DM Sprint Gästrikland

2010-06-03 - 2010-06-03

Arrangörer: Oslättforspojkarnas IK | OK Ödmården

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
115
Form:
Individuell
Startande:
104
Distans:
Sprint
Fullföljande:
103
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 2600 meter, 12 kontroller13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Charlotta Bergqvist
Gävle OK
15:305:580:00Brons
2
Laila Ingelsson
OK Hammaren
16:246:180:54Brons
3
Joline Ingelsson
OK Hammaren
16:586:321:28Brons
4
Christine Persson
Gävle OK
17:316:442:01Brons
5
Viktoria Helmersson
Ockelbo OK
18:187:022:48Brons
6
Ann-Sofie Karlsson
Årsunda IF
18:207:032:50Brons
7
Monica Boman
Gävle OK
19:417:344:11Brons
8
Linda Svensson
Gävle OK
20:267:524:56Brons
9
Ingela Eriksson
Gävle OK
20:297:534:59Brons
10
Elin Skogh
OK Hammaren
20:307:535:00Brons
11
Maria Hållström
Gävle OK
23:048:527:34
12
Karin Wallin
Järbo OK
23:158:577:45
13
Erica Jissbacke
Gävle OK
23:239:007:53
 
H21 3100 meter, 13 kontroller23 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Lauri
IFK Lidingös Skid o OK
15:214:570:00Brons
2
Dan Wester
Järla IF OK
15:224:570:01Brons
3
Petter Jönsson
Järla IF OK
15:254:580:04Brons
4
Lasse Jansson
Gävle OK
15:375:020:16Brons
5
Jakob Enmark
Gävle OK
15:435:040:22Brons
6
Hans Persson
Gävle OK
15:495:060:28Brons
7
Erik Boman
Gävle OK
17:015:291:40Brons
8
Erik Sisell
Gävle OK
17:085:321:47Brons
9
Fredrik Ingelsson
Ockelbo OK
17:195:351:58Brons
10
Richard Hejdenberg
Gävle OK
17:335:402:12Brons
11
Albin Sjöhed
Gävle OK
18:476:043:26Brons
12
Harry Hietanen
Gävle OK
18:566:063:35Brons
13
Jan Moberg
Gävle OK
19:376:204:16Brons
14
Theo Odenryd
Järbo OK
20:146:324:53Brons
15
Patrik Ottosson
Gävle OK
20:286:365:07Brons
16
Sven Persson
Årsunda IF
21:026:475:41Brons
17
Jonas Holmgren
OK Hammaren
24:427:589:21
18
Stellan Täck
Järbo OK
25:308:1410:09
19
Ulf Hedman
Valbo AIF
25:568:2210:35
20
Karl-Olov Borg
Gävle OK
26:128:2710:51
21
Jens Åkerman
Gävle OK
29:319:3114:10
22
Magnus Flodman
Järbo OK
34:4211:1219:21
23
Hans Qvarnström
Ockelbo OK
37:0311:5721:42
 
D16 1800 meter, 9 kontroller4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Moa Enmark
Gävle OK
12:377:010:00Brons
2
Maja Ingelsson
OK Hammaren
14:107:521:33Brons
3
Hanna Sjöberg
Gävle OK
14:207:581:43Brons
4
Erika Blixt
Järbo OK
24:3613:4011:59Järn
 
H16 2600 meter, 12 kontroller7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Ahnlén
OK Hammaren
14:125:280:00Brons
2
Kevin Ståhl
Järbo OK
14:255:330:13Brons
3
Anders Svahn
OK Hammaren
16:196:172:07Brons
4
Nils Lemoine
Gävle OK
16:526:292:40Brons
5
Fredrik Hammarlund
Ockelbo OK
18:257:054:13Brons
6
Jonathan Helin
Ockelbo OK
19:547:395:42Brons
7
Petter Andersson
Ockelbo OK
24:489:3210:36Brons
 
D14 1400 meter, 8 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristin Boman
Gävle OK
10:357:340:00Brons
2
Johanna Henriksson
Järbo OK
16:4211:566:07Brons
3
Emma Bengtsson
Årsunda IF
22:5916:2512:24Järn
 
H14 1400 meter, 9 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Hållström
Gävle OK
9:036:280:00Brons
2
Filip Ivarsson
OK Hammaren
9:547:040:51Brons
3
Jesper Jissbacke
Gävle OK
9:567:060:53Brons
4
Marcus Hedman
Valbo AIF
10:487:431:45Brons
5
David Karlsson
Valbo AIF
11:218:062:18Brons
6
Joakim Ståhl
Järbo OK
11:338:152:30Brons
7
Kalle Johansson
OK Hammaren
13:099:244:06Brons
8
Thure Eriksson
Skutskärs OK
16:5712:067:54Brons
9
Martin Persson
Årsunda IF
17:3912:368:36Brons
 
D12 1500 meter, 8 kontroller7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Andersson
Gävle OK
13:208:530:00Brons
2
Emma Hållström
Gävle OK
13:589:190:38Brons
3
Cajsa Öberg
Gävle OK
15:0110:011:41Brons
4
Emma Blixt
Järbo OK
15:1610:111:56Brons
5
Tove Flodman
Järbo OK
16:3711:053:17Brons
6
Klara Larsson
Gävle OK
16:5811:193:38Brons
7
Alva Axelson
Gävle OK
20:2913:397:09Brons
 
H12 1500 meter, 8 kontroller8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Sjöberg
Gävle OK
10:016:410:00Brons
2
Theodor Eriksson
Skutskärs OK
10:477:110:46Brons
3
Mårten Olsson
Gävle OK
10:547:160:53Brons
4
Erik Olsson
Gävle OK
11:087:251:07Brons
5
Nils Kangas
OK Hammaren
13:198:533:18Brons
6
Petter Qvarnström
Ockelbo OK
13:479:113:46Brons
7
Albin Wallin
Järbo OK
14:059:234:04Brons
8
Oskar Persson
Årsunda IF
15:1710:115:16Brons
 
D10 1500 meter, 9 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elsa Wallin
Järbo OK
11:597:590:00Brons
2
Maja Öberg
Gävle OK
12:198:130:20Brons
3
Emma Lilje
Gävle OK
14:489:522:49Brons
 
H10 1500 meter, 9 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Täck
Järbo OK
9:376:250:00Brons
2
Jakob Sjöberg
Gävle OK
9:506:330:13Brons
3
Nils Ottoson
Gävle OK
13:198:533:42Brons
4
Linus Täck
Järbo OK
21:4114:2712:04Järn
5
Erik Flodman
Järbo OK
25:4217:0816:05Järn
 
D45 1700 meter, 9 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingela Bengtsson
Årsunda IF
17:1710:100:00
 
H45 2100 meter, 11 kontroller7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Karlsson
OK Hammaren
11:265:270:00Brons
2
Ola Johansson
Gävle OK
12:566:101:30Brons
3
Tommy Berger
Gävle OK
13:226:221:56Brons
4
Thomas Carlsson
Valbo AIF
14:126:462:46Brons
5
Karl-Erik Engblom
Valbo AIF
17:128:115:46
6
Christer Segerqvist
Gävle OK
17:228:165:56
7
Mikael Ingelsson
Ockelbo OK
24:2311:3712:57
 
D55 1700 meter, 9 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Gillgren
Gävle OK
16:419:490:00Brons
2
Anita Asp
Ockelbo OK
28:5116:5812:10
3
Inger Borg
Gävle OK
30:5718:1214:16
 
H55 2100 meter, 11 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingemar Gillgren
Gävle OK
15:477:310:00Brons
2
Bengt Fröjdfeldt
Gävle OK
19:039:043:16Brons
 
Öppen 1 1500 meter, 9 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Henriksson
Järbo OK
30:4320:290:00
 
Öppen 2 1500 meter, 9 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Sofie Täck
Järbo OK
23:3715:450:00
 
Öppen 6 2600 meter, 12 kontroller7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Börje Ahnlén
OK Hammaren
19:317:300:00Brons
2
Tony Ståhl
Järbo OK
19:537:390:22Brons
3
Rikard Karlsson
Valbo AIF
21:538:252:22Brons
4
Kenneth Andersson
Valbo AIF
24:099:174:38Brons
5
Petronella Ivarsson
OK Hammaren
25:209:455:49Brons
6
Tove Wettergren
Gävle OK
43:2316:4123:52
Mats Gavlefors
OK Hammaren
Ej godkänd