USM

2006-09-09

Arrangör: Ronneby OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
439
Form:
Individuell
Startande:
434
Distans:
Lång
Fullföljande:
421
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 4610 meter105 startande, 103 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Nilsson
OK Tisaren
39:148:310:00Mästare
2
Anna Forsberg
OK Kolmården
39:418:360:27Mästare
3
Magdalena Olsson
IFK Moras OK
40:418:501:27Mästare
4
Anna Bachman
Täby OK
41:228:582:08Mästare
5
Lisa Larsen
Täby OK
41:379:022:23Mästare
6
Sophie Tritschler
Eksjö SOK
43:449:294:30Mästare
7
Emeli Pettersson
Tullinge SK
44:169:365:02Elit
8
Eva Englid
Tumba-Mälarhöjden OK
44:239:385:09Elit
9
Elin Ström
Tullinge SK
44:379:415:23Elit
10
Mia Kaisajuntti
OK Skogsfalken
44:409:415:26Elit
11
Lina Blomqvist
OK Skogsfalken
45:039:465:49Elit
12
Lisa Rönnols
Täby OK
45:219:506:07Elit
13
Jenny Bengtsson
Långhundra IF
45:249:516:10Elit
14
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
45:349:536:20Elit
15
Linnea Längberg
Järla IF OK
45:389:546:24Elit
16
Martina Welén
Hallstahammars OK
45:429:556:28Elit
17
Kajsa Risby
OK Kåre
46:0510:006:51Elit
18
Lilian Forsgren
OK Tisaren
46:1810:037:04Elit
19
Lina Larsson
Vänersborgs SK
46:3510:067:21Elit
20
Rebecka Olsson
OK Skogsfalken
46:4110:087:27Elit
21
Katarina Svahn
IFK Moras OK
46:5810:117:44Elit
22
Maria Ohlsson
OK Dacke
47:0210:127:48Elit
23
Ellen Jansson
Järla IF OK
47:1910:168:05Elit
24
Angelica Rask
OK Enen
47:2310:178:09Elit
25
Linn Bylars
Forsa OK
47:4610:228:32Elit
26
Åsa Axén
Motala AIF OL
48:0710:268:53Elit
27
Louise Carlsson
Boxholm-Mjölby OL
48:3410:329:20Elit
28
Ylva Fonselius
FK Herkules
49:2910:4410:15Guld
29
Julia Davidsson
OK Klemmingen
49:3010:4410:16Guld
30
Benita Hansson
Gotlands Bro OK
49:3810:4610:24Guld
31
Hanna Johansson
Skattkärrs IF
49:4510:4810:31Guld
32
Jill Johansson
Midälva OK
49:5510:5010:41Guld
33
Rebecka Adolfsson
OK Kåre
50:0310:5110:49Guld
34
Malin Jacobsson
OK Rodhen
50:5111:0211:37Guld
35
Malin Williamsson
Rånäs OK
51:2311:0912:09Guld
36
Frida Andersson
OK Dacke
51:5511:1612:41Guld
37
Emelie Olsson
OK Kompassen
52:0311:1712:49Guld
38
Maria Johansson
OK Löftan
52:2511:2213:11Guld
39
Emelie Bertling
Eskilstuna OL
53:1811:3414:04Silver
40
Johanna Ericson
Åmåls OK
53:1911:3414:05Silver
41
Ida Forsgren
Forsa OK
53:2711:3614:13Silver
42
Ronja Hill
Tumba-Mälarhöjden OK
53:3211:3714:18Silver
43
Sarah Tibell
Linköpings OK
53:3611:3814:22Silver
44
Lisa Karlsson Mood
Länna IF
54:2911:4915:15Silver
45
Lisa Pettersson
OK Dacke
54:3311:5015:19Silver
46
Sofia Wallin
IF Thor
55:1111:5815:57Silver
47
Annika Johnson
OK Klemmingen
55:2412:0116:10Silver
48
Elin Svensson
Hjärnarps GH OL
55:4012:0516:26Silver
49
Ylva Abrahamsson
Gammelstads IF
56:1012:1116:56Silver
50
Lovisa Nilsson
Lerums SOK
56:1212:1116:58Silver
51
Therese Klintberg
Eksjö SOK
56:3412:1617:20Silver
52
Josefin Aronsson
OK Tisaren
56:3912:1717:25Silver
53
Frida Forsberg
OK Ravinen
56:5612:2117:42Silver
53
Sofia Fransson
Motala AIF OL
56:5612:2117:42Silver
55
Evelina Nilsson
OK Tranan
56:5712:2117:43Silver
56
Josefin Sipola
Vittjärvs IK
56:5812:2117:44Silver
57
Kristin Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
57:0712:2317:53Silver
58
Josefin Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
57:1212:2417:58Silver
59
Jenny Björk
Örkelljunga FK
57:3312:2918:19Silver
60
Carolina Karlsson
OK Njudung
58:0112:3518:47Silver
61
Emma Åhman
Långhundra IF
58:0612:3618:52Silver
62
Maria Westher
OK Djerf
58:2012:3919:06Silver
63
Maja Dahlqvist
Storviks IF
58:4212:4419:28Silver
64
Maria Hellström
Årsunda IF
59:1012:5019:56Silver
65
Erica Hellgren
OK Älvsjö-Örby
59:3212:5520:18Silver
66
Jenny Asztalos
Tumba-Mälarhöjden OK
59:5913:0120:45Silver
67
Kajsa Isaksson
Mullsjö SOK
60:2713:0721:13Silver
68
Lisa Borssén
OK Kroppefjäll
60:5513:1321:41Silver
69
Cecilia Frenell Staaf
Forsa OK
61:0613:1521:52Brons
70
Tove Udd
Markbygdens OK
61:0713:1521:53Brons
71
Sofie Karlsson
Rånäs OK
61:5013:2522:36Brons
72
Frida Hildingsson
Lunds OK
61:5713:2622:43Brons
73
Josefine Larsson
Sol Tranås
62:0113:2722:47Brons
74
Hanna Karlsson
Kalmar OK
62:0413:2822:50Brons
75
Malin Settergren
Oskarströms OK
62:0513:2822:51Brons
76
Fanny Linderborg
Skellefteå OK
62:1613:3023:02Brons
77
Linnea Edespong
FK Friskus-Varberg
62:5613:3923:42Brons
78
Annika Helgesen
Järbo OK
63:0313:4123:49Brons
79
Sofia Levin
OK Tyr
63:1613:4324:02Brons
80
Jenny Wallin
OK Roto
63:3013:4624:16Brons
81
Josefine Nilsson
Helsingborgs SOK
63:4113:4924:27Brons
82
Malin Rylander
Stora Tuna IK
63:4713:5024:33Brons
83
Ida Greijer
Västerås SOK
64:3214:0025:18Brons
84
Maria Movin
Snättringe SK
64:4314:0225:29Brons
85
Sofia Ek-Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
65:1614:0926:02Brons
86
Sara Bergander
Eksjö SOK
66:0914:2126:55Brons
87
Anna Forsberg
Umedalens IF
67:0814:3427:54Brons
88
Anna Larsson
Sjövalla FK
67:2714:3828:13Brons
89
Camilla Larsson
Bredareds IF
68:0514:4628:51Brons
90
Linda Nilsson
OK Skogsstjärnan
68:1014:4728:56Brons
91
Lina Mattsson
OK Kåre
68:5214:5629:38Brons
92
Ida Larsson
OK Klyftamo
69:1515:0130:01Brons
93
Anna (Ekeröd) Persson
FK Göingarna
69:3715:0630:23Brons
94
Karin Karlsson
OK Hällen
70:1215:1430:58Brons
95
Elina Eriksson
Bredareds IF
71:5315:3632:39Järn
96
Jonna Gunnerek
OK Klyftamo
73:1815:5434:04Järn
97
Annie Holmquist
Sundsvalls OK
76:3416:3737:20Järn
98
Jannie Hagård
Rävetofta OK
77:1116:4537:57Järn
99
Ulrika Lindstam
Sol Tranås
79:3217:1540:18Järn
100
Stina Jeppsson
Lunds OK
81:1417:3742:00Järn
101
Johanna Börjesson
FK Friskus-Varberg
87:4319:0248:29Järn
102
Jennifer Elffors
Midälva OK
91:0519:4551:51Järn
103
Ana Matkovic
Hägglunds IoFK
101:5522:0662:41Järn
Britta Norén
Boxholm-Mjölby OL
Ej godkänd
Lisa Hallberg
IFK Moras OK
Ej godkänd
 
H16 5400 meter110 startande, 107 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Runesson
OK Tisaren
34:396:250:00Mästare
2
Johan Lindberg
OK Denseln
38:387:093:59Mästare
3
Olle Boström
Järla IF OK
38:417:104:02Mästare
4
Henrik Berggren
OK Denseln
38:577:134:18Mästare
5
Gustav Bergman
OK Ravinen
39:417:215:02Elit
6
Rassmus Andersson
Stora Tuna IK
40:127:275:33Elit
7
Simon Hollbeck
Bromma-Vällingby SOK
40:587:356:19Elit
8
Oskar Sjöberg
Täby OK
41:097:376:30Elit
9
Olle Kalered
Skogspojkarnas OK
41:417:437:02Elit
10
Jonas Leandersson
OK Tyr
42:587:578:19Elit
11
Albin Pettersson
Mariestads FK
44:108:119:31Guld
12
Rickard Börjesson
Hestra IF
44:288:149:49Guld
13
Johan Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
44:298:149:50Guld
14
Erik Blomgren
Stora Tuna IK
44:498:1810:10Guld
15
Benjamin Selling
Härnösands OK
45:338:2610:54Guld
16
Richard Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
45:408:2711:01Guld
17
Henrik Sundqvist
Stora Tuna IK
46:268:3611:47Silver
17
Sebastian Månsson
Hagaby GOIF
46:268:3611:47Silver
19
Erik Pettersson
Turebergs IF
46:488:4012:09Silver
20
Per Olsson
Skogslöparna
46:548:4112:15Silver
21
Jonas Fryksten
Härnösands OK
47:118:4412:32Silver
22
John Sjösäter
SOK Viljan
47:598:5313:20Silver
23
Robin Gelinder
Turebergs IF
48:078:5513:28Silver
24
Simon Christoferson
Tormestorps IF
48:198:5713:40Silver
25
Kalle Walheim
Robertsfors IK
49:019:0514:22Silver
26
Christian Nilsson
OK Löftan
49:039:0514:24Silver
27
Alexander Jogby
OK Pan-Kristianstad
49:059:0514:26Silver
28
Erik Andersson
IK Gandvik
49:129:0714:33Silver
29
Simon Waller
OK Vargen
50:069:1715:27Silver
30
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
50:279:2115:48Silver
31
Gustav Eklöf
IK Ymer
50:539:2516:14Silver
32
Johan Sonesson
Gagnefs OK
50:549:2616:15Silver
33
Simon Sanderi
Lidköpings VSK
51:169:3016:37Silver
34
Oliver Lindblad Petersen
Söders-Tyresö
51:179:3016:38Silver
35
Christoffer Johansson
OK Måsen
51:199:3016:40Silver
36
Niklas Olofsson
Helsingborgs SOK
51:229:3116:43Silver
37
Martin Lindeberg
Ringsjö OK
51:369:3316:57Silver
38
Erik Nyström
OK Tyr
51:539:3617:14Silver
39
Emil Svalbring
Målilla OK
51:589:3717:19Silver
40
Torbjörn Almegius
Stenungsunds OK
52:039:3817:24Silver
41
David Bejmer
Bromma-Vällingby SOK
52:229:4217:43Silver
42
Jonas Kärrström
Tullinge SK
52:249:4217:45Silver
43
Oskar Ljungqvist
Kexholms SK
52:339:4417:54Silver
44
Erik Johansson
OK Tranan
52:349:4417:55Silver
45
Tommy Söderberg
OK Hällen
52:459:4618:06Silver
46
Marcus Hansson
Herrestads AIF
53:029:4918:23Brons
47
Andreas Allerhed
IFK Moras OK
53:309:5418:51Brons
48
Anders Hedberg
Lerums SOK
53:409:5619:01Brons
49
Oliver Freij
OK Måsen
53:419:5619:02Brons
50
Emil Gunnarsson
Eksjö SOK
54:0510:0119:26Brons
51
Johan Blomdahl
IK Hakarpspojkarna
54:5210:1020:13Brons
52
Tobias Pettersson
Västerviks OK
54:5910:1120:20Brons
53
Emil Hammarström
OK Måsen
55:1010:1320:31Brons
54
Olof Dahlgren
Hagaby GOIF
55:1110:1320:32Brons
55
Carl-Anton Ingmarsson
OK Vilse 87
55:1310:1420:34Brons
56
Erik Bernérus
Sävedalens AIK
55:1410:1420:35Brons
57
Johan Larsson
Hässleholms OK
55:1910:1520:40Brons
58
Tobias Augustsson
Tjällmo-Godegårds OK
55:2210:1520:43Brons
59
Jakob Eriksson
Gävle OK
55:3210:1720:53Brons
60
Adam Sandstedt
Eksjö SOK
55:4110:1921:02Brons
61
Felix Carlsson
Hässleholms OK
56:0110:2221:22Brons
62
Lukas Brodin
Hylte OK
56:0910:2421:30Brons
63
Simon Markendahl
OK Klyftamo
56:1610:2521:37Brons
64
Jon Henriksson
OK Skogsfalken
56:1710:2521:38Brons
65
Pontus Johansson
Kexholms SK
56:2810:2721:49Brons
66
Ivar Svartholm
Gammelstads IF
56:3010:2821:51Brons
67
Nils Jansson
Rasbo IK
56:3710:2921:58Brons
68
Fredrik Winterås
Västerbergslagens OL
56:4410:3022:05Brons
69
Christer Lilja
OK Denseln
57:3910:4123:00Brons
70
Johannes Norqvist
Västvärmlands OK
57:4910:4223:10Brons
71
Mikael Lundh
Länna IF
58:1610:4723:37Brons
72
Fredrik Lind
Säterbygdens OK
58:2510:4923:46Brons
73
Andreas Karlsson
Mariestads FK
59:1710:5924:38Brons
74
Christian Ågren
Säffle OK
59:3011:0124:51Brons
75
Andreas Berg
Linköpings OK
60:0511:0825:26Brons
76
Rasmus Persson
Falköpings AIK
60:1911:1025:40Brons
77
Niclas Ståhl
FK Herkules
60:2811:1225:49Brons
78
John Sterner
IF Hagen
60:3011:1225:51Brons
79
Emil Westesson
OK Kontinent
60:3211:1325:53Brons
80
David Jonsson
OK Klyftamo
60:3911:1426:00Brons
81
Claes Rosenqvist
Söderhamns OK
60:4011:1426:01Brons
81
Adam Ivarsson
Haninge SOK
60:4011:1426:01Brons
83
Mats Wållberg
Tväråbäcks IK
60:5211:1626:13Brons
84
Rasmus Elmelid
Ringsjö OK
61:1011:2026:31Brons
85
Olov Ericson
Alfta-Ösa OK
61:1911:2126:40Brons
86
Mikael Johansson
OK Skärmen
62:1811:3227:39Järn
87
Magnus Willhelmsson
Forsa OK
63:1011:4228:31Järn
88
Jonas Hemlin
IK Uven
63:4911:4929:10Järn
89
Daniel Hallbäck
Arboga OK
63:5711:5129:18Järn
90
Mathias Hallmén
Turebergs IF
64:1111:5329:32Järn
91
Franciskus Alsén
OK Roslagen
64:3811:5829:59Järn
92
Erik Antonsson
OK Löftan
64:5712:0230:18Järn
93
Anders Rosén
Stigmännen Karlshamns OK
64:5812:0230:19Järn
94
Mattias Johansson
FK Boken
65:4212:1031:03Järn
95
Kristoffer Virtanen
Midälva OK
66:0912:1531:30Järn
96
Jon Nilsson
Ronneby OK
66:1712:1631:38Järn
97
Erik Gustafsson
OK Nackhe
66:3212:1931:53Järn
98
Johan Antonsson
OK Löftan
67:0912:2632:30Järn
99
Simon Sjöhed
Gävle OK
67:4512:3333:06Järn
100
Johan Hartikainen
Katrineholms OK
68:3612:4233:57Järn
101
Peter Markendahl
OK Klyftamo
69:2812:5234:49Järn
102
Jacob Westborg
Vittjärvs IK
70:0512:5935:26Järn
103
Martin Strömgren
OK Linné
70:5613:0836:17Järn
104
Simon Eklöv
OK Linné
79:2414:4244:45Järn
105
Daniel Olof Wedin
OK Linné
80:4614:5746:07Järn
106
Mattias Eliasson
IK Stern
84:2815:3949:49Järn
107
Carl-Johan Högberg
Eskilstuna OL
86:2516:0051:46Järn
Max Anderung
Järbo OK
Ej godkänd
Johan Kärrström
Tullinge SK
Ej godkänd
John Hedlund
Köping-Kolsva OK
Ej godkänd
 
D15 4400 meter109 startande, 105 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Olsson
Täby OK
34:537:560:00Mästare
2
Christina Løvald Hellberg
Täby OK
37:328:322:39Mästare
3
Linn Bränneby
OK Kolmården
38:228:433:29Mästare
4
Viktoria Ernstsson
FK Göingarna
39:409:014:47Elit
5
Anna Gustafsson
Jönköpings OK
39:459:024:52Elit
6
Maria Nordström
Gävle OK
39:599:055:06Elit
7
Malin Sandström
Järla IF OK
40:449:155:51Elit
8
Amy Rankka
OK Roxen
40:579:186:04Elit
9
Linnea Martinsson
Skattkärrs IF
41:129:226:19Elit
10
Therese Carlsson
Jönköpings OK
43:479:578:54Guld
11
Johanna Persson
Tullinge SK
44:2310:059:30Guld
12
Frida Nilsson
FK Åsen
44:3110:079:38Guld
13
Kristin Hylander
Nyköpings OK
45:0010:1410:07Guld
14
Lovisa Larsson
Hagaby GOIF
45:1910:1810:26Guld
15
Carin Rosander
Finspångs SOK
45:5010:2510:57Guld
15
Malin Eriksson
Tierps SOK
45:5010:2510:57Guld
17
Lise Mortensen
Långhundra IF
45:5210:2510:59Guld
18
Sara Rensgard
OK Renen
46:3710:3611:44Silver
19
Cajsa Grape
Stora Tuna IK
46:4310:3711:50Silver
20
Louise Markstedt
OK Södertörn
47:0210:4112:09Silver
21
Frida Gustafsson
Jönköpings OK
47:1010:4312:17Silver
22
Rebecca Bejbom
Uddevalla OK
47:1410:4412:21Silver
23
Bente Rost
Alfta-Ösa OK
48:2110:5913:28Silver
24
Beatrice Gustavsson
OK Bävern
48:2711:0113:34Silver
25
Hanna Westerberg
Göteborg-Majorna OK
48:3711:0313:44Silver
26
Anna Birkestål
Köping-Kolsva OK
48:4011:0413:47Silver
27
Lovisa Onsbring Gustafson
Eskilstuna OL
48:4411:0513:51Silver
28
My Westlund
OK Tyr
48:5311:0714:00Silver
29
Emilie Cedervärn
Ulricehamns OK
49:0711:1014:14Silver
30
Anna Brodin
OK Djerf
49:0911:1014:16Silver
31
Amanda Eklund
Rånäs OK
49:1811:1214:25Silver
32
Jenny Furusköld
IK Gandvik
49:2611:1414:33Silver
33
Sofie Landqvist
Köping-Kolsva OK
49:2711:1414:34Silver
34
Klara Hall
Järla IF OK
49:3811:1714:45Silver
35
Sara Skyggeson
OK Nackhe
49:5011:2014:57Silver
36
Emma Edejern
Alfta-Ösa OK
49:5111:2014:58Silver
37
Lisa Kalered
Skogspojkarnas OK
50:0211:2215:09Silver
38
Ann-Sofie Larsson
Örkelljunga FK
50:2811:2815:35Silver
39
Malin Andersson
OK Nolaskogsarna
50:4511:3215:52Silver
40
Amanda Stensson-Bohman
Nybro OK
50:4811:3315:55Silver
41
Maja Nilsson
Helsingborgs SOK
51:0211:3616:09Silver
42
Lovisa Öst
KFUM Örebro OK
51:0511:3716:12Silver
43
Ellinor Karlsson
OK Njudung
51:1911:4016:26Silver
44
Josefin Bengtsson
OK Tyr
51:4511:4616:52Silver
45
Anna Berglöf
Årsunda IF
52:0111:4917:08Silver
46
Julia Bergström
Nyköpings OK
52:0411:5017:11Silver
47
Sanna Linsefors
Lunds OK
53:0012:0318:07Silver
48
Emelie Hansson
OK Kåre
53:3312:1018:40Brons
49
Johanna Engström
Alfta-Ösa OK
53:3712:1118:44Brons
50
Kristin Löf
IK Hakarpspojkarna
54:0112:1719:08Brons
51
Wictoria Nilsson
KFUM Örebro OK
54:0412:1719:11Brons
52
Johanna Lindström
IK Uven
54:4612:2719:53Brons
53
Elin Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
54:5212:2819:59Brons
54
Anna Segersson
OK 64 Torpa
54:5512:2920:02Brons
55
Pernilla Nolåkers
Stora Tuna IK
55:0112:3020:08Brons
55
Johanna Mikkelä
OK Hedströmmen
55:0112:3020:08Brons
57
Linnea Nord
Trosabygdens OK
55:2012:3520:27Brons
58
Karin Carlsson
Stora Tuna IK
55:2812:3620:35Brons
59
Emma Andersson
Ulricehamns OK
55:3812:3920:45Brons
60
Frida Karlsson
Linköpings OK
55:4312:4020:50Brons
61
Moa Johanson
OK Skogsstjärnan
56:1012:4621:17Brons
62
Veronika Aspvall
Ronneby OK
56:1512:4721:22Brons
63
Julia Olesund
OK Landehof
56:2712:5021:34Brons
64
Frida Emanuelsson
Domnarvets GOIF
56:4312:5321:50Brons
65
Linda Norén
Arvidsjaurs OK
56:5012:5521:57Brons
66
Linnea Nilsson
OK Linné
56:5612:5622:03Brons
67
Caroline Lennartsson
OK Skogsstjärnan
56:5912:5722:06Brons
68
Elna Forsberg
Värend GN OL
57:0912:5922:16Brons
69
Ann-Sofie Karlsson
Årsunda IF
57:2013:0222:27Brons
70
Sofie Wetter
Arboga OK
57:4613:0822:53Brons
71
Linnea Johansson
IK Dran
57:5213:0922:59Brons
72
Hanna Åkesson
IK Dran
58:3213:1823:39Brons
73
Sofie Söderblom
Ätrans IF
59:4213:3424:49Brons
74
Caroline Edlund
OK Nolaskogsarna
59:5913:3825:06Brons
75
Erika Johansson
OK Skogsfalken
60:0913:4025:16Brons
76
Anna Håkansson
OK Kolmården
60:1413:4125:21Brons
77
Linnea Burén
IK Ymer
60:2713:4425:34Brons
78
Therese Hansen
FK Boken
60:5113:5025:58Brons
79
Emma Bergman
Stigmännen Karlshamns OK
61:0513:5326:12Brons
80
Sofie Hansen
FK Boken
61:1913:5626:26Brons
81
Lovisa Falk
Hagaby GOIF
61:4414:0226:51Brons
82
Maria Bois
Malungs OK Skogsmårdarna
62:1014:0827:17Järn
83
Beatrice Köhler
Tullinge SK
62:4614:1627:53Järn
84
Sofia Gustavsson
Alvesta SOK
63:2614:2528:33Järn
85
Josefin Eriksson
Köping-Kolsva OK
64:1814:3729:25Järn
86
Maja Söderlund
Tormestorps IF
64:3214:4029:39Järn
87
Pernilla Petersson
Burseryds IF
65:2514:5230:32Järn
88
Mia Gustafsson
Tolered-Utby Ol-klubb
66:0115:0031:08Järn
89
Linnéa Carlberg
Vallentuna-Össeby OL
66:1815:0431:25Järn
90
Johanna Nilsson
Falköpings AIK
66:4915:1131:56Järn
91
Bodil Kindlundh
Alfta-Ösa OK
66:5215:1231:59Järn
92
Kajsa Winberg
Stenungsunds OK
67:3815:2232:45Järn
93
Anja Johansson
Nyköpings OK
68:4815:3833:55Järn
94
Lovisa Persson
Laxå OK
70:4416:0535:51Järn
95
Amanda Karlsson
Ulricehamns OK
71:0416:0936:11Järn
96
Anna Kvick
Forsa OK
72:0816:2437:15Järn
97
Sara Karlsson
OK Skogsstjärnan
72:3116:2937:38Järn
98
Elin Sundqvist
Tullinge SK
73:1716:3938:24Järn
99
Maja Öman
OK Dacke
74:0216:5039:09Järn
100
Torun Swenning
OK Linné
74:1516:5339:22Järn
101
Kristin Carbonnier
KFUM Örebro OK
77:5917:4343:06Järn
102
Ylva Wängdahl
OK Gipen
78:0217:4443:09Järn
103
Pernilla Blom
Rehns BK
79:1018:0044:17Järn
104
Elin Pettersson
Vimmerby OK
82:1218:4147:19Järn
105
Anna Åhman
Rånäs OK
87:1419:5052:21Järn
Jessica Nilsson
Stora Tuna IK
Ej godkänd
Karolin Ohlsson
Tullinge SK
Ej godkänd
Ida Lindkvist
OK Denseln
Ej godkänd
Sara Johansson
Bredaryds SOK
Ej godkänd
 
H15 5200 meter110 startande, 106 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Ridefelt
OK Linné
38:107:200:00Mästare
2
Felix Larsson
OK Skogsfalken
40:207:452:10Mästare
3
Christian Tingström
OK Klemmingen
41:007:532:50Mästare
4
Anton Sjökvist
Stora Tuna IK
42:538:154:43Mästare
5
Martin Sand
OK Tisaren
43:158:195:05Elit
6
Oscar Andersson
Stora Tuna IK
44:078:295:57Elit
7
John Persson
OK Alehof
44:118:306:01Elit
8
Johan Fröberg
GOIF Tjalve
44:458:366:35Elit
9
Simon Hedlund
Köping-Kolsva OK
45:218:437:11Elit
10
Måns Sandgren
OK Orion
45:418:477:31Elit
11
Göran Winblad
Rehns BK
45:468:487:36Elit
12
Ola Grankvist
Täby OK
45:508:497:40Elit
13
Jakob Enmark
Gävle OK
45:548:507:44Elit
14
Rickard Ohlsson
Haninge SOK
46:168:548:06Elit
15
Henning Hall
Nyköpings OK
46:258:568:15Elit
16
Erik Fernlund
Säterbygdens OK
47:049:038:54Guld
17
Anton Sundin
Strängnäs-Malmby OL
47:249:079:14Guld
18
Petrus Elgsten
Eksjö SOK
47:579:139:47Guld
19
Joakim Svensk
Stora Tuna IK
48:069:159:56Guld
20
Michael Refors
Järla IF OK
48:519:2410:41Guld
21
Alexander Moberg
OK Tyr
49:079:2710:57Guld
22
Gustav Eriksson
Stora Tuna IK
49:579:3611:47Guld
23
Viktor Antonsson
Vimmerby OK
49:589:3711:48Guld
24
Oscar Riis
Gamleby OK
50:079:3811:57Guld
25
Johan Kristensson
OK Torfinn
50:159:4012:05Guld
26
Markus Krona
OK Skogshjortarna
50:249:4212:14Guld
27
Daniel Knutsen
Gävle OK
50:389:4412:28Guld
28
Jonas Nordström
OK Älvsjö-Örby
50:399:4412:29Guld
29
Johan Norberg
Gamleby OK
50:459:4612:35Guld
30
Adam Karlsson
Hagaby GOIF
50:599:4812:49Guld
30
Oscar Carlsson
OK Stigen
50:599:4812:49Guld
32
Johan Pettersson
Hagaby GOIF
51:009:4812:50Guld
33
Gustav Åhrén
Motala AIF OL
51:409:5613:30Silver
34
Daniel Lindgren
Sigtuna OK
52:1010:0214:00Silver
35
Jesper Nilsson
Ulricehamns OK
52:1210:0214:02Silver
36
Gustav Stenberg
OK Skogshjortarna
52:1310:0314:03Silver
37
Anton Wiberg
OK Skogsfalken
52:2610:0514:16Silver
38
Anton Österblad
FK Boken
53:1010:1315:00Silver
39
Carl Sundelius
Järfälla OK
53:1810:1515:08Silver
39
Christoffer Ekman
OK Hällen
53:1810:1515:08Silver
41
Pontus Lindqvist
OK Njudung
53:2310:1615:13Silver
42
Jakob Andersson
Bredaryds SOK
53:4610:2015:36Silver
43
Marcus Ramström
Strängnäs-Malmby OL
54:0010:2315:50Silver
44
Christian Kollberg
Järla IF OK
54:0210:2315:52Silver
45
Ted Nilsson
OK Pan-Kristianstad
54:1110:2516:01Silver
46
Anders Åkerblom
Stora Tuna IK
54:1810:2716:08Silver
47
Daniel Martinsson
OK Kroppefjäll
54:1910:2716:09Silver
47
Linus Karlsson
Filipstadsbygdens OK
54:1910:2716:09Silver
49
Tomas Hansson
Fjärås AIK
54:2110:2716:11Silver
50
Fredrik Pajala
OK Renen
54:3610:3016:26Silver
51
Tim Sundbüe
Strängnäs-Malmby OL
54:4510:3216:35Silver
52
Tim Bjärengren
OK Hällen
55:0210:3516:52Silver
53
Albert Skaar
Ryda SK
55:1510:3817:05Silver
54
Joakim Johansson
FK Friskus-Varberg
55:2610:4017:16Silver
55
Viktor Öhlén
Surahammars SOK
55:2710:4017:17Silver
56
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
56:0410:4717:54Silver
57
Anton Thorstensson
IK Hakarpspojkarna
56:2110:5018:11Silver
58
Johan Allard
Tjällmo-Godegårds OK
56:2710:5118:17Silver
59
Magnus Jonsson
Midälva OK
56:3510:5318:25Silver
60
Fredrik Schmiterlöw
Hjobygdens OK
56:5610:5718:46Silver
61
Christoffer Andersén
IK Gandvik
57:2011:0219:10Silver
62
Niklas Henriksson
Gammelstads IF
58:0111:0919:51Silver
63
Robert Sandberg
OK Roslagen
58:1411:1220:04Silver
64
Oskar Höglund
Motala AIF OL
58:2111:1320:11Silver
65
Johan Wihlborg
OK Vilse 87
59:2411:2521:14Brons
66
Daniel Wikström
OK Tyr
59:3711:2821:27Brons
67
Mikael Anttila-Eriksson
Länna IF
59:4111:2921:31Brons
68
Arvid Elffors
Midälva OK
59:4911:3021:39Brons
69
Niklas Olsson
Rävetofta OK
59:5911:3221:49Brons
70
Theo Odenryd
Järbo OK
60:0511:3321:55Brons
71
Hannes Haglund
Leksands OK
60:0711:3421:57Brons
72
Albin Evertsson
OK Klyftamo
60:2711:3822:17Brons
73
Emil Kretz
OK Ravinen
61:0511:4522:55Brons
74
Daniel Samuelsson
Fagereds IF
61:2411:4823:14Brons
75
Patrik Nilsson
Snättringe SK
61:4311:5223:33Brons
76
Svante Persson
Söderhamns OK
61:5011:5323:40Brons
77
Niklas Österlund
IK Ymer
61:5411:5423:44Brons
78
Gustaf Arnesson
Alvesta SOK
61:5611:5523:46Brons
79
Daniel Johansson
FK Åsen
62:0311:5623:53Brons
80
Daniel Persson
Hagaby GOIF
62:0811:5723:58Brons
81
Jacob Nilsson
Stora Tuna IK
62:1911:5924:09Brons
82
Henrik Rosén
OK Triangeln
62:2612:0024:16Brons
82
Claes Norman
KFUM Örebro OK
62:2612:0024:16Brons
84
Johan Korsman
Umeå OK
62:4512:0424:35Brons
85
Axel Roos Hansson
Täby OK
63:0612:0824:56Brons
86
Tony Nielsen
Stångenäs AIS
63:0912:0924:59Brons
87
Oskar Nordmark
Järfälla OK
63:2412:1225:14Brons
88
Andreas Leandersson
OK Tyr
63:3212:1325:22Brons
89
Axel Torshage
OK Nolaskogsarna
64:1112:2126:01Brons
90
Niklas Liljegren
Gotlands Bro OK
64:3212:2526:22Brons
91
Christoffer Westblad
Leksands OK
65:3012:3627:20Brons
92
Viktor Hofmann
FK Herkules
65:3212:3627:22Brons
93
Johan Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
65:5212:4027:42Brons
94
Erik Åkesson
IK Dran
66:5012:5128:40Brons
95
Magnus Björk
OK Borgen
67:4513:0229:35Brons
96
Tomas Axelson
OK Löftan
70:2313:3232:13Järn
97
Rasmus Schurmann
Hylte OK
71:3313:4633:23Järn
98
Victor Lindberg
Tierps SOK
74:1014:1636:00Järn
99
Mikael Lundstedt
Sundsvalls OK
76:2114:4138:11Järn
100
Nils Spetz
Ulricehamns OK
79:0715:1340:57Järn
101
Andreas Ivarsson
Lunds OK
83:3616:0545:26Järn
102
Markus Westerlind
OK Nolaskogsarna
84:3516:1646:25Järn
103
Per Sundholm
OK Nolaskogsarna
84:4516:1846:35Järn
104
Mathias Johansson
KFUM Örebro OK
89:3917:1451:29Järn
105
David Djupsjö
Oskarströms OK
90:2817:2452:18Järn
106
Jakob Segerslätt
Rävetofta OK
96:3918:3558:29Järn
Gustav Andersson
FK Herkules
Ej godkänd
Andreas Bengtsson
Falkenbergs OK
Ej godkänd
Gustav Lindqvist
OK Kontinent
Ej godkänd
Niklas Fries
Umeå OK
Ej godkänd