Dala-Dubbeln 2010 Öppna Klasser Söndag

2010-10-17

Arrangörer: Korsnäs IF OK | Karlsbyhedens IK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
377
Form:
Individuell
Startande:
376
Distans:
Lång
Fullföljande:
361
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Öppen 1 2900 meter44 startande, 41 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elon Albrektsson
OK Ravinen
24:138:210:00Brons
2
Lukas Löfvenhamn
OK Letstigen
26:129:021:59Brons
3
Satu Svedberg
Sundsvalls OK
29:2110:075:08Brons
4
Sindre Jonsson-Wold
Sundbybergs IK
30:4210:356:29Brons
5
Lukas Hill
IFK Moras OK
31:1910:487:06Brons
6
Ida Banishoraka
Svaide Roma SOK
31:3910:557:26Brons
7
Anton Uller
Kils OK
31:4510:577:32Brons
8
Simon Rönningen
Kristinehamns OK
31:5811:017:45Brons
9
Emma Jönsson
Östersunds OK
32:2511:118:12Brons
10
Gunilla Mårtensson
Gävle OK
34:2411:5210:11
11
Olle Dahlin
Leksands OK
34:4511:5910:32
12
Patricia Sjögren
Insjöns IF OK
35:0412:0610:51
13
Mattis Nilsson
NAIS OK
36:2712:3412:14
14
Minna Sahlsten
Skarpnäcks OL
36:3312:3612:20
15
Tova Westberg
Timrå SOK
38:1813:1214:05
16
Malin Lundvall
Täby OK
38:1913:1314:06
17
Anton Alfredsson
Attunda OK
38:4113:2014:28
18
Annika Björklund
IFK Moras OK
38:5913:2714:46
19
Amanda Elmertoft
Norbergs OK
40:2213:5516:09
20
Rebecca Vainionpää
Norbergs OK
40:2413:5616:11
21
Elin Eriksson
Karlsbyhedens IK
40:4914:0416:36
22
Evelina Landstedt
Karlsbyhedens IK
40:5114:0516:38
23
Regina Gustavsson
OK Tylöskog
40:5414:0616:41
24
Anette Åhlund
OK Nolaskogsarna
41:4414:2317:31
25
Nanna Westberg
Timrå SOK
46:3516:0422:22
26
Fredrik Sandberg
Timrå SOK
46:4016:0622:27
27
Tomas Fransson
OK Ravinen
47:5016:3023:37
28
Casper Norman
Leksands OK
48:5216:5124:39
29
Mats Attaque
OK Ravinen
50:0217:1525:49
30
Emilia Jonsson
OK Kåre
52:4518:1128:32
31
Kajsa Eriksson
OK Kåre
52:5118:1328:38
32
Melker Carlinger
Skogsluffarnas OK
57:1219:4332:59
33
Linus Järnström
Alvesta SOK
57:4819:5633:35
34
Emelie Andersson
OK Kåre
59:2320:2935:10
35
Alva Viker
OK Kåre
64:3522:1640:22
36
Emelie Ekvall
OK Kåre
64:3822:1740:25
37
Liz Brennan
Södertälje-Nykvarn Orientering
66:3422:5742:21
38
Leo Kajanus
Tumba-Mälarhöjden OK
69:0423:4944:51
39
Erik Broback
OK Kåre
82:1228:2157:59
40
Lisen Hill
IFK Moras OK
109:0437:3784:51
41
Johanna Hugert
IFK Moras OK
109:2937:4585:16
Valdemar Andersson
OK Linné
Ej godkänd
Tilde Carlinger
Skogsluffarnas OK
Ej godkänd
Adina Carlinger
Skogsluffarnas OK
Ej godkänd
 
Öppen 3 4900 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mårten Lång
Kisa SK
41:308:280:00Brons
2
Marie Hedar
Eskilstuna OL
43:088:481:38Brons
3
Lena Ström
Tjällmo-Godegårds OK
44:309:053:00Brons
4
Charlotte Vikström
Sundsvalls OK
44:379:063:07Brons
5
Peter Nordström
Täby OK
45:319:174:01Brons
6
Eva Herbert
Täby OK
47:129:385:42Brons
7
Kristina Fors
OK Grip
54:1711:0512:47Brons
8
Linda Gustafsson
OK Tyr
54:4311:1013:13Brons
9
Josef Maxson
OK Bävern
57:3611:4516:06
10
Arvid Löfvenhamn
OK Letstigen
59:4212:1118:12
11
Ingrid Jansson
OK Kroppefjäll
60:0612:1618:36
11
Lisa Borssén
OK Kroppefjäll
60:0612:1618:36
13
Karolina Olsson
Grycksbo IF OK
61:4712:3720:17
14
Kalle Karlin
Järla IF OK
66:1513:3124:45
15
Anders Lindgren
Södertälje-Nykvarn Orientering
74:3315:1333:03
16
Oskar Edholm
OK Tisaren
77:2915:4935:59
17
Birgitta Henriksson
Järla IF OK
79:1616:1137:46
18
Peter Albinsson
IFK Enskede
82:1116:4640:41
19
Magnus Svensson
Täby OK
84:3317:1543:03
20
Linus Classon
NAIS OK
106:5621:4965:26
21
Nicholas Hort
Skogsluffarnas OK
110:2122:3168:51
22
Victoria Jansson
OK Linné
129:2226:2487:52
23
Clara Lagrange
OK Linné
129:2326:2487:53
24
Carl Karlsson
Norbergs OK
134:2727:2692:57
25
Robin Bergstrand
Norbergs OK
134:2927:2792:59
 
Öppen 5 4100 meter61 startande, 60 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristoffer Eklann
IFK Lidingös Skid o OK
35:348:400:00Brons
2
Anders Berggren
Malungs OK Skogsmårdarna
36:008:470:26Brons
3
Janne Skarner
Leksands OK
37:179:061:43Brons
4
Marcus Wiklander
Högåkers OK
38:149:202:40Brons
5
Rudolf Hersén
Tullinge SK
39:159:343:41Brons
6
Mikael Ringi
OK Kåre
39:339:393:59Brons
7
Nils Edvardsson
Järfälla OK
41:3210:085:58Brons
8
Yvonne Sjödén
Älvdalens IF OK
41:5310:136:19Brons
9
Mats Orbert
Attunda OK
42:4110:257:07Brons
10
Kajsa Kihlén
Domnarvets GOIF
43:4110:398:07Brons
11
Nina Bjersander
Svaide Roma SOK
44:1710:488:43Brons
12
Louise Winqvist
OK Djerf
47:0511:2911:31
13
Håkan Herbertsson
OK Roxen
47:2211:3311:48
14
Johan Broback
OK Flundrehof
49:0811:5913:34
15
Stina Häggbrink
Berga SOK
49:2012:0213:46
16
Erik Möller
Arboga OK
49:3212:0513:58
17
Peter Kjellsson
Falkenbergs OK
51:2112:3115:47
18
Tomas Tapper
IFK Lidingös Skid o OK
51:5812:4016:24
19
Vesa Kutti
Hagaby GOIF
51:5912:4116:25
19
Lotta Tapper
IFK Lidingös Skid o OK
51:5912:4116:25
21
Kristin Ramsell
Leksands OK
52:0912:4316:35
22
Ton Langerak
Järfälla OK
52:1812:4516:44
23
Eva Persson
OK Österåker
52:2912:4816:55
24
Per Ekner
Snättringe SK
52:5212:5417:18
25
Christina Sterner
OK Njudung
53:1613:0017:42
26
Anders Axelsson
Finspångs SOK
53:5713:1018:23
27
Oskar Kihlén
Domnarvets GOIF
54:0413:1118:30
28
Gösta Elfgren
IFK Lidingös Skid o OK
54:2813:1718:54
29
Sören Bremer
Boxholm-Mjölby OL
54:3413:1919:00
30
Bo Danmo
Domnarvets GOIF
55:2913:3219:55
31
Kristina Nilsson
VK Uvarna
56:0613:4120:32
32
Anna Tedhamre
Snättringe SK
56:2813:4620:54
33
Anna Gustafsson
KFUM Örebro OK
56:5613:5321:22
34
Eva Svanström
Västerviks OK
57:0413:5521:30
35
Helena Carlson
HJS-Vansbro OK
57:3514:0322:01
36
Ewert Engstedt
Tullinge SK
57:3814:0322:04
37
Anna-Karin Karlsson
Stora Tuna OK
59:0814:2523:34
38
Elin Johansson
Fjärås AIK
59:3914:3324:05
39
Mats Adolfsson
OK Kåre
59:4114:3324:07
40
Lisa Hoffberg
Säterbygdens OK
60:3914:4825:05
41
Carina Sandberg
Säterbygdens OK
60:4514:4925:11
42
Thomas Larsson
Attunda OK
61:1014:5525:36
43
Anne Wiman
Täby OK
62:0315:0826:29
44
Jacob Dahllöf
IFK Lidingös Skid o OK
62:4515:1827:11
45
Marie Berggren
Surahammars SOK
63:4915:3428:15
46
Moa Hedegård
OK Kolmården
65:1815:5629:44
47
Hanna Leinonen
OK Kolmården
65:2315:5729:49
48
Christoffer Olovsson
Svaide Roma SOK
66:4016:1631:06
49
Johanna Söderberg
Timrå SOK
66:4616:1731:12
50
Johanna Wallgren
Timrå SOK
66:5216:1931:18
51
Anette Nordberg
Gällstadbygdens SOK
67:1216:2331:38
52
Jennifer Wendelius
IFK Lidingös Skid o OK
68:2016:4032:46
52
Teodora von Frenckell
IFK Lidingös Skid o OK
68:2016:4032:46
54
Lena Nilsson Aguirre
OK Kolmården
69:3616:5934:02
55
Marit Äng
Hagaby GOIF
69:4117:0034:07
55
Carina Regborn
Hagaby GOIF
69:4117:0034:07
57
Henryk Zienkiewicz
IF Rigor
74:5518:1639:21
58
Ida Nilsson
OK Grip
75:3918:2740:05
59
Stefan Abrahamsson
Sundbybergs IK
77:5419:0042:20
60
Gabrielle Meyerson
Bromma-Vällingby SOK
86:2521:0550:51
Ingunn Weltzien
IL Tyrving
Ej godkänd
 
Öppen 7 3800 meter122 startande, 116 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Magnusson
Leksands OK
24:106:220:00Brons
2
Jonas Ivarsson
OK Hammaren
26:056:521:55Brons
3
Erik Ernstsson
Finspångs SOK
27:507:193:40Brons
4
Michael Granqvist
OK Ravinen
27:537:203:43Brons
5
Gunnar Sjökvist
Värend GN OL
27:587:223:48Brons
6
Per Gustås
Linköpings OK
29:147:425:04Brons
7
Maria Ossiansson
IK Hakarpspojkarna
29:447:495:34Brons
8
Sofia Heldt
Södertälje-Nykvarn Orientering
29:527:525:42Brons
9
Bengt Stenerhag
Västerbergslagens OL
30:548:086:44Brons
10
Maria Bergfält
Domnarvets GOIF
31:238:167:13Brons
11
Kent Bergman
OK Ravinen
31:388:197:28Brons
12
Lennart Gustafsson
Stora Tuna OK
31:408:207:30Brons
13
Carl-Johan Thorell
OK Ravinen
31:428:217:32Brons
14
Ulf Skoglund
Kils OK
31:438:217:33Brons
15
Jonas Uller
Kils OK
31:468:227:36Brons
16
Lars Gunnarsson
Malungs OK Skogsmårdarna
31:498:227:39Brons
17
Jörgen Ågran
OK Storsjön
32:088:277:58Brons
18
Anders Nissar
Järla IF OK
32:118:288:01Brons
19
Matts Andersson
OK Ravinen
32:248:328:14Brons
20
Rolf Emlén
Vittjärvs IK
32:308:338:20Brons
21
Jan Kinsten
Kvarnsvedens GOIF OK
32:438:378:33Brons
22
Ronnie Dahlgren
Gustavsbergs OK
32:478:388:37Brons
23
Laura DAngelo
Attunda OK
33:058:428:55
24
Jonas Holmgren
OK Hammaren
33:158:459:05
25
Karin Svensk
Stora Tuna OK
33:308:499:20
26
Pia Hellgren
OK Södertörn
34:058:589:55
27
Mikael Wahlbom
OK Orion
35:289:2011:18
28
Lena Bayard
Stora Tuna OK
35:479:2511:37
29
Stefan Träff
NAIS OK
35:489:2511:38
30
Mia Dammvik
Stora Tuna OK
36:279:3612:17
31
Pelle Landfors
Lustens OK
36:329:3712:22
31
Peter Risberg
Skattkärrs IF
36:329:3712:22
33
Joakim Ahlström
Västerås SOK
36:499:4112:39
34
Hansi Kraus
Avesta OK
36:529:4212:42
35
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
37:109:4713:00
36
Åsa Wadensjö-Leo
Bredaryds SOK
37:279:5113:17
37
Niklas Samuelsson
NAIS OK
38:0310:0113:53
38
Anna Lundgren
Sundsvalls OK
38:0510:0113:55
39
Stefan Nordström
Sigtuna OK
38:1210:0314:02
40
Malena Ahlström
Västerås SOK
38:1610:0414:06
41
Anna Karin Nilsson
Umeå OK
38:3010:0814:20
42
Magnus Hellgren
OK Ravinen
38:4410:1214:34
43
Eva Martinsson
OK Tyr
38:5410:1414:44
44
Peter Askeljung
OK Klemmingen
39:1010:1815:00
45
Marlene Habenicht
IFK Moras OK
39:1910:2115:09
46
Roland Berg
Säterbygdens OK
39:2110:2115:11
47
Ann Bergman
OK Ravinen
39:4310:2715:33
48
Jyrki Pessa
Haparanda OK
39:4610:2815:36
48
Håkan Svahn
OK Ravinen
39:4610:2815:36
50
Mattias Lång
IF Hagen
39:5010:2915:40
51
Martina Forsberg
IFK Enskede
39:5910:3115:49
52
Agnes Bäfverfeldt
Sigtuna OK
40:0310:3215:53
53
Maria Bergstrand
Motala AIF OL
40:0810:3415:58
54
My Rönnols
Täby OK
40:1210:3516:02
55
Anna Lindgren
Västerås SOK
40:1610:3616:06
56
Jan Kihl
Sundbybergs IK
40:2210:3716:12
57
Annica Berggren
OK Kolmården
40:3710:4116:27
58
Stig-Göran Mårtensson
Gävle OK
40:4210:4316:32
59
Lotta J-Sundblad
Eksjö SOK
40:4510:4316:35
60
Joel Börjesson
Storviks IF
41:1110:5017:01
61
Maria Bratt
Tullinge SK
41:1310:5117:03
62
Marita Philipsson
Markaryds FK
41:1710:5217:07
63
Pär Mattsson
Karlsbyhedens IK
41:3310:5617:23
64
Nils Eklöw
Skogsluffarnas OK
41:3510:5717:25
65
Hans Alvar Bergström
Norbergs OK
41:4510:5917:35
66
Rolf Bjärud
Västerbergslagens OL
42:3411:1218:24
67
Karin Profors
Köping-Kolsva OK
42:3611:1318:26
68
Ragnhild Svens
Västerbergslagens OL
42:4211:1418:32
69
Lena Lindman
Finspångs SOK
42:5211:1718:42
70
Stefan Törnqvist
Västerås SOK
43:1511:2319:05
71
Martina Morell
OK Kåre
43:1811:2419:08
72
Mats Olsson
Kvarnsvedens GOIF OK
43:1911:2419:09
73
Carina Bergander
Eksjö SOK
43:2911:2719:19
74
Jonny Nilsson
Snättringe SK
43:3511:2819:25
75
Anna Dolk
Jönköpings OK
43:5511:3319:45
76
Annika Davidsson
Västerås SOK
44:3911:4520:29
77
Maria Nordqvist
Västerbergslagens OL
44:4511:4720:35
78
Anders Gunnarsson
Surahammars SOK
44:4711:4720:37
79
William Karlsson
Norbergs OK
45:2611:5721:16
80
Olle Öberg
Skogsluffarnas OK
47:0112:2222:51
81
Charlotta Östervall
Tumba-Mälarhöjden OK
47:3112:3023:21
82
Pirkko Stenerhag
Västerbergslagens OL
47:4412:3423:34
83
Karin Freyland
SOK Aneby
47:4512:3423:35
84
Tommy Boman
Västerås SOK
48:0212:3823:52
85
Hans Westman
Västerås SOK
48:0512:3923:55
86
Ulf Hallberg
Nässjö OK
48:4412:4924:34
87
Randi Robertsson
Sundbybergs IK
48:5012:5124:40
88
Cecilia Westström
Sundbybergs IK
48:5112:5124:41
89
Carina Johansson
Tumba-Mälarhöjden OK
49:0512:5524:55
90
Monika Persson
Skogsluffarnas OK
51:2613:3227:16
90
Anders Tegeström
Skogsluffarnas OK
51:2613:3227:16
92
Erika Carlinger
Skogsluffarnas OK
51:3213:3427:22
93
Emil Strömbäck
Ankarsrums OK
52:2113:4728:11
94
Anders Strömbäck
Ankarsrums OK
52:3013:4928:20
95
Josabeth Hultberg
OK Kolmården
52:4813:5428:38
96
Jan Åhs
Norbergs OK
53:0413:5828:54
97
Robert Svartholm
Gammelstads IF
53:2414:0329:14
98
Karin Hannrup
IF Thor
53:3014:0529:20
98
Ann-Louise Klasér
Korsnäs IF OK
53:3014:0529:20
100
Harald Carlinger
Skogsluffarnas OK
53:3214:0529:22
101
Marianne Åhlström
OK Storsjön
55:1314:3231:03
102
Maria Junevik
Leksands OK
55:3314:3731:23
103
Tommy Ljusenius
Skogsluffarnas OK
55:3514:3831:25
104
Lena Gumaelius
Waxholms OK
56:3114:5232:21
105
Jussi Schween
OK Ravinen
56:4514:5632:35
106
Anki Gustafsson
Säterbygdens OK
57:0215:0132:52
107
Karin Ernfridsson
OK 64 Torpa
57:3615:0933:26
108
Ylva Torbiörnsson
Järla IF OK
57:5115:1333:41
109
Irma Bjärud
Västerbergslagens OL
63:1916:4039:09
110
Anna Norrbom
Sala OK
63:4216:4639:32
111
Per Norrbom
Sala OK
64:4617:0340:36
112
Rolf Karlsson
OK Fjällstigen
68:3518:0344:25
113
Anders Pettersson
Västerviks OK
68:5018:0744:40
114
Ingrid Olsson
Väsby OK
71:2318:4747:13
115
Isabelle G Lagerqvist
Grycksbo IF OK
75:1419:4851:04
116
Peter Lagerqvist
Grycksbo IF OK
75:1519:4851:05
Åsa Alsiö
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
Anders Pettersson
OK Dacke
Ej godkänd
Agneta Hallberg-Hansson
Nässjö OK
Ej godkänd
Maria Lybert
OK Ravinen
Ej godkänd
Hugo Segerström
Nyköpings OK
Ej godkänd
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
Ej godkänd
 
Öppen 9 8300 meter84 startande, 80 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Israelsson
Stora Tuna OK
47:445:450:00Brons
2
Johan Enges
Leksands OK
54:296:346:45Brons
3
Johan Samuelsson
IK Trenne Ullared
54:446:367:00Brons
4
Johan Lundvall
Täby OK
56:066:468:22Brons
5
Mikael Westerberg
OK Kolmården
57:226:559:38Brons
6
Johan Hallgren
Bjursås OK
57:386:579:54Brons
7
Jonas Giding
Vallentuna-Össeby OL
59:487:1212:04Brons
8
Peter Höglund
Järla IF OK
60:227:1612:38Brons
9
Henrik Thomson
OK Kåre
60:397:1812:55Brons
10
Tomas Edström
Sundsvalls OK
61:177:2313:33Brons
10
Thomas Josarp
FK Friskus-Varberg
61:177:2313:33Brons
12
Henrik Johnsson
OK Tor
62:327:3214:48Brons
13
Göran Längheim
Tullinge SK
62:337:3214:49Brons
14
Per Winther
Västerbergslagens OL
63:137:3715:29
15
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
63:227:3815:38
16
Björn Hannrup
IF Thor
64:167:4516:32
16
Michael Hertin
Västerviks OK
64:167:4516:32
18
Hans-Erik Danielsson
Västerbergslagens OL
64:207:4516:36
19
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
64:217:4516:37
20
Anders Karlsson
Snättringe SK
64:327:4716:48
21
Stefan Aroneng
Hestra IF
64:427:4816:58
22
Lars Helgesson
Hestra IF
64:467:4817:02
23
Anders Gedin
OK Kåre
65:137:5117:29
24
Mats Bergenfur
OK Älgen
65:587:5718:14
25
Pär Norén
Vännäs OK
66:057:5818:21
26
Per Svensson
Finspångs SOK
67:018:0419:17
27
Pär Nyman
OK Tyr
67:218:0719:37
28
Urban Billing
Hultsfreds OK
68:008:1220:16
29
Robert Elverö
Väsby OK
68:268:1520:42
30
Anton Nilsson
Kils OK
68:278:1520:43
31
Björn Carlsson
OK Hällen
68:538:1821:09
32
Henrik Ljungemyr
OK Kolmården
69:058:1921:21
33
Ingela Eriksson
Gävle OK
69:338:2321:49
34
Anders Enmark
Gävle OK
69:518:2522:07
35
Ulf Svensson
OK Njudung
69:548:2522:10
36
Mats Lagerblad
Växjö OK
70:268:2922:42
37
Göran Jonsson
Sundbybergs IK
70:358:3022:51
38
Göran Eklund
Skarpnäcks OL
71:468:3924:02
39
Leif Gustafsson
Säterbygdens OK
72:038:4124:19
40
Jari Pöyhönen
IFK Lidingös Skid o OK
73:268:5125:42
41
Robert Östlund
Säterbygdens OK
73:458:5326:01
42
Per Nordahl
Domnarvets GOIF
73:518:5426:07
43
Björn Lönne
Skarpnäcks OL
74:008:5526:16
44
Jonas Olausson
Målilla OK
74:038:5526:19
45
Kalle Östgren
OK Kåre
74:248:5826:40
46
Kerstin Imark
Tullinge SK
74:529:0127:08
47
Nils Aronsson
OK Tisaren
75:039:0327:19
48
Mattias Westin
Kramfors-Alliansen
75:499:0828:05
49
Håkan Redtzer
Attunda OK
76:289:1328:44
50
Johanna Lindberg
Domnarvets GOIF
76:489:1529:04
51
Stefan Gustafsson
OK Hällen
77:119:1829:27
52
Ann-Sofie Johansson
Umeå OK
77:589:2430:14
53
Mats Lundqvist
Östersunds OK
78:159:2630:31
54
Ulric Carlsson
IFK Lidingös Skid o OK
78:289:2730:44
55
Laila Ingelsson
OK Hammaren
78:329:2830:48
56
Karin Elfving
Domnarvets GOIF
78:449:2931:00
57
Peter Rasmussen
Nyköpings OK
78:509:3031:06
58
Erik Stigsmark
Kvarnsvedens GOIF OK
80:279:4232:43
59
Johan Scherlin
Nyköpings OK
80:329:4232:48
60
Adam Rindeskär
Kvarnsvedens GOIF OK
81:159:4733:31
61
Jonas Agestam
GOIF Tjalve
81:179:4833:33
62
Per Knutas
Attunda OK
82:389:5734:54
62
Ellinor Sterner
IK Hakarpspojkarna
82:389:5734:54
64
Håkan Östergren
Växjö OK
82:439:5834:59
65
Per Edenhamn
Länna IF
83:1310:0235:29
66
Mikael Blessborn
Domnarvets GOIF
84:0510:0836:21
67
Lars Spångmyr
IK Jarl Rättvik
84:0610:0836:22
68
Anders Runander
Trosabygdens OK
84:3010:1136:46
69
Anna Håkansson
OK Kolmården
85:2110:1737:37
70
Niclas Ahlström
Västerås SOK
86:1610:2438:32
71
Are Björneklett
Västerås SOK
86:5210:2839:08
72
Torbjörn Söderlund
Leksands OK
87:0710:3039:23
73
Marika Hagelberg
OK Kåre
87:1110:3039:27
74
Kristina Aronsson
OK Kåre
87:1210:3039:28
75
Jonathan Winther
Västerbergslagens OL
87:2910:3239:45
76
P-O Olofsson
Sigtuna OK
91:1310:5943:29
77
Johan Billing
Målilla OK
91:3311:0243:49
78
Christer Andén
Södertälje-Nykvarn Orientering
95:2311:3047:39
79
Bengt Jannsen
Västerviks OK
96:1311:3648:29
80
Susanne Lund
Haninge SOK
111:4013:2763:56
Jerker Åberg
Tumba-Mälarhöjden OK
Ej godkänd
Tomas Norman
Leksands OK
Ej godkänd
Johan Forsgren
OK Kåre
Ej godkänd
Lydia Martinsson
OK Tyr
Ej godkänd
 
Öppen 10 11900 meter40 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lasse Jansson
Gävle OK
70:445:570:00Brons
2
Johan Nordlund
Leksands OK
71:356:010:51Brons
3
Martin Hammarberg
Malungs OK Skogsmårdarna
72:426:071:58Brons
4
Anders Österlund
Västerås SOK
73:156:092:31Brons
5
Janne Heikka
Tampereen Pyrintö
73:386:112:54Brons
6
Jan Olm
Kils OK
74:436:173:59Brons
7
Joakim Ingelsson
OK Hammaren
77:516:337:07Brons
8
Mats Hellstadius
Södertälje-Nykvarn Orientering
80:266:469:42Brons
9
Oskar Eklöf
Ulricehamns OK
80:576:4810:13Brons
10
Peter Löfås
Stora Tuna OK
81:316:5110:47Brons
11
Mikael Andersson
Linköpings OK
81:476:5211:03Brons
12
Christer Morell
OK Kåre
82:226:5511:38Brons
13
Tove Alexandersson
Stora Tuna OK
84:057:0413:21Brons
14
Erik Boman
Gävle OK
85:387:1214:54Brons
15
Martina Karlsson
Stora Tuna OK
86:377:1715:53Brons
16
Nils Olsson
Stora Tuna OK
87:047:1916:20Brons
17
Per Sundström
Västerås SOK
88:037:2417:19Brons
18
Per Ek
Nyköpings OK
88:307:2617:46Brons
19
Magnus Södervall
IK Gandvik
92:597:4922:15Brons
20
Sofia Holmgård
Kils OK
95:057:5924:21
21
Arne Nilsson
Nyköpings OK
96:558:0926:11
22
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
97:568:1427:12
23
Krister Gumaelius
Waxholms OK
102:188:3631:34
24
Ola Torstensson
Västerås SOK
103:208:4132:36
24
Carl Byman
Västerås SOK
103:208:4132:36
26
Leif Tynong
Tullinge SK
104:148:4633:30
27
Sven Hunhammar
Bromma-Vällingby SOK
106:158:5635:31
28
Annika Sundström
Västerås SOK
107:379:0336:53
29
Inger Gunnarsson
Västerås SOK
107:389:0336:54
30
Niclas Nilsson
OK Österåker
108:559:0938:11
31
Sven-Anders Melin
Södertälje-Nykvarn Orientering
113:319:3242:47
32
Erik Wadman
IFK Moras OK
114:059:3543:21
33
Stefan Mellander
Sundsvalls OK
116:219:4745:37
34
Charlotte Lindkvist
OK Denseln
125:4310:3454:59
35
Leif Åkerblom
Stora Tuna OK
139:5511:4569:11
36
Maria Halvarsson
Fjärås AIK
146:4612:2076:02
37
Gunilla Boman
Västerås SOK
154:5513:0184:11
38
Elisabeth Westman
Västerås SOK
154:5713:0184:13
39
Per Wadman
Västerås SOK
156:1513:0885:31
Jörgen Hector
Snättringe SK
Ej godkänd