Höglands Ol Anneberg

2010-08-12

Arrangör: Annebergs GIF

Nivå:
Klubb
Anmälda:
100
Form:
Individuell
Startande:
100
Distans:
Medel
Fullföljande:
95
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Bana 1 1830 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pelle Hedemo
Sol Tranås
15:328:290:00
2
Josef Samuelsson
OK 64 Torpa
19:2110:343:49
3
Calle Hedemo
Sol Tranås
20:2411:094:52
4
Svan Oskar
Eksjö SOK
21:4011:506:08
5
Emma Eriksson
Annebergs GIF
21:5311:576:21
6
Martin Eriksson
Annebergs GIF
24:2313:198:51
7
David Nero
Nässjö OK
24:3813:289:06
8
Svan Simon
Eksjö SOK
25:0513:429:33
9
Gustaf Härold
Sol Tranås
25:4414:0410:12
10
Fredrik Cole
Väsby OK
27:1214:5211:40
11
Neimi Selma
Emmaboda Verda OK
30:0816:2814:36
12
Nero Adam
Nässjö OK
39:3621:3824:04
12
Robert Cole
Väsby OK
39:3621:3824:04
14
Alma Gustafsson
SOK Aneby
49:1026:5233:38
14
Ebba Rosander
SOK Aneby
49:1026:5233:38
 
Bana 2 2760 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ebba Lindman
Nässjö OK
27:3710:000:00
2
Veronica Sahlin
Nässjö OK
27:4610:040:09
3
Gustav Hjellström
Gränna-Bygdens OK
32:5111:545:14
4
Arne Nilsson
OK 64 Torpa
34:1412:246:37
5
Eric Berlin
Trollhättans SOK
38:5814:0711:21
6
Olof Walfridsson
SOK Aneby
41:4515:0814:08
7
Rita Aspelund
Nässjö OK
45:3916:3218:02
8
Schmidt Lukas
Annebergs GIF
45:4416:3418:07
9
Schmidt Elisa
Annebergs GIF
46:0816:4318:31
 
Bana 3 3870 meter19 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sanna Fasth
Boxholm-Mjölby OL
27:317:070:00
2
Jens Fasth
Boxholm-Mjölby OL
30:117:482:40
3
Adam Hansson
OK 64 Torpa
31:588:164:27
4
Anna-Karin Argus-J
Sol Tranås
33:488:446:17
5
Lovisa Härold
Sol Tranås
37:539:4710:22
6
Hagelberg Elisabeth
Eksjö SOK
37:599:4910:28
7
Erno Hugosson
Nässjö OK
40:3310:2913:02
8
Aleksander Samuelsson
OK 64 Torpa
42:0610:5314:35
9
Fast Annika
Boxholm-Mjölby OL
45:2911:4517:58
10
Peter Svahn
Eksjö SOK
46:0111:5318:30
11
Olle Hedemo
Sol Tranås
46:1511:5718:44
12
Inger Englund
IFK Sävsjö
46:2111:5918:50
13
Leif Andersson
Nässjö OK
50:3113:0323:00
14
Sven Ireståhl
Sol Tranås
50:4213:0623:11
15
Liselott Sigby
Ölmstads IS
51:2313:1723:52
16
Hampus Lindman
Nässjö OK
56:0614:3028:35
17
Halvarsson Bernt
Nässjö OK
59:1115:1831:40
Gun Henriksson
Eksjö SOK
Ej godkänd
Daniel Granat Jämting
SOK Aneby
Ej godkänd
 
Bana 4 2920 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven Karlsson
Eksjö SOK
31:3910:500:00
2
Gunnar Karlsson
Eksjö SOK
32:3111:080:52
3
Uno Karlsson
SOK Aneby
35:2612:083:47
4
Linnéa Axelsson
Sol Tranås
37:0812:435:29
5
Hans Samuelsson
OK 64 Torpa
38:5313:197:14
6
Mikael Axelsson
Sol Tranås
40:5214:009:13
7
Markus Nordmark
Nässjö OK
42:2714:3210:48
8
Forsmark Robin
Forserums SOK
43:5215:0112:13
9
Rolf Nilsson
Forserums SOK
44:4015:1813:01
10
Nils-Birger Johansson
Sol Tranås
44:4915:2113:10
11
Marica Härold
Sol Tranås
45:4315:3914:04
12
Anette Olsson
Eksjö SOK
53:4818:2522:09
Karin Öhlin
SOK Aneby
Ej godkänd
 
Bana 5 4540 meter32 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Sandlund
OK Njudung
39:578:480:00
2
Arne Klintberg
Eksjö SOK
40:028:490:05
3
Li Ndström Emil
Sol Tranås
42:309:222:33
4
Erik Jan-Olof Eriksson
Annebergs GIF
42:539:272:56
5
Klintberg Therse
Eksjö SOK
43:259:343:28
6
Andreas Niemi
Emmaboda Verda OK
43:489:393:51
7
David Karlsson
OK 64 Torpa
43:519:403:54
8
Conny Simonsson
Gränna-Bygdens OK
47:2410:267:27
9
Josefine Klintberg
Eksjö SOK
47:5810:348:01
10
Anton Erickson
Bodafors OK
48:3510:428:38
11
Adam Erickson
Bodafors OK
49:0310:489:06
12
Carina Rosen
Annebergs GIF
50:2711:0710:30
13
Per Sandlund
OK Njudung
51:3711:2211:40
14
Åsa Henriksson
Eksjö SOK
51:4811:2511:51
15
Peter Englund
IFK Sävsjö
52:2311:3212:26
16
Camilla Eklöf
Annebergs GIF
53:3411:4813:37
17
Lars Kjellström
Gränna-Bygdens OK
53:4011:4913:43
18
Sven Käck
Sol Tranås
53:4111:4913:44
19
Anton Hansson
Nässjö OK
54:0311:5414:06
20
Kenneth Andersson
Nässjö OK
54:3212:0114:35
21
Stefan Reiver
Bodafors OK
55:3012:1315:33
22
Tommy Olausson
SOK Aneby
56:3912:2916:42
23
Philip Hjellström
Gränna-Bygdens OK
59:3313:0719:36
24
Håkan Löfgren
Eksjö SOK
67:2714:5127:30
25
Henrik Jörnling
Eksjö SOK
69:1815:1629:21
26
Maritha Henriksson
Eksjö SOK
69:5015:2329:53
27
Lennart Eriksson
Sol Tranås
70:2215:3030:25
28
Oskar Syd
Sol Tranås
71:5115:5031:54
29
Adam Persson
Eksjö SOK
73:0316:0533:06
30
Agneta Berlin
Trollhättans SOK
75:0716:3335:10
30
Clara Berlin
Trollhättans SOK
75:0716:3335:10
Peter Sahlin
Nässjö OK
Ej godkänd
 
Bana 6 7820 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gabriel Ireståhl
Sol Tranås
60:017:400:00
2
Simon Lennermo
Nässjö OK
63:088:043:07
3
Mats Johansson
Sol Tranås
64:548:184:53
4
Måns Lennermo
Nässjö OK
67:198:367:18
5
Lars-Gunnar Nilsson
Eksjö SOK
74:509:3414:49
6
Tommy Ljungdahl
IK Hakarpspojkarna
75:129:3715:11
7
Elin Svensson
Nässjö OK
76:339:4716:32
8
Magnus Svensson
Nässjö OK
76:349:4716:33
9
Conny Bruhn
Boxholm-Mjölby OL
78:4110:0418:40
10
Erika Hugoson
Nässjö OK
84:1010:4624:09
11
Persson Frida
Mora
113:2814:3153:27
Eric Hansson
Nässjö OK
Ej godkänd