Aprilnatten

2004-04-02

Arrangör: OK Löftan

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
81
Form:
Masstart
Startande:
75
Distans:
Natt
Fullföljande:
57
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
H21 7540 meter6 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Johansson
OK Löftan
59:507:560:00Guld
2
Mattias Carlsson
IK Trenne Ullared
62:128:152:22Guld
3
Anders Johansson
IK Trenne Ullared
72:059:3412:15Silver
4
Stefan Ring
OK Löftan
78:2910:2518:39Silver
Mats Eliasson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
Johan Hedlund
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
 
D20 4850 meter4 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
61:5012:450:00Guld
2
Lisa Engström
Lerums SOK
70:4414:358:54Silver
Emma Jakobsson
OK Nackhe
Ej godkänd
Lina Svensson
Stigmännen Karlshamns OK
Ej godkänd
 
H20 6020 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Svanberg
OK Löftan
67:5911:180:00Guld
2
Erik Schultz
OK Löftan
74:2912:226:30Guld
3
Sebastian Hasselblom
FK Friskus-Varberg
106:3417:4238:35
 
D16 3400 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Isaksson
OK Löftan
48:3214:160:00Mästare
2
Anna Månsson
OK Löftan
48:3814:180:06Mästare
3
Elena Orrlöv
Frölunda OL
61:2518:0412:53Guld
Charlotte Agrell
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
 
D14 3180 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Johansson
OK Löftan
35:2611:090:00Elit
2
Ylva Fonselius
IF Marin Väst
52:3716:3317:11Silver
 
H14 3180 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christian Nilsson
OK Löftan
34:5811:000:00Elit
2
Johan Antonsson
OK Löftan
35:1411:050:16Elit
3
Erik Gustafsson
OK Nackhe
35:2511:080:27Elit
4
Richard Sjöholm
Ringsjö OK
36:0411:211:06Elit
5
Tomas Axelson
OK Löftan
48:2115:1213:23Silver
 
D12 2790 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Månsson
OK Löftan
27:409:550:00Guld
2
Linda Johansson
OK Löftan
33:0411:515:24Silver
3
Linnéa Thörnqvist
Frölunda OL
40:4614:3713:06Brons
 
H12 2790 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joel Johnsson
OK Nackhe
37:3513:280:00Guld
2
Martin Malmström
Ätrans IF
39:4014:132:05Guld
3
Erik Classon
OK Orinto
44:1515:526:40Silver
 
D35 3840 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Lindholm
Fjärås AIK
56:3214:430:00Guld
2
Elisabet Månsson
OK Löftan
69:5618:1313:24Silver
3
Ulrika Johansson
OK Löftan
73:0319:0116:31Silver
Anna-Lena Nyth
OK Nackhe
Ej godkänd
 
H35 6020 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Mars
Kinnaströms SK
57:589:380:00Guld
2
Bengt Johansson
FK Friskus-Varberg
63:4310:355:45Guld
3
Bengt Classon
OK Orinto
73:3212:1315:34Silver
4
Tomas Tranberg
Kinnaströms SK
85:1914:1027:21
 
H45 4850 meter7 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn-Olof Waldemarsson
OK Nackhe
50:1210:210:00Guld
2
Bo Edespong
FK Friskus-Varberg
67:4513:5817:33Silver
3
Ingvar Jakobsson
OK Nackhe
68:1214:0418:00Silver
4
Jan-Olof Bengtsson
FK Friskus-Varberg
91:3818:5441:26
Björn Engström
Lerums SOK
Ej godkänd
Björn Nilsson
OK Nackhe
Ej godkänd
Tommy Johnsson
OK Nackhe
Ej godkänd
 
H55 3840 meter12 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingemar Arnesson
IK Dran
49:2912:530:00Guld
2
Christer Westberg
IFK Göteborg
56:2614:426:57Silver
3
Christer Samuelsson
OK Löftan
61:5016:0612:21Silver
4
Torbjörn Wikström
OK Nackhe
62:4216:2013:13Silver
5
Göran Eliasson
OK Nackhe
69:2418:0419:55Silver
6
Tommy Pedersen
OK Orinto
73:0419:0223:35
7
Kent Olausson
OK Orinto
74:5619:3125:27
8
Lars Anebreid
Falkenbergs OK
83:4621:4934:17
Alf Johansson
Falkenbergs OK
Ej godkänd
Kurt Ekberg
OK Orinto
Ej godkänd
Gunnar Karlsson
Ätrans IF
Ej godkänd
Gösta Lindqvist
OK Löftan
Ej godkänd
 
H65 3400 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arne Fredholm
Frölunda OL
70:2520:430:00Guld
2
Arvid Johansson
OK Nackhe
74:3621:564:11Guld
3
Bertil Andersson
FK Friskus-Varberg
74:4621:594:21Guld
4
JB Larsson
OK Löftan
80:3823:4310:13Silver
Totte Holm
OK Räven
Ej godkänd
 
Öppen 2 2790 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Halvarsson
Fjärås AIK
49:1817:400:00Brons
2
Gunbritt Andersson
FK Friskus-Varberg
64:0522:5814:47Brons
 
Öppen 4 3180 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Leif Stenström
OK Nackhe
53:4716:550:00Brons
2
Majvi Semborn
OK Nackhe
70:3422:1116:47Brons
2
Bertil Karlsson
OK Nackhe
70:3422:1116:47Brons
 
Öppen 7 3400 meter4 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Göran Andersson
FK Friskus-Varberg
61:5318:120:00Brons
Mikael Oskarsson
OK Nackhe
Ej godkänd
Conny Wernersson
OK Orinto
Ej godkänd
Ragnar Fallström
Lerums SOK
Ej godkänd
 
Öppen 8 4850 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Berglund
OK Skogshjortarna
68:0014:010:00Brons
2
Terese Johansson
IF Rigor
68:0614:020:06Brons
2
Lena Melvinsdotter
IF Rigor
68:0614:020:06Brons
Lars Edberg
OK Nackhe
Ej godkänd