Kilarundan

2010-10-02

Arrangör: Horreds SK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
337
Form:
Individuell
Startande:
320
Distans:
Medel
Fullföljande:
295
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 3370 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jennifer Gull
OK Vilse 87
37:0311:000:00Guld
2
Frida Wallström
Sävedalens AIK
37:3511:090:32Guld
3
Desiré Rex
OK Landehof
42:2812:365:25Silver
4
Sara Svensson
OK Pan-Kristianstad
44:2113:107:18Silver
5
Lucie Weissova
FK Göingarna
48:4014:2611:37Silver
6
Anna-Karin Bondesson
Frosta OK
49:2114:3912:18Silver
7
Madeleine Attfors
Sävedalens AIK
51:2715:1614:24Silver
8
Emma Sigvardsson
FK Friskus-Varberg
56:1616:4219:13Brons
9
Anna Säfsten
FK Herkules
57:2917:0320:26Brons
Maria Thelin
Jönköpings OK
Ej godkänd
 
H21 4460 meter19 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Pilblad
IFK Göteborg
30:586:570:00Guld
2
Emil Jönsson
Halmstad OK
34:047:383:06Guld
3
Henrik Laas
IFK Göteborg
36:008:045:02Silver
4
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
36:048:055:06Silver
5
Fredrik Johansson
Sävedalens AIK
38:088:337:10Silver
6
Michal Besta
FK Göingarna
40:008:589:02Silver
7
Henrik Svensson
OK Vilse 87
40:099:009:11Silver
8
Per-Anders Eggertsen
IFK Göteborg
40:119:019:13Silver
9
Stefan Ring
OK Löftan
41:509:2310:52Silver
10
Gunnar Elveljung
IFK Göteborg
42:059:2611:07Silver
11
Mikael Andersson
IF Rigor
45:2410:1114:26Brons
12
Martin Hjertberg
IK Ymer
53:5912:0623:01
13
Nils Wallentin Tärk
Halmstad OK
54:3512:1423:37
14
Klas Åström
FK Herkules
55:5612:3224:58
15
Viktor Henmyr
OK Vilse 87
57:5913:0027:01
16
Sebastian Hasselblom
FK Friskus-Varberg
69:5415:4038:56
17
Erik Schultz
Fjärås AIK
77:5617:2846:58
Johan Svensson
OK Vilse 87
Ej godkänd
Simon Larsson
Markbygdens OK
Ej godkänd
 
D18 2990 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Söderblom
Ätrans IF
60:1820:100:00
 
D16 2990 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Classon
OK Orinto
41:2713:520:00Mästare
2
Lisa Johansson
FK Friskus-Varberg
70:0623:2728:39Brons
 
D14 2480 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
28:5611:400:00Elit
2
Linnea Gustafsson
OK Gynge
31:1912:382:23Elit
3
Emelie Roos
OK Landehof
39:1715:5010:21Silver
4
Julia Ladefoged
Falkenbergs OK
41:1516:3812:19Silver
 
H14 2860 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Plumppu
Bredareds IF
29:2910:190:00Elit
2
Markus Larsson
Hestra IF
33:2711:423:58Guld
3
Edvin Carlsson
Markbygdens OK
40:4114:1311:12Silver
4
Nils Bremer
Boxholm-Mjölby OL
44:1115:2714:42Silver
5
Jakob Bremer
Boxholm-Mjölby OL
58:3420:2929:05Järn
 
D12 2360 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Axelsson
Markbygdens OK
21:539:160:00Guld
2
Klara Ask
Markbygdens OK
23:109:491:17Guld
3
Kajsa Jungbjer
FK Herkules
25:1110:403:18Silver
4
Emelie Udd
Markbygdens OK
27:1011:315:17Silver
 
H12 2400 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felix Axelsson
Markbygdens OK
20:588:440:00Guld
2
Olle Josarp
FK Friskus-Varberg
21:419:020:43Guld
3
Magnus D Johansson
OK Löftan
24:1810:083:20Silver
4
Olle Sörqvist
Markbygdens OK
28:0711:437:09Brons
5
Emil Karlsson
Hestra IF
30:0612:339:08Brons
6
Lorentz Thelberg
IK Uven
40:4216:5819:44Järn
 
D10 2100 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elvira Johansson
FK Friskus-Varberg
22:5610:550:00Brons
2
Alma Hjertberg
IK Ymer
25:4112:142:45Brons
3
Ebba Hjertberg
IK Ymer
28:3813:385:42Brons
4
Elin Gustafsson
OK Gynge
41:5619:5819:00Järn
 
H10 2100 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joel Plumppu
Bredareds IF
16:528:020:00Brons
2
Alexander Roos
OK Landehof
17:198:150:27Brons
3
Olle Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
19:589:303:06Brons
4
Adam Bremer
Boxholm-Mjölby OL
24:3011:407:38Brons
5
Tim Johansson
FK Friskus-Varberg
25:5312:209:01Brons
6
Petter Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
30:5114:4113:59Järn
 
D35 2990 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martina Lindberg
IK Ymer
39:3213:130:00Guld
2
Veronica Udd
Markbygdens OK
64:0421:2624:32
 
H35 4050 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
37:549:210:00Guld
2
Martin Udd
Markbygdens OK
62:1215:2124:18
3
Jonas Rothén
Gävle OK
80:2919:5242:35
 
D40 2990 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carina Gustafsson
OK Gynge
34:3111:330:00Guld
2
Marina Axelsson
Markbygdens OK
40:5413:416:23Silver
3
Åsa Josarp
FK Friskus-Varberg
48:1516:0813:44Silver
 
H40 3370 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Svensson
Markbygdens OK
31:149:160:00Guld
2
Nichlas Wallström
Sävedalens AIK
33:5210:032:38Guld
3
Thomas Josarp
FK Friskus-Varberg
34:0310:062:49Guld
4
Bengt Johansson
FK Friskus-Varberg
35:0110:233:47Guld
5
Jim Axmalm
Sävedalens AIK
35:4610:374:32Guld
6
Peter Aronsson
Bredaryds SOK
36:0310:424:49Silver
7
Klas Friborg
Jönköpings OK
37:2211:056:08Silver
8
Gert Johansson
FK Friskus-Varberg
37:4611:126:32Silver
9
Mikael Gustafsson
OK Gynge
40:0611:548:52Silver
10
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
46:1813:4415:04Brons
11
Joakim Thelberg
IK Uven
58:3217:2227:18
 
D45 2580 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marie Högstrand
Markbygdens OK
41:1816:000:00Guld
2
Lena Eriksson
Elfsborg SOK
41:3716:080:19Guld
3
Lena Thuresson
Rydboholms SK
44:0217:042:44Guld
4
Ulrika Johansson
OK Löftan
46:4418:075:26Guld
Birgitte Aronsson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
 
H45 3370 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bertil Petersson
IK Ymer
36:0010:410:00Guld
2
Magnus Joelsson
SOK 68
37:3611:091:36Guld
3
Mikael Jungbjer
Göteborgs SK
39:3211:443:32Guld
4
Thomas Attfors
Tolered-Utby Ol-klubb
40:0611:544:06Silver
5
Ragnar Uppström
FK Herkules
41:1212:145:12Silver
6
Leif Hagman
IK Uven
48:0214:1512:02Silver
7
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
49:1014:3513:10Silver
8
Johan Byström
KFUK-KFUM IA Göteborg
56:0516:3920:05
9
Sören Bremer
Boxholm-Mjölby OL
60:1717:5324:17
10
Hans Voksepp
OK Skogshjortarna
62:1418:2826:14
Per Johansson
OK Löftan
Ej godkänd
 
D50 2580 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ing-Marie Brander-Strand
Göteborg-Majorna OK
28:5511:120:00Guld
2
Christina Söderblom
Ätrans IF
34:0813:145:13Silver
3
Anita Antonsson
OK Löftan
36:0513:597:10Silver
4
Elisabeth Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
37:3414:348:39Silver
5
Ewa Arnesson
IK Dran
56:3021:5427:35
6
Marianne Thorsson
IK Trenne Ullared
60:3323:2831:38
7
My Engström
Lerums SOK
71:2127:3942:26
 
H50 2990 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lennart Karlsson
Markbygdens OK
28:339:330:00Guld
2
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
30:3610:142:03Guld
3
Morgan Eriksson
IF Rigor
30:4310:162:10Guld
4
CarlJohan Högstrand
Markbygdens OK
40:3113:3311:58Silver
5
Bo Josefsson
Rydboholms SK
43:4614:3815:13Brons
6
Alf B Johansson
FK Friskus-Varberg
49:2016:3020:47
7
Dag Svensson
Hylte OK
49:3116:3420:58
 
D55 2130 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Lindholm
Fjärås AIK
33:0115:300:00Guld
2
Monica Martinsson
OK Tranan
35:1116:312:10Guld
3
Anita Eklöf
IK Ymer
35:4416:472:43Guld
4
Titti Bergendahl
OK Måsen
36:3917:123:38Guld
5
Anne Kaill
IK Omega
39:1718:276:16Silver
6
Inger Gustafsson
OK Gisle
41:1819:238:17Silver
7
Marita Larsson
Markbygdens OK
44:5621:0611:55Silver
8
Lizkulla Pettersson
Markbygdens OK
67:5931:5534:58
9
Margareta Schölin
Tockarps IK
72:0033:4838:59
 
H55 2990 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per-Olof Larsson
Hestra IF
34:1611:280:00Guld
2
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
34:2811:320:12Guld
3
Stig Gustafsson
Bredaryds SOK
35:5212:001:36Guld
4
Sören Kaspersson
Markbygdens OK
37:2912:323:13Guld
5
Per Arnell
Markbygdens OK
37:3412:343:18Guld
6
Pierre Karlsson
OK Alehof
37:5612:413:40Guld
7
Mikael Bodén
Markbygdens OK
38:0212:433:46Guld
8
Bengt Arnesson
IK Dran
39:2313:105:07Silver
9
Raul Lindström
OK Löftan
39:2813:125:12Silver
10
Åke Johansson
Rydboholms SK
39:3113:135:15Silver
11
Hans Antonsson
OK Löftan
40:0113:235:45Silver
12
Kjell Ehrencrona
IFK Göteborg
42:1514:087:59Silver
13
Håkan Andersson
Markbygdens OK
44:2714:5210:11Silver
14
Göran Eklöf
IK Ymer
49:4816:3915:32Silver
Kent Eriksson
Lerums SOK
Ej godkänd
 
D60 2130 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Alsin
IK Ymer
37:0017:220:00Guld
2
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
38:0717:541:07Guld
3
Lotta Börjesson
Sävedalens AIK
45:2621:208:26Silver
4
Rosa Johansson
IK Uven
51:5024:2014:50Silver
5
Marita Johansson
Markbygdens OK
53:0424:5516:04Brons
 
H60 2580 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
26:1410:100:00Guld
2
Kent Jogeland
IK Ymer
33:4113:037:27Silver
3
Sture Grytheim
Elfsborg SOK
33:5313:087:39Silver
4
Kjell Martinsson
OK Tranan
34:1813:188:04Silver
5
Ingemar Arnesson
IK Dran
35:5013:539:36Silver
6
Torgny Pettersson
Markbygdens OK
36:4914:1610:35Silver
7
Lars-Göran Molin
Markbygdens OK
37:3514:3411:21Silver
8
Per Fredriksson
OK Skogshjortarna
40:1415:3614:00Brons
9
Lars Österberg
Sävedalens AIK
41:3516:0715:21
10
Lars-Olov Dahlberg
OK Landehof
44:1717:1018:03
11
Lars-Olof Rönnqvist
OK Löftan
45:1717:3319:03
12
Bill Schölin
Tockarps IK
46:1517:5620:01
13
Sven-Erik Molander
Tolered-Utby Ol-klubb
46:5118:1020:37
 
D65 2060 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnel Svensson
IK Ymer
32:1215:380:00Guld
2
Mariann Kjellberg
Bredareds IF
33:2616:141:14Guld
3
Birgitta Carlsson
OK Orinto
35:4517:213:33Guld
4
Ulla Lindhe
IK Stern
36:5217:544:40Guld
5
Britt Rangert
IK Ymer
42:1620:3110:04Silver
6
Carola Andersson
OK Löftan
42:2120:3310:09Silver
7
Ingrid Hermansson
IK Ymer
48:1423:2516:02Brons
8
Anna-Stina Arnesson
IK Dran
61:5630:0429:44
 
H65 2580 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dag Lorén
OK Frisene
29:4811:330:00Guld
2
Sören Andersson
IK Dran
32:4912:433:01Guld
3
Gösta Lindqvist
OK Löftan
33:3112:593:43Silver
4
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
33:3313:003:45Silver
5
Åke Eckerbom
IFK Sävsjö
33:3713:023:49Silver
6
Henrik Hvoslef
IK Stern
34:3413:244:46Silver
7
Hans Karlsson
OK Orinto
38:0314:458:15Silver
8
Roland Lagesson
OK Löftan
39:3415:209:46Silver
9
Pär-Erik Johansson
Markbygdens OK
39:4115:239:53Silver
10
Olle Hermansson
IK Ymer
39:4415:249:56Silver
11
Bengt-Rune Wallström
IK Uven
39:4515:249:57Silver
12
Per-Olof Fernberg
IS Skanne
40:4215:4710:54Silver
13
Ronny Ragnarsson
OK Skogshjortarna
42:3516:3012:47Silver
14
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
43:1016:4413:22Brons
15
Karl-Axel Johansson
IK Uven
44:0917:0714:21Brons
16
Lars Knutsson
Skene Sim o IS
45:5117:4616:03Brons
17
Hans Rantzow
Dalsjöfors GOIF
48:4118:5218:53
18
Erling Svensson
IK Trenne Ullared
50:3519:3620:47
19
Thomas Kleist
Boxholm-Mjölby OL
54:3221:0824:44
20
Göran Leffler
Lerums SOK
59:2723:0329:39
21
Alf Kjellberg
Bredareds IF
69:5527:0640:07
 
D70 2060 meter7 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gudrun Broman
Göteborg-Majorna OK
48:4923:420:00Guld
2
Gunni Ekberg
Ätrans IF
50:3624:341:47Guld
3
Vivi-Anne Bylund
Rydboholms SK
53:4026:034:51Guld
4
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
58:0628:129:17Silver
5
Inger Hallberg
IK Uven
62:3430:2213:45Silver
Anita Andersson
Fjärås AIK
Ej godkänd
Gunnel Börjesson
IK Uven
Ej godkänd
 
H70 2130 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
30:1814:140:00Guld
2
Göran Olofsson
Fjärås AIK
31:1314:390:55Guld
3
Kurt Rydin
OK Tranan
36:0716:575:49Silver
4
Mats Birgersson
Forserums SOK
42:2519:5512:07Silver
5
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
42:4620:0512:28Silver
6
Stellan Helgesson
Markbygdens OK
44:1420:4613:56Brons
7
Birger Aronsson
Bredareds IF
46:2621:4816:08Brons
8
Sten Arvidsson
Dalsjöfors GOIF
47:0822:0816:50
9
Björn Arnesson
Markbygdens OK
49:1023:0518:52
10
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
53:4425:1423:26
Roland Aasa
IK Uven
Ej godkänd
 
D75 2080 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inga-Lisa Johansson
Fjärås AIK
42:0020:120:00Guld
2
Gunvor Håkansson
Markbygdens OK
53:4025:4811:40Silver
 
H75 2130 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Harry Söderberg
FK Friskus-Varberg
42:3119:580:00Guld
2
Karl-Eric Wannberg
IK Omega
44:1920:481:48Guld
3
Carl-Henrik Hallberg
IK Uven
54:4425:4212:13Silver
4
Lasse Olsson
IK Trenne Ullared
58:4827:3616:17Silver
5
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
65:1530:3822:44
6
Totte Holm
Markbygdens OK
70:2633:0427:55
7
Rune Karlsson
OK Löftan
71:3233:3529:01
 
H80 2060 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars-Gunnar Enström
OK Tranan
55:2426:540:00Guld
Nils Andersson
Markbygdens OK
Ej godkänd
 
H85 2060 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hugo Krause
Tolered-Utby Ol-klubb
84:0540:490:00Guld
2
Bo Tyvik
I 15 IF
91:0544:137:00Guld
 
D21 Motion 3320 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Hjertberg
IK Ymer
62:4218:530:00
 
D45 Motion 2500 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christina Malmqvist
Falkenbergs OK
50:2520:100:00Silver
2
Yvonne Jungbjer
Göteborgs SK
55:3222:135:07Silver
 
H45 Motion 2760 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Wallin
Markbygdens OK
36:3713:160:00
 
D55 Motion 2170 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva-Maj Johansson
Markbygdens OK
67:2331:030:00Silver
2
Birgitta Staaf
OK Löftan
83:1338:2115:50Brons
 
U1 2020 meter10 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alex Johansson
FK Friskus-Varberg
19:139:310:00Järn
2
Fondin Lucas
Herrljunga SK Skid o OL
22:4511:163:32Järn
3
Klara Säfsten
FK Herkules
26:4913:177:36Järn
4
Klara Johansson
IK Dran
27:5713:508:44Järn
5
Elsa Bäckstrand
Markbygdens OK
28:3014:079:17Järn
6
Wilma Jönsson
Markbygdens OK
55:0927:1835:56Järn
7
Maja Johansson
Markbygdens OK
55:1127:1935:58Järn
8
Tilde Johansson
Markbygdens OK
55:1427:2136:01Järn
Christian Lennartsson
Markbygdens OK
Ej godkänd
Emilia Lennartsson
Markbygdens OK
Ej godkänd
 
U2 2100 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alfred Erdelius
IF Rigor
22:4810:510:00Järn
2
Ellen Krantz
IK Ymer
25:4112:142:53Järn
3
Lukas Gustafsson
IK Ymer
32:4015:339:52Järn
4
David Johansson
IK Dran
44:3221:1221:44Järn
 
U3 2360 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jacob Jonstoij
Ulricehamns OK
40:3217:110:00Järn
2
Lina Erdelius
IF Rigor
50:0921:159:37Järn
3
Gustav Carlsson
Markbygdens OK
51:4721:5711:15Järn
4
Celicia Johansson
FK Friskus-Varberg
59:5725:2419:25Järn
5
Clara Krans
IK Ymer
76:2132:2135:49Järn
 
U4 2480 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Evelina Lindeblom
IK Omega
45:3818:240:00Järn
 
Inskolning 1960 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Casper Skepp
IFK Göteborg
GodkändJärn
Arvid Skepp
IFK Göteborg
GodkändJärn
Melwin Johansson
FK Friskus-Varberg
GodkändJärn
Sofia Karlsson
Hestra IF
GodkändJärn
Matilda Wallström
Sävedalens AIK
GodkändJärn
Hugo Callin
Kinnaströms SK
GodkändJärn
Ture Säfsten
FK Herkules
GodkändJärn
Alva Augustsson
Bredareds IF
GodkändJärn
Elsa Plumppu
Bredareds IF
Ej godkänd
 
Öppen 1 2100 meter3 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven Håkansson
Markbygdens OK
44:2821:100:00Brons
Ylva Jonstoij
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Christina Hentze
Fjärås AIK
Ej godkänd
 
Öppen 2 2360 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Jungbjer
Göteborgs SK
36:4315:330:00Brons
2
Johanna Biörs
IK Ymer
37:5216:031:09Brons
3
Agneta Wallin
Markbygdens OK
52:2322:1215:40
4
Susanna Jonstoij
Ulricehamns OK
53:1622:3416:33
5
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
59:4025:1722:57
6
Gunilla Andersson
Hestra IF
61:3426:0524:51
7
Lennart Arvidsson
IK Ymer
109:3246:2572:49
Ulla von Schedvin
Markbygdens OK
Ej godkänd
 
Öppen 4 2860 meter21 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Olsson
Kinnaströms SK
41:0114:200:00Brons
2
Tina Hermansson
Markbygdens OK
46:2916:155:28Brons
3
Stig Gustafsson
IK Ymer
50:5617:499:55Brons
4
Monica Åkesson
IK Dran
53:1918:3912:18Brons
5
Elisabeth Jonasson
OK Orinto
57:3320:0716:32
6
Cecilia Roos
OK Landehof
61:3721:3320:36
7
Enid Ingemarsson
Hestra IF
61:5221:3820:51
8
Ulla Ragnarsson
OK Skogshjortarna
65:4422:5924:43
9
Miriam Norén
IK Uven
70:0924:3229:08
10
Hans Bynander
Svenljunga OK
70:1124:3229:10
11
Lennart Mattsson
OK Alehof
77:0226:5636:01
12
Tony Schultz
OK Löftan
77:4227:1036:41
13
Christina Schultz
OK Löftan
77:4527:1136:44
14
Märta Vanja Elisabeth Kristensson
IK Dran
78:3327:2837:32
15
Sara Jonstoij
Ulricehamns OK
79:2427:4638:23
16
Ellen Wahlgren
Bredareds IF
83:1329:0642:12
17
Daniel Ohlson
Navåsens FK
97:0133:5556:00
Sören Fägersten
Markbygdens OK
Ej godkänd
Martha Nordgren
Markbygdens OK
Ej godkänd
Elisabeth Ramhult
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
Erik Ferm
OK Löftan
Ej godkänd
 
Öppen 5 3540 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Robertsson
Kinnarumma IF
43:4412:210:00Brons
2
Helmut Hansen
Fjärås AIK
50:4614:207:02Brons
3
Jeanette Sigenstam
Markbygdens OK
56:1115:5212:27Brons
4
Peter Roos
OK Landehof
57:3516:1613:51Brons
5
Patrik Fondin
Herrljunga SK Skid o OL
57:4316:1813:59Brons
6
Jenny Johansson
IK Ymer
59:3016:4815:46
7
Patrik Hagberg
Navåsens FK
64:1018:0820:26
8
Christina Aronsson
Bredaryds SOK
68:1419:1624:30
9
Lars Carlhammar
IK Uven
82:1823:1538:34
10
Frida Rönnqvist
OK Löftan
94:2926:4150:45
Andreas Wannberg
IK Omega
Ej godkänd
 
Öppen 7 2990 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Bergholm
Fjärås AIK
34:2711:310:00Brons
2
Bertil Ingemarsson
Hestra IF
43:4314:379:16Brons
3
Kristin Hansson
Markbygdens OK
44:4914:5910:22Brons
4
Rolf Olofsson
FK Friskus-Varberg
49:1916:3014:52
5
Helena Andersson
Markbygdens OK
52:2117:3117:54
6
Stanley Mattsson
IK Uven
54:2618:1219:59
7
Conny Wernersson
OK Orinto
58:0519:2623:38
8
Charlotta Malm
Markbygdens OK
59:3919:5725:12
9
Johanna Rönnqvist
OK Löftan
75:0225:0640:35
10
Ingrid Åhlund
Svenljunga OK
76:5625:4442:29
11
Gun-Britt Molin
Markbygdens OK
100:1633:3265:49
12
Frank Danielsson
Kinnaströms SK
114:4338:2280:16
Stig Karlsson
IK Dran
Ej godkänd
Martin Johansson
IK Dran
Ej godkänd
 
Öppen 8 4050 meter16 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Biörs
IK Ymer
46:2411:270:00Brons
2
Emil Erdelius
IF Rigor
46:5911:360:35Brons
3
Stefan Olofsson
OK Gisle
48:2711:582:03Brons
4
Per Hentze
Fjärås AIK
52:0712:525:43Brons
5
Olle Windelius
Frosta OK
61:3715:1315:13Brons
6
Bernt Myrvold
Sarpsborg OL
62:3915:2816:15
7
Bengt Classon
OK Orinto
62:4615:3016:22
8
Katrin Skepp
IFK Göteborg
64:3815:5818:14
9
Jonas Carlsson
Markbygdens OK
65:1016:0518:46
10
Åsa Cliffordson
Gävle OK
65:1616:0718:52
11
Göran Andersson
FK Friskus-Varberg
72:0217:4725:38
12
Kjell Olof Ingemar Karlsson
Svenljunga OK
82:3220:2336:08
13
Kurt Ekberg
OK Orinto
85:3721:0839:13
14
Per Jonstoij
Ulricehamns OK
110:0027:1063:36
Kurt Johansson
Svenljunga OK
Ej godkänd
Tommy Pedersen
OK Orinto
Ej godkänd