SM Natt

2006-09-12

Arrangör: OK Pan-Kristianstad

Nivå:
Nationell
Anmälda:
332
Form:
Individuell
Startande:
301
Distans:
Natt
Fullföljande:
280
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 9200 meter36 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Svensson
OK Hällen
78:048:290:00Guld
2
Kajsa Nilsson
FK Göingarna
78:528:340:48Guld
3
Sofie Johansson
OK Linné
79:178:371:13Guld
4
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
79:288:381:24Guld
5
Jenny Håkansson
OK Orion
81:488:533:44Guld
6
Carina Svensson
Eksjö SOK
85:229:177:18Guld
7
Lena Gillgren
Stora Tuna IK
87:199:299:15Silver
8
Petra Thomasson
Leksands OK
87:499:339:45Silver
9
Cecilia Thomasson
Ulricehamns OK
87:559:339:51Silver
10
Annika Björk
OK Linné
88:349:3810:30Silver
11
Sofia Holmgård
Kils OK
88:479:3910:43Silver
12
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
89:259:4311:21Silver
13
Maria Bergkvist
IFK Moras OK
90:179:4912:13Silver
14
Pia Olsson
OK Pan-Kristianstad
90:239:4912:19Silver
15
Anna Olsson
Lunds OK
92:3610:0414:32Silver
16
Sara Svensson
OK Pan-Kristianstad
93:2810:1015:24Silver
17
Emma Andersson
Ärla IF
95:1010:2117:06Silver
18
Stina Jansson
Främmestads IK
95:1410:2117:10Silver
19
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
96:2010:2818:16Silver
20
Annika Ridell
IF Thor
96:3010:2918:26Silver
21
Susanne Rutqvist
IFK Umeå
96:4610:3118:42Silver
22
Linda Byström
IF Thor
97:1310:3419:09Silver
23
Alexandra Vejedal
Ulricehamns OK
97:2510:3519:21Silver
24
Johanna Lindberg
OK Denseln
97:3610:3719:32Silver
25
Sara Helander
Domnarvets GOIF
98:3710:4320:33Silver
26
Marie Svensson
OK Pan-Kristianstad
99:3110:4921:27Silver
27
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK
100:0110:5221:57Silver
28
Katarina Lindén
OK Gynge
100:3710:5622:33Silver
29
Louise Göthfors
Järfälla OK
103:2911:1525:25Silver
30
Helena Lindén
Växjö OK
103:3711:1625:33Silver
31
Anna-Karin Mattsson
Skattkärrs IF
104:0611:1926:02Silver
32
Eva-Lotta Bengtsson
Rävetofta OK
116:1412:3838:10Brons
33
Marie Fransson
Lunds OK
126:1013:4348:06
Ida Thuresson
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
Charlotte Lindkvist
OK Denseln
Ej godkänd
Hanna Svensson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
H21 12400 meter53 startande, 50 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Asp
IFK Göteborg
81:526:360:00Guld
2
Andreas Jansson
IK Hakarpspojkarna
83:106:421:18Guld
3
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
83:286:441:36Guld
4
Jonn Are Myhren
Södertälje-Nykvarn Orientering
84:146:482:22Guld
5
Erik Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
85:146:523:22Guld
6
Pavlo Ushkvarok
Stora Tuna IK
85:546:564:02Guld
7
Mikael Nordström
OK Linné
85:596:564:07Guld
8
Erik Engstrand
IFK Göteborg
86:416:594:49Guld
9
Anders Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
87:087:025:16Guld
10
Fredrik Persson
OK Pan-Kristianstad
87:217:035:29Guld
11
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
87:427:045:50Guld
12
Håkan Öhlund
IK Hakarpspojkarna
87:477:055:55Guld
13
Mats Troeng
OK Linné
88:147:076:22Guld
14
Henrik Eliasson
IFK Göteborg
88:407:096:48Guld
15
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
88:417:096:49Guld
16
Lars Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
88:497:106:57Guld
17
Robbin Kantarp
OK Hällen
89:387:147:46Guld
18
Tommy Lindberg
OK Roslagen
90:187:178:26Guld
19
Tomas Stenström
OK Linné
90:237:178:31Guld
20
Linus Kaisajuntti
IFK Lidingös Skid o OK
90:337:188:41Guld
21
Erik Modig
OK Pan-Kristianstad
91:087:219:16Silver
22
William Lind
Sävedalens AIK
91:507:249:58Silver
23
Anders Bennitz
OK Renen
92:427:2910:50Silver
24
Erik Rost
Malungs OK Skogsmårdarna
92:437:2910:51Silver
25
Crister Nygren
IF Thor
93:317:3311:39Silver
26
Andreas Johansson
IFK Göteborg
94:307:3712:38Silver
27
Mattias Millinger
Västerås SOK
95:027:4013:10Silver
28
Anders Boström
Järfälla OK
95:097:4013:17Silver
29
Björn Ljunggren
OK Hammaren
95:297:4213:37Silver
30
Lars-Håkan Bengtsson
Gävle OK
95:327:4213:40Silver
31
Jörgen Ohlin
OK Linné
96:417:4814:49Silver
32
Ulrik Imberg
OK Linné
97:047:5015:12Silver
33
Tomas Unander
Sundsvalls OK
97:187:5115:26Silver
34
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
98:277:5616:35Silver
35
Daniel Nilsson
OK Skogsfalken
98:407:5716:48Silver
36
Simon Svensson
OK Pan-Kristianstad
99:308:0117:38Silver
37
Martin Hammarberg
Malungs OK Skogsmårdarna
100:278:0618:35Silver
38
Reuben Smith
Nybro OK
100:348:0718:42Silver
39
Johan Hellman
OK Tyr
102:138:1520:21Silver
40
Markus Adolfsson
Linköpings OK
102:208:1520:28Silver
41
Rasmus Grönlund
Lunds OK
103:278:2121:35Silver
42
Daniel Netz
Vänersborgs SK
104:138:2422:21Silver
43
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
106:438:3624:51Silver
44
Ola Hultin
OK Roslagen
108:248:4526:32Silver
45
Andreas Källming
IK Hakarpspojkarna
111:369:0029:44Silver
46
Per Magnusson
OK Nolaskogsarna
112:149:0330:22Silver
47
Anders Smedenmark
Lunds OK
112:329:0530:40Silver
48
Peter Hedberg
Lunds OK
113:009:0731:08Silver
49
Henrik Bengtsson
Falkenbergs OK
119:569:4038:04Brons
50
Ulf Lindqvist
Östersunds OK
132:2110:4050:29
Henric Carlsson
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Håkan Gunnarsson
OK Orion
Ej godkänd
Markus Kaukonen
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
 
D20 7600 meter40 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
57:417:350:00Guld
2
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
59:047:461:23Guld
3
Anna (Humlaröd) Persson
FK Göingarna
59:087:471:27Guld
4
Johanna Jonsson
IK Hakarpspojkarna
60:277:572:46Guld
5
Linnea Lidström
OK Landehof
60:578:013:16Guld
6
Eva Svensson
IFK Moras OK
62:168:124:35Guld
7
Sara Eskilsson
Haninge SOK
63:518:246:10Guld
8
Sofia Adolfsson
OK Kåre
63:548:246:13Guld
9
Frida Andersson
Falkenbergs OK
64:018:256:20Silver
10
Elin Kristoffersson
Litsbygdens SK
65:078:347:26Silver
11
Anastasiia Danylova
Stora Tuna IK
65:118:357:30Silver
12
Tiina Laas
OK Skogshjortarna
65:208:367:39Silver
13
Sofia Törnqvist
Storviks IF
65:588:418:17Silver
14
Eva Tiselius
OK Kåre
67:088:509:27Silver
15
Anna-Lotta Irevall
Tjällmo-Godegårds OK
67:488:5510:07Silver
16
Anna-Karin Claesson
IK Hakarpspojkarna
67:578:5610:16Silver
17
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
69:329:0911:51Silver
18
Maria Arvidsson
Kalmar OK
69:449:1112:03Silver
19
Linn Olsson
OK Orion
69:589:1212:17Silver
20
Frida Bakkman
SOK Viljan
70:049:1312:23Silver
21
Fredrika Vångell
Linköpings OK
70:569:2013:15Silver
22
Ida Johansson
IFK Moras OK
71:149:2213:33Silver
23
Sanna Eriksson
IF Rigor
71:219:2313:40Silver
24
Maria Schmiterlöw
Hjobygdens OK
72:019:2914:20Silver
25
Carin Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
72:389:3314:57Silver
26
Josefin Persson
Tullinge SK
73:089:3715:27Silver
27
Johanna Hallberg
IFK Hedemora OK
73:219:3915:40Silver
28
Josefine Carlsson
SOK Viljan
73:389:4115:57Silver
29
Jana Macinská
OK Orion
75:199:5517:38Silver
30
Sofie Pettersson
Ulricehamns OK
75:309:5617:49Silver
31
Elin Winblad
Hagaby GOIF
76:4910:0619:08Silver
32
Matilda Österberg
Linköpings OK
78:1610:1820:35Silver
33
Sara Rapp
IFK Moras OK
79:4310:2922:02Silver
34
Karna Thorsson
OK Vilse 87
80:0310:3222:22Silver
35
Elin Hamrefors
OK Landehof
80:5210:3823:11Silver
36
Amélie Wallenhammar
Hagaby GOIF
81:2510:4323:44Silver
37
Julia Torstensson
OK Landehof
83:1910:5825:38Brons
38
Linnea Kjell
Linköpings OK
84:2111:0626:40Brons
39
Maria Brodin
OK Djerf
92:4012:1234:59
Helene Söderlund
IFK Moras OK
Ej godkänd
 
H20 9600 meter47 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
64:106:410:00Guld
2
Mikael Kristensson
OK Torfinn
66:326:562:22Guld
3
David Bejbom
Uddevalla OK
72:237:328:13Silver
4
Anton Lif
Gävle OK
72:427:348:32Silver
5
Patrik Karlsson
Växjö OK
73:297:399:19Silver
6
Ivan Forsgren
OK Tisaren
73:337:409:23Silver
7
Markus Svensson
OK Pan-Kristianstad
73:427:419:32Silver
8
Daniel Attås
OK Tisaren
75:447:5311:34Silver
9
Johan Olausson
OK Orion
76:107:5612:00Silver
10
Mikael Eliasson
Göteborg-Majorna OK
76:157:5712:05Silver
11
Mattias Ericsson
OK Denseln
77:038:0212:53Silver
12
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
77:088:0212:58Silver
13
Gustaf Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
77:178:0313:07Silver
14
Thomas Carlsson
Rehns BK
77:188:0313:08Silver
15
Jan Benes
Rehns BK
77:378:0513:27Silver
16
Erik Lind
Säterbygdens OK
78:508:1314:40Silver
17
Tobias Öström
OK Tyr
80:278:2316:17Silver
18
David Lingfors
IK Hakarpspojkarna
80:528:2516:42Silver
19
Fredrik Johansson
Ulricehamns OK
81:348:3017:24Silver
20
Patrik Lind
OK Tor
81:538:3217:43Silver
21
Olle Karlsson
Tullinge SK
81:588:3217:48Silver
22
Andreas Lundblad
OK Nackhe
82:368:3618:26Silver
23
Lukas Peterson
IFK Umeå
84:538:5120:43Silver
24
Daniel Erlandsson
OK Vilse 87
85:218:5321:11Silver
25
Andreas Carlsson
Tjällmo-Godegårds OK
85:428:5621:32Silver
26
Emanuel Winblad
Uddevalla OK
86:279:0022:17Silver
27
Jon Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
86:469:0222:36Silver
28
Victor Axbom
OK Landehof
87:409:0823:30Silver
29
Markus Nilsson
OK Nackhe
87:589:1023:48Silver
30
Karl Levin
OK Tyr
88:299:1324:19Silver
31
Erik Dahlqvist
Storviks IF
90:579:2826:47Silver
32
Niclas Tjernlund
OK Vilse 87
92:259:3828:15Brons
33
Cristian Larsson
Köping-Kolsva OK
94:349:5130:24Brons
34
Tim Björkman
OK Vilse 87
95:409:5831:30Brons
35
David Holmström
OK Roslagen
96:0510:0131:55Brons
36
Anders Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
99:4210:2335:32
37
Niklas Olsson
Täby OK
104:0010:5039:50
38
Ruben Svartholm
Gammelstads IF
110:2111:3046:11
39
Erik Schultz
OK Löftan
114:1011:5450:00
Anders Ohlsson
Tullinge SK
Ej godkänd
Simon Jakobson
Tibro OK
Ej godkänd
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
Joakim Millegård
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Lars Ericsson
OK Tyr
Ej godkänd
Ola Nyberg
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Erik Pettersson
Visborgs OK
Ej godkänd
 
D18 6600 meter54 startande, 52 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elsa Jansson
Främmestads IK
55:288:240:00Guld
2
Kristin Boman
SOK Viljan
56:458:361:17Guld
3
Beata Falk
Hagaby GOIF
57:138:401:45Guld
4
Hanna Axelsson
OK Skogshjortarna
58:138:492:45Guld
5
Josefin Aronsson
OK Tisaren
58:348:523:06Guld
6
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
59:058:573:37Guld
7
Kristin Löfgren
Järfälla OK
59:239:003:55Guld
8
Lina Sundqvist
OK Kåre
59:539:044:25Guld
9
Anna Bachman
Täby OK
61:209:185:52Guld
10
Elin Ström
Tullinge SK
61:339:206:05Guld
11
Karin Persson
Hagaby GOIF
61:479:226:19Guld
12
Mia Kaisajuntti
OK Skogsfalken
62:259:276:57Silver
13
Julia Thorén
Eksjö SOK
62:359:297:07Silver
14
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
64:339:479:05Silver
15
Sara Garpenlund
KFUM Örebro OK
64:379:479:09Silver
16
Lisa Rönnols
Täby OK
65:399:5710:11Silver
17
Rebecka Siebers
IK Hakarpspojkarna
65:429:5710:14Silver
18
Malin Leijon-Lind
Haninge SOK
66:0610:0110:38Silver
19
Frida Nilsson
FK Åsen
66:2410:0410:56Silver
20
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
66:3510:0511:07Silver
21
Ida-Maria Svensson
Lidköpings VSK
66:4710:0711:19Silver
22
Anna Ordqvist
Kils OK
66:4810:0711:20Silver
23
Elin Pramlid
OK Klemmingen
67:3010:1412:02Silver
24
Linnea Börjars
Kils OK
69:4010:3314:12Silver
25
Sanna Svensson
Främmestads IK
70:1510:3914:47Silver
26
Alva Olsson
Västerås SOK
70:2110:4014:53Silver
27
Elin Vedin
Midälva OK
70:2410:4014:56Silver
28
Lilian Forsgren
OK Tisaren
70:4010:4215:12Silver
29
Rebecka Nylin
OK Tisaren
71:2910:5016:01Silver
30
Matilda Olsson
Ringsjö OK
71:3410:5116:06Silver
31
Ylva Kindlundh
Alfta-Ösa OK
72:0910:5616:41Silver
32
Josefine Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
72:4411:0117:16Silver
33
Maria Westher
OK Djerf
72:5411:0317:26Silver
34
Maria Jonsson
Midälva OK
73:0611:0517:38Silver
35
Charlotte Agrell
OK Löftan
73:0911:0517:41Silver
36
Ida Lindkvist
OK Denseln
73:2111:0717:53Silver
37
Caroline Gustavsson
Istrums SK
73:5111:1118:23Silver
38
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
73:5811:1218:30Silver
39
Viktoria Ernstsson
FK Göingarna
74:2511:1718:57Silver
40
Sara Profors
Köping-Kolsva OK
74:3911:1919:11Silver
41
Elin Svensson
Hjärnarps GH OL
74:4911:2019:21Silver
42
Therese Sahlin
Midälva OK
75:5911:3120:31Silver
43
Josefin Bengtsson
Långhundra IF
76:1611:3320:48Silver
44
Emma Lindgren
Visborgs OK
77:0211:4021:34Silver
45
Isabell Ring
OK Tyr
78:0811:5022:40Silver
46
Linda Nilsson
Andrarums IF
81:1112:1825:43Brons
47
Helena Isaksson
OK Löftan
81:4212:2326:14Brons
48
Martina Petersson
Burseryds IF
82:2012:2826:52Brons
49
Erica Ek
Lunds OK
83:5912:4328:31Brons
50
Malin Johansson
Stigmännen Karlshamns OK
84:3212:4829:04Brons
51
Kristin Ander
OK Landehof
85:3812:5830:10
52
Mathilda Carlsson
OK Stigen
86:3113:0731:03
Martina Karlsson
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Therese Rosendahl
Västerås SOK
Ej godkänd
 
H18 8700 meter71 startande, 67 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kalle Johansson
Halmstad OK
58:056:410:00Guld
2
Erik Liljequist
OK Älme
58:366:440:31Guld
3
Anton Östlin
Linköpings OK
58:496:460:44Guld
4
Johan Aronsson
OK Tisaren
60:196:562:14Guld
5
Petter Eriksson
OK Rodhen
61:037:012:58Guld
6
Erik Johansson
Halmstad OK
61:087:023:03Guld
7
Jerker Lysell
Rehns BK
61:217:033:16Guld
8
Rickard Rosgren
OK Njudung
62:147:094:09Guld
9
Filip Dahlgren
Hagaby GOIF
62:387:124:33Guld
10
Erik Holmberg
Uddevalla OK
62:457:134:40Guld
11
Emil Andersson
Ärla IF
63:217:175:16Guld
12
Simon Christoferson
Tormestorps IF
63:477:205:42Guld
13
Anton Tynong
Gävle OK
64:377:266:32Guld
14
Johan Lindberg
OK Denseln
64:487:276:43Guld
15
Martin Hederskog
Malungs OK Skogsmårdarna
64:567:286:51Guld
16
Jesper Lysell
Rehns BK
65:197:307:14Silver
17
Mattias Nilsson
OK Alehof
65:487:347:43Silver
17
Jakob Wallenhammar
Hagaby GOIF
65:487:347:43Silver
19
Rassmus Andersson
Stora Tuna IK
65:497:347:44Silver
20
Sebastian Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
65:517:347:46Silver
21
Rasmus Leo
OK Stigen
66:257:388:20Silver
22
Håkan Granefelt
OK Tyr
66:477:418:42Silver
23
Erik Folkesson Blom
OK Älme
67:217:449:16Silver
24
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
68:117:5010:06Silver
25
Johan Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
68:237:5210:18Silver
26
Niklas Olofsson-Bierfeldt
Ärla IF
68:417:5410:36Silver
26
Olle Boström
Järla IF OK
68:417:5410:36Silver
28
Erik Melén
Motala AIF OL
68:567:5510:51Silver
28
Dennis Hansson
OK Orion
68:567:5510:51Silver
28
Linus Karlsson Mood
Rehns BK
68:567:5510:51Silver
31
Martin Axeen
Linköpings OK
70:078:0412:02Silver
32
Pelle Engstrand
Rehns BK
70:108:0412:05Silver
33
Victor Silvemark
Dalaportens OL
70:488:0812:43Silver
34
Olle Olofsson
Rehns BK
71:248:1213:19Silver
35
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
71:318:1313:26Silver
36
Emil Johansson
OK Tisaren
71:378:1413:32Silver
37
Emil Hjalmarsson
OK Njudung
72:268:2014:21Silver
38
Kent Ohlsson
Haninge SOK
72:498:2214:44Silver
39
Oscar Vångell
Linköpings OK
73:208:2615:15Silver
40
Henrik Berg
Bromma-Vällingby SOK
74:198:3316:14Silver
41
Fredrik Larsson
Hagaby GOIF
74:268:3316:21Silver
42
Richard Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
74:428:3516:37Silver
43
Mattias Andersson
OK Tisaren
75:118:3917:06Silver
44
Viktor Hermansson
OK Stigen
75:288:4017:23Silver
45
Lukas Petersson
Ronneby OK
76:088:4518:03Silver
46
Patrik Lindeberg
Hjärnarps GH OL
77:348:5519:29Silver
47
Robin Johansson
OK Skogsfalken
77:558:5719:50Silver
48
Johan Hamelius
Säterbygdens OK
78:179:0020:12Silver
49
Vidar Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
78:579:0420:52Silver
50
Hans Persson
Skogslöparna
79:179:0721:12Silver
51
Tobias Keitsch
IK Hakarpspojkarna
79:189:0721:13Silver
52
Jimmy Larsson
Malungs OK Skogsmårdarna
79:349:0921:29Silver
53
Jonas Wallin
Uddevalla OK
79:559:1121:50Silver
53
Rickard Ericsson
Kristinehamns OK
79:559:1121:50Silver
55
Jens Dahlstrand
Lerums SOK
80:069:1222:01Silver
56
Fabian Wennerberg
OK Klyftamo
81:119:2023:06Silver
57
Jonatan Westlund
OK Tyr
81:329:2223:27Silver
58
Marcus Andersson
OK Pan-Kristianstad
81:399:2323:34Silver
59
Emil Tengvall
Hagaby GOIF
82:069:2624:01Silver
60
Mikael Andersson
Korsnäs IF OK
83:489:3825:43Brons
61
David Modig
OK Alehof
83:549:3925:49Brons
62
Charley Ziegler
Lerums SOK
83:569:3925:51Brons
63
Andreas Liljegren
Gotlands Bro OK
87:5210:0629:47Brons
64
Carl Axelsson
Sol Tranås
89:0210:1430:57
65
Eric Englöf
Köping-Kolsva OK
89:4410:1931:39
66
Karl Jansson
Främmestads IK
94:1010:4936:05
67
Johan Wikström
OK Tyr
99:2611:2641:21
Gustav Nordström
Gävle OK
Ej godkänd
Linus Bohman
Hjärnarps GH OL
Ej godkänd
Mattias Andersson
IF Thor
Ej godkänd
Oskar Sjöberg
Täby OK
Ej godkänd