Älgfritt

2009-10-18 - 2009-10-18

Arrangör: OK Motala

Nivå:
Nationell
Anmälda:
353
Form:
Individuell
Startande:
321
Distans:
Medel
Fullföljande:
311
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 3670 meter, 16 kontroller16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linda Larsson
Järfälla OK
23:066:180:00Guld
2
Anna-Stina Påledal
Linköpings OK
24:206:381:14Guld
3
Karolina Karlsson
Almby IK
24:246:391:18Guld
4
Helén Persson
Linköpings OK
24:326:411:26Guld
5
Malin Leijon-Lind
OK Kolmården
24:496:461:43Guld
6
Marie Olsson
Tibro OK
25:306:572:24Guld
7
Olga Rieznychenko
Linköpings OK
25:376:592:31Guld
8
Elisabet Larsson
Sol Tranås
26:027:062:56Guld
9
Marie Svensk
Tjällmo-Godegårds OK
26:327:143:26Guld
10
Maritha Henriksson
Eksjö SOK
27:497:354:43Silver
11
Jenny Larsson
Sol Tranås
29:017:545:55Silver
12
Maria Keränen
Laxå OK
29:428:066:36Silver
13
Carin Reinholdsson
IF Thor
31:478:408:41Silver
14
Josefine Lindgren
OK Roxen
35:509:4612:44Brons
15
Anna-Maria Israelsson
OK Tylöskog
42:1111:3019:05
16
Annika Ivarsson
Linköpings OK
54:1514:4731:09
 
H21 5980 meter, 24 kontroller32 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oleksandr Starov
OK Denseln
32:055:220:00Guld
2
Daniel Attås
OK Tisaren
32:155:240:10Guld
2
Johan Ivarsson
Freidig SPK
32:155:240:10Guld
4
Emil Jönsson
Halmstad OK
32:525:300:47Guld
5
Per Brolund
OK Denseln
33:175:341:12Guld
6
Anders Berg
Linköpings OK
33:275:361:22Guld
7
Henrik Berggren
OK Denseln
33:485:391:43Guld
8
Erik Martinsson
Linköpings OK
34:295:462:24Guld
9
Magnus Persson
OK Tisaren
34:325:462:27Guld
10
Anders Svensk
Tjällmo-Godegårds OK
34:355:472:30Guld
11
Erik Pettersson
Attunda OK
34:405:482:35Guld
12
Johan Strandberg
Gustavsbergs IF
36:016:013:56Guld
13
Peter Eriksson
Linköpings OK
36:326:074:27Guld
14
Artem Panchenko
Linköpings OK
36:346:074:29Guld
15
Tomas Hallmén
OK Tisaren
36:416:084:36Guld
16
Gustav Åhrén
Motala AIF OL
36:466:094:41Guld
17
Jacob Westerberg
Linköpings OK
36:546:104:49Guld
18
Johan Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
38:156:246:10Silver
19
Henrik Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
38:166:246:11Silver
20
Sören Nilsson Påledal
Linköpings OK
38:366:276:31Silver
21
Jonas Axén
Motala AIF OL
39:316:367:26Silver
22
Jonas Fogelberg
Västvärmlands OK
40:126:438:07Silver
23
Niklas Jakobsson
Sol Tranås
40:446:498:39Silver
24
Thomas Svensson
Motala AIF OL
42:127:0310:07Silver
25
Jan-Olof Svensson
Halmstad OK
43:107:1311:05Silver
26
Martin Hammarlund
Motala AIF OL
43:187:1411:13Silver
27
Magnus Fransson
SOK Aneby
44:267:2612:21Silver
28
Jonas Olsson
OK Roxen
44:407:2812:35Silver
29
Björn-Ove Pettersson
Attunda OK
45:127:3413:07Silver
30
James Melander
Tjällmo-Godegårds OK
46:097:4314:04Silver
31
Christer Nilsson
OK Denseln
53:549:0121:49
32
Emil Bruhn
Boxholm-Mjölby OL
59:419:5927:36
 
D18 3820 meter, 16 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Camilla Carlsson
Tjällmo-Godegårds OK
39:1110:150:00
 
H18 3670 meter, 16 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Åhrén
Motala AIF OL
26:237:110:00Guld
2
Karl Holmquist
IF Hallby
28:527:522:29Guld
 
D16 3070 meter, 15 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Mårtensson
OK Eken
28:309:170:00Mästare
2
Erica Thor
Boxholm-Mjölby OL
30:259:541:55Mästare
 
H16 3670 meter, 16 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Ahlgren
OK Motala
33:549:140:00
 
D14 2480 meter, 14 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stina Svedevall
OK Roxen
19:197:470:00
 
H14 3070 meter, 15 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Kärrström
OK Roxen
26:138:320:00Elit
1
Lukas Eveborn
OK Roxen
26:138:320:00Elit
 
D12 2460 meter, 12 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Holtbring
OK Amne
21:538:540:00
 
H12 2460 meter, 12 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ola Holtbring
OK Amne
17:417:110:00Guld
2
Gabriel Jansson
OK Linné
20:398:242:58Silver
 
D10 1960 meter, 9 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Hallmén
OK Tisaren
14:237:200:00Brons
2
Malin Kärrström
OK Roxen
18:449:334:21Brons
 
H10 1960 meter, 9 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gabriel Ulltjärn
OK Roxen
14:437:310:00Brons
2
Axel Kullberg
Linköpings OK
16:388:291:55Brons
3
Olle Windahl
Motala AIF OL
18:229:223:39Brons
4
Hugo Ekinge
OK Motala
22:0811:187:25Brons
5
Ludvig Eklund
OK Motala
27:1813:5612:35Järn
 
D35 3820 meter, 16 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Liselott Roth
Linköpings OK
39:5810:280:00Guld
2
Anna Lindgren
Tjällmo-Godegårds OK
41:2810:511:30Guld
 
H35 4420 meter, 20 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kent Landoff
Tjällmo-Godegårds OK
26:205:570:00Guld
2
Magnus Nilsson
Linköpings OK
26:346:010:14Guld
3
Erik Karlsson
Tjällmo-Godegårds OK
29:116:362:51Guld
4
Andreas Carlqvist
Tjällmo-Godegårds OK
31:137:044:53Silver
5
Örjan Sandell
OK Roxen
31:277:075:07Silver
6
Robert Forsberg
OK Tylöskog
34:397:508:19Silver
 
D40 3820 meter, 16 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Öhlin
SOK Aneby
32:058:240:00Guld
2
Laila Axén
Motala AIF OL
36:489:384:43Guld
 
H40 3670 meter, 16 kontroller8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Åtting
Linköpings OK
24:056:340:00Guld
2
Erik Helander
OK Roxen
24:316:410:26Guld
3
Jonas Roth
Linköpings OK
25:276:561:22Guld
4
Jesper Nordengren
OK Djerf
26:117:082:06Guld
5
Mats Johansson
OK Tisaren
27:317:303:26Guld
6
Urban Andersson
Boxholm-Mjölby OL
30:178:156:12Silver
7
Stefan Pettersson
Arboga OK
31:258:347:20Silver
8
Jesper Rundbäck
Eksjö SOK
33:589:159:53Silver
 
D45 3180 meter, 16 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Berg
Linköpings OK
23:447:280:00Guld
2
Anne Bössfall
Linköpings OK
25:518:082:07Guld
3
Gunilla Carlsson
Boxholm-Mjölby OL
38:1212:0114:28
 
H45 3670 meter, 16 kontroller11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Herberthson
Linköpings OK
22:176:040:00Guld
2
Örjan Pettersson
Tjällmo-Godegårds OK
22:596:160:42Guld
3
Anders Molin
Boxholm-Mjölby OL
24:116:351:54Guld
4
Pedro Lundquist
Linköpings OK
26:197:104:02Silver
5
Conny Bruhn
Boxholm-Mjölby OL
26:287:134:11Silver
6
Torbjörn Wrighed
Motala AIF OL
26:527:194:35Silver
7
Lennart Holst
Nässjö OK
28:127:415:55Silver
8
Håkan Svensson
Almby IK
35:219:3813:04
9
Johan Johansson
Tjällmo-Godegårds OK
36:4310:0014:26
10
Lars Gezelius
IFK Norrköpings OK
39:3510:4717:18
Fredrik Nilsson
KFUM Örebro OK
Ej godkänd
 
D50 3180 meter, 16 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Barbro Isaksson
OK Tisaren
29:409:200:00Guld
2
Inger Johansson
NAIS OK
29:449:210:04Guld
3
Lena Fornander
Skogspojkarnas OK
30:399:380:59Guld
4
Marite Åkerström
SOK Träff
32:2810:132:48Guld
5
Catharina Forsén
OK Denseln
35:1711:065:37Silver
 
H50 3820 meter, 16 kontroller17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
24:496:300:00Guld
2
Tommy Berger
Gävle OK
25:346:420:45Guld
3
Bengt Schwartz
OK Kolmården
25:466:450:57Guld
4
Göran Valfridsson
Boxholm-Mjölby OL
25:546:471:05Guld
5
Torbjörn Löfving
Tibro OK
26:026:491:13Guld
6
Erik Axelsson
Boxholm-Mjölby OL
27:357:132:46Guld
7
Tommy Eriksson
GOIF Tjalve
27:407:152:51Guld
7
Roland Jansson
IK Fyris
27:407:152:51Guld
9
Arne Karlsson
Tumba-Mälarhöjden OK
27:467:162:57Guld
10
Klas Thybeck
Lindebygdens OK
30:017:515:12Silver
11
Kenneth Gustavsson
Laxå OK
30:468:035:57Silver
12
Jouni Hansen-Haug
Askersunds OK
31:328:156:43Silver
13
Torsten Bråmå
OK Roxen
31:478:196:58Silver
14
Jan-Erik Carlsson
Boxholm-Mjölby OL
33:598:549:10Silver
15
Björn Ohlsson
Finspångs SOK
35:419:2010:52Silver
16
Jan Lundgren
Linköpings OK
37:089:4312:19Brons
Arne Mårtensson
OK Eken
Ej godkänd
 
D55 2450 meter, 13 kontroller8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Britt Göransson
Almby IK
19:247:550:00Guld
2
Marie Svernestam
Linköpings OK
21:388:502:14Guld
3
Britt-Marie Andersson
OK Amne
22:339:123:09Silver
4
Britt Sjögren
Kristinehamns OK
22:379:143:13Silver
5
Christina Karlsson
OK Hällen
27:1211:067:48Silver
6
Maud Lundgren
Linköpings OK
27:1611:087:52Silver
7
Lena Johansson
Skogspojkarnas OK
28:1811:338:54Silver
8
Elisabeth Wiklund
Linköpings OK
35:1714:2415:53
 
H55 3820 meter, 16 kontroller17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thom Sandvik
Avesta OK
26:276:550:00Guld
2
Tomas Olausson
Askersunds OK
27:187:090:51Guld
3
Pär Ericsson
Linköpings OK
27:267:110:59Guld
4
Rainer Scholz
IK Vista
27:377:141:10Guld
5
Åke Larsson
OK Hedströmmen
28:237:261:56Guld
6
Bo-Gunnar Josefsson
Nässjö OK
28:307:282:03Guld
7
Stefan Gunnarsson
Kristinehamns OK
30:017:513:34Silver
8
Lennart Svernestam
Linköpings OK
31:008:074:33Silver
9
Håkan Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
32:588:386:31Silver
10
Torgny Johansson
OK Eken
33:208:446:53Silver
11
Lars Sahlberg
Leksands OK
34:028:557:35Silver
12
Lennart Lundquist
OK Nalle
36:099:289:42Silver
13
Tommy Holtbring
OK Amne
39:3010:2013:03Brons
14
Anders Holmberg
Lindebygdens OK
46:0212:0319:35
15
Jens Törnmark
Askersunds OK
48:0712:3621:40
16
Lars Ström
Tjällmo-Godegårds OK
48:1312:3721:46
Ingvar Andersson
OK Amne
Ej godkänd
 
D60 2450 meter, 13 kontroller4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Eriksson
Björkfors GOIF
22:299:110:00Guld
2
Carin Grinell
Björkfors GOIF
29:3612:057:07Silver
3
Eva Lindgren
Linköpings OK
30:0112:157:32Silver
4
Inger Pettersson
Björkfors GOIF
35:1014:2112:41
 
H60 3180 meter, 16 kontroller13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
22:187:010:00Guld
2
Rolf Karlsson
OK Hällen
24:407:452:22Guld
3
Christer Elfsberg
Kristinehamns OK
24:557:502:37Guld
4
Roger Danielsson
Linköpings OK
25:017:522:43Guld
5
Peter Jakobsson
Linköpings OK
25:438:053:25Guld
6
Anders Montelius
Boxholm-Mjölby OL
25:548:093:36Guld
7
Tord Fransson
Motala AIF OL
26:058:123:47Silver
8
Rune Ringsgård
OK Roxen
26:568:284:38Silver
9
Christer Sandh
OK Roxen
27:198:355:01Silver
10
Sven Käck
Sol Tranås
28:298:576:11Silver
11
Lars-Erik Henriksson
Linköpings OK
29:099:106:51Silver
12
Hans Kleist
OK Roxen
29:549:247:36Silver
13
Lennart Eriksson
Laxå OK
30:459:408:27Silver
 
D65 2450 meter, 13 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Bengtsson
Motala AIF OL
24:4010:040:00Guld
2
Ulla Höök
OK Klyftamo
25:3310:260:53Guld
3
Anita Linnéa Nordberg
OK Klyftamo
31:5913:037:19Silver
4
Britten Persson
Finspångs SOK
32:5513:268:15Silver
5
Gullbritt Karlsson
SOK Aneby
39:3916:1114:59
 
H65 3180 meter, 16 kontroller19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Leif Strandberg
Gustavsbergs IF
25:438:050:00Guld
2
Thomas Kleist
Boxholm-Mjölby OL
27:138:341:30Guld
3
Stig Israelsson
OK Tylöskog
27:578:472:14Guld
4
Ulf Waldenfjord
Linköpings OK
30:059:284:22Silver
5
Lennart Sturesson
Linköpings OK
30:149:304:31Silver
6
Jan Johansson
IFK Hedemora OK
30:449:405:01Silver
7
Leif Samor
Tjällmo-Godegårds OK
31:209:515:37Silver
8
Lars Persson
Finspångs SOK
31:339:555:50Silver
9
Lennart Pettersson
Björkfors GOIF
31:399:575:56Silver
10
Åke Nordberg
OK Klyftamo
31:439:586:00Silver
11
Jouko O Pajulampi
OK Tjärnen
32:3010:136:47Silver
12
Ellert Thunholm
OK Roxen
35:0511:029:22Silver
13
Knut Oskar Höök
OK Klyftamo
36:1111:2310:28Silver
14
Åke Karlsson
SOK Träff
36:2211:2610:39Silver
15
Bengt Åkerström
SOK Träff
37:5211:5412:09Brons
16
Göran Lillieström
OK Roxen
39:2812:2513:45Brons
17
Lars-Olov Pettersson
Arboga OK
43:1213:3517:29
18
Olle Andersson
Linköpings AIK
54:2817:0828:45
Folke Simonsson
OK Roxen
Ej godkänd
 
D70 2450 meter, 13 kontroller9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnel Nilsson
Linköpings AIK
28:2611:360:00Guld
2
Hansi Fridström
Finspångs SOK
28:2711:370:01Guld
3
Jonna Engblom
Linköpings AIK
29:1511:560:49Guld
4
Dagny Andersson
OK Tjärnen
30:1012:191:44Guld
5
Britt Pettersson
OK Roxen
30:5612:382:30Guld
6
Ingrid Matilda Sofia Knutsson
SOK Aneby
33:4013:445:14Silver
7
Laila Grann
Kristinehamns OK
38:5815:5410:32Silver
8
Gudrun Thiger
Linköpings AIK
40:2116:2811:55Silver
Margareta Karlsson
Linköpings AIK
Ej godkänd
 
H70 3180 meter, 16 kontroller8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kjell Hagström
Linköpings OK
30:049:270:00Guld
2
Ola Kleist
Boxholm-Mjölby OL
30:069:280:02Guld
3
Nils Grann
Kristinehamns OK
31:019:450:57Guld
4
Tore Thellsén
OK Roxen
35:5311:175:49Silver
5
Bo Persson
OK Roxen
36:2711:286:23Silver
6
Bengt Kleist
Boxholm-Mjölby OL
37:1411:437:10Silver
7
Stig Bengtsson
Motala AIF OL
37:5611:567:52Silver
Nils Johansson
OK Tjärnen
Ej godkänd
 
D75 2450 meter, 13 kontroller3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mona Åkerman
Motala AIF OL
47:1319:160:00Guld
2
Gerd Walfridsson
SOK Aneby
50:5320:463:40Guld
Berit Lundgren
Boxholm-Mjölby OL
Ej godkänd
 
H75 2450 meter, 13 kontroller8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils-Erik Åberg
Tjällmo-Godegårds OK
23:209:310:00Guld
2
Tore Johansson
SOK Aneby
25:2110:212:01Guld
3
Ramon Berger
Motala AIF OL
27:4211:184:22Silver
4
Rupert Engblom
Linköpings AIK
28:2711:375:07Silver
5
Karl Åkerman
Motala AIF OL
29:0611:535:46Silver
6
Bo Elmgren
Sundbybergs IK
31:1412:457:54Silver
7
Mattias Rundgren
Sol Tranås
32:3013:169:10Silver
8
Bertil Skagerström
OK Denseln
39:3616:1016:16
 
H80 2450 meter, 13 kontroller8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Karlsson
Linköpings OK
30:0412:160:00Guld
2
Arne Wahlgren
SOK Träff
32:0513:062:01Guld
3
Ingvar Lundgren
Boxholm-Mjölby OL
33:4813:483:44Guld
4
Rolf Fridström
Finspångs SOK
33:5113:493:47Guld
5
Olof Walfridsson
SOK Aneby
36:5415:046:50Silver
6
Lars Vigant
SOK Aneby
42:1117:1312:07Silver
7
Nils Årnerud
Linköpings AIK
46:2918:5816:25Brons
8
Stig Andersson
Motala AIF OL
55:2922:3925:25
 
H85 2450 meter, 13 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bo Tyvik
I 15 IF
35:3914:330:00Guld
2
Ole Tvete
Linköpings AIK
39:5816:194:19Guld
3
Åke Svensson
Järfälla OK
60:0924:3324:30
 
U1 1950 meter, 9 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mathilda Landoff
Tjällmo-Godegårds OK
20:2610:290:00Järn
2
Filip Årnfelt
Linköpings OK
20:4810:400:22Järn
3
Ellen Ekinge
OK Motala
21:3111:021:05Järn
 
U2 1960 meter, 9 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Philip Johansson
Boxholm-Mjölby OL
15:408:000:00Järn
2
Jonas Wahlström
Askersunds OK
15:468:030:06Järn
3
Ludvig Ask
Boxholm-Mjölby OL
17:118:461:31Järn
4
Malva Eveborn
OK Roxen
17:368:591:56Järn
5
Emanuel Herbertsson
Linköpings OK
17:549:082:14Järn
6
Lars Sandstad
Freidig SPK
18:189:202:38Järn
7
Olivia Fröberg
OK Roxen
21:4811:076:08Järn
8
Wilma Jonasson
Boxholm-Mjölby OL
25:4713:0910:07Järn
9
Oscar Johansson
Boxholm-Mjölby OL
33:2317:0217:43Järn
 
U3 2460 meter, 12 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sixten Elehed
Linköpings OK
31:5913:000:00Järn
 
U4 2480 meter, 14 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Edvin Danielsson
OK Tisaren
19:457:580:00Järn
2
Theodor Årnfelt
Linköpings OK
27:1210:587:27Järn
 
Inskolning 1950 meter, 9 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Erica Molin
Boxholm-Mjölby OL
GodkändJärn
Hanna Roth
Linköpings OK
GodkändJärn
Kristin Herbertsson
Linköpings OK
GodkändJärn
Philip Landoff
Tjällmo-Godegårds OK
GodkändJärn
Rebecka Molin
Boxholm-Mjölby OL
GodkändJärn
Sigrid Fröberg
OK Roxen
GodkändJärn
 
Öppen 1 1960 meter, 9 kontroller4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustav Windahl
Motala AIF OL
21:4811:070:00Brons
2
Alva Windahl
Motala AIF OL
21:5711:120:09Brons
3
Sofia Borg
Linköpings OK
26:0213:174:14Brons
3
Linnea Borg
Linköpings OK
26:0213:174:14Brons
 
Öppen 2 2460 meter, 12 kontroller4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maud Arnemyr
OK Motala
31:5612:590:00Brons
2
Susanne Holtbring
OK Amne
41:0016:409:04Brons
3
Liselotte Eveborn
OK Roxen
46:4519:0014:49
4
Harriet Scholz
IK Vista
47:1619:1315:20
 
Öppen 4 2480 meter, 14 kontroller8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Rengstedt
OK Gisle
25:0810:080:00Brons
2
Helga Larsson
OK Hedströmmen
26:0310:300:55Brons
3
Samuel Eriksson
OK Letstigen
30:0012:064:52Brons
4
Anna-Lena Karlsson
Linköpings OK
30:2812:175:20Brons
5
Eva Holmquist
IF Hallby
32:5113:157:43Brons
6
Lars-Åke Holm
Linköpings OK
33:4013:358:32Brons
7
Ivar Karlsson
Linköpings AIK
38:3115:3213:23
Anna Wirén
Linköpings Skidklubb
Ej godkänd
 
Öppen 5 3070 meter, 15 kontroller8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Eloff
Tjällmo-Godegårds OK
26:568:460:00Brons
2
Eva-Lena Frick
Tjällmo-Godegårds OK
27:509:040:54Brons
3
Tony Eloff
Tjällmo-Godegårds OK
28:189:131:22Brons
4
Gunilla Reinholdsson
IF Thor
29:109:302:14Brons
5
Sören Larsson
Tjällmo-Godegårds OK
30:4110:003:45Brons
6
Gudrun Ivarsson
OK Denseln
31:2510:144:29Brons
7
Stina Korall
Motala AIF OL
38:1112:2611:15
8
Gisela Ulhorn
Motala AIF OL
40:3413:1313:38
 
Öppen 7 3180 meter, 16 kontroller16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Hastad
Fellingsbro GOIF
27:068:310:00Brons
2
Anna Korall
Motala AIF OL
27:198:350:13Brons
3
Martin Lindgren
OK Roxen
29:169:122:10Brons
4
Emma Trofast
Tjällmo-Godegårds OK
29:539:242:47Brons
5
Anna Kullberg
Björkfors GOIF
30:379:383:31Brons
6
Micke Gustafsson
OK Södertörn
30:579:443:51Brons
7
Olle Arman
Nyköpings OK
31:069:474:00Brons
8
Rolf Helmersson
Lindebygdens OK
31:099:484:03Brons
9
Helen Andersson
Boxholm-Mjölby OL
31:359:564:29Brons
10
Lars-Åke Kullberg
Björkfors GOIF
31:5010:014:44Brons
11
Christina Thor
Boxholm-Mjölby OL
32:1510:085:09Brons
12
Jens Bollius
Motala AIF OL
32:4910:195:43Brons
13
Jessica Hallros
Motala AIF OL
32:5910:225:53Brons
14
Curt Reinholdsson
IF Thor
33:3110:326:25Brons
15
Karin Rydman
Axa Sportclub
46:5514:4519:49
Björn Persson
Klubblös
Ej godkänd
 
Öppen 8 4420 meter, 20 kontroller24 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Höglund
Motala AIF OL
28:176:240:00Brons
2
Linus Svärm
OK Gisle
29:266:401:09Brons
3
Clas Kärrström
Östgöta Helikopter SK & IF
30:186:512:01Brons
4
Jörgen Larsson
Ulricehamns OK
31:217:063:04Brons
5
Rikard Borg
Katrineholms OK
31:517:123:34Brons
6
Gunilla Karlsson
Växjö OK
32:087:163:51Brons
7
Kenth Edin
Boxholm-Mjölby OL
32:117:173:54Brons
8
Lena Molin
Boxholm-Mjölby OL
33:377:365:20Brons
9
Patric Johansson
Boxholm-Mjölby OL
34:347:496:17Brons
10
Gunnar Palmqvist
Boxholm-Mjölby OL
34:487:526:31Brons
11
Bo Jernberg
OK Roxen
35:398:047:22Brons
12
Bengt-Ove Blomkvist
Björkfors GOIF
36:218:138:04Brons
13
Arne Svärm
OK Gisle
36:268:158:09Brons
14
Yngve Pettersson
Linköpings OK
36:338:168:16Brons
15
Johan Åqvist
Klubblös
36:598:228:42Brons
16
Anders Karlsson
Motala AIF OL
38:128:399:55
17
Ove Ericsson
Nyköpings OK
39:218:5411:04
17
Frida Karlsson
Linköpings OK
39:218:5411:04
19
Peter Stenbäck
NAIS OK
40:359:1112:18
20
Karl-Johan Norén
Boxholm-Mjölby OL
40:379:1112:20
21
Hans Pettersson
Linköpings Skidklubb
44:5710:1016:40
22
Kristin Carlsson
Tjällmo-Godegårds OK
46:4210:3418:25
23
Bengt Johansson
Motala AIF OL
69:1715:4041:00
Leif Inge Roger Stigsson
Linköpings OK
Ej godkänd
 
Stjärnorp KM 3670 meter, 16 kontroller10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisa Johansson
Stjärnorps SK
24:106:350:00
2
Martin Axeen
Stjärnorps SK
26:307:132:20
3
John Hyland
Stjärnorps SK
26:397:162:29
4
Arne Berg
Stjärnorps SK
28:517:524:41
5
Pär Forsström
Stjärnorps SK
30:268:186:16
6
Björn Tholén
Stjärnorps SK
31:048:286:54
7
Sofie Axeen
Stjärnorps SK
31:148:317:04
8
Hans Olstrand
Stjärnorps SK
32:108:468:00
9
Siri Olsson
Stjärnorps SK
33:459:129:35
10
Erik Bjärnlid
Stjärnorps SK
39:2610:4515:16