Natt 7:an - Deltävling 5

2010-01-28

Arrangör: OK Orinto

Nivå:
Lokal
Anmälda:
32
Form:
Masstart
Startande:
30
Distans:
Natt
Fullföljande:
29
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Damer 2.5 Km 2500 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Strömgård
Rydboholms SK
27:1910:560:00Brons
2
Lina Landergren
Hestra IF
33:0213:135:43Brons
3
Emma Nilsson
OK Tranan
38:3915:2811:20
4
Gina Tellnor
Bredareds IF
67:1526:5439:56
 
Herrar 2.5 Km 2500 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joel Plumppu
Bredareds IF
33:1313:170:00
 
Damer 3.5 Km 3500 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Classon
OK Orinto
45:4213:030:00Brons
2
Anne Udd
Markbygdens OK
46:4913:231:07Brons
3
Sara Nilsson
OK Tranan
47:2813:341:46Brons
4
Martina Johansson
Bredareds IF
52:1414:556:32Brons
5
Gunilla Larsson
Bredareds IF
53:2815:177:46Brons
6
Ellinor Åhman
Bredareds IF
55:2515:509:43Brons
 
Herrar 3.5 Km 3500 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Plumppu
Bredareds IF
48:1013:460:00Brons
2
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
54:1615:306:06Brons
 
Damer 5 Km 5000 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Therese Enenge
Bredareds IF
57:2311:290:00
 
Herrar 5 Km 5000 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Nilsson
OK Tranan
52:2710:290:00Brons
2
Peter Nilsson
OK Tranan
54:1310:511:46Brons
3
Andreas Westberg
OK Orinto
55:4711:093:20Brons
4
Anders Arfwedson
Frölunda OL
56:0211:123:35Brons
5
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
56:3011:184:03Brons
6
Per-Olof Larsson
Hestra IF
57:4411:335:17Brons
7
Claes Setthagen
OK Tranan
59:5511:597:28Brons
8
Markus Larsson
Hestra IF
63:3012:4211:03Brons
9
Niklas Frisk
Markbygdens OK
65:2613:0512:59Brons
10
Per-Anders Enenge
Bredareds IF
76:3115:1824:04
11
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
79:1415:5126:47
Linus Landergren
Hestra IF
Ej godkänd
 
Herrar 8 Km 8000 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
David Johansson
Rydboholms SK
75:489:290:00Brons
2
Kalle Wrane
Sävedalens AIK
76:069:310:18Brons
3
Erik Hansson
Bredareds IF
76:159:320:27Brons
4
Stefan Lund
OK Orinto
77:319:411:43Brons