Pan Extra Lång

2010-03-21

Arrangör: OK Pan-Kristianstad

Nivå:
Nationell
Anmälda:
630
Form:
Individuell
Startande:
609
Distans:
Lång
Fullföljande:
586
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Lång 7500 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Snogerup Linse
Lunds OK
39:545:190:00Guld
2
Anna Persson
FK Göingarna
40:595:281:05Guld
3
Anna Olsson
Lunds OK
41:185:301:24Guld
4
Linnea Lidström
OK Kolmården
41:315:321:37Guld
5
Nadiya Volynska
OK Orion
41:485:341:54Guld
6
Sanna Linsefors
Lunds OK
42:035:362:09Guld
7
Frida Nero
Göteborg-Majorna OK
42:515:432:57Guld
8
Lotta Saetre
OK Landehof
45:296:045:35Silver
9
Angelika Larsson
Helsingborgs SOK
45:516:075:57Silver
10
Jannie Hagård
Rävetofta OK
45:576:086:03Silver
11
Ida-Maria Svensson
Sävedalens AIK
46:116:096:17Silver
12
Helén Persson
Linköpings OK
46:596:167:05Silver
13
Ann-Sofie Larsson
Örkelljunga FK
47:576:248:03Silver
14
Marie Grönlund
Lunds OK
49:346:379:40Silver
15
Jo Stevenson
Södertälje-Nykvarn Orientering
51:056:4911:11Silver
16
Malin Riis
Helsingborgs SOK
55:127:2215:18Silver
 
H21 Lång 10800 meter30 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oleksandr Kratov
OK Orion
56:065:120:00Guld
2
Andreas Ferm
FK Göingarna
56:255:130:19Guld
3
Martin Regborn
Hagaby GOIF
57:015:170:55Guld
4
Martin Söderberg
OK Orion
58:025:221:56Guld
5
Simon Hollbeck
Bromma-Vällingby SOK
59:145:293:08Guld
6
Oscar Carlsson
Eksjö SOK
59:215:303:15Guld
7
Jakob Andersson
Bredaryds SOK
60:405:374:34Guld
8
Kent Ohlsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
61:015:394:55Guld
9
Anders Bäckström
Södertälje-Nykvarn Orientering
61:355:425:29Guld
10
Robert Vångell
Linköpings OK
62:175:466:11Guld
11
Lasse Jansson
Eksjö SOK
63:365:537:30Silver
12
Viktor Antonsson
Eksjö SOK
64:395:598:33Silver
13
Andreas Eriksson
Lunds OK
65:256:039:19Silver
14
Henrik Svensson
OK Vilse 87
65:396:059:33Silver
15
Stefan Pålsson
Skåneslättens OL
66:176:0810:11Silver
16
Rasmus Grönlund
Lunds OK
67:166:1411:10Silver
17
Jacob Westerberg
Linköpings OK
67:396:1611:33Silver
18
Henrik Olofsson
FK Snapphanarna
68:036:1811:57Silver
19
Anders Påhlman
Istrums SK
68:206:2012:14Silver
20
Anders Jägryd
Lunds OK
68:236:2012:17Silver
21
Thomas Nilsson
Eslövs FK
69:226:2513:16Silver
22
Johan Norberg
Gamleby OK
72:086:4116:02Silver
23
Viktor Stensson
Helsingborgs SOK
72:446:4416:38Silver
24
Henrik Johansson
Falköpings AIK OK
74:246:5318:18Silver
25
Thomas Henmyr
OK Vilse 87
75:056:5718:59Silver
26
Mattias Engström
Skåneslättens OL
76:437:0620:37Silver
27
Keith Larson
Lunds OK
101:139:2245:07
Erik Pettersson
Attunda OK
Ej godkänd
Rickard Ohlsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
JOEL KÄLL KARLSSON
Växjö OK
Ej godkänd
 
D21 4600 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Persson
FK Göingarna
40:058:430:00Guld
2
Camilla Selin
FK Göingarna
41:389:031:33Guld
3
Sieglinde Kundisch
Lunds OK
42:029:081:57Guld
 
H21 6600 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Johansson
IK Ymer
41:466:200:00Guld
2
Emil Berger
Halmstad OK
42:116:230:25Guld
3
Magnus Strand
OK Landehof
42:186:250:32Guld
4
Mikael Nordh
IK Ymer
42:236:250:37Guld
5
Johan Bergagård
OK Landehof
43:066:321:20Guld
6
Hampus Olesund
OK Landehof
44:336:452:47Guld
7
Hjetberg Martin
IK Ymer
45:106:513:24Guld
8
Benjamin Edlund
IK Ymer
45:116:513:25Guld
9
Johan Lidström
OK Landehof
46:417:044:55Guld
10
Björn Hellrup
Helsingborgs SOK
48:137:186:27Silver
11
Henrik Lundqvist
OK Gynge
50:157:378:29Silver
12
Oscar Borg
FK Åsen
50:287:398:42Silver
13
Tim Zetterberg
Falköpings AIK OK
54:058:1212:19Silver
14
Oskar Strand
OK Landehof
54:458:1812:59Silver
15
Tobias Österlund
IK Ymer
55:528:2814:06Silver
Åke Svensson
Istrums SK
Ej godkänd
 
D20 4600 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Beatrice Gustavsson
Eksjö SOK
35:007:370:00Guld
2
Sarah Tibell
Linköpings OK
36:157:531:15Guld
3
Hanna Westerberg
Göteborg-Majorna OK
37:228:072:22Guld
4
Sofie Hansen
Skåneslättens OL
39:218:334:21Silver
5
Frida Nilsson
Skåneslättens OL
40:018:425:01Silver
6
Anna Sjöström
Lunds OK
43:369:298:36Silver
7
Ronja Arvidsson
Skåneslättens OL
48:1410:2913:14Silver
8
Elin Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
50:3611:0015:36Brons
9
Frida Karlsson
Linköpings OK
52:0811:2017:08Brons
10
Therese Hansen
Skåneslättens OL
52:2411:2317:24Brons
Anna-Maria Roubert
FK Finn
Ej godkänd
 
H20 7200 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Persson
Falköpings AIK OK
47:176:340:00Guld
2
Simon Månsson
Örkelljunga FK
50:026:572:45Guld
3
Jakob Segerslätt
Skåneslättens OL
51:047:063:47Guld
4
Adam Fredén
Falköpings AIK OK
57:327:5910:15Silver
5
Anders Reimertz
Eksjö SOK
59:498:1812:32Silver
 
D18 4600 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Julia Bauer
Eksjö SOK
32:297:040:00Guld
2
Elin Svensson
Nässjö OK
33:007:100:31Guld
3
Sara Jonsson
OK Klyftamo
33:057:120:36Guld
4
Modig Tjärnström Julia
Linköpings OK
37:278:084:58Silver
5
Erika Hugoson
Nässjö OK
38:238:215:54Silver
6
Margrete Aspvall
Ronneby OK
39:458:387:16Silver
7
Modig Tjärnström Hanna
Linköpings OK
40:488:528:19Silver
8
Stina Berg
IS Kullen
42:189:129:49Silver
9
Jenny Olsson
Örkelljunga FK
43:309:2711:01Silver
10
Hanna Wadsten
OK Landehof
45:539:5813:24Silver
11
Julia Lundquist
Nybro OK
47:1710:1714:48Brons
12
Hanna Wåhlin
OK Skogsfalken
54:2611:5021:57
13
Louise Perleroth
OK Landehof
63:2413:4730:55
14
Beatrice Edgren
Hultsfreds OK
68:3114:5436:02
 
H18 6500 meter23 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Wejås
Nyköpings OK
35:455:300:00Guld
2
Andreas Bergander
Eksjö SOK
36:205:350:35Guld
3
Sebastian Inderst
Eksjö SOK
37:035:421:18Guld
4
Philip Pålsson
Skåneslättens OL
37:125:431:27Guld
5
Måns Östman
Göteborg-Majorna OK
37:165:441:31Guld
6
Jens Wängdahl
OK Gipen
37:395:481:54Guld
7
Pontus Petersson
Nybro OK
37:415:481:56Guld
8
Erik Sköld
Linköpings OK
38:195:542:34Guld
9
Ola Brönnheden
Vimmerby OK
39:146:023:29Guld
10
Felix Palmgren
Eksjö SOK
41:316:235:46Silver
11
Oskar Ek-Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
42:016:286:16Silver
12
Oscar Björck
OK Älme
42:216:316:36Silver
13
Mattias Pauli
Istrums SK
42:536:367:08Silver
14
Martin Bengtsson
IS Kullen
44:176:498:32Silver
15
Johan Ekelöv
Skåneslättens OL
44:556:559:10Silver
16
Björn Edvinsson
Ronneby OK
45:447:029:59Silver
17
Jonas Sundberg
Istrums SK
47:167:1611:31Silver
18
Fredrik Berndtsson
Skåneslättens OL
49:187:3513:33Silver
19
David Arborelius
IS Kullen
52:378:0616:52Brons
20
Viktor Tovesson
OK Orion
57:518:5422:06
21
André Nilsson
FK Åsen
59:009:0523:15
22
Kristian Oxenstierna
Skåneslättens OL
81:2712:3245:42
Jonas Lundgren
Linköpings OK
Ej godkänd
 
D16 4700 meter19 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Josefine Klintberg
Eksjö SOK
32:446:580:00Mästare
2
Agnes Leo
Bredaryds SOK
34:027:141:18Mästare
3
Olivia Kollberg
Eksjö SOK
37:007:524:16Mästare
4
Felicia Stuhlhofer
OK Landehof
37:348:004:50Elit
5
Jessica Nilsson
OK Torfinn
39:578:307:13Elit
6
Frida Hedin
Hjärnarps GH OL
39:598:307:15Elit
7
Moa Svensson
Nässjö OK
41:308:508:46Guld
8
Ellen Reimer
Tormestorps IF
42:229:019:38Guld
9
Elsa Palmkvist
Lunds OK
43:169:1210:32Silver
10
Anna Wallin
Sjövalla FK
43:469:1911:02Silver
11
Karin Bredfelt
Lunds OK
45:489:4513:04Silver
12
Julia Dahl
IS Kullen
46:199:5113:35Silver
13
Kajsa Wetterström
Tormestorps IF
47:4310:0914:59Silver
14
Nicole Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
48:1110:1515:27Silver
15
Miranda Reimer
Tormestorps IF
52:4111:1319:57Brons
16
Johanna Tovesson
OK Orion
55:2011:4622:36Brons
17
Lovisa Nilsson
Tormestorps IF
69:0514:4236:21Järn
Moa Olsson
Örkelljunga FK
Ej godkänd
Lisa Nyberg
FK Åsen
Ej godkänd
 
H16 5300 meter22 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Lenning
Skåneslättens OL
31:335:570:00Mästare
2
Anton Johansson
OK Orion
32:346:091:01Mästare
3
Erik Andersson
OK Orion
32:506:121:17Mästare
4
Rasmus Svantesson
Hjärnarps GH OL
34:016:252:28Mästare
5
Einar Johansson
Linköpings OK
34:096:272:36Mästare
6
Petter Johansson
Linköpings OK
35:256:413:52Mästare
7
Philip Persson
OK Orion
35:286:423:55Mästare
8
Victor Flingmark
Uddevalla OK
36:006:484:27Mästare
9
Fredrik Peterson
Linköpings OK
38:357:177:02Elit
10
Oskar Lundqvist
Nybro OK
41:037:459:30Guld
11
Martin Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
42:187:5910:45Silver
12
Jakob Perleroth
OK Landehof
43:038:0711:30Silver
13
Linus Hugoh
OK Landehof
43:288:1211:55Silver
14
Anton Persson
Markaryds FK
45:338:3614:00Silver
15
Erik Bengtsson
IS Kullen
45:528:3914:19Silver
16
Linus Welander
Örkelljunga FK
48:519:1317:18Silver
17
Felix Persson
OK Skogsfalken
54:2110:1522:48Brons
18
Mattis Ernstsson
FK Göingarna
54:4510:2023:12Brons
19
Erik Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
54:5610:2223:23Brons
20
Mattias Dahlberg
Istrums SK
57:3810:5226:05Järn
21
Niclas Delin
Härlövs IF
66:2212:3134:49Järn
Anton Månsson
Örkelljunga FK
Ej godkänd
 
D14 3500 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kajsa Hedin
Hjärnarps GH OL
30:178:390:00Elit
2
Erika Perleroth
OK Landehof
32:179:132:00Elit
3
Louise Lundgren
Värend GN OL
33:189:313:01Elit
4
Sara Magnusson
OK Landehof
33:259:333:08Elit
5
Linnea Gustafsson
OK Gynge
36:3310:276:16Guld
6
Julia Ladefoged
Falkenbergs OK
45:1012:5414:53Silver
7
Elin Lundqvist
Nybro OK
47:2613:3317:09Brons
8
Elin Brink
Markaryds FK
48:5914:0018:42Brons
9
Matilda Arborelius
IS Kullen
52:0714:5321:50Brons
10
Madelene Axelsson
Härlövs IF
54:1815:3124:01Brons
11
Moa Wåhlin
OK Skogsfalken
58:4816:4828:31Järn
12
Molly Rundström
OK Landehof
60:2117:1530:04Järn
 
H14 4000 meter18 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikkel Aaen
Farum OK
21:455:260:00Elit
2
Johan Wennermark
OK Skogsfalken
25:446:263:59Guld
3
Mattias Johansson
Stångenäs AIS
27:056:465:20Silver
4
Filip Wadsten
OK Landehof
27:476:576:02Silver
5
Theodor Wahlbom
OK Orion
27:597:006:14Silver
6
Ola Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
28:007:006:15Silver
7
Jonatan Höst
Hjärnarps GH OL
30:227:368:37Silver
8
Erik Barr Zeilon
Skåneslättens OL
31:477:5710:02Silver
9
Jonathan Albinsson
Tormestorps IF
32:538:1311:08Silver
10
Oscar Renberg
FK Herkules
33:578:2912:12Silver
11
Joel Einarsson
Tormestorps IF
34:328:3812:47Brons
12
Johan Lenning
Skåneslättens OL
36:419:1014:56Brons
13
Jonas Hammarskiöld
Lunds OK
37:329:2315:47Brons
14
Anton Larsson
FK Göingarna
41:3610:2419:51Järn
15
Tobias Bladh
Lunds OK
48:1612:0426:31Järn
16
Anton Hansson
Lunds OK
60:3315:0838:48Järn
Oscar Philipsson
Markaryds FK
Ej godkänd
Anton Hansson
Nässjö OK
Ej godkänd
 
D12 3000 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Bredfelt
Lunds OK
22:287:290:00Guld
2
Ebba Widman
IK Ymer
24:518:172:23Guld
3
Vilma Persson
OK Skogsfalken
28:089:235:40Silver
4
Emma Renberg
FK Herkules
31:3710:329:09Brons
5
Sofie Persson
Härlövs IF
32:2910:5010:01Brons
6
Ellen Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
33:0911:0310:41Brons
7
Emmy Helmersson
Hässleholms OK
36:1212:0413:44Järn
8
Astrid Einarsson
Tormestorps IF
39:0613:0216:38Järn
Elinor Delin
Härlövs IF
Ej godkänd
 
H12 3000 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Melker Larsson
FK Göingarna
18:586:190:00Guld
2
Anders Magnusson
OK Landehof
19:146:250:16Guld
3
Lukas Lundgren
Värend GN OL
20:196:461:21Guld
4
Andreas Jonsson
OK Orion
20:466:551:48Guld
5
Jakob Höst
Hjärnarps GH OL
20:476:561:49Guld
6
Albin Lager
Nässjö OK
23:007:404:02Silver
7
Fritjof Axelsson
FK Göingarna
23:177:464:19Silver
8
Albinsson Jakob
Tormestorps IF
30:5810:1912:00Järn
9
Adam Segerslätt
Skåneslättens OL
32:5010:5713:52Järn
10
Axel Svenningsson
Lunds OK
35:1511:4516:17Järn
11
Joel Leander
OK Landehof
42:0214:0123:04Järn
 
D10 2400 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellen Wahlbom
OK Orion
21:278:560:00Brons
2
Kajsa Andersson
OK Orion
23:249:451:57Brons
3
Hilda Axelsson
FK Göingarna
27:1311:205:46Brons
4
Vilma Svantesson
Hjärnarps GH OL
27:4411:336:17Brons
5
Lisa Samuelsson
IK Ymer
28:1611:476:49Brons
6
Irmalinn Nilsson
Härlövs IF
30:1712:378:50Brons
7
Elin Gustafsson
OK Gynge
36:3015:1315:03Järn
8
Johanna Wilhelmsson
OK Dacke
45:3919:0124:12Järn
9
Ebba Hjertberg
IK Ymer
46:2019:1824:53Järn
 
H10 2400 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Victor Hansson
Nässjö OK
22:119:150:00Brons
2
Oscar Ehrnborn
Andrarums IF
32:1313:2510:02Brons
 
D35 4600 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Louise Axelsson
FK Göingarna
37:048:030:00Guld
2
Anna-Karin Jonsson
OK Orion
37:568:150:52Guld
3
Anna Ljungqvist
Lunds OK
41:349:024:30Guld
4
Karolina Karlsson
Nybro OK
44:469:447:42Silver
5
Maria Helmersson
Hässleholms OK
46:2210:059:18Silver
 
H35 7200 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Magnusson
Linköpings OK
40:075:340:00Guld
2
Christian Enberg
Linköpings OK
42:125:522:05Guld
3
Tomas Vensryd
Eslövs FK
47:546:397:47Silver
4
Magnus Hansson
OK Löftan
49:306:539:23Silver
5
Stefan Adolfsson
Eslövs FK
53:147:2413:07Silver
6
Mikael Nilsson
OK Kontinent
57:578:0317:50Silver
7
Magnus Backan
Eslövs FK
58:028:0417:55Brons
8
Patrik Lundqvist
Nybro OK
60:358:2520:28Brons
9
Nils Helmersson
Hässleholms OK
78:1710:5238:10
 
D40 3800 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Karlsson
Nässjö OK
36:069:300:00Guld
2
Anneli Carlsson
FK Finn
37:229:501:16Guld
3
Carina Regborn
Hagaby GOIF
37:379:541:31Guld
4
Karin Jägryd
Lunds OK
40:2810:394:22Guld
5
Agneta Hallberg-Hansson
Nässjö OK
41:0010:474:54Guld
6
Åsa Hedin
Hjärnarps GH OL
41:2710:545:21Silver
7
Ann-Sofie Brink
Markaryds FK
42:2811:116:22Silver
8
Marie Olsson
Örkelljunga FK
42:4311:146:37Silver
9
Carolina Landin
Malmö OK
44:0611:368:00Silver
10
Maria Harrie
Lunds OK
53:4414:0817:38Brons
 
H40 6500 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Patrik Rosén
Hästveda OK
37:325:460:00Guld
2
Niklas Edvardsson
Hästveda OK
40:356:153:03Guld
3
Anders Selin
FK Göingarna
40:406:153:08Guld
4
Jan-Ove Wiking
Istrums SK
40:536:173:21Guld
5
Tommy Johansson
Stångenäs AIS
41:316:233:59Guld
6
Per Sigvardson
Bredaryds SOK
41:376:244:05Guld
7
Lasse Karlsson
Istrums SK
42:256:324:53Silver
8
Fabian Ljungquist
Lunds OK
43:316:425:59Silver
9
Johan Hansson
Nässjö OK
44:426:537:10Silver
10
Anders Wadsten
OK Landehof
45:016:567:29Silver
11
Malte Lennerstedt
Lunds OK
45:427:028:10Silver
12
Håkan Axelsson
FK Göingarna
45:587:048:26Silver
13
Peter Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
46:177:078:45Silver
14
Björn Nilsson
Härlövs IF
46:287:098:56Silver
15
Håkan Grubb
Malmö OK
47:017:149:29Silver
16
Lars Harrie
Lunds OK
47:387:2010:06Silver
17
Jalle Josefsson
Lunds OK
49:347:3812:02Silver
18
Mikael Gustafsson
OK Gynge
52:028:0014:30Silver
19
Niklas Johansson
OK Landehof
53:218:1215:49Silver
20
Bo Wetterström
Tormestorps IF
56:438:4419:11Brons
21
Niklas Welander
Örkelljunga FK
60:189:1722:46
22
Patrik Wåhlin
OK Skogsfalken
61:469:3024:14
 
D45 3800 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Larsson
Göteborg-Majorna OK
32:278:320:00Guld
2
Åsa Wadensjö-Leo
Bredaryds SOK
33:068:430:39Guld
3
Ingrid Johansson
Laholms IF OK
33:468:531:19Guld
4
Britt-Marie Bengtsson
FK Åsen
35:299:203:02Guld
5
Kati Németh
Stigmännen Karlshamns OK
35:489:253:21Guld
6
Christel Olsson
FK Åsen
37:129:474:45Silver
7
Annika Josefsson
OK Dacke
37:469:565:19Silver
8
Marita Philipsson
Markaryds FK
39:1310:196:46Silver
9
Anne Magnusson
OK Landehof
40:1210:357:45Silver
10
Ann-Kristin Sjöström
Lunds OK
43:1611:2310:49Silver
11
Maria Lenning
Skåneslättens OL
43:2011:2410:53Silver
12
Wiveka Ernstsson
FK Göingarna
44:5311:4912:26Silver
13
Anne Svantesson
Hjärnarps GH OL
46:1812:1113:51Silver
14
Tina Rundström
OK Landehof
46:2112:1213:54Silver
15
Lotta Berndtsson
Skåneslättens OL
49:5413:0817:27Brons
16
Gunilla Persson
Malmö OK
51:1613:2918:49
 
H45 6300 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Lund
OK Orinto
37:435:590:00Guld
2
Peter Andersson
OK Orion
39:146:141:31Guld
3
Karlsson 1 Magnus
OK Landehof
39:496:192:06Guld
4
Henrik Larsson
FK Göingarna
40:066:222:23Guld
5
Sven Lundgren
Värend GN OL
40:436:283:00Guld
6
Lars Svantesson
Hjärnarps GH OL
40:586:303:15Guld
7
Bengt Olsson
Eslövs FK
41:116:323:28Guld
8
Joel Rydström
FK Finn
41:556:394:12Guld
9
Jan-Olof Svensson
Halmstad OK
43:046:505:21Silver
10
Lars Persson
OK Skogsfalken
44:237:036:40Silver
11
Björn Östman
Göteborg-Majorna OK
44:557:087:12Silver
12
Per-Åke Nilsson
FK Göingarna
45:217:127:38Silver
13
Göran Månsson
OK Dacke
45:297:137:46Silver
14
Lars Magnusson
OK Landehof
47:477:3510:04Silver
15
Bengt-Åke Berndtsson
Skåneslättens OL
48:067:3810:23Silver
16
Jan Lenning
Skåneslättens OL
48:157:4010:32Silver
17
Jörgen Sköld
Linköpings OK
49:257:5111:42Silver
18
Mats Karlsson
OK Vilse 87
50:488:0413:05Silver
19
Ulf Linderfalk
Skåneslättens OL
54:208:3716:37Brons
20
Ulf Nyberg
Eslövs FK
55:028:4417:19Brons
21
Anders Johansson
OK Landehof
55:238:4717:40Brons
22
Stefan Dahl
IS Kullen
60:309:3622:47
23
Jens Arborelius
IS Kullen
62:469:5825:03
24
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
63:2310:0425:40
25
Tomas Nilsson
Hässleholms OK
63:4810:0826:05
Lars-Olof Lundquist
Nybro OK
Ej godkänd
 
D50 3600 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Christin Nero
Ronneby OK
31:328:460:00Guld
2
Kerstin Tjernlund
OK Vilse 87
35:009:433:28Guld
3
Jane Johansson
Istrums SK
35:299:513:57Guld
4
Christina Segerslätt
Skåneslättens OL
35:419:554:09Guld
5
Ann-Charlotte Jakobsson
Istrums SK
39:3010:587:58Silver
 
H50 5500 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Brorsson
Tockarps IK
35:236:260:00Guld
2
Håkan Forsman
Ronneby OK
39:157:083:52Guld
3
Arne Klintberg
Eksjö SOK
41:327:336:09Silver
4
Ingmar Ekelöv
Skåneslättens OL
41:497:366:26Silver
5
Sten Segerslätt
Skåneslättens OL
43:267:548:03Silver
6
Andreas Oxenstierna
Skåneslättens OL
44:128:028:49Silver
7
Sverker Eriksson
OK Gynge
45:078:129:44Silver
8
Tore Tjernlund
OK Vilse 87
46:158:2510:52Silver
9
Hans-Åke Lundqvist
OK Gynge
50:019:0614:38Silver
10
Per Svenningsson
Lunds OK
53:499:4718:26Brons
11
Bo Hermansson
Göteborg-Majorna OK
54:509:5819:27Brons
12
Björn Axemo
Hultsfreds OK
55:2910:0520:06
 
D55 3600 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Söderberg
OK Skogsfalken
34:339:360:00Guld
Kristin Johansson
OK Dacke
Ej godkänd
 
H55 5400 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
39:567:240:00Guld
2
Thomas Nilsson
FK Göingarna
40:257:290:29Guld
3
Christer Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
42:197:502:23Guld
4
Yngve Ernstsson
FK Göingarna
42:367:532:40Guld
5
Anders Persson
OK Vilse 87
47:238:467:27Silver
6
Bengt Aspvall
Ronneby OK
48:028:548:06Silver
7
Bo Jansson
Stigmännen Karlshamns OK
49:079:069:11Silver
8
Anders Bertil Månsson
Örkelljunga FK
54:2010:0414:24Silver
9
Bengt Hansson
Andrarums IF
55:4110:1915:45Silver
 
D60 3600 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Glans
OK Torfinn
37:2710:240:00Guld
2
Birgit Bengtsson
Stigmännen Karlshamns OK
38:2010:390:53Guld
3
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
42:1511:444:48Silver
4
Berit Schannong
Malmö OK
47:2513:109:58Silver
5
Eva Höije
OK Ravinen
48:1413:2410:47Silver
6
Ingalill Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
52:2114:3314:54Silver
7
Barbro Andersson
OK Skogshjortarna
55:2015:2217:53Brons
8
Gunilla Sävenstrand
Hultsfreds OK
60:3316:4923:06
Ros-Mari Karlsson
Nybro OK
Ej godkänd
 
H60 4300 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Leif Sandgren
Frosta OK
33:477:510:00Guld
2
Eric Tenland
Stigmännen Karlshamns OK
36:118:252:24Guld
3
Lars-Gunnar Bengtsson
Stigmännen Karlshamns OK
36:578:363:10Guld
4
Tommy Olsson
OK Dacke
37:018:373:14Guld
5
Kent Nilsson
Andrarums IF
37:468:473:59Guld
6
Gert Nilsson
Lunds OK
37:598:504:12Guld
7
Owe Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
40:249:246:37Silver
8
Kenth Sundgren
Skåneslättens OL
40:349:266:47Silver
9
Christer Sandh
OK Roxen
40:479:297:00Silver
10
Rune Ringsgård
OK Roxen
41:359:407:48Silver
11
Anders Kumlin
IK Ymer
44:2210:1910:35Silver
12
Gunnar Enberg
Målilla OK
44:3110:2110:44Silver
13
Sven Olle Söderberg
OK Skogsfalken
46:0710:4312:20Silver
14
Åke Persson
Hjärnarps GH OL
50:4311:4816:56Brons
15
Ebbe Malm
Markaryds FK
51:3612:0017:49Brons
16
Nils-Erik Bondesson
Frosta OK
55:0912:5021:22
17
Kaare Hansson
Malmö OK
56:0413:0222:17
 
D65 3000 meter11 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helen Andertoft
Markaryds FK
30:0810:030:00Guld
2
Birgitta Olsson
Ronneby OK
32:0010:401:52Guld
3
Svensson Gull Anne-Marg
Tockarps IK
32:0610:421:58Guld
4
Britt Forsell Pirozzi
Lunds OK
32:0910:432:01Guld
5
Torill Svendsen
Lunds OK
32:5410:582:46Guld
6
Margareta Larsson
OK Njudung
33:5411:183:46Guld
7
Ann-Charlotte Jensen
Andrarums IF
34:0311:213:55Guld
8
Gunilla Grönblad
Härlövs IF
35:2411:485:16Silver
9
Brita Dahlberg
Hässleholms OK
51:1217:0421:04
Lena Persson
Malmö OK
Ej godkänd
Berit Byström
OK Virdarna
Ej godkänd
 
H65 4000 meter23 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Björnberg
Frölunda OL
29:047:160:00Guld
2
Stefan G Larsson
OK Njudung
29:067:170:02Guld
3
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
31:057:462:01Guld
4
Inge Persson
FK Boken
32:248:063:20Guld
5
Ingvar Persson
FK Åsen
34:008:304:56Silver
6
Göran Bengtsson
Tockarps IK
34:028:314:58Silver
7
Stellan Ahnström
Forserums SOK
34:128:335:08Silver
8
Lennart Höije
OK Ravinen
34:358:395:31Silver
9
Nils-Eric Ericsson
FK Åsen
35:538:586:49Silver
10
Ivan Persson
Malmö OK
37:029:167:58Silver
11
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
38:289:379:24Silver
12
Peeter-Jaan Kask
Lunds OK
39:229:5110:18Silver
13
Christer Westberg
IFK Göteborg
40:1710:0411:13Silver
14
Erling Larsson
Hässleholms OK
40:3510:0911:31Silver
15
Christer Grönblad
Härlövs IF
41:0310:1611:59Silver
16
Kjell Månsson
Ronneby OK
41:5710:2912:53Silver
17
Waste Byström
OK Virdarna
42:2910:3713:25Silver
18
Öyvind Jensen
Andrarums IF
43:0210:4613:58Brons
19
Gerth Sällström
Lessebo OK
43:5110:5814:47Brons
20
Bertil Ottosson
FK Göingarna
45:2411:2116:20Brons
21
Thomas Kleist
Boxholm-Mjölby OL
45:3111:2316:27Brons
22
Johnny Malmgren
Hjärnarps GH OL
48:5012:1319:46
23
Bengt Hansson
OK Löftan
63:2315:5134:19
 
D70 2700 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Solveig Dillman
Hammarby IF OF
29:5711:060:00Guld
2
Gun Hansson
Andrarums IF
33:1112:173:14Silver
3
Britt Ericson
Hammarby IF OF
36:1313:256:16Silver
4
Kerstin Henmyr
OK Vilse 87
39:4814:449:51Silver
 
H70 4000 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Karlsson
Ronneby OK
34:148:340:00Guld
2
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
37:519:283:37Guld
3
Sven Levin
Andrarums IF
39:009:454:46Guld
4
Bo Svensson
Tockarps IK
42:3810:408:24Silver
5
Inge Nilsson
Tockarps IK
43:3410:549:20Silver
6
Hubert Hugosson
OK Gynge
44:3611:0910:22Silver
7
Paul Schannong
Malmö OK
47:5011:5813:36Silver
8
Sven-Åke Andertoft
Markaryds FK
49:3112:2315:17Silver
9
Arne Sävenstrand
Hultsfreds OK
53:0213:1618:48
10
Bengt Olofsson
Hjärnarps GH OL
55:3213:5321:18
11
Roland Ekelöf
Stigmännen Karlshamns OK
58:3414:3924:20
12
Göran Folkesson
Ronneby OK
60:1815:0426:04
 
H75 3000 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Owe Åkesson
Härlövs IF
32:2810:490:00Guld
2
Johan Jansson
Växjö OK
34:0011:201:32Guld
3
Klas Tykesson
Rävetofta OK
35:3811:533:10Guld
4
Lennart Stenberg
Stigfinnarna
37:3612:325:08Silver
5
Åke Strand
Örkelljunga FK
42:1714:069:49Silver
6
Ingvar Petersson
Hässleholms OK
43:4014:3311:12Silver
7
Leo Åkesson
Härlövs IF
45:0315:0112:35Silver
8
Ingvar Lennerstedt
Lunds OK
47:5215:5715:24Brons
 
U1 2000 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Saga Leo
Bredaryds SOK
17:078:340:00Järn
2
Albin Claesson
IK Ymer
20:0210:012:55Järn
3
Ellen Krans
IK Ymer
22:1211:065:05Järn
 
U2 2400 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tova Hermodsson
Lunds OK
24:1310:050:00Järn
2
Ida Eriksson
OK Landehof
26:1510:562:02Järn
3
Widman Albin
IK Ymer
28:4311:584:30Järn
4
Ida Palm
IK Ymer
37:3915:4113:26Järn
5
Lukas Gustafsson
IK Ymer
40:1116:4515:58Järn
6
Clara Krans
IK Ymer
43:0717:5818:54Järn
 
U3 3000 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alfred Henriksson
Lunds OK
28:189:260:00Järn
2
Cecilia Spångberg
Lunds OK
36:0712:027:49Järn
 
U4 3500 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stenquist Axel
Lunds OK
61:1517:300:00Järn
Felicia Spångberg
Lunds OK
Ej godkänd
 
Inskolning 2000 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Björk
OK Älme
20:1210:060:00Järn
2
Hjertberg Alma
IK Ymer
21:4210:511:30Järn
3
Emma Palm
IK Ymer
21:4310:521:31Järn
4
Viktor Hansson
OK Löftan
29:2614:439:14Järn
5
Linda Jonsson
OK Orion
31:1515:3811:03Järn
 
Öppen 1 2400 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alicia Lundgren
Värend GN OL
28:1811:480:00Brons
2
Per-Anton Persson
Tormestorps IF
30:5412:532:36Brons
3
Melvin Nilsson
Härlövs IF
47:2419:4519:06
 
Öppen 2 3000 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carina Krantz
IK Ymer
28:199:260:00Brons
2
Helene Krantz
IK Ymer
28:209:270:01Brons
3
Johan Brink
Markaryds FK
31:1410:252:55Brons
4
Krantz Juha
IK Ymer
32:5810:594:39Brons
5
Malin Engström
Halmstad OK
32:5911:004:40Brons
6
Kerstin Glantz
Andrarums IF
34:5611:396:37Brons
7
Bo Glantz
Andrarums IF
35:0811:436:49Brons
8
Kerstin Ingegerd Nilsson
Tormestorps IF
42:2814:0914:09
9
Carola Sörman
IK Ymer
43:4114:3415:22
10
Martin Lindelöw
Härlövs IF
51:4017:1323:21
 
Öppen 3 4800 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rolf Spångberg
Lunds OK
50:4810:350:00Brons
2
Maritha Schön
Andrarums IF
50:5910:370:11Brons
3
Carina Lindelöw
Härlövs IF
70:1214:3819:24
 
Öppen 4 3500 meter32 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hans-Inge Reimers
Hästveda OK
33:279:330:00Brons
2
Hanna Åberg
OK Landehof
34:199:480:52Brons
3
Torbjörn Saetre
OK Landehof
36:2310:242:56Brons
4
Morgan Bjelk
Hästveda OK
36:4610:303:19Brons
5
Filippa Johansson
Jönköpings OK
39:1911:145:52Brons
6
Gudrun Nilsson
Andrarums IF
40:4611:397:19Brons
7
Lars-Göran Killander
Hästveda OK
41:1711:487:50Brons
8
Stig Gustafsson
IK Ymer
41:1811:487:51Brons
9
Barbro Nilsson
Andrarums IF
43:2912:2510:02Brons
10
Benny Aaen
Farum OK
44:5212:4911:25Brons
11
Elin Dolk
Jönköpings OK
45:4013:0312:13
12
Jessica Kvalvik
OK Gynge
49:2314:0715:56
13
Lennart Kjellberg
Istrums SK
50:4914:3117:22
14
Karin Lexell
OK Torfinn
51:5514:5018:28
15
Anette Bjelk
Hästveda OK
52:2714:5919:00
16
Anna Bengtsson
IS Kullen
53:5615:2520:29
17
Nils-Joel Persson
Tormestorps IF
54:1415:3020:47
18
Mats-Ola Persson
Tormestorps IF
54:2415:3320:57
19
Christina Malmqvist
Falkenbergs OK
56:5316:1523:26
20
Birgitta Palm
IK Ymer
57:0516:1923:38
21
Ida Svenningsson
Lunds OK
59:0716:5325:40
22
Doris Eliasson
OK Landehof
59:1316:5525:46
23
Katarina Höst
Hjärnarps GH OL
62:2417:5028:57
24
Ingrid Nyberg
FK Åsen
64:4818:3131:21
25
Hallander Spångberg Kri
Lunds OK
65:2218:4131:55
26
Ulf Palm
IK Ymer
66:4219:0333:15
27
Jörgen Britse
Härlövs IF
67:3819:1934:11
28
Jenny Johansson
IK Ymer
68:2319:3234:56
29
Julius Kindlundh
FK Finn
68:3419:3535:07
30
Christel Nilsson
OK Älme
70:2120:0636:54
31
Karin Malmgren
Hjärnarps GH OL
76:3721:5343:10
Erika Eliasson
OK Landehof
Ej godkänd
 
Öppen 5 4000 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Lindberg
IK Ymer
32:138:030:00Brons
2
Eva-Britta Lidström
OK Landehof
32:588:150:45Brons
3
Smen I Lövestad
Klubblös
33:028:160:49Brons
4
Lars Widerström
IK Ymer
36:079:023:54Brons
5
Roger Olsson
Andrarums IF
36:439:114:30Brons
6
Anna Dolk
Jönköpings OK
37:299:225:16Brons
7
Anna Andersson
OK Orion
38:089:325:55Brons
8
Jan-Evert Ohlsson
Andrarums IF
38:339:386:20Brons
9
Sofie Karlsson
Rånäs OK
39:019:456:48Brons
10
Jan Bergström
Andrarums IF
39:5910:007:46Brons
10
Nils-Åke Nilsson
Härlövs IF
39:5910:007:46Brons
12
Kristina Persson
Härlövs IF
41:0610:178:53Brons
13
Sofia Lundberg
Istrums SK
42:4810:4210:35Brons
14
Anna Reimer
Tormestorps IF
43:0110:4510:48
14
Ingvar Schön
Andrarums IF
43:0110:4510:48
16
Nils Emilsson
FK Åsen
43:2210:5111:09
17
Bo Cederlöf
Klubblös
43:3610:5411:23
18
Camilla Carlsson
Härlövs IF
43:5010:5811:37
19
Sven Jonasson
OK Skogsfalken
45:3411:2413:21
20
Mats Rosén
Hästveda OK
46:3811:4014:25
21
Karin Cederlöf
Klubblös
47:0511:4614:52
22
Benny Wennermark
OK Skogsfalken
48:1112:0315:58
23
Rolf Nilsson
Andrarums IF
49:1412:1917:01
24
Nils Mårtensson
Andrarums IF
51:3012:5319:17
25
Kjell Andersson
OK Skogshjortarna
60:0115:0027:48
 
Öppen 6 5300 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Harald Ottmer
Tormestorps IF
42:217:590:00Brons
2
Karl-Johan Persson
Tormestorps IF
45:438:383:22Brons
3
Per Edvinsson
Ronneby OK
46:208:453:59Brons
4
Peter Edgren
Hultsfreds OK
49:379:227:16Brons
5
Viebke Moltag
Malmö OK
51:359:449:14Brons
6
Gunilla Gustavsson
OK Orion
59:3511:1517:14
7
Marielle Nilsson
Andrarums IF
63:3111:5921:10
Stefan Johansson
FK Åsen
Ej godkänd
 
Öppen 7 3000 meter25 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kenneth Öhlund
IK Ymer
22:127:240:00Brons
2
John Kumlin
IK Ymer
22:517:370:39Brons
3
Anna Eriksson
OK Landehof
24:188:062:06Brons
4
Mikael Wahlbom
OK Orion
25:558:383:43Brons
5
Lena Olsson
Skåneslättens OL
28:339:316:21Brons
6
Jonas Höst
Hjärnarps GH OL
31:2510:289:13
7
Carin Gustafsson
Jönköpings OK
32:1810:4610:06
8
Emma Månsson
Örkelljunga FK
33:3711:1211:25
9
Maria Delin
Härlövs IF
35:5111:5713:39
10
Martina Lindberg
IK Ymer
36:1812:0614:06
11
Pi Persson
OK Orion
36:4812:1614:36
12
Sara Jönsson
Hässleholms OK
39:2913:1017:17
13
Patrik Jönsson
Hässleholms OK
39:3313:1117:21
14
Linusson B.
FK Åsen
39:3413:1117:22
15
Helen Nilsson
Härlövs IF
41:4713:5619:35
16
Siri Einarsson
Tormestorps IF
42:3514:1220:23
17
Nils-Åke Nilsson
Härlövs IF
49:5016:3727:38
18
Stina Marianne Eriksson
Tockarps IK
53:1017:4330:58
19
Bengt Edvardsson
OK Torfinn
56:2918:5034:17
20
Bertil Ahlberg
OK Gynge
57:1119:0434:59
21
Svensson Curt
Skåneslättens OL
59:2919:5037:17
22
Lennart Stensson
Helsingborgs SOK
60:5120:1738:39
23
Gudrun Olofsson
Hjärnarps GH OL
61:0820:2338:56
24
Ann-Marie Hansson
IS Kullen
62:1120:4439:59
John Johnsson
OK Landehof
Ej godkänd
 
Öppen 8 5400 meter38 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Andersson
OK Orion
33:416:140:00Brons
2
Ulf Wallin
Sjövalla FK
33:506:160:09Brons
3
Anton Henriksson
Halmstad Garnisons IF
37:557:014:14Brons
4
Håkan Flingmark
Uddevalla OK
38:407:104:59Brons
5
Thomas Karlsson
Sjövalla FK
38:427:105:01Brons
6
Nilssen Daniel
Skåneslättens OL
39:077:155:26Brons
7
Peter Kjellberg
Istrums SK
39:107:155:29Brons
8
Per Holmberg
Ronneby OK
39:437:216:02Brons
9
Pia Johansson
OK Landehof
41:107:377:29Brons
10
Stefan Reimer
Tormestorps IF
41:467:448:05Brons
11
Maria Ling
Jönköpings OK
42:487:569:07Brons
12
Arne Andersson
OK Torfinn
42:597:589:18Brons
13
Mats Tellqvist
Halmstad OK
43:138:009:32Brons
14
Vidar Albinsson
Tormestorps IF
43:258:029:44Brons
15
Ina Lindeberg
Skåneslättens OL
44:588:2011:17Brons
16
Marie Säfström
Hästveda OK
45:048:2111:23
17
Mikael Nilsson
OK Torfinn
45:218:2411:40
18
Erik Kindlundh
FK Finn
46:058:3212:24
19
Marie Ahlmén
Jönköpings OK
47:078:4413:26
20
Örjan Christensson
OK Skogsfalken
47:098:4413:28
21
Annika Frantz
Stigmännen Karlshamns OK
47:108:4413:29
22
Bengt Göran Frantz
Stigmännen Karlshamns OK
47:208:4613:39
23
Roland Offrell
Frosta OK
48:278:5814:46
24
Bertil Axbom
OK Landehof
49:189:0815:37
25
Andreas Karlsson
Halmstad Garnisons IF
50:119:1816:30
26
Eriksson Johnny
Halmstad Garnisons IF
50:129:1816:31
27
Patrick Persson
Härlövs IF
50:199:1916:38
28
Johan Hansson
OK Löftan
51:259:3117:44
29
Britt-Marie Stensson
Helsingborgs SOK
53:379:5619:56
30
Jenny Larsson
OK Klyftamo
57:1510:3623:34
31
Margret Karlsson
OK Skogsfalken
58:2810:5024:47
32
Leif Karlsson
Frosta OK
59:0010:5625:19
33
Björn Lindqvist
Skåneslättens OL
59:2311:0025:42
34
Bengt-Åke Nilsson
OK Torfinn
65:5612:1332:15
35
Kristina Landgren
Malmö OK
69:3612:5335:55
36
Christer Ljungquist
Lunds OK
75:5314:0342:12
37
Benjamin Viebke
Malmö OK
89:2316:3355:42
Ronny Carlsson
OK Skogsfalken
Ej godkänd
 
Öppen 9 7200 meter22 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Semenivc Lucian
FK Finn
40:595:420:00Brons
2
Fredric Gustafsson
Jönköpings OK
46:096:255:10Brons
3
Bengtsson Gabbe
Stigmännen Karlshamns OK
48:086:417:09Brons
4
Niklas Alvaeus
Jönköpings OK
49:136:508:14Brons
5
Tomas Johansson
Jönköpings OK
49:346:538:35Brons
6
Niklas Nilsson
Härlövs IF
49:506:558:51Brons
7
Klas Friborg
Jönköpings OK
50:357:029:36Brons
8
Erik Pettersson
Jönköpings OK
51:307:0910:31Brons
9
Magnus Tenghagen
Härlövs IF
51:427:1110:43Brons
10
Christian Glantz
Andrarums IF
52:077:1411:08Brons
11
Marie Andersson
Jönköpings OK
52:247:1711:25Brons
12
Patrik Lindeberg
Skåneslättens OL
52:587:2111:59Brons
13
Daniel Evaldsson
SK Graal
53:017:2212:02Brons
14
Jimmy Olsson
OK Dacke
53:477:2812:48Brons
15
Kristina Andersson
Jönköpings OK
54:257:3313:26
16
Oskar Pettersson
Jönköpings OK
58:008:0317:01
17
Martin Andersson
FK Finn
60:068:2119:07
18
Kjell Wilhelmsson
Andrarums IF
62:528:4421:53
19
Håkan Nilsson
Malmö OK
75:5410:3334:55
20
Wideström Lennart
IK Ymer
87:1412:0746:15
21
Göran von Rosen
Malmö OK
90:5912:3850:00
Dan Nilsson
Klubblös
Ej godkänd
 
Öppen 10 2000 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrika Kindlundh
FK Finn
18:079:030:00Brons
2
Max Persson
OK Skogsfalken
19:279:441:20Brons
3
Maja Tenghagen
Härlövs IF
19:559:581:48Brons
4
Hellner Hannes
Istrums SK
42:5421:2724:47
5
Jakob Wilhelmsson
OK Dacke
46:0423:0227:57