OK Triangeln Kortdistans

2002-09-08

Arrangör: OK Triangeln

Nivå:
Nationell
Anmälda:
388
Form:
Individuell
Startande:
343
Distans:
Medel
Fullföljande:
319
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 3100 meter25 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Åsander
OK Linné
1:430:330:00Guld
2
Annica Svensson
Rånäs OK
2:170:440:34Guld
3
Charlotte Lindkvist
OK Denseln
2:570:571:14Guld
4
Eva Hallsten
IFK Lidingös Skid o OK
4:061:192:23
5
Helene Gustafsson
OK Linné
4:111:212:28
6
Emelie Agnedal
OK Linné
6:482:125:05
7
Rebecka Österberg
OK Linné
7:082:185:25
8
Helena Nordin
Skogslöparna
7:222:235:39
9
Elisabeth Nilsson
IF Thor
8:422:486:59
10
Natalie Egli
Söders-Tyresö
8:572:537:14
11
Jessica Söllvander
OK Roslagen
12:274:0110:44
12
Sofi Thorsell
IF Thor
12:564:1011:13
13
Maria Swenning
OK Linné
14:344:4212:51
14
Marie Berggren
Surahammars SOK
15:114:5413:28
15
Åsa Berg
Sigtuna OK
17:025:3015:19
16
Jennie Larsson
OK Enen
17:225:3615:39
17
Caroline Axnér
IF Thor
18:145:5316:31
18
Elin Hjertson
OK Linné
18:285:5716:45
19
Stina Åberg
OK Linné
20:156:3218:32
20
Anna Jansson
Rånäs OK
21:457:0120:02
Pernilla Svedin
OK Roslagen
Ej godkänd
Sofia Söllvander
OK Rodhen
Ej godkänd
Annika Ridell
IF Thor
Ej godkänd
Johanna Svensson
IF Thor
Ej godkänd
Sofie Johansson
Tierps SOK
Ej godkänd
 
H21 4000 meter57 startande, 54 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristoffer Larsson
OK Enen
1:000:150:00Guld
2
Jörgen Ohlin
OK Linné
1:280:220:28Guld
3
Jonas Nordström
OK Roslagen
2:170:341:17
4
Tobias Johansson
Falköpings AIK
2:210:351:21
5
Thomas Källberg
OK Roslagen
2:240:361:24
6
Anders Boström
OK Linné
2:470:421:47
7
Johan Jakobsson
OK Roslagen
3:020:462:02
8
Lars Magnusson
OK Linné
3:130:482:13
9
Markus Klevegård
IF Thor
3:300:532:30
10
Jonas Eriksson
Rånäs OK
3:390:552:39
11
Johan Lindahl
Rotebro IS
3:400:552:40
12
Johan Nordström
Tierps SOK
3:480:572:48
13
Andreas Hjertson
OK Linné
3:500:582:50
14
Torgny Rundlöf
Väsby OK
4:011:003:01
15
Ola Hultin
OK Roslagen
4:031:013:03
16
Roine Andersson
Rånäs OK
4:181:053:18
17
Rickard Lindkvist
OK Denseln
4:211:053:21
18
Tommy Gustavsson
Rånäs OK
4:281:073:28
19
Björn Ljunggren
Söders-Tyresö
4:481:123:48
20
Mikael Nordström
Rånäs OK
4:551:143:55
21
Andreas Pousette
Rånäs OK
5:031:164:03
22
Thomas Ohlin
Rånäs OK
5:081:174:08
23
John Solbreck
OK Roslagen
5:281:224:28
24
Olof Borell
OK Linné
5:471:274:47
25
Anders Ohlin
Rånäs OK
5:531:284:53
26
Pål Skogtjärn
OK Linné
6:021:315:02
27
Tomas Stenström
Västerbergslagens OL
6:081:325:08
28
Christian Grape
Länna IF
6:091:325:09
29
Roger Andersson
Rånäs OK
6:171:345:17
30
Johan Andersson
OK Linné
6:191:355:19
31
Johan Häll
IF Thor
6:301:385:30
32
Mattias Eriksson
Rånäs OK
6:341:395:34
33
Per Åhgren
IF Thor
7:331:536:33
34
Oskar Forsberg
Umeå OK
7:351:546:35
35
Per Andersson
OK Linné
7:411:556:41
36
Petter Ranefall
IF Thor
7:531:586:53
37
Ove Eriksson
OK Roslagen
7:582:-16:58
38
Mathias Tärnlund
OK Linné
8:032:017:03
39
Otto Lundman
OK Roslagen
8:082:027:08
40
Lars Ohlin
Rånäs OK
8:582:157:58
41
Torbjörn Johansson
IF Thor
9:042:168:04
42
Mats Åberg
OK Linné
9:302:238:30
43
Patrik Blidefalk
Västerås SOK
9:342:248:34
44
Magnus Ohlin
Rånäs OK
9:442:268:44
45
Björn Rundlöf
Väsby OK
9:522:288:52
46
Rikard Kjellberg
OK Linné
10:262:379:26
47
Dan Hörnell
OK Linné
10:382:409:38
48
Christer Eriksson
OK Linné
10:532:439:53
49
Josef Nordlund
OK Linné
12:273:0711:27
50
Johan Axelsson
Tierps SOK
12:353:0911:35
51
Torbjörn Svensk
OK Hällen
16:014:0015:01
52
Johan Näsman
IFK Lidingös Skid o OK
21:035:1620:03
53
Jonas Eklund
OK Roslagen
21:595:3020:59
54
Tommy Lindberg
OK Roslagen
23:145:4922:14
Patrik Eklund
IF Thor
Ej godkänd
Anders Wänstrand
Långhundra IF
Ej godkänd
Timo Suppi
OK Triangeln
Ej godkänd
 
D20 3000 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Hermansson
OK Linné
0:330:110:00
 
D18 3000 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emeli Hermansson
OK Linné
1:060:220:00Guld
2
Johanna Karlsson
OK Linné
17:535:5816:47
Karin Janerås
OK Linné
Ej godkänd
 
H18 3500 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Sjölander
OK Rodhen
9:542:500:00
 
D16 2300 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Josefin Karlsson
OK Linné
1:220:360:00Mästare
2
Annie Axelsson
OK Linné
3:261:302:04Silver
3
Malin Jansson
Rånäs OK
4:171:522:55Järn
4
Frida Hjertson
OK Linné
5:402:284:18Järn
5
Micaela Söllvander
OK Rodhen
8:203:376:58Järn
6
Hanna Falk
IF Thor
13:105:4311:48Järn
7
Kristina Rosén
OK Triangeln
13:325:5312:10Järn
8
Linda Grape
Länna IF
20:378:5819:15Järn
 
H16 3300 meter6 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Elnerud
Sigtuna OK
1:320:280:00Mästare
2
Andreas Ackelman
OK Enen
12:363:4911:04Järn
3
Per Björklund
IF Thor
14:104:1812:38Järn
4
Kristoffer Eklund
Rånäs OK
18:195:3316:47Järn
Johan Dahlin
OK Enen
Ej godkänd
Erik Olsson
OK Enen
Ej godkänd
 
D14 2250 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Matilda Hellblom
Heby AIF
2:010:540:00Elit
2
Evelina Nilsson
OK Linné
4:542:112:53Silver
3
Matilda Boije
OK Enen
7:113:125:10Järn
4
Karin Hedberg
OK Linné
8:413:526:40Järn
5
Hanna S Sjöberg
OK Linné
8:513:566:50Järn
6
Alexandra Helin
IF Thor
10:524:508:51Järn
7
Camilla Gustavsson
Rånäs OK
17:407:5115:39Järn
8
Karin Rosén
OK Triangeln
18:108:0416:09Järn
9
Marie Björklund
IF Thor
20:028:5418:01Järn
10
Martina Söllvander
OK Rodhen
20:519:1618:50Järn
 
H14 2400 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kalle Grip
Länna IF
1:150:310:00Elit
2
Erik Wallin
IF Thor
4:031:412:48Järn
3
Jonathan Plahn
OK Enen
4:201:483:05Järn
4
Robert Forsstedt
Söders-Tyresö
8:093:246:54Järn
5
Mattias Olofsson
OK Enen
12:115:0510:56Järn
6
Anton Eriksson
OK Triangeln
14:366:0513:21Järn
7
Emil Nilsson
OK Linné
16:446:5815:29Järn
8
Erik Nordström
Rånäs OK
19:097:5917:54Järn
9
Jesper Björklund
OK Enen
20:268:3119:11Järn
 
D12 2150 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Camilla Krigh
OK Rodhen
1:320:430:00Guld
2
Lotta Johansson
Sigtuna OK
9:234:227:51Järn
3
Angelica Rask
OK Enen
14:136:3712:41Järn
4
Malin Jacobsson
OK Rodhen
15:337:1414:01Järn
5
Ida Lindkvist
OK Denseln
16:197:3514:47Järn
6
Malin Williamsson
Rånäs OK
17:067:5715:34Järn
7
Sofia Wallin
IF Thor
18:168:3016:44Järn
8
Malin Eriksson
Tierps SOK
19:469:1218:14Järn
9
Elin Lind
Tierps SOK
22:5810:4121:26Järn
Johanna Jansson
Rasbo IK
Ej godkänd
 
H12 2150 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kim Svedlund
Häverödals SK
4:522:160:00Guld
2
Tobias Holm
Rasbo IK
6:433:071:51Silver
3
Henrik Rosén
OK Triangeln
14:096:359:17Järn
4
Ola Jansson
Rasbo IK
14:316:459:39Järn
5
Viktor Lindberg
OK Roslagen
15:247:1010:32Järn
6
Nils Jansson
Rasbo IK
16:277:3911:35Järn
7
Fredrik Grape
Länna IF
16:327:4111:40Järn
8
Mattias Pousette
Rånäs OK
17:027:5512:10Järn
9
Tobias Lindberg
OK Roslagen
17:338:1012:41Järn
10
Albin Ridefelt
OK Linné
17:518:1812:59Järn
11
Martin Strömgren
OK Linné
23:3410:5818:42Järn
Andreas Kranse
OK Triangeln
Ej godkänd
 
D10 1900 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ebba Häll
OK Rodhen
8:474:370:00Brons
2
Linda Lindkvist
OK Denseln
13:036:524:16Brons
3
Marie Gustavsson
Rånäs OK
15:578:247:10Järn
4
Emma Johansson
Sigtuna OK
21:1711:1212:30Järn
Julia Molén
OK Triangeln
Ej godkänd
 
H10 1900 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Eriksson
OK Triangeln
12:446:420:00Brons
2
Torbjörn Jacobsson
OK Rodhen
12:456:430:01Brons
3
Niklas Kranse
OK Triangeln
13:247:030:40Brons
4
Fredrik Olofsson
OK Enen
15:017:542:17Brons
5
Mandus Ridefelt
OK Linné
15:248:062:40Brons
6
Pontus Nordström
OK Triangeln
16:298:413:45Brons
7
Frank Karlsson
IF Thor
17:038:584:19Brons
8
Gustav Fredriksson
Länna IF
19:4910:267:05Brons
 
D35 3000 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Strömgren
OK Linné
1:010:200:00Guld
2
Anki Nyström
Länna IF
2:110:441:10Guld
3
Lena Nilsson
OK Linné
5:331:514:32
4
Cathrine Johansson
Tierps SOK
13:584:3912:57
5
Agneta Karlsson
Rånäs OK
14:444:5513:43
6
Carina Nyström
Länna IF
14:584:5913:57
Karin Lind
Tierps SOK
Ej godkänd
 
H35 3500 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Krister Holmstedt
Heby AIF
1:310:260:00Guld
2
Jens Andersson
OK Roslagen
3:060:531:35Brons
3
Ulf K. Rask
OK Enen
5:051:273:34
4
Thomas Jansson
OK Roslagen
5:231:323:52
5
Rolf Andersson
Österfärnebo IF
7:292:085:58
6
Johan Sköld
OK Roslagen
10:042:538:33
7
Stefan Nilsson
OK Linné
19:115:2917:40
 
D40 2900 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christina Åhman-William
Rånäs OK
0:500:170:00Guld
2
Dorothe Spillmann
IF Thor
6:492:215:59
3
Anna-Sofie Lundman
OK Roslagen
15:435:2514:53
4
Marie Öhman
Vallentuna-Össeby OL
20:016:5419:11
5
Carina Jacobsson
OK Rodhen
20:036:5519:13
 
H40 3500 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pär Jansson
IF Thor
7:492:140:00Guld
2
Peter Ridefelt
OK Linné
8:272:250:38Guld
3
Arne Eriksson
Tierps SOK
11:243:153:35Silver
4
Ingemar Gustavsson
Rånäs OK
11:553:244:06Silver
5
Kenneth Öhman
Vallentuna-Össeby OL
12:383:374:49Brons
 
D45 2500 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Marie Eriksson
OK Rodhen
18:207:200:00Guld
2
Christina Ohlin
Rånäs OK
19:147:420:54Guld
3
Monica Ohlin
Rånäs OK
19:537:571:33Guld
 
H45 3300 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pär-Arne Larsson
IF Thor
1:170:230:00Guld
2
Thom Sandvik
Dalaportens OL
3:231:022:06Brons
3
Hans Nordström
Rånäs OK
3:411:072:24Brons
4
Anders Karlsson
OK Linné
5:331:414:16
5
Mats Lundman
OK Roslagen
5:591:494:42
6
Lars Forsstedt
Söders-Tyresö
8:522:417:35
7
Lars Pontén
IF Thor
11:563:3710:39
8
Sven-Erik Levin
Tierps SOK
13:534:1212:36
9
Leif Grape
Länna IF
19:095:4817:52
10
Hans Ohlin
Rånäs OK
22:096:4320:52
 
D50 2500 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Else-Britt Andersson
Rånäs OK
1:150:300:00Guld
2
Christina Hjertson
OK Linné
9:043:387:49
3
Gunlis Larsson
OK Enen
13:125:1711:57
Marita Berg
Sigtuna OK
Ej godkänd
 
H50 3300 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Göran Frisk
Rotebro IS
0:510:150:00Guld
2
Inge Larsson
IF Thor
1:110:220:20Guld
2
Mats-Olof Wallin
IF Thor
1:110:220:20Guld
4
Lars-Erik Hermansson
OK Linné
8:482:407:57
5
Göran Falk
IF Thor
13:594:1413:08
6
Karl Otto Andersson
Heby AIF
19:135:4918:22
 
D55 2300 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna-Stina Nyström
Länna IF
12:265:240:00Guld
2
Elke Wilke-Günther
Tierps SOK
14:446:242:18Guld
3
Ewa Nordlund
Länna IF
15:286:433:02Silver
4
Inger Lund
OK Norden
19:268:277:00Brons
5
Kristina Nygren-Frisk
Rotebro IS
22:379:5010:11
 
H55 3000 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Leif Nordlund
Länna IF
4:261:290:00Guld
2
Torbjörn Atterbrand
Tierps SOK
6:242:081:58Silver
3
Per-Erik Wåhlberg
OK Linné
8:212:473:55
4
Lars Gösta Sören Winge
OK Linné
9:553:185:29
5
Karl-Åke Larsson
OK Enen
10:143:255:48
6
Anders Edling
OK Linné
10:233:285:57
7
Boris Andersson
Rånäs OK
10:393:336:13
8
Ingemar Nygren
Årsunda IF
11:403:537:14
9
Bengt Björk
Årsunda IF
12:084:037:42
10
Lennart Holme
Långhundra IF
12:584:198:32
11
Sören Eriksson
Länna IF
13:084:238:42
12
Bo Westling
Häverödals SK
13:354:329:09
13
Sten Johansson
OK Borgen
14:034:419:37
14
Lars Ahlström
Rasbo IK
14:154:459:49
15
Ola Hedberg
OK Linné
14:224:479:56
16
Ulf Skogtjärn
OK Linné
14:544:5810:28
17
Stig Jönsson
Årsunda IF
15:535:1811:27
18
Lars Johansson
Surahammars SOK
16:025:2111:36
19
Anders Olin
IF Thor
16:175:2611:51
20
Sören Johansson
OK Norden
17:515:5713:25
21
Leif Berg
Sigtuna OK
18:176:0613:51
 
D60 2300 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Margareta Andersson
Rånäs OK
1:020:270:00Guld
2
Barbro Gullberg
OK Linné
6:232:475:21
3
Mona Kankainen
Häverödals SK
13:345:5412:32
4
Britt-Marie Bengtsson
OK Linné
14:346:2013:32
 
H60 2900 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven Stjerndorff
OK Enen
1:000:210:00Guld
2
Bo Lindberg
Rånäs OK
1:010:210:01Guld
3
Folke Lindblom
Heby AIF
6:192:115:19
4
Kurt Boström
OK Linné
7:462:416:46
5
Mats Eriksson
OK Norden
9:123:108:12
6
Urban Gullberg
OK Linné
11:073:5010:07
7
Lars-Erik Karlsson
Rasbo IK
12:294:1811:29
8
Erik Edy Lundqvist
Heby AIF
12:454:2411:45
9
Sven Jacobsson
IF Thor
18:076:1517:07
10
Nils-Olof Uppströmer
Rasbo IK
18:476:2917:47
11
Mats Lind
Tierps SOK
19:136:3818:13
12
Bertil Karlsson
OK Linné
20:547:1219:54
12
Bengt-Åke Andersson
Rånäs OK
20:547:1219:54
14
Lennart Åberg
OK Rodhen
21:017:1520:01
 
D65 2300 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Siv-Britt Andersson
IF Thor
2:221:020:00Guld
2
Gunnel Karlsson
OK Roslagen
15:136:3712:51
Ingegerd Ohlin
Rånäs OK
Ej godkänd
 
H65 2500 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sivert Söderbärg
OK Roslagen
3:341:260:00Guld
2
Martin Engqvist
Upsala IF
5:472:192:13Silver
3
Stig Berggren
Årsunda IF
6:412:403:07Brons
4
Sven Åhrman
Upsala IF
7:002:483:26Brons
5
Per-Urban Bengtsson
OK Linné
7:503:084:16
6
Jan Andersson
IF Thor
11:544:468:20
7
Tryggve Trygg
OK Roslagen
12:184:558:44
8
Sivar Nordström
Tierps SOK
12:455:069:11
9
Rainer Kankainen
Häverödals SK
14:475:5511:13
10
Lennart Eriksson
OK Enen
16:226:3312:48
11
Harry Pettersson
OK Linné
18:347:2615:00
12
Börje Blomquist
Sigtuna OK
23:009:1219:26
Thord Andersson
Rånäs OK
Ej godkänd
 
H70 2300 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tage Abrahamsson
Rånäs OK
3:581:430:00Guld
2
Lennart Nordström
Rimbo SOK
7:153:093:17
3
Sven Karlsson
OK Roslagen
8:143:354:16
4
Sigvard Johansson
Tierps SOK
10:464:416:48
5
Bernt Nilsson
Långhundra IF
11:315:007:33
6
Ragnar Andersson
Häverödals SK
13:205:489:22
7
Olle Andersson
OK Norden
15:526:5411:54
8
Lennart Andersson
Häverödals SK
17:547:4713:56
9
Hans Nordström
Tierps SOK
18:087:5314:10
Berndt Gustavsson
Rånäs OK
Ej godkänd
 
H75 2300 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åke Sandgren
Långhundra IF
2:321:060:00Guld
2
Bertil Ohlin
Rånäs OK
8:513:516:19
3
Karl Erik Pettersson
OK Norden
11:284:598:56
4
Kurt Mattsson
Tierps SOK
13:526:0211:20
5
Holger Öhman
Vallentuna-Össeby OL
16:187:0513:46
 
D21 Motion 2700 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åsa Ridefelt
OK Linné
2:050:460:00Silver
2
Inger Björk
Årsunda IF
17:226:2615:17
 
U1 1900 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Nyman
Rasbo IK
4:052:090:00Järn
2
Hanna Holm
Rasbo IK
4:542:350:49Järn
3
Malin Grape
Länna IF
6:423:322:37Järn
4
Maria Fredriksson
Länna IF
7:343:593:29Järn
5
Emanuel Hellblom
Heby AIF
9:565:145:51Järn
6
Elis Sjögren
Tierps SOK
14:317:3810:26Järn
 
U2 2150 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Nyman
Rasbo IK
20:489:400:00Järn
2
Ida Lindh
Rånäs OK
23:0010:422:12Järn
2
Vaivot Tom
Rånäs OK
23:0010:422:12Järn
 
U3 2250 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristina Karlsson
IF Thor
15:276:520:00Järn
Kim Lindh
Rånäs OK
Ej godkänd
 
U4 2400 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jesper Hultgren
OK Enen
14:236:000:00Järn
 
Inskolning 1900 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Hanna Sjöberg
Gävle OK
GodkändJärn
Simon Sjöhed
Gävle OK
GodkändJärn
Sven Karlsson
IF Thor
GodkändJärn
Olivia Gustafsson
OK Triangeln
GodkändJärn
Stina Nordström
OK Triangeln
GodkändJärn
Johanna Preinitz
OK Triangeln
GodkändJärn
John Preinitz
OK Triangeln
GodkändJärn
Pernilla Wenngren
OK Triangeln
GodkändJärn
Jan Kranse
OK Triangeln
Ej godkänd
 
Öppen 1 1900 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Nyström
IF Thor
17:038:580:00
 
Öppen 2 2150 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elsa Karlsson
IF Thor
3:151:310:00Brons
2
Anne-Marie Ahlqvist
Västerås SOK
11:555:338:40
3
Tomas Borg
IF Thor
12:465:569:31
 
Öppen 5 2700 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sophia Gabrielsson
Söders-Tyresö
1:180:290:00Brons
2
Hans Bernhoff
Klubblös
1:280:330:10Brons
3
Eva Elnerud
Sigtuna OK
2:260:541:08Brons
4
Margaretha Nyström
Länna IF
3:301:182:12
5
Henrik Larsson
IF Thor
5:452:084:27
6
Ylva Karlsson
Tierps SOK
7:122:405:54
7
Anna-Karin Nygren
IF Thor
10:163:488:58
8
Christina Öhman
IF Thor
16:456:1215:27
9
Mattias Larsson
IF Thor
18:106:4416:52
10
Sabiene Karlsson
Häverödals SK
20:527:4419:34
11
Ola Grip
Länna IF
22:008:0920:42
12
Tomas Jansson
Länna IF
22:428:2421:24
Anna Johansson
Sigtuna OK
Ej godkänd
Ylva Nilsson
Heby AIF
Ej godkänd
 
Öppen 8 3500 meter25 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Caroline Nordström
OK Roslagen
1:010:170:00Brons
2
Magnus Nilsson
Heby AIF
1:020:180:01Brons
3
Emma Falk
OK Roslagen
1:040:180:03Brons
4
Niklas Nyström
IF Thor
1:060:190:05Brons
5
Mats Nilsson
Heby AIF
1:180:220:17Brons
6
Per Mattsson
IF Thor
2:310:431:30Brons
7
Lisa Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
5:261:334:25
8
Lars Jönsson
OK Roslagen
5:311:354:30
9
Fredrik Lindell
IF Thor
6:351:535:34
10
Mats Thelin
IF Thor
8:432:297:42
11
Joakim Aldin
OK Denseln
9:412:468:40
12
Jan Andersson
Gävle OK
9:502:498:49
13
Kristina Jansson
Rasbo IK
10:002:518:59
14
Björn Eriksson
OK Roslagen
11:263:1610:25
15
Anders Westerberg
OK Enen
11:313:1710:30
16
Annika Björk
OK Linné
11:453:2110:44
17
Johanna Gullberg
OK Linné
12:093:2811:08
18
Petter Holme
Umeå OK
12:393:3711:38
19
Mats Jacobsson
OK Rodhen
13:293:5112:28
20
David Gustafsson
Upsala IF
16:254:4115:24
21
Per Brahm
IF Thor
19:175:3118:16
22
Anette Sjöberg
Gävle OK
20:445:5519:43
23
Per-Erik Thunström
OK Linné
21:456:1320:44
24
Kjell Nilsson
OK Linné
22:596:3421:58
Mats Olsson
OK Enen
Ej godkänd