Ungdomsseriefinal Blekinge

2010-09-26

Arrangör: OK Skogsfalken

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
162
Form:
Individuell
Startande:
158
Distans:
Lång
Fullföljande:
153
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 4060 meter, 11 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tove Ingvarsson
OK Skogsfalken
35:598:520:00Mästare
2
Carolin Håkansson
OK Orion
38:549:352:55Mästare
3
Sanna Pettersson
OK Dacke
40:5810:054:59Elit
4
Johanna Tovesson
OK Orion
41:2610:125:27Elit
5
Elin Berglin
OK Dacke
52:0212:4916:03Silver
6
Julia Smedenmark
Ronneby OK
58:3314:2522:34Brons
 
H16 4990 meter, 13 kontroller11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Andersson
OK Orion
35:237:050:00Mästare
2
Alexander Johansson
OK Orion
40:028:014:39Elit
3
Martin Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
42:528:357:29Elit
4
Andreas Henrysson
OK Dacke
45:499:1110:26Guld
5
Emil Olsson
OK Orion
48:059:3812:42Silver
6
Felix Persson
OK Skogsfalken
49:059:5013:42Silver
7
Jakob Lindbom
OK Orion
52:5510:3617:32Silver
8
Erik Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
55:5211:1220:29Brons
9
William Lindblom
Stigmännen Karlshamns OK
70:1214:0434:49Järn
10
Alexander Andersen
OK Skogsfalken
83:5416:4948:31Järn
Albin Karlsson
OK Vilse 87
Diskvalificerad2:01
 
D14 3530 meter, 11 kontroller8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Moa Pettersson
OK Dacke
29:168:170:00Elit
2
Tilda Johansson
OK Orion
31:108:501:54Elit
3
Hanna Melander
Stigmännen Karlshamns OK
31:258:542:09Elit
4
Julia Hed
OK Skogsfalken
35:5610:116:40Guld
5
Amanda Johansson
OK Dacke
36:1710:177:01Guld
6
Klara Arnesson
OK Skogsfalken
43:1212:1413:56Silver
7
Emelie Andersson
OK Vilse 87
56:2015:5827:04Järn
8
Ylva Christensson
OK Skogsfalken
58:2116:3229:05Järn
 
H14 3970 meter, 12 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Wennermark
OK Skogsfalken
27:416:580:00Elit
2
Ola Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
30:187:382:37Elit
3
Lukas Bökman
Ronneby OK
30:567:483:15Elit
4
Theodor Wahlbom
OK Orion
31:097:513:28Guld
5
Simon Sigvant
OK Skogsfalken
53:4813:3326:07Järn
6
Oliver Andersen
OK Skogsfalken
58:5914:5131:18Järn
 
D12 2840 meter, 10 kontroller5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vilma Persson
OK Skogsfalken
23:278:150:00Guld
2
Myrra Carlsson
OK Orion
26:039:102:36Guld
3
Ellen Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
37:0113:0213:34Järn
4
Lina Karlsson
OK Vilse 87
53:5919:0030:32Järn
Denise Johansson
OK Dacke
Diskvalificerad14:31
 
H12 2840 meter, 10 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oscar Johansson
OK Dacke
19:086:440:00Guld
2
Albin Henrysson
OK Dacke
19:246:500:16Guld
3
Melker Johansson
OK Orion
20:207:101:12Guld
4
Emil Pettersson
OK Dacke
21:417:382:33Guld
5
Andreas Jonsson
OK Orion
26:039:106:55Silver
6
Rasmus Eriksson
OK Vilse 87
34:3912:1215:31Järn
7
Niklas Johnson
Ronneby OK
37:5713:2218:49Järn
8
Gustav Remskog
Ronneby OK
55:5119:4036:43Järn
9
Samuel Giselsson
Ronneby OK
79:4028:0360:32Järn
 
D10 2420 meter, 10 kontroller14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kajsa Andersson
OK Orion
16:436:540:00Brons
2
Klara Andersson
OK Orion
17:027:020:19Brons
3
Ellen Wahlbom
OK Orion
20:078:193:24Brons
4
Linda Jonsson
OK Orion
20:158:223:32Brons
5
Ebba Berglin
OK Dacke
20:228:253:39Brons
6
Louise Lagerqvist
Ronneby OK
20:298:283:46Brons
7
Lovisa Johansson
OK Dacke
20:448:344:01Brons
8
Linn Karlsson
OK Vilse 87
22:399:225:56Brons
9
Moa Svensson
OK Vilse 87
30:4112:4113:58Järn
10
Sigrid Elmblad
OK Vilse 87
31:0312:5014:20Järn
11
Elin Oskarsson
Ronneby OK
31:0612:5114:23Järn
12
Johanna Wilhelmsson
OK Dacke
31:1512:5514:32Järn
13
Tova Ericsson
Ronneby OK
39:0616:0922:23Järn
14
Elsie Oscarsson
Ronneby OK
39:3216:2022:49Järn
 
H10 2420 meter, 10 kontroller15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Axel Fransson
OK Dacke
16:026:380:00Brons
2
Gustav Åman
OK Vilse 87
16:296:490:27Brons
3
Love Carlsson
OK Orion
18:387:422:36Brons
4
Anton Johansson Glivesson
Ronneby OK
19:368:063:34Brons
5
Mattias Karlsson
Stigmännen Karlshamns OK
20:188:234:16Brons
6
Simon Giselsson
Ronneby OK
21:088:445:06Brons
7
Max Kärvhag
OK Skogsfalken
21:278:525:25Brons
8
Viktor Petersson
OK Skogsfalken
21:398:575:37Brons
9
Anton Haller
OK Dacke
26:5711:0810:55Järn
10
Tony Andersson
OK Skogsfalken
27:1411:1511:12Järn
11
Aron Thorén
Ronneby OK
29:4212:1613:40Järn
12
Hjalmar Jönsson
OK Vilse 87
32:1013:1816:08Järn
13
Jonathan Ljungberg
OK Skogsfalken
35:5914:5219:57Järn
14
Albin Bengtsson
OK Vilse 87
36:2115:0120:19Järn
15
John Melander
OK Vilse 87
37:2815:2921:26Järn
 
U2 2420 meter, 10 kontroller28 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Leo Johansson
OK Orion
17:067:040:00Järn
2
Arvid Kronmar
FK Vittus
17:547:240:48Järn
3
Anton Månsson
OK Orion
18:467:451:40Järn
4
Jakob Ringius
FK Vittus
19:177:582:11Järn
5
Max Persson
OK Skogsfalken
19:568:142:50Järn
6
Linn Wahlfried Wikingsson
Stigmännen Karlshamns OK
20:378:313:31Järn
7
Vanja Bökman
Ronneby OK
21:529:024:46Järn
8
Gustav Andersson
OK Dacke
22:049:074:58Järn
9
Hugo Larsson
OK Dacke
24:089:587:02Järn
10
Albin Nilsson
OK Dacke
24:2310:057:17Järn
11
Gabriel Gyllensting
Ronneby OK
24:2910:077:23Järn
12
Filip Håkansson
OK Orion
25:2710:318:21Järn
13
Elin Ramberg
OK Orion
25:4610:398:40Järn
14
Ella Olsson
Ronneby OK
26:3510:599:29Järn
15
August Eriksson
OK Skogsfalken
27:2111:1810:15Järn
16
Hugo Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
27:4711:2910:41Järn
17
Fabian Andersson
Ronneby OK
28:0911:3811:03Järn
18
Hanna Sunnegårhd Ring
Ronneby OK
28:1911:4211:13Järn
19
Viktor Aikio
OK Vilse 87
28:2011:4211:14Järn
20
Albin Petersson
OK Skogsfalken
28:3611:4911:30Järn
21
Ellen Holgersson
OK Orion
29:0512:0111:59Järn
22
Martin Kembring
OK Dacke
29:2212:0812:16Järn
23
Balder Ranheim
Ronneby OK
29:4712:1812:41Järn
24
Anton Håkansson
OK Vilse 87
29:4912:1912:43Järn
25
Nils Gyberg
OK Skogsfalken
31:3013:0114:24Järn
26
Emma Jonsson
OK Dacke
32:0413:1514:58Järn
Filip Örsnäs
Ronneby OK
Diskvalificerad7:07
Herman Albinsson
OK Skogsfalken
Diskvalificerad11:25
 
U3 2840 meter, 10 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sejf Abbas
Stigmännen Karlshamns OK
31:1611:010:00Järn
2
Astrid Norman
OK Skogsfalken
33:1711:432:01Järn
2
Viktoria Enarsson
OK Skogsfalken
33:1711:432:01Järn
4
Hampus Järnbo
Stigmännen Karlshamns OK
33:3411:492:18Järn
5
Lukas Pettersson
OK Orion
37:3613:146:20Järn
6
Gustav Vallbo
OK Orion
48:2817:0417:12Järn
 
Inskolning 1810 meter, 7 kontroller40 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Adam Jönsson
FK Vittus
GodkändJärn
Bea Magnstedt
OK Vilse 87
GodkändJärn
Erik Hansson
FK Vittus
GodkändJärn
Johannes Conradsson
OK Skogsfalken
GodkändJärn
Ina Åman
OK Vilse 87
GodkändJärn
Emelie Johnsson
OK Vilse 87
GodkändJärn
Frida Berglin
OK Dacke
GodkändJärn
Oliver Håkansson
OK Orion
GodkändJärn
Lovisa Wahlfried Wikingsson
Stigmännen Karlshamns OK
GodkändJärn
Emil Albinsson
OK Skogsfalken
GodkändJärn
Ronja Nordfeldt
OK Vilse 87
GodkändJärn
Maja Månsson
OK Orion
GodkändJärn
Saga Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
GodkändJärn
Theo Widell
OK Orion
GodkändJärn
Ebba Widell
OK Orion
GodkändJärn
Eddie Karlsson
OK Vilse 87
GodkändJärn
Carl Johansson Glivesson
Ronneby OK
GodkändJärn
Rebecka Haller
OK Dacke
GodkändJärn
Elvira Ljungberg
OK Skogsfalken
GodkändJärn
Hugo Melander
OK Vilse 87
GodkändJärn
Arvid Jönsson
OK Vilse 87
GodkändJärn
Andreas Karlsson
Stigmännen Karlshamns OK
GodkändJärn
Anna Jönsson
FK Vittus
GodkändJärn
Emma Larsson
OK Dacke
GodkändJärn
Love Mörnhed
OK Skogsfalken
GodkändJärn
Lukas Ternelius
FK Vittus
GodkändJärn
Svante Holst
OK Skogsfalken
GodkändJärn
Elli Holst
OK Skogsfalken
GodkändJärn
Ella Söderberg
OK Skogsfalken
GodkändJärn
Elina Liljedahl
OK Skogsfalken
GodkändJärn
Julia Ringius
FK Vittus
GodkändJärn
Vilmalee Suwan Kuusela
OK Vilse 87
GodkändJärn
Max Nordfelt
OK Vilse 87
GodkändJärn
Vilma Nordfelt
OK Vilse 87
GodkändJärn
Leo Arnqvist
OK Vilse 87
GodkändJärn
Jakob Svensson
OK Vilse 87
GodkändJärn
Lisa Olsson
OK Skogsfalken
GodkändJärn
Jakob Wilhelmsson
OK Dacke
GodkändJärn
Karl Andersson
OK Dacke
GodkändJärn
Lova Kronmar
FK Vittus
GodkändJärn
 
Öppen 3 3530 meter, 11 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roger Bökman
Ronneby OK
44:2012:340:00Brons
2
Ylva Håkansson
OK Orion
50:5914:276:39Brons
3
Magnus Elmblad
OK Vilse 87
63:4718:0419:27
 
Öppen 5 4990 meter, 13 kontroller7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingemar Ericsson
Ronneby OK
35:257:060:00Brons
2
Björn Linnersjö
OK Orion
47:289:3112:03
3
Anne Johansson
OK Dacke
49:439:5814:18
4
Annika Josefsson
OK Dacke
52:4510:3417:20
5
Henrik Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
53:5310:4818:28
6
Lena Söderberg
OK Skogsfalken
58:3911:4523:14
Maria Persson
OK Orion
Diskvalificerad7:08