4-klubbs #1

2010-05-18

Arrangör: Stora Tuna OK

Nivå:
Lokal
Anmälda:
93
Form:
Individuell
Startande:
82
Distans:
Lång
Fullföljande:
82
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 4660 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Malmberg
Stora Tuna OK
42:029:010:00
 
H16 4660 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Fors
Kvarnsvedens GOIF OK
26:405:430:00Mästare
2
Wilhelm Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
33:477:157:07Guld
3
Kalle Elisson
Domnarvets GOIF
36:077:459:27Silver
4
Anton Gustafsson
Stora Tuna OK
38:078:1111:27Silver
5
David Stigsmark
Kvarnsvedens GOIF OK
42:449:1016:04Brons
6
Filip Magnusson
Stora Tuna OK
48:3510:2621:55Järn
 
D14 4070 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Matilda Dammvik
Stora Tuna OK
32:558:050:00Elit
2
Hanna Barkegren
Stora Tuna OK
35:138:392:18Elit
3
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
37:379:154:42Guld
4
Hanna Fors
Kvarnsvedens GOIF OK
37:539:184:58Guld
5
Emma Jansson
Stora Tuna OK
39:099:376:14Guld
 
H14 4070 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jesper Svensk
Stora Tuna OK
27:496:500:00Elit
2
Jonas Eriksson
Stora Tuna OK
31:117:403:22Guld
3
Fredrik Persson
Domnarvets GOIF
31:407:473:51Guld
4
Filip Bergström
Kvarnsvedens GOIF OK
34:518:347:02Silver
5
Arvid Runvik
Kvarnsvedens GOIF OK
40:5510:0313:06Silver
6
Rasmus Löfgren
Stora Tuna OK
50:5412:3023:05Järn
 
D12 2990 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia I Eriksson
Stora Tuna OK
29:349:530:00Guld
2
Isa Halvarsson
Stora Tuna OK
35:1511:475:41Silver
3
Lisa Dammvik
Stora Tuna OK
38:4112:569:07Silver
4
Linn Lindkvist
Stora Tuna OK
44:3214:5414:58Brons
 
H12 2990 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henning Sjökvist
Stora Tuna OK
21:137:060:00Guld
2
Viktor Barkegren
Stora Tuna OK
23:177:472:04Guld
3
Jacob Hedlund
Gagnefs OK
41:0413:4419:51Järn
 
D10 2560 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Isabella Norell
Domnarvets GOIF
34:1413:220:00Brons
2
Karin Johansson
Gagnefs OK
34:1613:230:02Brons
3
Jonna Hedlund
Gagnefs OK
38:1714:574:03Brons
4
Sandra Dahlström
Kvarnsvedens GOIF OK
39:4115:305:27Brons
 
H10 2560 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Viktor Svensk
Stora Tuna OK
17:046:400:00Brons
2
Rikard Bergström
Kvarnsvedens GOIF OK
21:228:214:18Brons
3
Ivar Runvik
Kvarnsvedens GOIF OK
26:0410:119:00Brons
 
U2 2560 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Östberg
Stora Tuna OK
20:157:550:00Järn
2
Tilda Östberg
Stora Tuna OK
21:348:251:19Järn
3
Anders Malmberg
Stora Tuna OK
21:358:261:20Järn
4
Albin Berger
Domnarvets GOIF
21:518:321:36Järn
5
Emil Byberg
Kvarnsvedens GOIF OK
26:0210:105:47Järn
6
Samuel Stålnäbb
Kvarnsvedens GOIF OK
28:2911:088:14Järn
7
Astrid Norgren
Stora Tuna OK
32:0712:3311:52Järn
7
Klara Gustafsson
Stora Tuna OK
32:0712:3311:52Järn
9
Jonas Carlsson
Stora Tuna OK
32:4612:4812:31Järn
10
Lovisa Dahlström
Kvarnsvedens GOIF OK
35:3213:5315:17Järn
11
Lovisa Örnerfors Eriksson
Domnarvets GOIF
36:2714:1416:12Järn
12
Edvin Tillas
Gagnefs OK
37:4314:4417:28Järn
13
Rebecca Örnerfors Eriksson
Domnarvets GOIF
38:5315:1118:38Järn
14
Sverker Ernlund
Kvarnsvedens GOIF OK
50:0619:3429:51Järn
15
Ronja Juhlin
Gagnefs OK
60:2123:3440:06Järn
 
U3 2990 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Wilma Berger
Domnarvets GOIF
33:3911:150:00Järn
1
Jonas Delbom
Domnarvets GOIF
33:3911:150:00Järn
3
Erik Axelsson
Domnarvets GOIF
37:4712:384:08Järn
4
Alma Andersson
Domnarvets GOIF
40:3813:356:59Järn
5
Stina Nybacka
Domnarvets GOIF
40:3913:367:00Järn
6
Markus Billock
Stora Tuna OK
52:0217:2418:23Järn
 
U4 4070 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rickard Lindqvist
Kvarnsvedens GOIF OK
39:569:490:00Järn
2
Annika Lundberg
Stora Tuna OK
75:5618:3936:00Järn
3
Sara Willershausen
Stora Tuna OK
75:5718:4036:01Järn
4
Emilia Norell
Domnarvets GOIF
78:0519:1138:09Järn
 
Inskolning 2590 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Sander Krouwel
Stora Tuna OK
GodkändJärn
Elsa Byberg
Kvarnsvedens GOIF OK
GodkändJärn
Frank Krouwel
Stora Tuna OK
GodkändJärn
Henrik Norgren
Stora Tuna OK
GodkändJärn
Ida Åkesson
Stora Tuna OK
GodkändJärn
Jacob Carlsson
Stora Tuna OK
GodkändJärn
Klara Emmoth
Stora Tuna OK
GodkändJärn
Lina B Nordahl
Domnarvets GOIF
GodkändJärn
Linnea Fridolfsson
Stora Tuna OK
GodkändJärn
Linus Andersson
Stora Tuna OK
GodkändJärn
Linus Lind
Stora Tuna OK
GodkändJärn
Lovisa Mases
Stora Tuna OK
GodkändJärn
Lukas Åkesson
Stora Tuna OK
GodkändJärn
Miranda Örnerfors Eriksson
Domnarvets GOIF
GodkändJärn
Moa Birkebaek
Stora Tuna OK
GodkändJärn
Rebecka Stålnäbb
Kvarnsvedens GOIF OK
GodkändJärn
Anja Berger
Domnarvets GOIF
GodkändJärn
 
Öppen 2 2990 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
29:469:570:00
 
Öppen 3 4070 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva-Lotta Löfgren
Stora Tuna OK
43:4310:440:00
 
Öppen 4 4660 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
31:426:480:00Brons
2
Torbjörn Nilsson
Stora Tuna OK
33:227:101:40Brons
3
Maja Eriksson
Domnarvets GOIF
40:578:479:15Brons
4
Ola Andersson
Domnarvets GOIF
49:1710:3517:35
5
Lars Elisson
Domnarvets GOIF
49:2610:3617:44
6
Ulf Andersson
Domnarvets GOIF
51:4011:0519:58