Polaris Park-o Cup 5

2010-04-29

Arrangör: Östersunds OK

Nivå:
Lokal
Anmälda:
127
Form:
Individuell
Startande:
127
Distans:
Sprint
Fullföljande:
116
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 3800 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Westerlund
OK Storsjön
19:345:090:00Brons
2
Cecilia Thomasson
Ulricehamns OK
20:155:200:41Brons
3
Erica Johansson
Östersunds OK
21:165:361:42Brons
4
Inger Dahlgren
Östersunds OK
23:306:113:56Brons
5
Hanna Lindblom
Östersunds OK
23:446:154:10Brons
6
Anna Maria Nilsson
Biathlon Östersund
23:466:154:12Brons
7
Helena Olsson
Brunflo IF
24:436:305:09Brons
8
Maria Hallmans
OL Trollelg
25:136:385:39Brons
9
Lisa Bergström
Östersunds OK
25:176:395:43Brons
10
Kristin Barkman
Bredaryds SOK
26:106:536:36Brons
11
Marie Krysander
Östersunds Studenters IF
29:047:399:30
12
Caroline Söderström
Östersunds Studenters IS
38:2610:0718:52
 
H21 3800 meter15 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hampus Lindblom
Åsarna IK
17:044:290:00Brons
2
John Hero
Biathlon Östersund
18:484:571:44Brons
3
Erik Olofsson
Biathlon Östersund
19:115:032:07Brons
4
Johan Halvarsson
OL Trollelg
19:435:112:39Brons
5
Gustav Enmark
Åsarna IK
19:595:162:55Brons
6
Mikke Abramsson
Jämtlandspolisens IF
20:435:273:39Brons
7
Jyrki Ponsiluoma
Tullus SG
21:165:364:12Brons
8
Magnus Eriksson
Östersunds OK
21:325:404:28Brons
9
Anders Carnland
Frösö IF
21:535:464:49Brons
10
Mattias Johansson
Östersunds OK
22:215:535:17Brons
11
Mattias Gran
Klubblös
22:255:545:21Brons
12
Fredrik Usitalo
Biathlon Östersund
22:556:025:51Brons
13
Fredrik Martinsson
Frösö IF
25:026:357:58
Olle Näslund
Östersunds OK
Ej godkänd
Henrik Randström
Frösö IF
Ej godkänd
 
D20 2700 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Evelina Wallentin
Östersunds OK
21:127:510:00
 
H20 3800 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joakim Hedlund
Östersunds OK
21:175:360:00Brons
2
Mattias Hallmans
Frösö IF
22:095:500:52Brons
3
Björn Hjulström
Tullus SG
22:285:551:11Brons
 
D16 2700 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Dragnäs
OK Storsjön
19:127:070:00Brons
2
Johanna Ågran
OK Storsjön
19:187:090:06Brons
3
Stina Widmark
OK Storsjön
19:227:100:10Brons
 
H16 2700 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vilhelm Kilander
Östersunds OK
14:545:310:00Brons
2
Ante Wernersson
Östersunds OK
15:525:530:58Brons
3
Edvin Silvergran
Östersunds OK
18:456:573:51Brons
 
H14 1790 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olov Söderholm
Östersunds OK
15:178:320:00
 
D12 1100 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Freya Richter
Östersunds OK
11:0310:030:00Brons
2
Frida Krohn
Fältjägarnas IF
11:3410:310:31Brons
3
Magdalena Mixter Sch.
Östersunds OK
14:5113:303:48Brons
 
H12 1100 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Måns Eriksson
Östersunds OK
13:3512:210:00
 
D10 830 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åsa Friberg
Östersunds OK
5:527:040:00Brons
Maja Willén
Östersunds OK
Ej godkänd
 
D35 2700 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingela Rönnestrand
Frösö IF
19:107:060:00Brons
2
Maria Richter
Östersunds OK
19:177:090:07Brons
3
Ulrika Willén
Östersunds OK
22:018:092:51Brons
4
Maria Grund
Offerdals SK
24:289:045:18Brons
 
H35 3800 meter6 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Richard Lindström
Njurunda OK
18:284:520:00Brons
2
Jean-Marc Chabloz
Frösö IF
19:545:141:26Brons
3
Håkan Blidberg
Östersunds OK
20:315:242:03Brons
4
Anders Johansson
Östersunds OK
21:225:372:54Brons
Erik Olofsson
Östersunds OK
Ej godkänd
Dick Friberg
Östersunds OK
Ej godkänd
 
D45 2700 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agneta Samuelsson
Fältjägarnas IF
19:497:200:00Brons
2
Maria Andersdotter
Brunflo IF
20:587:461:09Brons
 
H45 3800 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Robert Nordlander
Fmif
20:145:190:00Brons
2
Mats Lundqvist
Östersunds OK
20:455:280:31Brons
3
Mats Nilsson
Östersunds OK
20:525:290:38Brons
4
Peder Sjölund
Fmif
21:445:431:30Brons
5
Håkan Carnland
Frösö IF
21:495:441:35Brons
6
Johnny Rösth
OK Storsjön
23:136:072:59Brons
7
Roger Hedlund
Östersunds OK
23:266:103:12Brons
 
D55 2700 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eivor Lindgren
Brunflo IF
20:327:360:00Brons
2
Eva Kilander
Östersunds OK
22:058:111:33Brons
3
Karin Walltin
Östersunds OK
22:438:252:11Brons
 
H55 2700 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ove Hemmingsson
Brunflo IF
16:236:040:00Brons
2
Seth Persson
Fältjägarnas IF
16:446:120:21Brons
3
Tom Brantheim
Östersunds OK
17:376:311:14Brons
4
PG Wernersson
Östersunds OK
23:368:447:13
 
D65 1790 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Signe Karlsson
Östersunds OK
22:0912:220:00
 
H65 2700 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kurt Halvarsson
Östersunds OK
16:286:060:00Brons
2
Alf Berggren
Östersunds OK
17:576:391:29Brons
3
Åke Andersson
Fältjägarnas IF
20:577:464:29Brons
4
Björn Wikstrand
Östersunds OK
24:168:597:48
5
Sven Ringvall
Östersunds OK
35:0513:0018:37
Yngve Olsson
OK Vildhussen
Ej godkänd
 
H75 1790 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Nilsson
Frösö IF
26:4514:570:00
 
H80 1790 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils Gösta Nilsson
Östersunds OK
22:2612:320:00Brons
2
Anders Turén
Östersunds OK
27:4715:315:21Brons
 
Öe 830 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonna Krohn
Fältjägarnas IF
10:1712:230:00Brons
2
Hannes Sjölund-Myhr
Östersunds OK
15:0718:134:50
3
Elvira Hermansson
Östersunds OK
15:2618:365:09
4
Alva Eriksson
Östersunds OK
16:0219:195:45
5
Felix Sjölund-Myhr
Östersunds OK
16:0819:265:51
6
Priska Richter
Östersunds OK
17:2821:037:11
7
Smilla Ashenbrenner
Klubblös
18:3022:178:13
8
Ina Löfström
Klubblös
18:4922:408:32
9
Björn Rönnestrand
Ås IF
19:1923:169:02
10
Agnes Werme
Klubblös
19:3023:309:13
11
Siri Bergström
Östersunds OK
22:4127:2012:24
12
Stina Sandberg
Klubblös
25:5331:1115:36
Moa Andersson
Klubblös
Ej godkänd
Calise Larsson
Klubblös
Ej godkänd
 
Öd 1100 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Harriet Richter
Östersunds OK
21:3219:350:00Brons
2
Max Zingmark
Klubblös
21:4419:450:12Brons
3
Kristoffer Aronsson
Klubblös
22:3720:341:05Brons
3
Oskar Berlin
Klubblös
22:3720:341:05Brons
3
Simon Fick Hedström
Klubblös
22:3720:341:05Brons
6
Isa Wickenberg
Östersunds OK
22:4020:361:08Brons
7
Saga Karlsson
Östersunds OK
22:4220:381:10Brons
8
Nora Olsson
Klubblös
23:0420:581:32Brons
 
Öc 1790 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Forsberg
Brunflo IF
12:306:590:00Brons
2
Britt-Inger Söderholm
Östersunds OK
16:489:234:18Brons
3
Tomas Wernersson
Östersunds OK
17:129:374:42
4
Ewa Marianne Berggren
Östersunds OK
18:3510:236:05
5
Ida Willén
Östersunds OK
20:3011:278:00
6
Ida Dahlgren
Östersunds OK
29:1216:1916:42
7
Tua Dahlgren
Östersunds OK
30:1616:5517:46
8
Gry Dahlgren
Östersunds OK
30:2116:5717:51
 
Öb 2700 meter11 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Richter
Östersunds OK
16:266:050:00Brons
2
Håkan Schwartz
Klubblös
19:327:143:06Brons
3
Anna Gruvris
Åsarna IK
19:567:233:30Brons
4
Anna Krohn
Fältjägarnas IF
22:358:226:09Brons
5
Jenny Åhgren
Inlandsbanans SK
23:018:316:35
6
Anders Bergström
Östersunds OK
23:368:447:10
7
Lisa Hållmarker
Klubblös
26:529:5710:26
8
Annika Grindborg
Ås IF
27:0010:0010:34
Peder Mixter
Östersunds OK
Ej godkänd
Erik Willén
Östersunds OK
Ej godkänd
Anna Järild
Klubblös
Ej godkänd
 
Öa 3800 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Dahlgren
Östersunds OK
25:386:450:00Brons
2
Sven-Martin Eriksson
Östersunds OK
26:417:011:03Brons
3
Renee Lövkvist
Klubblös
28:497:353:11Brons
4
Rune Johansson
Östersunds OK
34:509:109:12
5
Åsa Eklund
Klubblös
39:0310:1713:25
6
Vanja Henriksson
Klubblös
39:0710:1813:29