Gmok Höstkort

2010-10-17

Arrangör: Göteborg-Majorna OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
987
Form:
Individuell
Startande:
929
Distans:
Medel
Fullföljande:
885
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 4000 meter44 startande, 42 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lilian Forsgren
OK Tisaren
32:148:040:00Guld
2
Lotta Saetre
OK Landehof
32:158:040:01Guld
3
Anna Forsberg
OK Kolmården
34:288:372:14Guld
4
Amilia Björklund
Sävedalens AIK
35:488:573:34Guld
5
Sara Svensson
OK Pan-Kristianstad
36:059:013:51Guld
6
Erika Lindqvist
Sävedalens AIK
36:149:034:00Guld
7
Laila B Höglund
FK Herkules
36:189:044:04Guld
8
Ingela Alvmyren
Halmstad OK
36:289:074:14Guld
9
Emma Bergman
OK Skogsfalken
36:489:124:34Guld
10
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
37:049:164:50Silver
11
Sara Prince
FK Herkules
37:279:225:13Silver
12
Pia Johansson
OK Landehof
37:319:235:17Silver
13
Anna-Lena Axelsson
Tjällmo-Godegårds OK
37:589:305:44Silver
14
Lisa Pedersen
OK Skogshjortarna
38:049:315:50Silver
15
Anna Mullins Windevall
Sävedalens AIK
38:109:335:56Silver
16
Frida Wallström
Sävedalens AIK
39:329:537:18Silver
17
Linnea Lidström
OK Kolmården
40:0010:007:46Silver
18
Hanna Brus
Västerbergslagens OL
40:0310:017:49Silver
19
Anna Nordelöf
Sävedalens AIK
40:2210:068:08Silver
20
Anna-Karin Bondesson
Frosta OK
40:2410:068:10Silver
21
Desiré Rex
OK Landehof
40:5110:138:37Silver
22
Anette Bernhed
Sävedalens AIK
41:1710:199:03Silver
23
Maria Gustafsson
Sävedalens AIK
41:2210:219:08Silver
24
Agneta Nordholm
Sävedalens AIK
42:0810:329:54Silver
25
Lisa Palm
Sävedalens AIK
42:2210:3610:08Silver
26
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
42:5410:4410:40Silver
27
Hanna Mattsson
IK Uven
44:1011:0211:56Silver
28
Anna Martner
FK Herkules
44:1611:0412:02Silver
29
Linda Martinsson
IF Marin Väst
44:2311:0612:09Silver
30
Lena Birkebaek
Stora Tuna OK
44:4111:1012:27Silver
31
Lisa Weimann
IK Uven
46:2111:3514:07Silver
32
Madeleine Attfors
Sävedalens AIK
48:4612:1216:32Brons
32
Kristin Ander
OK Landehof
48:4612:1216:32Brons
34
Sofia Johansson
Trollhättans SOK
51:0012:4518:46
35
Hanna Hagberg
Frölunda OL
51:1412:4919:00
36
Matilda Stensson
Helsingborgs SOK
52:4313:1120:29
37
Hanna Karlsson
Stenungsunds OK
54:1013:3321:56
38
Lisa Axelsson
Hjobygdens OK
54:2013:3522:06
39
Isabell Josefsson
OK Reftele
56:5014:1324:36
40
Hanna Weimann
IK Uven
57:3414:2425:20
41
Sofia Karlsson
Frölunda OL
58:4014:4026:26
42
Therese Johansson
Frölunda OL
59:1914:5027:05
Jennie Nilsson
IF Hagen
Ej godkänd
Frida Stolt
Vänersborgs SK
Ej godkänd
 
H21 5350 meter55 startande, 51 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Högstrand
Markbygdens OK
35:526:420:00Guld
2
Yury Tambasov
Sävedalens AIK
36:446:520:52Guld
3
Erik Engstrand
IFK Göteborg
37:036:561:11Guld
4
Emil Jönsson
Halmstad OK
37:176:581:25Guld
5
Jakob Eng
OK Pan-Kristianstad
38:167:092:24Guld
6
Ivan Forsgren
OK Tisaren
38:177:092:25Guld
7
Albert Mollén
OK Denseln
38:217:102:29Guld
8
Tobias Lindell
Vänersborgs SK
39:157:203:23Guld
9
Christian Holmqvist
Hestra IF
39:277:223:35Guld
10
Roman Bespalov
Sävedalens AIK
40:037:294:11Silver
11
Andreas Holmqvist
Hestra IF
40:077:304:15Silver
12
Per-Anders Eggertsen
IFK Göteborg
40:167:324:24Silver
13
Egil Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
40:207:324:28Silver
14
Fredrik Weihard
Sävedalens AIK
40:547:395:02Silver
15
Johan Levin
Sävedalens AIK
41:357:465:43Silver
16
Fredrik Johansson
Sävedalens AIK
41:367:475:44Silver
17
Gustaf Wennerberg
OK Klyftamo
42:167:546:24Silver
18
Jonatan Larsson
Uddevalla OK
42:257:566:33Silver
19
Jonas Palm
Sävedalens AIK
42:287:566:36Silver
20
Stepan Holas
Sportcentrum Jicin, Cz
42:478:006:55Silver
21
Rickard Holmqvist
Hestra IF
42:598:027:07Silver
22
Henrik Svensson
OK Vilse 87
43:328:087:40Silver
23
Markus Hederskog
Malungs OK Skogsmårdarna
44:398:218:47Silver
24
Patrik Nordgren
Sävedalens AIK
44:428:218:50Silver
25
Ilya Belianka
Sävedalens AIK
45:338:319:41Silver
26
Anton Hemlin
IK Uven
45:418:329:49Silver
27
David Modig
OK Tyr
47:048:4811:12Silver
28
Lennart Bengtsson
Falkenbergs OK
47:448:5511:52Silver
29
Simon Lennermo
Nässjö OK
47:578:5812:05Silver
30
Kalle Wrane
Sävedalens AIK
48:028:5912:10Silver
31
Tobias Mattsson
Trollhättans SOK
48:169:0112:24Silver
32
Pierre Schamberger
Centrum OK
48:449:0712:52Silver
33
Martin Boberg
IF Rigor
48:529:0813:00Silver
34
Niklas Åberg
Tolered-Utby Ol-klubb
49:069:1113:14Silver
35
Erik Aamot
OK Skogshjortarna
49:349:1613:42Silver
36
André Haury
Göteborg-Majorna OK
49:359:1613:43Silver
37
Johnny Hålsjö
Vänersborgs SK
50:039:2114:11Silver
38
Rikard Pentonen
IFK Göteborg
50:429:2914:50Silver
39
Joakim Axelsson
Trollhättans SOK
51:029:3215:10Brons
40
Thorbjörn Ekström
Uddevalla OK
51:159:3515:23Brons
41
Jonas Hemlin
IK Uven
51:229:3615:30Brons
42
Daniel Netz
Vänersborgs SK
51:289:3715:36Brons
43
Lars Strömqvist
OK Skogshjortarna
52:249:4816:32Brons
44
Klas Åström
FK Herkules
52:459:5216:53Brons
45
Kalle Ingvarsson
OK Vilse 87
53:129:5717:20Brons
46
Nils Wallentin Tärk
Halmstad OK
53:4310:0217:51Brons
47
Filip Holm
Halmstad OK
54:1710:0918:25Brons
48
Gustav Östling
OK Skogshjortarna
57:3210:4521:40
49
Marcus Andersson
Matteus SI
58:5611:0123:04
50
Andreas Karlsson
Sävedalens AIK
68:5112:5232:59
51
Kristian Gustafsson
OK Skogshjortarna
75:0314:0239:11
Fredrik Bartholdsson
Frölunda OL
Ej godkänd
Andreas Samuelsson
OK Reftele
Ej godkänd
Viktor Stensson
Helsingborgs SOK
Ej godkänd
Richard Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
 
D20 2960 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Westerberg
Göteborg-Majorna OK
30:3510:200:00Guld
2
Kristin Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
34:3211:403:57Guld
3
Ylva Fonselius
FK Herkules
37:3412:416:59Silver
Elin Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
H20 3770 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niklas Andersson
OK Orinto
38:2610:120:00Guld
2
Mattias Eliasson
IK Stern
42:1711:133:51Guld
3
Sebastian Mannfolk
Ulricehamns OK
52:3913:5814:13Silver
 
H18 3720 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vidar Eriksson
IF Marin Väst
34:179:130:00Guld
2
Kristian Narbro-Porath
Tolered-Utby Ol-klubb
36:489:542:31Guld
3
Jakob Ingerslev Overvad
OK PAN
39:0310:304:46Silver
4
Mattias Kuosku
Tolered-Utby Ol-klubb
40:0810:475:51Silver
5
Jörgen Magnusson
OK Reftele
48:2713:0114:10Silver
Jacob Thomas
Lerums SOK
Ej godkänd
 
D16 2910 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Wallin
Sjövalla FK
26:349:080:00Mästare
2
Danielle Fröstad
Kungälvs OK
31:5510:585:21Elit
3
Anne Edsen
OK PAN
32:4511:156:11Elit
4
Amanda Claesson
Sävedalens AIK
34:0411:427:30Guld
5
Linnea Bergstrand
Kungälvs OK
39:5413:4313:20Silver
6
Lina Henriksson
Sävedalens AIK
40:3513:5714:01Silver
7
Sofia Helmertz
FK Herkules
44:3515:1918:01Brons
8
Maria Lund
Borås GIF
51:5417:5025:20Järn
9
Helena Martinsson
Sjövalla FK
66:2922:5139:55Järn
 
H16 3120 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pontus Jansson
Kungälvs OK
29:049:190:00Mästare
2
Albin Petrén
Kungälvs OK
29:119:210:07Mästare
3
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
33:4410:494:40Elit
4
Carl Torstensson
Emmaboda Verda OK
39:4112:4310:37Guld
5
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
43:0513:4914:01Silver
6
David Udén
Göteborg-Majorna OK
49:2315:5020:19Brons
7
Andreas Wannberg
IK Omega
50:1816:0721:14Brons
8
Magnus Blide
Lerums SOK
51:5316:3822:49Brons
9
Anton Mohlin
IK Stern
58:3918:4829:35Järn
10
Martin Vestergaard Kristensen
OK PAN
109:4635:1180:42Järn
 
D14 2600 meter8 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Caroline Finderup
OK PAN
31:1512:010:00Elit
2
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
32:0512:200:50Elit
3
Elin Wahlgren
Sjövalla FK
36:3614:055:21Guld
4
Anna Spanner
OK PAN
44:1817:0213:03Silver
5
Pernille Gylling
OK PAN
66:5225:4335:37Järn
6
Emma Spanner
OK PAN
73:3828:1942:23Järn
Lina Pålsson
Kungälvs OK
Ej godkänd
Emelie Roos
OK Landehof
Ej godkänd
 
H14 2950 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Höglund
FK Herkules
22:597:470:00Elit
2
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
24:458:231:46Elit
3
Albin Pålsson
Kungälvs OK
24:488:241:49Elit
4
Erik Hagman
Lerums SOK
27:269:184:27Guld
5
Tobias Pentonen
Hestra IF
27:329:204:33Guld
6
Samuel Plumppu
Bredareds IF
28:379:425:38Silver
7
Jesper Jansson
Kungälvs OK
34:0911:3511:10Silver
8
Erik Larsson
Lerums SOK
36:1212:1613:13Brons
9
Andreas Karlsson
Emmaboda Verda OK
38:2313:0115:24Brons
10
Mattias Udén
Göteborg-Majorna OK
38:2813:0215:29Brons
11
Oskar Vamling
Frölunda OL
41:1113:5818:12Järn
12
Felix Hulthén
Kungälvs OK
46:2615:4423:27Järn
13
Jonas Abildgaard Poulsen
OK PAN
52:0217:3829:03Järn
 
D12 2600 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Torstensson
Emmaboda Verda OK
23:379:050:00Guld
2
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
24:099:170:32Guld
3
Tea Gustafsson
Emmaboda Verda OK
24:379:281:00Guld
4
Karen Abildgaard Poulsen
OK PAN
26:3010:122:53Guld
5
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
27:1010:273:33Silver
6
Frida Jerlin
Frölunda OL
28:0710:494:30Silver
7
Madeleine Söderlund
Lerums SOK
29:2011:175:43Silver
8
Hanna Boquist
IK Uven
30:0711:356:30Silver
9
Märta Blide
Lerums SOK
31:4112:118:04Silver
10
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
32:2012:268:43Brons
11
Evelina Hall
FK Herkules
32:5012:389:13Brons
12
Amalia Lampa
IF Rigor
41:1315:5117:36Järn
13
Jennie Gustafsson
Emmaboda Verda OK
48:0318:2924:26Järn
14
Sara Helsyk
OK Landehof
63:1124:1839:34Järn
Josephine Thorsson
OK Gipen
Ej godkänd
 
H12 2600 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mads Skaug
OK PAN
20:067:440:00Guld
2
Joel Leander
OK Landehof
20:307:530:24Guld
3
Magnus D Johansson
OK Löftan
22:458:452:39Guld
4
Douglas Fransson Lee
OK Alehof
23:198:583:13Guld
5
Jonas Lauri
FK Herkules
25:399:525:33Silver
6
Anton Karlsson
Emmaboda Verda OK
28:1210:518:06Brons
7
Fredrik Olausson
Frölunda OL
33:3112:5313:25Järn
8
Hjalmar Niemi
Emmaboda Verda OK
45:2517:2825:19Järn
9
Olof Blide
Lerums SOK
46:0117:4225:55Järn
10
Martin Lund
Borås GIF
54:0920:5034:03Järn
 
D10 1920 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellen Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
13:597:170:00Brons
2
Selma Moqvist
Lerums SOK
15:498:141:50Brons
3
Elsa Lindeblom
IK Omega
17:259:043:26Brons
4
Frida Andersson
Göteborg-Majorna OK
18:059:254:06Brons
5
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
18:289:374:29Brons
6
Klara Åberg
OK Landehof
18:569:524:57Brons
7
Elsa Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
20:0810:296:09Brons
8
Katrine Spanner
OK PAN
22:3711:478:38Järn
9
Sanna Möller
OK Landehof
24:0712:3410:08Järn
10
Tove Persson
FK Herkules
28:0314:3714:04Järn
11
Sofia Borne
Frölunda OL
29:3415:2415:35Järn
12
Fanny Nilsson
OK Landehof
36:1418:5222:15Järn
 
H10 1920 meter20 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Knutsson
Lerums SOK
15:218:000:00Brons
2
Alexander Roos
OK Landehof
15:478:130:26Brons
3
Samuel Pihlström
OK Landehof
16:348:381:13Brons
4
Felix Falk
Göteborg-Majorna OK
17:439:142:22Brons
5
Tim Johansson
FK Friskus-Varberg
18:369:413:15Brons
6
Oliver Fransson Lee
OK Alehof
18:509:493:29Brons
7
Nils Hammar
FK Herkules
18:589:533:37Brons
8
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
19:3910:144:18Brons
9
Mårten Gedda
OK Landehof
20:2410:385:03Brons
10
Edvin Borne
Frölunda OL
24:5813:009:37Brons
11
Erik Lund
Borås GIF
25:5213:2810:31Järn
11
Johan Grahn
IK Uven
25:5213:2810:31Järn
13
Erik Hogedal
Göteborg-Majorna OK
27:4614:2812:25Järn
14
Alvin Martinsson Grbic
FK Herkules
30:5116:0415:30Järn
15
Elias Torstensson
Emmaboda Verda OK
31:0016:0915:39Järn
16
Mattias Lauri
FK Herkules
33:2217:2318:01Järn
17
Oliver Eriksson
Emmaboda Verda OK
35:3618:3320:15Järn
18
William Koskinen
OK Landehof
40:4321:1225:22Järn
Simon Eriksson
Emmaboda Verda OK
Ej godkänd
Joel Plumppu
Bredareds IF
Ej godkänd
 
D35 3120 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kajsa Niemi
Emmaboda Verda OK
34:2411:020:00Guld
2
Anna Säfsten
FK Herkules
40:5813:086:34Silver
3
Malin Johansson
FK Friskus-Varberg
43:1213:518:48Silver
4
Jessica Åberg
Tolered-Utby Ol-klubb
47:5015:2013:26Silver
5
Sofie Ekdahl
Emmaboda Verda OK
54:1417:2319:50
 
H35 3770 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
32:118:320:00Guld
2
Mats Karlfeldt
Sävedalens AIK
33:078:470:56Guld
3
Torkel Davidsson
OK Löftan
33:258:521:14Guld
4
Magnus Hansson
OK Löftan
33:388:551:27Guld
5
Peter Ekdahl
Emmaboda Verda OK
36:009:333:49Guld
6
Erik Lauri
FK Herkules
36:469:454:35Guld
7
Anders Lundell
Markbygdens OK
36:549:474:43Guld
8
Mads Mikkelsen
Horsens OK
37:179:535:06Silver
9
Andreas Niemi
Emmaboda Verda OK
39:4210:327:31Silver
10
Henrik Klasson
OK Gisle
40:5710:528:46Silver
11
Martin Aamot
OK Skogshjortarna
46:0512:1313:54Silver
12
Magnus Eliasson
FK Friskus-Varberg
48:3712:5416:26Brons
13
Thomas Westerlund
Herrljunga SK Skid o OL
49:0013:0016:49Brons
14
Fredrik Karlsson
OK Landehof
49:0213:0016:51Brons
15
Nicklas Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
49:5613:1517:45Brons
16
Mats Gustafsson
FK Friskus-Varberg
53:4114:1421:30
17
Bo Kron
OK Flundrehof
54:5614:3422:45
18
Per Rubendahl
OK Skogshjortarna
58:2115:2926:10
19
Mikael Strömbäck
Fjärås AIK
68:4418:1436:33
 
D40 3070 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Eriksson
OK Landehof
34:0611:060:00Guld
2
Malin Lamm
Frölunda OL
37:0212:042:56Guld
3
Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
37:3012:133:24Guld
4
Johanna Wallinder
Göteborg-Majorna OK
47:1515:2313:09Silver
5
Hanna Axmalm
Sävedalens AIK
51:3316:4717:27Brons
6
Katarina Borne
Frölunda OL
54:3917:4820:33
7
Anna-Karin Mattson
Trollhättans SOK
56:3718:2722:31
 
H40 3770 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Hellgren
Frölunda OL
32:148:330:00Guld
2
Nichlas Wallström
Sävedalens AIK
32:358:390:21Guld
3
Mikael Bergstedt
Markbygdens OK
33:248:521:10Guld
4
Martin Svensson
Markbygdens OK
33:338:541:19Guld
5
Anders Wadsten
OK Landehof
34:069:031:52Guld
6
Nils Gustavsson
IFK Göteborg
35:479:293:33Guld
7
Brett Weihart
OK Orinto
35:559:323:41Guld
8
Thomas Karlsson
Sjövalla FK
36:419:444:27Guld
9
Magnus Ö Bernhed
Sävedalens AIK
41:0710:548:53Silver
10
Hans Persson
OK Kolmården
44:3411:4912:20Silver
11
Mattias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
46:3812:2214:24Silver
12
Pär-Magnus Bjurek
Tibro OK
50:3513:2518:21
13
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
51:3013:4019:16
14
Christer Henriksson
Sävedalens AIK
56:1514:5524:01
15
Thomas Borne
Frölunda OL
58:2115:2926:07
16
David Gabrielsson
Sävedalens AIK
60:4416:0728:30
17
Kim Poulsen
OK PAN
78:0720:4345:53
18
Christian Ingersl Overvad
OK PAN
86:2022:5454:06
19
Mogens Finderup
OK PAN
88:1923:2656:05
 
D45 2960 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
29:4510:030:00Guld
2
Ing-Marie Brander-Strand
Göteborg-Majorna OK
33:2411:173:39Silver
3
Karin Hederskog
HJS-Vansbro OK
34:4011:434:55Silver
4
Agneta Sander
Göteborg-Majorna OK
35:1911:565:34Silver
5
Marie Högstrand
Markbygdens OK
36:2512:186:40Silver
6
Nina Bejbom
Uddevalla OK
41:0013:5111:15Silver
7
Marie Karlsson
Stenungsunds OK
41:2213:5911:37Silver
8
Hillevi Eriksson
IF Hallby SOK
41:2814:0111:43Silver
9
Ulrika Johansson
OK Löftan
42:5014:2813:05Silver
10
Ann-Sofie Falk
Vimmerby OK
45:3415:2415:49Brons
11
Britt-Marie Stensson
Helsingborgs SOK
46:3815:4516:53
12
Katarina Hedberg
Lerums SOK
47:1815:5917:33
13
Margareta Almqvist Mandinger
Trollhättans SOK
47:3916:0617:54
14
Karin Bergdahl
Sävedalens AIK
50:3317:0520:48
15
Lena Eriksson
Elfsborg SOK
58:0819:3828:23
16
Frida Mannfolk
Ulricehamns OK
62:1521:0232:30
17
Karin Helmertz
FK Herkules
72:3624:3242:51
Kati Németh
Stigmännen Karlshamns OK
Ej godkänd
 
H45 3720 meter45 startande, 44 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tord Hederskog
HJS-Vansbro OK
29:568:030:00Guld
2
Stefan Lund
OK Orinto
30:448:160:48Guld
3
Per-Arne Wahlgren
Sjövalla FK
31:318:281:35Guld
4
Janne Mattsson
Trollhättans SOK
31:508:331:54Guld
5
Magnus Karlsson 1
OK Landehof
32:128:392:16Guld
6
Per Flakberg
IFK Göteborg
32:378:462:41Guld
7
Magnus Joelsson
SOK 68
33:479:053:51Silver
8
Maths Carlsson
Tolered-Utby Ol-klubb
34:239:154:27Silver
9
Leif Einarsson
Kungälvs OK
35:529:385:56Silver
10
Pär Claesson
Sävedalens AIK
36:169:456:20Silver
11
Bertil Petersson
IK Ymer
36:369:506:40Silver
12
Thomas Attfors
Tolered-Utby Ol-klubb
37:2410:037:28Silver
13
Magnus Wide
Frölunda OL
37:5910:138:03Silver
14
Kennet Horvath
Halmstad OK
38:1110:168:15Silver
15
Stefan Olofsson
OK Gisle
39:1810:349:22Silver
16
Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
39:2410:359:28Silver
17
Ragnar Uppström
FK Herkules
39:3510:389:39Silver
18
Stefan Hammar
FK Herkules
40:4810:5810:52Silver
19
Mikael Jungbjer
Göteborgs SK
41:1511:0511:19Silver
20
Johan Wettergren
IK Uven
41:3311:1011:37Silver
21
Christer Carlsson
Sävedalens AIK
41:3811:1211:42Silver
22
Bengt Grewin
Frölunda OL
42:3411:2712:38Silver
23
Martin Mandinger
Trollhättans SOK
42:5111:3112:55Silver
24
Magnus Ullman
OK Alehof
43:1711:3813:21Brons
25
Peter Karlsson
Stenungsunds OK
46:0812:2416:12
26
Patrick Djerf
Lerums SOK
46:1712:2716:21
27
Torbjörn Kjörk
Frölunda OL
46:2812:2916:32
28
Stefan Gustafsson
IFK Göteborg
46:3012:3016:34
29
Hans Kööhler
Trollhättans SOK
46:3812:3216:42
30
Håkan Wåhlander
Frölunda OL
47:2412:4517:28
31
Tomas Tranberg
Markbygdens OK
48:4513:0618:49
32
Jan Grahn
IK Uven
49:1713:1519:21
33
Tomas Andreasson
Frölunda OL
49:3013:1819:34
34
Thomas Bäckström
IF Rigor
49:3313:1919:37
35
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
49:4713:2319:51
36
Bernt Berndtsson
Frölunda OL
50:5513:4120:59
37
Leif Hagman
IK Uven
51:0513:4421:09
38
Per Pedersen
Emmaboda Verda OK
51:2613:5021:30
39
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
52:5114:1222:55
40
Anders Sjöberg
OK Reftele
53:0014:1523:04
41
Hans Voksepp
OK Skogshjortarna
53:3714:2523:41
42
Anders Lindén
Frölunda OL
54:4014:4224:44
43
Gustaf Torenstam
Emmaboda Verda OK
72:0319:2242:07
44
Mats Dahlrot
IK Uven
76:1720:3046:21
Kjell Fransson
OK Alehof
Ej godkänd
 
D50 2670 meter28 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Marie Forsgren
OK Tisaren
33:2212:300:00Guld
2
Kerstin Burman
Kvillebyns SK
33:2612:310:04Guld
3
Gunilla Axelsson
Sävedalens AIK
34:1412:490:52Guld
4
Maria Olsson
Lerums SOK
34:2912:551:07Guld
5
Monica Knutsson
Sävedalens AIK
34:4413:011:22Guld
6
Lena Runesson
OK Vivill
37:2214:004:00Guld
7
Mona Palm
Lessebo OK
37:4614:094:24Guld
8
Catharina Carlsson
Trollhättans SOK
37:4714:094:25Guld
9
Marianne Axelsson
Tjällmo-Godegårds OK
41:4715:398:25Silver
10
Katarina Östling
OK Skogshjortarna
45:2016:5911:58Silver
11
Marianne Thorsson
IK Trenne Ullared
45:2116:5911:59Silver
12
Anita Bodin
Gällstadbygdens SOK
45:3317:0412:11Silver
13
Silke Klick
IK Stern
48:1518:0414:53Brons
14
Monika Nilsson
OK Alehof
49:0018:2115:38Brons
15
Christina Nilsson
Lerums SOK
52:3619:4219:14
16
Elisabet Månsson
OK Löftan
54:3220:2521:10
17
Margareta Netz
Trollhättans SOK
57:0721:2423:45
18
Karin Wahlgren
Sjövalla FK
58:4221:5925:20
19
Britt Hermanrud
Silkeborg OK
59:5422:2626:32
20
Mona-Lisa Jansson
Kungälvs OK
60:0822:3126:46
21
Eva Karlsson
Uddevalla OK
60:5222:4827:30
22
Radka Kühnel
Trollhättans SOK
62:1023:1728:48
23
Maria Vamling
Frölunda OL
66:4525:0033:23
24
Susanne Olsson
Herrljunga SK Skid o OL
69:3426:0336:12
Anneli Brander
Stenungsunds OK
Ej godkänd
Susanne Eickhoff
Sävedalens AIK
Ej godkänd
My Engström
Lerums SOK
Ej godkänd
Carina Wiström
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
H50 3120 meter27 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Torsten Backteman
Lerums SOK
27:348:500:00Guld
2
Jörgen Ivarsson
Hestra IF
29:089:201:34Guld
3
Anders Björklund
Sävedalens AIK
29:159:231:41Guld
4
Kjell Andersson
Sävedalens AIK
29:339:281:59Guld
5
Thomas Lundgren
Trollhättans SOK
29:379:302:03Guld
6
Tomas Karlsson
OK Skogshjortarna
29:519:342:17Guld
7
Jerker Netz
Trollhättans SOK
29:589:362:24Guld
8
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
33:0610:375:32Silver
9
Torbjörn Falk
Vimmerby OK
33:2610:435:52Silver
10
Bertil Thomas
Lerums SOK
34:0710:566:33Silver
11
Dick Nyman
Uddevalla IS
34:1010:576:36Silver
12
Ulf Wallin
Sjövalla FK
34:4811:097:14Silver
13
Anders Johansson
Trollhättans SOK
35:4811:288:14Silver
14
Tommy Törndahl
Matteus SI
36:5411:509:20Silver
15
Per-Martin Johansson
IF Rigor
37:2211:599:48Silver
16
Anders Kjellberg
OK Flundrehof
38:1212:1510:38Silver
17
Thommy Bergman
Stigmännen Karlshamns OK
38:1612:1610:42Silver
18
Martin Eickhoff
Sävedalens AIK
38:1812:1710:44Silver
19
Bengt Schwartz
OK Kolmården
38:3612:2211:02Silver
20
Tommy Patriksson
Matteus SI
39:4012:4312:06Silver
21
Lars Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
41:0813:1113:34Brons
22
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
41:1013:1213:36Brons
23
Henrik Carlsson
IK Uven
41:4313:2214:09Brons
24
Jonas Jerlin
Frölunda OL
45:2214:3217:48
25
Martin Carlsson
Tolered-Utby Ol-klubb
56:0017:5728:26
26
Lennart Stensson
Helsingborgs SOK
56:3618:0829:02
Lars Runesson
OK Vivill
Ej godkänd
 
D55 2440 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Lindholm
Fjärås AIK
27:3011:160:00Guld
2
Solveig Hedenblom
Sjövalla FK
29:1011:571:40Guld
3
Maria Nordvall
OK Kolmården
30:5312:393:23Guld
4
Anne Kaill
IK Omega
31:4112:594:11Silver
5
Karin Axelsson
IK Uven
34:1214:016:42Silver
6
Anita Eklöf
IK Ymer
41:0616:5113:36Brons
7
Kerstin Hjalmarsson
Emmaboda Verda OK
44:3718:1717:07
8
Eva Andreasson
Borås GIF
46:0118:5218:31
9
Britt Karlsson
Stenungsunds OK
47:4319:3320:13
10
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
48:2319:5020:53
11
Gun-Britt Molin
Markbygdens OK
52:0321:2024:33
12
Miriam Norén
IK Uven
52:1821:2624:48
13
Ingela Nelsén
Falkenbergs OK
56:0022:5728:30
14
Ingrid Jessen
Främmestads IK
57:4123:3830:11
15
Birgitta Wiklund
OK Skogsvargarna
57:5923:4630:29
16
Brith Mohlin
IK Stern
70:5129:0243:21
 
H55 2960 meter34 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bo Herdersson
Markbygdens OK
27:109:110:00Guld
2
Per Arnell
Markbygdens OK
27:569:260:46Guld
3
Kjell Nero
Nässjö OK
27:599:270:49Guld
4
Kent Eriksson
Lerums SOK
28:509:441:40Guld
5
Per-Olof Larsson
Hestra IF
29:149:532:04Guld
6
Lennart Hålsjö
OK Skogshjortarna
29:279:572:17Guld
7
Jan-Åke Sörliklev
Trollhättans SOK
29:3610:002:26Guld
8
Björn Pettersson
Ulricehamns OK
30:2310:163:13Guld
9
Göran Hansson
Täby OK
31:0610:303:56Silver
10
Thore Jansson
Kungälvs OK
31:2810:384:18Silver
11
Pierre Karlsson
OK Alehof
31:4110:424:31Silver
12
Johan Carlsson
Trollhättans SOK
32:0910:524:59Silver
13
Sten Blomström
IK Stern
33:5011:266:40Silver
14
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
34:2811:397:18Silver
15
Robert Jessen
Främmestads IK
35:0611:517:56Silver
16
Rolf Axelsson
Tjällmo-Godegårds OK
35:3012:008:20Silver
17
Bjarne Christensen
Silkeborg OK
35:4812:068:38Silver
18
Mats Blom
Ljungskile FK
36:0912:138:59Silver
19
Stig-Ove Djurbäck
Markbygdens OK
37:2312:3810:13Silver
20
Roalh Kleveland
Kvillebyns SK
37:2612:3910:16Silver
21
Bernt Andersson
IF Rigor
39:5713:3012:47Silver
22
Hans Antonsson
OK Löftan
40:3013:4113:20Brons
23
Christer Forsgren
OK Tisaren
41:1113:5514:01Brons
24
Reine Spetz
Stenungsunds OK
42:3514:2315:25Brons
25
Hans Ekberg
Trollhättans SOK
45:2915:2218:19
26
Jörgen Estving
Lerums SOK
48:0516:1520:55
27
Alf Gösta Johansson
FK Friskus-Varberg
48:5616:3221:46
28
Lennart Vamling
Frölunda OL
51:1217:1824:02
29
Göran Eklöf
IK Ymer
52:0417:3524:54
30
Gunnar Bejbom
Uddevalla OK
53:2418:0226:14
Stefan Janslätt
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
Ingemar Carlsson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Anders Mohlin
IK Stern
Ej godkänd
Tommy Westerberg
Tibro OK
Ej godkänd
 
D60 2160 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Marie Holmström
IK Gandvik
24:0011:070:00Guld
2
Marion Hallsten
Uddevalla OK
26:3112:172:31Guld
3
Britt-Marie Larsson
SOK 68
26:5212:262:52Guld
4
Eva Alsin
IK Ymer
26:5712:292:57Guld
5
Eva Blomström
IK Stern
27:2612:423:26Silver
6
Gun-Britt Fransson
Emmaboda Verda OK
27:4112:493:41Silver
7
Mona Forsberg
Hagaby GOIF
28:3613:144:36Silver
8
Monica Påhlstorp
Emmaboda Verda OK
29:4713:475:47Silver
9
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
30:1414:006:14Silver
10
Britt-Marie Aldén
OK Kolmården
30:4114:126:41Silver
11
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
31:4214:417:42Silver
12
Ingegerd Kallin
SOK 68
33:1515:249:15Silver
13
Ingegerd Olsson
OK Alehof
33:2115:269:21Silver
14
Gertrud Ulla-Britt Ordasi
Kungälvs OK
33:2915:309:29Silver
15
Eva Britt Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
35:0616:1511:06Brons
16
Ann-Kristin Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
36:0316:4112:03Brons
17
Barbro Andersson
OK Skogshjortarna
36:3616:5712:36Brons
18
Rosa Johansson
IK Uven
39:2218:1415:22
19
Ann-Christine Borg
Frölunda OL
39:3918:2115:39
20
Karin Elfman
IF Marin Väst
40:1418:3816:14
Inger Eismark
IFK Göteborg
Ej godkänd
 
H60 2670 meter34 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
24:149:050:00Guld
2
Mats Karlsson
Stenungsunds OK
24:359:120:21Guld
3
Kent Kardell
Ljungskile FK
25:189:291:04Guld
4
Olle Adolfsson
Lerums SOK
26:009:441:46Guld
5
Ronny Hjalmarsson
Emmaboda Verda OK
26:209:522:06Guld
6
Jan-Åke Axelsson
Hestra IF
26:219:522:07Guld
7
Jan Vulcan
Tolered-Utby Ol-klubb
26:409:592:26Guld
8
Stanley Mattsson
IK Uven
27:3310:193:19Guld
9
Per-Arne Källén
Uddevalla OK
28:2110:374:07Silver
10
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
28:2510:394:11Silver
11
Toivo Pentonen
Hestra IF
29:0510:544:51Silver
12
Ingemar Arnesson
IK Dran
30:1711:216:03Silver
13
Lars-Göran Molin
Markbygdens OK
30:5111:336:37Silver
14
Göran Forsberg
Hagaby GOIF
31:3111:487:17Silver
15
Rolf Hermansson
Markbygdens OK
31:4311:537:29Silver
16
Torbjörn Wikström
OK Orinto
31:5311:567:39Silver
17
Bengt Mattsson
OK Orinto
32:4112:148:27Silver
18
Johnny Karlsson
Uddevalla OK
33:5412:429:40Silver
19
Jörgen Fransson
Emmaboda Verda OK
33:5612:439:42Silver
20
Sven-Erik Molander
Tolered-Utby Ol-klubb
34:1412:4910:00Silver
21
Sören Svensson
Sjövalla FK
34:2312:5310:09Silver
22
Olof Karlsson
Uddevalla OK
34:2912:5510:15Silver
23
Björn Engström
Lerums SOK
34:3412:5710:20Silver
24
Mats Kågeson
Lerums SOK
34:4213:0010:28Silver
25
Sture Grytheim
Elfsborg SOK
35:0513:0810:51Silver
26
Stig Johansson
Bredaryds SOK
35:2413:1611:10Silver
27
Eric Tenland
Stigmännen Karlshamns OK
35:3613:2011:22Silver
28
Runar Aldén
OK Kolmården
37:4914:1013:35Brons
29
Lars-Olof Rönnqvist
OK Löftan
40:2715:0916:13
30
Sten Olsson
OK Alehof
41:0515:2316:51
31
Lennart Almström
IK Stern
42:5616:0518:42
32
Ingmar Olsson
Herrljunga SK Skid o OL
46:4117:2922:27
33
Kjell Jeppson
IF Rigor
52:5319:4828:39
Sten Helmertz
FK Herkules
Ej godkänd
 
D65 2160 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt Forsell Pirozzi
Lunds OK
26:0512:050:00Guld
2
Christina Schedwin
IK Stern
27:5712:561:52Guld
3
Kerstin Johansson
Markbygdens OK
29:3913:443:34Guld
4
Carola Andersson
OK Löftan
29:5513:513:50Guld
5
Ulla Lindhe
IK Stern
30:0713:574:02Silver
6
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
30:3414:094:29Silver
7
Birgitta Carlsson
OK Orinto
30:3614:104:31Silver
8
Britt Rangert
IK Ymer
32:5115:136:46Silver
9
Ingrid Hermansson
IK Ymer
33:1915:257:14Silver
10
Gunnel Svensson
IK Ymer
34:0415:467:59Silver
11
Ann-Britt Björkman
Kungälvs OK
34:1615:528:11Silver
12
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
35:0016:128:55Silver
13
Lilian Samuelsson
Kungälvs OK
35:4816:349:43Silver
14
Berit Boberg
IF Rigor
39:3118:1813:26Brons
15
Ann-Catrine Ahlström
Fjärås AIK
42:0119:2715:56
16
Ulla Sönsteröd
SOK 68
46:3721:3520:32
17
Rose-Marie Johansson
FK Friskus-Varberg
51:3423:5225:29
18
Anna-Stina Arnesson
IK Dran
53:1624:4027:11
19
Ing-Mari Larsson
OK Löftan
66:3730:5040:32
20
Birgit Ljung
OK Gipen
71:1432:5945:09
 
H65 2440 meter45 startande, 45 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Sandberg
Uddevalla OK
24:029:510:00Guld
2
Lennart Carlström
OK Landehof
24:109:540:08Guld
3
Henrik Hvoslef
IK Stern
24:4010:070:38Guld
4
Göran Bengtsson
Tockarps IK
24:4210:070:40Guld
4
Morgan Ljung
Vaggeryds SOK
24:4210:070:40Guld
6
Dag Lorén
OK Frisene
24:4710:090:45Guld
7
Bo-Göran Gunnarsson
Markbygdens OK
25:2210:241:20Guld
8
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
26:3810:552:36Guld
9
Lars-Olof Lannfelt
OK Skogshjortarna
26:4010:562:38Guld
10
Per-Olof Fernberg
IS Skanne
26:5111:002:49Guld
11
Bob Kaill
IK Omega
27:4211:213:40Guld
12
Jukka Rankanen
Sjövalla FK
27:5111:253:49Guld
13
Lars Finbom
OK Landehof
27:5911:283:57Guld
14
Anders Björnberg
Frölunda OL
28:0411:304:02Silver
15
Olle Hermansson
IK Ymer
28:2811:404:26Silver
16
Kurt Bodin
Gällstadbygdens SOK
29:4712:125:45Silver
17
Stig-Ove Toll
IK Stern
30:0412:196:02Silver
18
Kent Ekdahl
Emmaboda Verda OK
30:3612:326:34Silver
19
Anders Axelsson
Sävedalens AIK
30:4612:376:44Silver
20
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
31:0212:437:00Silver
21
Bertil Hermansson
Stenungsunds OK
31:1512:487:13Silver
22
Jan Larsson
Sävedalens AIK
32:0213:088:00Silver
23
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
32:2313:168:21Silver
24
Karl-Axel Johansson
IK Uven
33:1113:369:09Silver
25
Acke Wåhlander
Göteborg-Majorna OK
33:4613:509:44Silver
26
Anders Berglund
OK Skogshjortarna
34:3914:1210:37Silver
27
Kenneth Rosén
Göteborg-Majorna OK
34:5114:1710:49Silver
28
Claes Green
Sjövalla FK
35:2214:3011:20Silver
29
Sune Mentor
Göteborg-Majorna OK
35:4914:4111:47Silver
30
Göran Leffler
Lerums SOK
36:3515:0012:33Brons
31
Ingvar Persson
FK Åsen
37:4315:2713:41Brons
32
Kjell Johansson
Dalsjöfors GOIF
38:2915:4614:27
33
Bertil Ingemarsson
Hestra IF
38:3515:4914:33
34
Hans Karlsson
OK Orinto
38:3615:4914:34
35
Ingemar Wiklund
OK Skogsvargarna
38:4715:5414:45
36
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
38:5515:5714:53
37
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
39:0216:0015:00
38
Göte Gustafsson
Emmaboda Verda OK
40:3816:3916:36
39
Mårten Svensson
Stångenäs AIS
40:4516:4216:43
40
Sven-Erik Forsell
Lunds OK
45:5318:4821:51
41
Björn Holmer
Kungälvs OK
50:5020:5026:48
42
Ingemar Erlandsson
Växjö OK
52:0521:2128:03
43
Roger Jacobson
Frölunda OL
56:5823:2132:56
44
Bengt Andersson
Matteus SI
57:2923:3433:27
45
Bengt Hansson
OK Löftan
71:5429:2847:52
 
D70 1960 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Barbro Blom
Frölunda OL
30:0015:180:00Guld
2
Lillemor Hallin
OK Landehof
32:2216:312:22Guld
3
Marianne Grahn
Sävedalens AIK
33:1316:573:13Silver
4
Gunni Ekberg
Ätrans IF
33:1716:593:17Silver
5
Barbro Vallin
Kungälvs OK
33:5817:203:58Silver
6
Inga Persson
OK Landehof
34:5317:484:53Silver
7
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
35:0917:565:09Silver
8
Margareta Holmberg
IF Hagen
40:1920:3410:19Silver
9
Gull-Britt Grönberg
Kungälvs OK
44:1422:3414:14Brons
10
Kerstin Fredriksson
Ljungskile FK
46:0023:2816:00Brons
11
Anita Andersson
Fjärås AIK
53:4427:2523:44
Gunnel Börjesson
IK Uven
Ej godkänd
 
H70 2160 meter25 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Dahl
IFK Göteborg
21:279:560:00Guld
2
Göran Olofsson
Fjärås AIK
25:0111:353:34Silver
3
Ivan Ernvid
Ulricehamns OK
25:1211:403:45Silver
4
Ingemar Holmberg
IF Hagen
25:4611:564:19Silver
5
Lennart Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
26:1512:094:48Silver
6
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
26:2112:124:54Silver
7
Roland Aasa
IK Uven
28:1213:036:45Silver
8
Andre Alexandersson
Kungälvs OK
28:2413:096:57Silver
9
Per-Hugo Lundgren
Lerums SOK
28:5613:247:29Silver
10
Peo Bengtsson
OK Pan-Kristianstad
28:5913:257:32Silver
11
Roland Brandshage
Sävedalens AIK
29:0713:297:40Silver
12
Ingvar Ottosson
Göteborg-Majorna OK
29:4113:458:14Silver
13
Gunnar Persson
Svanesunds GIF
31:0714:249:40Brons
14
Tore Pettersson
OK Gipen
31:2514:339:58Brons
15
Jan Kjellström
Frölunda OL
33:2415:2811:57Brons
16
Åke Axelsson
IK Uven
33:5215:4112:25Brons
17
Kurt Rydin
OK Tranan
34:3816:0213:11
18
Gösta Grahn
Sävedalens AIK
34:5116:0813:24
19
Sten Arvidsson
Dalsjöfors GOIF
35:0216:1313:35
20
JB Larsson
OK Löftan
35:2816:2514:01
21
Melvin Kristiansen
IF Rigor
39:1818:1217:51
22
Agne Östensson
Tolered-Utby Ol-klubb
40:2118:4118:54
23
Rolf Stenström
Vänersborgs SK
41:2419:1019:57
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Ragnar Bewert
OK Landehof
Ej godkänd
 
D75 1960 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Signe Nyman
Uddevalla IS
37:3319:090:00Guld
2
Inga-Lisa Johansson
Fjärås AIK
48:0524:3210:32Silver
 
H75 1960 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils Jansson
Skattkärrs IF
22:2111:240:00Guld
2
Ragnar Collryd
Bredaryds SOK
24:1412:221:53Guld
3
Leif Hjertqvist
IK Stern
24:3112:312:10Guld
4
Åke Hogedal
Kungälvs OK
25:2412:583:03Guld
5
Atte Heikkilä
OK Gipen
25:2813:003:07Guld
6
Gunnar Larsson
Uddevalla IS
26:3913:364:18Silver
7
Rolf Blom
Frölunda OL
26:4013:364:19Silver
8
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
31:5516:179:34Silver
9
Lasse Olsson
IK Trenne Ullared
34:1317:2711:52Brons
10
Sten Carlsson
Sävedalens AIK
37:2619:0615:05
11
Karl-Eric Wannberg
IK Omega
40:4320:4618:22
12
Lars-Gunnar Enström
OK Tranan
49:4825:2427:27
13
Rune Karlsson
OK Löftan
50:4825:5528:27
 
H80 1760 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven Andersson
OK Stigen
26:4915:140:00Guld
2
Ture Gunnarsson
Göteborg-Majorna OK
27:3815:420:49Guld
3
Helmer Ekberg
Ätrans IF
27:5715:531:08Guld
4
Bengt Borg
Göteborg-Majorna OK
32:1918:225:30Silver
5
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
35:3320:128:44Silver
6
Hugo Krause
Tolered-Utby Ol-klubb
57:3432:4330:45
 
U1 2040 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linus Karlsson
IF Rigor
18:078:530:00Järn
2
Jona Haggärde
Göteborg-Majorna OK
18:249:010:17Järn
3
Alex Johansson
FK Friskus-Varberg
21:2410:293:17Järn
4
Samuel Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
22:4111:074:34Järn
5
Olle Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
22:5211:134:45Järn
6
Fritjof Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
23:0211:174:55Järn
7
Selma Niemi
Emmaboda Verda OK
23:0511:194:58Järn
8
Viktor Hansson
OK Löftan
25:5712:437:50Järn
9
Isabella Hall
FK Herkules
26:1712:538:10Järn
10
Rebecka Pihlström
OK Landehof
27:2113:249:14Järn
11
Oscar Wall Jungbjer
Göteborgs SK
27:3013:299:23Järn
11
Elin Westerlund
Herrljunga SK Skid o OL
27:3013:299:23Järn
13
Linnea Williamsson
Tolered-Utby Ol-klubb
32:2315:5214:16Järn
14
Anton Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
45:0822:0727:01Järn
15
Ivar Lampa
IF Rigor
53:5126:2435:44Järn
16
Linus Pihl
Lerums SOK
56:4827:5138:41Järn
Adam Kumlin
IF Rigor
Ej godkänd
 
U2 2060 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sammuel Henningsson
OK Löftan
19:019:140:00Järn
2
Linnea Kruse
IF Rigor
21:4410:332:43Järn
3
Axel Hermansson
Kungälvs OK
22:3911:003:38Järn
4
Rebecka Schäfer
Tolered-Utby Ol-klubb
23:2611:234:25Järn
5
Lovisa Mahlin
Tolered-Utby Ol-klubb
27:0913:118:08Järn
6
Carl Kylebäck-Wennerlöf
Sävedalens AIK
28:1613:439:15Järn
7
Adam Udén
Göteborg-Majorna OK
28:4113:559:40Järn
8
Fredrik Ehrs
Tolered-Utby Ol-klubb
29:5114:2910:50Järn
9
Anni Pedersen
Emmaboda Verda OK
30:5815:0211:57Järn
10
Johanna Nidler
Sjövalla FK
31:0015:0311:59Järn
11
Frida Andersson
Tolered-Utby Ol-klubb
36:4417:5017:43Järn
12
Oskar Persson
Sjövalla FK
37:2418:0918:23Järn
13
Rasmus Fjordside
Sävedalens AIK
43:3321:0824:32Järn
14
Alexander Karlsson
IF Rigor
45:0921:5526:08Järn
15
Emilia Ahl
Tolered-Utby Ol-klubb
50:3824:3531:37Järn
16
Alice Strömbäck
Fjärås AIK
50:5824:4431:57Järn
17
Julia Blom
Tolered-Utby Ol-klubb
52:0725:1833:06Järn
18
Linnea Pihl
Lerums SOK
54:3126:2835:30Järn
 
U3 2580 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Hermansson
Kungälvs OK
41:5116:130:00Järn
2
Annie Petersson
IK Ymer
47:3218:255:41Järn
3
Simon Petersson
IK Ymer
48:4018:526:49Järn
4
Hugo Simonsson
Kungälvs OK
64:3625:0222:45Järn
5
Johanna Kjellberg
OK Flundrehof
67:5226:1826:01Järn
 
U4 2600 meter1 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Per Andreasson
Frölunda OL
Ej godkänd
 
Inskolning 2040 meter31 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Adam Bidar
Klubblös
GodkändJärn
Jacob Grahn
IK Uven
GodkändJärn
Isak Nilsson
Klubblös
GodkändJärn
Isabell Hoffren
Klubblös
GodkändJärn
Iris Hallqvist
Ulricehamns OK
GodkändJärn
Ida Bengtsson
OK Alehof
GodkändJärn
Erik Ingmarsson
Hestra IF
GodkändJärn
Emma Eliasson
FK Friskus-Varberg
GodkändJärn
Emil Nylander
Emmaboda Verda OK
GodkändJärn
Elsa Plumppu
Bredareds IF
GodkändJärn
Elsa Boberg
IF Rigor
GodkändJärn
August Ådahl
Klubblös
GodkändJärn
Arvid Edelvik
Klubblös
GodkändJärn
Alfred Hallqvist
Ulricehamns OK
GodkändJärn
Jennifer Davidson
SOK 68
GodkändJärn
Joel Ingemarsson
Hestra IF
GodkändJärn
Johan Lund
Borås GIF
GodkändJärn
Wilma Saetre
OK Landehof
GodkändJärn
Vidar Waldolfs
OK Landehof
GodkändJärn
Ture Säfsten
FK Herkules
GodkändJärn
Sofie Frimodig
Klubblös
GodkändJärn
Sara Saetre
OK Landehof
GodkändJärn
Otto Pettersson
Klubblös
GodkändJärn
Nils Ådahl
Klubblös
GodkändJärn
Moa Bartholdsson
Frölunda OL
GodkändJärn
Max Berg
FK Herkules
GodkändJärn
Hansryd Linnea
Tolered-Utby Ol-klubb
GodkändJärn
Jonas Bidar
Klubblös
GodkändJärn
Johan Wall Jungbjer
Göteborgs SK
GodkändJärn
Moa Bartholdsson
Frölunda OL
Ej godkänd
Matilda Wallström
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
Ö1 2060 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emely Weihart
OK Orinto
20:309:570:00Brons
2
Alva Sellgren
Göteborg-Majorna OK
24:1011:443:40Brons
3
Ester Lundell
Klubblös
24:1211:453:42Brons
4
Alva Broberg
IF Rigor
24:2011:493:50Brons
5
Adam Karlsson
Emmaboda Verda OK
25:3012:235:00Brons
6
Johan Källström
Sjövalla FK
25:4212:295:12Brons
7
Carola Karlsson
Emmaboda Verda OK
27:2813:206:58Brons
8
Wilmer Holmqvist
IFK Göteborg
30:0214:359:32
9
Klara Säfsten
FK Herkules
32:0215:3311:32
10
Carl Månsson
IK Stern
33:0616:0412:36
11
Zebastian Arfwedson
Frölunda OL
33:1016:0612:40
12
Åse Nilsson
Klubblös
35:0117:0014:31
13
Ingmar Edelvik
Klubblös
35:2517:1214:55
14
Hulda Hallqvist
Ulricehamns OK
36:1817:3715:48
15
Elin Svensson
Klubblös
36:2217:3915:52
16
Lena Petersson
IK Ymer
41:0619:5720:36
17
Jessica Algehed
Klubblös
52:0825:1831:38
18
Alfred Erdelius
IF Rigor
52:4425:3632:14
 
Ö2 2850 meter22 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Granden
IK Ymer
34:3412:080:00Brons
2
Kerstin Åsberg
OK Landehof
43:3115:168:57Brons
3
Lukas Wademyr
Klubblös
44:2415:359:50Brons
4
Eija Lauri
FK Herkules
44:5815:4710:24Brons
5
Christell Möller
OK Landehof
45:1915:5410:45Brons
6
Magnus Hallqvist
Ulricehamns OK
46:3216:2011:58
7
Sophie Wiström
Klubblös
46:5916:2912:25
8
Ulrika Nidler
Sjövalla FK
54:3119:0819:57
9
Christina Wernersson
OK Orinto
54:5819:1720:24
10
Gun Johansson
OK Landehof
56:4219:5422:08
11
Albin Algehed
Klubblös
56:5019:5622:16
12
Jenny Byvall
Klubblös
58:2420:2923:50
13
Isak Larborn
Fjärås AIK
60:2721:1325:53
14
Ulla von Schedvin
Markbygdens OK
61:2021:3126:46
15
Mary Larner
Göteborg-Majorna OK
61:5221:4227:18
16
Therese Stoltz
Klubblös
64:1422:3229:40
17
Maria Franzén
Klubblös
64:1522:3329:41
18
Anders Dahlrot
IK Uven
67:1923:3732:45
19
Emma Ljungberg
Klubblös
78:5427:4144:20
20
Jakob Olausson
Sävedalens AIK
80:5328:2346:19
Elisabeth Hagberg
Varberg
Ej godkänd
Inger Pedersen
Emmaboda Verda OK
Ej godkänd
 
Ö4 2750 meter53 startande, 50 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tobias Karlsson
OK Landehof
34:1712:280:00Brons
2
Eva Liljeros
Tolered-Utby Ol-klubb
35:0612:460:49Brons
3
Elisabeth Jonasson
OK Orinto
36:0913:091:52Brons
4
Anders Kellström
Klubblös
36:1913:122:02Brons
5
Cathrine Davidson
SOK 68
37:1513:332:58Brons
6
Hanna Kryh
Klubblös
37:4313:433:26Brons
7
Maria Eriksson
Emmaboda Verda OK
38:0913:523:52Brons
8
Ann-Brith Strömberg
OK Skogshjortarna
38:1013:533:53Brons
9
Karin Åkesdotter
Klubblös
38:5614:094:39Brons
10
Per Norin
Klubblös
38:5814:104:41Brons
11
Matilda Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
39:3514:245:18Brons
12
Pernilla Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
40:2914:436:12Brons
13
Fredrik Öberg
Klubblös
41:0714:576:50Brons
14
Eva Kilander
Östersunds OK
41:2515:047:08Brons
15
Anna Elf
Klubblös
41:4515:117:28Brons
16
Kerstin Haugen-Lund
Borås GIF
41:4915:127:32Brons
17
Per-Johan PerssonHalvarsson
Fjärås AIK
42:1015:207:53Brons
18
Jessica Artwedson
Frölunda OL
42:3315:288:16Brons
19
Yvonne Svensson
OK Kullingshof
42:5115:358:34Brons
20
Rune Jungbjer
Göteborgs SK
42:5315:368:36Brons
21
Kristin Blom
Ljungskile FK
43:0915:418:52Brons
22
Britt Blom
Ljungskile FK
43:2715:489:10Brons
23
Per Thilander
Klubblös
43:4415:549:27Brons
24
Ann-Kristin Rundberg
FK Friskus-Varberg
44:4016:1510:23Brons
25
Anna Kellström
Klubblös
45:0216:2310:45Brons
26
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
45:0316:2310:46Brons
27
Lena Eliasson
FK Friskus-Varberg
46:0316:4511:46
28
Cecilia Roos
OK Landehof
46:5717:0412:40
29
Tina Heslyk
OK Landehof
46:5817:0512:41
30
Gunnel Axelsson
OK Skogshjortarna
47:5617:2613:39
31
Lena Ullman
OK Alehof
49:1517:5514:58
32
Hanna Lindblad
IFK Göteborg
49:5918:1115:42
33
Gunilla Maria Brus
Västerbergslagens OL
51:3318:4517:16
34
Erika Eliasson
OK Landehof
51:5318:5217:36
35
Anna-Lena Ahlgren
Tjällmo-Godegårds OK
52:0018:5517:43
36
Karl-åke Böregård
OK Gläntan
52:1819:0118:01
37
Agneta Böregård
OK Gläntan
52:3919:0918:22
38
Kajsa Terning
Tolered-Utby Ol-klubb
53:5519:3619:38
39
Ylva Häggström
IF Rigor
56:4520:3822:28
40
Kristina Westerlund
FK Herkules
58:0721:0823:50
41
Per Robertson
IFK Göteborg
58:4921:2324:32
42
Ulla Tengnér
FK Friskus-Varberg
60:1621:5525:59
43
Bengt-Åke Sjöström
Tollered Utby
62:5522:5328:38
44
Anne-Marie Carlsson
Sävedalens AIK
63:3723:0829:20
45
Vera Toftered
IF Rigor
67:5624:4233:39
46
Margareta Pettersson
IF Marin Väst
68:4725:0134:30
47
Mona Garfve
Klubblös
69:1125:0934:54
48
Eva-Maj Johansson
Markbygdens OK
70:4625:4436:29
49
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
72:0026:1137:43
50
Magnus Fredriksson
Frölunda OL
72:0426:1237:47
Göran Hall
FK Herkules
Ej godkänd
Anna Hagman
Lerums SOK
Ej godkänd
Andersson Johan
Klubblös
Ej godkänd
 
Ö5 3530 meter53 startande, 51 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Aderstedt
Kungälvs OK
27:357:490:00Brons
2
Johan Grandén
IK Ymer
32:349:144:59Brons
3
Fredrik Persson
FK Åsen
34:169:426:41Brons
4
Magnus Ivarsson
OK Gläntan
34:189:436:43Brons
5
Eva-Britta Lidström
OK Landehof
35:2510:027:50Brons
6
Adam Grandén
IK Ymer
35:3310:047:58Brons
7
Per Stranneård
IK Stern
35:4210:078:07Brons
8
Nils-Erik Gunnarsson
OK Gipen
37:1710:349:42
9
Adreas Svensson
IF Marin Väst
37:3510:3910:00
10
Sören Knuts
Trollhättans SOK
38:0510:4710:30
11
Örjan Söderlund
Lerums SOK
38:5111:0011:16
12
Andreas Haggärde
Göteborg-Majorna OK
39:1911:0811:44
13
Anders Westerberg
Göteborg-Majorna OK
39:2811:1111:53
14
Malin Kjellström
Sjövalla FK
39:5111:1712:16
15
Patrik Gabrielsson
Ryaverkets IF
39:5811:1912:23
16
Camilla Vargman
IFK Göteborg
40:0911:2212:34
17
Mikael Nömm
Klubblös
40:5411:3513:19
18
Helena Andersson
Markbygdens OK
41:2611:4413:51
19
Jeanette Håkansson
Kvillebyns SK
42:0311:5514:28
20
Lennart Svensson
OK Kullingshof
42:3312:0314:58
21
Arne Lund
Borås GIF
42:3412:0414:59
22
Elisabet Hemlin
IK Uven
43:2212:1715:47
23
Jimmie Jonnor
Klubblös
43:5112:2516:16
24
Lars Walfridsson
Klubblös
44:0912:3016:34
25
Åke Eriksson
Göteborg-Majorna OK
44:2012:3416:45
26
Jonas Larsson
Degerfors OK
44:5912:4517:24
27
Peter Roos
OK Landehof
46:2113:0818:46
28
Bo Johansson
FK Friskus-Varberg
46:2613:0918:51
29
Jan Larsson
Främmestads IK
46:3813:1319:03
30
Kåre Tengnér
FK Friskus-Varberg
46:4313:1419:08
31
Monica Johansson
FK Friskus-Varberg
48:1713:4120:42
32
Göran Sylvan
IF Rigor
48:4213:4821:07
33
Louise Böregård
OK Gläntan
48:4613:4921:11
34
Agneta Larsson
IK Uven
50:1214:1322:37
35
Magnus Knutsson
Lerums SOK
53:2815:0925:53
36
Filip Andersson
Klubblös
56:4016:0329:05
37
Anders Andreasson
Emmaboda Verda OK
56:4116:0329:06
38
Karin Hellstrandh
KFUM Örebro OK
56:5916:0929:24
39
Olof Andersson
IF Rigor
57:0416:1029:29
40
Bo Cederlöf
Klubblös
57:3316:1829:58
41
Niklas Nilsson
Klubblös
58:1216:2930:37
42
Eva-Li Saarväli
Klubblös
60:5017:1433:15
43
Camilla Weihart
OK Orinto
64:2118:1436:46
44
Anders Östlund
Sävedalens AIK
67:2119:0539:46
45
Toivo Voudinmäki
Mullsjö SOK
72:1520:2844:40
46
Christina Bregell
Lerums SOK
73:2920:4945:54
47
Sanna Nyman
Uddevalla IS
79:2122:2951:46
48
Maria Nilsson
Lerums SOK
79:5922:3952:24
49
Hillevi Upmanis
Klubblös
80:0622:4152:31
50
Rolf Lundmark
Klubblös
87:0624:4059:31
51
Anders Källsvik
Compaq
111:0731:2983:32
Peter Boberg
IF Rigor
Ej godkänd
Karin Aamot
Klubblös
Ej godkänd
 
Ö7 3070 meter63 startande, 62 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hugo Magnusson
FK Herkules
29:249:350:00Brons
2
Lotta Nilsson
OK Alehof
32:1110:292:47Brons
3
David Djurbäck
Markbygdens OK
35:2611:336:02Brons
4
Thor Bengtsson
Fjärås AIK
35:4911:406:25Brons
5
Lars-Ola Bligård
OK Vilse 87
36:1111:476:47Brons
6
Johan Lindeblom
IK Omega
37:4012:168:16Brons
7
Pär Johansson
Klubblös
38:3812:359:14Brons
8
Sara Forsberg
OK Kolmården
39:3112:5210:07Brons
9
Johan Magnusson
FK Herkules
39:3312:5310:09Brons
10
Stefan Månsson
OK Löftan
41:3013:3112:06
11
Bo Hjalmarsson
Gällstadbygdens SOK
41:5013:3812:26
12
0tto Pile
KFUK-KFUM IA Göteborg
42:2513:4913:01
13
Fredrik Elofsson
Fjärås AIK
42:3313:5213:09
14
Mats Westerdahl
Göteborg-Majorna OK
42:4713:5613:23
15
Sven Eriksson
OK Landehof
43:5814:1914:34
16
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
44:1114:2414:47
17
Johanna Rönnqvist
OK Löftan
45:0314:4015:39
18
Linda Skog
OK Reftele
45:0514:4115:41
19
Anders Eriksson
OK Gipen
45:0614:4115:42
20
Anders Larsson
Tolered-Utby Ol-klubb
45:1214:4315:48
21
Henrik Brus
Västerbergslagens OL
45:2514:4816:01
22
Janni Axelsson
Sävedalens AIK
45:4114:5316:17
23
Annika Jörgenssen
Klubblös
45:5414:5716:30
24
Sara Lindgren
IFK Göteborg
46:1915:0516:55
24
Kristina Wall Jungbjer
Göteborgs SK
46:1915:0516:55
26
Ulf Kristensson
Halmstad OK
46:3915:1217:15
27
Therese Persson
Göteborg-Majorna OK
46:4315:1317:19
28
Bertil Fritzell
IF Rigor
47:3515:3018:11
29
Marcus Kempe
Klubblös
48:1615:4318:52
30
Anders Ekberg
Markbygdens OK
48:2115:4518:57
31
Johanna Hallqvist
Ulricehamns OK
48:2515:4619:01
32
Per Johansson
OK Löftan
49:3716:1020:13
33
Anna Broberg
IF Marin Väst
50:3016:2721:06
34
Bertil Axbom
OK Landehof
50:5716:3621:33
35
Carl-Gunnar Emanuelsson
Istrums SK
51:1116:4021:47
36
Kjell Ryberg
IFK Göteborg
53:5017:3224:26
37
Inger Sundin
OK Landehof
54:0717:3824:43
38
Bo Adolfsson
IK Ymer
54:1517:4024:51
39
Lena Bergstrand
Kungälvs OK
54:4517:5025:21
40
Herman Sahlin
Klubblös
55:0617:5725:42
41
Annica Eng
IFK Göteborg
56:2918:2427:05
42
Börje Ingemar Kallin
SOK 68
56:3118:2527:07
43
Kjell Sjunnesson
Kungälvs OK
56:5318:3227:29
44
Conny Wernersson
OK Orinto
57:5418:5228:30
45
Kurt-Åke Karlsson
Sjövalla FK
57:5518:5228:31
46
Steffen Häggström
IF Rigor
58:4319:0829:19
47
Louise Larborn
Fjärås AIK
58:4719:0929:23
48
Kirsten Toftered
IF Rigor
59:1619:1829:52
49
John Johnsson
OK Landehof
59:3019:2330:06
50
Linda Andreasson
OK Skogshjortarna
61:2320:0031:59
51
Evelina Eriksson
IF Marin Väst
61:2820:0132:04
52
Edvin Ljungberg
Sjövalla FK
62:1020:1532:46
53
Evert Bregell
Lerums SOK
62:4420:2633:20
54
Matti Larborn
Fjärås AIK
62:5820:3133:34
55
Charlotta Berggren
Tolered-Utby Ol-klubb
63:4720:4734:23
56
Jacob Axenborg
Göteborg-Majorna OK
65:3321:2136:09
57
Birgitta Parkner
OK Landehof
67:5822:0838:34
58
Lars Sönsteröd
SOK 68
69:0022:2939:36
59
Lena Fritzell
IF Rigor
72:2023:3442:56
60
Erland Torstensson
Emmaboda Verda OK
74:5124:2345:27
61
Jenny Rönnqvist
OK Löftan
103:0333:3473:39
62
Frida Rönnqvist
OK Löftan
103:3733:4574:13
Lisbeth Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
 
Ö8 4330 meter43 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Andersson
OK Kullingshof
33:357:450:00Brons
2
Kalle Johansson
Halmstad OK
35:258:111:50Brons
3
Erik Tengvall
Vänersborgs SK
37:048:343:29Brons
4
Aaron Prince
Sävedalens AIK
37:088:353:33Brons
5
Victor Axbom
OK Landehof
39:229:055:47Brons
6
Rickard Rosgren
OK Njudung
40:039:156:28Brons
7
Sven Granfors
Sävedalens AIK
41:009:287:25Brons
8
Bengt Johansson
FK Friskus-Varberg
41:349:367:59Brons
9
Anders Carlsson
Göteborg-Majorna OK
41:409:378:05Brons
10
Erik Tholén
OK Skogshjortarna
42:019:428:26Brons
11
Jonas Brånalt
AstraZeneca IF Mölndal
42:509:549:15Brons
12
Per Rosén
IK Uven
44:1210:1210:37Brons
13
Emil Erdelius
IF Rigor
46:2610:4312:51
14
Lars Munther
Sävedalens AIK
46:2810:4412:53
15
Björn Axelsson
OK Räven
46:2910:4412:54
16
Erik Österlin
Sävedalens AIK
47:1010:5413:35
17
Patrik Hakers
Sävedalens AIK
47:2110:5613:46
18
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
47:2610:5713:51
19
Åsa Boberg
IF Rigor
48:1111:0814:36
20
Gustav Groth
KFUM Örebro OK
48:5411:1815:19
21
Preben Jörgensen
IFK Göteborg
49:2111:2415:46
22
Isac Åkerberg
OK Tisaren
50:0611:3416:31
23
Torbjörn Halvarsson
Fjärås AIK
50:4811:4417:13
24
RASMUS MATTSSON
IK Uven
51:1011:4917:35
25
Pierre Nyqvist
IK Uven
54:3712:3721:02
26
Olle Windelius
Frosta OK
54:5112:4021:16
27
Stefan Pettersson
Fjärås AIK
56:0012:5622:25
28
Johan Lidström
OK Landehof
59:0413:3825:29
29
Karin Karlfeldt-Fedje
Klubblös
59:3513:4626:00
30
Bengt Classon
OK Orinto
61:2514:1127:50
31
Ådahl Anders
Klubblös
63:1914:3729:44
32
Linus Bentzer
OK Klyftamo
64:0014:4730:25
33
Patrik Nilsson
OK Tyr
64:5815:0031:23
34
Martin Axelsson
OK Skogshjortarna
68:5315:5535:18
35
Rikarde Andreasson
IFK Göteborg
69:3016:0335:55
36
Joachim Lindqvist
Tollered Utby
70:0116:1036:26
37
Göran Andersson
FK Friskus-Varberg
71:3516:3238:00
38
Mats Logren
Sjövalla FK
73:2016:5639:45
39
Eva Samuelsson
Kungälvs OK
83:4519:2150:10
40
Andreas Gillåker
Klubblös
142:5933:01109:24
Andreas Skymberg
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Lisbeth Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
Christer Abrahamsson
Klubblös
Ej godkänd