Vårserien Etapp 2

2010-05-13

Arrangörer: IF Marin Väst | Göteborgs SK

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
400
Form:
Individuell
Startande:
380
Distans:
Lång
Fullföljande:
367
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 2900 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Brogren
Kungälvs OK
22:447:500:00Mästare
2
Amanda Claesson
Sävedalens AIK
25:198:442:35Mästare
3
Filippa Spånér
Sävedalens AIK
25:298:472:45Mästare
4
Sofia Johansson
OK Alehof
26:499:154:05Elit
5
Klara Pålsson
Kungälvs OK
26:589:184:14Elit
6
Lovisa Leman
Göteborgs SK
27:219:264:37Elit
7
Paula Glenn Jungbjer
FK Herkules
27:369:314:52Elit
8
Elin Blick
OK Alehof
28:139:445:29Guld
9
Danielle Fröstad
Kungälvs OK
28:249:485:40Guld
10
Hanna Djerf
Lerums SOK
29:1410:056:30Guld
11
Tilda Karlsson
OK Alehof
30:2310:297:39Silver
12
Minda Langmoen
Kungälvs OK
30:3310:327:49Silver
13
Sofia Andreasson
Kungälvs OK
31:5811:019:14Silver
14
Lina Henriksson
Sävedalens AIK
33:0011:2310:16Silver
15
Linnea Bergstrand
Kungälvs OK
34:2211:5111:38Silver
16
Helena Martinsson
Sjövalla FK
37:0912:4914:25Brons
17
Sofia Helmertz
FK Herkules
38:4213:2115:58Brons
18
Daniela Nilsson
Kungälvs OK
40:2613:5717:42Brons
Cherie Sjöblom
Frölunda OL
Diskvalificerad14:01
 
H16 3000 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arvid Våg
Lerums SOK
20:046:410:00Mästare
2
Gustav Boquist
IK Uven
20:236:480:19Mästare
3
Gustaf Sparrevik
Lerums SOK
20:286:490:24Mästare
4
Gustav Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
21:377:121:33Mästare
5
Rickard Norlin
Kungälvs OK
21:387:131:34Mästare
6
Linus Hugoh
OK Landehof
22:187:262:14Mästare
7
Karl Modig
OK Alehof
22:477:362:43Mästare
8
Petter Glenn Östman
Göteborg-Majorna OK
23:017:402:57Mästare
9
Colin Fransson Lee
OK Alehof
24:398:134:35Elit
10
Pontus Jansson
Kungälvs OK
28:119:248:07Silver
11
Pontus Hermansson
Tolered-Utby Ol-klubb
29:329:519:28Silver
12
Daniel Zachrisson
Kungälvs OK
31:4210:3411:38Silver
13
Jakob Perleroth
OK Landehof
32:1410:4512:10Brons
14
Tim Jonasson
Frölunda OL
35:2111:4715:17Brons
15
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
46:0015:2025:56Järn
 
D14 3400 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellen Sander
Göteborg-Majorna OK
41:3012:120:00Elit
2
Ylva Mattsson
Tolered-Utby Ol-klubb
44:1213:002:42Elit
3
Lydia Norin
Frölunda OL
49:2814:337:58Guld
Amanda Jansson
Lerums SOK
Diskvalificerad20:31
 
H14 4000 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Lindqvist
Sävedalens AIK
26:236:360:00Elit
2
Heino Ollin
Sävedalens AIK
35:448:569:21Silver
3
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
37:339:2311:10Silver
4
Albin Pålsson
Kungälvs OK
38:409:4012:17Silver
5
Fredik Cahlin
IF Marin Väst
41:5110:2815:28Brons
6
Jesper Jansson
Kungälvs OK
44:3311:0818:10Brons
7
Mattias Nyman
Frölunda OL
47:0411:4620:41Brons
8
Fredrik Lind
FK Herkules
51:2412:5125:01Järn
9
Arvid Hammar
FK Herkules
56:4614:1230:23Järn
10
Dennis Karström
FK Herkules
60:0115:0033:38Järn
11
Felix Ekholm
IF Marin Väst
63:1915:5036:56Järn
12
Karl Kylin
IF Marin Väst
73:2518:2147:02Järn
13
Johan Kollén
IF Marin Väst
122:1130:3395:48Järn
 
D13 3300 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Åberg
OK Landehof
29:258:550:00Elit
2
Ella Wallinder
Göteborg-Majorna OK
32:189:472:53Elit
3
Emma Himmelmann
Sjövalla FK
33:4010:124:15Guld
4
Lina Pålsson
Kungälvs OK
36:3011:047:05Guld
5
Julia Blom
Frölunda OL
50:2315:1620:58Brons
6
Sara Almehed
Frölunda OL
58:0017:3528:35Järn
 
D12 2500 meter29 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Djerf
Lerums SOK
18:217:200:00Guld
2
Klara Djerf
Lerums SOK
18:327:250:11Guld
3
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
19:227:451:01Guld
4
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
20:438:172:22Guld
5
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
21:028:252:41Silver
6
Clara Cox
Lerums SOK
21:458:423:24Silver
7
Kajsa Jungbjer
FK Herkules
21:508:443:29Silver
8
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
23:599:365:38Silver
9
Fanny Andersson
Göteborg-Majorna OK
24:439:536:22Silver
10
Madeleine Söderlund
Lerums SOK
25:3610:147:15Brons
11
Hanna Boquist
IK Uven
27:4611:069:25Brons
12
Linn Sander
Göteborg-Majorna OK
27:5511:109:34Brons
13
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
28:1211:179:51Brons
14
Martina Kylebäck-Wennerlöf
Sävedalens AIK
29:3411:5011:13Järn
15
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
30:0012:0011:39Järn
16
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
30:4012:1612:19Järn
17
Emelie Lorén
OK Landehof
31:0612:2612:45Järn
18
Frida Jerlin
Frölunda OL
31:4212:4113:21Järn
19
Karin Wulfsberg
Tolered-Utby Ol-klubb
32:0412:5013:43Järn
20
Evelina Hall
FK Herkules
32:0812:5113:47Järn
21
Olivia Ullman
OK Alehof
32:1212:5313:51Järn
22
Johanna Lundmark
OK Alehof
35:3014:1217:09Järn
23
Kristina Thune
IK Uven
36:2314:3318:02Järn
24
Agnes Asp
FK Herkules
37:3615:0219:15Järn
25
Jannike Snijder
IK Uven
45:2218:0927:01Järn
26
Rebecka Persson
FK Herkules
49:0119:3630:40Järn
27
Rebecca Holl
IFK Göteborg
52:2320:5734:02Järn
28
Olivia Tellefsen
FK Herkules
54:0921:4035:48Järn
29
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
58:5623:3440:35Järn
 
H12 2500 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hjalmar Ljungberg
Sjövalla FK
20:448:180:00Guld
2
Joel Leander
OK Landehof
23:209:202:36Guld
3
Johan Olson
IK Uven
24:369:503:52Silver
4
Albin Claesson
Sävedalens AIK
24:589:594:14Silver
5
Edvin Ljungberg
Sjövalla FK
25:4210:174:58Silver
6
Jonatan Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
26:3410:385:50Silver
7
Ville Grahn
IK Uven
28:1211:177:28Brons
8
Jonas Lauri
FK Herkules
28:1811:197:34Brons
9
Joel Amb
IK Uven
28:3611:267:52Brons
10
Douglas Fransson Lee
OK Alehof
29:5211:579:08Brons
11
Lorentz Thelberg
IK Uven
32:3413:0211:50Järn
12
Simon Wulfsberg
Tolered-Utby Ol-klubb
33:1313:1712:29Järn
13
Albin Åström
Kungälvs OK
33:4413:3013:00Järn
14
Lucas Jansson
Lerums SOK
33:4513:3013:01Järn
15
Simon Johansson
Tolered-Utby Ol-klubb
39:1815:4318:34Järn
16
Emil Erikmats
Sävedalens AIK
39:4815:5519:04Järn
17
Niclas Sparrevik
Lerums SOK
43:2617:2222:42Järn
18
Albin Karlsson
OK Alehof
51:2220:3330:38Järn
19
Albin Thorsson
Kungälvs OK
64:0825:3943:24Järn
20
Benjamin Gabrielsson
Kungälvs OK
92:2736:5971:43Järn
 
D10 2000 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alva Sellgren
Göteborg-Majorna OK
19:029:310:00Brons
2
Linn Himmelman
Sjövalla FK
19:259:430:23Brons
3
Klara Åberg
OK Landehof
22:1211:063:10Brons
4
Frida Andersson
Göteborg-Majorna OK
23:0811:344:06Brons
5
Hanna Gabrielsson
Kungälvs OK
23:2611:434:24Brons
6
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
24:1412:075:12Brons
7
Alicia Leander
OK Landehof
28:2814:149:26Brons
8
Tove Johansson
OK Alehof
47:4823:5428:46Järn
 
H10 2000 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Lamm
Frölunda OL
20:3910:200:00Brons
2
Samuel Pihlström
OK Landehof
20:4510:230:06Brons
2
Adam Olsson
Sjövalla FK
20:4510:230:06Brons
4
Per Nordholm
Sävedalens AIK
22:0511:021:26Brons
5
Axel Blom
Frölunda OL
23:1411:372:35Brons
6
Oliver Fransson Lee
OK Alehof
24:3212:163:53Brons
7
Johannes Holmgren
Sävedalens AIK
24:4912:254:10Brons
7
Oscar Cox
Lerums SOK
24:4912:254:10Brons
9
Petter Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
25:1312:374:34Brons
10
Nils Hammar
FK Herkules
29:1914:408:40Brons
11
Joakim Lindén
Frölunda OL
33:1016:3512:31Järn
12
Erik Johansson
OK Alehof
33:4616:5313:07Järn
13
Martin Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
34:0417:0213:25Järn
14
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
39:1219:3618:33Järn
15
Johan Grahn
IK Uven
44:0122:0023:22Järn
 
Du1 1900 meter40 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Robyn Terning
Tolered-Utby Ol-klubb
17:129:030:00Järn
2
Siri Bjur
Göteborg-Majorna OK
17:439:190:31Järn
3
Amanda Grahn
OK Landehof
18:079:320:55Järn
4
Alma Hellström
Kungälvs OK
19:3410:182:22Järn
5
Kajsa Rask
Kungälvs OK
19:3710:192:25Järn
5
Linnea Pihl
Lerums SOK
19:3710:192:25Järn
7
Hanna Lundgren
Tolered-Utby Ol-klubb
20:0710:352:55Järn
8
Hall Isabella
FK Herkules
20:4310:543:31Järn
9
Olivia Asp
IFK Göteborg
21:3411:214:22Järn
10
Elin Nilsson
Frölunda OL
22:0211:364:50Järn
11
Sofia Rask
Kungälvs OK
22:0711:384:55Järn
12
Ella Danielsen
Sjövalla FK
22:4111:565:29Järn
13
Anna Salén
Kungälvs OK
23:0012:065:48Järn
14
Margit Sundén
Tolered-Utby Ol-klubb
23:4312:296:31Järn
15
Lovisa Mahlin
Tolered-Utby Ol-klubb
24:4313:017:31Järn
16
Sofia Tillgren
IK Uven
24:5613:077:44Järn
17
Thea Vegelius
Kungälvs OK
25:0813:147:56Järn
18
Elin Larsson
Tolered-Utby Ol-klubb
25:1513:178:03Järn
19
Moa Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
25:4213:328:30Järn
20
Katrin Asplund
Kungälvs OK
26:1213:479:00Järn
21
Olivia Sundfors
IK Uven
27:1714:2210:05Järn
22
Ella Björck
IK Uven
27:4014:3410:28Järn
23
Tuva Börås
IK Uven
28:4215:0611:30Järn
24
Emma Wallin
IK Uven
29:0715:1911:55Järn
25
Fanny Carlsson
IK Uven
30:0315:4912:51Järn
26
Tilda Thulin
Kungälvs OK
31:5416:4714:42Järn
27
Hilda Sundqvist
Kungälvs OK
31:5516:4814:43Järn
28
Mathilde Snijder
IK Uven
32:2617:0415:14Järn
29
Elin Dillner
Tolered-Utby Ol-klubb
32:3417:0815:22Järn
30
Emilia Martinez
Tolered-Utby Ol-klubb
32:3817:1115:26Järn
31
Wilma Erngren
Tolered-Utby Ol-klubb
33:4517:4616:33Järn
32
Agnes Thulin
Kungälvs OK
34:1017:5916:58Järn
33
Ella Söderbergh
IFK Göteborg
35:2618:3918:14Järn
34
Moa Bartholdsson
Frölunda OL
36:4319:1919:31Järn
35
Dena Akbar
Frölunda OL
36:5319:2519:41Järn
36
Sofia Lundgren
Tolered-Utby Ol-klubb
38:4820:2521:36Järn
37
Magdalena Persson
FK Herkules
42:4622:3125:34Järn
38
Lovisa Broberg
IF Marin Väst
53:4628:1836:34Järn
Elsa Asp
FK Herkules
Diskvalificerad11:38
Emelie Brattberg
Sjövalla FK
Diskvalificerad14:48
 
Hu1 2000 meter23 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Frödin
Sävedalens AIK
14:597:300:00Järn
2
Adam Sandström
Tolered-Utby Ol-klubb
16:518:261:52Järn
3
Jona Haggärde
Göteborg-Majorna OK
18:039:013:04Järn
4
Rasmus Fjordside
Sävedalens AIK
18:379:193:38Järn
5
Jacob Pihel
Sjövalla FK
20:4010:205:41Järn
6
Gabriel Öhgren
Sävedalens AIK
21:3410:476:35Järn
7
Gustav Hök
Tolered-Utby Ol-klubb
22:0811:047:09Järn
8
Elias Brattberg
Sjövalla FK
22:2211:117:23Järn
9
Emil Sandell
Tolered-Utby Ol-klubb
23:0311:328:04Järn
10
Emil Axelsson
Lerums SOK
24:1612:089:17Järn
11
Adam Mahlin
Tolered-Utby Ol-klubb
24:2412:129:25Järn
12
Fredrik Ehrs
Tolered-Utby Ol-klubb
24:3012:159:31Järn
13
David Johansson
Tolered-Utby Ol-klubb
28:5214:2613:53Järn
14
Johan Björck
IK Uven
29:2214:4114:23Järn
15
Anton Carlsson
IK Uven
30:0715:0315:08Järn
16
Milton Åberg
Sjövalla FK
31:4115:5116:42Järn
17
Noam Åberg
Sjövalla FK
32:2316:1217:24Järn
18
Vilmer Martinsson Grbic
FK Herkules
35:1117:3620:12Järn
19
Melker Nordgren
OK Landehof
37:3018:4522:31Järn
20
Moa Bartholdsson
Frölunda OL
38:4019:2023:41Järn
21
Arvid Brännman
OK Landehof
40:5020:2525:51Järn
22
Linus Thorsson
Kungälvs OK
43:5621:5828:57Järn
23
Olle Kullman
OK Alehof
52:1626:0837:17Järn
 
Du2 2000 meter37 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tove Persson
FK Herkules
18:279:140:00Järn
2
Kajsa Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
19:379:491:10Järn
3
Saga Fröstad
Kungälvs OK
19:569:581:29Järn
4
Filippa Sandberg
Sjövalla FK
20:2910:152:02Järn
5
Gabriella Petersson
FK Herkules
21:1110:362:44Järn
6
Ida Lundmark
Tolered-Utby Ol-klubb
21:3510:483:08Järn
7
Ellika Groth
Kungälvs OK
22:0211:013:35Järn
8
Hanna Douglasson
Tolered-Utby Ol-klubb
22:2211:113:55Järn
9
Sara Forsberg
IK Uven
22:2411:123:57Järn
9
Erica Abrahamsson
FK Herkules
22:2411:123:57Järn
11
Alma Ahlberg
Sävedalens AIK
22:5911:304:32Järn
12
Märta Ljungberg
Sjövalla FK
23:2311:424:56Järn
13
Ester Freidlitz
OK Landehof
23:5912:005:32Järn
14
Tilda Melkstam
Lerums SOK
24:3512:186:08Järn
14
Linnea Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
24:3512:186:08Järn
16
Anna Nilsson
Sjövalla FK
24:5812:296:31Järn
16
Rebecka Olsson
IF Marin Väst
24:5812:296:31Järn
18
Klara Sivengård
Sjövalla FK
25:4612:537:19Järn
19
Ida Eriksson
OK Landehof
25:4712:547:20Järn
20
Hanna Fuxborg
Sjövalla FK
26:2913:158:02Järn
21
Rebecka Lekberg
Sävedalens AIK
27:2813:449:01Järn
22
Annie Olsson
FK Herkules
27:3013:459:03Järn
23
Annie Sjöö
OK Landehof
27:3913:509:12Järn
24
Paulina Lund
Sävedalens AIK
27:5313:579:26Järn
25
Lovisa Tillgren
IK Uven
27:5914:009:32Järn
26
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
28:1314:079:46Järn
27
Marie Asplund
Kungälvs OK
28:2214:119:55Järn
28
Sanna Möller
OK Landehof
29:2814:4411:01Järn
29
Karolina Brännman
OK Landehof
29:5014:5511:23Järn
30
Elsa Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
31:3815:4913:11Järn
31
Linda Gezelius-Hugosson
Sävedalens AIK
32:3816:1914:11Järn
32
Sofia Borne
Frölunda OL
32:5116:2614:24Järn
33
Michelle Ström
IF Marin Väst
33:2116:4114:54Järn
34
Sofia Berghe
Frölunda OL
34:2317:1215:56Järn
35
Maya Johnsson
OK Alehof
38:1619:0819:49Järn
36
Ebba Hornborg
Sävedalens AIK
38:5219:2620:25Järn
37
Sofia Klack
Kungälvs OK
42:2821:1424:01Järn
 
Hu2 2000 meter38 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Andreasson
Tolered-Utby Ol-klubb
21:0610:330:00Järn
2
Johan Cahlin
IF Marin Väst
21:4110:510:35Järn
3
Erik Kollén
IF Marin Väst
22:2411:121:18Järn
4
Jakob Junkers
IF Marin Väst
23:0211:311:56Järn
5
Tobias Edström
Sjövalla FK
24:3512:183:29Järn
6
Johan Salén
Kungälvs OK
24:4512:233:39Järn
7
Jakob L Gunnarsson
Lerums SOK
25:5712:594:51Järn
8
Martin Linden
OK Landehof
26:0013:004:54Järn
9
Victor Ahlquist
IF Marin Väst
26:2613:135:20Järn
10
Johan Hjelmér
Sjövalla FK
26:2713:145:21Järn
11
Arvid Engström
Sjövalla FK
26:4813:245:42Järn
12
Oscar Olson
IK Uven
27:1813:396:12Järn
13
Sebastian Petersson
FK Herkules
27:5013:556:44Järn
14
Anton Viklund
Lerums SOK
28:1814:097:12Järn
15
Axel Hermansson
Kungälvs OK
28:2714:147:21Järn
16
Edvin Alestig
IF Marin Väst
29:0614:338:00Järn
17
Carl Kylebäck-Wennerlöf
Sävedalens AIK
29:5614:588:50Järn
18
Alvin Martinsson Grbic
FK Herkules
30:0515:028:59Järn
19
Isac Axner
OK Landehof
30:4015:209:34Järn
20
Anton Börås
IK Uven
30:4815:249:42Järn
21
Erik Steen
Frölunda OL
31:1015:3510:04Järn
22
Edvin Borne
Frölunda OL
31:1515:3810:09Järn
23
Erik Hogedal
Göteborg-Majorna OK
31:3115:4610:25Järn
24
Filip Klingberg
OK Alehof
33:1616:3812:10Järn
25
Rasmus Nordgren
OK Landehof
33:5516:5812:49Järn
26
Hugo Simonsson
Kungälvs OK
33:5816:5912:52Järn
27
Adam Udén
Göteborg-Majorna OK
34:1617:0813:10Järn
28
Mårten Gedda
OK Landehof
35:3417:4714:28Järn
29
Sebastian Ahlberg
OK Landehof
37:4518:5316:39Järn
30
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
37:5118:5516:45Järn
31
Ludvig Thelberg
IK Uven
39:2819:4418:22Järn
32
Simon Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
41:3620:4820:30Järn
33
David Erikmats
Sävedalens AIK
46:3023:1525:24Järn
34
Olle Åreböck
Göteborg-Majorna OK
49:0724:3428:01Järn
35
Albin Touma
Göteborgs SK
51:3225:4630:26Järn
35
Edvin Touma
Göteborgs SK
51:3225:4630:26Järn
37
Jesper Lagerberg
Sävedalens AIK
54:1627:0833:10Järn
Gustav Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad12:53
 
U3 2500 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Viktor Lindström
Göteborgs SK
22:469:060:00Järn
2
Anton Främberg
Göteborgs SK
23:059:140:19Järn
3
Agnes Granberg
Sävedalens AIK
27:4411:064:58Järn
4
Frida Lund
Sävedalens AIK
29:5811:597:12Järn
5
Jenny Nordin
Göteborgs SK
31:1012:288:24Järn
6
Oscar Hök
Tolered-Utby Ol-klubb
33:0313:1310:17Järn
7
Susanna Thorén
Göteborgs SK
33:1513:1810:29Järn
8
Lova Sörman Laurien
Göteborgs SK
36:3314:3713:47Järn
9
Tobias Tillgren
IK Uven
36:4914:4414:03Järn
10
Ida Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
37:4115:0414:55Järn
11
Eric Flakberg
IFK Göteborg
37:5315:0915:07Järn
12
Fredrik Grönberg
Sävedalens AIK
38:1315:1715:27Järn
13
Matilda Hornborg
Sävedalens AIK
38:3115:2415:45Järn
14
Martin So
Göteborgs SK
39:1515:4216:29Järn
15
Jesper Lundmark
Tolered-Utby Ol-klubb
39:3315:4916:47Järn
15
Marcus Braun
Tolered-Utby Ol-klubb
39:3315:4916:47Järn
17
Kajsa Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
44:4917:5622:03Järn
18
Elin Hermansson
Kungälvs OK
46:4718:4324:01Järn
19
Lovisa Årebäck
Göteborg-Majorna OK
49:0319:3726:17Järn
20
Sofie Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
51:2520:3428:39Järn
21
Martin Langmoen
Kungälvs OK
57:3623:0234:50Järn
22
Carolina Lundqvist
Kungälvs OK
69:5827:5947:12Järn
 
U4 3500 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Zachrisson
Kungälvs OK
44:3312:440:00Järn
2
Tommy Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
52:5115:068:18Järn
 
Inskolning 1900 meter34 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Oscar Wall Jungbjer
Göteborgs SK
GodkändJärn
Emil Elsius
OK Landehof
GodkändJärn
Anton Ekenvi
OK Landehof
GodkändJärn
Ida Kilnäs
Sjövalla FK
GodkändJärn
Oliver Andersson
OK Landehof
GodkändJärn
Hjalmar Gedda
OK Landehof
GodkändJärn
Ella Carlström
OK Landehof
GodkändJärn
Lukas Andblad
OK Landehof
GodkändJärn
Samuel Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
GodkändJärn
Linus Pihl
Lerums SOK
GodkändJärn
Marco Lindberg
OK Landehof
GodkändJärn
Erik Wettergren
IK Uven
GodkändJärn
Albin Nuqvist
OK Landehof
GodkändJärn
Jakob Asp
IFK Göteborg
GodkändJärn
Ask Abrahamsson
Sävedalens AIK
GodkändJärn
Matilda Freidlitz
OK Landehof
GodkändJärn
Yrla Abrahamsson
Sävedalens AIK
GodkändJärn
Elias Peters
OK Landehof
GodkändJärn
Mattias Lauri
FK Herkules
GodkändJärn
Andreas Lindberg
OK Landehof
GodkändJärn
Axel Cullbrant
IF Marin Väst
GodkändJärn
Elis Norin
Frölunda OL
GodkändJärn
Maja Axelsson
Lerums SOK
GodkändJärn
Matilda Åkesson
OK Landehof
GodkändJärn
Sofia Johannison
OK Landehof
GodkändJärn
Alfred Johansson
OK Alehof
GodkändJärn
Emma Forsberg
IK Uven
GodkändJärn
Anton Östman
OK Landehof
GodkändJärn
Linus Carllson
IF Marin Väst
GodkändJärn
Matilda Asp
IFK Göteborg
GodkändJärn
Tova Broberg
IF Marin Väst
GodkändJärn
Jacob Grahn
IK Uven
GodkändJärn
Rasmus Edsttröm
IF Marin Väst
GodkändJärn
Julia Tapper-Törnqvist
IF Marin Väst
Diskvalificerad
 
Öppen 1 2000 meter11 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olof Mattsson
Tolered-Utby Ol-klubb
15:357:480:00Brons
2
Marie Carlsson
IF Marin Väst
21:2610:435:51
3
Ludvig Fuxborg
Sjövalla FK
26:0213:0110:27
4
Ottilia Andersson
OK Landehof
26:3313:1710:58
5
Meja Nyström
Tolered-Utby Ol-klubb
27:3913:5012:04
6
Josefine Söderlund
Lerums SOK
28:2914:1512:54
7
Saga Hellstrand
IF Marin Väst
28:5614:2813:21
8
Claes-Göran Norlin
Kungälvs OK
30:1415:0714:39
9
Noha Casale
OK Landehof
53:2126:4137:46
Tor Hellstrand
IF Marin Väst
Diskvalificerad14:48
Isabella Tellefsen
FK Herkules
Diskvalificerad19:18
 
Öppen 2 2700 meter19 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Melkstam
Lerums SOK
22:168:150:00Brons
2
Per Andblad
OK Landehof
32:2712:0110:11
3
Frittiof Anderson
OK Landehof
41:2515:2019:09
4
Anders Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
42:2515:4320:09
5
Felix Hulthén
Kungälvs OK
43:5016:1421:34
6
Magdalena Persson
FK Herkules
46:0217:0323:46
6
Sven Freidlitz
OK Landehof
46:0217:0323:46
8
Mikael Nömm
IF Marin Väst
49:1318:1426:57
9
Birgitta Dahlstöm
Kungälvs OK
50:2718:4128:11
10
Jakob Bjur
IF Marin Väst
51:0018:5328:44
11
Filippa Fredriksson
Göteborg-Majorna OK
52:4019:3030:24
12
Mattias Thune
IK Uven
56:5621:0534:40
13
Emmy Nilsson
Lerums SOK
57:4721:2435:31
14
Karin Åkesdotter
IF Marin Väst
59:0521:5336:49
15
Karin Lindén
Frölunda OL
59:4822:0937:32
16
Cilla Jansson
IF Marin Väst
60:1122:1737:55
17
Ulrika Thune
IK Uven
76:1328:1453:57
Fredrik Olausson
Frölunda OL
Diskvalificerad9:13
Liselotte Gunnarsson
IK Uven
Diskvalificerad34:17
 
Öppen 4 3300 meter25 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Axenborg
Göteborg-Majorna OK
25:527:500:00Brons
2
Leif Einarsson
Kungälvs OK
26:187:580:26Brons
3
Teddy Andersson
OK Landehof
29:198:533:27Brons
4
Stig Larsson
Göteborg-Majorna OK
29:258:553:33Brons
5
Anders Lindén
Frölunda OL
30:349:164:42Brons
6
Christer Carlsson
Sävedalens AIK
33:4710:147:55Brons
7
Anna Abrahamsson
FK Herkules
33:4910:157:57Brons
8
Bengt Mattsson
Tolered-Utby Ol-klubb
36:2911:0310:37
9
Arjan Snijder
IK Uven
39:2011:5513:28
10
Ulf Persson
FK Herkules
40:5212:2315:00
11
Sune Vikström
IK Uven
41:0212:2615:10
12
Karin Bergdahl
Sävedalens AIK
46:4214:0920:50
13
Anette Lunde
OK Landehof
48:1914:3822:27
14
Katarina Almehed
Frölunda OL
50:5715:2625:05
15
Eva-Marie Runnby
Göteborg-Majorna OK
51:2115:3425:29
16
Jan Grahn
IK Uven
51:2315:3425:31
17
Andreas Lund
Sävedalens AIK
52:3215:5526:40
18
Adreas Svensson
IF Marin Väst
53:0816:0627:16
19
Anna Kellström
IF Marin Väst
54:3616:3328:44
20
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
82:5525:0857:03
21
Anders Dahlström
IF Marin Väst
87:4226:3561:50
22
Kristina Wettergren
IK Uven
89:5427:1564:02
Stefan Hammar
FK Herkules
Diskvalificerad8:59
Erik Lauri
FK Herkules
Diskvalificerad9:29
Ingemar Carlsson
Sävedalens AIK
Diskvalificerad17:08