Skaraborgsmästerskapen

2010-05-08

Arrangör: SOK Träff

Nivå:
Nationell
Anmälda:
326
Form:
Individuell
Startande:
305
Distans:
Medel
Fullföljande:
285
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 3660 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Westh
Tibro OK
31:038:290:00Guld
2
Sara Hagström
Falköpings AIK OK
32:268:521:23Guld
3
Lotta Toftén
Istrums SK
34:219:233:18Guld
4
Maria Schmiterlöw
Linköpings OK
36:049:515:01Silver
5
Caroline Lennartsson
OK Skogsstjärnan
39:3710:498:34Silver
6
Malin Fallgren
Gudhems IF
39:4910:538:46Silver
7
Angelica Brandqvist
Tibro OK
46:2412:4115:21Brons
8
Katja Engelhardt
SSV Planeta Radebeul
57:4215:4626:39
 
H21 4460 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per-Anders Eggertsen
IFK Göteborg
30:506:550:00Guld
2
Anders Höije
Göteborg-Majorna OK
32:507:222:00Guld
3
Fredrik Johansson
OK Skogsstjärnan
33:237:292:33Guld
4
Emil Börjesson
IK Hakarpspojkarna
35:207:554:30Silver
5
Thomas Gustavsson
Gudhems IF
36:028:055:12Silver
6
Fredrik Karlsson
Göteborg-Majorna OK
37:018:186:11Silver
7
Fajer Wennerberg
OK Klyftamo
37:158:216:25Silver
8
Calle Andersson
OK Skogsstjärnan
41:009:1210:10Silver
9
Niklas Fallgren
Gudhems IF
48:2010:5017:30
10
Rikard Gustavsson
Gudhems IF
49:3111:0618:41
11
Peter Kjellberg
Istrums SK
52:0311:4021:13
12
Rikard Bernhard
Mariestads FK
55:1712:2424:27
13
Martin Andersson
OK Amne
57:1912:5126:29
14
Pär-Magnus Bjurek
Tibro OK
65:1914:3934:29
Anton Pettersson
Mariestads FK
Ej godkänd
 
D20 3130 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Nilsson
Falköpings AIK OK
46:3314:520:00Guld
2
Lina Dahlberg
Falköpings AIK OK
54:0017:157:27Silver
3
Malin Larsson
Hjobygdens OK
68:2721:5221:54Brons
 
H20 4150 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Kaminsky
IF Hagen
51:1512:210:00Guld
2
Karl-Mikael Svensson
Lidköpings VSK
76:2918:2625:14Brons
 
D18 3130 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Spens
Tibro OK
35:3411:220:00Guld
2
Ellinor Johansson
OK Skogsstjärnan
35:4011:240:06Guld
3
Malin Dahlberg
Falköpings AIK OK
38:1312:132:39Guld
4
Emilia Henrysson
Tibro OK
40:0212:474:28Silver
5
Sofia Andrén
Tibro OK
49:2615:4813:52Silver
6
Klara Fredriksson
Falköpings AIK OK
51:1616:2315:42Brons
7
Anna Olsson
Tibro OK
51:3116:2815:57Brons
8
Ida Karlsson
Lidköpings VSK
52:5816:5517:24Brons
 
H18 3600 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oscar Törnroth
Hjobygdens OK
45:4412:420:00
 
D16 3050 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
31:2710:190:00Mästare
2
Viktoria Strandberg
Falköpings AIK OK
42:0313:4710:36Silver
3
Linnea Herngren
IF Hagen
42:5814:0511:31Silver
4
Sofia Karlsson
Istrums SK
48:4515:5917:18Silver
5
Hanna Larsson
Hjobygdens OK
51:0216:4419:35Brons
6
Johanna Andersson
Mariestads FK
52:5217:2021:25Brons
7
Kajsa Lång
IF Hagen
55:0218:0323:35Brons
8
Elin Eriksson
OK Amne
57:5318:5926:26Järn
9
Ebba Andrén
Tibro OK
60:5319:5829:26Järn
Emilia Eckerlid
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
 
H16 3520 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Kråklind
Tibro OK
33:379:330:00Mästare
2
Gustav Magnusson
IF Hagen
35:4310:092:06Mästare
3
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
35:4610:102:09Mästare
4
Mattias Andersson
Tibro OK
38:3710:585:00Elit
5
Johan Andersson
Ryda SK
39:3211:145:55Elit
6
Albin Axelsson
Mullsjö SOK
39:4911:196:12Elit
7
Jesper Liderud
Lidköpings VSK
55:3915:4922:02Brons
 
D14 2410 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elsa Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
23:349:470:00Elit
2
Stina Larsson
IF Hagen
28:5011:585:16Guld
3
Sofie Andersson
Ryda SK
28:5311:595:19Guld
4
Sofia Löseth
Falköpings AIK OK
30:4812:477:14Silver
5
Hanna Lyon
Falköpings AIK OK
33:5614:0510:22Silver
6
Klara Andrén
Tibro OK
35:5214:5312:18Silver
7
Stina Liderud
Lidköpings VSK
36:5615:2013:22Silver
8
Matilda Herngren
IF Hagen
38:4116:0315:07Brons
9
Sara Hägnander
Lidköpings VSK
39:1816:1815:44Brons
10
Tove Lång
IF Hagen
49:2820:3225:54Järn
11
Johanna Andersson
Lidköpings VSK
57:5724:0334:23Järn
 
H14 2990 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marcus Bengtsson
Mariestads FK
26:008:420:00Elit
2
Erik Widmark
IF Hagen
28:069:242:06Elit
3
Oskar Johansson
OK Klyftamo
30:3710:144:37Guld
4
Martin Olsson
Tibro OK
31:2110:295:21Guld
5
Erik Andersson
Ryda SK
48:4816:1922:48Järn
5
Edvin Jonsson
Lidköpings VSK
48:4816:1922:48Järn
7
Ola Holtbring
OK Amne
59:3819:5733:38Järn
 
D12 2490 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
23:359:280:00Guld
2
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
25:0410:041:29Guld
3
Johanna Strandberg
Falköpings AIK OK
27:3911:064:04Silver
4
Alice Axelsson
Mullsjö SOK
29:0511:415:30Silver
5
Malin Jansson
Hjobygdens OK
32:5113:129:16Brons
6
Hedvig Reisen
IF Hagen
37:0514:5413:30Järn
7
Emma Franzén
Lidköpings VSK
53:2721:2829:52Järn
8
Klara Segerström
IK Wilske
56:5622:5233:21Järn
9
Ida Holtbring
OK Amne
67:1527:0043:40Järn
 
H12 2490 meter10 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Svensson
OK Klyftamo
27:0910:540:00Guld
2
Ola Löseth
Falköpings AIK OK
28:2711:261:18Guld
3
Axel Johansson
IK Gandvik
29:1111:432:02Guld
4
Emil Larsson
Tibro OK
31:5112:474:42Silver
5
Carl Holmberg
IF Hagen
34:2413:497:15Silver
Oscar Stomberg
IF Hagen
Ej godkänd
Tor Lindström
IK Wilske
Ej godkänd
Rickard Olsson
Tibro OK
Ej godkänd
Olle Hedman
IF Hagen
Ej godkänd
Svante Larsson
Hjobygdens OK
Ej godkänd
 
D10 2110 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
21:3010:110:00Brons
2
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
27:3113:026:01Brons
3
Irma Svensson
OK Klyftamo
32:4915:3311:19Brons
4
Isa Lindström
IK Wilske
37:3117:4716:01Järn
 
H10 2110 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
William Lundstedt
Mullsjö SOK
19:329:150:00Brons
2
Henrik Reisen
IF Hagen
21:3210:122:00Brons
3
Lukas Andrén
Tibro OK
27:2813:017:56Brons
4
Johan Holmberg
IF Hagen
27:3913:068:07Brons
5
Erik Frisk
IF Hagen
44:4321:1225:11Järn
Samuel Frid
IF Hagen
Ej godkänd
 
H35 4150 meter1 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Anders Franzén
Lidköpings VSK
Ej godkänd
 
D40 3100 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristina Höök Patriksson
OK Klyftamo
31:1910:060:00Guld
2
Caroline Hagström
Falköpings AIK OK
32:2310:271:04Guld
3
Karin Torstensson
Falköpings AIK OK
33:4710:542:28Guld
4
Ann-Christin Blennow
Falköpings AIK OK
35:0911:203:50Guld
5
Anna Höök
OK Klyftamo
37:2212:036:03Silver
6
Anna Stomberg
IF Hagen
38:3812:287:19Silver
7
Karin Andersson
OK Klyftamo
38:5212:327:33Silver
8
Ann-Kristin Jansson
Hjobygdens OK
44:2514:2013:06Silver
9
Ewa Holmberg
IF Hagen
46:0614:5214:47Brons
10
Cathrine Herngren
IF Hagen
47:5615:2816:37Brons
11
Anna-Karin Ryberg
OK Klyftamo
49:5816:0718:39
12
Carina Olsson
Falköpings AIK OK
54:3217:3523:13
 
H40 3600 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bo Hallberg
Falköpings AIK OK
30:038:210:00Guld
2
Erik Löseth
Falköpings AIK OK
36:1210:036:09Silver
3
Henrik Lyon
Falköpings AIK OK
37:3710:277:34Silver
4
Åke Wijkmark
IF Hagen
41:0311:2411:00Silver
 
D45 2700 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Widmark
IF Hagen
29:1910:510:00Guld
2
Maria Skogsberg
Mariestads FK
29:2410:530:05Guld
3
Ammi Andersson
Mariestads FK
42:4415:5013:25Silver
4
Ann-Mari Johansson
OK Klyftamo
44:5916:4015:40Brons
5
Eva Hägnander
Lidköpings VSK
46:0317:0316:44
6
Britt-Marie Johanson
OK Skogsstjärnan
47:1217:2917:53
7
Chathrine Lång
IF Hagen
47:4717:4218:28
8
Lena Reisen
IF Hagen
48:4418:0319:25
9
Helena Hammar
Tidaholm SOK Sisu
51:5619:1422:37
10
Birgitta Lennartsson
OK Skogsstjärnan
53:1119:4223:52
11
Britt Andersson
Ryda SK
64:3323:5435:14
 
H45 3600 meter19 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Holmberg
IF Hagen
29:178:080:00Guld
2
Peter Jarl
IF Hagen
30:458:331:28Guld
3
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
35:019:445:44Silver
4
Peter Brämerson
Tibro OK
35:079:455:50Silver
5
Sören Larsson
Tibro OK
36:5210:147:35Silver
6
Jan Nylund
Mariestads FK
38:5510:499:38Silver
7
Joachim Friberg
Istrums SK
38:5810:499:41Silver
8
Stefan Johansson
IK Gandvik
40:0411:0810:47Silver
9
Krister Karlsson
Istrums SK
43:2212:0314:05Brons
10
Klaes Axelsson
Mullsjö SOK
46:1012:4916:53
11
Johan Liderud
Lidköpings VSK
47:0213:0417:45
12
Joakim Ahnheim
Tibro OK
51:2814:1822:11
13
Bernt Henriksson
Gudhems IF
52:1214:3022:55
14
Anders Dahlberg
Falköpings AIK OK
52:5214:4123:35
15
Sören Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
58:4016:1829:23
16
Mark Reisen
IF Hagen
73:2320:2344:06
Lasse Karlsson
Istrums SK
Ej godkänd
Mats Andersson
Mariestads FK
Ej godkänd
Pär Larsson
IF Hagen
Ej godkänd
 
D50 2650 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Rabe-Magnusson
IF Hagen
28:5010:530:00Guld
2
Ingrid Schmiterlöw
Hjobygdens OK
30:5811:412:08Guld
3
Anna-Lena Svensson
Lidköpings VSK
52:1219:4223:22
4
Monika Andersson
OK Skogsstjärnan
64:1424:1435:24
 
H50 3100 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karl Olsson
Tibro OK
23:147:300:00Guld
2
Owe Törnroth
Hjobygdens OK
28:559:205:41Silver
3
Klas Fredriksson
IF Hagen
29:149:266:00Silver
4
Lars Nilsson
OK Skogsstjärnan
29:169:266:02Silver
5
Tore Bengtsson
Mariestads FK
30:5910:007:45Silver
6
Stefan Stomberg
IF Hagen
31:1610:058:02Silver
7
Tommy Roos
Falköpings AIK OK
32:4710:359:33Silver
8
Jan Sahl
IF Hagen
34:3011:0811:16Brons
9
Anders Pettersson
Mariestads FK
35:0411:1911:50Brons
10
Svante Andrén
Tibro OK
46:1114:5422:57
 
D55 2190 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Westerberg
IF Hagen
25:5011:480:00Guld
2
Berit Klamfelt
Tibro OK
26:0811:560:18Guld
3
Pia Svensson
Falköpings AIK OK
27:1112:251:21Guld
4
Gunnel Hultqvist
IF Hagen
27:1712:271:27Guld
5
Inger Svensson
Lidköpings VSK
30:0013:424:10Silver
6
Evamarie Lundahl
IF Hagen
30:2013:514:30Silver
7
Kerstin Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
31:4114:285:51Silver
8
Inger Johansson
OK Klyftamo
32:2814:496:38Silver
9
Britt-Marie Andersson
OK Amne
33:4515:257:55Silver
10
Lubov Pospeshina
IF Hagen
54:5725:0529:07
 
H55 3100 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Svensson
Mariestads FK
24:467:590:00Guld
2
Mats Karlsson
Lidköpings VSK
28:349:133:48Silver
3
Anders Eriksson
IF Hagen
30:309:505:44Silver
4
Jan-Åke Emilsson
Gudhems IF
31:1610:056:30Silver
5
Urban Larsson
IF Hagen
31:3910:136:53Silver
6
Uno Magnusson
IF Hagen
32:2910:297:43Silver
7
Per-Erik Carlsson
IF Hagen
32:5810:388:12Silver
8
Tommy Westerberg
Tibro OK
34:3111:089:45Silver
9
Kjell Kaminsky
IF Hagen
36:1511:4211:29Brons
10
Ingvar Andersson
OK Amne
39:0712:3714:21
11
Alf Siewertz
Gudhems IF
39:2612:4314:40
12
Inge Andersson
OK Skogsstjärnan
45:0714:3320:21
13
Lennart Jakobson
Tibro OK
48:3815:4123:52
14
Anders Johanson
OK Skogsstjärnan
48:5215:4624:06
15
Ragnar Olsson
Tibro OK
49:2615:5724:40
16
Tommy Holtbring
OK Amne
59:5019:1835:04
17
Bernhard Grenabo
Hjobygdens OK
93:4330:1468:57
 
D60 2190 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Marie Holmström
IK Gandvik
24:5611:230:00Guld
2
Eva Höije
OK Ravinen
32:2414:487:28Silver
3
Ulla Öhrström
OK Amne
49:0522:2524:09
4
Stina Grissemann
OK Skogsstjärnan
52:3724:0227:41
 
H60 2710 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vidar Löfving
Tibro OK
24:369:050:00Guld
2
Rolf Einarsson
IF Hagen
25:029:140:26Guld
3
Torgny Pettersson
Markbygdens OK
25:289:240:52Guld
4
Bo Klamfelt
Tibro OK
26:459:522:09Guld
5
Eje Andersson
Bodens BK
27:5610:183:20Guld
6
Hans-Gösta Bernhard
Mariestads FK
28:1910:273:43Silver
7
Stig Johansson
Falköpings AIK OK
28:2910:313:53Silver
8
Bertil Karlsson
Hjobygdens OK
29:5311:025:17Silver
9
Christer Ottosson
IF Hagen
30:4911:226:13Silver
10
Lars-Gunnar Sandgren
Tibro OK
32:1411:547:38Silver
11
Sune Gustafsson
Tibro OK
33:2512:208:49Silver
 
D65 2190 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulla Höök
OK Klyftamo
31:3414:250:00Guld
2
Margit Ryberg
OK Klyftamo
36:0216:274:28Silver
3
Birgit Karlsson
Mariestads FK
36:2416:374:50Silver
4
Berit Ivehag
Främmestads IK
36:2916:404:55Silver
Kerstin Wallenius
OK Skogsstjärnan
Ej godkänd
 
H65 2710 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kennet Ivehag
Främmestads IK
25:379:270:00Guld
2
Lennart Höije
OK Ravinen
30:2111:124:44Silver
3
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
31:4411:436:07Silver
4
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
32:4212:047:05Silver
5
Lars-Olof Gustafsson
OK Klyftamo
33:5212:308:15Silver
6
Lars-Erik Larsson
OK Amne
36:3213:2910:55Silver
7
Rolf Gabrielsson
Falköpings AIK OK
38:0514:0312:28Brons
8
Karl Bergstrand
Hjobygdens OK
38:3014:1212:53Brons
9
Bengtåke Andersson
OK Amne
39:4214:3914:05Brons
10
Per-Olof Johansson
OK Klyftamo
46:5117:1721:14
11
Reits Hall
OK Amne
46:5617:1921:19
12
Lennart Kjellberg
Istrums SK
47:0317:2221:26
13
Jürg Grissemann
OK Skogsstjärnan
63:2923:2637:52
Christer Henriksgård
OK Klyftamo
Ej godkänd
 
D70 2190 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Margareta Holmberg
IF Hagen
49:1522:290:00Guld
2
Gunilla Lundgren
Tibro OK
50:1022:540:55Guld
3
Anne-Catrine Persson
Mariestads FK
50:2323:001:08Guld
 
H70 2710 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stig Bengtsson
OK Amne
29:0310:430:00Guld
2
Folke Dahlén
Lidköpings VSK
29:4110:570:38Guld
3
Ingemar Holmberg
IF Hagen
30:4911:221:46Guld
4
Harry Sundberg
OK Klyftamo
32:3412:013:31Guld
5
Heikki Rissanen
Mariestads FK
33:1312:154:10Silver
6
Lars Lång
OK Klyftamo
35:0412:566:01Silver
7
Alvar Andersson
Tibro OK
39:2514:3310:22Silver
8
Bertil Ryberg
OK Klyftamo
41:0315:0912:00Silver
9
Arnold Liljegren
Falköpings AIK OK
45:2316:4516:20Brons
10
Sven Eriksson
OK Skogsstjärnan
49:1918:1220:16
11
Folke Hörstrand
OK Klyftamo
52:0619:1423:03
 
D75 2190 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna-Lisa Andersson
Lidköpings VSK
40:3318:310:00Guld
2
Ann-Marie Persson
IK Gandvik
58:2826:4217:55Brons
 
H75 2020 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kjell Persson
Mariestads FK
27:2813:360:00Guld
2
Stig Sahl
IF Hagen
28:5214:171:24Guld
3
Yngve Malmlöf
Falköpings AIK OK
31:3415:384:06Silver
4
Erling Lundgren
Tibro OK
33:0616:235:38Silver
5
Anders Nilsson
Ryda SK
33:1816:295:50Silver
6
Sven-Johan Persson
IK Gandvik
35:5917:498:31Silver
7
Bo Öhrström
OK Amne
38:5719:1711:29Silver
8
Holger Larsson
Tibro OK
42:0420:5014:36Brons
9
Kurt Johansson
OK Skogsstjärnan
49:4124:3622:13
10
Göran Malmberg
IK Gandvik
51:5125:4024:23
 
H80 2020 meter5 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Evert Tapper
IF Hagen
34:3217:060:00Guld
2
Torsten Björkeroth
OK P4
35:2017:300:48Guld
3
Urban Spånmark
Mullsjö SOK
36:2618:021:54Guld
Håkan Bark
IF Hagen
Ej godkänd
Ingemar Glad
OK P4
Ej godkänd
 
U1 1900 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Holger Patriksson
OK Klyftamo
23:0512:090:00Järn
2
Oskar Frisk
IF Hagen
33:3817:4210:33Järn
 
U2 2110 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
28:2013:260:00Järn
2
Sofia Jansson
Hjobygdens OK
28:3113:310:11Järn
3
Knut Hammar
Tidaholm SOK Sisu
30:4314:332:23Järn
4
Simon Larsson
Hjobygdens OK
30:5414:392:34Järn
5
Matilda Rännare
Hjobygdens OK
31:2614:543:06Järn
Mikaela Östeberg
OK Skogsstjärnan
Ej godkänd
 
U3 2490 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Lundstedt
Mullsjö SOK
29:3011:510:00Järn
2
Oskar Larsson
Tibro OK
30:5812:261:28Järn
3
Alice Hägnander
Lidköpings VSK
43:4817:3514:18Järn
 
U4 2410 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filippa Andersson
Lidköpings VSK
32:4513:350:00Järn
 
Inskolning 1900 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Clara Karlsson Lindskog
IF Hagen
GodkändJärn
Edvin Gustavsson
Klubblös
GodkändJärn
Edvin Henrysson
Tibro OK
GodkändJärn
Elin Axelsson
Mullsjö SOK
GodkändJärn
Erik Rännare
Hjobygdens OK
GodkändJärn
Johanna Carlsson
FK Falken
GodkändJärn
Malin Stomberg
IF Hagen
GodkändJärn
Moa Rännare
Hjobygdens OK
Ej godkänd
 
Öppen 1 2430 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ros-Marie Dahlberg
Falköpings AIK OK
49:0720:130:00
 
Öppen 2 3180 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Fredriksson
IF Hagen
44:2813:590:00Brons
2
Liselotte Larsson
Tibro OK
76:0823:5631:40
3
Lucy Lou
Tibro OK
90:3928:3046:11
 
Öppen 4 2990 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Henrysson
Tibro OK
41:2613:510:00Brons
2
Torbjörn Andersson
Tibro OK
43:0814:261:42Brons
3
Lizkulla Pettersson
Markbygdens OK
51:3717:1610:11Brons
4
Mikael Rännare
Hjobygdens OK
57:4819:2016:22
5
Lena Weiming Nyberg
Kinnaströms SK
60:5920:2419:33
6
Annika Brämerson
Tibro OK
71:4123:5830:15
David Westh
Tibro OK
Ej godkänd
 
Öppen 5 3720 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunilla Sterud
IF Hagen
46:1612:260:00Brons
2
Anders Swedin
Lidköpings VSK
49:1713:153:01Brons
3
Kerstin Larsson
IF Hagen
54:3214:408:16Brons
4
Mats Carlsson
Tidaholm SOK Sisu
65:4617:4119:30
5
Bo Andresson
OK Klyftamo
67:1418:0420:58
6
Johan Li
Tibro OK
68:3918:2722:23
Christer Blomqvist
Tidaholm SOK Sisu
Ej godkänd
 
Öppen 7 3100 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hans-Åke Djurbäck
Kinnaströms SK
45:3214:410:00Brons
2
Anne-Marie Tiveljung
IK Gandvik
55:2617:539:54Brons
3
Gunnar Bryst
Hjobygdens OK
62:2620:0816:54
4
Carl-Ch Schmiterlöw
Hjobygdens OK
67:5421:5422:22
5
Torbjörn Hagin
IK Gandvik
89:1428:4743:42
6
Linnéa Karlsson
OK Skogsstjärnan
127:2841:0781:56
 
Öppen 8 4880 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Torbjörn Löfving
Tibro OK
44:449:100:00Brons
2
Björn Sterud
IF Hagen
77:4315:5632:59
3
Tord Gustavsson
OK Skogsstjärnan
79:2816:1734:44
4
Henrik Linderoth
Istrums SK
83:3117:0738:47
5
Tomas Jonsson
IF Hagen
83:4417:1039:00
6
Hans-Olof Carlsson
Klubblös
85:3117:3140:47
7
Anders Carlsson
Göteborg-Majorna OK
86:4317:4641:59