Storvikaren

2010-09-04

Arrangör: Storviks IF

Nivå:
Nationell
Anmälda:
301
Form:
Individuell
Startande:
270
Distans:
Lång
Fullföljande:
254
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 5960 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Laila Ingelsson
OK Hammaren
58:599:540:00Guld
2
Elin Woxlin
Alfta-Ösa OK
69:4011:4110:41Silver
3
Matilda Österberg
Gävle OK
71:0411:5512:05Silver
4
Marika Hagelberg
OK Kåre
75:3512:4116:36Silver
5
Viktoria Helmersson
Ockelbo OK
84:4414:1325:45Brons
 
H21 8230 meter16 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Bergqvist
Gävle OK
58:177:050:00Guld
2
Daniel Kaipe
Leksands OK
60:197:202:02Guld
3
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
61:577:323:40Guld
4
Greger Tysk
Leksands OK
62:047:323:47Guld
5
Johan Granath
Leksands OK
63:357:445:18Guld
6
Patrik Söderqvist
Leksands OK
65:417:597:24Silver
7
Sven Lundbäck
Stora Tuna OK
66:578:088:40Silver
8
Andreas Lundblad
OK Nackhe
72:348:4914:17Silver
9
Harry Hietanen
Gävle OK
74:389:0416:21Silver
10
Marcus Mattsson
IFK Hedemora OK
79:139:3820:56Silver
11
Hans Jørgen Kvåle
Täby OK
79:379:4021:20Silver
12
Jan Moberg
Gävle OK
84:1410:1425:57Brons
13
Karl-Olov Borg
Gävle OK
99:0412:0240:47
14
Viktor Strid
Österfärnebo IF
102:3512:2844:18
Björn Lind
Söderhamns OK
Ej godkänd
Mattias Borg
Gävle OK
Ej godkänd
 
D20 5090 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Torun Swenning
OK Linné
93:1818:200:00
 
D18 4390 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erica Jissbacke
Gävle OK
54:0012:180:00Guld
2
Elin Skogh
OK Hammaren
79:2618:0625:26Brons
 
D16 3930 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Sjöberg
Gävle OK
45:0311:280:00Mästare
2
Maja Ingelsson
OK Hammaren
46:0711:441:04Mästare
3
Frida Ingelsson
Ockelbo OK
52:2413:207:21Elit
4
Johanna Cavallin
Valbo AIF
57:4814:4212:45Guld
 
H16 4390 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Ahnlén
OK Hammaren
36:358:200:00Mästare
2
Kevin Ståhl
Järbo OK
41:369:295:01Elit
3
Fredrik Hammarlund
Ockelbo OK
46:0410:309:29Guld
4
Gustav Andersson
Avesta OK
47:3710:5111:02Guld
 
D14 3480 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristin Boman
Gävle OK
34:049:470:00Elit
2
Elin Forslund
Söderhamns OK
48:2013:5314:16Silver
3
Emma Bengtsson
Årsunda IF
49:5714:2115:53Silver
4
Emma Lindström
Storviks IF
78:0322:2643:59Järn
 
H14 3480 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Ivarsson
OK Hammaren
27:187:510:00Elit
2
Erik Hållström
Gävle OK
31:118:583:53Guld
3
Thure Eriksson
Skutskärs OK
33:349:396:16Guld
4
Jesper Jissbacke
Gävle OK
36:5510:369:37Silver
5
Kalle Johansson
OK Hammaren
39:2711:2012:09Silver
6
Donnie Fredriksson
Söderhamns OK
40:5011:4413:32Silver
7
Lars Olovsson
Rehns BK
41:4712:0014:29Silver
8
Josef Landén
Söderhamns OK
43:4112:3316:23Brons
9
Magnus Östgren
OK Kåre
54:3515:4127:17Järn
Felix Hellgren
OK Ravinen
Ej godkänd
 
D12 2160 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jennie Börjesson
Storviks IF
19:279:000:00Guld
2
Johanna Börjesson
Storviks IF
19:409:060:13Guld
3
Emma Hållström
Gävle OK
19:589:150:31Guld
4
Hanna Andersson
Gävle OK
22:0210:122:35Silver
5
Cajsa Öberg
Gävle OK
22:2710:243:00Silver
6
Ellen Skoog
OK Hammaren
26:5112:267:24Silver
7
Klara Larsson
Gävle OK
27:0512:327:38Brons
8
Frida Cavallin
Valbo AIF
27:2212:407:55Brons
9
Tove Flodman
Järbo OK
29:0913:309:42Brons
Fanny Östergård
OK Hammaren
Ej godkänd
 
H12 2160 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Sjöberg
Gävle OK
15:487:190:00Guld
2
Andreas Persson
OK Hammaren
16:037:260:15Guld
3
Mårten Olsson
Gävle OK
16:397:430:51Guld
4
Theodor Eriksson
Skutskärs OK
16:437:440:55Guld
5
Albin Wallin
Järbo OK
19:519:114:03Silver
6
Oskar Persson
Årsunda IF
23:0710:427:19Brons
7
Nils Kangas
OK Hammaren
27:4012:4911:52Järn
Lukas Hellgren
OK Ravinen
Ej godkänd
 
D10 2150 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elsa Wallin
Järbo OK
15:567:250:00Brons
2
Maja Öberg
Gävle OK
18:408:412:44Brons
3
Ellen Wiksten
Gävle OK
32:1815:0116:22Järn
 
H10 2150 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Täck
Järbo OK
12:015:350:00Brons
2
Jakob Sjöberg
Gävle OK
13:086:071:07Brons
3
Måns Holmgren
OK Hammaren
13:156:101:14Brons
4
Nils Ottoson
Gävle OK
13:256:141:24Brons
5
Erik Flodman
Järbo OK
18:538:476:52Brons
6
Linus Täck
Järbo OK
21:189:549:17Järn
7
Anton Mäkinen
OK Hammaren
26:0112:0614:00Järn
 
D35 4160 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Wallin
Järbo OK
38:069:100:00Guld
2
Jenny Johansson
Valbo AIF
38:419:180:35Guld
3
Carina Hellgren
OK Ravinen
40:399:462:33Guld
4
Helena Backlund
Gävle OK
41:309:593:24Guld
5
Karin Möllerberg
Valbo AIF
43:5810:345:52Silver
6
Karin Johansson
OK Hammaren
44:3210:426:26Silver
7
Eva-Lena Mäkinen
OK Hammaren
46:5111:168:45Silver
 
H35 6450 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingemar Stålberg
Gävle OK
56:038:410:00Guld
2
Tomas Rendalen
Korsnäs IF OK
58:119:012:08Guld
3
Fredrik Mäkinen
OK Hammaren
58:539:082:50Guld
4
Mattias Eklund
Ockelbo OK
66:4010:2010:37Silver
5
Lars Wallin
Järbo OK
82:2312:4626:20Brons
6
Magnus Flodman
Järbo OK
89:1113:5033:08
7
Stellan Täck
Järbo OK
92:3114:2136:28
 
D40 4160 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Katarina Hansson
OK Hammaren
53:5612:580:00Guld
2
Izabell Birklin
OK Kåre
57:0413:433:08Guld
3
Marianne Åsåker
Hudiksvalls OK
69:4816:4715:52Silver
 
H40 6450 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Torbjörn Pettersson
Gävle OK
52:058:040:00Guld
2
Patrik Ottosson
Gävle OK
52:518:120:46Guld
3
Anders L Olsson
Gävle OK
62:559:4510:50Silver
4
Per-Erik Modig
Söderhamns OK
68:0710:3416:02Silver
5
Jonas Holmgren
OK Hammaren
86:0513:2134:00
 
D45 4160 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Monica Boman
Gävle OK
43:4010:300:00Guld
2
Maria Hart
OK Linné
46:5911:183:19Guld
3
Åsa Nylander
Leksands OK
50:1012:046:30Silver
 
H45 5960 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Jönsson
OK Triangeln
48:138:050:00Guld
2
Thomas Johansson
Sundsvalls OK
49:538:221:40Guld
3
Jan Lindberg
Korsnäs IF OK
55:049:146:51Silver
4
Kalle Östgren
OK Kåre
60:5410:1312:41Silver
5
Hans Lemoine
Gävle OK
62:0810:2613:55Silver
6
Karl-Erik Engblom
Valbo AIF
70:5411:5422:41Brons
7
Anders Karlsson
Årsunda IF
79:2513:1931:12
8
Inge Andersson
Rembo IK
80:0913:2731:56
9
Olle Nordin
Oslättforspojkarnas IK
85:5814:2537:45
Anders Hansson
OK Hammaren
Ej godkänd
 
D50 3930 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Woxlin
Alfta-Ösa OK
37:319:330:00Guld
2
Ingela Bengtsson
Årsunda IF
51:1213:0213:41Silver
3
Marie Malmberg
Kvarnsvedens GOIF OK
57:2714:3719:56Brons
4
Eva Warenius
Dalaportens OL
70:2617:5532:55
Yvonne Ekström
Dalaportens OL
Ej godkänd
 
H50 5090 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Ericsson
Alfta-Ösa OK
38:247:330:00Guld
2
Lars Bengtsson
Årsunda IF
42:498:254:25Guld
3
Kjell Boman
Söderhamns OK
44:398:466:15Silver
4
Jan-Erik Skogh
Österfärnebo IF
49:139:4010:49Silver
5
Lars Ove Skog
Österfärnebo IF
49:219:4210:57Silver
6
Peter Skyttner
Ljusdals OK
50:279:5512:03Silver
7
Christer Segerqvist
Gävle OK
56:5111:1018:27Brons
 
D55 3930 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ing-Marie Åsenlund
Gävle OK
40:1710:150:00Guld
2
Annika Gillgren
Gävle OK
41:5110:391:34Guld
3
Monica Håberg
Söderhamns OK
49:1012:318:53Silver
4
Helena Hemström
Gävle OK
51:5513:1311:38Silver
5
Kerstin Sundberg
OK Kåre
58:3714:5518:20Brons
 
H55 5090 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rolf Lundberg
OK Ödmården
37:417:240:00Guld
2
Roger Lind
Leksands OK
41:188:073:37Guld
3
Thom Sandvik
Avesta OK
43:428:356:01Silver
4
Mats Lundberg
Dalaportens OL
45:418:598:00Silver
5
Roland Warenius
Dalaportens OL
48:209:3010:39Silver
6
Mats Hemström
Gävle OK
48:399:3310:58Silver
7
Örjan Stahl
Grycksbo IF OK
49:219:4211:40Silver
8
Per Erik Fogel
OK Kåre
49:469:4712:05Silver
9
Jan Kinsten
Kvarnsvedens GOIF OK
50:069:5112:25Silver
10
Per-Åke Larshans
Leksands OK
53:0410:2615:23Silver
11
Lennart Winberg
Hudiksvalls OK
53:1910:2815:38Silver
12
Tommy Östh
Ljusdals OK
53:4810:3416:07Silver
13
Sven-Arne Strid
Österfärnebo IF
56:1111:0218:30Brons
14
Sven-Erik Levin
Tierps SOK
61:5612:1024:15
15
Stig Lundström
Söderhamns OK
66:2913:0428:48
16
Mats Olsson
Kvarnsvedens GOIF OK
67:4413:1830:03
Sören Woxlin
Alfta-Ösa OK
Ej godkänd
 
D60 3550 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Solveig Svahn
Ockelbo OK
38:0410:430:00Guld
2
Barbro Carlsson
Alfta-Ösa OK
51:2914:3013:25Silver
3
Inger Borg
Gävle OK
55:3315:3917:29Brons
4
Elke Wilke-Günther
Tierps SOK
55:3915:4117:35Brons
5
Agneta Österberg
Hofors OK
69:3119:3531:27
 
H60 4390 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingemar Gillgren
Gävle OK
40:419:160:00Guld
2
Per Elfström
Årsunda IF
45:1010:174:29Guld
3
Lars Erik Orvendal
Heby AIF
47:0610:446:25Silver
4
Hasse Åberg
Valbo AIF
47:1710:466:36Silver
5
Sven-Erik Carlsson
Alfta-Ösa OK
50:5611:3610:15Silver
6
Hans-Erik Eriksson
Gävle OK
51:0911:3910:28Silver
7
Knut Staffan Stålberg
Ockelbo OK
51:4311:4711:02Silver
8
Sven-Erik Kempe
Oslättforspojkarnas IK
59:5613:3919:15Brons
9
Sivar Cliffoord
Hofors OK
64:3314:4223:52
 
D65 3550 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Laila Näslund
Timrå SOK
43:2812:150:00Guld
2
Britt-Marie Sjöberg
OK Tor
55:0615:3111:38Silver
3
Lena Pettersson
OK Ödmården
70:0019:4326:32
4
Siv Andersson
Kungsgårdens SK
77:1121:4533:43
 
H65 3930 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Johansson
IFK Hedemora OK
37:539:380:00Guld
2
Leif Eriksson
Heby AIF
40:5310:243:00Guld
3
Ingemar Nygren
Årsunda IF
41:5210:393:59Guld
4
Bernt Johansson
Häverödals SK
42:1410:454:21Silver
5
Benny Rendalen
Korsnäs IF OK
43:1911:015:26Silver
6
Stig Oveland
Valbo AIF
44:0711:146:14Silver
7
Sven-Erik Sjöberg
OK Tor
45:4211:387:49Silver
8
Ingvar Johansson
OK Rodhen
47:3112:059:38Silver
9
Bertil Holmgren
Gävle OK
49:1712:3211:24Silver
10
Rune Ivarsson
OK Hammaren
50:3512:5212:42Silver
11
Sture Bergström
OK Hammaren
50:3612:5312:43Silver
12
Ronnie Gustavsson
Rembo IK
54:1113:4716:18Brons
13
Leif Östblom
Valbo AIF
55:2614:0617:33Brons
14
Stig Roland Forsblom
Kungsgårdens SK
55:3714:0917:44Brons
15
Henning Waltgård
Domnarvets GOIF
60:5315:3023:00
16
Karl-Erik Gustavsson
OK Hammaren
63:2316:0825:30
17
Sören Olsson
OK Ödmården
64:1916:2226:26
18
Leif Pettersson
OK Ödmården
65:5416:4628:01
Sören Gunnarsson
Gävle OK
Ej godkänd
 
D70 2360 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Doris Wiberg
Gävle OK
29:2112:260:00Guld
2
Anita Asp
Ockelbo OK
32:4313:523:22Guld
 
H70 3930 meter12 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Folke Björkman
Dalaportens OL
39:5110:080:00Guld
2
Lars Enar Persson
Ockelbo OK
44:0211:124:11Silver
3
Folke Lindblom
Heby AIF
46:0511:446:14Silver
4
Alvar Jönsson
Hofors OK
48:2712:208:36Silver
5
Allan Haglund
Gävle OK
48:3612:228:45Silver
6
Ingemar Sjöberg
OK Hammaren
48:5912:289:08Silver
7
Erik Edy Lundqvist
Heby AIF
49:3312:369:42Silver
8
Erik Lindberg
Karlsbyhedens IK
53:4613:4113:55Silver
9
Kjell Wennergrund
Järbo OK
56:5214:2817:01Silver
10
Bror Nylund
Oslättforspojkarnas IK
71:2118:0931:30
Olle Näslund
Timrå SOK
Ej godkänd
Anders Ahnlén
OK Hammaren
Ej godkänd
 
D75 2360 meter5 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Irma Andersson
Rimbo SOK
32:3313:480:00Guld
2
Ulla Bengtsson
Årsunda IF
42:2317:589:50Silver
3
Inga-Lisa Eriksson
Hofors OK
57:3924:2625:06
Margareta Hansson
Storviks IF
Ej godkänd
Gunborg Hellström
Österfärnebo IF
Ej godkänd
 
H75 3550 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingemar Johansson
IFK Hedemora OK
34:529:490:00Guld
2
Rolf Andersson
Rimbo SOK
35:2910:000:37Guld
3
Karl-Erik Vesström
OK Hammaren
68:0119:1033:09
4
Roland Lundqvist
Timrå SOK
76:4221:3641:50
 
H80 2360 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gösta Magnusson
IFK Hedemora OK
32:0513:360:00Guld
2
Bertil Norman
IFK Hedemora OK
37:0915:445:04Silver
3
Thorwald Jansson
Västerbergslagens OL
41:1617:299:11Silver
4
Lars-Erik Jernström
Norbergs OK
53:2222:3721:17
 
U1 1790 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Moa Karlsson
Storviks IF
14:318:070:00Järn
2
Wille Söderqvist
OK Kåre
24:3113:4210:00Järn
3
Vendela Söderqvist
OK Kåre
24:5113:5310:20Järn
 
U2 2150 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Lindgren
Gävle OK
21:3110:000:00Järn
2
Alfred Liljeström
Gävle OK
23:4011:002:09Järn
 
U3 2160 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joel Daniels
Hofors OK
27:5112:540:00Järn
 
Inskolning 1790 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Anton Persson
OK Hammaren
GodkändJärn
Lukas Pettersson
OK Hammaren
GodkändJärn
Julia Hagelberg Nordahl
OK Kåre
GodkändJärn
Elsa Kaipe
Leksands OK
GodkändJärn
Erik Hellgren
OK Ravinen
GodkändJärn
Olle Eriksson
Storviks IF
Ej godkänd
 
Öppen 1 2160 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tommy Pålsson
Ockelbo OK
25:2711:470:00Brons
2
Joel Svahn
Ockelbo OK
25:2811:470:01Brons
3
Agneta Jonzon
Söderhamns OK
30:4014:125:13Brons
4
Gunborg Mattson
IFK Hedemora OK
36:1916:4910:52
5
Camilla Flodman
Järbo OK
42:3219:4117:05
6
Marie Ollson Eliasson
Gävle OK
42:5419:5217:27
 
Öppen 4 3480 meter19 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jörgen Helmersson
Ockelbo OK
40:0711:320:00Brons
2
Ida Kasselstrand
Björkfors GOIF
41:1611:511:09Brons
3
Jan Hult
Hofors OK
41:3111:561:24Brons
4
Jan Sjöhed
Gävle OK
41:5812:041:51Brons
5
Per Hållström
Gävle OK
44:2712:464:20Brons
6
Ann-Sofie Täck
Järbo OK
44:3212:484:25Brons
7
Carolin Ottosson
Gävle OK
44:4112:504:34Brons
8
Eva Ivarsson
OK Hammaren
48:4514:018:38Brons
9
Jan Andersson
Norbergs OK
51:4514:5211:38Brons
10
Sophie Cavallin
Valbo AIF
54:5815:4814:51
11
Mats Abrahamsson
Sala OK
56:0216:0615:55
12
Anna Karlsson
Dalaportens OL
59:0917:0019:02
13
Rolf Göran Vilhelm Bodin
Söderhamns OK
63:5118:2123:44
14
Göran Blom
Ljusne-Ala OK
64:0618:2523:59
15
Jan-Olov Språng
OK Hammaren
64:1918:2924:12
16
Maja Dahlqvist
Storviks IF
70:2720:1530:20
17
Gun Östling
Ockelbo OK
89:3025:4349:23
Moa Grälls
OK Kåre
Ej godkänd
Tore Sjöberg
OK Hammaren
Ej godkänd
 
Öppen 7 3550 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Dahlstedt-Tysk
Leksands OK
28:428:050:00Brons
2
Stefan Jernberg
Gävle OK
29:428:221:00Brons
2
Lina Börjes
Almby IK
29:428:221:00Brons
4
Marie-Louise Kaipe
Leksands OK
31:258:512:43Brons
5
Katarina Goude
IFK Hedemora OK
33:019:184:19Brons
6
Åsa Jernberg
Gävle OK
36:4810:228:06Brons
7
Anders Hansson
Stora Tuna OK
37:4710:399:05Brons
8
Robert Goude
IFK Hedemora OK
40:3311:2511:51
9
Tina Kempe
Gävle OK
43:2312:1314:41
10
Bo Ekström
Dalaportens OL
43:4112:1814:59
11
Lars Karlsson
Dalaportens OL
45:0112:4116:19
12
Anna Liljegren
OK Kåre
50:2914:1321:47
13
Leif Blomqvist
Söderhamns OK
53:1114:5924:29
14
Hans Magnus Crister Mejyr
Gävle OK
54:2815:2125:46
 
Öppen 8 5090 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Ejdemo
OK Kåre
38:037:290:00Brons
2
Anders Rönnlund
Järbo OK
44:048:396:01Brons
3
Ingela Eriksson
Gävle OK
46:219:068:18Brons
4
Jan Andersson
Gävle OK
46:419:108:38Brons
5
Olle Andersson
Rehns BK
49:049:3811:01Brons
6
Kajsa Richardsson
Västvärmlands OK
53:0710:2615:04
7
Göran Nordström
Gävle OK
55:5711:0017:54
8
Lars Ekengren
Söderhamns OK
58:5611:3520:53
9
Lars Stenback
OK Kåre
60:4411:5622:41
10
Mikael Andersson
Valbo AIF
68:5413:3230:51
11
Börje Ahnlén
OK Hammaren
73:4014:2835:37
12
Tomas Eriksson
Skutskärs OK
106:0020:5067:57