USM , Sprint

2009-09-18

Arrangör: OK Löftan

Nivå:
Nationell
Anmälda:
431
Form:
Individuell
Startande:
407
Distans:
Sprint
Fullföljande:
400
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 2610 meter95 startande, 92 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amilia Björklund
Sävedalens AIK
13:545:200:00Brons
2
Marion Aebi
OK Tisaren
14:155:280:21Brons
2
Hilda Forsgren
Täby OK
14:155:280:21Brons
4
Alexandra Bjärrenholt
Rånäs OK
14:425:380:48Brons
5
Evelina Johansson
Vänersborgs SK
14:565:431:02Brons
6
Jenny Eriksson
OK Kåre
14:575:441:03Brons
6
Linda Lindkvist
OK Denseln
14:575:441:03Brons
8
Elida Ottmer
Tormestorps IF
15:145:501:20Brons
9
Erika Lindqvist
Sävedalens AIK
15:165:511:22Brons
10
Lovisa Hansson
Bredareds IF
15:195:521:25Brons
11
Johanna Erlandsson
OK Skogsfalken
15:205:521:26Brons
11
Michaela Hallqvist
Malungs OK Skogsmårdarna
15:205:521:26Brons
11
Elin Svensson
Nässjö OK
15:205:521:26Brons
14
Linnea Gustavsson
Uddevalla OK
15:235:541:29Brons
15
Hedvig Markgren
Täby OK
15:295:561:35Brons
16
Linnea Sundström
OK Renen
15:365:591:42Brons
17
Stina Berg
IS Kullen
15:396:001:45Brons
18
Josefina Almén
Linköpings OK
15:426:011:48Brons
19
Julia Almén
Linköpings OK
15:516:041:57Brons
20
Linnea Holmqvist
Hagaby GOIF
15:526:051:58Brons
21
Sofia Johansson
Trollhättans SOK
15:576:072:03Brons
22
Anna Linde
OK Linné
16:096:112:15Brons
23
Helena Markstedt
OK Södertörn
16:126:122:18Brons
24
Bettina Hoelgaard
Ärla IF
16:146:132:20Brons
25
Amanda Holmgren
Vittjärvs IK
16:186:152:24Brons
26
Sara Svensson
Hässleholms OK
16:226:162:28Brons
26
Emma Bergström
OK Vargen
16:226:162:28Brons
28
Margrete Aspvall
Ronneby OK
16:326:202:38Brons
29
Anna Gunnars
IFK Moras OK
16:346:212:40Brons
30
Linnea Östergren
Växjö OK
16:416:242:47Brons
31
Johanna Holmén
Hylte OK
16:466:252:52Brons
32
Lovisa Svensson
OK Klemmingen
16:476:262:53Brons
33
Karolina Nygren
Skogspojkarnas OK
16:486:262:54Brons
34
Lisa Winberg
Stenungsunds OK
16:506:272:56Brons
35
Lisa Risby
OK Kåre
16:536:282:59Brons
36
Saga Jönsson
Hässleholms OK
16:546:293:00Brons
37
Amanda Thellsén
OK Roxen
16:586:303:04Brons
38
Lisa Nilsson-Lindgren
Stora Tuna OK
17:006:313:06Brons
39
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
17:056:333:11Brons
40
Marielle Andersson
OK Vilse 87
17:066:333:12Brons
41
Lina Lång
Stora Tuna OK
17:076:333:13Brons
42
Elin Olsson
FK Göingarna
17:116:353:17Brons
42
Madeleine Ahlström
Västerås SOK
17:116:353:17Brons
44
Jenny Skoog
Katrineholms OK
17:146:363:20Brons
45
Stina Olandersson
OK Tyringe
17:366:453:42Brons
46
Anne Hansson
Markbygdens OK
17:386:453:44Brons
47
Frida Persson
Nässjö OK
17:396:463:45Brons
48
Martina Karlsson
Norbergs OK
17:426:473:48Brons
49
Maja Andersson
OK Dacke
17:466:483:52Brons
50
Frida Ansin
Svaide Roma SOK
17:496:503:55Brons
51
Therese Enenge
Bredareds IF
17:536:513:59Brons
51
Hanna Thelberg
Valbo AIF
17:536:513:59Brons
53
Agnes Adolfsson
Vimmerby OK
17:576:534:03Brons
54
Anna Jonson
Ronneby OK
18:006:544:06Brons
54
Sofia Forngren
OK Enen
18:006:544:06Brons
56
Elina Mikaelsson
OK Nolaskogsarna
18:016:544:07Brons
57
Sofia Nilsson
Umeå OK
18:026:554:08Brons
58
Sara Ivarsson
OK Kullingshof
18:046:554:10Brons
59
Sofie Svensson
Vimmerby OK
18:076:564:13Brons
60
Frida Winterås
Västerbergslagens OL
18:167:004:22Brons
61
Anna Lundqvist
Kils OK
18:237:034:29Brons
62
Therese Huhta
OK Måsen
18:247:034:30Brons
63
Samantha Ahlgren
OK Roslagen
18:257:034:31Brons
64
Malin Engström
OK Kåre
18:367:084:42Brons
65
Lina Andersson
Trollhättans SOK
18:447:114:50Brons
66
Klara Åhsberg-Ottosson
Sjövalla FK
18:477:124:53Brons
67
Anna Åhlin
Helsingborgs SOK
18:487:124:54Brons
68
Julia Scherlin
Nyköpings OK
18:507:134:56Brons
69
Louise Nordahl
Hjärnarps GH OL
19:107:215:16Brons
70
Alice Olsson
Visborgs OK
19:127:215:18Brons
71
Sandra Boman
Lustens OK
19:147:225:20Brons
72
Madeleine Attfors
Sävedalens AIK
19:167:235:22Brons
73
Elin Andersson
IK Dran
19:217:255:27Brons
74
Jessica Levin
OK Tyr
19:437:335:49Brons
74
Erica Jissbacke
Gävle OK
19:437:335:49Brons
76
Matilda Hektor
Järla IF OK
19:487:355:54Brons
77
Mirjam Andersson
Svaide Roma SOK
19:547:376:00Brons
78
Linnea Daniels
Attunda OK
20:027:416:08Brons
79
Klara Fredriksson
Falköpings AIK OK
20:277:506:33Brons
79
Emma Almehed
Frölunda OL
20:277:506:33Brons
81
Sara Kvarnsund
Bredaryds SOK
20:377:546:43Brons
82
Matilda Stensson
Helsingborgs SOK
20:538:006:59Brons
83
Frida Björklund
Sjövalla FK
20:568:017:02Brons
84
Andrea Wickbom
Vittjärvs IK
21:008:037:06Brons
85
Sofia Andrén
Hjobygdens OK
21:108:077:16Brons
86
Hanna Wadsten
OK Landehof
21:178:097:23Brons
87
Jennie Johansson
Bredaryds SOK
21:588:258:04Brons
88
Sabina Hedlund
Köping-Kolsva OK
22:208:338:26Brons
89
Minna Sahlsten
Skarpnäcks OL
23:008:499:06Brons
90
Agnes Lindström
Attunda OK
23:499:089:55Brons
91
Linnea Svensson
Fjärås AIK
24:119:1610:17Brons
92
Malin Dahlberg
Falköpings AIK OK
24:389:2610:44Brons
Annika Nilsson
Täby OK
Ej godkänd
Ida Norén
Älvsby IF OK
Ej godkänd
Elin Skogh
OK Hammaren
Ej godkänd
 
H16 2760 meter110 startande, 109 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mandus Ridefelt
OK Linné
12:594:420:00Brons
2
Ulrik Nordberg
Bergnäsets AIK
13:004:430:01Brons
3
Erik Malmberg
Kvarnsvedens GOIF OK
13:114:470:12Brons
4
Joakim Eliasson
OK Alehof
13:244:510:25Brons
5
Janne Selkälä
Köping-Kolsva OK
13:284:530:29Brons
6
Johan Forsgren
OK Kåre
13:344:550:35Brons
6
Martin Olsson
Täby OK
13:344:550:35Brons
6
Jonas Borg
Södertälje-Nykvarn Orientering
13:344:550:35Brons
9
Simon Skogman
Markbygdens OK
13:364:560:37Brons
9
Henrik Olsson
Täby OK
13:364:560:37Brons
11
Martin Ahlberger
Hestra IF
13:394:570:40Brons
12
Jonas Lundgren
Linköpings OK
13:404:570:41Brons
12
Robin Pousette
Rånäs OK
13:404:570:41Brons
12
Ludvig Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
13:404:570:41Brons
15
Emil Svensk
Stora Tuna OK
13:414:570:42Brons
16
Erik Boman
Gävle OK
13:424:580:43Brons
17
Pontus Öström
OK Tyr
13:454:590:46Brons
18
Ola Brönnheden
Vimmerby OK
13:495:000:50Brons
19
Jens Wängdahl
OK Gipen
13:535:020:54Brons
20
Lucas Wändel
Lunds OK
13:545:020:55Brons
21
Krister Kölzow
OK Ravinen
14:025:051:03Brons
21
Rasmus Elmertoft
Norbergs OK
14:025:051:03Brons
23
Emil Börjesson
Lidköpings VSK
14:045:061:05Brons
24
Oskar Ek-Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
14:065:071:07Brons
25
Simon Smedberg
OK Skogsfalken
14:075:071:08Brons
26
Johan Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
14:105:081:11Brons
27
Joar Svartholm
Gammelstads IF
14:115:081:12Brons
28
Oskar Andersson
OK Gynge
14:135:091:14Brons
28
Tobias Forsén
Tullinge SK
14:135:091:14Brons
30
Andreas Brag Jonsson
IK Gandvik
14:145:091:15Brons
31
Fredrik Bjernulf
Sundbybergs IK
14:195:111:20Brons
32
Erik Sköld
Linköpings OK
14:215:121:22Brons
32
Joakim Wigertz
Långhundra IF
14:215:121:22Brons
34
Viktor Blomqvist
OK Skogsfalken
14:245:131:25Brons
35
Simon Fröjd
Snättringe SK
14:265:141:27Brons
36
Philip Pålsson
Skåneslättens OL
14:345:171:35Brons
36
Anton Sundgren
Vallentuna-Össeby OL
14:345:171:35Brons
38
Marcus Berggren
GOIF Tjalve
14:355:171:36Brons
39
Filip Olsson
OK Skogsfalken
14:425:201:43Brons
40
Fredrik Ögren
Bergnäsets AIK
14:515:231:52Brons
41
Oscar Björck
OK Älme
14:525:231:53Brons
42
Joakim Nordling
Sundsvalls OK
14:535:241:54Brons
42
Oscar Vagman
OK Klemmingen
14:535:241:54Brons
44
Jakob Holgersson
SOK Aneby
14:575:251:58Brons
45
Tiemo Schramm
Snättringe SK
14:595:262:00Brons
45
Måns Östman
Göteborg-Majorna OK
14:595:262:00Brons
47
Albin Sjöhed
Gävle OK
15:125:302:13Brons
48
Mikael Mellberg
Tumba-Mälarhöjden OK
15:135:312:14Brons
49
Linus Lager
Nässjö OK
15:155:322:16Brons
50
Johan Gunnarsson
Lerums SOK
15:165:322:17Brons
51
Conrad Tingström
OK Klemmingen
15:175:322:18Brons
51
David Arborelius
IS Kullen
15:175:322:18Brons
53
Rasmus Blockgren
Falkenbergs OK
15:245:352:25Brons
54
Anton Oddmo
Härlövs IF
15:285:362:29Brons
54
Axel Wrådhe
Attunda OK
15:285:362:29Brons
54
Martin Larsson
Hestra IF
15:285:362:29Brons
54
Pontus Johansson
OK Kullingshof
15:285:362:29Brons
58
Gunnar Holmgren
Bergnäsets AIK
15:295:372:30Brons
59
Oskar Svensson
OK Tyr
15:335:382:34Brons
59
Eric Hansson
Nässjö OK
15:335:382:34Brons
61
Gustav Kvick
Forsa OK
15:345:382:35Brons
62
Emil Lindström
Sol Tranås
15:385:402:39Brons
62
Anton Philipsson
Markaryds FK
15:385:402:39Brons
64
Johan Olsson
GOIF Tjalve
15:395:402:40Brons
65
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
15:405:412:41Brons
66
Mattias Pauli
Istrums SK
15:425:412:43Brons
67
Linus Wahl
IK Vista
15:435:422:44Brons
68
Albin Östling
OK Skogshjortarna
15:465:432:47Brons
69
Jonathan Andersson
Stora Tuna OK
15:495:442:50Brons
70
Björn Edvinsson
Ronneby OK
15:505:442:51Brons
71
Anders Ohlsson
Uddevalla OK
15:515:452:52Brons
72
Martin Bergström
Kvarnsvedens GOIF OK
15:535:452:54Brons
73
Rasmus Bäck
OK Kullingshof
15:545:462:55Brons
74
Niklas Helmertz
FK Herkules
15:565:462:57Brons
75
Gabriel Andersson
Ulricehamns OK
15:575:472:58Brons
75
Gustav Hagström
Falköpings AIK OK
15:575:472:58Brons
77
Robert Pettersson
IF Thor
16:035:493:04Brons
78
Viktor Runnby
Göteborg-Majorna OK
16:065:503:07Brons
79
Jonathan Winther
Västerbergslagens OL
16:075:503:08Brons
80
Adam Eklund
Rånäs OK
16:085:513:09Brons
81
Olov Johansson
Umeå OK
16:155:533:16Brons
82
Carl Swedenborg
Lunds OK
16:185:543:19Brons
83
Axel Barkestedt
OK Kullingshof
16:225:563:23Brons
84
Sebastian Ekman
Västvärmlands OK
16:275:583:28Brons
85
Viktor von Heijne
Bergnäsets AIK
16:305:593:31Brons
86
Rasmus Palmqvist
Järfälla OK
16:325:593:33Brons
86
Rasmus Karlsson
Härlövs IF
16:325:593:33Brons
88
Viktor Tovesson
OK Orion
16:346:003:35Brons
89
Erik Ramberg
Hallstahammars OK
16:456:043:46Brons
90
Martin Løvald Hellberg
Täby OK
16:466:043:47Brons
91
Jonas Lindahl
OK Milan
16:546:073:55Brons
92
Anton Bergström
Nyköpings OK
16:566:083:57Brons
93
Karl Dannbring
Skåneslättens OL
17:016:104:02Brons
93
Nils Erkers
Leksands OK
17:016:104:02Brons
95
Oskar Söderbärg
OK Roslagen
17:096:134:10Brons
96
Emil Andersson
OK Kullingshof
17:106:134:11Brons
97
Markus Wallin
Stora Tuna OK
17:116:144:12Brons
98
Erik Book
OK Enen
17:126:144:13Brons
99
Emil Blomquist
OK Kolmården
17:146:154:15Brons
100
Bjarne Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
17:206:174:21Brons
101
Jonas Axén
Motala AIF OL
17:356:224:36Brons
102
Mattias Kuosku
Tolered-Utby Ol-klubb
17:496:274:50Brons
103
Fredrik Berndtsson
Skåneslättens OL
18:096:355:10Brons
104
Henning Gustavsson
Falkenbergs OK
18:116:355:12Brons
105
Hampus Billing
Målilla OK
18:146:365:15Brons
106
Jonas Sundvall
OK Nolaskogsarna
18:336:435:34Brons
107
Erik Gödecke
OK Tylöskog
18:596:536:00Brons
108
Rasmus Löfgren
OK Linné
19:387:076:39Brons
109
Anders Johansson
Rehns BK
22:078:019:08Brons
Isak Forsberg
Högåkers OK
Ej godkänd
 
D15 2410 meter107 startande, 104 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Leandersson
OK Tyr
13:165:300:00Brons
2
Olivia Kollberg
Eksjö SOK
13:255:340:09Brons
3
Frida Sandberg
Säterbygdens OK
13:465:430:30Brons
4
Nathalie Rygh
Mariestads FK
13:515:450:35Brons
5
Amanda Hansson
Bredaryds SOK
13:595:480:43Brons
6
Anna Wallin
Sjövalla FK
14:035:500:47Brons
7
Laura DAngelo
Attunda OK
14:115:530:55Brons
8
Linnea Adolfsson
Tullinge SK
14:125:540:56Brons
9
Tove Lagerberg
OK Södertörn
14:165:551:00Brons
10
Moa Enmark
Gävle OK
14:195:561:03Brons
11
Josefine Klintberg
Eksjö SOK
14:245:591:08Brons
11
Elin Blick
OK Alehof
14:245:591:08Brons
13
Julia Ohlsson
Uddevalla OK
14:316:011:15Brons
14
Annika Carlberg
Vallentuna-Össeby OL
14:356:031:19Brons
15
Johanna Skogum
Markbygdens OK
14:376:041:21Brons
16
Moa Nissar
Järla IF OK
14:466:081:30Brons
17
Katarina Hammas
Attunda OK
14:536:111:37Brons
17
Linnea Wahlgren
Sjövalla FK
14:536:111:37Brons
19
Eva Gustafsson
Hagaby GOIF
14:586:131:42Brons
19
Alice Hugosson
Sundsvalls OK
14:586:131:42Brons
21
Karin Svensson
Finspångs SOK
15:056:161:49Brons
22
Julia Dahl
IS Kullen
15:076:161:51Brons
23
Anna Wehlin
Skogspojkarnas OK
15:106:181:54Brons
24
Frida Hedin
Hjärnarps GH OL
15:176:202:01Brons
25
Erica Andersson
Lunds OK
15:266:242:10Brons
26
Nicole Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
15:276:252:11Brons
27
Ellinor Fryxell
Tullinge SK
15:286:252:12Brons
27
Frida Jönsson Hellstadius
Södertälje-Nykvarn Orientering
15:286:252:12Brons
29
Elin Högstrand
Markbygdens OK
15:296:252:13Brons
30
Siri Jeppsson
Katrineholms OK
15:326:272:16Brons
31
Karin Bredfelt
Lunds OK
15:346:282:18Brons
32
Josefin Andersson
Markbygdens OK
15:406:302:24Brons
33
Frida Brogren
Kungälvs OK
15:456:322:29Brons
34
Paula Glenn Jungbjer
FK Herkules
15:486:332:32Brons
35
Joséphine Regnell
Växjö OK
15:506:342:34Brons
36
Evelina Wickbom
Vittjärvs IK
15:516:352:35Brons
37
Tove Forshällen
Attunda OK
15:536:352:37Brons
38
Emma Backlund
Säterbygdens OK
15:596:382:43Brons
39
Lisa Wallin
Markbygdens OK
16:026:392:46Brons
40
Johanna Larsson
Köping-Kolsva OK
16:046:402:48Brons
41
Emmeli Axmalm
Sävedalens AIK
16:166:453:00Brons
42
Amanda Claesson
Sävedalens AIK
16:216:473:05Brons
43
Ebba Askeljung
OK Klemmingen
16:246:483:08Brons
44
Josefin Wallenhammar
Hagaby GOIF
16:266:493:10Brons
45
Julia Alström
Sundsvalls OK
16:276:503:11Brons
46
Amanda Jacobsson
Degerfors OK
16:296:503:13Brons
47
Ida Kärnsund
Sala OK
16:306:513:14Brons
48
Emma Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
16:316:513:15Brons
49
Emma Björklund
OK Kåre
16:356:533:19Brons
50
Hanna Hellsing
Lindebygdens OK
16:366:533:20Brons
51
Ida Wadman
Katrineholms OK
16:376:543:21Brons
52
Sara Bergman
OK Tyr
16:416:553:25Brons
52
Cecilia Imark
Tullinge SK
16:416:553:25Brons
54
Maria Åkerblom
Stora Tuna OK
16:476:583:31Brons
55
Sara Nilsson
OK Tranan
16:496:593:33Brons
56
Moa Leijon-Lind
Haninge SOK
16:577:023:41Brons
56
Lisa Nyberg
FK Åsen
16:577:023:41Brons
58
Julia Mattsson
Trollhättans SOK
16:587:023:42Brons
59
Ida Wenklo
Kungälvs OK
17:157:093:59Brons
60
Charlotte Sandberg
OK Roslagen
17:167:104:00Brons
61
Tina Selin
Hägglunds IoFK
17:187:114:02Brons
62
Emelie Ernér
OK Reftele
17:207:124:04Brons
63
Johanna Henriksson
Falkenbergs OK
17:217:124:05Brons
64
Martina Johansson
Bredareds IF
17:257:144:09Brons
65
Josefine Dahlstedt
GOIF Tjalve
17:277:144:11Brons
65
Sara Schmidt
Trollhättans SOK
17:277:144:11Brons
67
Karin Friström
Skarpnäcks OL
17:287:154:12Brons
68
Louise Regnell
Växjö OK
17:307:164:14Brons
69
Karin Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
17:397:194:23Brons
70
Linnéa Hultman
OK Hällen
17:447:214:28Brons
71
Johanna Näslund
Hägglunds IoFK
17:457:224:29Brons
72
Sofie Gustafsson
OK Tyr
17:477:234:31Brons
72
Filippa Spånér
Sävedalens AIK
17:477:234:31Brons
74
Elin Björklund
Bjursås OK
17:527:254:36Brons
75
Moa Olsson
Örkelljunga FK
17:537:254:37Brons
76
Ellen Reimer
Tormestorps IF
17:567:264:40Brons
77
Linnéa Axelsson
Sol Tranås
18:067:314:50Brons
78
Lovisa Östman
Avesta OK
18:097:324:53Brons
79
Frida Bergstrand
Motala AIF OL
18:107:324:54Brons
80
Malin Carlsson
Järla IF OK
18:137:344:57Brons
81
Julia Sipola
Vittjärvs IK
18:157:344:59Brons
82
Kajsa Spetz
Ulricehamns OK
18:167:355:00Brons
83
Emilia Andersson
Vimmerby OK
18:177:355:01Brons
83
Tove Ingvarsson
OK Skogsfalken
18:177:355:01Brons
85
Lovisa Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
18:357:435:19Brons
86
Carolin Håkansson
OK Orion
18:427:465:26Brons
87
Frida Ingelsson
Ockelbo OK
18:507:495:34Brons
88
Victoria Gunnerek
OK Klyftamo
19:127:585:56Brons
89
Anna Johansson
Vittjärvs IK
19:218:026:05Brons
90
Agnes Leffler-Rosendahl
OK Renen
19:348:076:18Brons
91
Johanna Andersson
Mariestads FK
19:388:096:22Brons
92
Beatrice Huhta
OK Måsen
19:478:136:31Brons
93
Sofia Olsson
OK Hammaren
19:498:136:33Brons
94
Stina Nordström
OK Triangeln
19:508:146:34Brons
95
Irma Håkansson
OK Gränsen
19:588:176:42Brons
96
Elin Brunnberg
Vallentuna-Össeby OL
20:198:267:03Brons
97
Josefin Carlsson
Tormestorps IF
20:268:297:10Brons
98
Hanna Urby
Västerås SOK
20:418:357:25Brons
99
Elin Eriksson
OK Amne
20:488:387:32Brons
100
Josefine Tuoremaa
Vittjärvs IK
21:509:048:34Brons
101
Elin Brännström
Kvarnsvedens GOIF OK
21:569:068:40Brons
102
Frida Karlsson
Hagaby GOIF
22:169:149:00Brons
103
Julia Svärd
OK Löftan
23:149:389:58Brons
104
Lovisa Danielsson
HJS-Vansbro OK
23:209:4110:04Brons
Lydia Martinsson
OK Tyr
Ej godkänd
Tove Sundh
Sundbybergs IK
Ej godkänd
Agnes Leo
Bredaryds SOK
Ej godkänd
 
H15 2690 meter95 startande, 95 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Assar Hellström
OK Ravinen
13:004:500:00Brons
2
Daniel Nilsson
Nyköpings OK
13:034:510:03Brons
3
Einar Johansson
Linköpings OK
13:064:520:06Brons
4
Marcus Andersson
OK Nolaskogsarna
13:074:530:07Brons
5
Ludvig Åhlund
OK Nolaskogsarna
13:154:560:15Brons
6
Jonatan Aronsson
OK Tisaren
13:305:010:30Brons
7
Petter Johansson
Linköpings OK
13:335:020:33Brons
8
Viktor Segersson
OK 64 Torpa
13:535:100:53Brons
9
Marcus Svensson
FK Boken
13:555:100:55Brons
10
Anton Karlsson
OK Kullingshof
14:015:131:01Brons
10
Simon Fors
Kvarnsvedens GOIF OK
14:015:131:01Brons
12
Henrik Andersson
Bredaryds SOK
14:035:131:03Brons
13
Anton Johansson
OK Orion
14:045:141:04Brons
13
Johan Sandlund
OK Njudung
14:045:141:04Brons
15
Martin Dahlgren-Rosén
Järla IF OK
14:085:151:08Brons
16
Erik Karlsson
Målilla OK
14:095:161:09Brons
17
Simon Andersson
OK Rodhen
14:105:161:10Brons
18
Jonas Larson
Bergnäsets AIK
14:115:161:11Brons
19
Ludwig Ljungqvist
Kexholms SK
14:195:191:19Brons
20
Niklas Gustafsson
Strängnäs-Malmby OL
14:245:211:24Brons
21
Jakob Ivarsson
Haninge SOK
14:285:231:28Brons
22
Jesper Liderud
Lidköpings VSK
14:325:241:32Brons
22
Jens Sundbüe
Strängnäs-Malmby OL
14:325:241:32Brons
24
Filip Salén
OK Renen
14:345:251:34Brons
24
Emil Nilsson
Umeå OK
14:345:251:34Brons
26
Pontus Karlsson
Markbygdens OK
14:395:271:39Brons
27
Erik Lenning
Skåneslättens OL
14:435:281:43Brons
28
Anders Sjöbom
Njurunda OK
14:445:291:44Brons
29
Glen Bales
OK Kåre
14:495:301:49Brons
30
Elias Öhgren
OK Kåre
14:525:321:52Brons
31
Oskar Andrén
OK Tisaren
14:545:321:54Brons
32
Fredrik Peterson
Linköpings OK
15:035:362:03Brons
33
Linus Hugoh
OK Landehof
15:115:392:11Brons
34
Markus Westblad
OK Ravinen
15:125:392:12Brons
35
Victor Flingmark
Uddevalla OK
15:155:402:15Brons
36
Kasper Westman
Västerås SOK
15:235:432:23Brons
36
Erik Lindgren
KFUM Örebro OK
15:235:432:23Brons
38
Martin Gelinder
Attunda OK
15:305:462:30Brons
39
Joakim Byström
Järfälla OK
15:315:462:31Brons
40
Niklas Karlsson
Bromma-Vällingby SOK
15:335:472:33Brons
40
Kalle Elisson
Domnarvets GOIF
15:335:472:33Brons
42
Fredrik Wennermark
OK Skogsfalken
15:355:482:35Brons
43
Gustav Magnusson
IF Hagen
15:415:502:41Brons
44
Albin Detterfelt
Linköpings OK
15:425:502:42Brons
45
Rasmus Larsson
OK Alehof
15:445:512:44Brons
46
Ludvig Nilsson
KFUM Örebro OK
15:455:512:45Brons
46
Torgny Palm
HJS-Vansbro OK
15:455:512:45Brons
48
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
15:485:522:48Brons
49
Anders Vedin
Selånger SOK
15:495:532:49Brons
50
Leif Svensson
Finspångs SOK
15:525:542:52Brons
51
Anton Persson
Markaryds FK
15:555:552:55Brons
51
Emil Olsson
OK Orion
15:555:552:55Brons
53
Vilhelm Kilander
OK Storsjön
15:575:562:57Brons
54
Gustav Sandstedt
Eksjö SOK
15:595:572:59Brons
55
Philip Sorri
GOIF Tjalve
16:005:573:00Brons
56
Anton Blom
IK Uven
16:025:583:02Brons
57
Jonas Rinnbäck
OK Ravinen
16:035:583:03Brons
57
Karl Reiver
Bodafors OK
16:035:583:03Brons
59
Didrik Hall
Nyköpings OK
16:045:583:04Brons
60
Johan Önerud
OK Ravinen
16:065:593:06Brons
61
Torsten Molitor
Katrineholms OK
16:136:023:13Brons
61
Erik Skärberg
Vänersborgs SK
16:136:023:13Brons
61
Johan Badenfelt
Falkenbergs OK
16:136:023:13Brons
64
Simon Engel
Hässleholms OK
16:266:073:26Brons
65
Oskar Åström
Sundsvalls OK
16:356:103:35Brons
66
Joel Kristiansson
Hässleholms OK
16:426:123:42Brons
67
Josef Sandin
Sundbybergs IK
16:456:143:45Brons
68
Olle Forsberg
OK Ravinen
16:476:143:47Brons
69
Fredrik Ahnlén
OK Hammaren
16:516:163:51Brons
69
Viktor Lundén
Avesta OK
16:516:163:51Brons
71
Albin Petrén
Kungälvs OK
17:046:214:04Brons
72
Erik Björklund
Bjursås OK
17:066:214:06Brons
72
Per Moberg
Vänersborgs SK
17:066:214:06Brons
74
Axel Christoffersson
OK Renen
17:086:224:08Brons
75
Jakob Perleroth
OK Landehof
17:166:254:16Brons
76
Niclas Larsson
Köping-Kolsva OK
17:196:264:19Brons
77
David Mellin
Sundbybergs IK
17:426:354:42Brons
78
Simon Bohman
Rånäs OK
17:436:354:43Brons
79
Erik Bengtsson
IS Kullen
17:556:404:55Brons
80
Elias Sjöström
Länna IF
17:576:404:57Brons
81
Jonatan Höjlind
IFK Moras OK
18:016:425:01Brons
82
Anton Svensson
Söderhamns OK
18:026:425:02Brons
83
Alexander Wedin
OK Rodhen
18:096:455:09Brons
84
Felix Alsén
OK Roslagen
18:276:525:27Brons
85
Petter Bergman
OK Renen
18:336:545:33Brons
86
Marcus Nilsson Kempff
Hässleholms OK
18:356:545:35Brons
87
Rasmus Mellqvist
Västvärmlands OK
18:486:595:48Brons
88
Victor Henriksson
Seskarö IF
18:537:015:53Brons
89
Måns Karlsson
Filipstadsbygdens OK
19:037:056:03Brons
90
Martin Smedmark
OK Roslagen
19:077:066:07Brons
91
Daniel Bengtsson
Långhundra IF
19:437:206:43Brons
92
Johan Andersson
Ryda SK
19:497:226:49Brons
93
Martin Larsson-Snygg
Njurunda OK
20:007:267:00Brons
94
Mattias Dahlberg
Istrums SK
20:357:397:35Brons
95
Henrik Pettersson
Västerviks OK
21:157:548:15Brons