Extrem-sprint

2004-04-11

Arrangör: OK Löftan

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
149
Form:
Individuell
Startande:
143
Distans:
Sprint
Fullföljande:
133
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 1640 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elisabeth Bäckström
Hestra IF
21:4013:130:00Brons
2
Malin Johansson
FK Friskus-Varberg
36:2622:1314:46
3
Linda Klasson
Ulricehamns OK
37:3822:5715:58
4
Marie Fransson
Lunds OK
40:5324:5619:13
5
Sara Forsberg
OK Kolmården
48:0829:2126:28
6
Malin Marthinsson
Hylte OK
73:4644:5952:06
 
H21 1790 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristian Palm
IK Hakarpspojkarna
16:089:010:00Brons
2
Maths Carlsson
Tolered-Utby Ol-klubb
21:0411:464:56Brons
3
Thomas Asp
IFK Göteborg
22:0812:226:00Brons
4
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
22:1212:246:04Brons
5
Jonas Hansson
FK Friskus-Varberg
24:4113:478:33
6
Tobias Thorsson
IK Trenne Ullared
25:3614:189:28
7
Oscar Ivarsson
Hestra IF
26:2014:4310:12
8
Mats Eliasson
FK Friskus-Varberg
29:1816:2213:10
9
Magnus Eliasson
FK Friskus-Varberg
29:4016:3413:32
10
Anders Jonsson
IF Marin Väst
30:0116:4613:53
11
Jörgen Ivarsson
Hestra IF
34:4119:2318:33
12
Rasmus Grönlund
Helsingborgs SOK
34:4319:2418:35
13
Klas Pettersson
IF Marin Väst
36:1320:1420:05
14
Anders Sjöberg
OK Reftele
43:2224:1427:14
 
H20 1620 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Forsberg
OK Kolmården
24:3815:120:00Brons
2
Karl Gustavsson
Fjärås AIK
26:0316:051:25Brons
3
Jimmy Johansson
FK Friskus-Varberg
30:4819:016:10Brons
4
Vidar Faxén
IK Stern
31:5119:407:13Brons
 
D16 1260 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Lovén
Halmstad OK
19:5215:460:00Brons
2
Åsa Söderblom
Ätrans IF
19:5915:520:07Brons
3
Kristin Ander
OK Landehof
21:1016:481:18Brons
4
Lisa Åkesson
IK Dran
21:2316:581:31Brons
5
Karin Torstensson
OK Gläntan
21:5817:262:06Brons
6
Lisa Bengtsson
FK Friskus-Varberg
25:2620:115:34Brons
7
Charlotte Agrell
FK Friskus-Varberg
25:3520:185:43Brons
8
Emma Marthinsson
Hylte OK
25:4120:235:49Brons
 
H16 1280 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Backlund
Dalaportens OL
15:1111:520:00Brons
2
Johan Samuelsson
Fagereds IF
19:4715:274:36Brons
3
Simon Georgsson
OK Nackhe
22:4517:467:34Brons
 
D14 1260 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Forsberg
OK Kolmården
19:0015:050:00Brons
2
Hanna Åkesson
IK Dran
19:2915:280:29Brons
3
Hanna Westerberg
IF Marin Väst
19:4115:370:41Brons
4
Malin Settergren
Oskarströms OK
24:2519:235:25Brons
5
Sofie Söderblom
Ätrans IF
25:1220:006:12Brons
6
Linnea Edespong
FK Friskus-Varberg
31:2824:5812:28Brons
7
Lisa Elenström
FK Friskus-Varberg
45:1235:5226:12Järn
8
Johanna Börjesson
FK Friskus-Varberg
52:0341:1933:03Järn
 
H14 1280 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sebastian Birgersson
Kinnaströms SK
16:4513:050:00Brons
2
Joakim Johansson
FK Friskus-Varberg
17:4013:480:55Brons
3
Daniel Samuelsson
Fagereds IF
18:1514:151:30Brons
4
Emil Alexandersson
Stora Tuna IK
20:1715:513:32Brons
5
Richard Svensson
Frölunda OL
20:2715:593:42Brons
6
Erik Gustafsson
OK Nackhe
21:1916:394:34Brons
7
Viktor Waldemarsson
OK Nackhe
24:3419:127:49Brons
8
Lukas Brodin
Hylte OK
28:2922:1511:44Brons
9
Oskar Backlund
Dalaportens OL
30:4824:0414:03Järn
10
Tomas Hansson
Fjärås AIK
31:0224:1514:17Järn
11
Anton Backlund
Säterbygdens OK
42:4833:2626:03Järn
Erik Åkesson
IK Dran
Ej godkänd
 
D12 2030 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tove Alexandersson
Stora Tuna IK
24:4212:100:00Brons
2
Elin Schyberg
Fjärås AIK
25:4012:390:58Brons
3
Kristin Schyberg
Fjärås AIK
29:4714:405:05Brons
4
Amanda Martinsson
Falkenbergs OK
31:4215:377:00Brons
5
Beatrice Birgersson
Kinnaströms SK
36:1217:5011:30Brons
 
H12 2020 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Classon
OK Orinto
19:269:370:00Brons
2
Gustav Martinsson
Hylte OK
24:5612:215:30Brons
3
Martin Malmström
Ätrans IF
32:4116:1113:15Järn
4
David L Johansson
IK Dran
35:2917:3416:03Järn
 
D10 1630 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Backlund
Säterbygdens OK
24:4015:080:00
 
H10 1560 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Samuelsson
Fagereds IF
34:2122:010:00Brons
Rasmus Bäckström
Hestra IF
Ej godkänd
 
D35 1660 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Nordvall
OK Kolmården
29:0817:330:00Brons
2
Margareta Johansson
Halmstad OK
30:4918:341:41Brons
3
Christina Söderblom
FK Friskus-Varberg
31:4219:062:34Brons
4
Marianne Klasson
Ulricehamns OK
52:0031:2022:52
5
Monica Isaksson
Fjärås AIK
79:5348:0750:45
Ingrid Alexandersson
Stora Tuna IK
Ej godkänd
 
H35 1640 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Wilhelmsson
OK Dacke
17:3010:400:00Brons
2
Bengt Johansson
FK Friskus-Varberg
20:2612:282:56Brons
3
Christer Borg
Göteborg-Majorna OK
20:3712:343:07Brons
4
Mikael Backlund
Dalaportens OL
21:2013:003:50Brons
5
Bengt Classon
OK Orinto
30:3518:3913:05
6
Michael Svensson
Frölunda OL
32:5920:0715:29
7
Mikael Martinsson
Falkenbergs OK
49:1630:0231:46
Magnus Backlund
Säterbygdens OK
Ej godkänd
 
H45 1660 meter11 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas Georgsson
OK Nackhe
17:4010:390:00Brons
2
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
19:4411:532:04Brons
3
Per Andersson
OK Orinto
21:0512:423:25Brons
4
Bo Herdersson
OK Mark
21:4813:084:08Brons
5
Björn-Olof Waldemarsson
OK Nackhe
27:0016:169:20
6
Kjell Olof Ehrencrona
IFK Göteborg
27:2416:309:44
7
Anders Settergren
Oskarströms OK
27:4616:4410:06
8
Mats Tellqvist
Halmstad OK
32:3419:3714:54
9
Anders Isaksson
Fjärås AIK
34:5621:0317:16
Hans-Erik Elenström
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
Sven-Erik Molander
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
 
D55 1100 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulla Hellman
Sundsvalls OK
30:4127:540:00Brons
2
Inga Gustavsson
IK Uven
32:5329:542:12Brons
3
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
33:1730:152:36Brons
4
Ylva Häggström
IF Rigor
35:0731:554:26Brons
Sinikka Kukkohovi
Anderstorps OK
Ej godkänd
 
H55 1290 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karl-Gustaf Däldehög
Fjärås AIK
21:4116:490:00Brons
2
Bernt Håkan Carlsson
IK Dran
24:3519:032:54Brons
3
Lennart Gustavsson
IK Uven
28:1721:566:36Brons
4
Christer Westberg
IFK Göteborg
31:5724:4610:16
5
Magne Hagström
Frölunda OL
33:5526:1812:14
6
Anders Olin
IF Thor
38:2629:4816:45
7
Ingmar Eriksson
Falkenbergs OK
40:3431:2718:53
8
Sune Mentor
Göteborg-Majorna OK
45:3635:2123:55
9
Gunnar Hellman
Sundsvalls OK
46:0235:4124:21
10
Hans Forsberg
OK Kolmården
47:2736:4725:46
11
Steffen Häggström
IF Rigor
48:1437:2326:33
Bengt Mattsson
OK Orinto
Ej godkänd
 
D65 1280 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnel Börjesson
IK Uven
25:3219:570:00Brons
2
Vivi-Anne Bylund
Rydboholms SK
27:4721:422:15Brons
3
Eina-Britt Kappfjell
IK Dran
31:4624:496:14Brons
4
Mildred Josefsson
Rydboholms SK
41:5332:4316:21
5
Ann-Marie Nilsson
IK Ymer
58:4545:5433:13
6
Gunvor Håkansson
Skene Sim o IS
60:1647:0534:44
 
H65 1100 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arnfinn Kappfjell
IK Dran
26:5624:290:00Brons
2
Ingvar Josefsson
Rydboholms SK
32:2729:305:31Brons
3
Nils Andersson
Skene Sim o IS
41:3237:4514:36
4
Lennart Nilsson
IK Ymer
46:1442:0219:18
5
Totte Holm
OK Räven
56:3551:2629:39
6
Sven Håkansson
Skene Sim o IS
64:0458:1537:08
 
Inskolning 1420 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Albin Bäckström
Hestra IF
GodkändJärn
Lovisa Johansson
IK Dran
GodkändJärn
Björn Samuelsson
Fagereds IF
GodkändJärn
 
Öppen 1 1410 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Karlsson
IK Dran
34:0924:130:00Brons
2
Ulla Hallgren
OK Skogshjortarna
39:2327:565:14Brons
3
Erik Elenström
FK Friskus-Varberg
61:5943:5827:50
Karin Settergren
Oskarströms OK
Ej godkänd
 
Öppen 2 2030 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ronny Ragnarsson
Skene Sim o IS
30:2815:000:00Brons
2
Torbjörn Hess-Petersen
Kinnaströms SK
36:2417:565:56Brons
 
Öppen 4 2560 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niklas Larsson
FK Herkules
36:5814:260:00Brons
2
Kerstin Larsson
Hylte OK
43:0016:486:02Brons
3
Ylva Larsson
Fjärås AIK
43:5717:106:59Brons
4
Annika Marthinsson
Hylte OK
45:3117:478:33Brons
5
Peter Åkesson
IK Dran
49:5819:3113:00
6
Monica Åkesson
IK Dran
51:5620:1714:58
 
Öppen 8 2420 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jakob Carlsson
Fjärås AIK
40:4716:510:00Brons
2
Göran Andersson
FK Friskus-Varberg
47:2119:346:34Brons
3
Susanne Johansson
Fjärås AIK
59:2024:3118:33
4
Stig Karlsson
IK Dran
68:3128:1927:44
5
Anders Westerberg
IF Marin Väst
69:2528:4128:38
6
Jan Carlsson
Fjärås AIK
76:0731:2735:20
Marianne Faxén
IK Stern
Ej godkänd