Csab Night Cup Deltävling 1

2010-11-09 - 2010-11-09

Arrangör: Rävetofta OK

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
86
Form:
Masstart
Startande:
79
Distans:
Natt
Fullföljande:
69
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Damer 4 km 4200 meter, 10 kontroller7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Olsson
Örkelljunga FK
38:259:090:00
2
Eva Tykesson
Rävetofta OK
39:559:301:30
3
Britt-Marie Stensson
Helsingborgs SOK
43:1910:194:54
4
Annette Bonde
Ballerup Orienteringsklub
43:5610:285:31
5
Britt-Marie Bengtsson
FKÅsen
48:0511:279:40
6
Christina Segerslätt
Skåneslättens OL
48:1711:309:52
7
Karin Johansson
FK Göingarna
52:1512:2613:50
 
Damer 6 Km 5700 meter, 15 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Hedin
Hjärnarps GH OL
44:447:510:00
2
Stina Berg
IS Kullen
46:518:132:07
3
Jannie Hagård
Rävetofta OK
49:278:414:43
4
Marie Olsson
Örkelljunga FK
51:068:586:22
5
Sofie Hansen
Skåneslättens OL
51:118:596:27
6
Frida Nilsson
Skåneslättens OL
52:049:087:20
7
Anne Marie Tommesen
Ballerup OK
53:569:289:12
8
Moa Olsson
Örkelljunga FK
63:1311:0518:29
9
Felicia Feurstein
FK Boken
63:2211:0718:38
 
Herrar 4 Km 4200 meter, 10 kontroller10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
David Svensson
FK Boken
34:178:100:00
2
Olof Barr
Skåneslättens OL
38:159:063:58
3
Kenth Sundgren
Skåneslättens OL
39:089:194:51
4
Inge Persson
FK Boken
40:389:406:21
5
Per Rudqvist
Helsingborgs SOK
45:4410:5311:27
6
Dennis Rudqvist
Helsingborgs SOK
46:0410:5811:47
7
Göran Mattsson
Skåneslättens OL
46:1511:0111:58
8
Olle Bohman
Hjärnarps GH OL
47:3111:1913:14
9
Krister Österblad
FK Boken
51:1512:1216:58
10
Jörgen Christian Nielsen
Rävetofta OK
51:3712:1717:20
 
Herrar 6 Km 5700 meter, 15 kontroller25 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per-Åke Nilsson
FK Göingarna
42:117:240:00
2
Erik Lenning
Skåneslättens OL
46:058:053:54
3
Ronny Liljenberg
Eslövs FK
47:008:154:49
4
Jörgen Skaarup
Ballerup OK
47:058:164:54
5
Jalle Josefsson
Lunds OK
49:388:427:27
6
Fredrik Berndtsson
Skåneslättens OL
50:338:528:22
7
Gregers Jörgensen
Ballerup Orienteringsklub
50:408:538:29
8
Joel Kristiansson
Hässleholms OK
50:508:558:39
9
Peter Larsson
FK Boken
50:528:558:41
10
Tobias Persson
OK Kompassen
51:028:578:51
11
Sven-Eric Ericson
Helsingborgs SOK
53:269:2211:15
12
Karsten Richaerdt
Køge OK
54:169:3112:05
13
Sten Segerslätt
Skåneslättens OL
59:0710:2216:56
14
Jan-I Nygren
FK Boken
59:1410:2417:03
15
Stefan Adolfsson
Eslövs FK
64:0111:1421:50
16
Hans Christian Strib
Ballerup Orienteringsklub
65:3611:3123:25
17
Göran Frank
Eslövs FK
65:5211:3323:41
18
Anders Åberg
Skåneslättens OL
66:3111:4024:20
Håkan Olsson
Rävetofta OK
Ej godkänd
Leif-Åke Andersson
FK Boken
Ej godkänd
Ulf Linderfalk
Skåneslättens OL
Ej godkänd
Bengt-Åke Berndtsson
Skåneslättens OL
Ej godkänd
Sören Andersson
FK Boken
Ej godkänd
Rolf Gustafsson
Helsingborgs SOK
Ej godkänd
Tomas Nilsson
Hässleholms OK
Ej godkänd
 
Herrar 8 Km 8420 meter, 18 kontroller19 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Alnervik
Helsingborgs SOK
52:416:150:00
2
Per-Åke Bligård
OK Vilse 87
52:566:170:15
3
Philip Pålsson
Skåneslättens OL
55:576:393:16
4
Jesper Håkansson
FK Göingarna
56:206:413:39
5
Johan Ekelöv
Skåneslättens OL
56:536:454:12
6
Stefan Pålsson
Skåneslättens OL
57:016:464:20
7
Patrik Johansson
Helsingborgs SOK
58:567:006:15
8
Johannes Henriksson
Helsingborgs SOK
59:137:026:32
9
Mattias Engström
Skåneslättens OL
61:337:198:52
10
David Arborelius
IS Kullen
61:407:198:59
11
Johan Badenfelt
Falkenbergs OK
65:207:4612:39
12
Björn Hellrup
Helsingborgs SOK
65:247:4612:43
13
Martin Bengtsson
IS Kullen
65:347:4712:53
14
Felix Alnervik
Helsingborgs SOK
66:007:5013:19
15
Fredrik Nilsson
Örkelljunga FK
66:137:5213:32
16
Niklas Olsson
Skåneslättens OL
70:368:2317:55
Anton Marmelid
Helsingborgs SOK
Ej godkänd
Simon Engel
Hässleholms OK
Ej godkänd
Jakob Segerslätt
Skåneslättens OL
Ej godkänd
 
Nybörjare 3 Km 3310 meter, 8 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Adam Segerslätt
Skåneslättens OL
27:158:140:00
2
Bernard Mattsson
Skåneslättens OL
36:3311:039:18
3
Erik Jönsson
FK Boken
36:4811:079:33
4
Jonatan Österblad
FK Boken
37:0911:139:54
5
Kent Jönsson
FK Boken
37:2311:1810:08
6
Simon Harden
FK Boken
39:2911:5612:14
7
Frida Jönsson
FK Boken
64:2019:2637:05
8
Linnea Landrup
FK Boken
65:3519:4938:20
9
Helena Jönsson
FK Boken
65:4019:5038:25