OK Vilse 87 kvällstävling

2010-07-01

Arrangör: OK Vilse 87

Nivå:
Nationell
Anmälda:
304
Form:
Individuell
Startande:
301
Distans:
Medel
Fullföljande:
293
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 3780 meter, 11 kontroller12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christina Smedberg
OK Skogsfalken
33:278:510:00Guld
2
Anna Gornicka-Antonowic
Kalmar OK
35:239:221:56Guld
3
Lindha Hellner
Istrums SK
35:459:272:18Guld
4
Helena Lindén
Växjö OK
36:239:382:56Guld
5
Anna Olsson
Lunds OK
36:589:473:31Guld
6
Katarina Lindén
Växjö OK
38:5010:165:23Silver
7
Louise Axelsson
FK Göingarna
42:4011:179:13Silver
8
Jolanta Kolosinska
Kalmar OK
44:1611:4310:49Silver
9
Emma Faxén
Växjö OK
46:0212:1112:35Silver
10
Marie Grönlund
Lunds OK
46:1012:1312:43Silver
11
Karin Lindqvist
Ronneby OK
46:1812:1512:51Silver
12
Susanne De Bourg
Ronneby OK
46:2212:1612:55Silver
 
H21 4720 meter, 14 kontroller22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingemar Ericsson
Ronneby OK
33:477:090:00Guld
2
Felix Larsson
OK Skogsfalken
35:087:271:21Guld
3
Erik Andersson
OK Orion
35:207:291:33Guld
4
Anton Wiberg
OK Skogsfalken
35:587:372:11Guld
5
Pontus Petersson
Nybro OK
35:597:372:12Guld
6
Thord Hultberg
SOK Viljan
36:027:382:15Guld
7
Pontus Jonsson
OK Orion
36:147:412:27Guld
8
Henrik Modig
OK Pan-Kristianstad
36:407:462:53Guld
9
Johan Engström
OK Orion
38:468:134:59Silver
10
Andreas Eriksson
Lunds OK
39:068:175:19Silver
11
Rasmus Grönlund
Lunds OK
39:368:235:49Silver
12
Simon Smedberg
OK Skogsfalken
40:178:326:30Silver
13
Oskar Andersson
OK Gynge
41:168:457:29Silver
14
Måns Faxén
Växjö OK
41:558:538:08Silver
15
Peter Hedberg
Lunds OK
42:138:578:26Silver
16
Viktor Tovesson
OK Orion
42:258:598:38Silver
17
Mattias Eriksson
Lunds OK
46:359:5212:48Silver
18
Åke Larsson
Stigmännen Karlshamns OK
49:0110:2315:14Brons
19
Per Arne Evaldsson
OK Gynge
50:4810:4617:01Brons
20
JOEL KÄLL KARLSSON
Växjö OK
51:1410:5117:27Brons
21
Arvid Käll
OK Älme
60:5012:5327:03
22
Gert Olsson
Tockarps IK
62:3413:1528:47
 
D20 2770 meter, 11 kontroller4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Blomqvist
OK Skogsfalken
19:176:580:00Guld
2
Rebecka Olsson
OK Skogsfalken
20:427:281:25Guld
3
Lisa Pettersson
OK Dacke
21:047:361:47Guld
4
Mia Kaisajuntti
OK Skogsfalken
27:4610:018:29Silver
 
D18 2770 meter, 11 kontroller7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Erlandsson
OK Skogsfalken
22:188:030:00Guld
2
Maja Pettersson
OK Dacke
23:358:311:17Guld
3
Anna Linde
OK Linné
24:218:472:03Guld
4
Marika Arvidsson
Växjö OK
26:279:334:09Silver
5
Lisa Nyberg
FKÅsen
26:509:414:32Silver
6
Märta-Stina Käll
OK Älme
29:4710:457:29Silver
7
Hanna Wåhlin
OK Skogsfalken
31:4811:299:30Silver
 
H18 3600 meter, 11 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Viktor Blomqvist
OK Skogsfalken
25:046:580:00Guld
2
Adam Georgsson
OK Nackhe
31:218:436:17Silver
 
H16 3220 meter, 12 kontroller9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Edvinsson
Ronneby OK
24:487:420:00Mästare
2
Albin Karlsson
OK Vilse 87
27:348:342:46Mästare
3
Andreas Henrysson
OK Dacke
29:549:175:06Elit
4
Erik Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
30:389:315:50Elit
5
Carl Torstensson
Emmaboda Verda OK
36:3911:2311:51Silver
6
Martin Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
41:1612:4916:28Brons
7
Jan Schliebener
OLV Uslar
43:1313:2518:25Brons
8
Jacob Nilsson
Ronneby OK
44:5413:5720:06Järn
Alexander Johansson
OK Orion
Diskvalificerad9:46
 
D14 2590 meter, 9 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Louise Lundgren
Värend GN OL
21:468:240:00Elit
2
Moa Pettersson
OK Dacke
22:228:380:36Elit
3
Hanna Melander
Stigmännen Karlshamns OK
23:269:031:40Elit
4
Julia Hed
OK Skogsfalken
25:029:403:16Guld
5
Patrycja Platek
Kalmar OK
29:4711:308:01Silver
6
Moa Wåhlin
OK Skogsfalken
32:0212:2210:16Silver
 
H14 2590 meter, 9 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ola Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
21:568:280:00Elit
2
Sebastian Nilsson
OK Tyringe
46:1817:5324:22Järn
 
D12 2460 meter, 8 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofie Persson
Härlövs IF
24:4010:020:00Guld
2
Lovisa Torstensson
Emmaboda Verda OK
24:4110:020:01Guld
3
Vilma Persson
OK Skogsfalken
28:5311:444:13Silver
4
Ellen Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
30:2012:205:40Silver
5
Anna Maria Antonowicz
Kalmar OK
40:5416:3816:14Järn
 
H12 2460 meter, 8 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Melker Johansson
OK Orion
18:087:220:00Guld
2
Lukas Lundgren
Värend GN OL
18:297:310:21Guld
3
Andreas Jonsson
OK Orion
19:247:531:16Guld
4
Fritjof Axelsson
FK Göingarna
21:248:423:16Silver
5
Erik Winbladh
Lunds OK
22:539:184:45Silver
6
Albin Henrysson
OK Dacke
24:219:546:13Silver
7
Emil Pettersson
OK Dacke
25:3510:247:27Brons
8
Arne Schliebener
OLV Uslar
26:1210:398:04Brons
9
Martin Lindelöw
Härlövs IF
51:1720:5133:09Järn
 
D10 1920 meter, 6 kontroller8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellen Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
11:396:040:00Brons
2
Hilda Axelsson
FK Göingarna
16:168:284:37Brons
3
Linda Jonsson
OK Orion
16:558:495:16Brons
4
Porle Maja
Växjö OK
17:048:535:25Brons
5
Alicia Lundgren
Värend GN OL
18:319:396:52Brons
6
Linn Karlsson
OK Vilse 87
20:2110:368:42Järn
7
Tilda Johansson
OK Pan-Kristianstad
22:1111:3310:32Järn
Betty Ottosson
OK Torfinn
Diskvalificerad9:01
 
H10 1920 meter, 6 kontroller4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oscar Modig
OK Pan-Kristianstad
15:518:150:00Brons
2
Elias Torstensson
Emmaboda Verda OK
15:558:170:04Brons
3
Algot Najvik
OK Pan-Kristianstad
16:318:360:40Brons
4
Felix Falk
Göteborg-Majorna OK
18:029:242:11Brons
 
D35 3200 meter, 11 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Håkansson
OK Orion
29:529:200:00Guld
2
Anna-Karin Jonsson
OK Orion
37:1311:387:21Silver
3
Maria Modig
OK Pan-Kristianstad
39:1412:169:22Silver
 
H35 4310 meter, 12 kontroller4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ola Söderberg
OK Skogsfalken
40:109:190:00Guld
2
Patrik Wåhlin
OK Skogsfalken
48:4611:198:36Silver
3
Nicklas Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
58:5313:4018:43Brons
Stephane Goossens
Hermathenae
Diskvalificerad27:14
 
D40 2910 meter, 9 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Pettersson
OK Dacke
28:259:460:00Guld
2
Åsa Andersson
OK Orion
36:5712:428:32Silver
3
Karin Johansson
FK Göingarna
40:5214:0312:27Silver
 
H40 3840 meter, 11 kontroller12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Gyberg
OK Skogsfalken
26:416:570:00Guld
2
Anders Håkansson
OK Orion
28:227:231:41Guld
3
Magnus Larsson
FK Göingarna
28:307:251:49Guld
4
Fredrik Smedberg
OK Skogsfalken
30:347:583:53Silver
5
Mårten Wikström
Halmstad OK
31:308:124:49Silver
6
Fabian Ljungquist
Lunds OK
33:158:406:34Silver
7
Håkan Axelsson
FK Göingarna
34:288:597:47Silver
8
Thomas Najvik
OK Pan-Kristianstad
35:389:178:57Silver
9
Anders Blomqvist
OK Skogsfalken
42:5911:1216:18
10
Peter Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
43:3411:2116:53
11
Fredrik Oskarsson
Ronneby OK
48:0312:3121:22
12
Morten Hass
OK Sorø
58:1315:1031:32
 
D45 2590 meter, 9 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisel Arvidsson
Växjö OK
26:2710:130:00Guld
2
Heidrun Finke
OLV Uslar
30:1711:423:50Silver
3
Pernilla Larsson
OK Skogsfalken
34:0213:087:35Silver
4
Christel Olsson
FKÅsen
37:0814:2010:41Silver
5
Lena Larsson
Göteborg-Majorna OK
38:3114:5212:04Brons
 
H45 3600 meter, 11 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Persson
OK Skogsfalken
29:378:140:00Guld
2
Sven Lundgren
Värend GN OL
31:038:381:26Guld
3
Per-Åke Nilsson
FK Göingarna
32:399:043:02Guld
4
Göran Månsson
OK Dacke
34:139:304:36Silver
5
Magnus Porle
Växjö OK
34:239:334:46Silver
6
Pontus Larsson
OK Skogsfalken
38:0410:348:27Silver
7
Erik Andersson
OKÖsteråker
39:1510:549:38Silver
8
Patrick Persson
Härlövs IF
51:3314:1921:56
9
Per-Ola Melander
Stigmännen Karlshamns OK
72:1620:0442:39
 
D50 2440 meter, 9 kontroller11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Christin Nero
Ronneby OK
27:1711:110:00Guld
2
Eva Folkesson Lööf
OK Pan-Kristianstad
27:2511:140:08Guld
3
Agneta Erfors
OK Torfinn
30:1612:242:59Guld
4
Bente Käll
Växjö OK
31:2012:504:03Silver
5
Ewa Roos
Helsingborgs SOK
32:4613:265:29Silver
6
Søs Munch Hansen
OK Sorø
33:0013:315:43Silver
7
Mona Palm
Lessebo OK
34:4414:147:27Silver
8
Görel Skoog
Växjö OK
36:1214:508:55Silver
9
Birgitta Olsson
OK Skogsfalken
36:3214:589:15Silver
10
Ulla Engelby
OK Pan-Kristianstad
40:0316:2512:46Brons
11
Ingrid Nyberg
FKÅsen
45:5618:5018:39
 
H50 3200 meter, 11 kontroller10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Jungstrand
OK Skogsfalken
26:408:200:00Guld
2
Ingemar Petersson
Markaryds FK
33:4010:317:00Silver
3
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
34:0310:387:23Silver
4
Stefan Schliebener
OLV Uslar
35:5811:149:18Silver
5
Mikael Svensson
OK Pan-Kristianstad
36:2211:229:42Silver
6
Staffan Käll
OK Älme
37:0611:3610:26Silver
7
Lars Göran Nyberg
FKÅsen
37:5011:4911:10Silver
8
Bo Petersson
Lessebo OK
46:1614:2819:36
9
Tomas Blomqvist
OK Skogsfalken
64:1720:0537:37
10
Claus Mikkelsen
OK Sorø
78:1224:2651:32
 
D55 2220 meter, 9 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Frantz
Stigmännen Karlshamns OK
23:3510:370:00Guld
2
Åsa Svensson
OK Pan-Kristianstad
35:0215:4711:27Brons
 
H55 2910 meter, 9 kontroller12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christer Kaisajuntti
OK Skogsfalken
25:018:360:00Guld
2
Kenneth Kajsajuntti
OK Skogsfalken
26:579:161:56Guld
3
Björn Palm
Lessebo OK
27:099:202:08Guld
4
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
27:169:222:15Guld
5
Lars Strand
OK Älme
28:279:473:26Guld
6
Bengt Aspvall
Ronneby OK
29:4210:124:41Silver
7
Kalle Lindqvist
Växjö OK
29:5110:154:50Silver
8
Kenneth Fager
FK Vittus
30:1710:245:16Silver
9
Torgny Ottosson
OK Torfinn
32:0011:006:59Silver
10
Stellan Martinsson
OK Tyringe
33:5711:408:56Silver
11
Anders Wiberg
OK Skogsfalken
39:5613:4314:55Brons
12
John Pedersen
OK Sorø
40:0013:4514:59Brons
 
D60 2180 meter, 9 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Glans
OK Torfinn
23:3510:490:00Guld
2
Birgit Bengtsson
Stigmännen Karlshamns OK
24:2511:120:50Guld
3
Ann-Helen Linnersjö
OK Orion
28:1012:554:35Silver
4
Karin Larsson
OK Kompassen
32:0014:418:25Silver
5
Anna-Lisa Hansson
OK Pan-Kristianstad
35:3316:1811:58Brons
6
Margret Karlsson
OK Skogsfalken
36:4616:5213:11Brons
 
H60 2590 meter, 9 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Leif Sandgren
Frosta OK
22:478:480:00Guld
2
Jörgen Nilsson
Ronneby OK
27:2210:344:35Silver
3
Nils-Arne Håkansson
Stigmännen Karlshamns OK
28:3711:035:50Silver
4
Eric Tenland
Stigmännen Karlshamns OK
31:2712:098:40Silver
5
Owe Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
32:1912:299:32Silver
6
Lars-Gunnar Bengtsson
Stigmännen Karlshamns OK
32:2212:309:35Silver
7
Håkan Nilsson
Malmö OK
36:3214:0613:45
8
Kent Svensson
OK Skogsfalken
44:1717:0621:30
9
Göran Larsson
OK Kompassen
44:4217:1621:55
 
D65 2180 meter, 9 kontroller13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Olsson
Ronneby OK
22:2310:160:00Guld
2
Helen Andertoft
Markaryds FK
24:3411:162:11Guld
3
Inga-Lill Wikingsson
Stigmännen Karlshamns OK
25:5611:543:33Guld
4
Gull Svensson
Tockarps IK
26:5012:194:27Silver
5
Gullevi Svensson
Ronneby OK
28:4813:136:25Silver
6
Gunilla Grönblad
Härlövs IF
29:2613:307:03Silver
7
Solbritt Gustafsson
OK Virdarna
30:3414:018:11Silver
8
Torill Svendsen
Lunds OK
31:4814:359:25Silver
9
Karin Lexell
OK Torfinn
33:5015:3111:27Brons
10
Ulla Bergqvist
Stigmännen Karlshamns OK
39:2718:0617:04
11
Inger Axelsson
OK Orion
39:3718:1017:14
12
Berit Byström
OK Virdarna
40:5618:4718:33
13
Barbro Cassing
Ronneby OK
52:4024:1030:17
 
H65 2440 meter, 9 kontroller17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Offrell
Frosta OK
25:2810:260:00Guld
2
Göran Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
25:3210:280:04Guld
3
Björn Linnersjö
OK Orion
26:0710:420:39Guld
4
Benkt Anderson
Lunds OK
26:1910:470:51Guld
5
Waste Byström
OK Virdarna
29:4312:114:15Silver
6
Göte Gustafsson
Emmaboda Verda OK
29:4712:124:19Silver
7
Thomas Kleist
Boxholm-Mjölby OL
30:3812:335:10Silver
8
Ingemar Andersson
OK Orion
31:2112:515:53Silver
9
Tommy Persson
Växjö OK
32:2713:186:59Silver
10
Bengt Bergqvist
Stigmännen Karlshamns OK
32:4013:237:12Silver
11
Bengt Andersson
OK Skogsfalken
33:0513:347:37Silver
12
Sven Jonasson
OK Skogsfalken
34:0914:008:41Silver
13
Kent Ekdahl
Emmaboda Verda OK
34:4014:129:12Silver
14
Bertil Ottosson
FK Göingarna
34:4714:159:19Silver
15
Christer Grönblad
Härlövs IF
36:0614:4810:38Silver
16
Raimo Salminen
OK Pan-Kristianstad
36:4015:0211:12Silver
17
Jan Hansson
Lunds OK
41:0516:5015:37
 
H70 2220 meter, 9 kontroller10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Karlsson
Ronneby OK
22:2210:050:00Guld
2
Bo Svensson
Tockarps IK
22:4710:160:25Guld
3
Peo Bengtsson
OK Pan-Kristianstad
24:0510:511:43Guld
4
Rune Bengtsson
Ronneby OK
26:0311:443:41Silver
5
Torsten Claesson
OK Älme
26:3311:584:11Silver
6
Brodde Nilsson
OK Skogsfalken
28:0812:405:46Silver
7
Sten Johansson
OK Skogsfalken
28:0912:415:47Silver
8
Inge Nilsson
Tockarps IK
31:3714:159:15Silver
9
Gunnar Dahl
Växjö OK
33:2915:0511:07Brons
10
Sven Gyberg
OK Skogsfalken
38:3217:2116:10
 
D75 2040 meter, 8 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Clarie Ek
OK Pan-Kristianstad
28:2613:560:00Guld
2
Gun Hansson
Andrarums IF
31:0115:122:35Guld
3
Lisa Hedström
OK Pan-Kristianstad
40:2819:5012:02Silver
 
H75 2150 meter, 9 kontroller13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Allan Håkansson
SOK Viljan
23:5311:070:00Guld
2
Werner Törnblom
Växjö OK
24:4711:320:54Guld
3
Bo Bengtsson
Hässleholms OK
25:1511:451:22Guld
4
Johan Jansson
Växjö OK
26:3112:202:38Guld
5
Gillis Alm
Växjö OK
29:1213:355:19Silver
6
Bengt-Åke Borgemo
SOK Viljan
29:1913:385:26Silver
7
Bengt Edvardsson
OK Torfinn
29:3813:475:45Silver
8
Sven Svensson
FK Vittus
30:2414:086:31Silver
9
Harry Söderberg
FK Friskus-Varberg
30:3914:156:46Silver
10
Curt Hjalmarsson
Hässleholms OK
32:3215:088:39Silver
11
Harry Ahlqvist
Växjö OK
35:5616:4312:03Brons
12
Evald Johansson
Lessebo OK
41:2119:1417:28
13
Axel Leo Gustavsson
Ronneby OK
46:0121:2422:08
 
U1 1870 meter, 6 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Victor Modig
OK Pan-Kristianstad
23:4912:440:00Järn
 
U2 1920 meter, 6 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Leo Johansson
OK Orion
13:076:500:00Järn
2
Vanja Bökman
Ronneby OK
19:1710:036:10Järn
3
Lisa Falk
Göteborg-Majorna OK
35:3218:3022:25Järn
 
U3 2460 meter, 8 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jessica Arvidsson
Växjö OK
30:5412:340:00Järn
 
Inskolning 1870 meter, 6 kontroller3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Max Persson
OK Skogsfalken
GodkändJärn
Rasmus Johansson
OK Pan-Kristianstad
GodkändJärn
Jakob Svensson
OK Vilse 87
Diskvalificerad
 
Öppen 1 1920 meter, 6 kontroller5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustav Åman
OK Vilse 87
19:029:550:00Brons
2
Tina Ljungqvist
Lunds OK
19:2810:080:26Brons
3
Lena Torstensson
Emmaboda Verda OK
26:1213:397:10Brons
4
Inger Blomqvist
SK Graal
29:0315:0810:01
Moa Svensson
OK Vilse 87
Diskvalificerad29:55
 
Öppen 2 2460 meter, 8 kontroller7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Caroline Lindelöw
Härlövs IF
28:3211:360:00Brons
2
Cajsa Bökman
Ronneby OK
31:1012:402:38Brons
3
Gunnel Henrysson
OK Dacke
33:5213:465:20Brons
4
Leif Sandström
Stigmännen Karlshamns OK
46:0218:4317:30
5
Emmy Helmersson
Hässleholms OK
47:3219:1919:00
6
Karin Widerberg
OK Skogsfalken
48:3419:4520:02
7
Gunilla Lagerlöf
Stigmännen Karlshamns OK
51:3921:0023:07
 
Öppen 4 2590 meter, 9 kontroller15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roger Bökman
Ronneby OK
28:0210:490:00Brons
2
Sandra Nilsson
FKÅsen
28:2310:580:21Brons
3
Arne Persson
OK Gynge
31:2412:073:22Brons
4
Stig Nydahl
Stigmännen Karlshamns OK
34:0313:096:01Brons
5
Lars-Åke Stridh
Hässleholms OK
35:1913:387:17Brons
6
Bengt Halleröd
OK Skogsfalken
36:1714:018:15Brons
7
Bodil Jirskog Hed
OK Skogsfalken
37:0614:199:04Brons
8
Christer Svensson
Ronneby OK
37:4314:349:41Brons
9
Carina De Bourg
Ronneby OK
45:3117:3417:29
10
Stig Svensson
OK Virdarna
51:1819:4823:16
11
Thomas Johansson
OK Pan-Kristianstad
53:4720:4625:45
12
Marianne Eriksson
Tockarps IK
60:1123:1432:09
13
Ragnvald Bladh
OK Älme
70:1727:0842:15
14
Karsten Hetland
Klubblös
71:0527:2743:03
Sven-Åke Andertoft
Markaryds FK
Diskvalificerad15:33
 
Öppen 7 3200 meter, 11 kontroller12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven Johansson
OK Orion
30:239:300:00Brons
2
Torgny Lindström
Ronneby OK
38:0511:547:42Brons
3
Arne Andersson
OK Torfinn
38:1511:577:52Brons
4
Åsa Järvholm
Växjö OK
38:1811:587:55Brons
5
Magnus Järvholm
Växjö OK
45:0414:0514:41
6
Åsa Nilsson
Ronneby OK
45:2114:1014:58
7
Bengt Nilsson
Alvesta SOK
47:0714:4316:44
8
Sarah Lindström
Ronneby OK
49:4215:3219:19
9
Leif Axelsson
SK Graal
55:5917:3025:36
10
Carina Erlandsson
OK Skogsfalken
60:0518:4729:42
11
Maja-Stina Malmqvist
FK Vittus
82:3825:4952:15
Susanne Lundgren
Värend GN OL
Diskvalificerad12:40
 
Öppen 8 4310 meter, 12 kontroller22 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jakob Lööf
OK Pan-Kristianstad
31:167:150:00Brons
2
Peter Andersson
OK Orion
41:319:3810:15Brons
3
Lars-Ola Larsson
OK Orion
43:3710:0712:21
4
Jon Nilsson
Ronneby OK
43:4510:0912:29
5
Pontus Johansson
Växjö OK
43:5810:1212:42
6
Willy Olsson
OK Skogsfalken
47:3011:0116:14
7
Jacob Svensson
Ronneby OK
47:3311:0216:17
8
Mats Windstedt
Klubblös
48:2611:1417:10
9
Stefan Löfqvist
SOK Viljan
49:0111:2217:45
10
Jan Karlsson
Växjö OK
50:5711:4919:41
11
Johanna Karlsson
OK Pan-Kristianstad
51:0111:5019:45
12
Ann-Sofie Larsson
Örkelljunga FK
54:0612:3322:50
13
Angelika Larsson
Helsingborgs SOK
54:0712:3322:51
14
Bengt Salomonsson
Skåneslättens OL
61:3914:1830:23
15
Anders Malmqvist
Motala AIF OL
62:5414:3631:38
16
Per Andersson
OK Gynge
63:2014:4232:04
17
Bertil Karlsson
Hjobygdens OK
64:3214:5833:16
18
Arne Kruse
Stigmännen Karlshamns OK
64:4915:0233:33
19
Nils Helmersson
Hässleholms OK
66:4415:2935:28
20
Bengt-Göran Frantz
Stigmännen Karlshamns OK
73:3317:0442:17
21
Ingrid Salomonson
Skåneslättens OL
88:4120:3557:25
Sven Thörnkvist
Tormestorps IF
Diskvalificerad19:29