Folskubbet

2010-04-11

Arrangör: Frölunda OL

Nivå:
Nationell
Anmälda:
1207
Form:
Individuell
Startande:
1149
Distans:
Lång
Fullföljande:
1051
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Lång 7360 meter24 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Magnusson
Sävedalens AIK
58:077:540:00Guld
2
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
63:408:395:33Guld
3
Jenny Johansson
Ulricehamns OK
66:129:008:05Silver
4
Lotta Saetre
OK Landehof
69:319:2711:24Silver
5
Johanna Berggren
Sävedalens AIK
69:479:2911:40Silver
6
Hanna Palm
IK Hakarpspojkarna
70:239:3412:16Silver
7
Jennie Andersson
Sävedalens AIK
70:249:3412:17Silver
8
Petra Halvarsson
IF Thor
71:549:4613:47Silver
9
Sara Prince
FK Herkules
72:499:5414:42Silver
10
Charlotte Thrane
OK ØST Birkerød
73:049:5614:57Silver
11
Laila B Höglund
FK Herkules
74:0110:0315:54Silver
12
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
74:5610:1116:49Silver
13
Emma Lindén
Sävedalens AIK
75:5510:1917:48Silver
14
Sara Johansson
Göteborg-Majorna OK
77:1010:2919:03Silver
15
Frida Andersson
Falkenbergs OK
77:2610:3119:19Silver
16
Bodil Halvarsson
Göteborg-Majorna OK
78:1910:3820:12Silver
17
Tiina Laas
IFK Göteborg
78:2710:4020:20Silver
18
Frida Wallström
Sävedalens AIK
78:2810:4020:21Silver
19
Helena Svensson
OK Tyr
78:4410:4220:37Silver
20
Linda Martinsson
IF Marin Väst
90:0712:1532:00
21
Kristin Ander
OK Landehof
92:5112:3734:44
22
Rebecka Adolfsson
OK Kåre
107:3614:3749:29
Jennifer Gull
OK Vilse 87
Ej godkänd
Ingela Alvmyren
Halmstad OK
Ej godkänd
 
H21 Lång 10940 meter51 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
72:286:370:00Guld
2
Andreas J Johansson
Göteborg-Majorna OK
73:526:451:24Guld
3
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
77:097:034:41Guld
4
Marius ThraneØdum
IFK Göteborg
78:437:126:15Guld
5
Mikael Eliasson
Göteborg-Majorna OK
79:337:167:05Guld
6
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
81:047:258:36Silver
7
Martin Ivarsson
OK Skogshjortarna
82:017:309:33Silver
8
Thibaut Poupard
Sävedalens AIK
83:207:3710:52Silver
9
Emil Jönsson
Halmstad OK
83:467:3911:18Silver
10
Erik Tengvall
Vänersborgs SK
84:247:4311:56Silver
11
Erik Engstrand
IFK Göteborg
84:537:4612:25Silver
12
Emil Bengtsson
Göteborg-Majorna OK
85:097:4712:41Silver
13
Tobias Ahnoff
Göteborg-Majorna OK
85:237:4812:55Silver
14
Per-Anders Eggertsen
IFK Göteborg
86:517:5614:23Silver
15
Emil Tengvall
Vänersborgs SK
87:157:5914:47Silver
16
Johan Levin
Sävedalens AIK
89:218:1016:53Silver
17
Magnus Palm
Göteborg-Majorna OK
91:128:2018:44Silver
18
Karl Levin
Sävedalens AIK
91:478:2319:19Silver
19
Daniel Wernersson
Göteborg-Majorna OK
92:508:2920:22Silver
20
Henrik Svensson
OK Vilse 87
96:578:5224:29Silver
21
Jonatan Larsson
Uddevalla OK
97:308:5525:02Silver
22
Johan Svensson
OK Vilse 87
97:438:5625:15Silver
23
Thomas Van der Kleij
OK Skogshjortarna
98:058:5825:37Silver
24
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
102:379:2330:09Silver
25
Karl Tiselius
Göteborg-Majorna OK
103:179:2630:49Brons
26
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
103:529:3031:24Brons
27
Aaron Prince
Sävedalens AIK
105:519:4133:23Brons
28
Stefan Ring
OK Löftan
106:199:4333:51Brons
29
Anders Höije
Göteborg-Majorna OK
106:489:4634:20Brons
30
Lennart Bengtsson
Falkenbergs OK
106:529:4634:24Brons
31
Gustav Stenberg
OK Skogshjortarna
107:409:5035:12Brons
32
Simon Lindberg
Västerås SOK
110:0110:0337:33
33
Oscar Ivarsson
Hestra IF
110:2210:0537:54
34
Thomas Ljung
OK Kullingshof
113:5110:2441:23
35
Johan Lidström
OK Landehof
116:5610:4144:28
36
Kalle Ingvarsson
OK Vilse 87
126:4811:3554:20
37
Anders H Johansson
Göteborg-Majorna OK
137:1712:3364:49
38
Max Karle
OK Skogshjortarna
141:3812:5769:10
39
Jimmy Andersson
OK Kullingshof
161:5914:4889:31
40
Tim Zetterberg
Falköpings AIK OK
166:4015:1494:12
Jeroen Van der Kleij
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Jonas Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
Simon Andersson
OK Kullingshof
Ej godkänd
Daniel Larsson
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Nils Spetz
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Patrik Magnusson
Boxholm-Mjölby OL
Ej godkänd
Robert Johansson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Andreas Samuelsson
OK Reftele
Ej godkänd
Henrik Svenningsson
OK Vilse 87
Ej godkänd
Niclas Tjernlund
OK Vilse 87
Ej godkänd
Rasmus Ödum
OK ØST Birkerød
Ej godkänd
 
D20 Lång 5650 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Moa Johanson
OK Skogsstjärnan
81:0314:210:00Guld
2
Frida Emanuelsson
Domnarvets GOIF
82:2614:351:23Guld
Lina Larsson
Vänersborgs SK
Ej godkänd
 
H20 Lång 9610 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rickard Börjesson
Hestra IF
85:368:540:00Guld
2
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
90:319:254:55Guld
3
Mikael Andersson
IF Rigor
105:2910:5919:53Silver
4
David Hansson
Markbygdens OK
117:3712:1432:01Silver
5
Johan Antonsson
OK Löftan
119:4712:2834:11Silver
Jesper Nilsson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
D18 Lång 5210 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Gustavsson
Uddevalla OK
57:1611:000:00Guld
2
Lovisa Hansson
Bredareds IF
60:0211:312:46Guld
3
Sofia Johansson
Trollhättans SOK
64:2712:227:11Silver
4
Lina Nilsson
OK Tranan
67:0912:539:53Silver
5
Klara Åhsberg-Ottosson
Sjövalla FK
67:1112:549:55Silver
6
Sara Ivarsson
OK Kullingshof
69:3613:2212:20Silver
7
Elin Olsson
Tibro OK
70:4113:3413:25Silver
8
Anne Hansson
Markbygdens OK
71:4313:4614:27Silver
9
Josefina Almén
Linköpings OK
72:5313:5915:37Silver
10
Madeleine Attfors
Sävedalens AIK
75:3314:3018:17Silver
11
Emilia Henrysson
Tibro OK
82:1815:4825:02Brons
12
Frida Winterås
Västerbergslagens OL
92:2617:4435:10
13
Malin Dahlberg
Falköpings AIK OK
96:0118:2638:45
14
Emma Ekberg
Lidköpings VSK
141:0127:0483:45
Frida Björklund
Sjövalla FK
Ej godkänd
 
H18 Lång 7800 meter10 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tobias Mattsson
Trollhättans SOK
67:448:410:00Guld
2
Erik Sköld
Linköpings OK
68:098:440:25Guld
3
Joar Svartholm
Gammelstads IF
70:519:053:07Guld
4
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
72:019:144:17Guld
5
Linus Wahl
IK Vista
79:1510:1011:31Silver
6
Niklas Helmertz
FK Herkules
82:3110:3514:47Silver
7
Albin Andersson
Markbygdens OK
85:1110:5517:27Silver
8
Gabriel Andersson
Ulricehamns OK
94:3512:0826:51Silver
Simon Skogman
Markbygdens OK
Ej godkänd
Johan Salomonsson
Vänersborgs SK
Ej godkänd
 
D21 5770 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jennie Runesson
Göteborg-Majorna OK
59:0610:150:00Guld
2
Desiré Rex
OK Landehof
66:5511:367:49Silver
3
Lotta Nilsson
OK Alehof
68:0511:488:59Silver
4
Cecilia Groth
Kungälvs OK
68:3511:539:29Silver
5
Hanna Mattsson
IK Uven
72:3412:3513:28Silver
6
Anna Martner
FK Herkules
78:0813:3219:02Silver
7
Sara Holmberg
Göteborg-Majorna OK
82:4114:2023:35Silver
8
Emma Sigvardsson
FK Friskus-Varberg
94:4516:2535:39
9
Hanna Weimann
IK Uven
100:1517:2241:09
Cecilia Engdahl
OK Vilse 87
Ej godkänd
 
H21 7800 meter19 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Bergagård
OK Landehof
66:208:300:00Guld
2
Karl Larsson
OK Skogshjortarna
66:368:320:16Guld
3
Erik Memmi
Halmstad OK
67:238:381:03Guld
4
Martin Larsson
IFK Göteborg
68:458:492:25Guld
5
Simon Lennermo
Nässjö OK
73:559:297:35Guld
6
Andreas Claesson
OK Kullingshof
74:329:338:12Silver
7
Anton Udd
Markbygdens OK
75:539:449:33Silver
8
Joel Sanderi
Sävedalens AIK
76:279:4810:07Silver
9
Joakim Antonsson
OK Löftan
79:2510:1113:05Silver
10
Marcus Johnsson
OK Kullingshof
79:5610:1513:36Silver
11
Martin Schagerlind
OK Bävern
79:5910:1513:39Silver
12
Johan Winterås
Västerbergslagens OL
84:2110:4918:01Silver
13
Niclas Sahlin
Vänersborgs SK
94:0112:0327:41Brons
14
Jonas Höijer
FK Herkules
94:5412:1028:34Brons
15
Jimmy Hägg
FK Friskus-Varberg
110:3314:1044:13
16
Kristian Gustafsson
OK Skogshjortarna
113:0614:3046:46
17
Roger Lundin
FK Herkules
158:2420:1892:04
Kristoffer Edshage
Centrum OK
Ej godkänd
Anders Bergman
IK Uven
Ej godkänd
 
D20 4340 meter1 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Elin Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
H20 7360 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sebastian Mannfolk
Ulricehamns OK
132:0317:560:00Guld
2
Karl-Mikael Svensson
Lidköpings VSK
140:2219:048:19Guld
3
Joel Vigren
Sävedalens AIK
161:3221:5729:29Silver
 
D18 4300 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pernilla Karlsson
Markbygdens OK
69:0716:040:00Guld
2
Anna Olsson
Tibro OK
74:0317:134:56Guld
Klara Fredriksson
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
 
H18 6640 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Robin Höglund
FK Herkules
70:0210:330:00Guld
2
Anders Ohlsson
Uddevalla OK
72:2210:542:20Guld
3
Gustav Hagström
Falköpings AIK OK
75:2611:225:24Guld
4
Mathias Carlsson
Sävedalens AIK
78:1311:478:11Guld
5
Herman Andersson
Lidköpings VSK
85:5112:5615:49Silver
6
Martin Frisk
Markbygdens OK
87:0013:0616:58Silver
7
Joel Andersson
IK Gandvik
87:3913:1217:37Silver
8
Joel Udd
Markbygdens OK
113:4617:0843:44
Lukas Samuelsson
FK Herkules
Ej godkänd
 
D16 4230 meter46 startande, 44 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felicia Stuhlhofer
OK Landehof
41:149:450:00Mästare
2
Sara Hagström
Falköpings AIK OK
43:5510:232:41Mästare
3
Josefin Andersson
Markbygdens OK
45:2910:454:15Mästare
4
Emmeli Axmalm
Sävedalens AIK
46:0910:554:55Mästare
5
Frida Brogren
Kungälvs OK
47:2711:136:13Elit
6
Linnea Landfors
Lustens OK
47:5711:206:43Elit
7
Elin Håkansson
Skogspojkarnas OK
49:0011:357:46Elit
8
Frida Hedin
Hjärnarps GH OL
49:2311:408:09Elit
9
Julia Ohlsson
Uddevalla OK
49:2611:418:12Elit
10
Anna Wallin
Sjövalla FK
50:3511:579:21Elit
10
Elin Högstrand
Markbygdens OK
50:3511:579:21Elit
12
Klara Pålsson
Kungälvs OK
51:5912:1710:45Guld
13
Sanna Skoog
Kils OK
52:0712:1910:53Guld
14
Erica Pettersson
Sjövalla FK
52:1012:2010:56Guld
15
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
52:3712:2611:23Guld
16
Elin Classon
OK Orinto
53:3112:3912:17Guld
17
Tove Forshällen
Attunda OK
54:1112:4912:57Guld
18
Sara Nilsson
OK Tranan
54:5312:5813:39Guld
19
Aina Edgren
Trollhättans SOK
55:4413:1114:30Silver
20
Amanda Claesson
Sävedalens AIK
56:4113:2415:27Silver
21
Ulrika Toftered
IF Rigor
58:0713:4416:53Silver
22
Hanna Djerf
Lerums SOK
58:3013:5017:16Silver
23
Danielle Fröstad
Kungälvs OK
59:3114:0418:17Silver
24
Julia Mattsson
Trollhättans SOK
59:4314:0718:29Silver
25
Sofia Johansson
OK Alehof
60:3814:2019:24Silver
26
Matilda Martinsson
Falkenbergs OK
60:5014:2319:36Silver
27
Sara Grimbeck
FK Friskus-Varberg
60:5514:2419:41Silver
28
Lisa Wallin
Markbygdens OK
60:5614:2419:42Silver
29
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
61:4714:3620:33Silver
30
Elin Johansson
Fjärås AIK
62:4914:5121:35Silver
31
Sara Schmidt
Trollhättans SOK
63:2915:0022:15Silver
32
Frida Strömgård
Rydboholms SK
63:4515:0422:31Silver
33
Johanna Andersson
SOK Aneby
64:2115:1323:07Brons
34
Filippa Johansson
Jönköpings OK
64:4915:1923:35Brons
35
Hanna Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
66:2815:4325:14Brons
36
Malin Widén
Uddevalla OK
68:3316:1227:19Brons
37
Jennifer Hallel
Sjövalla FK
69:2316:2428:09Brons
38
Lina Henriksson
Sävedalens AIK
70:3016:4029:16Brons
39
Paula Glenn Jungbjer
FK Herkules
71:5216:5930:38Brons
40
Hanna Gustafsson
OK Kåre
74:1617:3333:02Järn
41
Viktoria Strandberg
Falköpings AIK OK
79:2518:4638:11Järn
42
Ellinor Åhman
Bredareds IF
80:5819:0839:44Järn
43
Martina Johansson
Bredareds IF
82:4619:3441:32Järn
44
Lisa Johansson
FK Friskus-Varberg
97:1122:5855:57Järn
Sofia Helmertz
FK Herkules
Ej godkänd
Julia Asplund
Kungälvs OK
Ej godkänd
 
H16 5650 meter31 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Petter Johansson
Linköpings OK
51:489:100:00Mästare
2
Arvid Våg
Lerums SOK
53:309:281:42Mästare
3
Einar Johansson
Linköpings OK
54:209:372:32Mästare
4
Rasmus Larsson
OK Alehof
54:539:433:05Mästare
5
Albin Detterfelt
Linköpings OK
57:1510:085:27Mästare
6
Jakob Wahl
IK Vista
57:2710:105:39Mästare
7
Victor Flingmark
Uddevalla OK
57:3010:115:42Mästare
8
Gustav Boquist
IK Uven
57:4210:135:54Mästare
9
Albin Petrén
Kungälvs OK
60:1410:408:26Elit
10
Anton Blom
IK Uven
64:2711:2412:39Guld
11
Anton Nilsson
OK Tranan
66:1011:4314:22Guld
12
Martin Dahlgren-Rosén
Järla IF OK
66:2911:4614:41Guld
13
Rickard Norlin
Kungälvs OK
67:3411:5815:46Guld
14
Oskar Stenberg
OK Skogshjortarna
68:3512:0816:47Silver
15
Björn Cederberg
Vänersborgs SK
69:1012:1517:22Silver
16
Niklas Frisk
Markbygdens OK
69:2312:1717:35Silver
17
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
69:3212:1817:44Silver
18
Petter Glenn Östman
Göteborg-Majorna OK
70:4512:3118:57Silver
19
Johan Ivarsson
OK Kullingshof
71:4112:4119:53Silver
20
Erik Persson
Markbygdens OK
72:5912:5521:11Silver
21
Johannes Eklöf
IF Hallby
75:1413:1923:26Silver
22
Pontus Andersson
OK Löftan
79:5714:0928:09Brons
23
Karl Modig
OK Alehof
84:0214:5232:14Brons
24
Einar Nordgren
Bredareds IF
93:4316:3541:55Järn
25
Per Moberg
Vänersborgs SK
96:4817:0845:00Järn
26
Tim Jonasson
Frölunda OL
111:5819:4960:10Järn
27
Jakob Ekman
FK Friskus-Varberg
112:4519:5760:57Järn
28
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
128:3422:4576:46Järn
Oscar Hedström
Frölunda OL
Ej godkänd
Colin Fransson Lee
OK Alehof
Ej godkänd
Alexander Sörqvist
Bredareds IF
Ej godkänd
 
D14 3320 meter27 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gabriella Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
30:069:040:00Elit
2
Josefine Kristiansson
Trollhättans SOK
35:4710:475:41Guld
3
Erica Edman
Korsnäs IF OK
36:4211:036:36Guld
4
Kristin Höög
OK Kullingshof
38:1311:318:07Silver
5
Clara Wallin
Sjövalla FK
40:1612:0810:10Silver
6
Ella Wallinder
Göteborg-Majorna OK
40:4012:1510:34Silver
7
Emelie Andersson
Vänersborgs SK
41:1212:2511:06Silver
8
Kajsa Hedin
Hjärnarps GH OL
42:0412:4011:58Silver
9
Elsa Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
42:3212:4912:26Silver
10
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
43:1913:0313:13Silver
11
Elin Pettersson
Sjövalla FK
43:4513:1113:39Silver
12
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
43:5913:1513:53Silver
13
Klara Andrén
Tibro OK
45:0113:3414:55Silver
14
Clara Berlin
Trollhättans SOK
45:4813:4815:42Silver
15
Ellen Sander
Göteborg-Majorna OK
46:1413:5616:08Silver
16
Svea Hagrydh
Vänersborgs SK
46:3414:0216:28Silver
17
Emma Himmelmann
Sjövalla FK
47:3814:2117:32Brons
18
Emma Nilsson
OK Tranan
54:1316:2024:07Brons
19
Lina Pålsson
Kungälvs OK
56:1516:5726:09Järn
20
Elin Wahlgren
Sjövalla FK
61:3918:3431:33Järn
21
Julia Ladefoged
Falkenbergs OK
66:2320:0036:17Järn
22
Lina Landergren
Hestra IF
66:2720:0136:21Järn
23
Julia Blom
Frölunda OL
72:4321:5442:37Järn
24
Lydia Norin
Frölunda OL
73:3822:1143:32Järn
Sofia Löseth
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
Moa Granstedt
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Linnea Larsson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
H14 3980 meter30 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Wadsten
OK Landehof
31:057:490:00Elit
2
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
35:108:504:05Elit
3
Mattias Johansson
Stångenäs AIS
35:519:004:46Elit
4
Albin Pålsson
Kungälvs OK
36:069:045:01Guld
5
Linus Landergren
Hestra IF
36:329:115:27Guld
6
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
37:159:226:10Guld
7
Heino Ollin
Sävedalens AIK
39:129:518:07Silver
8
Oskar Lindqvist
Sävedalens AIK
39:179:528:12Silver
9
Daniel Andersson
OK Löftan
40:5410:179:49Silver
10
Alfred Buskqvist
Stenungsunds OK
43:0510:4912:00Silver
11
Samuel Plumppu
Bredareds IF
45:0411:1913:59Silver
12
Oscar Renberg
FK Herkules
45:2311:2414:18Silver
13
Klas Udd
Markbygdens OK
45:2611:2514:21Silver
14
Axel Ek
Markbygdens OK
47:0411:5015:59Silver
15
Adam Johansson
Trollhättans SOK
47:3311:5716:28Silver
16
Martin Olsson
Tibro OK
47:5912:0316:54Silver
17
Erik Hagman
Lerums SOK
48:1212:0717:07Silver
18
Johan Höglund
FK Herkules
50:0712:3619:02Brons
19
Markus Pettersson
Vänersborgs SK
50:5412:4719:49Brons
20
Fredrik Lind
FK Herkules
52:1413:0721:09Brons
21
Gustav Johansson
Ulricehamns OK
53:4113:2922:36Brons
22
David Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
56:0514:0525:00Brons
23
Filip Södervall
IK Gandvik
65:1716:2434:12Järn
24
Arvid Hammar
FK Herkules
65:2916:2734:24Järn
25
Erik Björklund
Sjövalla FK
66:5116:4835:46Järn
26
Mattias Nyman
Frölunda OL
72:0618:0741:01Järn
27
Alfred Jansson
Vänersborgs SK
83:1220:5452:07Järn
Oskar Eriksson
OK Älgen
Ej godkänd
Johan Kollén
IF Marin Väst
Ej godkänd
Simon Gustafsson
OK Kåre
Ej godkänd
 
D12 2050 meter30 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ronja Jungåker
Korsnäs IF OK
13:536:460:00Guld
2
Klara Djerf
Lerums SOK
14:387:080:45Guld
3
Emma Renberg
FK Herkules
15:097:231:16Guld
4
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
15:417:391:48Guld
5
Emma Djerf
Lerums SOK
16:077:522:14Silver
6
Amanda Rangert
IK Hakarpspojkarna
16:308:032:37Silver
7
Klara Ask
Markbygdens OK
17:118:233:18Silver
8
Amelia Skalberg
Bredaryds SOK
17:148:243:21Silver
9
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
17:248:293:31Silver
10
Johanna Strandberg
Falköpings AIK OK
17:488:413:55Silver
11
Fanny Andersson
Göteborg-Majorna OK
18:439:084:50Silver
12
Alice Södervall
IK Gandvik
18:509:114:57Silver
12
Kajsa Jungbjer
FK Herkules
18:509:114:57Silver
14
Tilda Andersson
OK Tyr
19:089:205:15Brons
15
Jonna Jungåker
Korsnäs IF OK
19:169:245:23Brons
16
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
20:179:546:24Brons
17
Linn Sander
Göteborg-Majorna OK
20:3410:026:41Brons
18
Klara Axelsson
Markbygdens OK
20:4910:096:56Brons
19
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
20:5510:127:02Brons
20
Emelie Karlsson
OK Landehof
21:1710:237:24Brons
21
Hanna Johansson
FK Friskus-Varberg
22:0710:478:14Järn
22
Olivia Ullman
OK Alehof
23:2111:239:28Järn
23
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
23:2211:249:29Järn
24
Jannike Snijder
IK Uven
24:0311:4410:10Järn
25
Emelie Svensson
IF Rigor
24:0611:4510:13Järn
26
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
24:3512:0010:42Järn
27
Emelie Roos
OK Landehof
28:4114:0014:48Järn
28
Sofia Österman
Vänersborgs SK
31:1815:1617:25Järn
29
Hanna Boquist
IK Uven
31:2915:2117:36Järn
30
Frida Jerlin
Frölunda OL
34:2016:4520:27Järn
 
H12 2050 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Otto Stuhlhofer
OK Landehof
13:196:300:00Guld
2
Felix Axelsson
Markbygdens OK
13:396:400:20Guld
3
Andreas Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
15:137:251:54Guld
4
Johan Lamm
Frölunda OL
15:427:402:23Guld
5
Joel Flakberg
IFK Göteborg
15:547:452:35Guld
6
Andreé Wüst
OK Kullingshof
16:127:542:53Silver
7
Erik Svensson
OK Klyftamo
16:278:013:08Silver
8
Elias Landfors
Lustens OK
17:188:263:59Silver
9
Jonatan Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
17:228:284:03Silver
10
Anders Logren
Sjövalla FK
17:578:454:38Silver
11
Jonas Toftered
IF Rigor
19:099:205:50Brons
12
Lukas Wadsten
OK Landehof
21:3910:348:20Brons
13
Johan Höög
OK Kullingshof
21:4410:368:25Brons
14
Adam Broberg
IF Rigor
21:5410:418:35Brons
15
Jonas Lauri
FK Herkules
23:0811:179:49Järn
16
Rickard Olsson
Tibro OK
23:3211:2910:13Järn
17
Gustav Yngström
Frölunda OL
24:3111:5811:12Järn
18
Douglas Fransson Lee
OK Alehof
28:2613:5215:07Järn
19
Carl Agrell
Sävedalens AIK
28:2813:5315:09Järn
20
Ola Löseth
Falköpings AIK OK
29:4414:3016:25Järn
21
Emil Erikmats
Sävedalens AIK
38:1118:3824:52Järn
 
D10 1610 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elsa Lindeblom
IK Omega
13:398:290:00Brons
2
Frida Andersson
Göteborg-Majorna OK
14:198:540:40Brons
3
Sofie Ohlsson
Ärla IF
14:339:020:54Brons
4
Linn Himmelman
Sjövalla FK
15:339:401:54Brons
5
Elvira Johansson
FK Friskus-Varberg
15:549:532:15Brons
6
Selma Moqvist
Lerums SOK
18:1311:194:34Brons
7
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
18:4911:415:10Brons
8
Tove Johansson
OK Alehof
24:2215:0810:43Järn
9
Malin Nilsson
OK Tranan
24:3315:1510:54Järn
10
Irma Svensson
OK Klyftamo
44:2727:3730:48Järn
 
H10 1610 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Johansson
Trollhättans SOK
11:126:570:00Brons
2
Lukas Granstedt
IK Hakarpspojkarna
11:367:120:24Brons
3
Søren Thrane Ødum
OK ØST Birkerød
12:227:411:10Brons
4
Joel Plumppu
Bredareds IF
12:297:451:17Brons
5
Tim Johansson
FK Friskus-Varberg
12:528:001:40Brons
6
Nils Ottoson
Gävle OK
13:198:162:07Brons
7
Erik Eriksson
OK Älgen
13:218:182:09Brons
8
Axel Åkesson
Markbygdens OK
13:598:412:47Brons
9
Axel Blom
Frölunda OL
16:4010:215:28Brons
10
Martin Lamm
Frölunda OL
16:5610:315:44Brons
11
Oliver Fransson Lee
OK Alehof
17:5411:076:42Brons
12
Eric Berlin
Trollhättans SOK
18:2711:287:15Brons
13
Nils Hammar
FK Herkules
19:5512:228:43Järn
14
Olle Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
20:2412:409:12Järn
15
Petter Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
22:4514:0811:33Järn
16
Alexander Roos
OK Landehof
27:4917:1716:37Järn
Harald Eklöf
IF Hallby
Ej godkänd
 
D35 4300 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pia Johansson
OK Landehof
48:2611:160:00Guld
2
Martina D Stigsson
Vänersborgs SK
53:0512:214:39Guld
3
Angelica Brandqvist
Tibro OK
61:1414:1412:48Silver
4
Therese Dahlström
Vänersborgs SK
68:1915:5319:53Silver
 
H35 7360 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Richard Tengström
Vänersborgs SK
68:229:170:00Guld
2
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
68:289:180:06Guld
3
Torkel Davidsson
OK Löftan
68:539:220:31Guld
4
Peter Dellming
IFK Göteborg
70:159:331:53Guld
5
Christer Casselsjö
IFK Göteborg
72:279:514:05Guld
6
Anders Lövgärd
OK Alehof
73:059:564:43Guld
7
Thomas Karlsson
Sjövalla FK
74:4710:106:25Guld
8
Markus Hermansson
IK Ymer
77:3710:339:15Silver
9
Odd Wallander
IFK Göteborg
78:2910:4010:07Silver
10
Per Rubendahl
OK Skogshjortarna
88:5912:0520:37Silver
11
Klas Åström
FK Herkules
93:5212:4525:30Silver
12
Mats Gustafsson
FK Friskus-Varberg
111:3815:1043:16
Andreas Persson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Magnus Eliasson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
 
D40 4240 meter20 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agneta Berlin
Trollhättans SOK
47:3111:120:00Guld
2
Jessica Andersson
Vänersborgs SK
49:0511:351:34Guld
3
Caroline Hagström
Falköpings AIK OK
50:2911:542:58Guld
4
Yvonne Fjordside
Sävedalens AIK
52:0012:164:29Guld
5
Anna Asplund
Kungälvs OK
52:0712:184:36Guld
6
Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
54:4712:557:16Silver
7
Anna Abrahamsson
FK Herkules
55:5913:128:28Silver
8
Carina Ivarsson
OK Kullingshof
57:1013:299:39Silver
9
Carina Andersson
FK Friskus-Varberg
57:3813:3610:07Silver
10
Charlotte Österman
Vänersborgs SK
59:2214:0011:51Silver
11
Annica Jönsson
FK Friskus-Varberg
60:2014:1412:49Silver
12
Kristina Nilsson
OK Tranan
61:2114:2813:50Silver
13
Lena Blom
Göteborg-Majorna OK
62:2214:4314:51Silver
14
Helena Södervall
IK Gandvik
62:5914:5115:28Silver
15
Ulrika Gustafsson
IK Vista
64:0415:0716:33Silver
16
Åsa Hedin
Hjärnarps GH OL
68:4916:1421:18Brons
17
Helena Andersson
Markbygdens OK
76:4518:0629:14
18
Anna Eriksson
OK Älgen
77:3218:1730:01
19
Åsa Detterfelt
Linköpings OK
80:1218:5532:41
Helena Sandberg
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
 
H40 6640 meter43 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klas Dalberg
Göteborg-Majorna OK
45:326:510:00Guld
2
Ingvar Åkesson
IK Hakarpspojkarna
48:107:152:38Guld
3
Fridolf Eskilsson
IK Hakarpspojkarna
50:397:385:07Guld
4
Ola Tengnér
IFK Göteborg
51:097:425:37Silver
5
Hans Lundgren
IK Hakarpspojkarna
53:037:597:31Silver
6
Magnus Johansson
OK Löftan
53:328:048:00Silver
7
Anders Wadsten
OK Landehof
55:208:209:48Silver
8
Mats Granstedt
IK Hakarpspojkarna
56:238:2910:51Silver
9
Magnus Södervall
IK Gandvik
56:558:3411:23Silver
10
Thomas Josarp
FK Friskus-Varberg
57:558:4312:23Silver
11
Nichlas Wallström
Sävedalens AIK
58:548:5213:22Silver
12
Peter Asp
IFK Göteborg
59:188:5613:46Silver
13
Mikael Bergstedt
Markbygdens OK
59:499:0114:17Silver
14
Gerrit Rode
FET OL
60:409:0815:08Silver
15
Rune Larsson
IFK Moras OK
60:539:1015:21Silver
16
Anders Asp
FK Herkules
61:459:1816:13Silver
17
Lennart Söderberg
IK Hakarpspojkarna
61:599:2016:27Silver
18
Bengt Johansson
FK Friskus-Varberg
62:449:2717:12Silver
19
Lars Björking
OK Skogshjortarna
63:169:3217:44Silver
20
Martin Svensson
Markbygdens OK
63:579:3818:25Silver
21
Gert Johansson
FK Friskus-Varberg
67:0810:0721:36Brons
22
Stefan Holthoff
Sjövalla FK
68:1210:1622:40Brons
23
David Gabrielsson
Sävedalens AIK
70:4010:3925:08
24
Thomas Stigsson
Trollhättans SOK
70:4310:3925:11
25
Jörgen Larsson
Ulricehamns OK
72:4110:5727:09
26
Pär-Magnus Bjurek
Tibro OK
76:0711:2830:35
27
Erik Ruotsalainen
FK Herkules
77:1111:3731:39
28
Anders Larsson
Vänersborgs SK
77:2611:4031:54
29
Klas Friborg
Jönköpings OK
80:0712:0434:35
30
Mikael Martinsson
Falkenbergs OK
80:5312:1135:21
31
Stefan Eriksson
OK Älgen
81:1912:1535:47
32
Erik Löseth
Falköpings AIK OK
82:5112:2937:19
33
Patrik Ottosson
Gävle OK
83:2712:3437:55
34
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
84:0212:3938:30
35
Fredrik Ask
Markbygdens OK
84:1212:4138:40
36
Per-Anders Axelsson
Markbygdens OK
86:1212:5940:40
37
Brett Weihart
OK Orinto
88:5413:2343:22
38
Ingemar Blom
IK Uven
108:3816:2263:06
39
Anders Sörqvist
Bredareds IF
139:2421:0093:52
Tommy Johansson
Stångenäs AIS
Ej godkänd
Henrik Lyon
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
Jens Lindström
Tibro OK
Ej godkänd
Lennart Johansson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
D45 4230 meter25 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne Magnusson
OK Landehof
41:549:540:00Guld
2
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
43:4610:211:52Guld
3
Marita Karlsson
OK Skogsstjärnan
44:2210:292:28Guld
4
Ina Skalberg
Bredaryds SOK
49:0411:367:10Silver
5
Marie Högstrand
Markbygdens OK
53:2812:3811:34Silver
6
Lotta Jungåker
Korsnäs IF OK
53:4412:4211:50Silver
7
Kristin Hansson
Markbygdens OK
54:1112:4912:17Silver
8
Agneta Sander
Göteborg-Majorna OK
54:5412:5913:00Silver
9
Marianne Hansson
Bredareds IF
55:4713:1113:53Silver
10
Nina Djerf
Lerums SOK
57:1613:3215:22Silver
11
Anne Udd
Markbygdens OK
57:4413:3915:50Silver
12
Anna Johansson
Jönköpings OK
58:2813:4916:34Silver
13
Mia Gustafsson
OK Kåre
58:4513:5316:51Silver
14
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
59:3214:0417:38Brons
15
Annika Aasa
IK Uven
60:3414:1918:40Brons
16
Petra Johansson
Trollhättans SOK
63:3915:0321:45Brons
17
Camilla Björklund
Sjövalla FK
69:4116:2827:47
18
Anna Eklöf
IF Hallby
70:0016:3328:06
19
Ann-Kristin Spetz
Ulricehamns OK
74:1517:3332:21
20
Nina Bejbom
Uddevalla OK
79:1018:4337:16
21
Kirsten Toftered
IF Rigor
80:5319:0738:59
22
Karin Bergdahl
Sävedalens AIK
90:3121:2448:37
23
Karin Helmertz
FK Herkules
113:2326:4871:29
Lena Larsson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Lena Carlsson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
H45 6140 meter59 startande, 56 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Svensson
Bredaryds SOK
44:557:190:00Guld
2
Peter Cederberg
Vänersborgs SK
48:557:584:00Guld
3
Magnus Ullman
OK Alehof
55:118:5910:16Silver
4
Janne Mattsson
Trollhättans SOK
57:199:2012:24Silver
5
Mats Kristiansson
Trollhättans SOK
59:089:3814:13Silver
6
Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
59:389:4314:43Silver
7
Henrik Karlsson
OK Skogsstjärnan
60:049:4715:09Silver
8
Magnus Karlsson 1
OK Landehof
60:109:4815:15Silver
9
Bengt Mattsson
Tolered-Utby Ol-klubb
60:119:4815:16Silver
10
Per Sander
Göteborg-Majorna OK
60:349:5215:39Silver
11
Pär Claesson
Sävedalens AIK
60:439:5315:48Silver
12
Bertil Åkesson
Markbygdens OK
61:099:5816:14Silver
13
Per-Arne Wahlgren
Sjövalla FK
61:189:5916:23Silver
14
Lars Magnusson
OK Landehof
61:2310:0016:28Silver
15
Bo Herdersson
Markbygdens OK
61:4910:0416:54Silver
16
Christer Borg
Göteborg-Majorna OK
62:0510:0717:10Silver
17
Leif Einarsson
Kungälvs OK
64:0210:2619:07Brons
18
Håkan Schmidt
Trollhättans SOK
64:0810:2719:13Brons
19
Niclas Andersson
Markbygdens OK
64:2910:3019:34Brons
20
Claus Johansson
Jönköpings OK
64:4610:3319:51Brons
21
Stefan Hammar
FK Herkules
64:5810:3520:03Brons
22
Hans Wedberg
Sjövalla FK
66:4510:5221:50Brons
22
Andres Laas
OK Skogshjortarna
66:4510:5221:50Brons
24
Ulf Andersson
Göteborg-Majorna OK
67:2710:5922:32Brons
25
Thomas Attfors
Tolered-Utby Ol-klubb
70:2211:2825:27
26
Staffan Asplund
Kungälvs OK
70:4811:3225:53
27
Claes Ekberg
Lidköpings VSK
72:4211:5027:47
28
Lars-Johan Våg
Lerums SOK
73:0811:5528:13
29
Björn Östman
Göteborg-Majorna OK
73:2511:5728:30
30
Christer Carlsson
Sävedalens AIK
74:4412:1029:49
31
Ragnar Uppström
FK Herkules
74:5612:1230:01
32
Magnus Ohlsson
Sjövalla FK
75:2912:1830:34
33
Hans Hedin
Hjärnarps GH OL
76:2012:2631:25
34
Martin Mandinger
Trollhättans SOK
76:5812:3232:03
35
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
77:5412:4132:59
36
Johan Wettergren
IK Uven
79:0912:5334:14
37
Per Flakberg
IFK Göteborg
79:4512:5934:50
38
Stefan Gustafsson
IFK Göteborg
80:0913:0335:14
39
Leif Hagman
IK Uven
80:5213:1035:57
40
Kennet Horvath
Halmstad OK
81:4513:1936:50
41
Sören Andersson
Lidköpings VSK
81:5213:2036:57
42
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
82:4613:2937:51
43
Patrick Djerf
Lerums SOK
83:2413:3538:29
44
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
84:2213:4439:27
45
Magnus Wallin
Markbygdens OK
85:2713:5540:32
46
Remo Wüst
OK Kullingshof
86:3614:0641:41
47
Pär Stenberg
OK Skogshjortarna
87:3214:1542:37
48
Stefan Spetz
Ulricehamns OK
89:3014:3544:35
49
Torbjörn Salomonsson
Vänersborgs SK
90:5214:4845:57
50
Per Andersson
Ulricehamns OK
92:2115:0247:26
51
Stefan Pettersson
Fjärås AIK
92:4615:0747:51
52
Sven-Olof Pålsson
Kungälvs OK
94:2515:2349:30
53
Anders Petrén
Kungälvs OK
98:2616:0253:31
54
Kjell Fransson
OK Alehof
110:3918:0165:44
55
Hans Voksepp
OK Skogshjortarna
113:5818:3469:03
56
Jan Grahn
IK Uven
122:5620:0178:01
Mats Jönsson
Korsnäs IF OK
Ej godkänd
Lars Gustafsson
OK Kåre
Ej godkänd
Andrew Lago
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
D50 3430 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Monica Knutsson
Sävedalens AIK
39:3311:320:00Guld
2
Lena From
IK Stern
42:5612:313:23Guld
3
Elisabeth Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
45:1113:105:38Silver
4
Gunilla Larsson
Bredareds IF
47:5513:588:22Silver
4
Britt-Marie Johanson
OK Skogsstjärnan
47:5513:588:22Silver
6
Christina Birath
Stenungsunds OK
50:4314:4711:10Silver
7
Anita Antonsson
OK Löftan
51:0114:5211:28Silver
8
Gunilla Carlsson
Göteborg-Majorna OK
51:0314:5311:30Silver
9
Maria Olsson
Lerums SOK
55:4716:1616:14Silver
10
Gunilla Axelsson
Sävedalens AIK
58:5217:1019:19Brons
11
Ellinor Gustafsson
Uddevalla OK
59:0717:1419:34Brons
12
Lena Runesson
OK Vivill
62:3818:1623:05
13
Ann Laas
OK Skogshjortarna
64:2718:4724:54
14
Silke Klick
IK Stern
70:1620:2930:43
15
Lisbeth Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
70:2720:3230:54
16
Anna-Lena Svensson
Lidköpings VSK
102:0829:4762:35
17
Eva Karlsson
Uddevalla OK
102:2129:5062:48
Gunilla Gedin
OK Måsen
Ej godkänd
 
H50 5770 meter36 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lennart Karlsson
Markbygdens OK
51:268:550:00Guld
2
Torsten Backteman
Lerums SOK
53:259:151:59Guld
3
Jörgen Ivarsson
Hestra IF
54:329:273:06Guld
4
Karl Olsson
Tibro OK
54:369:283:10Guld
5
Ulf Wallin
Sjövalla FK
55:409:394:14Guld
6
Morgan Eriksson
IF Rigor
56:459:505:19Guld
7
Erik Axelsson
Boxholm-Mjölby OL
57:259:575:59Guld
8
Anders Johansson
Hestra IF
58:2610:087:00Silver
9
Anders Sjögren
OK Kullingshof
61:1310:379:47Silver
10
Torbjörn Löfving
Tibro OK
62:1310:4710:47Silver
11
Ingemar Björkman
Göteborg-Majorna OK
62:4810:5311:22Silver
12
Christer Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
63:0510:5611:39Silver
13
Anders Wassblad
Vänersborgs SK
64:0111:0612:35Silver
14
Anders Spånér
Sävedalens AIK
64:1911:0912:53Silver
15
Martin Eickhoff
Sävedalens AIK
66:0811:2814:42Silver
16
Nils-Olof Larsson
Vänersborgs SK
67:3111:4216:05Silver
17
Jan Ivarsson
OK Skogshjortarna
67:3511:4316:09Silver
18
Bo Josefsson
Rydboholms SK
67:4211:4416:16Silver
19
Tomas Nilsson
OK Gipen
70:4712:1619:21Silver
20
Per Winterås
Västerbergslagens OL
70:5312:1719:27Silver
21
Lars Elfving
OK Gipen
71:2812:2320:02Silver
22
Björn Borg
Göteborg-Majorna OK
72:3212:3421:06Silver
23
Kjell Emanuelsson
Domnarvets GOIF
74:3512:5623:09Brons
24
Per-Martin Johansson
IF Rigor
76:4813:1925:22Brons
25
Stefan Johansson
Trollhättans SOK
77:1113:2325:45Brons
26
Bengt Classon
OK Orinto
78:1213:3326:46Brons
27
Björn Bältsjö
Sävedalens AIK
82:4314:2031:17
28
Magnus Uppström
FK Herkules
84:1514:3632:49
29
Tommy Roos
Falköpings AIK OK
87:3915:1136:13
30
Alf B Johansson
FK Friskus-Varberg
90:0415:3738:38
31
Tor Udd
Markbygdens OK
106:2818:2755:02
32
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
106:4518:3055:19
33
Torbjörn Almgren
Göteborgs SK
107:0118:3355:35
34
Martin Carlsson
Tolered-Utby Ol-klubb
138:1523:5886:49
Ulf Nordgren
Bredareds IF
Ej godkänd
Per Andersson
OK Orinto
Ej godkänd
 
D55 3430 meter10 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Nordvall
OK Kolmården
49:2114:230:00Guld
2
Karin Axelsson
IK Uven
55:4416:156:23Guld
3
Britt Gunnarsson
Kristinehamns OK
57:5816:548:37Silver
4
Gunilla Hogedal
Vänersborgs SK
64:5418:5515:33Silver
5
Solveig Hedenblom
Sjövalla FK
72:0621:0122:45Brons
6
Gunvor Arbin
Annebergs GIF
77:5722:4428:36
7
Berit Ivarsson
OK Skogshjortarna
82:4824:0833:27
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Ingrid Jessen
Främmestads IK
Ej godkänd
Ann-Britt Winnberg
IK Trenne Ullared
Ej godkänd
 
H55 5210 meter33 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inge Josefsson
Stångenäs AIS
53:3410:170:00Guld
2
Bengt Jonasson
Göteborg-Majorna OK
53:3710:170:03Guld
3
Lennart Hålsjö
OK Skogshjortarna
53:3810:180:04Guld
4
Kent Eriksson
Lerums SOK
54:4010:301:06Guld
5
Björn-Olof Waldemarsson
OK Nackhe
55:1110:361:37Guld
6
Hans Ekberg
Trollhättans SOK
55:1310:361:39Guld
7
Ulf Pettersson
Kungälvs OK
57:2111:003:47Guld
8
Pierre Karlsson
OK Alehof
59:5511:306:21Guld
9
Sören Kaspersson
Markbygdens OK
60:4711:407:13Silver
10
Stefan Gunnarsson
Kristinehamns OK
61:2811:487:54Silver
11
Stefan Janslätt
Tolered-Utby Ol-klubb
61:5511:538:21Silver
12
Lars Ekberg
Trollhättans SOK
62:3312:008:59Silver
13
Sten Blomström
IK Stern
62:4812:039:14Silver
14
Tommy Westerberg
Tibro OK
62:5712:059:23Silver
15
Arne Persson
Markbygdens OK
64:1912:2110:45Silver
16
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
64:3112:2310:57Silver
17
Jan Carlsson
IFK Göteborg
65:2612:3411:52Silver
18
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
66:4012:4813:06Silver
19
Stefan Arbin
Annebergs GIF
67:3212:5813:58Silver
20
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
67:5913:0314:25Silver
21
Gunnar Bejbom
Uddevalla OK
68:2513:0814:51Silver
22
Peter Larsson
Trollhättans SOK
70:3813:3317:04Silver
23
Robert Jessen
Främmestads IK
71:5913:4918:25Silver
24
Per-Ola Johnsson
OK Kullingshof
77:3314:5323:59Brons
25
Ragnar Olsson
Tibro OK
77:4314:5524:09Brons
26
Johan Wedlin
Sävedalens AIK
78:1815:0224:44Brons
27
Anders Johanson
OK Skogsstjärnan
78:5015:0825:16Brons
28
Reine Spetz
Stenungsunds OK
88:2816:5934:54
29
Jan Arvidsson
OK Skogshjortarna
89:4917:1436:15
Bernt Andersson
IF Rigor
Ej godkänd
Gert Ivarsson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Lennart Jakobson
Tibro OK
Ej godkänd
Ingemar Carlsson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D60 3430 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gun-Britt Fransson
Emmaboda Verda OK
49:0214:180:00Guld
2
Eva Blomström
IK Stern
52:3815:213:36Guld
3
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
53:5715:444:55Guld
4
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
56:0816:227:06Silver
5
Eva Britt Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
59:1517:1610:13Silver
6
Eva Höije
OK Ravinen
64:0218:4015:00Silver
7
Lotta Börjesson
Sävedalens AIK
67:4819:4618:46Silver
8
Ann-Kristin Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
69:2420:1420:22Silver
9
Anita Lovén-Andersson
OK Skogshjortarna
70:0320:2521:01Silver
10
Eva Birgitta Eriksson
FK Friskus-Varberg
71:3720:5322:35Brons
11
Elisabeth Rosén
Göteborg-Majorna OK
79:3923:1330:37
12
Gertrud Ulla-Britt Ordasi
Kungälvs OK
84:1124:3335:09
Ingegerd Olsson
OK Alehof
Ej godkänd
Ingrid Carlstedt
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
H60 4300 meter33 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Adolfsson
Lerums SOK
40:149:210:00Guld
2
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
43:5510:133:41Guld
3
Håkan Winnberg
IK Trenne Ullared
44:0210:143:48Guld
4
Håkan Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
44:3210:214:18Guld
5
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
46:5210:546:38Silver
6
Björn Jägerström
IK Uven
48:0111:107:47Silver
7
Christer Elfsberg
Kristinehamns OK
48:0311:107:49Silver
8
Lennart Hermansson
Stenungsunds OK
49:1711:289:03Silver
9
Lars Hogedal
Vänersborgs SK
49:3911:339:25Silver
10
Jan Vulcan
Tolered-Utby Ol-klubb
50:5711:5110:43Silver
11
Ingemar Magnusson
Boxholm-Mjölby OL
51:2711:5811:13Silver
12
Jörgen Fransson
Emmaboda Verda OK
51:5812:0511:44Silver
13
Lars-Göran Molin
Markbygdens OK
53:0612:2112:52Silver
14
Christer Samuelsson
OK Löftan
55:4512:5815:31Silver
15
Johnny Karlsson
Uddevalla OK
57:1913:2017:05Silver
16
Jonas Larsson
OK Kullingshof
57:3213:2317:18Silver
17
Bengt Mattsson
OK Orinto
57:5513:2817:41Silver
18
Benny Ivarsson
Fjärås AIK
57:5713:2917:43Silver
19
Staffan Broberg
IF Marin Väst
58:5313:4218:39Brons
20
Per Knubbe
Markbygdens OK
59:0113:4318:47Brons
21
Kent Olausson
OK Orinto
59:0213:4418:48Brons
22
Roger Andersson
OK Skogshjortarna
59:0313:4418:49Brons
23
Torbjörn Wikström
OK Orinto
59:0713:4518:53Brons
24
Lennart Almström
IK Stern
59:4413:5319:30Brons
25
Gösta Eriksson
FK Friskus-Varberg
60:1814:0120:04Brons
26
Sören Svensson
Sjövalla FK
62:0614:2721:52
27
Lars-Olof Rönnqvist
OK Löftan
65:5815:2025:44
28
Sten Olsson
OK Alehof
66:5715:3426:43
29
Jan Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
83:0119:1842:47
Lennart Andersson
Göteborgs SK
Ej godkänd
Sten Helmertz
FK Herkules
Ej godkänd
Hans Carlstedt
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Lars Österberg
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D65 3040 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christina Schedwin
IK Stern
39:1212:540:00Guld
2
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
42:3814:013:26Guld
3
Ingrid Jansson
Säterbygdens OK
48:3916:009:27Silver
4
Kerstin Ernvid
Ulricehamns OK
49:2216:1410:10Silver
5
Carola Andersson
OK Löftan
50:2216:3411:10Silver
6
Britt Rangert
IK Ymer
51:2716:5512:15Silver
7
Ann-Britt Björkman
Kungälvs OK
51:3716:5912:25Silver
8
Mona Carlson
OK Skogshjortarna
51:4717:0212:35Silver
9
Eva Isaksson
OK Skogshjortarna
54:1317:5015:01Silver
10
Rose-Marie Johansson
FK Friskus-Varberg
54:1417:5015:02Silver
11
Kerstin Johansson
Markbygdens OK
54:3717:5815:25Silver
12
Ulla Ling
Jönköpings OK
56:0818:2816:56Silver
13
Marie-Louise Lundström
OK Löftan
57:4418:5918:32Brons
14
Ingrid Hermansson
IK Ymer
59:3419:3620:22Brons
15
Ann-Catrine Ahlström
Fjärås AIK
65:3621:3526:24
 
H65 4230 meter35 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
45:0610:400:00Guld
2
Dag Lorén
OK Frisene
46:5811:061:52Guld
3
Bo-Göran Gunnarsson
Markbygdens OK
47:4011:162:34Guld
4
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
48:0711:233:01Guld
5
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
48:2911:283:23Guld
6
Hans-Thore Hansson
FK Friskus-Varberg
48:5111:333:45Guld
7
Leif Boström
Trollhättans SOK
50:1311:525:07Guld
8
Jan Larsson
Sävedalens AIK
51:0912:066:03Silver
9
Stellan Ahnström
Forserums SOK
51:1912:086:13Silver
10
Göran Bengtsson
Tockarps IK
51:2412:096:18Silver
11
Bror Palgrim
Vänersborgs SK
51:4412:146:38Silver
12
Anders Axelsson
Sävedalens AIK
53:1012:348:04Silver
13
Jukka Rankanen
Sjövalla FK
54:1212:499:06Silver
14
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
54:5712:599:51Silver
15
Olle Hermansson
IK Ymer
55:0313:019:57Silver
16
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
56:2213:2011:16Silver
17
Sören Andersson
IK Dran
59:5114:0914:45Silver
18
Kenneth Rosén
Göteborg-Majorna OK
59:5314:0914:47Silver
19
Bengt-Rune Wallström
IK Uven
60:0014:1114:54Silver
20
Lennart Färjhage
OK Gipen
60:0614:1215:00Silver
21
Gösta Lindqvist
OK Löftan
60:4614:2215:40Silver
22
Bertil Hermansson
Stenungsunds OK
61:0214:2615:56Silver
23
Svein Bakken
Stigsökarna
61:2614:3116:20Silver
24
Anders Berglund
OK Skogshjortarna
62:0814:4117:02Silver
25
Christer Westberg
IFK Göteborg
62:2214:4517:16Silver
26
Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
63:5015:0518:44Silver
27
P-G Jansson
Säterbygdens OK
68:0016:0522:54Brons
28
Lennart Höije
OK Ravinen
69:0316:1923:57Brons
29
Rolf Gabrielsson
Falköpings AIK OK
70:2016:3825:14
30
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
71:2216:5226:16
31
Lars Ljungberg
Trollhättans SOK
85:5420:1840:48
32
Göran Leffler
Lerums SOK
85:5720:1940:51
Thomas Åberg
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
Lars-Olof Lannfelt
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Bengt Inghammar
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
D70 2910 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gudrun Broman
Göteborg-Majorna OK
44:5015:240:00Guld
2
Inger Hallberg
IK Uven
47:1016:132:20Guld
3
Kerstin Fredriksson
Ljungskile FK
49:1116:544:21Guld
4
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
56:2119:2211:31Silver
5
Gull-Britt Grönberg
Kungälvs OK
57:0219:3612:12Silver
6
Vivi-Anne Bylund
Rydboholms SK
63:1521:4418:25Silver
7
Gunni Ekberg
Ätrans IF
64:3822:1319:48Brons
8
Gunnel Börjesson
IK Uven
67:4323:1622:53Brons
9
Mildred Josefsson
Rydboholms SK
79:3827:2234:48
 
H70 4240 meter22 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
52:0512:170:00Guld
2
Göran Olofsson
Fjärås AIK
53:2712:361:22Guld
3
Ingemar Alfredsson
IK Uven
53:4012:391:35Guld
4
Per-Olof Eckerlid
Sävedalens AIK
55:2413:043:19Guld
5
Roland Dahl
IFK Göteborg
56:0713:144:02Guld
6
Bo Leuchovius
Göteborg-Majorna OK
56:1313:164:08Guld
7
Roland Aasa
IK Uven
56:4413:234:39Guld
8
Roland Brandshage
Sävedalens AIK
57:0313:274:58Guld
9
Lennart Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
59:5214:077:47Silver
10
Ingemar Holmberg
IF Hagen
62:5814:5110:53Silver
11
Matts Mattsson
OK Gipen
65:1715:2413:12Silver
12
Erland Ling
Jönköpings OK
67:4515:5915:40Silver
13
Ingvar Josefsson
Rydboholms SK
71:5616:5819:51Silver
14
Nils-Olov Torsell
Sävedalens AIK
73:4917:2521:44Silver
15
Ivan Ernvid
Ulricehamns OK
75:0617:4323:01Brons
16
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
75:4517:5223:40Brons
17
JB Larsson
OK Löftan
79:4018:4727:35Brons
18
Tore Pettersson
OK Gipen
80:0218:5327:57
19
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
101:1523:5349:10
Agne Östensson
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
Kurt Rydin
OK Tranan
Ej godkänd
Per-Hugo Lundgren
Lerums SOK
Ej godkänd
 
D75 2910 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Falk
IK Stern
49:2116:580:00Guld
2
Inga-Lisa Johansson
Fjärås AIK
49:5817:100:37Guld
Lisa Hedström
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
 
H75 3040 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils Jansson
Skattkärrs IF
43:2614:170:00Guld
2
Sten Johansson
OK Kullingshof
44:3514:401:09Guld
3
Harry Söderberg
FK Friskus-Varberg
49:4516:226:19Silver
4
Arvo Hyvönen
Skattkärrs IF
50:2716:367:01Silver
5
Jonny Blomqvist
Göteborg-Majorna OK
51:3516:588:09Silver
6
Leif Edsand
Sävedalens AIK
53:5417:4410:28Silver
7
Björn Broman
Göteborg-Majorna OK
56:0318:2612:37Silver
8
Carl-Henrik Hallberg
IK Uven
56:4218:3913:16Silver
9
Sten Carlsson
Sävedalens AIK
58:0319:0614:37Silver
10
Rolf Forsman
Tolered-Utby Ol-klubb
59:5619:4316:30Silver
11
Gösta Cederin
Göteborg-Majorna OK
65:2821:3222:02Brons
Karl-Eric Wannberg
IK Omega
Ej godkänd
 
H80 2910 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
47:0816:120:00Guld
2
Ture Gunnarsson
Göteborg-Majorna OK
50:1417:163:06Guld
3
Bengt Borg
Göteborg-Majorna OK
58:3020:0611:22Silver
4
Åke Pettersson
Kungälvs OK
78:5827:0831:50
5
Helmer Ekberg
Ätrans IF
79:5827:2932:50
6
Hugo Krause
Tolered-Utby Ol-klubb
94:2732:2747:19
 
D21 Motion 4130 meter3 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Caroline Casselsjö
IFK Göteborg
81:2819:440:00Silver
Jenny Johansson
IFK Göteborg
Ej godkänd
Johanna Rönnqvist
OK Löftan
Ej godkänd
 
H21 Motion 6680 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jacob Axenborg
Göteborg-Majorna OK
98:4414:470:00
 
D35 Motion 3980 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Torstensson
Falköpings AIK OK
45:3211:260:00Silver
2
Jeanette Sigenstam
Markbygdens OK
54:1713:388:45Silver
3
Ann-Christin Blennow
Falköpings AIK OK
60:4315:1515:11Brons
4
Charlotta Malm
Markbygdens OK
65:5316:3320:21Brons
4
Gunilla Himmelman
Sjövalla FK
65:5316:3320:21Brons
6
Christina Pettersson
Sjövalla FK
68:1517:0922:43Brons
7
Tineke Snijder
IK Uven
77:1819:2531:46
8
Carolin Ottosson
Gävle OK
82:0020:3636:28
Carina Olsson
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
 
H35 Motion 5620 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niklas Larsson
IK Uven
62:1211:040:00Silver
2
Peter Edman
Korsnäs IF OK
64:0411:241:52Silver
3
Pär Svensson
I 15 IF
64:2811:282:16Silver
4
Patrik Svalin
Vänersborgs SK
64:2911:282:17Silver
5
Håkan Mossberg
OK Tyr
67:2412:005:12Silver
6
Christer Henriksson
Sävedalens AIK
83:1214:4821:00Brons
7
Jonas Larsson
Degerfors OK
94:0916:4531:57Brons
8
Lampa Jonatan
IF Rigor
123:0621:5460:54
 
D45 Motion 3320 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karina Wahl
IK Vista
49:4014:580:00Silver
2
Maria Emanuelsson
Domnarvets GOIF
55:4716:486:07Silver
3
Christina Malmqvist
Falkenbergs OK
61:2618:3011:46Brons
4
Carina Stenberg
OK Skogshjortarna
62:2618:4812:46Brons
5
Marita Salomonsson
Vänersborgs SK
66:5620:1017:16Brons
6
Frida Mannfolk
Ulricehamns OK
68:1520:3318:35Brons
7
Annika Gustafson
OK Gipen
75:0722:3825:27Brons
Yvonne Jungbjer
Göteborgs SK
Ej godkänd
 
H45 Motion 4130 meter4 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dick Himmelman
Sjövalla FK
70:5017:090:00Silver
2
Göran Sylvan
IF Rigor
80:4719:349:57Silver
Peter Boberg
IF Rigor
Ej godkänd
Björn Andersson
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
 
D55 Motion 3320 meter6 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Christin Augustsson
Stenungsunds OK
69:1420:510:00Silver
2
Görel Nordin
Vänersborgs SK
76:0522:556:51Silver
3
Inger Eismark
IFK Göteborg
85:3125:4516:17Brons
4
Eva-Maj Johansson
Markbygdens OK
87:2426:2018:10Brons
Birgit Ljung
OK Gipen
Ej godkänd
Mona Åhlund
Vänersborgs SK
Ej godkänd
 
H55 Motion 4130 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mårten Svensson
Stångenäs AIS
70:1817:010:00Silver
Ulf Skogman
Markbygdens OK
Ej godkänd
 
U1 1550 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emely Weihart
OK Orinto
12:348:060:00Järn
2
Rasmus Fjordside
Sävedalens AIK
14:159:121:41Järn
3
Ellika Groth
Kungälvs OK
15:149:502:40Järn
4
Marie Asplund
Kungälvs OK
16:0210:213:28Järn
5
Emma Ivarsson
OK Kullingshof
21:0213:348:28Järn
6
Olivia Asp
IFK Göteborg
22:4214:3910:08Järn
7
Lovisa Moqvist
Lerums SOK
22:5514:4710:21Järn
8
David Erikmats
Sävedalens AIK
23:3715:1411:03Järn
9
Erik Johansson
OK Alehof
24:0115:3011:27Järn
10
Oscar Sjölin
IK Uven
26:4317:1414:09Järn
 
U2 1610 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
14:569:170:00Järn
2
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
15:449:460:48Järn
2
Ville Grahn
IK Uven
15:449:460:48Järn
4
Linnea Skalberg
Bredaryds SOK
16:0710:011:11Järn
5
Hugo Setthagen
OK Tranan
17:0910:392:13Järn
6
Arvid Aronsson
OK Kroppefjäll
19:2912:064:33Järn
7
Erica Abrahamsson
FK Herkules
20:1312:335:17Järn
8
Stina Sjölin
IK Uven
20:5713:016:01Järn
9
Linnea Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
23:5214:498:56Järn
10
Erik Hogedal
Göteborg-Majorna OK
24:2615:119:30Järn
11
Jakob L Gunnarsson
Lerums SOK
26:1116:1611:15Järn
12
Matilda Hagstrand
Lerums SOK
26:2916:2711:33Järn
13
Maria Logren
Sjövalla FK
28:4617:5213:50Järn
 
U3 2050 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ella Samuelsson
FK Herkules
16:548:150:00Järn
2
Axel Halvarsson
OK Kroppefjäll
21:1010:204:16Järn
3
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
23:0811:176:14Järn
4
Evelina Hall
FK Herkules
26:1812:509:24Järn
5
Emma Nordberg
Gällstadbygdens SOK
26:4513:039:51Järn
6
Celicia Johansson
FK Friskus-Varberg
29:0514:1112:11Järn
7
Wilma Jansson
Vänersborgs SK
38:2918:4621:35Järn
8
Olivia Tellefsen
FK Herkules
40:3819:4923:44Järn
9
Agnes Asp
FK Herkules
40:4019:5023:46Järn
10
Johanna Sörqvist
Bredareds IF
43:2121:0926:27Järn
Petter Sjölin
IK Uven
Ej godkänd
 
U4 3980 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joakim Logren
Sjövalla FK
58:1514:380:00Järn
 
Inskolning 1540 meter30 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Hugo Mandinger
Trollhättans SOK
GodkändJärn
Jennifer Stigsson
Trollhättans SOK
GodkändJärn
Mathias Ohlsson
Ärla IF
GodkändJärn
Nora Wennergren
Sävedalens AIK
GodkändJärn
Axel Skårman
Klubblös
GodkändJärn
Malte Landfors
Lustens OK
GodkändJärn
Selma Ewing
Främmestads IK
GodkändJärn
Lisa Jessen
Främmestads IK
GodkändJärn
Tova Jansson
Vänersborgs SK
GodkändJärn
Jennifer Davidson
SOK 68
GodkändJärn
Klara Lemurell
Sjövalla FK
GodkändJärn
Olivia Jadefrid
klubblös Klubb 90002
GodkändJärn
Måns Detterfelt
Klubblös
GodkändJärn
Anna Detterfelt
Klubblös
GodkändJärn
Erika Åkesson
Markbygdens OK
GodkändJärn
Lisa Åkesson
Markbygdens OK
GodkändJärn
Alex Johansson
FK Friskus-Varberg
GodkändJärn
Karl Erixon
IFK Göteborg
GodkändJärn
Oscar Wall Jungbjer
Göteborgs SK
GodkändJärn
Ebba Magnusson
Skogspojkarnas OK
GodkändJärn
Elsa Plumppu
Bredareds IF
GodkändJärn
Sara Sävsten
FK Herkules
GodkändJärn
Ture Säfsten
FK Herkules
GodkändJärn
Erik Ingmarsson
Hestra IF
GodkändJärn
Emma Eliasson
FK Friskus-Varberg
GodkändJärn
Ida Südhoff
Sävedalens AIK
GodkändJärn
Tuva Öhgren
Sävedalens AIK
GodkändJärn
Melwin Johansson
FK Friskus-Varberg
GodkändJärn
Elsa Asp
FK Herkules
GodkändJärn
Anna Pettersson
IFK Göteborg
Ej godkänd
 
Öppen 1 1610 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Hjertström
FK Friskus-Varberg
20:4212:510:00Brons
2
Matilda Hurtig
Klubblös
21:5513:371:13Brons
3
Hugo Hansson
FK Friskus-Varberg
21:5913:391:17Brons
4
Pierre Engvall
FK Herkules
23:0114:182:19Brons
5
Karl-Johan Hurtig
Klubblös
31:5519:4911:13
 
Öppen 2 2050 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jon Hjertström
FK Friskus-Varberg
23:5011:380:00Brons
2
Alva Westling
IK Uven
26:2512:532:35Brons
3
Emy Zetterberg
Markbygdens OK
28:3913:594:49Brons
4
Marie-Louise Hedström
Markbygdens OK
33:4116:269:51
5
Eija Lauri
FK Herkules
35:0617:0711:16
6
Lena Carlström-Larsson
Sävedalens AIK
35:3717:2211:47
7
Julia Rangert
IK Hakarpspojkarna
39:2719:1515:37
8
Ida Eskilsson
IK Hakarpspojkarna
39:3019:1615:40
9