Cloettakampen

2006-09-10

Arrangör: OK Skogsströvarna

Nivå:
Nationell
Anmälda:
450
Form:
Individuell
Startande:
398
Distans:
Lång
Fullföljande:
355
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 5210 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nina Karlsson
OK Denseln
45:458:470:00Guld
2
Charlotta Bergqvist
Linköpings OK
47:269:061:41Guld
3
Marie Svensk
Linköpings OK
49:479:334:02Guld
4
Anneli Berggren
OK Denseln
50:229:404:37Guld
5
Malin Danielsson
IF Hagen
52:029:596:17Silver
6
Lisa Johansson
Stjärnorps SK
52:1810:026:33Silver
7
Sofia Söllvander
OK Rodhen
54:0710:238:22Silver
8
Madeleine Ölfvingsson
Linköpings OK
54:1710:258:32Silver
9
Sofie Strömberg
Matteus SI
55:2010:379:35Silver
10
Anna Niklasson
Linköpings OK
57:3311:0311:48Silver
11
Jenny Sidner
OK Roxen
70:2413:3124:39
12
Sara Johansson
Motala AIF OL
78:0514:5932:20
Maja Myrén
Säterbygdens OK
Ej godkänd
 
H21 8190 meter32 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Berg
Linköpings OK
56:026:510:00Guld
2
Gustaf Granath
Västerås SOK
56:366:550:34Guld
3
Fredrik Pettersson
Linköpings OK
57:347:021:32Guld
4
Pontus Halldin
KFUM Örebro OK
58:457:102:43Guld
5
Per Magnusson
Linköpings OK
58:567:122:54Guld
6
Anders Lindéus
Hagaby GOIF
59:197:153:17Guld
7
Oskar Carlborg
Nyköpings OK
60:307:234:28Guld
8
Jakob Gustavsson
Linköpings OK
61:537:335:51Guld
9
Peter Holgersson
OK Kolmården
62:567:416:54Guld
10
Ronnie Samor
Tjällmo-Godegårds OK
64:057:498:03Silver
11
Nils Hansson
OK Kolmården
64:167:518:14Silver
12
Erik Sandh
OK Roxen
65:157:589:13Silver
13
Christian Enberg
Linköpings OK
66:408:0810:38Silver
14
Peter Aronsson
Linköpings OK
66:538:1010:51Silver
15
Max Samuelsson
Gotlands Bro OK
70:028:3314:00Silver
16
Anders Svensk
Linköpings OK
70:048:3314:02Silver
17
Erik Karlsson
Tjällmo-Godegårds OK
71:388:4515:36Silver
18
Anders Pettersson
KFUM Örebro OK
73:429:0017:40Silver
19
Magnus Forsberg
OK Motala
75:459:1519:43Silver
20
Jerk Rönnols
Linköpings OK
76:199:1920:17Silver
21
Björn Carlson
OK Roxen
76:529:2320:50Silver
22
Fredrik Granath
OK Kåre
78:249:3422:22Silver
23
Christopher Mollén
OK Denseln
84:4010:2028:38Brons
24
Jörgen Nilsson
Kalmar OK
88:2210:4732:20
25
Jonas Svernestam
Linköpings OK
88:5310:5132:51
26
Jacob Westerberg
Linköpings OK
88:5710:5232:55
27
Andreas Rietz
OK Roxen
90:0110:5933:59
28
Thorbjörn Gustafsson
Tjällmo-Godegårds OK
92:1211:1536:10
Per Carlborg
Nyköpings OK
Ej godkänd
Christian Eriksson
Linköpings OK
Ej godkänd
Olle Gelin
OK Rodhen
Ej godkänd
Erik Moqvist
Linköpings OK
Ej godkänd
 
D20 4350 meter1 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Josefine Lindström
Linköpings OK
Ej godkänd
 
D18 4350 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carolin Svensson
Björkfors GOIF
48:5911:160:00Guld
2
Ulrica Fransson
Motala AIF OL
61:4914:1312:50Silver
3
Kristin Karlsson
Finspångs SOK
64:2114:4815:22Silver
Amanda Almén
Linköpings OK
Ej godkänd
 
H18 7070 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linus Persson
OK Kolmården
70:289:580:00Guld
2
Jakob Lundberg
KFUM Örebro OK
77:5411:017:26Guld
3
Andreas Gustavsson
OK Kolmården
81:0611:2810:38Silver
Joakim Tosteberg
Linköpings OK
Ej godkänd
 
D16 3980 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnéa Netz
OK Kolmården
56:3514:130:00Mästare
2
Kristin Urdal
Boxholm-Mjölby OL
70:1017:3813:35Guld
Hanna Berg
Linköpings OK
Ej godkänd
 
H16 4580 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
David Lindegren
GOIF Tjalve
45:199:540:00Mästare
2
Pontus Andersson
OK Denseln
55:1412:049:55Elit
3
Martin Lindgren
OK Roxen
72:1015:4526:51Brons
 
D14 3260 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Julia Almén
Linköpings OK
28:398:470:00Elit
2
Annika Ledskog
Linköpings OK
29:559:111:16Elit
3
Jessica Augustsson
Tjällmo-Godegårds OK
30:389:241:59Elit
4
Hanna Nilsson
OK Denseln
31:169:352:37Elit
5
Amanda Thellsén
OK Roxen
32:299:583:50Guld
6
Lina Persson
OK Kolmården
34:1210:295:33Guld
7
Lisa Israelsson
Tjällmo-Godegårds OK
36:3911:158:00Silver
8
Sofie Axeen
Stjärnorps SK
37:1211:258:33Silver
9
Isabella Netz
OK Kolmården
39:3612:0910:57Silver
10
Frida Fjellström
KFUM Örebro OK
43:5713:2915:18Silver
11
Linnea Faxén
Linköpings OK
50:0415:2121:25Brons
12
Sofie Svensson
Björkfors GOIF
54:0316:3525:24Järn
13
Hanna Alenius
Boxholm-Mjölby OL
59:1418:1030:35Järn
 
H14 3260 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christer Garpenlund
KFUM Örebro OK
23:427:160:00Elit
2
Victor Bergstrand
Motala AIF OL
25:047:411:22Elit
3
Måns Bränneby
OK Kolmården
29:259:015:43Silver
4
Philip Dahlstedt
GOIF Tjalve
29:289:025:46Silver
5
Jonas Lundgren
Linköpings OK
31:349:417:52Silver
6
Oskar Engman
OK Denseln
31:479:458:05Silver
7
Martin Carlsson
Tjällmo-Godegårds OK
33:3510:189:53Silver
8
Hampus Alenius
Boxholm-Mjölby OL
39:4512:1216:03Brons
9
Robin Wassberger
Linköpings OK
40:3112:2616:49Brons
 
D12 3040 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Svedevall
OK Roxen
26:298:430:00Guld
2
Karin Svensson
Finspångs SOK
28:019:131:32Guld
3
Karin Lindstén
Stjärnorps SK
28:289:221:59Guld
4
Karin Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
28:369:242:07Guld
5
Lisa Malmström
GOIF Tjalve
30:3810:054:09Silver
6
Ylva Ek
Linköpings OK
32:4110:456:12Silver
7
Frida Bergstrand
Motala AIF OL
37:4012:2311:11Brons
8
Marit Faxén
Linköpings OK
38:4112:4312:12Brons
 
H12 3040 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Leif Svensson
Finspångs SOK
21:527:120:00Guld
2
Max Berggren
OK Denseln
22:357:260:43Guld
3
Henrik Håkansson
OK Kolmården
24:558:123:03Guld
4
Fredrik Tegström
Linköpings OK
27:579:126:05Silver
5
Albin Detterfelt
Linköpings OK
30:5010:098:58Brons
6
Oscar Allard
Tjällmo-Godegårds OK
31:3310:239:41Brons
7
Johan Sköld
Linköpings OK
32:0310:3310:11Brons
8
Martin Engman
OK Denseln
36:5212:0815:00Järn
9
Petter Johansson
Linköpings OK
43:0014:0921:08Järn
10
Nils Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
43:3914:2221:47Järn
Karl Hallkvist
OK Roxen
Ej godkänd
 
D10 2400 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Märta Berggren
OK Kolmården
21:429:020:00Brons
2
Emelie Enström
OK Eken
23:409:521:58Brons
3
Emma Bränneby
OK Kolmården
24:1410:062:32Brons
4
Elin Fjellström
KFUM Örebro OK
30:0812:338:26Brons
5
Sarah Persson
OK Denseln
32:5213:4211:10Brons
6
Elin Holman
OK Roxen
36:5615:2315:14Järn
 
H10 2400 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Thellsén
OK Roxen
16:216:490:00Brons
2
Emanuel Urdal
Boxholm-Mjölby OL
18:277:412:06Brons
3
Olle Hansson
OK Roxen
27:3511:3011:14Järn
4
August Jonsson
OK Roxen
35:0414:3718:43Järn
5
Björn Detterfelt
Linköpings OK
35:5915:0019:38Järn
6
Adam Thellsén
OK Roxen
37:0015:2520:39Järn
7
Andreas Alenius
Boxholm-Mjölby OL
47:4119:5231:20Järn
 
D35 4350 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Ivarsson
Linköpings OK
42:239:450:00Guld
2
Marie Andersson
NAIS OK
44:5910:202:36Guld
3
Maria Pettersson
Boxholm-Mjölby OL
48:0011:025:37Guld
4
Lena Lindman
Finspångs SOK
49:2711:227:04Silver
5
Helén Persson
Linköpings OK
51:2911:509:06Silver
6
Inger Gustås
Linköpings OK
61:0414:0218:41Brons
7
Lena Malmström
GOIF Tjalve
63:5214:4121:29Brons
 
H35 7070 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Marmelid
OK Roxen
61:158:400:00Guld
2
Per Johansson
Motala AIF OL
61:368:430:21Guld
2
Johan Pettersson
OK Motala
61:368:430:21Guld
4
Torbjörn Andersson
OK Motala
65:069:123:51Guld
5
Fredrik Korall
Motala AIF OL
65:109:133:55Guld
6
Jonas Pettersson
OK Tisaren
67:039:295:48Guld
7
Åke Ljunggren
Linköpings OK
70:169:569:01Silver
8
Fredrik Jönsson
Motala AIF OL
78:4811:0917:33Silver
9
Lars Danielson
Matteus SI
82:1511:3821:00Silver
10
Krister Berger
Motala AIF OL
88:5712:3527:42Brons
11
Erik Wedin
NAIS OK
110:4715:4049:32
 
D40 3940 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Berg
Linköpings OK
44:0311:110:00Guld
2
Anna-Sofie Bark
Linköpings OK
46:2411:472:21Guld
3
Maria Bergstrand
Motala AIF OL
48:4112:214:38Guld
4
Annelie Alenius
Boxholm-Mjölby OL
54:3713:5210:34Silver
5
Sofia Svedevall
OK Roxen
57:0914:3013:06Silver
6
Marie Håkansson
OK Kolmården
77:0119:3332:58
 
H40 6120 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats R Johansson
Motala AIF OL
51:008:200:00Guld
2
Jan Berggren
OK Denseln
54:208:533:20Guld
3
Jan-Olof Lundgren
Hultsfreds OK
57:579:286:57Silver
4
Leif Eriksson
OK Roxen
57:589:286:58Silver
5
Peter Berggren
Matteus SI
64:0110:2813:01Silver
6
Anders Bruhn
Motala AIF OL
64:3610:3313:36Silver
7
Conny Bruhn
Boxholm-Mjölby OL
67:1610:5916:16Silver
8
Thomas Rimhagen
Linköpings OK
74:3812:1223:38Brons
9
Johan Åtting
Linköpings OK
80:5113:1329:51
10
Patrik Korall
Motala AIF OL
82:0613:2531:06
11
Magnus Allard
Tjällmo-Godegårds OK
95:2115:3544:21
12
Anders Bruce
Hultsfreds OK
97:3015:5646:30
13
Sören Karlsson
Hultsfreds OK
99:1116:1248:11
14
Lars-Åke Classon
NAIS OK
107:2017:3256:20
 
D45 3940 meter9 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne Bössfall
Linköpings OK
43:1310:580:00Guld
2
Marianne Nyman
Linköpings OK
46:4811:533:35Guld
3
Lena Rosander
Finspångs SOK
53:0313:289:50Silver
4
Eva Lindstén
Stjärnorps SK
54:0513:4410:52Silver
5
Carina Berger Svensson
Motala AIF OL
54:5313:5611:40Silver
6
Margareta Skarp
Boxholm-Mjölby OL
61:1315:3218:00Silver
7
Ingrid Roos
Motala AIF OL
84:1221:2240:59
Carina Faxén
Linköpings OK
Ej godkänd
Susanne Dahlberg
GOIF Tjalve
Ej godkänd
 
H45 5920 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Svensson
Motala AIF OL
55:499:260:00Guld
2
Bo Gustavsson
OK Tylöskog
56:249:320:35Guld
3
Tommy Patriksson
Kisa SK
56:559:371:06Guld
4
Lennart Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
57:219:411:32Guld
5
Jonas Karlsson
OK Tylöskog
60:5810:185:09Guld
6
Erik Axelsson
Boxholm-Mjölby OL
62:0910:306:20Silver
7
Anders Tosteberg
Linköpings OK
62:3810:356:49Silver
8
Börje Andersson
Linköpings OK
62:4810:366:59Silver
9
Lars Thomas Axel Wåhlander
Linköpings OK
64:4910:579:00Silver
10
Ragnar Lindström
Linköpings OK
66:1611:1210:27Silver
11
Christer Karlsson
Boxholm-Mjölby OL
68:2611:3412:37Silver
12
Christer Fransson
Motala AIF OL
94:3315:5838:44
Robert Håkansson
OK Kolmården
Ej godkänd
 
D50 3460 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gudrun Ivarsson
OK Denseln
53:5015:340:00Guld
2
Catharina Forsén
OK Denseln
62:2218:028:32Silver
3
Berit Martinsson
Finspångs SOK
78:0722:3524:17Brons
4
Kerstin Boberg
OK Roxen
81:5023:3928:00Brons
5
Lena Johansson
Skogspojkarnas OK
82:2323:4928:33
Gerd Hagström
GOIF Tjalve
Ej godkänd
 
H50 5920 meter14 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas Olausson
Askersunds OK
57:509:460:00Guld
2
Göran Blomberg
GOIF Tjalve
58:209:510:30Guld
3
Urban Åberg
Tjällmo-Godegårds OK
62:2210:324:32Guld
4
Hans Ek
GOIF Tjalve
63:1310:415:23Guld
5
Karl Mollén
OK Denseln
64:2110:526:31Silver
6
Stephan Svensson
Linköpings OK
68:5211:3811:02Silver
7
Leif Efraimsson
Motala AIF OL
69:5111:4812:01Silver
8
Torgny Johansson
OK Eken
71:5012:0814:00Silver
9
Jan-Anders Gredeskog
Tjällmo-Godegårds OK
76:2812:5518:38Silver
10
Jouni Hansen-Haug
Askersunds OK
78:1713:1320:27Silver
11
Kjell Eriksson
Stjärnorps SK
82:0813:5224:18Brons
Anders Åberg
Tjällmo-Godegårds OK
Ej godkänd
Staffan Runtegen
Boxholm-Mjölby OL
Ej godkänd
Rolf Axelsson
Tjällmo-Godegårds OK
Ej godkänd
 
D55 3460 meter6 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Eriksson
Kisa SK
47:5813:520:00Guld
2
Britt-Marie Aldén
OK Kolmården
51:3314:543:35Guld
3
Inger Pettersson
Björkfors GOIF
77:3922:2729:41
Kerstin Blom
OK Kolmården
Ej godkänd
Carin Grinell
Björkfors GOIF
Ej godkänd
Elisabeth Österberg
Linköpings OK
Ej godkänd
 
H55 4730 meter21 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Weine Fredriksson
KFUM Örebro OK
46:559:550:00Guld
2
Anders Montelius
Boxholm-Mjölby OL
49:1610:252:21Guld
3
Per-Martin Gustavson
Tjällmo-Godegårds OK
49:2310:262:28Guld
4
Erik Hallgren
Finspångs SOK
53:3511:206:40Silver
5
Bo Ingemar Löfqvist
Stjärnorps SK
53:4911:236:54Silver
6
Anders Larsson
OK Roxen
55:1711:418:22Silver
7
Christer Johansson
OK Motala
56:0811:529:13Silver
8
Rune Ringsgård
OK Roxen
56:3011:579:35Silver
9
Lars-Erik Henriksson
Linköpings OK
56:3811:589:43Silver
10
Runar Aldén
OK Kolmården
60:3212:4813:37Silver
11
Peter Jakobsson
Linköpings OK
60:3512:4813:40Silver
12
Claes Martinsson
Finspångs SOK
63:3913:2716:44Silver
13
Gunnar Enberg
Målilla OK
63:4013:2816:45Silver
14
Sune Carlsson
OK Motala
65:0513:4618:10Silver
15
Ove Johansson
OK Kolmården
66:1914:0119:24Brons
16
Torgny Faxén
Linköpings OK
66:4014:0619:45Brons
17
Peter Hagström
GOIF Tjalve
68:3814:3121:43Brons
18
Göran Svärd
NAIS OK
81:1117:1034:16
19
Hans Eriksson
Stjärnorps SK
83:1517:3636:20
Bertil Senestad
Finspångs SOK
Ej godkänd
Lars Ström
Tjällmo-Godegårds OK
Ej godkänd
 
D60 3460 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carina Lindman
Finspångs SOK
52:4815:160:00Guld
2
Eva Lindgren
Linköpings OK
56:3516:213:47Guld
3
Britten Persson
Finspångs SOK
57:2516:364:37Guld
4
Kerstin Bengtsson
Motala AIF OL
71:0520:3318:17Silver
5
Chatarina Andersson
OK Motala
81:3123:3428:43
 
H60 4730 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christer Sandh
OK Roxen
46:379:510:00Guld
2
Roland Alsén
OK Roxen
50:5110:454:14Guld
3
Lars Persson
Finspångs SOK
51:0010:474:23Guld
4
Arne Berg
Stjärnorps SK
51:5910:595:22Guld
5
Jan V Andersson
GOIF Tjalve
52:4611:096:09Silver
6
Roger Danielsson
Linköpings OK
54:2511:307:48Silver
7
Kjell Holmström
Björkfors GOIF
57:1712:0710:40Silver
8
Anders Sternö
OK Roxen
59:0912:3012:32Silver
9
Ingemar Magnusson
Boxholm-Mjölby OL
60:4112:5014:04Silver
10
Arne Andersson
OK Motala
61:1012:5614:33Silver
11
Lars Martinsson
OK Motala
63:3413:2616:57Silver
12
Nils-Erik Palm
Motala AIF OL
65:1413:4718:37Silver
13
Uno Berg
OK Motala
67:4114:1921:04Brons
14
Rolf-Inge Karlsson
Boxholm-Mjölby OL
69:0514:3622:28Brons
15
Leif Samor
Tjällmo-Godegårds OK
75:4316:0029:06
16
Ulf Waldenfjord
Linköpings OK
88:0518:3741:28
Torbjörn Eklund
OK Motala
Ej godkänd
 
D65 3150 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Renberg
OK Kolmården
57:1218:100:00Guld
2
Inger Gustafsson
OK Roxen
59:5219:002:40Guld
3
Ann-Cathrine Sundqvist
OK Motala
61:1119:253:59Guld
4
Gudrun Thiger
Linköpings AIK
70:4822:2913:36Silver
5
Ingrid Jigerström
OK Roxen
99:2031:3242:08
 
H65 3940 meter15 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gösta Lindman
Finspångs SOK
48:4212:220:00Guld
2
Stig Israelsson
OK Tylöskog
50:2112:471:39Guld
3
Kjell Hagström
Linköpings OK
53:0713:294:25Guld
4
Bertil Ardell
OK Roxen
57:2214:348:40Silver
5
Ewald Eriksson
Tjällmo-Godegårds OK
58:3114:519:49Silver
6
Alf Mattsson
OK Kolmården
59:3215:0710:50Silver
7
Bengt Karlsson
Linköpings AIK
59:4215:0911:00Silver
8
Otto Holmdahl
Linköpings OK
60:2715:2111:45Silver
9
KentÅke Ohlsson
Finspångs SOK
61:0815:3112:26Silver
10
Bengt Karlsson
Hammarkinds OK
63:0116:0014:19Silver
11
Leif Andersson
OK Motala
63:3416:0814:52Silver
12
Ellert Thunholm
OK Roxen
70:2917:5321:47Brons
13
Ulf Andersson
Finspångs SOK
74:2918:5425:47
Stig Bengtsson
Motala AIF OL
Ej godkänd
Bengt Kleist
Boxholm-Mjölby OL
Ej godkänd
 
D70 3150 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnel Nilsson
Linköpings AIK
69:4122:070:00Guld
2
Berit Lundgren
Boxholm-Mjölby OL
86:1127:2216:30Silver
Hansi Fridström
Finspångs SOK
Ej godkänd
 
H70 3460 meter11 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Kristoffersson
Askersunds OK
43:4612:390:00Guld
2
Holger Persson
OK Eken
49:5114:246:05Silver
3
Ove Berggården
Linköpings AIK
53:5715:3610:11Silver
4
Carleric Thiger
Linköpings AIK
55:1615:5811:30Silver
5
Rune Fritz
Linköpings OK
56:0416:1212:18Silver
6
Anders Adler
Linköpings AIK
63:0918:1519:23Brons
Rupert Engblom
Linköpings AIK
Ej godkänd
Sven Jonsson
OK Roxen
Ej godkänd
Erik Svensson
Finspångs SOK
Ej godkänd
Ola Kleist
Boxholm-Mjölby OL
Ej godkänd
Bernt Pettersson
OK Kolmården
Ej godkänd
 
D75 2780 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Astrid Andersson
NAIS OK
67:3924:200:00Guld
2
Britt Ardmar
Finspångs SOK
71:1425:373:35Guld
Birgit Larsson
Finspångs SOK
Ej godkänd
 
H75 3150 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karl Andersson
Linköpings OK
49:1815:390:00Guld
2
Rolf Fridström
Finspångs SOK
51:3416:222:16Guld
3
Ingvar Lundgren
Boxholm-Mjölby OL
57:3318:168:15Silver
4
Kalle Karlsson
OK Tylöskog
69:4922:1020:31Silver
5
Bengt Johansson
Motala AIF OL
75:1323:5325:55Brons
6
Gunnar Andersson
OK Kolmården
77:2024:3328:02
 
H80 2780 meter5 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stig Andersson
Motala AIF OL
66:1323:490:00Guld
2
Per Gustafsson
OK Roxen
80:2328:5514:10Silver
3
Rune Erixon
Finspångs SOK
84:4830:3018:35Silver
Nils Årnerud
Linköpings AIK
Ej godkänd
Åke Svensson
Järfälla OK
Ej godkänd
 
U2 2400 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
August Mollén
OK Denseln
17:007:050:00Järn
2
Gustav Malmström
GOIF Tjalve
19:057:572:05Järn
3
Nils Bremer
Boxholm-Mjölby OL
23:129:406:12Järn
4
Elin-Rimhagen Stina-Gustås
Linköpings OK
25:3810:418:38Järn
5
Axel Fredriksson
Boxholm-Mjölby OL
31:1213:0014:12Järn
6
Jakob Bremer
Boxholm-Mjölby OL
40:1916:4823:19Järn
 
U3 3040 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Heidi Berggren
OK Denseln
46:0815:110:00Järn
 
U4 3260 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Olsson
GOIF Tjalve
32:4210:020:00Järn
 
Inskolning 2400 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Alex Eriksson
OK Roxen
GodkändJärn
Thorsten Svensson
Finspångs SOK
GodkändJärn
Rasmus Jonsson
Tjällmo-Godegårds OK
GodkändJärn
Mattias Ajander
OK Roxen
GodkändJärn
Lovisa Knutsson
Boxholm-Mjölby OL
GodkändJärn
Louise Stigsson
Linköpings OK
GodkändJärn
Lisa Berggren
OK Kolmården
GodkändJärn
Klara Ljunggren
Linköpings OK
GodkändJärn
John Granath
Svärdsjö IF
GodkändJärn
Johanna Gustås
Linköpings OK
GodkändJärn
Gustav Detterfelt
Linköpings OK
GodkändJärn
Emmy Bartholdson
Klubblös
GodkändJärn
Elsa Rimhagen
Linköpings OK
GodkändJärn
Elin Lilliecreutz
OK Roxen
GodkändJärn
Caroline Bark
Linköpings OK
GodkändJärn
Oskar Lindgren
Linköpings OK
Ej godkänd
 
Öppen 1 2400 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maya Hyland
Stjärnorps SK
29:4012:220:00Brons
2
Tuva Ek
Linköpings OK
32:1613:272:36Brons
3
Sanni Räsänen
Boxholm-Mjölby OL
68:4628:3939:06
4
Max Dörper
Boxholm-Mjölby OL
68:4928:4039:09
5
Olle Mathiasson
OK Roxen
90:5137:5161:11
 
Öppen 2 3040 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Therese Larsson
Motala AIF OL
38:0312:310:00Brons
2
Niklas Hallkvist
OK Roxen
39:3613:021:33Brons
3
Berit Eklöf
Matteus SI
47:2415:369:21Brons
4
Gabriel Ulltjärn
OK Roxen
47:5115:449:48Brons
5
Erik Flodin
Klubblös
49:4316:2111:40Brons
6
Harriet Svärd
Linköpings OK
50:5116:4412:48Brons
7
Martin Olsson
Linköpings OK
56:1918:3218:16
8
Kättie Andersson
NAIS OK
62:0420:2524:01
9
Adrian Puentes
Klubblös
69:2622:5031:23
Oscar Olsson
Linköpings OK
Ej godkänd
 
Öppen 4 3260 meter21 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helen Andersson
Boxholm-Mjölby OL
42:0312:540:00Brons
2
Erik Eloff
Tjällmo-Godegårds OK
47:3214:355:29Brons
3
Tony Eloff
Tjällmo-Godegårds OK
47:3514:365:32Brons
4
Anna Edin
Boxholm-Mjölby OL
49:3515:137:32Brons
5
Emil Bruhn
Boxholm-Mjölby OL
50:2515:288:22Brons
6
Erik Hallros
Motala AIF OL
50:4815:358:45Brons
7
Göran Vallentinsson
OK Denseln
50:5515:378:52Brons
8
Jessica Hallros
Motala AIF OL
51:1915:449:16Brons
9
Katarina Mollén
NAIS OK
51:2215:459:19Brons
10
Eva Engman
OK Denseln
51:5115:549:48Brons
11
Martin Kerry Kempe
Linköpings OK
55:0116:5312:58Brons
12
Sören Bremer
Boxholm-Mjölby OL
62:4619:1520:43
13
Erik Skarp
Mjölby OK
68:5821:0926:55
14
Anita Allard
Tjällmo-Godegårds OK
70:4221:4128:39
15
Kjerstin Nordahl
Linköpings OK
70:5921:4628:56
16
Åsa Fjellström
KFUM Örebro OK
79:1624:1937:13
Felicia Dahl
Almby IK
Ej godkänd
Caroline Larsson
OK Roxen
Ej godkänd
Stina Sterner
OK Gränsen
Ej godkänd
Elin Åhlund
Almby IK
Ej godkänd
Kerstin Kempe
Linköpings OK
Ej godkänd
 
Öppen 5 3980 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
John Hyland
Stjärnorps SK
48:1812:080:00Brons
2
Anders Enström
OK Eken
54:2413:406:06Brons
3
Patric Malmström
GOIF Tjalve
55:3913:597:21Brons
4
Torbjörn Pettersson
OK Eken
56:1214:077:54Brons
5
Per Jonsson
OK Roxen
64:0816:0715:50
6
Mikael Åhlund
Almby IK
72:5318:1924:35
7
Åsa Detterfelt
Linköpings OK
83:0520:5334:47
8
Boel Johnsson
OK Denseln
107:2627:0059:08
Göran Djurstedt
Kisa SK
Ej godkänd
 
Öppen 6 4580 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Stenbäck
NAIS OK
55:1412:040:00Brons
2
Mikael Zackrisson
OK Roxen
76:0816:3720:54
3
Ulf Fransson
Linköpings OK
83:0818:0927:54
4
Fredrik Hedby
Linköpings OK
94:2720:3739:13
5
Simon Nyberg
NAIS OK
96:0620:5940:52
 
Öppen 7 3150 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pär Forsström
Stjärnorps SK
33:4010:410:00Brons
2
Lars Almén
Linköpings OK
33:4410:430:04Brons
3
Jan Lundgren
Linköpings OK
41:1613:067:36Brons
4
Karin Axelsson
Finspångs SOK
43:3213:499:52Brons
5
Ingvar Halldin
OK Tylöskog
51:2516:1917:45
6
Bo Gustavsson
Tjällmo-Godegårds OK
53:4717:0420:07
7
Hilde Mollén
NAIS OK
61:0619:2427:26
8
Claes-Owe Swärdh
Linköpings OK
63:3420:1129:54
9
Roland Fjellström
KFUM Örebro OK
70:5422:3037:14
10
Tord Fransson
Motala AIF OL
71:5322:4938:13
11
Carl Andersson
OK Denseln
74:0823:3240:28
Karin Axeen
Stjärnorps SK
Ej godkänd
 
Öppen 8 4730 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Backteman
Linköpings OK
50:1510:370:00Brons
2
Mattias Zackrisson
OK Roxen
52:2411:052:09Brons
3
Tommy Ivarsson
Hässleby SOK
55:5611:505:41Brons
4
Erik Holmquist
Skogspojkarnas OK
58:0212:167:47Brons
5
Johan Knutsson
Boxholm-Mjölby OL
58:1612:198:01Brons
6
Kenth Edin
Boxholm-Mjölby OL
58:2912:228:14Brons
7
Karin Backteman
Linköpings OK
59:0212:298:47Brons
8
Emma Dahlskog
OK Denseln
62:2713:1212:12Brons
9
Jonas Lindell
OK Motala
62:5813:1912:43Brons
10
Gunnar Palmqvist
Boxholm-Mjölby OL
64:2613:3714:11Brons
11
Anders Isaksson
OK Roxen
67:5914:2217:44
12
Leif Inge Roger Stigsson
Linköpings OK
76:3716:1226:22
13
Peter Abrahamsson
OK Roxen
80:0616:5629:51
14
Anders Rörby
Motala AIF OL
82:4217:2932:27
15
Bo Frisberg
OK Roxen
83:2917:3933:14
16
Lisa Korall
Motala AIF OL
88:3418:4338:19
17
Tor Andersson
NAIS OK
90:0219:0239:47
18
Anders Lindholm
OK Denseln
95:4220:1445:27
 
Öppen 9 7070 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Karlsson
OK Denseln
50:167:070:00Brons
2
Magnus Nilsson
KFUM Örebro OK
75:5110:4425:35
3
Jonny Karlsson
OK Denseln
79:2211:1429:06