Höstbudkavlen Öppna banor

2009-10-17 - 2009-10-17

Arrangör: IFK Göteborg

Nivå:
Nationell
Anmälda:
56
Form:
Individuell
Startande:
56
Distans:
Lång
Fullföljande:
52
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Öppen 2 2230 meter, 15 kontroller9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Katinka Johansson
Klubblös
29:0913:040:00Brons
2
Hans Emilsson
Kinnaströms SK
35:5116:056:42Brons
3
Jenny Rönnqvist
OK Löftan
37:0416:377:55Brons
4
Frida Rönnqvist
OK Löftan
44:2019:5315:11
5
Axel Zettergren
Göteborg-Majorna OK
48:0221:3218:53
6
Clara Ohlin
Göteborg-Majorna OK
48:0621:3418:57
7
Erik Zettergren
Göteborg-Majorna OK
48:1921:4019:10
8
Catarina Åkerström
FK Herkules
71:4632:1142:37
Maria Poll
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
Öppen 5 2230 meter, 13 kontroller22 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Adam Broberg
IF Rigor
29:5813:260:00Brons
2
Rolf Eckermark
Göteborg-Majorna OK
35:5116:055:53Brons
3
Peter Boberg
IF Rigor
43:3819:3413:40
4
Lena Järvholm
Göteborgs SK
45:3520:2615:37
5
Lars-Olov Dahlberg
OK Landehof
46:1820:4616:20
6
Jonas Larsson
Degerfors OK
46:3220:5216:34
7
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
47:1221:1017:14
8
Jack Grönroos
OK Alehof
49:0922:0219:11
9
Lars-Åke Larsson
OK Tranan
50:3922:4320:41
10
Henrik Engdahl
Stigmännen Karlshamns OK
51:3723:0921:39
11
Jan-Erik Porath
Tolered-Utby Ol-klubb
53:0923:5023:11
12
Kristina Björkkvisth
Brittatorps TK
53:1623:5323:18
13
Karin Cederlöf
Klubblös
59:4526:4829:47
14
Bo Cederlöf
Klubblös
61:0527:2331:07
15
Carl Lindström
Göteborgs SK
64:3028:5534:32
16
Kicki Järvholm
FK Vittus
65:4729:3035:49
17
Lena Bergstrand
Kungälvs OK
66:1529:4336:17
18
Jenny Wåhlander
Frölunda OL
67:2530:1437:27
19
Sara Larsson
Sävedalens AIK
77:3734:4847:39
20
Anna Skoog
Klubblös
84:1837:4854:20
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Maria Karlsson
Göteborgs SK
Ej godkänd
 
Öppen 8 4990 meter, 15 kontroller25 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joakim Kaminsky
Göteborg-Majorna OK
36:457:220:00Brons
2
Jimmy Birklin
Malungs OK Skogsmårdarna
40:158:043:30Brons
3
Per Andréasson
OK Skogsfalken
40:368:083:51Brons
4
Claes Hagstrand
Göteborg-Majorna OK
44:348:567:49Brons
5
Jonas Brånalt
AstraZeneca IF Mölndal
46:239:189:38Brons
6
Christer Borg
Göteborg-Majorna OK
46:289:199:43Brons
7
Jan Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
46:349:209:49Brons
8
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
46:499:2310:04Brons
9
Martin Skoglund
OK Tranan
47:149:2810:29Brons
10
Johan Zettergren
Göteborg-Majorna OK
47:419:3310:56Brons
11
Ove Oksvold
Klubblös
51:4610:2215:01
12
Joakim Dahlen
Klubblös
51:5010:2315:05
13
Stefan Lund
OK Orinto
52:0010:2515:15
14
Lena Carlsson
Göteborg-Majorna OK
55:5711:1319:12
15
Åsa Järvholm
FK Vittus
59:4411:5822:59
16
Patrik Gustafson-Björkqvist
Brittatorps TK
61:1612:1724:31
17
Erik Aderstedt
Kungälvs OK
62:0312:2625:18
18
Björn Bältsjö
Sävedalens AIK
64:3012:5627:45
19
Fredrik Persson
FKÅsen
64:4912:5928:04
20
Lennart Almström
IK Stern
65:1913:0528:34
21
Nils-Arne Håkansson
Stigmännen Karlshamns OK
68:1613:4131:31
22
Magnus Järvholm
FK Vittus
68:2813:4331:43
23
Anders Westerberg
Göteborg-Majorna OK
76:2515:1939:40
24
Anders Petrén
Kungälvs OK
99:3519:5762:50
Daniel Larsson
Vänersborgs SK
Ej godkänd