Värst I Herrsta

2010-09-05

Arrangör: Herrestads AIF

Nivå:
Nationell
Anmälda:
278
Form:
Individuell
Startande:
262
Distans:
Lång
Fullföljande:
251
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 5420 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrika Vångell
Linköpings OK
55:3010:140:00Guld
2
Linnea Gustavsson
Uddevalla OK
56:4910:291:19Guld
3
Martina D Stigsson
Vänersborgs SK
67:2112:2611:51Silver
4
Linda Martinsson
IF Marin Väst
68:5812:4313:28Silver
5
Belinda Lawford
Eds SK
71:2613:1115:56Silver
6
Elin Åkesson
Ockelbo OK
72:0813:1916:38Silver
7
Linda Lövhammer
Strängnäs-Malmby OL
74:0113:3918:31Silver
8
Sandra Wassblad
Vänersborgs SK
74:4813:4819:18Silver
9
Lisa Winberg
Stenungsunds OK
80:2814:5124:58Brons
10
Hanna Karlsson
Stenungsunds OK
87:3316:0932:03
Sandra Axelsson
Vänersborgs SK
Ej godkänd
 
H21 8060 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Sagvolden
Göteborg-Majorna OK
63:257:520:00Guld
2
Robert Johansson
Göteborg-Majorna OK
66:558:183:30Guld
3
Jesper Stenström
Vänersborgs SK
68:378:315:12Guld
4
Christian Karldén
Kvillebyns SK
77:219:3613:56Silver
5
Erik Tengvall
Vänersborgs SK
84:0210:2620:37Silver
6
Jesper Wassblad
Vänersborgs SK
86:0910:4122:44Silver
7
Tomas Johansson
Vänersborgs SK
93:1311:3429:48Brons
8
David Engström
OK Orion
100:0812:2536:43
 
H20 6230 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Frisk
OK Skogsmunken
68:4711:020:00Guld
2
Fredrik Wessmark
OK Flundrehof
102:1916:2533:32Brons
3
Joel Vigren
Sävedalens AIK
112:0317:5943:16
 
D16 3470 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Julia Ohlsson
Uddevalla OK
40:0611:330:00Mästare
2
Filippa Spånér
Sävedalens AIK
41:1011:521:04Mästare
3
Malin Widén
Uddevalla OK
47:0013:336:54Elit
4
Malin Reichenberg
Idefjordens SK
47:0413:346:58Elit
5
Lovisa Leman
Göteborgs SK
51:4914:5611:43Guld
6
Elin Wassenius
Uddevalla OK
53:1915:2213:13Guld
7
Carolina Larsson
Åmåls OK
53:3915:2813:33Guld
8
Amanda Soppi
OK Kroppefjäll
61:1617:3921:10Silver
9
Sofia Liljeqvist
Stenungsunds OK
61:3217:4421:26Silver
10
Elin Winberg
Stenungsunds OK
72:4520:5832:39Järn
 
H16 4190 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Victor Flingmark
Uddevalla OK
39:159:220:00Mästare
2
Colin Fransson Lee
OK Alehof
58:1113:5318:56Silver
3
Jacob Lilljeqvist
Stigsökarna
74:5817:5435:43Järn
4
Jakob Laurell
OK Flundrehof
82:4219:4443:27Järn
5
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
88:2621:0649:11Järn
Karl Lindström
Herrestads AIF
Ej godkänd
 
D14 3010 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Moa Gustafsson
Uddevalla OK
29:029:390:00Elit
2
Linda Hansson
OK Skärmen
31:0010:181:58Elit
3
My Magnusson
Stenungsunds OK
31:1710:242:15Elit
4
Josefin Håkansson
Kvillebyns SK
36:1412:027:12Guld
5
Isabell Larsson
Åmåls OK
67:1122:1938:09Järn
6
Elvira Olsson
OK Kroppefjäll
72:5824:1443:56Järn
 
H14 3270 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Johansson
Stångenäs AIS
24:057:220:00Elit
2
Noak Sanderberg
Åmåls OK
26:057:592:00Elit
3
Adrian Dahlström
Åmåls OK
29:469:065:41Guld
4
John Gordon
Stigsökarna
32:049:487:59Silver
5
Alfred Steindahl
Stenungsunds OK
32:169:528:11Silver
6
Sune Hallsten
OK Skärmen
44:3113:3720:26Järn
7
Lukas Alfsén
OK Skärmen
46:3314:1422:28Järn
8
Aron Hugoson
Kvillebyns SK
49:0715:0125:02Järn
9
Joel Karlsson
Kvillebyns SK
53:3316:2329:28Järn
Emil Karlsson
Kvillebyns SK
Ej godkänd
 
D12 2430 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Källvik-Leufvén
Åmåls OK
18:327:380:00Guld
2
Klara Wassenius
Uddevalla OK
18:577:480:25Guld
3
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
19:288:010:56Guld
4
Matilda Johansson
Stångenäs AIS
20:338:272:01Guld
5
Josefine Liljeqvist
Stenungsunds OK
37:4315:3119:11Järn
 
H12 2430 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Axel Halvarsson
OK Kroppefjäll
19:378:040:00Guld
2
Emil Fjällman-Lätt
Åmåls OK
23:599:524:22Silver
3
Joel Gustavsson
Stigsökarna
25:3010:305:53Silver
4
Douglas Fransson Lee
OK Alehof
30:3512:3510:58Brons
 
D10 2450 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elsa Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
27:4011:180:00
 
H10 2450 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Liljeqvist
Stigsökarna
21:148:400:00Brons
2
Oliver Fransson Lee
OK Alehof
24:259:583:11Brons
 
H35 6230 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Ericsson
Trollhättans SOK
59:499:360:00Guld
2
Roland Natanaelsson
Skåneslättens OL
78:1012:3318:21Silver
3
Håkan Lindén
Uddevalla OK
85:2713:4325:38Brons
4
Bo Kron
OK Flundrehof
103:5416:4144:05
 
D40 3740 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anneli Gordon
Stigsökarna
61:4916:320:00Guld
2
Maria Wallin
OK Roto
63:4717:031:58Guld
 
H40 5510 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnar Elveljung
IFK Göteborg
47:158:350:00Guld
2
Magnus Sterner
Strängnäs-Malmby OL
53:549:476:39Silver
3
Tommy Johansson
Stångenäs AIS
57:3410:2710:19Silver
4
Johan Lilljeqvist
Stigsökarna
59:5310:5212:38Silver
5
Pål Magnusson
Stenungsunds OK
60:3711:0013:22Silver
6
Anders Karlsson
Stigsökarna
65:5711:5818:42Silver
7
Thomas Steindahl
Stenungsunds OK
68:2212:2421:07Brons
8
Tony Grantz
Ljungskile FK
70:5512:5223:40Brons
 
D45 3740 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Heli Marjomaa
Stigsökarna
44:2111:510:00Guld
2
Ing-Marie Brander-Strand
Göteborg-Majorna OK
44:3811:560:17Guld
3
Anita Davallius
Uddevalla IS
51:4613:507:25Silver
4
Pia Gustafsson
Linköpings OK
59:4715:5915:26Silver
5
Margareta Almqvist
Trollhättans SOK
73:2119:3729:00
6
Christina Liljeqvist
Stenungsunds OK
78:0420:5233:43
 
H45 5420 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulrik Olsson
Brattås CK
46:178:320:00Guld
2
Tommy Bäck
OK Kullingshof
54:3310:048:16Silver
3
Per Källvik
Åmåls OK
55:0810:108:51Silver
4
Mats Hallsten
OK Skärmen
58:4110:5012:24Silver
5
Martin Mandinger
Trollhättans SOK
59:3110:5913:14Silver
6
Mats Lindström
OK Skärmen
65:2012:0319:03Silver
7
Sverre Thune
Farum OK
71:1113:0824:54
8
Dag Tryggö
Trollhättans SOK
75:3713:5729:20
9
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
78:4714:3232:30
10
Bengt Zetterberg
OK Skärmen
80:3114:5134:14
11
Krister Wessmark
OK Flundrehof
82:1315:1035:56
 
D50 3230 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anneli Brander
Stenungsunds OK
49:0515:120:00Guld
2
Catharina Carlsson
Trollhättans SOK
53:2616:334:21Guld
3
Elise Johannesson
Trollhättans SOK
55:0917:046:04Guld
4
Kerstin Svensson
Trollhättans SOK
57:0917:428:04Silver
5
May Hallsten
OK Skärmen
59:1518:2110:10Silver
Gunilla Wikstrand
Stångenäs AIS
Ej godkänd
 
H50 5090 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
48:259:310:00Guld
2
Carl-Göran Strutz
Eds SK
54:5310:476:28Silver
3
Anders Spånér
Sävedalens AIK
64:4112:4216:16Silver
4
Martin Eickhoff
Sävedalens AIK
64:5812:4616:33Silver
5
Tomas Karlsson
OK Skogsmunken
65:0612:4716:41Silver
6
Anders Kjellberg
OK Flundrehof
68:3713:2920:12Silver
7
Lennart Larsson
OK Flundrehof
68:5113:3220:26Silver
8
Bengt Bivrin
Idefjordens SK
85:3616:4937:11
9
Martin Carlsson
Tolered-Utby Ol-klubb
93:1918:2044:54
10
Björn Winberg
Stenungsunds OK
93:5918:2845:34
11
Mats Hugosson
Kvillebyns SK
104:1120:2855:46
 
D55 3230 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulla Carlstedt
Sävedalens AIK
48:1014:550:00Guld
2
Eva Tykesson
Rävetofta OK
50:0315:301:53Guld
3
Britt Karlsson
Stenungsunds OK
65:2820:1617:18Silver
 
H55 4770 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inge Josefsson
Stångenäs AIS
52:3311:010:00Guld
2
Johan Carlsson
Trollhättans SOK
57:4312:065:10Guld
3
Hans Ekberg
Trollhättans SOK
59:3912:307:06Silver
4
Bror Widen
Uddevalla OK
59:4512:327:12Silver
5
Roalh Kleveland
Kvillebyns SK
68:2614:2115:53Silver
6
Dan Widercrantz
OK Skärmen
70:1414:4317:41Silver
7
Reine Spetz
Stenungsunds OK
74:0815:3221:35Silver
8
Lars Ekberg
Trollhättans SOK
76:3016:0223:57Brons
9
Magnus Danielsson
Kvillebyns SK
79:4316:4327:10Brons
10
Ingemar Carlsson
Sävedalens AIK
86:5318:1334:20
11
Åke Johannesson
Trollhättans SOK
94:5219:5342:19
 
D60 2290 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gertrud Ulla-Britt Ordasi
Kungälvs OK
38:1416:420:00Guld
2
Ann-Britt Johansson
IK Stern
41:1418:003:00Guld
3
Karin Elfman
IF Marin Väst
76:4433:3038:30
 
H60 3570 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Karlsson
Stenungsunds OK
40:5911:290:00Guld
2
Bertil Karlsson
Hjobygdens OK
50:5814:179:59Silver
3
Johnny Karlsson
Uddevalla OK
51:2914:2510:30Silver
4
Lennart Hermansson
Stenungsunds OK
52:3914:4511:40Silver
5
Lennart Andersson
Göteborgs SK
55:3315:3414:34Silver
6
Torbjörn Karldén
Kvillebyns SK
58:4116:2617:42Brons
Erland Svensson
Kvillebyns SK
Ej godkänd
 
D65 2290 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
36:3315:580:00Guld
2
Ann-Britt Björkman
Kungälvs OK
41:3118:084:58Silver
3
Lena Waern
Trollhättans SOK
49:2821:3612:55Silver
4
Lilian Samuelsson
Kungälvs OK
54:1823:4317:45Brons
5
Margareta Johansson
Trollhättans SOK
56:4224:4620:09
6
Gunvor Jonsson
Vänersborgs SK
60:4226:3024:09
 
H65 3330 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bengt-Olof Johansson
Stångenäs AIS
40:3912:120:00Guld
2
Oskar Johansson
Stångenäs AIS
45:3813:424:59Guld
3
Lars Ljungberg
Trollhättans SOK
46:1813:545:39Silver
4
Bertil Hermansson
Stenungsunds OK
49:5014:589:11Silver
5
Kenneth Jonsson
Vänersborgs SK
61:5818:3721:19Brons
6
Hans C Johansson
IK Stern
67:1720:1226:38
 
D70 2060 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingrid Borgliden
Vänersborgs SK
70:2034:090:00
 
H70 2160 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hans Östlund
OK Kroppefjäll
27:1312:360:00Guld
2
Roland Dahl
IFK Göteborg
28:3013:121:17Guld
3
Andre Alexandersson
Kungälvs OK
33:0715:205:54Silver
4
Tore Pettersson
OK Gipen
34:0715:486:54Silver
5
Matts Mattsson
OK Gipen
34:2515:567:12Silver
6
Kent Fredriksson
OK Skogsvargarna
35:4316:328:30Silver
7
Leif Johansson
Trollhättans SOK
37:0617:119:53Silver
8
Gunnar Waern
Trollhättans SOK
40:0318:3312:50Brons
9
Bengt Hallén
Trollhättans SOK
54:1625:0727:03
 
D75 2060 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Falk
IK Stern
33:4416:230:00Guld
2
Elvy Fredin
Stigsökarna
43:2521:059:41Silver
 
H75 2160 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Atte Heikkilä
OK Gipen
30:4814:160:00Guld
2
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
33:5115:403:03Guld
3
Gunnar Larsson
Uddevalla IS
45:2421:0114:36Brons
4
Kurt Johansson
Uddevalla IS
47:5222:1017:04
5
Egon Gilbert Svensson
Trollhättans SK
48:2222:2417:34
6
Bror Svensson
Uddevalla IS
56:3526:1225:47
7
John Olsson
Trollhättans SK
64:2429:4933:36
 
D17-20 4350 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Matilda Larsson
OK Kroppefjäll
69:0415:530:00
 
H17-20 4350 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Liljeqvist
Stigsökarna
63:5314:410:00
 
H21 Motion 5750 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mårten Svensson
Stångenäs AIS
92:0016:000:00
 
H35 Motion 5500 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Aderstedt
Kungälvs OK
53:339:440:00
 
D45 Motion 3270 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Laurell
OK Flundrehof
48:0314:420:00Silver
2
Ingalill Grund
OK Roto
58:1017:4710:07Silver
3
Jennifer Lee
OK Alehof
58:2617:5210:23Silver
 
D55 Motion 3270 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Görel Nordin
Vänersborgs SK
70:3921:360:00Silver
2
Ann-Christin Augustsson
Stenungsunds OK
75:4323:095:04Silver
3
Sophie Hedlund-Stridh
Stenungsunds OK
134:0741:0163:28
Birgit Ljung
OK Gipen
Ej godkänd
 
U1 2000 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Baatz
Idefjordens SK
21:0810:340:00Järn
2
Alex Karlsson
Uddevalla OK
22:2411:121:16Järn
3
Julia Andersson
Herrestads AIF
24:4512:233:37Järn
4
Isak Larsson
OK Roto
25:1612:384:08Järn
5
Clara Johansson
OK Skärmen
25:4512:534:37Järn
6
Frida Johansson
OK Skärmen
25:5312:574:45Järn
7
Wilma Gustavsson
Stigsökarna
25:5812:594:50Järn
8
Fritjof Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
26:2813:145:20Järn
9
Vera Urberg
Brattås CK
26:3513:185:27Järn
10
Erik Jonsson
Stenungsunds OK
27:1913:406:11Järn
11
Hanna Olsson
Brattås CK
29:1614:388:08Järn
12
Tilde Hall Hansson
Kvillebyns SK
31:3015:4510:22Järn
13
Hannah Moberg
Kvillebyns SK
33:4316:5212:35Järn
14
Kristoffer Karlsson
Uddevalla OK
35:3017:4514:22Järn
 
U2 2450 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustav Edenmyr
Brattås CK
21:438:520:00Järn
2
Sofia Johansson
OK Skärmen
22:369:130:53Järn
3
Erik Larsson
Åmåls OK
22:569:221:13Järn
4
Axel Larsson
OK Roto
23:199:311:36Järn
5
Clara Andersson
Herrestads AIF
27:0611:045:23Järn
6
Sofia Jantén
Herrestads AIF
27:0711:045:24Järn
7
Hampus Mäkk
OK Roto
29:3712:057:54Järn
8
Arvid Aronsson
OK Kroppefjäll
30:0512:178:22Järn
9
Pontus Håkansson
Kvillebyns SK
30:1212:208:29Järn
10
Albin Mäkk
OK Roto
40:5916:4419:16Järn
 
U3 2430 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erika Källvik-Leufvén
Åmåls OK
21:539:000:00Järn
2
Kajsa Ågren
Åmåls OK
26:1410:484:21Järn
3
Filip Leman
Göteborgs SK
26:4411:004:51Järn
4
Johanna Kjellberg
OK Flundrehof
28:1511:386:22Järn
Viktor Broman
Idefjordens SK
Ej godkänd
 
U4 3010 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gabriel Andersson
Idefjordens SK
26:488:540:00Järn
2
Linus Valberg
Herrestads AIF
41:1113:4114:23Järn
3
Charlie Johansson
OK Skogsmunken
44:5914:5718:11Järn
 
Inskolning 2000 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
William Wassenius
Uddevalla OK
GodkändJärn
David Fjellman-Lätt
Åmåls OK
GodkändJärn
David Wallander
Brattås CK
GodkändJärn
Edith Olsson
OK Kroppefjäll
GodkändJärn
Emma Risberg
Stångenäs AIS
GodkändJärn
Johan Baatz
Idefjordens SK
GodkändJärn
Jonathan Simonsson Haasz
Brattås CK
GodkändJärn
Oliver Olausson
Idefjordens SK
GodkändJärn
Philip Simonsson Haasz
Brattås CK
GodkändJärn
Astrid Uhrberg
Brattås CK
GodkändJärn
 
Ö1 2450 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Olausson
Idefjordens SK
24:4110:040:00
 
Ö2 2430 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Liljeqvist
Stigsökarna
21:378:540:00Brons
2
Annika Wessmark
OK Flundrehof
24:5210:143:15Brons
3
Carina Dahlström
Åmåls OK
25:0710:203:30Brons
4
Eric Hietala
Klubblös
34:2314:0912:46
5
Algot Hansson
Kungälvs OK
40:1016:3218:33
 
Ö5 4350 meter10 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Leif Larsson
Åmåls OK
45:1110:230:00Brons
2
Arvid Galborgen
Eds SK
47:0410:491:53Brons
3
Janne Eriksson
Eds SK
49:3811:254:27Brons
4
Johan Nilsson
Uddevalla OK
52:2012:027:09Brons
5
Håkan Larsson
Klubblös
58:3913:2913:28Brons
6
Anders Andersson
OK Roto
60:5314:0015:42
7
Arne Håkansson
Kvillebyns SK
63:2514:3518:14
8
Georg Svantesson
Uddevalla OK
99:4122:5554:30
Birgitta Carlsson
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
Lars Elfving
OK Gipen
Ej godkänd
 
Ö7 3740 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Leijgård
Gudhems IF
43:3511:390:00Brons
2
Kent Kardell
Ljungskile FK
50:3513:317:00Brons
3
Kerstin Burman
Kvillebyns SK
53:2914:189:54Brons
4
Claes Nideborn
Stora Tuna OK
55:1514:4611:40Brons
5
Clyde Persson
Ljungskile FK
57:1715:1913:42Brons
6
Therese Alfredsson
Uddevalla OK
62:5716:5019:22
7
Bo Hjalmarsson
Gällstadbygdens SOK
65:2717:3021:52
8
Christina Pettersson
Stigsökarna
65:3117:3121:56
9
Kenneth Olsson
OK Skärmen
68:3418:2024:59
10
Malin Christiansson
Uddevalla OK
71:0719:0127:32
11
Mari-Louise Lundgren
Stora Tuna OK
73:5119:4530:16
12
Mikael Soppi
OK Kroppefjäll
75:2620:1031:51
13
Arne Alfredsson
Uddevalla OK
86:5123:1343:16
14
Katarina Johansson
Stångenäs AIS
88:3123:4044:56
Göran Nordh
Trollhättans SK
Ej godkänd
 
Ö8 5090 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Gustafsson
Uddevalla OK
46:029:030:00Brons
2
Axel Wassenius
Uddevalla OK
48:459:352:43Brons
3
Karl Larsson
Uddevalla OK
52:4710:226:45Brons
4
Odd Wallander
IFK Göteborg
56:5711:1110:55Brons
5
Thomas Stigsson
Trollhättans SOK
60:2911:5314:27Brons
6
Patrik Eickhoff
Göteborg-Majorna OK
60:5411:5814:52Brons
7
Håkan Flingmark
Uddevalla OK
60:5911:5914:57Brons
8
Patrik Nilsson
OK Tyr
81:2616:0035:24
Fredrik Angmyr
Uddevalla OK
Ej godkänd