DM Sprint Ångermanland

2010-09-12

Arrangör: Lugnviks IF

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
95
Form:
Individuell
Startande:
87
Distans:
Sprint
Fullföljande:
78
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 2230 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Andersson
OK Nolaskogsarna
19:478:520:00Brons
2
Johanna Selling
Umeå OK
22:4310:112:56Brons
3
Monica Sjöberg
OK Branten
30:1613:3410:29
Hanna Molin
Härnösands OK
Ej godkänd
 
H21 3010 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Sandh
OK Nolaskogsarna
21:037:000:00Brons
2
Jan Näslund
OK Nolaskogsarna
22:027:190:59Brons
3
Anders Mannelqvist
OK Nolaskogsarna
23:177:442:14Brons
4
Per Magnusson
OK Nolaskogsarna
24:017:592:58Brons
5
Magnus Svensson
Umeå OK
24:088:013:05Brons
6
Erik Magnusson
OK Nolaskogsarna
25:168:244:13Brons
7
Magnus Neuman
Härnösands OK
30:4210:129:39Brons
Tomaz Holmberg
Kramfors-Alliansen
Ej godkänd
 
D16 1850 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Josefin Mikaelsson
OK Nolaskogsarna
16:268:530:00Brons
2
Johanna Näslund
OK Nolaskogsarna
17:409:331:14Brons
3
Moa Nordin
Hägglunds IoFK
18:4410:082:18Brons
4
Sofia Bengtsson
Sidensjö IK
25:0113:318:35Brons
Hanna Strandberg
Skogslöparna
Ej godkänd
 
H16 1850 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marcus Niemi
Skogslöparna
15:398:280:00Brons
2
Martin Sjöberg
Kramfors-Alliansen
23:4212:498:03Brons
Arvid Strandberg
Skogslöparna
Ej godkänd
 
D14 1550 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Vestin
Sidensjö IK
28:1718:150:00
 
H14 1550 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Näslund
OK Nolaskogsarna
13:478:540:00Brons
2
Anton Strandberg
Skogslöparna
14:469:320:59Brons
3
Erik Hansson
Härnösands OK
14:519:351:04Brons
4
Alexander Hörnquist
Hägglunds IoFK
15:179:521:30Brons
5
Leon Jämtin
Lugnviks IF
16:4210:462:55Brons
 
D12 1320 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Näslund
OK Nolaskogsarna
15:4311:540:00Brons
2
Victoria Eriksson
OK Nolaskogsarna
17:0112:531:18Brons
3
Sanna Johansson
Kramfors-Alliansen
26:5520:2311:12Järn
Emilia Bengtsson
Sidensjö IK
Ej godkänd
 
H12 1320 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hugo Eriksson
OK Nolaskogsarna
10:317:580:00Brons
2
Jesper Wikman
OK Nolaskogsarna
12:449:392:13Brons
3
Simon Dahlberg
OK Nolaskogsarna
13:2010:062:49Brons
4
Markus Selin
Hägglunds IoFK
13:5010:293:19Brons
5
Joel Sjödin
OK Nipan
14:3511:034:04Brons
 
H10 1160 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Isak Eriksson
OK Nolaskogsarna
11:169:430:00Brons
2
Elis Sjödin
OK Nipan
13:0511:171:49Brons
 
D40 2160 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jeanette Rönnberg
Kramfors-Alliansen
25:3111:490:00Brons
2
Lena Dahlberg
OK Nolaskogsarna
29:5013:494:19Brons
3
Susanne Mikaelsson
Husums IF OK
31:0714:245:36Brons
4
Marita Söderlind
Hägglunds IoFK
34:0915:498:38Brons
 
H40 2400 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Clas Engström
OK Nolaskogsarna
20:458:390:00Brons
2
Per Molin
Härnösands OK
21:389:010:53Brons
 
D45 2120 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Susanne Rantakoko
OK Nipan
26:1512:230:00Brons
2
Anette Andersson
OK Nolaskogsarna
30:3814:274:23Brons
 
H45 2400 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Inge Sundell
OK Branten
22:389:260:00Brons
2
Torbjörn Westman
Härnösands OK
25:2010:332:42Brons
 
D50 2120 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agnetha Fredriksson
Kramfors-Alliansen
22:3610:400:00Brons
2
Märta Molin
Härnösands OK
23:1210:570:36Brons
3
Inger Edin
Sidensjö IK
27:5613:115:20Brons
4
Birgitta Strandberg
Skogslöparna
28:3513:295:59Brons
5
Vivianne Edblom
Hägglunds IoFK
36:2017:0813:44
 
H50 2120 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jörgen Edin
Sidensjö IK
18:078:330:00Brons
2
Lennart Strandberg
Skogslöparna
19:119:031:04Brons
3
Eero Niemi
Skogslöparna
26:0312:177:56Brons
 
D55 1830 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carin Nordin
Skogslöparna
31:0216:570:00Brons
2
Rosita Blidefalk
OK Nipan
43:5323:5912:51Brons
 
H55 2120 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Windling
Härnösands OK
20:259:380:00Brons
2
Ingmar Andersson
OK Nolaskogsarna
22:1110:281:46Brons
3
Leif Strandberg
Skogslöparna
23:5511:173:30Brons
4
Leif Selling
Härnösands OK
24:1311:253:48Brons
 
H60 1830 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lennart Vedin
OK Branten
18:5010:170:00Brons
2
Per Sundin
Skogslöparna
20:3911:171:49Brons
3
Stig Blidefalk
OK Nipan
21:5912:013:09Brons
4
Bertil Nordin
Skogslöparna
22:2212:133:32Brons
 
D65 1460 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Monica Krig
OK Nipan
21:5815:030:00Brons
2
Anne-Marie Byström
Sidensjö IK
23:2316:011:25Brons
3
Birgit Gunnarsson
Kramfors-Alliansen
23:5116:201:53Brons
Britt Bölenius
OK Branten
Ej godkänd
 
H65 1830 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustav Krig
OK Nipan
20:0811:000:00Brons
2
Lennart Korén
OK Branten
23:2312:473:15Brons
3
Christer Silfvernagel
Härnösands OK
23:2912:503:21Brons
Torsten Westman
OK Nolaskogsarna
Ej godkänd
 
H70 1460 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Lind
Kramfors-Alliansen
18:3912:460:00Brons
2
Bo Olsson
Härnösands OK
20:5514:202:16Brons
Sten Eriksson
OK Branten
Ej godkänd
 
Öppen 1 1160 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elmina Mohlin
Härnösands OK
27:4523:550:00Brons
2
Anne Gyllenberg
OK Branten
31:2027:013:35Brons
 
Öppen 3 1550 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Hansson
Härnösands OK
15:3010:000:00Brons
2
Lillemor Eriksson
OK Nolaskogsarna
17:0611:021:36Brons
3
Ulrik Vestin
Sidensjö IK
22:5914:507:29
4
Amanda Bengtsson
OK Vilse 87
23:5415:258:24
5
Emil Vestin
Sidensjö IK
24:2015:428:50
6
Karin Holmberg
Kramfors-Alliansen
31:0720:0515:37
 
Öppen 5 2230 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Olofsson
Sidensjö IK
32:4514:410:00Brons
2
Lars Holmberg
Kramfors-Alliansen
44:5820:1012:13
Stina Edin
Sidensjö IK
Ej godkänd