USM , Långdistans

2009-09-19

Arrangör: OK Löftan

Nivå:
Nationell
Anmälda:
425
Form:
Individuell
Startande:
406
Distans:
Lång
Fullföljande:
360
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 4980 meter97 startande, 84 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amilia Björklund
Sävedalens AIK
50:1510:050:00Mästare
2
Linda Lindkvist
OK Denseln
51:3410:211:19Mästare
3
Hilda Forsgren
Täby OK
52:2110:312:06Mästare
4
Amanda Thellsén
OK Roxen
52:4610:362:31Mästare
5
Johanna Erlandsson
OK Skogsfalken
52:5910:382:44Mästare
6
Linnea Holmqvist
Hagaby GOIF
53:5610:503:41Mästare
7
Evelina Johansson
Vänersborgs SK
54:0010:513:45Mästare
8
Elin Svensson
Nässjö OK
56:2911:216:14Mästare
9
Karolina Nygren
Skogspojkarnas OK
58:5011:498:35Elit
10
Erika Lindqvist
Sävedalens AIK
59:3311:579:18Elit
11
Hedvig Markgren
Täby OK
59:4211:599:27Elit
12
Alexandra Bjärrenholt
Rånäs OK
62:4612:3612:31Guld
13
Anne Hansson
Markbygdens OK
64:2112:5514:06Guld
14
Amanda Holmgren
Vittjärvs IK
64:2412:5614:09Guld
15
Jenny Skoog
Katrineholms OK
64:5213:0214:37Guld
16
Lisa Nilsson-Lindgren
Stora Tuna OK
65:5413:1415:39Guld
17
Therese Enenge
Bredareds IF
66:1313:1815:58Guld
18
Anna Linde
OK Linné
67:0713:2916:52Silver
19
Lisa Winberg
Stenungsunds OK
67:2913:3317:14Silver
20
Lisa Risby
OK Kåre
67:3613:3417:21Silver
21
Lovisa Hansson
Bredareds IF
67:4813:3717:33Silver
22
Saga Jönsson
Hässleholms OK
67:4913:3717:34Silver
23
Bettina Hoelgaard
Ärla IF
69:0113:5218:46Silver
24
Frida Björklund
Sjövalla FK
69:1213:5418:57Silver
25
Margrete Aspvall
Ronneby OK
69:5014:0119:35Silver
26
Agnes Adolfsson
Vimmerby OK
69:5614:0319:41Silver
27
Linnea Daniels
Attunda OK
70:0014:0319:45Silver
28
Linnea Sundström
OK Renen
70:1814:0720:03Silver
29
Martina Karlsson
Norbergs OK
70:1914:0720:04Silver
30
Marion Aebi
OK Tisaren
70:2614:0920:11Silver
31
Julia Almén
Linköpings OK
70:3514:1020:20Silver
32
Sofia Forngren
OK Enen
70:5014:1320:35Silver
33
Lina Lång
Stora Tuna OK
70:5714:1520:42Silver
34
Lovisa Svensson
OK Klemmingen
71:0014:1520:45Silver
35
Maja Andersson
OK Dacke
71:2314:2021:08Silver
36
Linnea Gustavsson
Uddevalla OK
71:4114:2421:26Silver
37
Frida Winterås
Västerbergslagens OL
71:4514:2421:30Silver
37
Josefina Almén
Linköpings OK
71:4514:2421:30Silver
39
Anna Gunnars
IFK Moras OK
72:2814:3322:13Silver
40
Sofie Svensson
Vimmerby OK
72:5914:3922:44Silver
41
Hanna Wadsten
OK Landehof
73:1814:4323:03Silver
42
Sara Ivarsson
OK Kullingshof
75:2715:0925:12Silver
43
Johanna Holmén
Hylte OK
75:3215:1025:17Silver
44
Elida Ottmer
Tormestorps IF
75:3815:1125:23Silver
45
Emma Bergström
OK Vargen
75:4415:1225:29Silver
46
Sandra Boman
Lustens OK
75:4915:1325:34Silver
47
Helena Markstedt
OK Södertörn
76:1715:1926:02Silver
48
Eva Adolfsson
Vimmerby OK
76:2015:2026:05Silver
49
Sara Svensson
Hässleholms OK
77:1715:3127:02Brons
50
Annika Nilsson
Täby OK
77:3415:3527:19Brons
51
Jessica Levin
OK Tyr
77:3515:3527:20Brons
52
Anna Lundqvist
Kils OK
78:0215:4027:47Brons
53
Elin Olsson
Tibro OK
78:0415:4127:49Brons
54
Linnea Östergren
Växjö OK
78:1715:4328:02Brons
55
Emma Almehed
Frölunda OL
78:2815:4528:13Brons
56
Samantha Ahlgren
OK Roslagen
78:4915:5028:34Brons
57
Anna Åhlin
Helsingborgs SOK
79:1115:5428:56Brons
58
Jennie Johansson
Bredaryds SOK
79:2015:5629:05Brons
59
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
81:1316:1930:58Brons
60
Lina Andersson
Trollhättans SOK
81:2116:2031:06Brons
61
Sofia Nilsson
Umeå OK
81:4716:2531:32Brons
62
Anna Jonson
Ronneby OK
85:2517:0935:10Brons
63
Madeleine Attfors
Sävedalens AIK
85:3417:1135:19Brons
64
Frida Persson
Nässjö OK
86:1317:1935:58Brons
65
Erica Jissbacke
Gävle OK
86:2017:2036:05Brons
66
Madeleine Ahlström
Västerås SOK
86:5017:2636:35Brons
67
Sara Kvarnsund
Bredaryds SOK
87:1017:3036:55Brons
68
Sara Spens
Tibro OK
87:4417:3737:29Brons
69
Stina Olandersson
OK Tyringe
88:3417:4738:19Brons
70
Minna Sahlsten
Skarpnäcks OL
88:4017:4838:25Brons
71
Therese Huhta
OK Måsen
91:3218:2341:17Järn
72
Elin Olsson
FK Göingarna
94:0018:5343:45Järn
73
Klara Åhsberg-Ottosson
Sjövalla FK
95:0519:0644:50Järn
74
Elina Mikaelsson
OK Nolaskogsarna
98:1919:4548:04Järn
75
Agnes Lindström
Attunda OK
98:3619:4848:21Järn
76
Linnea Svensson
Fjärås AIK
98:4819:5048:33Järn
77
Malin Dahlberg
Falköpings AIK OK
99:4820:0249:33Järn
78
Ida Norén
Älvsby IF OK
100:0520:0649:50Järn
79
Matilda Stensson
Helsingborgs SOK
101:0520:1850:50Järn
80
Hanna Thelberg
Valbo AIF
101:4320:2651:28Järn
81
Rebecka Höög
Hagaby GOIF
102:3820:3752:23Järn
82
Matilda Hektor
Järla IF OK
105:1021:0754:55Järn
83
Andrea Wickbom
Vittjärvs IK
110:2122:1060:06Järn
84
Sabina Hedlund
Köping-Kolsva OK
138:4027:5188:25Järn
Mirjam Andersson
Svaide Roma SOK
Ej godkänd
Frida Ansin
Svaide Roma SOK
Ej godkänd
Michaela Hallqvist
Malungs OK Skogsmårdarna
Ej godkänd
Jenny Eriksson
OK Kåre
Ej godkänd
Elin Skogh
OK Hammaren
Ej godkänd
Louise Nordahl
Hjärnarps GH OL
Ej godkänd
Stina Berg
IS Kullen
Ej godkänd
Angelica Jörnling
Eksjö SOK
Ej godkänd
Sofia Johansson
Trollhättans SOK
Ej godkänd
Sofia Andrén
Hjobygdens OK
Ej godkänd
Klara Fredriksson
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
Elin Andersson
IK Dran
Ej godkänd
Marielle Andersson
OK Vilse 87
Ej godkänd
 
H16 6330 meter114 startande, 107 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Borg
Södertälje-Nykvarn Orientering
49:097:460:00Mästare
1
Magnus Glännefors
Söders-Tyresö
49:097:460:00Mästare
3
Mandus Ridefelt
OK Linné
49:227:480:13Mästare
4
Jens Wängdahl
OK Gipen
51:028:041:53Mästare
5
Ulrik Nordberg
Bergnäsets AIK
51:238:072:14Mästare
6
Erik Classon
OK Orinto
51:428:102:33Mästare
7
Emil Svensk
Stora Tuna OK
52:068:142:57Mästare
8
Robin Pousette
Rånäs OK
52:298:173:20Mästare
9
Erik Malmberg
Kvarnsvedens GOIF OK
52:518:213:42Mästare
10
Erik Boman
Gävle OK
53:498:304:40Mästare
11
Daniel Wejås
Nyköpings OK
53:568:314:47Mästare
12
Joakim Eliasson
OK Alehof
53:578:314:48Mästare
13
Jonas Axén
Motala AIF OL
54:518:405:42Mästare
14
Anton Sundgren
Vallentuna-Össeby OL
55:038:425:54Mästare
15
Karl Dannbring
Skåneslättens OL
55:318:466:22Mästare
16
Axel Wrådhe
Attunda OK
56:348:567:25Elit
17
Pontus Öström
OK Tyr
56:498:597:40Elit
18
Viktor Tovesson
OK Orion
57:199:038:10Elit
19
Oskar Svensson
OK Tyr
57:229:048:13Elit
20
Marcus Berggren
GOIF Tjalve
57:279:058:18Elit
21
Tiemo Schramm
Snättringe SK
57:359:068:26Elit
22
Simon Smedberg
OK Skogsfalken
57:399:068:30Elit
23
Oskar Ek-Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
58:059:118:56Elit
24
Krister Kölzow
OK Ravinen
58:119:129:02Elit
25
Martin Ahlberger
Hestra IF
59:009:199:51Elit
26
Tobias Forsén
Tullinge SK
59:119:2110:02Elit
27
Rasmus Palmqvist
Järfälla OK
59:139:2110:04Elit
28
Viktor Blomqvist
OK Skogsfalken
59:219:2310:12Elit
29
Erik Sköld
Linköpings OK
59:239:2310:14Elit
30
Jonas Lundgren
Linköpings OK
59:389:2510:29Elit
30
Simon Fröjd
Snättringe SK
59:389:2510:29Elit
32
Rasmus Blockgren
Falkenbergs OK
59:419:2610:32Elit
32
Martin Larsson
Hestra IF
59:419:2610:32Elit
34
Philip Pålsson
Skåneslättens OL
60:309:3311:21Elit
35
Ola Brönnheden
Vimmerby OK
60:559:3711:46Elit
36
Oskar Andersson
OK Gynge
61:059:3911:56Guld
37
Oscar Vagman
OK Klemmingen
61:069:3911:57Guld
38
Gustav Kvick
Forsa OK
61:189:4112:09Guld
39
Conrad Tingström
OK Klemmingen
61:219:4212:12Guld
40
Janne Selkälä
Köping-Kolsva OK
61:329:4312:23Guld
41
Mattias Pauli
Istrums SK
61:399:4412:30Guld
42
Jonathan Andersson
Stora Tuna OK
61:569:4712:47Guld
42
Lennart Johansson
Nyköpings OK
61:569:4712:47Guld
44
Joar Svartholm
Gammelstads IF
62:129:5013:03Guld
45
Johan Gunnarsson
Lerums SOK
62:329:5313:23Guld
46
Jonas Lindahl
OK Milan
63:079:5813:58Guld
47
Viktor Runnby
Göteborg-Majorna OK
64:1510:0915:06Guld
48
Filip Olsson
OK Skogsfalken
64:4610:1415:37Guld
49
Joakim Wigertz
Långhundra IF
64:5810:1615:49Guld
50
Jonas Sundvall
OK Nolaskogsarna
65:5110:2416:42Guld
51
Fredrik Bjernulf
Sundbybergs IK
65:5610:2516:47Guld
52
Sebastian Ekman
Västvärmlands OK
65:5810:2516:49Guld
53
Andreas Brag Jonsson
IK Gandvik
66:2010:2917:11Silver
54
Johan Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
66:2310:2917:14Silver
55
Gunnar Holmgren
Bergnäsets AIK
67:3110:4018:22Silver
56
Adam Eklund
Rånäs OK
67:4910:4318:40Silver
57
Henrik Olsson
Täby OK
67:5610:4418:47Silver
58
Martin Løvald Hellberg
Täby OK
67:5910:4418:50Silver
59
Anders Johansson
Rehns BK
68:0010:4518:51Silver
60
Linus Wahl
IK Vista
68:1110:4619:02Silver
61
Björn Edvinsson
Ronneby OK
68:2510:4819:16Silver
62
Mikael Mellberg
Tumba-Mälarhöjden OK
68:4210:5119:33Silver
63
Albin Östling
OK Skogshjortarna
68:5210:5319:43Silver
64
Emil Lindström
Sol Tranås
69:0510:5519:56Silver
65
Fredrik Ögren
Bergnäsets AIK
69:1810:5720:09Silver
66
Martin Olsson
Täby OK
69:4511:0120:36Silver
67
Lucas Wändel
Lunds OK
69:5211:0220:43Silver
68
Rasmus Elmertoft
Norbergs OK
70:0411:0420:55Silver
69
Henning Gustavsson
Falkenbergs OK
70:0611:0420:57Silver
70
Emil Blomquist
OK Kolmården
70:1311:0621:04Silver
71
David Arborelius
IS Kullen
70:3111:0821:22Silver
72
Gustav Hagström
Falköpings AIK OK
70:3511:0921:26Silver
73
Jonathan Winther
Västerbergslagens OL
71:1511:1522:06Silver
74
Albin Sjöhed
Gävle OK
71:2011:1622:11Silver
75
Ludvig Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
72:0111:2322:52Silver
76
Linus Lager
Nässjö OK
72:0311:2322:54Silver
77
Eric Hansson
Nässjö OK
72:3611:2823:27Silver
78
Martin Bergström
Kvarnsvedens GOIF OK
73:3311:3724:24Silver
79
Emil Andersson
OK Kullingshof
73:4011:3824:31Silver
80
Olov Johansson
Umeå OK
73:5311:4024:44Silver
81
Erik Larsson
OK Nackhe
73:5511:4124:46Silver
82
Oscar Björck
OK Älme
74:0811:4324:59Silver
83
Joel Johnsson
OK Nackhe
74:3211:4625:23Silver
84
Rasmus Karlsson
Härlövs IF
74:4011:4825:31Silver
85
Måns Östman
Göteborg-Majorna OK
75:2811:5526:19Silver
86
Markus Wallin
Stora Tuna OK
75:3811:5726:29Silver
87
Pontus Johansson
OK Kullingshof
77:2612:1428:17Brons
88
Joakim Nordling
Sundsvalls OK
78:5212:2829:43Brons
89
Niklas Helmertz
FK Herkules
79:2012:3230:11Brons
90
Axel Barkestedt
OK Kullingshof
79:4912:3730:40Brons
91
Johannes Uhr
OK Milan
80:1412:4131:05Brons
92
Anton Oddmo
Härlövs IF
81:3012:5332:21Brons
93
Viktor von Heijne
Bergnäsets AIK
83:2813:1134:19Brons
94
Mattias Kuosku
Tolered-Utby Ol-klubb
84:1813:1935:09Brons
95
Jakob Holgersson
SOK Aneby
85:3513:3136:26Brons
96
Anders Ohlsson
Uddevalla OK
85:3613:3136:27Brons
97
Nils Erkers
Leksands OK
85:5213:3436:43Brons
98
Erik Gödecke
OK Tylöskog
86:2713:3937:18Brons
99
Bjarne Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
87:4913:5238:40Brons
100
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
88:1013:5639:01Järn
101
Carl Swedenborg
Lunds OK
89:1214:0540:03Järn
102
Oskar Söderbärg
OK Roslagen
93:0614:4243:57Järn
103
Fredrik Berndtsson
Skåneslättens OL
94:5014:5945:41Järn
104
Robert Pettersson
IF Thor
100:1115:5051:02Järn
105
Isak Forsberg
Bjurholms IF
100:4115:5451:32Järn
106
Anton Philipsson
Markaryds FK
102:5916:1653:50Järn
107
Rasmus Bäck
OK Kullingshof
106:3016:4957:21Järn
Hampus Billing
Målilla OK
Ej godkänd
Gabriel Andersson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Simon Skogman
Markbygdens OK
Ej godkänd
Erik Ramberg
Hallstahammars OK
Ej godkänd
Rasmus Löfgren
OK Linné
Ej godkänd
Johan Olsson
GOIF Tjalve
Ej godkänd
Johan Forsgren
OK Kåre
Ej godkänd
 
D15 4550 meter101 startande, 86 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Adolfsson
Tullinge SK
47:3510:270:00Mästare
2
Tove Forshällen
Attunda OK
48:3810:411:03Mästare
3
Olivia Kollberg
Eksjö SOK
48:4710:431:12Mästare
4
Anna Wallin
Sjövalla FK
49:2010:511:45Mästare
5
Tove Lagerberg
OK Södertörn
50:2711:052:52Mästare
6
Johanna Skogum
Markbygdens OK
50:5711:123:22Mästare
7
Frida Sandberg
Säterbygdens OK
50:5911:123:24Mästare
8
Laura DAngelo
Attunda OK
51:3111:193:56Mästare
9
Linnea Wahlgren
Sjövalla FK
51:4711:234:12Mästare
10
Alice Hugosson
Sundsvalls OK
51:5911:254:24Mästare
11
Eva Gustafsson
Hagaby GOIF
52:2711:324:52Mästare
12
Hanna Hellsing
Lindebygdens OK
52:5411:385:19Mästare
13
Anna Wehlin
Skogspojkarnas OK
53:5011:506:15Elit
14
Cecilia Imark
Tullinge SK
53:5811:526:23Elit
15
Karin Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
55:1512:097:40Elit
16
Annika Carlberg
Vallentuna-Össeby OL
55:2712:117:52Elit
17
Karin Svensson
Finspångs SOK
55:4712:168:12Elit
18
Ebba Askeljung
OK Klemmingen
56:2912:258:54Elit
19
Malin Carlsson
Järla IF OK
56:3312:268:58Elit
20
Johanna Näslund
Hägglunds IoFK
57:2312:379:48Elit
21
Emma Backlund
Säterbygdens OK
58:0212:4510:27Guld
22
Julia Ohlsson
Uddevalla OK
58:3112:5210:56Guld
23
Elin Högstrand
Markbygdens OK
58:3312:5210:58Guld
24
Ida Wadman
Katrineholms OK
58:3412:5210:59Guld
25
Malin Leandersson
OK Tyr
59:2113:0311:46Guld
26
Lovisa Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
59:5613:1012:21Guld
26
Julia Mattsson
Trollhättans SOK
59:5613:1012:21Guld
28
Joséphine Regnell
Växjö OK
60:0113:1112:26Guld
29
Josefin Carlsson
Tormestorps IF
60:3313:1812:58Guld
30
Frida Hedin
Hjärnarps GH OL
61:0713:2613:32Guld
31
Emma Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
61:2913:3113:54Guld
32
Amanda Claesson
Sävedalens AIK
61:3813:3314:03Guld
33
Beatrice Huhta
OK Måsen
62:0213:3814:27Guld
34
Amanda Hansson
Bredaryds SOK
62:0913:4014:34Guld
35
Tina Selin
Hägglunds IoFK
62:2213:4214:47Guld
36
Amanda Jacobsson
Degerfors OK
62:3413:4514:59Guld
37
Nicole Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
62:3713:4615:02Guld
38
Josefin Wallenhammar
Hagaby GOIF
62:4013:4615:05Guld
39
Siri Jeppsson
Katrineholms OK
63:1313:5415:38Silver
40
Josefine Klintberg
Eksjö SOK
63:4214:0016:07Silver
41
Elin Blick
OK Alehof
66:0814:3218:33Silver
42
Paula Glenn Jungbjer
FK Herkules
66:2014:3518:45Silver
43
Josefin Andersson
Markbygdens OK
66:4214:4019:07Silver
44
Frida Ingelsson
Ockelbo OK
68:0314:5720:28Silver
45
Evelina Wickbom
Vittjärvs IK
68:1114:5920:36Silver
46
Julia Sipola
Vittjärvs IK
68:1915:0120:44Silver
47
Lisa Wallin
Markbygdens OK
68:3815:0521:03Silver
48
Sara Nilsson
OK Tranan
68:4215:0621:07Silver
49
Johanna Larsson
Köping-Kolsva OK
69:2515:1521:50Silver
50
Karin Friström
Skarpnäcks OL
69:5015:2122:15Silver
51
Agnes Leo
Bredaryds SOK
69:5215:2122:17Silver
52
Moa Enmark
Gävle OK
71:0715:3823:32Silver
53
Moa Olsson
Örkelljunga FK
71:1315:3923:38Silver
54
Katarina Hammas
Attunda OK
71:4915:4724:14Silver
55
Ellen Reimer
Tormestorps IF
72:0715:5124:32Silver
56
Ida Kärnsund
Sala OK
72:3115:5624:56Silver
57
Ellinor Fryxell
Tullinge SK
72:4916:0025:14Silver
58
Filippa Spånér
Sävedalens AIK
72:5716:0225:22Silver
59
Frida Jönsson Hellstadius
Södertälje-Nykvarn Orientering
73:0616:0425:31Brons
60
Tove Ingvarsson
OK Skogsfalken
73:2216:0725:47Brons
61
Linnéa Axelsson
Sol Tranås
74:0016:1626:25Brons
62
Frida Brogren
Kungälvs OK
74:3216:2326:57Brons
63
Lisa Nyberg
FK Åsen
74:3316:2326:58Brons
64
Emilia Andersson
Vimmerby OK
75:2516:3527:50Brons
65
Ida Wenklo
Kungälvs OK
76:0016:4228:25Brons
66
Julia Dahl
IS Kullen
76:5516:5429:20Brons
67
Elin Eriksson
OK Amne
77:0316:5629:28Brons
68
Josefine Dahlstedt
GOIF Tjalve
78:2617:1430:51Brons
69
Sara Schmidt
Trollhättans SOK
78:3917:1731:04Brons
70
Carolin Håkansson
OK Orion
79:2717:2831:52Brons
71
Julia Svärd
OK Löftan
79:4117:3132:06Brons
72
Emmeli Axmalm
Sävedalens AIK
79:5617:3432:21Brons
73
Moa Leijon-Lind
Haninge SOK
80:5017:4633:15Brons
74
Sofie Gustafsson
OK Tyr
81:2517:5433:50Brons
75
Martina Johansson
Bredareds IF
81:3617:5634:01Brons
76
Lydia Martinsson
OK Tyr
83:5518:2736:20Brons
77
Johanna Henriksson
Falkenbergs OK
86:5219:0539:17Järn
78
Nathalie Rygh
Mariestads FK
87:4319:1740:08Järn
79
Maria Åkerblom
Stora Tuna OK
88:1519:2440:40Järn
80
Josefine Tuoremaa
Vittjärvs IK
89:2419:3941:49Järn
81
Sofia Olsson
OK Hammaren
91:3520:0844:00Järn
82
Elin Brunnberg
Vallentuna-Össeby OL
92:2220:1844:47Järn
83
Irma Håkansson
OK Gränsen
93:1020:2945:35Järn
84
Elin Brännström
Kvarnsvedens GOIF OK
106:3123:2558:56Järn
85
Lovisa Östman
Avesta OK
110:2024:1562:45Järn
86
Victoria Gunnerek
OK Klyftamo
114:5625:1667:21Järn
Tove Sundh
Sundbybergs IK
Ej godkänd
Emma Björklund
OK Kåre
Ej godkänd
Julia Alström
Sundsvalls OK
Ej godkänd
Agnes Leffler-Rosendahl
OK Renen
Ej godkänd
Anna Johansson
Vittjärvs IK
Ej godkänd
Erica Andersson
Lunds OK
Ej godkänd
Karin Bredfelt
Lunds OK
Ej godkänd
Emelie Ernér
OK Reftele
Ej godkänd
Moa Nissar
Järla IF OK
Ej godkänd
Linnéa Hultman
OK Hällen
Ej godkänd
Kajsa Spetz
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Johanna Andersson
Mariestads FK
Ej godkänd
Hanna Urby
Västerås SOK
Ej godkänd
Charlotte Sandberg
OK Roslagen
Ej godkänd
Frida Bergstrand
Motala AIF OL
Ej godkänd
 
H15 5420 meter94 startande, 83 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Karlsson
Målilla OK
43:508:050:00Mästare
2
Assar Hellström
OK Ravinen
45:398:251:49Mästare
3
Anton Johansson
OK Orion
47:388:473:48Mästare
4
Jonatan Aronsson
OK Tisaren
49:099:045:19Elit
5
Einar Johansson
Linköpings OK
49:579:136:07Elit
6
Victor Flingmark
Uddevalla OK
50:399:216:49Elit
7
Marcus Svensson
FK Boken
50:559:247:05Elit
8
Henrik Andersson
Bredaryds SOK
51:599:358:09Elit
9
Ludvig Åhlund
OK Nolaskogsarna
52:229:408:32Elit
10
Joakim Byström
Järfälla OK
52:289:418:38Elit
11
Ludwig Ljungqvist
Kexholms SK
53:189:509:28Guld
12
Petter Johansson
Linköpings OK
53:429:549:52Guld
13
Didrik Hall
Nyköpings OK
54:5810:0811:08Guld
14
Rasmus Larsson
OK Alehof
55:1710:1211:27Guld
15
Martin Gelinder
Attunda OK
55:3010:1411:40Guld
16
Leif Svensson
Finspångs SOK
55:3310:1511:43Guld
17
Viktor Segersson
OK 64 Torpa
56:0110:2012:11Guld
18
Jonas Larson
Bergnäsets AIK
56:2710:2512:37Guld
19
Pontus Karlsson
Markbygdens OK
56:5510:3013:05Guld
20
Elias Öhgren
OK Kåre
57:1510:3413:25Guld
21
Torsten Molitor
Katrineholms OK
57:3610:3813:46Guld
22
Martin Smedmark
OK Roslagen
58:0210:4214:12Silver
23
Fredrik Ahnlén
OK Hammaren
58:2510:4714:35Silver
24
Jakob Ivarsson
Haninge SOK
58:2710:4714:37Silver
25
Simon Andersson
OK Rodhen
58:5910:5315:09Silver
26
Torgny Palm
HJS-Vansbro OK
59:2910:5815:39Silver
27
Filip Salén
OK Renen
60:3111:1016:41Silver
28
Fredrik Wennermark
OK Skogsfalken
60:4311:1216:53Silver
29
Erik Lindgren
KFUM Örebro OK
60:5811:1517:08Silver
30
Erik Lenning
Skåneslättens OL
61:0811:1717:18Silver
31
Albin Detterfelt
Linköpings OK
61:2411:2017:34Silver
32
Marcus Andersson
OK Nolaskogsarna
62:0411:2718:14Silver
33
Simon Fors
Kvarnsvedens GOIF OK
62:4711:3518:57Silver
34
Kasper Westman
Västerås SOK
63:0311:3819:13Silver
35
Glen Bales
OK Kåre
63:3711:4419:47Silver
36
Jonas Rinnbäck
OK Ravinen
64:2711:5320:37Silver
37
Olle Forsberg
OK Ravinen
64:3011:5420:40Silver
38
Niklas Karlsson
Bromma-Vällingby SOK
64:3211:5420:42Silver
38
David Mellin
Sundbybergs IK
64:3211:5420:42Silver
40
Adam Granstedt
IK Hakarpspojkarna
64:3711:5520:47Silver
41
Gustav Magnusson
IF Hagen
64:4511:5720:55Silver
42
Martin Dahlgren-Rosén
Järla IF OK
66:1312:1322:23Silver
43
Oskar Åström
Sundsvalls OK
66:2312:1522:33Silver
44
Oskar Andrén
OK Tisaren
67:0912:2323:19Brons
45
Johan Önerud
OK Ravinen
67:1612:2523:26Brons
46
Daniel Nilsson
Nyköpings OK
67:5412:3224:04Brons
47
Erik Skärberg
Vänersborgs SK
68:1712:3624:27Brons
48
Emil Olsson
OK Orion
68:2912:3824:39Brons
49
Emil Nilsson
Umeå OK
68:3512:3924:45Brons
50
Viktor Lundén
Avesta OK
69:3312:5025:43Brons
51
Fredrik Peterson
Linköpings OK
69:5012:5326:00Brons
52
Erik Björklund
Bjursås OK
70:0712:5626:17Brons
53
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
71:3913:1327:49Brons
54
Philip Sorri
GOIF Tjalve
72:0113:1728:11Brons
55
Anders Sjöbom
Njurunda OK
72:0213:1728:12Brons
56
Karl Reiver
Bodafors OK
72:0313:1828:13Brons
57
Anton Blom
IK Uven
72:1913:2128:29Brons
58
Joel Kristiansson
Hässleholms OK
73:0513:2929:15Brons
59
Petter Bergman
OK Renen
73:4413:3629:54Brons
60
Linus Hugoh
OK Landehof
74:1513:4230:25Brons
61
Gustav Sandstedt
Eksjö SOK
75:1013:5231:20Brons
62
Axel Christoffersson
OK Renen
75:4613:5931:56Brons
63
Anton Persson
Markaryds FK
76:4314:0932:53Brons
64
Johan Badenfelt
Falkenbergs OK
80:2014:4936:30Järn
65
Johan Sandlund
OK Njudung
80:3814:5336:48Järn
66
Måns Karlsson
Filipstadsbygdens OK
80:4714:5436:57Järn
67
Marcus Nilsson Kempff
Hässleholms OK
81:1715:0037:27Järn
68
Simon Bohman
Rånäs OK
82:3915:1538:49Järn
69
Erik Bengtsson
IS Kullen
83:5015:2840:00Järn
70
Rasmus Mellqvist
Västvärmlands OK
84:0315:3040:13Järn
71
Felix Alsén
OK Roslagen
84:2815:3540:38Järn
72
Niclas Larsson
Köping-Kolsva OK
85:1915:4441:29Järn
73
Jesper Liderud
Lidköpings VSK
85:4515:4941:55Järn
74
Jakob Perleroth
OK Landehof
87:4216:1143:52Järn
75
Albin Petrén
Kungälvs OK
88:4516:2244:55Järn
76
Kalle Elisson
Domnarvets GOIF
88:4616:2344:56Järn
77
Anders Vedin
Selånger SOK
90:2716:4146:37Järn
78
Alexander Wedin
OK Rodhen
90:4216:4446:52Järn
79
Josef Sandin
Sundbybergs IK
96:3917:5052:49Järn
80
Simon Engel
Hässleholms OK
99:4718:2555:57Järn
81
Henrik Pettersson
Västerviks OK
110:0620:1966:16Järn
82
Victor Henriksson
Seskarö IF
116:3721:3172:47Järn
83
Daniel Bengtsson
Långhundra IF
123:3822:4979:48Järn
Anton Svensson
Söderhamns OK
Ej godkänd
Martin Larsson-Snygg
Njurunda OK
Ej godkänd
Markus Westblad
OK Ravinen
Ej godkänd
Jens Sundbüe
Strängnäs-Malmby OL
Ej godkänd
Niklas Gustafsson
Strängnäs-Malmby OL
Ej godkänd
Anton Karlsson
OK Kullingshof
Ej godkänd
Per Moberg
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Johan Andersson
Ryda SK
Ej godkänd
Mattias Dahlberg
Istrums SK
Ej godkänd
Elias Sjöström
Länna IF
Ej godkänd
Vilhelm Kilander
OK Storsjön
Ej godkänd