Silver
18
Erik Thorsson
Tullinge SK
35:438:006:59Silver
19
Jens Caap-Hällgren
Härnösands OK
36:018:057:17Silver
20
Linus Larsson
FK Göingarna
36:058:057:21Silver
21
Kristofer Skog
Halmstad OK
36:168:087:32Silver
22
Anders Hansson
Alfta-Ösa OK
36:298:117:45Silver
23
Karl Tiselius
Dalaportens OL
36:528:168:08Silver
24
Jonas Bäckström
Sundsvalls OK
36:568:178:12Silver
25
Mikael Nordström
Rånäs OK
37:008:188:16Silver
26
Joakim Berglund
Sävedalens AIK
38:068:339:22Silver
27
Henrik Olsson
Täby OK
38:348:399:50Silver
28
Oskar Carlborg
Nyköpings OK
38:418:409:57Silver
29
Johan Strandberg
Järla IF OK
38:458:4110:01Silver
30
Pontus Karlsson
Rotebro IS
38:518:4310:07Silver
31
Oskar Lund
IK Hakarpspojkarna
39:388:5310:54Silver
32
Anders Håkansson
IFK Hedemora OK
39:408:5410:56Silver
33
Mattias Millinger
Västerås SOK
39:528:5611:08Silver
34
Erik Lundh
OK Pan-Kristianstad
40:249:0311:40Silver
35
Josef Nordlund
OK Linné
41:219:1612:37Brons
36
Magnus Strand
OK Landehof
41:489:2213:04Brons
37
Henrik Wiklund
Bromma-Vällingby SOK
42:019:2513:17Brons
38
Anders Trolin
Forsa OK
42:079:2713:23Brons
39
Marcus Lundagårds
Alfta-Ösa OK
47:1410:3518:30
40
Henrik Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
49:5711:1221:13
Martin Johansson
IFK Moras OK
Ej godkänd
Ola Stenbeck
Halmstad OK
Diskvalificerad
 
D18 Final 3410 meter40 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Jonsson
OK Tisaren
30:569:040:00Guld
2
Emma Johansson
Filipstadsbygdens OK
31:219:120:25Guld
3
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
31:239:120:27Guld
4
Sara Eskilsson
Haninge SOK
32:029:241:06Guld
5
Anna (Humlaröd) Persson
FK Göingarna
32:309:321:34Guld
6
Sofia Adolfsson
Västerbergslagens OL
33:299:492:33Guld
7
Malin Sand
OK Tisaren
33:309:492:34Guld
8
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
33:409:522:44Guld
9
Elin A Skantze
Järla IF OK
34:2410:053:28Guld
10
Karin Persson
Hagaby GOIF
34:2810:063:32Guld
11
Johanna Lännevall
OK Roslagen
34:4210:113:46Guld
12
Linnea Lidström
OK Landehof
35:0210:164:06Silver
13
Elin Pettersson
Täby OK
35:3710:274:41Silver
14
Jennie Runesson
OK Vivill
36:1710:385:21Silver
15
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
36:3010:425:34Silver
16
Malin Hultqvist
IF Hagen
36:4010:455:44Silver
17
Maria Jonsson
Midälva OK
36:5510:505:59Silver
18
Maria Schmiterlöw
Hjobygdens OK
37:1110:546:15Silver
19
Eva Svensson
IFK Moras OK
37:2810:596:32Silver
20
Terese Herlin
Turebergs IF
37:3011:006:34Silver
21
Matilda Davidsson
OK Klemmingen
38:0711:117:11Silver
22
Amélie Wallenhammar
Hagaby GOIF
38:2211:157:26Silver
23
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
38:3211:187:36Silver
24
Eva Tiselius
OK Kåre
38:3611:197:40Silver
25
Anna-Lotta Irevall
Tjällmo-Godegårds OK
39:0611:288:10Silver
26
Frida Aspnäs
Sidensjö IK
39:3711:378:41Silver
27
Hanna Gustavsson
OK Skogsstjärnan
40:0311:459:07Silver
28
Frida Bakkman
Lessebo OK
40:1411:489:18Silver
29
Anna-Karin Claesson
OK Kullingshof
40:3311:539:37Silver
30
Linda Berg
Bromma-Vällingby SOK
40:3811:559:42Silver
31
Sofie Pettersson
Ulricehamns OK
41:2412:0810:28Silver
32
Caroline Gustavsson
Istrums SK
42:2612:2711:30Silver
33
Teresé Korkeakoski
OK Milan
45:1413:1614:18Brons
34
Emma Isaksson
Skogslöparna
45:5013:2614:54Brons
35
Therese Rosendahl
Västerås SOK
46:4113:4115:45Brons
36
Kristin Boman
SOK Viljan
46:4513:4315:49Brons
37
Frida Andersson
Falkenbergs OK
47:2413:5416:28
Malin Carlsson
Linköpings OK
Ej godkänd
Madeleine Gustavsson
Istrums SK
Diskvalificerad
Elin Kristoffersson
Litsbygdens SK
Diskvalificerad
 
H18 Final 4330 meter40 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Carlsson
Alfta-Ösa OK
29:156:450:00Guld
2
Fredrik Johansson
OK Kullingshof
29:296:490:14Guld
3
Mikael Kristensson
OK Torfinn
30:417:051:26Guld
4
Johan Aronsson
OK Tisaren
30:427:051:27Guld
5
Tobias Öström
OK Tyr
31:007:101:45Guld
6
Gustav Strindhagen
FK Vittus
31:127:121:57Guld
7
John Fredriksson
Täby OK
31:227:152:07Guld
8
Henrik Lundgren
Kils OK
32:077:252:52Guld
9
Mattias Ericsson
OK Denseln
32:237:293:08Guld
10
Mikael Eliasson
OK Alehof
33:137:403:58Silver
11
Pelle Engstrand
Rehns BK
33:357:454:20Silver
12
Daniel Attås
OK Tisaren
33:497:494:34Silver
13
Fredrik Björklund
KFUM Örebro OK
34:127:544:57Silver
14
Gustaf Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
34:197:565:04Silver
15
Erik Blomberg
Nyköpings OK
34:398:005:24Silver
16
Pär Hansson
Alfta-Ösa OK
34:428:015:27Silver
17
David Bejbom
Uddevalla OK
34:468:025:31Silver
18
Patrik Berglund
Sävedalens AIK
34:558:045:40Silver
19
Oscar Stensson-Bohman
Nybro OK
35:418:146:26Silver
20
Niklas Wansölin
OK Ravinen
36:088:216:53Silver
21
Stefan Jonsson
OK Klyftamo
36:118:216:56Silver
22
Tobias Wahlgren
OK Gisle
36:138:226:58Silver
23
Lukas Peterson
IFK Umeå
36:208:237:05Silver
24
Viktor Hedlöf
Rånäs OK
36:228:247:07Silver
25
Patrik Lind
OK Tor
36:368:277:21Silver
26
Mattias Jonsson
Nybro OK
38:178:509:02Silver
27
Joel Engström
Vittjärvs IK
38:218:519:06Silver
28
Anton Lif
Gävle OK
38:238:529:08Silver
29
Emil Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
38:418:569:26Silver
30
Emanuel Winblad
Uddevalla OK
38:448:579:29Silver
31
Lars Johansson
IFK Moras OK
38:548:599:39Silver
32
Ola Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
39:199:0510:04Silver
33
Peter Edlund
IFK Lidingös Skid o OK
40:519:2611:36Silver
34
Mattias Nilsson
OK Alehof
41:239:3312:08Silver
35
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
42:499:5313:34Silver
36
Joel Schleeh
Kils OK
42:539:5413:38Silver
37
Niki Preisig
Eksjö SOK
44:4910:2115:34Brons
38
Tomas Reibring
Nyköpings OK
45:3010:3016:15Brons
39
Daniel Erlandsson
OK Vilse 87
46:2010:4217:05
40
Jesper Lysell
Rehns BK
48:5311:1719:38