Skol-sm Sprint

2010-10-03

Arrangör: Järla IF OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
552
Form:
Individuell
Startande:
483
Distans:
Sprint
Fullföljande:
430
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Gymnasium D 2470 meter124 startande, 107 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olivia Kollberg
Eksjö Gymnasium
14:305:520:00
2
Lisa Holer
Eksjö Gymnasium
14:465:590:16
3
Agnes Leo
Eksjö Gymnasium
15:236:140:53
4
Helena Karlsson
Eksjö Gymnasium
15:256:140:55
5
Julia Olsson
Eksjö Gymnasium
15:416:211:11
6
Annie Forsberg
Farsta Gymnasium
15:446:221:14
7
Rebecka Heinrup
Sandvikens gymnasieskola
15:526:251:22
8
Lisa Risby
Haraldsboskolans IF
15:536:261:23
9
Michaela Hallqvist
Sandvikens gymnasieskola
15:546:261:24
10
Amilia Björklund
Eksjö Gymnasium
15:556:271:25
11
Johanna Skogum
Marks Gymnasieskolas IF
15:566:271:26
12
Elin Månsson
Eksjö Gymnasium
15:596:281:29
13
Moa Enmark
Sandvikens gymnasieskola
16:016:291:31
14
Amanda Leo
Eksjö Gymnasium
16:036:301:33
15
Lovisa Adolfsson
Sandvikens gymnasieskola
16:066:311:36
16
Linnea Sundström
Sandvikens gymnasieskola
16:106:331:40
17
Tove Lagerberg
Farsta Gymnasium
16:176:361:47
18
Sofie Svensson
Eksjö Gymnasium
16:226:381:52
19
Maja Pettersson
Nordenbergsskolans IF
16:236:381:53
20
Annika Carlberg
Sandvikens gymnasieskola
16:246:381:54
20
Frida Hellstadius Jönsson
Eksjö Gymnasium
16:246:381:54
22
Frida Brogren
Donner Skol-IF
16:276:401:57
23
Hanna Axelsson Meyerson
Rosendalsgymnasiets Skol-IF
16:286:401:58
24
Josefine Klintberg
Eksjö Gymnasium
16:296:401:59
24
Frida Hedin
Örkelljunga Skol IF
16:296:401:59
26
Hilda Forsgren
Åvaskolans IF
16:316:412:01
27
Elin Svensson
Eksjö Gymnasium
16:346:422:04
28
Linnea Adolfsson
Sandvikens gymnasieskola
16:356:432:05
29
Ellinor Fryxell
Farsta Gymnasium
16:396:442:09
30
Helena Markstedt
Farsta Gymnasium
16:416:452:11
31
Amanda Holmgren
Sandvikens gymnasieskola
16:516:492:21
31
Lovisa Hansson
Sanda Skol-IF
16:516:492:21
33
Julia Lundquist
Eksjö Gymnasium
16:576:522:27
33
Alice Hugosson
Sandvikens gymnasieskola
16:576:522:27
35
Linnea Gustafsson
Uddevalla gymnasieskolas IF
17:016:532:31
36
Samantha Ahlgren
Rodens Skol-IF
17:126:582:42
36
Kajsa Hammarström
Alléskolans IF
17:126:582:42
38
Ylva Gunnarsdotter
Eksjö Gymnasium
17:237:022:53
39
Erika Hugosson
Sanda Skol-IF
17:297:052:59
39
Hedvig Markgren
Viktor Rydbergs Gymnasiums IF, Djursholm
17:297:052:59
41
Anna Wehlin
Nyströmskas Allm IF
17:327:063:02
42
Jenny Eriksson
Lallarnas IF
17:387:083:08
43
Kajsa Eriksson
Fredrika Bremergymnasiet
17:477:123:17
43
Joline Ingelsson
Sandvikens gymnasieskola
17:477:123:17
45
Emma Backlund
Dahlandergymnasiets Skol-IF, Säter
17:557:153:25
46
Katarina Hammas
Elitidrottsgymnasiet Uppsala/Celsiusskolan
17:577:163:27
47
Hanna Käll
Farsta Gymnasium
18:087:203:38
48
Josefin Andersson
Marks Gymnasieskolas IF
18:127:223:42
49
Therese Enenge
Sanda Skol-IF
18:177:243:47
49
Anna Arvidsson
Sanda Skol-IF
18:177:243:47
51
Hanna Wåhlin
Nordenbergsskolans IF
18:207:253:50
52
Amanda Jacobsson
Alléskolans IF
18:277:283:57
53
Ebba Askeljung
Enskilda Skol-IF
18:287:293:58
54
Hanna Thelberg
Polhemsskolan Gävle
18:307:294:00
55
Frida Danielsson
Hultsfreds Gymnasiums Skol-IF
18:377:324:07
56
Anne Hansson
Marks Gymnasieskolas IF
18:417:344:11
57
Karin Friström
Värmdö Gymnasiums IF
18:427:344:12
58
Lovisa Svensson
Skol IF Kunskskapsgymnasiet Västerås
18:447:354:14
59
Klara Tollmar
Nyköpings Enskilda gymnasium Skol-IF
18:487:374:18
60
Elina Westerlund
Nordenbergsskolans IF
18:507:374:20
61
Channa Lönne
Farsta Gymnasium
19:007:424:30
62
Johanna Näslund
Nolaskolans IF
19:057:444:35
63
Maja Andersson
Nordenbergsskolans IF
19:077:444:37
64
Lovisa Nilsson
Rosendalsgymnasiets Skol-IF
19:137:474:43
65
Stefanie Andersson
Eksjö Gymnasium
19:147:474:44
66
Sofia Nilsson
Dragonskolan
19:217:504:51
67
Siri Jeppson
Duveholmsgymnasiets IF
19:247:514:54
68
Johanna Larsson
Ullviskolans IF
19:297:534:59
69
Emma Rosén
Eksjö Gymnasium
19:307:545:00
70
Elin Dolk
Sanda Skol-IF
19:337:555:03
71
Emma Käll
Farsta Gymnasium
19:357:565:05
72
Linnea Axelsson
Holavedsskolans IF, Tranås
19:427:595:12
73
Beatrice Edgren
Hultsfreds Gymnasiums Skol-IF
19:437:595:13
74
Sofia Forngren
Elitidrottsgymnasiet Uppsala/Celsiusskolan
19:447:595:14
75
Maria Johansson
Sanda Skol-IF
19:458:005:15
76
Emmeli Axmalm
Sanda Skol-IF
19:488:015:18
77
Cecilia Imark
Farsta Gymnasium
19:558:045:25
78
Elina Mikaelsson
Nolaskolans IF
19:598:055:29
78
Linnea Andersson
Sanda Skol-IF
19:598:055:29
80
Tina Selin
Nolaskolans IF
20:118:105:41
81
Malin Engström
Soltorgsgymnasiet
20:148:115:44
82
Karolina Nygren
Nyströmskas Allm IF
20:198:145:49
83
Ingrid Stigsmark
Soltorgsgymnasiet
20:228:155:52
84
Therese Huhta
Enskilda Skol-IF
20:258:165:55
85
Annika Nilsson
Viktor Rydbergs Gymnasiums IF, Djursholm
20:268:165:56
86
Louise Winqvist
Walters Gymnasium IF, Karlskoga
20:298:185:59
87
Erika Knutsson
Nordenbergsskolans IF
20:388:216:08
87
Viktoria Helmersson
Gefle Gymnasie IF
20:388:216:08
89
Anna Lundqvist
Johnbauergymnasiet Skol IF, Karlstad
21:108:346:40
90
Frida Strömgård
Marks Gymnasieskolas IF
21:128:356:42
91
Elin Skogh
Göranssonska Skolan
21:308:427:00
92
Linnéa Daniels
Rudbecksskolans IF
21:348:447:04
92
Maria Åkerblom
Soltorgsgymnasiet
21:348:447:04
94
Linnea Ekskog
Soltorgsgymnasiet
21:558:527:25
95
Sara Bergman
Nobelgymnasiet IF
22:259:057:55
96
Julia Asplund
Donner Skol-IF
22:509:158:20
97
Lovisa Östman
Domarhagsskolans IF
22:569:178:26
98
Eva Gustafsson
Alléskolans IF
23:119:238:41
99
Nina Andersson
Ullviskolans IF
23:149:248:44
100
Lovisa Käll
Fredrika Bremergymnasiet
23:239:288:53
101
Embla Morast
Fredrika Bremergymnasiet
24:269:549:56
102
Erica Jissbacke
Polhemsskolan Gävle
24:319:5610:01
103
Julia Scherlin
Nyköpings Enskilda gymnasium Skol-IF
24:409:5910:10
104
Sara Österholm
Enskilda Skol-IF NYKÖPING
24:4210:0010:12
105
Julia Axelsson
Holavedsskolans IF, Tranås
24:4310:0010:13
106
Sofia Olsson
Göranssonska Skolan
24:4810:0210:18
107
Sara Andersson
Brinellskolans IF
25:0710:1010:37
Elin Sandahl
Nobelgymnasiet IF
Ej godkänd
Agnes Adolfsson
Eksjö Gymnasium
Diskvalificerad
Hanna Bayard
Soltorgsgymnasiet
Diskvalificerad
Nathalie Rygh
Alléskolans IF
Diskvalificerad
Anna Linde
Alléskolans IF
Diskvalificerad
Elin Sundqvist
Aspero Skol-IF
Diskvalificerad
Lisa Wallin
Sanda Skol-IF
Diskvalificerad
Therese Westher
Alléskolans IF
Diskvalificerad
Nicole Ljungdahl
Eksjö Gymnasium
Diskvalificerad
Ida Wenklo
Katrinelundgymnasiets Skol IF
Diskvalificerad
Ebba Jansson Järpling
Enskilda Skol-IF
Diskvalificerad
Ida Wadman
Sanda Skol-IF
Diskvalificerad
Moa Leijon-Lind
Fredrika Bremergymnasiet
Diskvalificerad
Lina Westlund
Enskilda Skol-IF NYKÖPING
Diskvalificerad
Sofie Gustavsson
Karlstad Idrottsgymn Skol-IF
Diskvalificerad
Elin Högstrand
Marks Gymnasieskolas IF
Diskvalificerad
Jessica Levin
Karlstad Idrottsgymn Skol-IF
Diskvalificerad
 
Gymnasium H 2930 meter145 startande, 129 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Regborn
Eksjö Gymnasium
14:194:530:00
2
Jonas Nordström
Farsta Gymnasium
14:224:540:03
3
Johan Högstrand
Eksjö Gymnasium
14:364:590:17
4
John Persson
Eksjö Gymnasium
14:505:040:31
5
Max-Peter Bejmer
Sandvikens gymnasieskola
14:575:060:38
6
Assar Hellström
Fredrika Bremergymnasiet
15:035:080:44
7
Fredrik Ingelsson
Sandvikens gymnasieskola
15:075:100:48
8
Hugo Mattsson
Nordenbergsskolans IF
15:105:110:51
9
Love Berzell
Alléskolans IF
15:125:110:53
10
Johan Salomonsson
Alléskolans IF
15:185:130:59
11
Jens Wängdahl
Eksjö Gymnasium
15:195:141:00
12
Emil Svensk
Sandvikens gymnasieskola
15:205:141:01
12
Mandus Ridefelt
Rosendalsgymnasiets Skol-IF
15:205:141:01
14
Oskar Svensson
Alléskolans IF
15:235:151:04
15
Niklas Aldén
Rosendalsgymnasiets Skol-IF
15:245:151:05
16
Martin Carlsson
Sanda Skol-IF
15:325:181:13
17
Kalle Bergman
Farsta Gymnasium
15:345:191:15
18
Henrik Jonsson
Gimo Bruksgymnasiets IF
15:435:221:24
19
Robin Pousette
Elitidrottsgymnasiet Uppsala/Celsiusskolan
15:455:231:26
20
Måns Sandgren
Eksjö Gymnasium
15:485:241:29
21
Niklas Gustafsson
Alléskolans IF
15:565:261:37
21
Ola Brönnheden
Eksjö Gymnasium
15:565:261:37
23
Krister Kölzow
Farsta Gymnasium
15:595:271:40
24
Anton Johansson
Eksjö Gymnasium
16:025:281:43
25
Simon Ågren
Rosendalsgymnasiets Skol-IF
16:065:301:47
26
Simon Skogman
Alléskolans IF
16:075:301:48
27
Daniel Nilsson
Eksjö Gymnasium
16:085:301:49
28
Joel Nilsson
Sanda Skol-IF
16:095:311:50
29
Tobias Forsén
Farsta Gymnasium
16:105:311:51
30
Ludvig Åhlund
Sandvikens gymnasieskola
16:165:331:57
31
Albin Sjöhed
Polhemsskolan Gävle
16:175:331:58
31
Simon Smedberg
Eksjö Gymnasium
16:175:331:58
33
Ludvig Eriksson
Alléskolans IF
16:195:342:00
34
Ludwig Ljungkvist
Eksjö Gymnasium
16:205:342:01
35
Fredrik Carlsson
Åvaskolans IF
16:215:352:02
36
Pontus Öström
Karlstad Idrottsgymn Skol-IF
16:225:352:03
37
Jonas Borg
Eksjö Gymnasium
16:235:352:04
38
Love Sintring
Eksjö Gymnasium
16:245:362:05
39
Pontus Pettersson
Eksjö Gymnasium
16:285:372:09
40
Joakim Wigertz
Elitidrottsgymnasiet Uppsala/Celsiusskolan
16:295:382:10
40
Karl Dannbring
Nordenbergsskolans IF
16:295:382:10
42
Joakim Byström
Fredrika Bremergymnasiet
16:305:382:11
43
Viktor Runnby
Kitas Skolidrottsförening
16:335:392:14
44
Martin Larsson
Sanda Skol-IF
16:345:392:15
45
Fredrik Bjernulf
Blackebergs gymn Skol-IF
16:365:402:17
45
Marcus Berggren
Eksjö Gymnasium
16:365:402:17
47
Jakob Ivarsson
Fredrika Bremergymnasiet
16:375:402:18
48
Kasper Westman
Alléskolans IF
16:385:412:19
49
Magnus Glännefors
Farsta Gymnasium
16:405:412:21
49
Oskar Björck
Eksjö Gymnasium
16:405:412:21
49
Andreas Bergander
Eksjö Gymnasium
16:405:412:21
52
Tobias Nilsson
Nordenbergsskolans IF
16:425:422:23
53
Joakim Karlsson
Sanda Skol-IF
16:525:452:33
54
Adam Granstedt
Sanda Skol-IF
16:535:462:34
55
Johan Badenfelt
Örkelljunga Skol IF
16:545:462:35
55
Adrian Pauli
Sanda Skol-IF
16:545:462:35
57
Janne Selkälä
Ullviskolans IF
16:555:462:36
58
Joar Svartholm
Älvsby Orienteringsgymnasium
16:595:482:40
59
Henrik Andersson
Eksjö Gymnasium
17:015:482:42
60
Jesper Öström
Johnbauergymnasiet Skol IF, Karlstad
17:035:492:44
61
Anders Vedin
S:t Mikaelsskolan Skol IF
17:045:492:45
62
Jesper Sjögren
Sundlergymnasiet IF
17:065:502:47
63
Anton Nilsson
Nobelgymnasiet IF
17:075:512:48
64
Didrik Hall
Eksjö Gymnasium
17:095:512:50
65
Adam Karlsson
S:t Mikaelsskolan Skol IF
17:105:522:51
66
Fredrik Mattsson
Haraldsboskolans IF
17:125:522:53
66
Simon Fors
S:t Mikaelsskolan Skol IF
17:125:522:53
68
Pontus Karlsson
Marks Gymnasieskolas IF
17:155:532:56
68
Erik Boman
Sandvikens gymnasieskola
17:155:532:56
70
Joel Lenell
Farsta Gymnasium
17:165:542:57
71
Rasmus Blockgren
Falkenbergs Gymnasieskolas IF
17:225:563:03
72
Simon Andersson
Sandvikens gymnasieskola
17:245:563:05
73
Conrad Tingström
Skol IF Sparta
17:255:573:06
74
Jonathan Andersson
Eksjö Gymnasium
17:305:583:11
75
Gunnar Holmgren
Sandvikens gymnasieskola
17:315:593:12
76
Victor Flingmark
Sanda Skol-IF
17:335:593:14
77
Johan Sandlund
Eksjö Gymnasium
17:376:013:18
78
Oskar Andrén
Alléskolans IF
17:446:033:25
79
Felix Palmgren
Eksjö Gymnasium
17:456:033:26
80
Niklas Karlsson
Blackebergs gymn Skol-IF
17:506:053:31
81
Elias Öhgren
Sandvikens gymnasieskola
17:516:063:32
82
Anton Hallor
Alléskolans IF
17:536:063:34
83
Viktor Blomqvist
Nordenbergsskolans IF
17:546:073:35
83
Anton Oddmo
Nordenbergsskolans IF
17:546:073:35
85
Anton Persson
Sanda Skol-IF
17:556:073:36
86
Johan Hagström
Falkenbergs Gymnasieskolas IF
17:586:083:39
87
Love Ottosson
Fredrika Bremergymnasiet
18:016:093:42
88
Leif Svensson
Alléskolans IF
18:046:103:45
89
Anton Blom
Katrinelundgymnasiets Skol IF
18:086:113:49
89
Sebastian Ekman
Solbergaskolans IF
18:086:113:49
91
Marcus Niemi
Sandö Räddningsgymnasium
18:116:123:52
92
Simon Melin
Blackebergs gymn Skol-IF
18:126:133:53
93
Albin Andersson
Marks Gymnasieskolas IF
18:146:133:55
94
Ludvig Nilsson
Alléskolans IF
18:166:143:57
95
Jonas Rinnbäck
Fredrika Bremergymnasiet
18:216:164:02
96
Martin Jansson
Gimo Bruksgymnasiets IF
18:256:174:06
97
Thomas Pettersson
Blackebergs gymn Skol-IF
18:296:184:10
98
Martin Lövald Hellberg
Åvaskolans IF
18:306:194:11
99
Olle Forsberg
Fredrika Bremergymnasiet
18:326:204:13
100
Eric Hansson
Eksjö Gymnasium
18:356:214:16
101
Tobias Beckius
Nobelgymnasiet IF
18:386:224:19
102
Robert Pettersson
Rosendalsgymnasiets Skol-IF
18:496:254:30
103
Jesper Lund
Fredrika Bremergymnasiet
18:516:264:32
103
Simon Engel
Örkelljunga Skol-IF
18:516:264:32
105
Marcus Ramström
Sanda Skol-IF
18:566:284:37
106
Daniel Bengtsson
Fredrika Bremergymnasiet
18:576:284:38
107
Torbjörn Jacobsson
Gimo Bruksgymnasiets IF
19:036:304:44
108
Oskar Ek
Brunnsängsskolans IF
19:116:334:52
109
Adam Eklund
Elitidrottsgymnasiet Uppsala/Celsiusskolan
19:156:344:56
110
Sebastian Agerhäll
Alléskolans IF
19:166:354:57
111
Fredrik Ahnlén
Sandvikens gymnasieskola
19:176:354:58
112
Albin Petrén
Katrinelundgymnasiets Skol IF
19:316:405:12
112
Josef Svalbring
Hultsfreds Gymnasiums Skol-IF
19:316:405:12
114
Viktor Lundén
Domarhagsskolans IF
19:446:445:25
115
Oskar Svensson
Johnbauergymnasiet Skol IF, Karlstad
20:076:525:48
116
Fredrik Edén
Sandvikens gymnasieskola
20:236:576:04
116
Arvid Johnson
Alléskolans IF
20:236:576:04
116
Erik Henckel
S:t Olovs Skol IF
20:236:576:04
119
Niclas Larsson
Ullviskolans IF
20:387:036:19
120
Erik Lindgren
Alléskolans IF
20:417:046:22
121
Arvid Käll
Nordenbergsskolans IF
20:587:096:39
122
Markus Hellström
Blackebergs gymn Skol-IF
21:097:136:50
123
Henrik Pettersson
Västerviks Gymnasium IF
21:117:146:52
124
Timo Palokangas
Rosendalsgymnasiets Skol-IF
21:187:166:59
125
Johnny Andersson
Hultsfreds Gymnasiums Skol-IF
21:207:177:01
126
Filip Andersson
Marks Gymnasieskolas IF
22:227:388:03
127
Oskar Syd
Holavedsskolans IF, Tranås
23:258:009:06
128
Philip Thorman
Sanda Skol-IF
23:558:109:36
129
Jonny Rahlén
Fredrika Bremergymnasiet
28:299:4314:10
Oskar Andersson
Sanda Skol-IF
Ej godkänd
David Hunhammar
Blackebergs gymn Skol-IF
Ej godkänd
Elis Franzén
Haparanda Läroverks IF
Ej godkänd
Martin Bergström
Soltorgsgymnasiet
Ej godkänd
Olle Löfstedt
Soltorgsgymnasiet
Ej godkänd
Jakob Redtzer
Rudbecksskolans IF
Ej godkänd
Erik Malmberg
Sandvikens gymnasieskola
Ej godkänd
Rasmus Palmqvist Aslaksen
Farsta Gymnasium
Ej godkänd
Mikael Mellberg
Farsta Gymnasium
Ej godkänd
Rasmus Elmertoft
Wijkmanskas skol-IF
Ej godkänd
Johan Forsgren
Alléskolans IF
Diskvalificerad
Torsten Molitor
Duveholmsgymnasiets IF
Diskvalificerad
Fredrik Forsberg
Tullinge Gymnasiums Skol-IF
Diskvalificerad
Oscar Vagman
vackstanäs Skol-IF
Diskvalificerad
Simon Fröjd
Värmdö Gymnasiums IF
Diskvalificerad
Emil Lindström
Holavedsskolans IF, Tranås
Diskvalificerad
 
Högstadium D 2300 meter108 startande, 100 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Hagström
Ållebergsgymnasiets Skol-IF
13:395:560:00
2
Tilda Johansson
Friskolan Svettpärlan IF
13:486:000:09
3
Emma Bjessmo
Blackebergs gymn Skol-IF
13:566:030:17
4
Stina Nilsson
Carlshöjdsskolan
14:006:050:21
5
Moa Pettersson
Friskolan Svettpärlan IF
14:066:080:27
6
Elin Håkansson
Ramunderskolans IF, Söderköping
14:116:100:32
7
Josefine Kristiansson
Paradisskolan Trollhättan
14:216:140:42
8
Matilda Martinsson
Tullbro IF
14:316:190:52
9
Sanna Skoog
Sannerudsskolans IF
14:426:231:03
9
Filippa Johansson
Ljungarumsskolans skol-IF
14:426:231:03
11
Amelie Ekström
Britsarvsskolans IF
14:456:251:06
12
Kristin Olovsson
Torsbergs skol IF
14:596:311:20
13
Andrea Svensson
Finspångs Skolors IF
15:036:331:24
14
Hanna Sjöberg
Stora Sätraskolans IF
15:216:401:42
15
Karin Björnlinger
Ribbaskolan IF - skolidrott
15:246:421:45
16
Hanna Eriksson
Morkarlbyhöjdens skola
15:316:451:52
17
Sarah Hale
Britsarvsskolans IF
15:346:461:55
18
Rebecca Mårtensson
Kolsva Skol-IF
15:396:482:00
18
Magdalena Van De Voorde
KSAB Botkyrka Skol-IF
15:396:482:00
20
Lisa Andersson
Hammarskolans IF
15:406:492:01
21
Jeanette J Hellstadius
Brunnsängsskolans IF
15:416:492:02
22
Maja Ingelsson
Murgårdsskolans IK
15:436:502:04
23
Linnea Landfors
Centralskolan Forshaga
15:506:532:11
24
Linnea Hané
Insjönsskola Skol IF
15:516:532:12
25
Hanna Gustafsson
Hälsinggårdens Skol IF
15:566:562:17
26
Malin Helgman
Färjestadsskol IF
15:586:572:19
27
Hanna Gustavsson
Färjestadsskol IF
16:016:582:22
27
Anna Kindlundh
Tomtaklintskolans IF
16:016:582:22
29
Sanna Stenholm
Sannerudsskolans IF
16:077:002:28
30
Linnea Engstedt
Södertörns friskolas IF
16:087:012:29
31
Elin Lindberg
SKrantaskolans IF
16:107:022:31
32
Ida Kallur
Kunskapsskolan
16:147:032:35
33
Ebba Ekman
Arvika Centralskolas IF
16:167:042:37
34
Mathilda Karlsson
Frösåkerskolans Skol-IF
16:177:052:38
35
Hanna Wedin
Almby skolas IF, Örebro
16:187:052:39
36
Fanny Asketun
Björkö Friskola IF
16:237:072:44
37
Amanda Blennow
Ållebergsgymnasiets Skol-IF
16:257:082:46
38
Hanna Aspfors
Domnarvet skol iF
16:277:092:48
39
Ellen Sarenmark
Sammilsdalskolan
16:287:102:49
39
Erika Pettersson
Båtsmansskolans IF
16:287:102:49
41
Ellinor Eriksson
Karl Johans Skol-IF Örebro
16:297:102:50
42
Sofia Johansson
Ahlafors Skol IF
16:307:102:51
43
Hanna Sahlin
Britsarvsskolans IF
16:417:153:02
43
Amanda Scherlin
Borgmästarhagens Skol-IF
16:417:153:02
45
Elina Von Krusenstierna
Britsarvsskolans IF
16:557:213:16
45
Maria Andersson
Parkskolans IF, Grängesberg
16:557:213:16
45
Erika Mickelson
Domarhagsskolans IF
16:557:213:16
48
Julia Adolfsson
Britsarvsskolans IF
17:057:263:26
49
Elin Giding
Karbyskolans Skol IF
17:177:313:38
50
Kajsa Engström
Gruvrisskolans IF
17:227:333:43
50
Kajsa Hedin
Våxtorpsskolan Skol IF
17:227:333:43
52
Stina Magnusson
Sundskolans IF
17:277:353:48
53
Rebecka Hylander
Långbergsskolans Skol-IF
17:287:363:49
54
Sanna Petersson
Rosenholmsskolans Skol-IF
17:297:363:50
55
Petra Gunnarsdotter
Rosenlundsskolans GIF, Jönköping
17:367:393:57
56
Kristin Höög
Gullhögskolans IF, Vårgårda
17:387:403:59
57
Sofia Sjögren
Gullhögskolans IF, Vårgårda
17:497:454:10
58
Minda Langmoen
Ytterbyskolans IF
17:527:464:13
59
Moa Svensson
Centralskolan Nässjö
17:547:474:15
60
Sofia Pettersson
Gärdesskolans IF, Sollentuna
17:557:474:16
61
Melina Carlsson
Domnarvet skol iF
17:587:494:19
62
Kristin Boman
Prolympia Gävle
18:037:514:24
63
Elin Kjellsson
Skogstorpskolans Skol IF
18:047:514:25
64
Klara Pålsson
Ytterbyskolans IF
18:057:524:26
65
Emelie Andersson
Albäcksskolan IF
18:067:524:27
66
Hanna Georgsson
Hammarskolans IF
18:177:574:38
67
Hanna Berglund
Britsarvsskolans IF
18:207:584:41
68
Sara Tynong
Södertörns friskolas IF
18:268:014:47
69
Sofia Ehn
Brunnsängsskolans IF
18:348:044:55
69
Klara Arnesson
Norrevångskolans IF
18:348:044:55
71
Moa Nordin
Höglandskolans IF
18:358:054:56
72
Ronja De Boer
Nyköpings Kunskapsskola IF
18:438:085:04
73
Ella Svahn
Eklidens skola
18:448:095:05
74
Elsa Wilhemsson
Ållebergsgymnasiets Skol-IF
18:458:095:06
75
Lina Åhlund
Själevadsskolans IF
18:498:115:10
76
Lisa Malmström
Jönsbergska Idrottsskolan
18:548:135:15
77
Amanda Delvén
Borgmästarhagens Skol-IF
19:018:165:22
78
Elin Fjellström
Adolfsbergs Ro:s IF
19:058:185:26
79
Sanna Forsberg
Knivsta Skol-IF
19:078:195:28
80
Sophie Eriksson
Skogstorpskolans Skol IF
19:188:235:39
81
Klara Andén
Brunnsängsskolans IF
19:248:265:45
82
Karin Karlsson
Katrineholm Södra skolan
19:288:285:49
83
Elsa Rajala
Falkbergsskolans IF, Tullinge
19:298:285:50
84
Johanna Cavallin
Sofiedal Skol IF
19:318:295:52
85
Anna Lång
Domnarvet skol iF
19:388:325:59
86
Ylva Sahl Paavo
Freja IF
19:488:376:09
87
Teresa Stafström
Karlbergsskolan Köping
19:508:376:11
88
Mathilda Björn
Norbergs skol-IF Centralskolan
20:048:436:25
89
Elin Winberg
Kristinedalskolans IF
20:248:526:45
90
Amanda Elmertoft
Norbergs skol-IF Centralskolan
20:569:067:17
91
Hanna Lyon
Ållebergsgymnasiets Skol-IF
21:299:207:50
92
Louise Bergstöm
Borgmästarhagens Skol-IF
21:389:247:59
93
Milla Hjort
Skuru skola IF
21:459:278:06
94
Moa Wåhlin
Norrevångskolans IF
21:529:308:13
95
Karin Bengtsson
Eklidens skola
21:579:338:18
96
Clara Berlin
Paradisskolan Trollhättan
22:5910:009:20
97
Hanna Barkegren
Domnarvet skol iF
23:1410:069:35
98
Ebba Frisk
Freja IF
23:5010:2210:11
99
Cecilia Knutsen
Sörbyskolans IF
25:4611:1212:07
100
Caroline Längheim
Falkbergsskolans IF, Tullinge
26:0511:2012:26
Malin Widén
Västerskolans IF
Ej godkänd
Linnea Wejås
Borgmästarhagens Skol-IF
Diskvalificerad
Maja Eriksson
Maserskolans IF
Diskvalificerad
Hanna Fors
Domnarvet skol iF
Diskvalificerad
Matilda Dammvik
Domnarvet skol iF
Diskvalificerad
Linnea Malmberg
Domnarvet skol iF
Diskvalificerad
Sara Wadman
Morkarlbyhöjdens skola
Diskvalificerad
Sofia Mossberg
Britsarvsskolans IF
Diskvalificerad
 
Högstadium H 2730 meter106 startande, 94 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Berzell
Utbildning Rotebro Skol-IF
14:565:280:00
2
Oskar Sandberg
Säters Skol IF Klockarskolan
15:175:360:21
3
Carl Boman
Fryxellska skolan, Västerås
15:255:390:29
4
Jonathan Karlsson
Folkasbo skol-IF
15:275:400:31
5
Oskar Lindqvist
Furulunds Skola IF
15:335:420:37
6
Martin Hunhammar
Äppelviksskolans IF
15:555:500:59
7
Erik Andersson
Rödeby Skolors IF
15:595:511:03
8
Jacob Wahl
Ribbaskolan IF - skolidrott
16:025:521:06
9
Jens Rönnols
Näsbydalsskolans IF
16:055:531:09
10
Johannes Eklöf
June IF
16:075:541:11
11
Nils Gumaelius
Vaxholmsskolornas IF
16:105:551:14
12
Ryan Jones
Nyströmskas Allm IF
16:135:561:17
13
Erik Persson
Centralskolan Nässjö
16:236:001:27
14
Emil Granqvist
Myrsjöskolans IF
16:266:011:30
15
Joel Pettersson
Falkbergsskolans IF, Tullinge
16:306:031:34
16
Andreas Sundström
Rönnby Skol IF
16:326:031:36
17
Andreas Hultqvist
Södertörns friskolas IF
16:336:041:37
18
Johan Söderlund
Insjönsskola Skol IF
16:346:041:38
19
Heino Ollin
Göteborgs Högre Samskolas IF
16:426:071:46
20
Carl Näslund
S:t Ilians skolans IF
16:446:081:48
21
William Eriksson
Hörnefors Skol-IF
16:456:081:49
22
Daniel Roos
Söderviksskolans IF
16:536:111:57
22
Oskar Lundqvist
Södermöreskolan
16:536:111:57
24
Kevin Ståhl
Murgårdsskolans IK
16:566:122:00
25
David Pessa
Haparanda Läroverks IF
16:586:132:02
26
Emil Andersson
Björkhaga Skol IF
17:166:192:20
27
Mattias Johansson
Gullmarsskolans IF
17:186:202:22
27
Wilhelm Finn Eriksson
Domnarvet skol iF
17:186:202:22
29
Filip Axelsson-Meyerson
Eriksbergsskolans IF
17:266:232:30
30
Niklas Sundqvist
Falkbergsskolans IF, Tullinge
17:306:252:34
31
William Nilsson
Edboskolans IF, Trångsund
17:356:262:39
32
Johan Winther
Lorensberga Skol-IF, Ludvika
17:396:282:43
33
Oscar Renberg
Kvarnbyskolans IF Mölndal
17:426:292:46
34
Fredrik Regborn
Olaus Petri Skol-IF
17:436:292:47
35
Hampus Bergander
Skol IF Prästängsskolan, Eksjö
17:476:312:51
35
August Mikaelsson
Önstaskolans IF
17:476:312:51
37
Gustav Boquist
Streteredsskolans IF
18:056:373:09
37
August Kollberg
Skol IF Prästängsskolan, Eksjö
18:056:373:09
39
Emil Wikström
Färjestadsskol IF
18:076:383:11
40
André Eklund
Elitidrottsgymnasiet Uppsala/Celsiusskolan
18:096:393:13
41
Henning Ottmer
Vannarödsskolans IF
18:116:403:15
42
Anton Hansson
Centralskolan Nässjö
18:156:413:19
42
Niklas Karlsson
Lagmansskolans IF
18:156:413:19
44
Oscar Stenberg
Östlyckans IF
18:206:433:24
45
Fredrik Wigertz
Knivsta Skol-IF
18:316:473:35
46
Anton Blomdahl
KSAB Botkyrka Skol-IF
18:346:483:38
47
Anton Gumaelius
Vaxholmsskolornas IF
18:386:503:42
47
Jacob Lindbom
Jämjö Skolors IF
18:386:503:42
49
Oliver Nilsson
Nyköpings Kunskapsskola IF
18:406:503:44
50
Andreas Zeijlon
Oppeby IF
18:416:513:45
51
Måns Hellgren
Sjöängsskolans IF
18:436:513:47
51
Erik Persson
Lyckeskolans Skol-IF
18:436:513:47
53
Filip Ossiansson
Anna Alfred Dalin skolans IF
18:516:543:55
54
Filip Ivarsson
Björksätra Skol IF
18:536:553:57
55
Erik Hållström
Sofiedal Skol IF
18:576:564:01
56
Anders Swahn
Murgårdsskolans IK
19:026:584:06
57
Jesper Kullin Alfredsson
Färjestadsskol IF
19:046:594:08
58
Harald Ottmer
Vannarödsskolans IF
19:067:004:10
59
Mathias Myrefelt Norlinger
Enskede Skol-IF
19:087:014:12
60
Alexander Nilsson
Edboskolans IF, Trångsund
19:157:034:19
61
Sixten Jonsson
Tunabergsskolans Skol IF Uppsala
19:177:044:21
62
Fredrik Persson
Domnarvet skol iF
19:197:054:23
63
Fredrik Tegström
Int. Engelska Skolan Linköping Skol-IF
19:227:064:26
64
Marcus Wiklander
Hörnefors Skol-IF
19:237:064:27
65
Niklas Frisk
Lyckeskolans Skol-IF
19:247:064:28
66
Jacob Ahlström
S:t Ilians skolans IF
19:357:104:39
67
Hugo Lindell
Knivsta Skol-IF
19:367:114:40
68
Jonathan Berglind
Edboskolans IF, Trångsund
19:417:134:45
69
Samuel Hedlund
Scheeleskolans IF
19:457:144:49
70
Emil Johansson
Gullhögskolans IF, Vårgårda
19:487:154:52
71
William Karlsson
Norbergs skol-IF Centralskolan
19:507:164:54
72
Lukas Tegendal
Eriksbergsskolans IF
20:047:215:08
73
Jonathan Helin
Ockelbo OK
20:067:225:10
74
Filip Bergström
Domnarvet skol iF
20:167:255:20
75
Håkan Palm
Freja IF
20:307:315:34
76
Oscar Anderson
S:t Olovs Skol IF
20:357:325:39
77
Andreas Ljung
Prosperitas Skol IF
20:367:335:40
78
Erik Herbertsson
Int. Engelska Skolan Linköping Skol-IF
20:417:355:45
79
Pontus Hermansson
Lexby Skolidrottsförening Partille
20:447:365:48
80
Anton Gustafsson
Domnarvet skol iF
20:517:385:55
81
Herman Billing
Albäcksskolan IF
21:227:506:26
82
Patrik Sundgren
Karbyskolans Skol IF
21:427:576:46
83
Jesper Jissbacke
Källö Skol IF, Gävle
21:477:596:51
84
Karl Karlsson
Gullhögskolans IF, Vårgårda
21:497:596:53
85
Carl Valjus
Olaus Petri Skol-IF
21:558:026:59
86
Olle Lindgren
Karl Johans Skol-IF Örebro
22:028:047:06
87
Daniel Posch
Junkaremålsskolan IF
22:148:097:18
88
William Hultqvist
Karbyskolans Skol IF
22:218:117:25
89
Filip Barkestedt
Gullhögskolans IF, Vårgårda
22:298:147:33
89
Daniel Engström
Skol IF Prästängsskolan, Eksjö
22:298:147:33
91
Axel Ek
Ängskolans Skol-IF
23:198:328:23
92
Oscar Karlsson
Internationella Engelska Skolan IF
23:278:358:31
93
Leon Jämtin
Ytterlännesskolans IF
24:098:519:13
94
David Karlsson
Sofiedal Skol IF
28:0610:1813:10
Erik Forsberg
Enskede Skol-IF
Ej godkänd
Klas Udd
Lyckeskolans Skol-IF
Diskvalificerad
Anton Nilsson
Tranängskolans IF
Diskvalificerad
Johan Ek-Larsson
Brunnsängsskolans IF
Diskvalificerad
Hugo Segerström
Borgmästarhagens Skol-IF
Diskvalificerad
Filip Wadsten
Önnerödsskolans IF
Diskvalificerad
Joakim Andén
Brunnsängsskolans IF
Diskvalificerad
Erik Molitor
Katrineholm Södra skolan
Diskvalificerad
Petter Andersson
Ockelbo OK
Diskvalificerad
Fredrik Hammarlund
Ockelbo OK
Diskvalificerad
Arvid Våg
Torpskolans IF, Lerum
Diskvalificerad
Gustav Sparrevik
Alleskolan i Floda
Diskvalificerad