Skaraborg By Night 3

2009-12-10

Arrangör: IK Gandvik

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
123
Form:
Masstart
Startande:
110
Distans:
Natt
Fullföljande:
104
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Damer Kort 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Rabe-Magnusson
IF Hagen
35:040:00
2
Maria Bogren
IF Hagen
36:221:18
3
Linnéa Johansson
IK Gandvik
36:261:22
4
Malin Dahlberg
Falköpings AIK OK
36:551:51
5
Tina Karling
IK Gandvik
39:474:43
6
Susanne Olsson
Tidaholm SOK Sisu
41:396:35
7
Monica Laage
Falköpings AIK OK
41:586:54
8
Berit Jansson
Falköpings AIK OK
45:4710:43
9
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
48:1213:08
10
Kerstin Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
48:4413:40
11
Ingrid Tengeland
IK Gandvik
48:5613:52
12
Sabina Ravnell
Gudhems IF
51:0516:01
13
Linnea Åsberg
Tibro OK
52:1817:14
14
Monica Abrahamsson
Gudhems IF
61:3126:27
15
Anna-Lena Svensson
Lidköpings VSK
63:5428:50
 
Damer Kort Lätt 2100 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnéa Bogren
IF Hagen
19:279:160:00
2
Pik Kei Yuen
IK Gandvik
21:3310:162:06
3
Irma Svensson
OK Klyftamo
31:2114:5611:54
 
Damer Lång 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Marie Johanson
OK Skogsstjärnan
75:390:00
 
Damer Mellan 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristine Svensson
Falköpings AIK OK
52:010:00
2
Jane Johansson
Istrums SK
53:000:59
3
Angelica Brandqvist
Tibro OK
54:232:22
4
Inger Westerberg
IF Hagen
54:402:39
5
Malin Fallgren
Gudhems IF
58:326:31
6
Lotta Stigsdotter
IF Hagen
60:007:59
7
Karin Torstensson
Falköpings AIK OK
63:0211:01
8
Ann-Marie Holmström
IK Gandvik
63:1911:18
9
Pia Brag-Jonsson
IK Gandvik
69:3317:32
 
Herrar Kort 0 meter36 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Åsberg
Tibro OK
31:490:00
2
Kjell Kaminsky
IF Hagen
31:590:10
3
Anders Sträng
Falköpings AIK OK
32:521:03
4
Tommy Roos
Falköpings AIK OK
34:142:25
5
Ingemar Holmberg
IF Hagen
35:203:31
6
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
35:473:58
7
Göran Jonsson
IK Gandvik
36:535:04
8
Anders Dahlberg
Falköpings AIK OK
37:215:32
9
Uno Sand
IK Gandvik
39:117:22
10
Leif Claesson
Istrums SK
39:357:46
11
Lars-Olof Gustafsson
OK Klyftamo
39:437:54
12
Karl-Inge Karlsson
Istrums SK
39:518:02
13
Åke Nordberg
OK Klyftamo
39:578:08
14
Sigvard Oscarsson
Istrums SK
40:118:22
15
Rolf Gabrielsson
Falköpings AIK OK
40:308:41
16
Sune Gustafsson
Tibro OK
45:2913:40
17
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
45:3113:42
18
Alf Siewertz
Gudhems IF
45:4313:54
19
Anders Petersson
Tibro OK
47:1115:22
20
Erik Svensson
OK Klyftamo
48:0016:11
21
Claes-Håkan Svensson
OK Klyftamo
48:0216:13
22
Anders Swedin
Lidköpings VSK
48:0616:17
23
Leif Rydberg
Istrums SK
49:1317:24
24
Albin Åsberg
Tibro OK
49:1517:26
25
Per Salgård
Lidköpings VSK
49:4317:54
26
Lars Wahlström
Istrums SK
53:3421:45
27
Lars Lång
OK Klyftamo
54:3822:49
28
Mats Johansson
Lidköpings VSK
54:5223:03
29
Stig Hjerp
Istrums SK
55:2723:38
30
Ulf Nyström
Lidköpings VSK
55:3623:47
31
Yngve Malmlöf
Falköpings AIK OK
55:4423:55
32
Uno Andersson
OK Klyftamo
56:5725:08
33
Karl_erik Johansson
Istrums SK
61:1529:26
34
Sven Eriksson
OK Skogsstjärnan
63:2831:39
35
Stefan Laage
Falköpings AIK OK
63:3331:44
Folke Hörstrand
OK Klyftamo
Ej godkänd
 
Herrar Kort Lät 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Widmark
IF Hagen
19:200:00
2
Daniel Bogren
IF Hagen
19:290:09
3
Carl Holmberg
IF Hagen
19:370:17
4
Toivo Voudinmäki
Mullsjö SOK
30:5311:33
 
Herrar Lång 7800 meter24 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
50:226:270:00
2
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
51:176:340:55
3
Anders Påhlman
Istrums SK
51:226:351:00
4
Nils Spetz
Ulricehamns OK
55:127:054:50
5
Mikael Andersson
IK Gandvik
58:157:287:53
6
Thomas Bogren
IF Hagen
58:267:298:04
7
Jonas Hagström
Falköpings AIK OK
58:277:308:05
8
Christoffer Andersén
IK Gandvik
58:287:308:06
9
Bo Hallberg
Falköpings AIK OK
59:207:368:58
10
Jan-Ove Wiking
Istrums SK
60:117:439:49
11
Joel Andersson
IK Gandvik
65:468:2615:24
12
Erik Hellsvik
IK Gandvik
66:158:3015:53
13
Tony Gustavsen
Istrums SK
66:458:3316:23
14
Lars Jakobsson
IF Hagen
69:058:5118:43
15
Fredrik Johansson
OK Skogsstjärnan
70:369:0320:14
16
Peter Brämerson
Tibro OK
72:579:2122:35
17
Jan Hjort
Falköpings AIK OK
74:569:3624:34
18
Torbjörn Löfving
Tibro OK
75:079:3824:45
19
Johan Lennartsson
IF Hagen
83:4910:4533:27
20
Tim Zetterberg
Falköpings AIK OK
91:3411:4441:12
21
Jan-Erik Thelin
Lidköpings VSK
93:2411:5843:02
Lars Holmberg
IF Hagen
Ej godkänd
Marcus Kvarndal
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Lasse Karlsson
Istrums SK
Ej godkänd
 
Herrar Mellan 0 meter18 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Isak Krantz
IK Gandvik
47:230:00
2
Jens Lindström
Tibro OK
47:300:07
3
Joachim Friberg
Istrums SK
51:424:19
4
Eric Sand
IK Gandvik
52:064:43
5
Henrik Sjöberg
IK Gandvik
52:335:10
6
Jonas Lundgren
Tibro OK
54:006:37
7
Rikard Gustavsson
Gudhems IF
54:096:46
8
Jan-Åke Emilsson
Gudhems IF
54:176:54
9
Jonas Niklasson
Falköpings AIK OK
54:437:20
10
Urban Larsson
IF Hagen
55:418:18
11
Jan Albertsson
Istrums SK
55:458:22
12
Tommy Westerberg
Tibro OK
58:5511:32
13
Uno Magnusson
IF Hagen
63:3616:13
14
Göran Johansson
IK Gandvik
63:4916:26
15
Sören Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
66:0618:43
16
Mattias Dahlberg
Istrums SK
70:5523:32
Peter Ravnell
Gudhems IF
Ej godkänd
Magnus Dahlin
IK Gandvik
Ej godkänd