Natt-SM

2009-10-23 - 2009-10-23

Arrangör: Hässleby SOK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
313
Form:
Individuell
Startande:
313
Distans:
Natt
Fullföljande:
271
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Elit 8880 meter, 24 kontroller41 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Svensson
OK Hällen
69:417:510:00Guld
2
Gunilla Svärd
IF Thor
73:298:173:48Guld
3
Sara Eskilsson
Haninge SOK
74:518:265:10Guld
4
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
79:158:559:34Silver
5
Sofie Johansson
OK Linné
80:089:0110:27Silver
6
Maria Magnusson
Sävedalens AIK
80:329:0410:51Silver
7
Linda Larsson
Järfälla OK
81:459:1212:04Silver
8
Karin Persson
Hagaby GOIF
82:559:2013:14Silver
9
Anastasiia Danylova
Stora Tuna OK
83:069:2113:25Silver
10
Lena Gillgren
Stora Tuna OK
83:419:2514:00Silver
11
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
84:049:2814:23Silver
12
Johanna Öberg
OK Hällen
84:449:3315:03Silver
13
Emelie Holmström
Järla IF OK
85:009:3415:19Silver
14
Sofia Törnqvist
Alfta-Ösa OK
85:039:3515:22Silver
15
Rebecka Lindberg
OK Linné
85:119:3615:30Silver
16
Petra Halvarsson
IF Thor
87:079:4917:26Silver
17
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
87:299:5117:48Silver
18
Emma Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
87:329:5117:51Silver
19
Elin Sjölander
OK Rodhen
87:519:5418:10Silver
20
Louise Göthfors
Göteborg-Majorna OK
88:189:5718:37Silver
21
Annika Björk
OK Pan-Kristianstad
90:1710:1020:36Silver
22
Maria Sjölander
OK Rodhen
90:2110:1020:40Silver
23
Sofia Holmgård
Kils OK
91:0510:1521:24Silver
24
Nadiya Volynska
OK Orion
91:4910:2022:08Silver
25
Jenny Sander
OK Kåre
92:1410:2322:33Silver
26
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
93:3710:3323:56Silver
27
Åsa Lindqvist
Umeå OK
94:1110:3624:30Silver
28
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
97:0010:5527:19Silver
29
Emma Andersson
Ärla IF
97:3510:5927:54Silver
30
Elsa Jansson
Främmestads IK
98:2111:0528:40Silver
30
Lenka Zatloukalova
Tullinge SK
98:2111:0528:40Silver
32
Linnea Lidström
OK Kolmården
100:4011:2030:59Brons
33
Katarina Lindén
Växjö OK
101:0511:2331:24Brons
34
Andrea Westerdahl
Tullinge SK
104:3511:4734:54Brons
35
Tina Eriksson
Järfälla OK
105:1911:5235:38Brons
36
Ida-Maria Svensson
Sävedalens AIK
107:2712:0637:46
37
Marie Jacobsson
OK Rodhen
115:1112:5845:30
38
Elisabet Larsson
Sol Tranås
118:3113:2148:50
39
Diana Soldagg
Tumba-Mälarhöjden OK
125:1014:0655:29
Anna Johansson
Ankarsrums OK
Diskvalificerad10:44
Annika Ridell
IF Thor
Diskvalificerad11:35
 
H21 Elit 12450 meter, 28 kontroller69 startande, 59 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Öberg
OK Hällen
76:216:080:00Guld
2
Oleksandr Kratov
OK Orion
78:226:182:01Guld
3
Pavlo Ushkvarok
Stora Tuna OK
79:576:253:36Guld
4
William Lind
Malungs OK Skogsmårdarna
80:086:263:47Guld
5
Emil Andersson
Ärla IF
80:486:294:27Guld
6
Daniel Attås
OK Tisaren
81:226:325:01Guld
7
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
81:446:345:23Guld
8
Erik Thorsson
Tullinge SK
82:146:365:53Guld
9
Per Brolund
OK Denseln
82:156:365:54Guld
10
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
82:266:376:05Guld
11
Tomas Stenström
OK Linné
82:406:386:19Guld
12
Anton Östlin
Södertälje-Nykvarn Orientering
82:436:396:22Guld
13
Magnus Palm
Göteborg-Majorna OK
82:546:406:33Guld
14
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
83:186:416:57Guld
15
Emil Wingstedt
Leksands OK
83:256:427:04Guld
16
Josef Nordlund
OK Linné
84:156:467:54Guld
17
Robert Banach
OK Orion
85:186:518:57Silver
18
Jakob Jansson
Järla IF OK
85:366:539:15Silver
19
Erik Rost
Malungs OK Skogsmårdarna
86:026:559:41Silver
20
Emil Lauri
IFK Lidingös Skid o OK
87:417:0311:20Silver
21
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
87:517:0311:30Silver
22
Johan Aronsson
OK Tisaren
88:157:0511:54Silver
23
Erik Axelsson
Finspångs SOK
88:347:0712:13Silver
23
Mattias Millinger
OK Linné
88:347:0712:13Silver
25
David Bejlum
Vänersborgs SK
88:387:0712:17Silver
26
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
89:047:0912:43Silver
27
Jonas Bäckström
Malungs OK Skogsmårdarna
89:267:1113:05Silver
28
Wojciech Kowalski
OK Orion
90:007:1413:39Silver
29
Johan Nordlund
Leksands OK
90:047:1413:43Silver
30
Lars Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
90:247:1614:03Silver
31
Joakim Hederskog
IK Hakarpspojkarna
90:387:1714:17Silver
32
Oskar Carlborg
OK Hällen
90:527:1814:31Silver
33
Tommy Lindberg
OK Roslagen
91:117:1914:50Silver
34
Robbin Kantarp
OK Hällen
92:137:2415:52Silver
35
Oleksandr Starov
OK Denseln
94:437:3618:22Silver
36
Björn Olovsson
OK Linné
95:117:3918:50Silver
37
Martin Hammarberg
Malungs OK Skogsmårdarna
96:567:4720:35Silver
38
Peter Hemmyr
Järla IF OK
97:117:4820:50Silver
39
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
97:387:5121:17Silver
40
Göran Thimberg
Söders-Tyresö
97:507:5121:29Silver
41
Erik Liljequist
OK Älme
98:467:5622:25Silver
42
Mattias Mårts
Stora Tuna OK
99:017:5722:40Silver
43
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
99:037:5722:42Silver
44
Martin Hederskog
Malungs OK Skogsmårdarna
99:287:5923:07Silver
45
Anders Lindberg
OK Tyr
100:128:0323:51Silver
46
Jonas Engström
OK Hällen
100:468:0624:25Silver
47
Henrik Eliasson
IFK Göteborg
101:358:1025:14Silver
48
Erik Martinsson
Linköpings OK
101:438:1025:22Silver
49
Gustaf Wennerberg
OK Klyftamo
102:168:1325:55Silver
50
Liutauras Bilevicius
OK Linné
105:498:3029:28Silver
51
Per Lenander
Växjö OK
106:118:3229:50Silver
52
Anders Boström
Järfälla OK
106:138:3229:52Silver
53
Per Carlborg
Nyköpings OK
107:158:3730:54Silver
54
Ulrik Imberg
OK Linné
108:258:4232:04Brons
55
Pessi Liukkonen
Sundsvalls OK
111:338:5835:12Brons
56
Andreas Samuelsson
OK Reftele
116:049:1939:43
57
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
120:259:4044:04
58
Thord Hultberg
SOK Viljan
125:3910:0649:18
59
Niklas Jakobsson
Sol Tranås
145:4011:4269:19
Rasmus Leo
Bredaryds SOK
Diskvalificerad
Erik Engstrand
IFK Göteborg
Diskvalificerad
Aleksander Bernaciak
Nybro OK
Diskvalificerad3:30
Wojciech Dwojak
Rehns BK
Diskvalificerad3:47
Oscar Gustafsson
Skåneslättens OL
Diskvalificerad4:06
Patrik Karlsson
Växjö OK
Diskvalificerad4:45
Jonathan Rosendahl
Västerås SOK
Diskvalificerad6:36
Jan Troeng
OK Linné
Diskvalificerad7:30
Fredrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
Diskvalificerad7:34
Stefan Jonsson
Malungs OK Skogsmårdarna
Diskvalificerad8:54
 
D20 Elit 7630 meter, 17 kontroller33 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Beata Falk
Hagaby GOIF
55:577:200:00Guld
2
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
56:177:230:20Guld
3
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
60:217:554:24Guld
4
Therese Klintberg
Eksjö SOK
61:248:035:27Guld
5
Anna Bachman
Täby OK
64:178:268:20Silver
6
Elisa Elstner
OK Linné
66:428:4510:45Silver
7
Lisa Rönnols
Täby OK
66:598:4711:02Silver
8
Lilian Forsgren
OK Tisaren
67:148:4911:17Silver
9
Lisa Pettersson
OK Dacke
69:369:0713:39Silver
10
Carolin Svensson
Björkfors GOIF
70:199:1314:22Silver
11
Hanna Axelsson
IK Hakarpspojkarna
70:449:1614:47Silver
12
Malin Leijon-Lind
OK Kolmården
71:149:2015:17Silver
13
Emeli Pettersson
Tullinge SK
71:419:2415:44Silver
14
Maria Westher
OK Djerf
72:149:2816:17Silver
15
Ida Hedman
OK Hällen
72:459:3216:48Silver
16
Rebecka Olsson
OK Skogsfalken
75:009:5019:03Silver
17
Frida Forsberg
OK Ravinen
76:029:5820:05Silver
18
Sarah Tibell
Linköpings OK
77:1810:0821:21Silver
19
Malin Jacobsson
OK Rodhen
77:4510:1121:48Silver
20
Alva Olsson
Västerås SOK
78:3510:1822:38Silver
21
Maria Ohlsson
OK Dacke
80:4910:3624:52Brons
22
Sanna Batz
Skarpnäcks OL
80:5910:3725:02Brons
23
Josefin Aronsson
OK Tisaren
81:1910:3925:22Brons
24
Julia Davidsson
OK Klemmingen
81:2010:4025:23Brons
25
Kristin Löfgren
Järfälla OK
81:2310:4025:26Brons
26
Kristin Skaar
Ryda SK
82:0910:4626:12Brons
27
Terese Wängdahl
Linköpings OK
84:1811:0328:21Brons
28
Benita Hansson
Gotlands Bro OK
85:2411:1229:27
29
Mia Kaisajuntti
OK Skogsfalken
86:0811:1730:11
30
Sanna Svensson
Främmestads IK
87:4911:3131:52
31
Hanna Johansson
Skattkärrs IF
92:0112:0436:04
Ellen Jansson
Järla IF OK
Diskvalificerad10:21
Emma Lindgren
Visborgs OK
Diskvalificerad12:30
 
H20 Elit 9960 meter, 24 kontroller59 startande, 46 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Sjöberg
Täby OK
63:416:240:00Guld
2
Jerker Lysell
Rehns BK
65:366:351:55Guld
3
Olle Boström
Järla IF OK
65:476:362:06Guld
4
Anders Carlsson
Halmstad OK
65:536:372:12Guld
5
Gustav Bergman
OK Ravinen
66:266:402:45Guld
6
Jonas Leandersson
OK Tyr
66:426:423:01Guld
7
Christian Hjalmarsson
OK Njudung
66:586:433:17Guld
8
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
67:296:473:48Guld
9
Kent Ohlsson
Haninge SOK
69:016:565:20Guld
10
Olle Kalered
OK Denseln
69:096:575:28Guld
11
Emil Hjalmarsson
OK Njudung
69:497:016:08Guld
12
Rassmus Andersson
Stora Tuna OK
70:007:026:19Guld
13
Richard Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
70:027:026:21Guld
14
Erik Pettersson
Attunda OK
70:427:067:01Guld
15
Yury Tambasov
Sävedalens AIK
71:507:138:09Silver
16
Oscar Vångell
Linköpings OK
74:467:3011:05Silver
17
Simon Andersson
OK Kullingshof
75:537:3712:12Silver
18
Jesper Lysell
Rehns BK
76:567:4313:15Silver
19
Mathias Hallmén
Attunda OK
77:267:4613:45Silver
20
Jacek Morawski
Rehns BK
77:337:4713:52Silver
21
Johan Kärrström
Tullinge SK
78:177:5214:36Silver
22
Peter Eriksson
Linköpings OK
79:538:0116:12Silver
23
Nicolas Simonin
OK Tisaren
81:358:1117:54Silver
24
Sebastian Månsson
Hagaby GOIF
82:108:1518:29Silver
25
Anders Hedberg
Göteborg-Majorna OK
82:248:1618:43Silver
26
Erik Folkesson Blom
OK Älme
83:008:2019:19Silver
27
Henrik Berggren
OK Denseln
83:438:2420:02Silver
28
Oskar Ljungqvist
IK Hakarpspojkarna
84:188:2820:37Silver
29
Carl Wiking
OK Kåre
84:438:3021:02Silver
30
Simon Eklöv
OK Linné
87:488:4924:07Silver
31
Pontus Johansson
Växjö OK
89:288:5925:47Silver
32
Axel Wikström
Söders-Tyresö
91:429:1228:01Brons
33
Viktor Stensson
Helsingborgs SOK
92:539:2029:12Brons
34
Simon Sanderi
Vänersborgs SK
93:019:2029:20Brons
35
Gustav Eklöf
Ulricehamns OK
93:099:2129:28Brons
36
Olov Ericson
Alfta-Ösa OK
94:069:2730:25Brons
37
Erik Nero
Falköpings AIK OK
94:269:2930:45Brons
38
Oskar Daniels
Attunda OK
94:599:3231:18Brons
39
Johan Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
95:199:3431:38Brons
40
Emil Svalbring
Målilla OK
95:569:3832:15Brons
41
Erik Gustafsson
OK Nackhe
96:349:4232:53Brons
42
Andreas Liljegren
Gotlands Bro OK
98:079:5134:26
43
Fabian Wennerberg
OK Klyftamo
101:2810:1137:47
44
Joel Francén
Tjällmo-Godegårds OK
101:4410:1338:03
45
Daniel Örn
IK Hakarpspojkarna
106:0710:3942:26
46
Petter Irewall
Tjällmo-Godegårds OK
107:2410:4743:43
Johan Runesson
OK Tisaren
Diskvalificerad
Olof Eriksson
OK Linné
Diskvalificerad
Mattias Olofsson
OK Enen
Diskvalificerad
Rasmus Elmelid
Skåneslättens OL
Diskvalificerad
Axel Mattsson
Järla IF OK
Diskvalificerad
Victor Silvemark
Dalaportens OL
Diskvalificerad
Simon Hollbeck
Bromma-Vällingby SOK
Diskvalificerad
Emil Jönsson
Halmstad OK
Diskvalificerad2:11
Jonas Kärrström
Tullinge SK
Diskvalificerad4:39
Espen Hultgren Weltzien
Järla IF OK
Diskvalificerad5:48
Anton Marmelid
Helsingborgs SOK
Diskvalificerad7:47
Ivar Svartholm
Gammelstads IF
Diskvalificerad8:09
Andreas Karlsson
Mariestads FK
Diskvalificerad9:17
 
D18 Elit 6400 meter, 14 kontroller46 startande, 43 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linn Bränneby
OK Kolmården
51:047:590:00Guld
2
Johanna Olsson
Täby OK
51:067:590:02Guld
3
My Westlund
OK Tyr
51:558:070:51Guld
4
Tove Alexandersson
Stora Tuna OK
52:508:151:46Guld
5
Rebecka Heinrup
Tullinge SK
55:198:394:15Guld
6
Kristin Hylander
Nyköpings OK
56:098:465:05Guld
7
Anna Gustafsson
Jönköpings OK
58:149:067:10Silver
8
Elna Forsberg
Värend GN OL
59:379:198:33Silver
9
Kajsa Hammarström
OK Hällen
59:449:208:40Silver
10
Linn Grälls
OK Kåre
60:269:279:22Silver
11
Malin Sandström
Järla IF OK
60:549:319:50Silver
12
Ida Hylander
Nyköpings OK
61:369:3810:32Silver
13
Sofie Hansen
Skåneslättens OL
61:389:3810:34Silver
14
Beatrice Gustavsson
OK Bävern
62:199:4411:15Silver
15
Maja Pettersson
OK Dacke
62:269:4511:22Silver
16
Linnéa Wiking
OK Kåre
64:1010:0213:06Silver
17
Moa Johanson
OK Skogsstjärnan
64:4110:0613:37Silver
18
Elin Sundqvist
Tullinge SK
65:0310:1013:59Silver
19
Amanda Leo
Bredaryds SOK
65:1210:1114:08Silver
20
Lisa Andersson
Ärla IF
65:5510:1814:51Silver
21
Sanna Linsefors
Lunds OK
66:1310:2115:09Silver
22
Sara Jonsson
OK Klyftamo
66:1610:2115:12Silver
23
Maria Bois
Malungs OK Skogsmårdarna
66:2510:2315:21Silver
24
Sofia Forngren
OK Enen
67:1910:3116:15Silver
25
Viktoria Ernstsson
FK Göingarna
68:0710:3917:03Silver
26
Maria Johansson
OK Skärmen
69:0110:4717:57Silver
27
Ylva Gunnarsdotter
Tenhults SOK
69:0310:4717:59Silver
28
Hanna Axelsson-Meyerson
OK Linné
69:2510:5118:21Silver
29
Stefanie Andersson
Vimmerby OK
69:4710:5418:43Silver
30
Therese Westher
OK Djerf
71:4811:1320:44Silver
31
Anna Bredfelt
Lunds OK
72:4711:2221:43Silver
32
Julia Lauri
OK Tisaren
72:4811:2321:44Silver
33
Julia Lundquist
Nybro OK
72:5411:2321:50Silver
34
Emma Edejern
Alfta-Ösa OK
74:2311:3723:19Brons
35
Sofia Levin
OK Tyr
74:5811:4323:54Brons
36
Anna Brodin
OK Djerf
76:4211:5925:38Brons
37
Sofie Svensson
Björkfors GOIF
78:5112:1927:47Brons
38
Isabell Josefsson
OK Reftele
80:3112:3529:27
39
Lovisa Persson
OK Tisaren
85:3913:2334:35
40
Laura DAngelo
Attunda OK
92:5814:3241:54
41
Anette Önerud
OK Ravinen
96:1715:0345:13
42
Terese Ohlsson
OK Linné
96:3515:0545:31
43
Cecilia Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
98:0115:1946:57
Emma Rosén
OK Njudung
Diskvalificerad
Lovisa Adolfsson
Tullinge SK
Diskvalificerad10:44
Kristin Schyberg
Fjärås AIK
Diskvalificerad14:32
 
H18 Elit 8280 meter, 18 kontroller65 startande, 53 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Ridefelt
OK Linné
53:376:290:00Guld
2
Jakob Enmark
Gävle OK
57:456:584:08Guld
3
Oskar Svensson
Finspångs SOK
58:167:024:39Guld
4
Rickard Ohlsson
Haninge SOK
58:217:034:44Guld
5
Mandus Ridefelt
OK Linné
58:567:075:19Guld
6
Christian Tingström
OK Klemmingen
59:217:105:44Guld
7
Love Berzell
Attunda OK
59:297:115:52Guld
8
Daniel Lindgren
OK Linné
60:137:166:36Silver
9
Viktor Antonsson
Eksjö SOK
60:377:197:00Silver
10
Jakob Andersson
Bredaryds SOK
60:587:227:21Silver
11
Jonatan Aronsson
OK Tisaren
61:447:278:07Silver
12
Jesper Öström
OK Tyr
62:467:359:09Silver
13
Erik Classon
OK Orinto
62:577:369:20Silver
14
Love Sintring
Hagaby GOIF
63:097:389:32Silver
15
Göran Winblad
Rehns BK
63:237:399:46Silver
16
Kalle Bergman
OK Ravinen
63:307:409:53Silver
17
Johan Högstrand
Markbygdens OK
63:577:4310:20Silver
18
Fredrik Mattsson
OK Kåre
64:067:4410:29Silver
19
Måns Sandgren
OK Orion
65:027:5111:25Silver
19
Jonas Nordström
Tullinge SK
65:027:5111:25Silver
21
Anton Sundin
Strängnäs-Malmby OL
65:097:5211:32Silver
22
Martin Regborn
Hagaby GOIF
65:557:5812:18Silver
23
Pontus Petersson
Nybro OK
66:138:0012:36Silver
24
Joel Nilsson
IFK Göteborg
66:478:0413:10Silver
25
Eric Börjeskog
OK Tor
67:258:0913:48Silver
26
Henning Hall
Nyköpings OK
67:578:1214:20Silver
27
Robert Vångell
Linköpings OK
68:148:1414:37Silver
28
Jonas Borg
Södertälje-Nykvarn Orientering
68:368:1714:59Silver
29
Jens Wängdahl
OK Gipen
68:438:1815:06Silver
30
John Persson
OK Alehof
68:548:1915:17Silver
31
Joakim Berg
Bromma-Vällingby SOK
69:238:2315:46Silver
32
Alexander Nilsson
Gotlands Bro OK
70:248:3016:47Silver
33
Joakim Svensk
Stora Tuna OK
70:488:3317:11Silver
34
Johan Ekelöv
Skåneslättens OL
71:588:4118:21Silver
35
Tim Bjärengren
OK Hällen
71:598:4218:22Silver
36
Ola Svahn
IFK Moras OK
72:128:4318:35Silver
37
Oscar Riis
Gamleby OK
72:138:4318:36Silver
38
Måns Bränneby
OK Kolmården
73:228:5219:45Silver
39
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
74:148:5820:37Silver
40
Martin Ahlberger
Hestra IF
75:029:0421:25Silver
41
André Sahlsten
OK Ravinen
75:289:0721:51Silver
42
Fredrik Forsberg
Tullinge SK
76:469:1623:09Brons
43
Fredrik Nilsson
Örkelljunga FK
77:009:1823:23Brons
44
Marcus Jansson
Garphyttans IF
77:169:2023:39Brons
45
Fredrik Edén
OK Kåre
77:209:2023:43Brons
46
Anton Hallor
OK Tisaren
78:159:2724:38Brons
47
Jonathan Anderson
Kexholms SK
78:379:3025:00Brons
48
Tobias Nilsson
OK Skogsfalken
80:489:4627:11Brons
49
Martin Dahlgren-Rosén
Järla IF OK
81:279:5027:50Brons
50
Anton Wiberg
OK Skogsfalken
82:419:5929:04
51
Andreas Westberg
OK Orinto
84:4110:1431:04
52
Johan Norberg
Gamleby OK
86:1310:2532:36
53
Adam Georgsson
OK Nackhe
86:4610:2933:09
Simon Smedberg
OK Skogsfalken
Diskvalificerad
Alexander Moberg
OK Tyr
Diskvalificerad
Martin Sand
OK Tisaren
Diskvalificerad4:29
Oscar Carlsson
Eksjö SOK
Diskvalificerad4:56
Christer Garpenlund
KFUM Örebro OK
Diskvalificerad7:31
Nils Spetz
Ulricehamns OK
Diskvalificerad8:01
Joel Lenell
OK Ravinen
Diskvalificerad8:21
Torbjörn Kölzow
OK Ravinen
Diskvalificerad8:49
Markus Hederskog
Malungs OK Skogsmårdarna
Diskvalificerad9:35
Felix Palmgren
Eksjö SOK
Diskvalificerad9:48
Martin Bengtsson
IS Kullen
Diskvalificerad11:59
Viktor Tovesson
OK Orion
Diskvalificerad12:37