Närol Natt Med Ficklampsol

2010-09-14 - 2010-09-14

Arrangör: VK Uvarna

Nivå:
Lokal
Anmälda:
37
Form:
Individuell
Startande:
37
Distans:
Natt
Fullföljande:
36
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Bana 1 2400 meter, 8 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elvy Peterson
Sundsvalls OK
44:4618:390:00
 
Bana 2 3300 meter, 10 kontroller13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ove Jansson
Sundsvalls OK
39:1211:530:00Brons
2
Magnus Engberg
Sundsvalls OK
39:4812:040:36Brons
3
Johanna Sjölund
Sundsvalls OK
40:2812:161:16Brons
4
Sven-Erik Sundin
Selånger SOK
41:1912:312:07Brons
5
Rolf Dahlström
VK Uvarna
47:3514:258:23Brons
6
Winn Björklund
Sundsvalls OK
48:4514:469:33Brons
7
Amanda Åström
VK Uvarna
50:2415:1611:12Brons
8
Johanna Åström
VK Uvarna
50:2515:1711:13Brons
9
Sanna Wassbrink
VK Uvarna
50:5715:2611:45Brons
10
Ove Peterson
Sundsvalls OK
52:4215:5813:30Brons
11
Anna Lampinen
Selånger SOK
57:0417:1817:52
12
Elin Nilsson
VK Uvarna
57:0617:1817:54
13
Per Lang
Selånger SOK
59:0217:5319:50
 
Bana 3 4300 meter, 13 kontroller7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Markus Eriksson
VK Uvarna
38:068:520:00Brons
2
Richard Lindström
Njurunda OK
38:108:530:04Brons
3
Anders Sjöbom
Njurunda OK
39:029:050:56Brons
4
Leif Sundling
Njurunda OK
44:0110:145:55Brons
5
Stefan Gullback
IF Strategen
61:1014:1323:04
6
Tomas Virtanen
Selånger SOK
62:0914:2724:03
Sebastian Jonsson-Nordström
Selånger SOK
Ej godkänd17:18
 
Grön 1600 meter, 7 kontroller7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Isidor Melander Wiksten
VK Uvarna
16:4110:260:00
2
Adrian Carlsson
Sundsvalls OK
24:3815:247:57
3
Jonne Liukkonen
Sundsvalls OK
28:1017:3611:29
4
Julia Nordlander
Sundsvalls OK
28:2517:4611:44
5
Markus Engberg
VK Uvarna
30:0818:5013:27
6
Ossian Andersson
Sundsvalls OK
31:0719:2714:26
6
Gustav Andersson
Sundsvalls OK
31:0719:2714:26
 
Gul 2300 meter, 10 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Axel Aronsson
VK Uvarna
43:0618:440:00
 
Vit 2000 meter, 8 kontroller8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Nilsson
VK Uvarna
21:0510:330:00
2
Ellen Norman
VK Uvarna
24:1212:063:07
3
Lukas Walther
VK Uvarna
27:4713:546:42
4
Hanna Nilsson
VK Uvarna
53:0626:3332:01
5
Maja Engberg
VK Uvarna
53:5026:5532:45
6
Matilda Svensk
VK Uvarna
63:3031:4542:25
7
Frida Tjernberg
VK Uvarna
63:3131:4542:26
8
Rebecka Svensk
VK Uvarna
64:0432:0242:59