Lång-dm Halland

2009-08-30 - 2009-08-30

Arrangör: OK Nackhe

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
376
Form:
Individuell
Startande:
342
Distans:
Lång
Fullföljande:
333
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 5780 meter, 9 kontroller4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
53:349:160:00Guld
2
Lina Blomqvist
OK Skogsfalken
56:449:493:10Guld
3
Eva Bülow
Halmstad OK
61:1310:357:39Silver
4
Emma Sigvardsson
FK Friskus-Varberg
71:0712:1817:33Silver
 
H21 10960 meter, 17 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Johansson
Halmstad OK
71:246:310:00Guld
2
Kalle Johansson
Halmstad OK
77:537:066:29Guld
3
Mattias Carlsson
IK Trenne Ullared
87:157:5815:51Silver
4
Mikael Lundqvist
Falkenbergs OK
89:048:0817:40Silver
5
Dan Winnberg
IK Trenne Ullared
89:458:1118:21Silver
6
Tobias Thorsson
IK Trenne Ullared
91:508:2320:26Silver
7
Jacob Johansson
Falkenbergs OK
94:518:3923:27Silver
8
Stefan Ring
OK Löftan
96:118:4724:47Silver
9
Henrik Bengtsson
Falkenbergs OK
97:058:5125:41Silver
 
D20 4460 meter, 8 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Settergren
Oskarströms OK
42:459:350:00Guld
2
Johanna Börjesson
FK Friskus-Varberg
52:4411:499:59Silver
 
H20 8650 meter, 12 kontroller3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christian Nilsson
OK Löftan
70:558:120:00Guld
2
Lukas Brodin
Hylte OK
94:4410:5723:49Silver
Johan Antonsson
OK Löftan
Ej godkänd
 
D18 4440 meter, 8 kontroller4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristin Schyberg
Fjärås AIK
41:389:230:00Guld
2
Linn Söderström
Oskarströms OK
42:519:391:13Guld
3
Sofie Söderblom
Falkenbergs OK
44:4410:053:06Guld
4
Malin Kihlberg
Halmstad OK
53:2012:0111:42Silver
 
H18 6800 meter, 11 kontroller7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Andersson
IF Rigor
54:117:580:00Guld
2
Johan Hagström
Falkenbergs OK
58:298:364:18Guld
3
Mats Halvarsson
Fjärås AIK
59:408:465:29Guld
4
Axel Karlsson
Simlångsdalens IF
60:008:495:49Guld
5
Joakim Johansson
FK Friskus-Varberg
67:139:5313:02Silver
6
Simon Bengtsson
FK Friskus-Varberg
82:3712:0928:26
7
Olof Nord
Oskarströms OK
113:1016:3958:59
 
D16 4030 meter, 6 kontroller10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Elofsson
Fjärås AIK
35:218:460:00Mästare
2
Johanna Holmén
Hylte OK
35:428:520:21Mästare
3
Johanna Henriksson
Falkenbergs OK
44:0110:558:40Guld
4
Lisa Eriksson
Hylte OK
44:4511:069:24Guld
5
Amanda Johansson
Halmstad OK
46:4111:3511:20Guld
6
Elin Johansson
Fjärås AIK
47:3611:4912:15Silver
7
Linnea Svensson
Fjärås AIK
55:0813:4119:47Brons
8
Elin Andersson
IK Dran
55:2513:4520:04Brons
9
Fanny Majlöv
OK Nackhe
57:4914:2122:28Brons
10
Lisa Larsson
FK Friskus-Varberg
67:4616:4932:25Järn
 
H16 4890 meter, 8 kontroller7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Blockgren
Falkenbergs OK
37:447:430:00Mästare
2
Erik Larsson
OK Nackhe
39:007:591:16Mästare
3
Joel Johnsson
OK Nackhe
40:428:192:58Mästare
4
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
43:018:485:17Elit
5
Henning Gustavsson
Falkenbergs OK
44:259:056:41Elit
6
Henrik Möller
Fjärås AIK
73:0914:5835:25Järn
Johan Badenfelt
Falkenbergs OK
Ej godkänd
 
D14 3360 meter, 8 kontroller13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellen Johnsson
OK Nackhe
28:588:370:00Elit
2
Matilda Martinsson
Falkenbergs OK
31:499:282:51Elit
3
Ulrika Toftered
IF Rigor
31:549:302:56Elit
4
Anna Andersson
IK Dran
32:239:383:25Guld
5
Sara Grimbeck
FK Friskus-Varberg
33:3910:014:41Guld
6
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
33:5910:075:01Guld
7
Elin Kjellsson
Falkenbergs OK
34:4710:215:49Guld
8
Sofia Johansson
OK Nackhe
37:0511:028:07Silver
9
Amanda Johansson
OK Nackhe
39:5111:5210:53Silver
10
Julia Ladefoged
Falkenbergs OK
44:4513:1915:47Brons
11
Amanda Ekman
FK Friskus-Varberg
45:2613:3116:28Brons
12
Lisa Johansson
FK Friskus-Varberg
46:2413:4917:26Brons
13
Sara Bainbridge
Laholms IF OK
48:4414:3019:46Brons
 
H14 3810 meter, 10 kontroller11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Samuelsson
IK Trenne Ullared
30:358:020:00Elit
2
Pontus Blockgren
Falkenbergs OK
35:059:124:30Guld
3
Albin Schurmann
Hylte OK
36:069:295:31Guld
4
Johan Gustafsson
OK Nackhe
43:2811:2512:53Silver
5
Albert Gustavsson
Falkenbergs OK
44:0311:3413:28Silver
6
Zakarias Hanson
Falkenbergs OK
51:3013:3120:55Brons
7
Patrik Andrén
IF Rigor
54:1314:1423:38Brons
8
Jonas Eriksson
Hylte OK
56:0714:4425:32Järn
9
Anton Hagström
Falkenbergs OK
60:2515:5129:50Järn
10
Jonatan Riberth
IK Trenne Ullared
89:4423:3359:09Järn
Jakob Ekman
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
 
D12 3100 meter, 8 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Hagström
Falkenbergs OK
36:4611:520:00Guld
2
Klara Andersson
IK Dran
37:4512:110:59Guld
3
Emma Andersson
IK Dran
40:2813:033:42Guld
4
Lovisa Johansson
IK Dran
41:2913:234:43Silver
5
Linnea Kjellsson
Falkenbergs OK
42:5413:506:08Silver
6
Frida Lindblom
IK Dran
48:3715:4111:51Silver
7
Julia Majlöv
OK Nackhe
49:0115:4912:15Brons
8
Hanna Johansson
FK Friskus-Varberg
49:1615:5412:30Brons
9
Felicia Carlsson
IK Trenne Ullared
57:2318:3120:37Järn
 
H12 3130 meter, 8 kontroller12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Josarp
FK Friskus-Varberg
25:458:140:00Guld
2
Daniel Andersson
OK Löftan
25:548:160:09Guld
3
Jonas Toftered
IF Rigor
25:588:180:13Guld
4
Loke Agmarken
Halmstad OK
28:379:092:52Guld
5
Samuel Hanson
Falkenbergs OK
29:349:273:49Silver
6
August Bengtsson
OK Nackhe
34:5211:089:07Brons
7
Anton Boberg
IF Rigor
34:5311:099:08Brons
8
Adam Broberg
IF Rigor
34:5711:109:12Brons
9
Martin Skyggeson
OK Nackhe
37:1211:5311:27Brons
10
Björn Samuelsson
IK Trenne Ullared
41:1013:0915:25Järn
11
Jack Holm
OK Löftan
53:0416:5727:19Järn
Lukas Enarsson
OK Löftan
Ej godkänd
 
D10 2270 meter, 8 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felicia Johansson
OK Nackhe
18:118:010:00Brons
2
Johanna Rundqvist
OK Nackhe
18:318:090:20Brons
3
Elvira Johansson
FK Friskus-Varberg
22:029:423:51Brons
4
Agnes Boberg
IF Rigor
22:289:544:17Brons
5
Emelie Svensson
IF Rigor
23:0310:094:52Brons
6
Amanda Carlsson
IK Trenne Ullared
24:3210:486:21Brons
7
Malin Larsson
OK Nackhe
26:5611:528:45Brons
8
Alexandra Graffner
OK Löftan
39:3317:2521:22Järn
9
Christina Hentze
Fjärås AIK
69:5030:4651:39Järn
 
H10 2290 meter, 8 kontroller10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus D Johansson
OK Löftan
18:558:160:00Brons
2
Oskar Hultin
OK Löftan
25:1010:596:15Brons
3
Viktor Karlsson
IK Trenne Ullared
25:2411:066:29Brons
4
Alexander Wessman
Halmstad OK
26:0811:257:13Brons
5
Tim Johansson
FK Friskus-Varberg
26:1611:287:21Brons
6
Johan Johansson
Halmstad OK
29:2912:5210:34Järn
7
Filip Strandmark
Halmstad OK
31:5413:5612:59Järn
8
Filip Gustafsson
Halmstad OK
35:0215:1816:07Järn
9
Johan Ahlberg
Fjärås AIK
43:0818:5024:13Järn
10
Noel Agmarken
Halmstad OK
49:1621:3130:21Järn
 
D35 4440 meter, 8 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marie-Louise Nilsson
Hylte OK
49:5311:140:00Guld
2
Annika Bechtel
Falkenbergs OK
53:4012:053:47Guld
3
Åsa Larsson
Hylte OK
57:2712:567:34Silver
 
H35 6840 meter, 13 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan Lager
Halmstad OK
46:596:520:00Guld
2
Martin Boberg
IF Rigor
50:277:233:28Guld
3
Thomas Josarp
FK Friskus-Varberg
52:257:405:26Silver
4
SvenÅke Bengtsson
Falkenbergs OK
60:418:5213:42Silver
5
Otto Graffner
OK Löftan
62:219:0715:22Silver
6
Ola Lönngren
OK Löftan
67:279:5220:28
 
D40 4040 meter, 9 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Susanne Håkansson
Halmstad OK
32:528:080:00Guld
2
Berit Bengtsson
OK Lindena
35:278:462:35Guld
3
Jeanette Larsson
FK Friskus-Varberg
35:348:482:42Guld
4
Åsa Josarp
FK Friskus-Varberg
37:409:194:48Silver
5
Carina Andersson
FK Friskus-Varberg
38:499:365:57Silver
6
Annica Jönsson
FK Friskus-Varberg
41:3110:178:39Silver
 
H40 6260 meter, 13 kontroller14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Johansson
OK Löftan
41:486:410:00Guld
2
Lennart Bengtsson
Falkenbergs OK
46:257:254:37Guld
3
Stefan Agmarken
Halmstad OK
47:177:335:29Silver
4
Jonas Hansson
FK Friskus-Varberg
48:397:466:51Silver
5
Bengt Johansson
FK Friskus-Varberg
49:027:507:14Silver
6
Owe Andersson
OK Löftan
50:378:058:49Silver
7
Lars Davidsson
Halmstad OK
51:578:1810:09Silver
8
Gert Johansson
FK Friskus-Varberg
52:198:2110:31Silver
9
Mikael Martinsson
Falkenbergs OK
63:2810:0821:40
10
Peter Badenfelt
Falkenbergs OK
66:4010:3924:52
11
Roger Nilsson
Laholms IF OK
75:4112:0533:53
12
Peter Kjellsson
Falkenbergs OK
77:5512:2736:07
13
Christer Nord
Oskarströms OK
84:1813:2842:30
Ulf Johansson
Halmstad OK
Ej godkänd
 
D45 4010 meter, 9 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingrid Johansson
Laholms IF OK
35:018:440:00Guld
2
Susanne Johansson
Fjärås AIK
37:109:162:09Guld
3
Christina Söderblom
Ätrans IF
37:499:262:48Guld
4
Inga-marie Samuelsson
IK Trenne Ullared
43:2210:498:21Silver
5
Ulrika Johansson
OK Löftan
44:0511:009:04Silver
6
Ingvor Johansson
Falkenbergs OK
49:1512:1714:14Silver
7
Annika Marthinsson
Hylte OK
51:1912:4816:18
8
Kirsten Toftered
IF Rigor
52:2813:0517:27
9
Birgitte Aronsson
FK Friskus-Varberg
63:1515:4628:14
 
H45 6240 meter, 13 kontroller11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan-Olof Svensson
Halmstad OK
45:077:140:00Guld
2
Kjell-Ove Arvidsson
Falkenbergs OK
50:168:035:09Guld
3
Peter Danielsson
Fjärås AIK
52:268:247:19Silver
4
Stefan Pettersson
Fjärås AIK
52:318:257:24Silver
5
Roger Djupsjö
Oskarströms OK
60:119:3915:04Silver
6
Sven Erik Dahlberg
IK Trenne Ullared
61:139:4916:06Silver
7
Bengt Marthinsson
Hylte OK
64:0810:1719:01Silver
8
Lennart Nyberg
Fjärås AIK
67:4110:5122:34
9
Ingmar Johansson
FK Friskus-Varberg
70:3111:1825:24
10
Christer Johansson
Halmstad OK
79:0212:4033:55
11
Yngve Kihlberg
Halmstad OK
87:3814:0342:31
 
D50 3540 meter, 7 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Larsson
Hylte OK
37:4510:400:00Guld
2
Lena Karlsson
Halmstad OK
37:5110:420:06Guld
3
Karin Memmi
Halmstad OK
41:0111:353:16Guld
4
Marianne Thorsson
IK Trenne Ullared
42:1811:574:33Silver
5
Elisabet Månsson
OK Löftan
43:1612:135:31Silver
6
Lisbeth Riberth
IK Trenne Ullared
44:5612:427:11Silver
7
Anne-Marie Röllike
OK Lindena
45:5712:598:12Silver
8
Anita Karlsson
Oskarströms OK
54:3315:2516:48
9
Ewa Arnesson
IK Dran
57:1816:1119:33
 
H50 5230 meter, 10 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Torbjörn Halvarsson
Fjärås AIK
50:439:420:00Guld
2
Sven-Åke Andersson
IF Rigor
54:5510:304:12Guld
3
Dag Svensson
Hylte OK
55:2210:354:39Guld
4
Per-Martin Johansson
IF Rigor
58:5611:168:13Silver
5
Alf B Johansson
FK Friskus-Varberg
88:1716:5337:34
 
D55 3520 meter, 7 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Marie Magnusson
Laholms IF OK
37:3510:410:00Guld
2
Lisbeth Lindqvist
OK Löftan
38:0610:490:31Guld
3
Ann-Britt Winnberg
IK Trenne Ullared
40:5611:383:21Guld
4
Lena Fritzell
IF Rigor
47:0013:219:25Silver
5
Lena Jönsson
Laholms IF OK
50:5814:2913:23Silver
6
Katarina Bengtsson
Halmstad OK
54:1015:2316:35
 
H55 5220 meter, 10 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bengt Arnesson
IK Dran
46:338:550:00Guld
2
Christer Håkansson
Falkenbergs OK
51:369:535:03Guld
3
Agne Karlsson
Simlångsdalens IF
54:2310:257:50Silver
4
Anders Settergren
Oskarströms OK
54:3810:288:05Silver
5
Bo Edespong
FK Friskus-Varberg
61:0211:4214:29Silver
6
Bo Månsson
OK Löftan
67:3012:5620:57
 
H60 4430 meter, 8 kontroller11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Winnberg
IK Trenne Ullared
34:337:480:00Guld
2
Ove Thorsson
IK Trenne Ullared
37:118:242:38Guld
3
Ingvar Svanberg
OK Löftan
41:199:206:46Silver
4
Kjell Erlandsson
OK Lindena
41:399:247:06Silver
5
Benny Ivarsson
Fjärås AIK
44:119:589:38Silver
6
Kjell Jeppson
IF Rigor
50:2811:2415:55
7
Ulf Jönsson
Laholms IF OK
51:1111:3316:38
8
Christer Samuelsson
OK Löftan
51:1711:3516:44
9
Bo Senje
Halmstad OK
61:3213:5326:59
10
Bertil Fritzell
IF Rigor
62:0014:0027:27
11
Lennart Nylander
Falkenbergs OK
63:3214:2028:59
 
D65 2720 meter, 8 kontroller8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gun Larsson
OK Lindena
32:5712:070:00Guld
2
Marie-Louise Lundström
OK Löftan
38:3314:105:36Silver
3
Margareta Bengtsson
OK Gläntan
39:2614:306:29Silver
4
Carola Andersson
OK Löftan
41:5415:248:57Silver
5
Rose-Marie Johansson
FK Friskus-Varberg
44:1116:1511:14Silver
6
Berit Boberg
IF Rigor
46:2217:0313:25Silver
7
Ann-Catrine Ahlström
Fjärås AIK
56:0420:3723:07
8
Ing-Mari Larsson
OK Löftan
72:1226:3339:15
 
H65 4050 meter, 9 kontroller10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sören Andersson
IK Dran
32:057:550:00Guld
2
Gösta Lindqvist
OK Löftan
34:388:332:33Guld
3
Bengt Gard
Oskarströms OK
39:519:507:46Silver
4
Karl-Gustaf Däldehög
Fjärås AIK
41:0310:088:58Silver
4
Ingvar Bengtsson
Oskarströms OK
41:0310:088:58Silver
6
Carl-Eric Andersson
Fjärås AIK
46:0711:2314:02Silver
7
Lars Moberg
OK Lindena
47:2811:4315:23
8
Gunnar Karlsson
Ätrans IF
50:4612:3218:41
9
Erling Svensson
IK Trenne Ullared
53:0813:0721:03
10
Bengt Hansson
OK Löftan
55:4513:4623:40
 
D70 2460 meter, 6 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vera Toftered
IF Rigor
38:5215:480:00Guld
2
Gunni Ekberg
Ätrans IF
41:4616:592:54Guld
3
Inger Karlsson
IK Dran
43:3617:434:44Silver
4
Eina-Britt Kappfjell
IK Dran
47:3619:218:44Silver
5
Anita Andersson
Fjärås AIK
51:4221:0112:50Silver
 
H70 4000 meter, 9 kontroller8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Göran Olofsson
Fjärås AIK
39:079:470:00Guld
2
Ernie Broström
Halmstad OK
40:1010:031:03Guld
3
Tore Andersson
IK Trenne Ullared
46:4711:427:40Silver
4
Bernt Larsson
OK Lindena
48:4112:109:34Silver
5
Ragnar Gudmundsson
IF Rigor
49:1912:2010:12Silver
6
Arnfinn Kappfjell
IK Dran
59:4414:5620:37
7
JB Larsson
OK Löftan
65:4816:2726:41
8
Stig Karlsson
IK Dran
74:1018:3335:03
 
D75 2460 meter, 6 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunvor Göransson
Laholms IF OK
33:2313:340:00Guld
2
Anna-Lisa Andersson
IK Trenne Ullared
46:1218:4712:49Silver
3
Inga-Lisa Johansson
Fjärås AIK
46:1518:4812:52Silver
4
Bernice Antonsson
FK Friskus-Varberg
47:3219:1914:09Silver
5
Ingrid Ingemansson
Falkenbergs OK
54:4722:1621:24
 
H75 2740 meter, 8 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnar Andersson
IK Trenne Ullared
38:3914:060:00Guld
2
Tage Ingemanson
Falkenbergs OK
41:4115:133:02Guld
3
Lasse Olsson
IK Trenne Ullared
51:0618:3912:27Silver
 
H80 2700 meter, 8 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helmer Ekberg
Ätrans IF
37:2213:500:00Guld
2
Carl-Åke Hansson
Laholms IF OK
38:1514:100:53Guld
3
Evald Gustafsson
IK Trenne Ullared
39:3214:392:10Guld
4
Stig-Allan Jönsson
Halmstad Garnisons IF
47:1217:299:50Silver
5
Lars-Erik Aronson
IF Rigor
47:2717:3410:05Silver
 
H21 Motion 7620 meter, 13 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Böregård
OK Gläntan
78:0410:150:00
 
H45 Motion 5150 meter, 7 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kjell Svensson
Fjärås AIK
65:1612:400:00
 
D55 Motion 3040 meter, 8 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agneta Böregård
OK Gläntan
50:0616:290:00Silver
2
Eva-Maj Johansson
Markbygdens OK
55:0618:075:00Silver
 
U1 2210 meter, 9 kontroller10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oscar Carlsson
IK Trenne Ullared
19:138:420:00Järn
2
Karl Wennerholm
OK Lindena
22:4410:173:31Järn
3
Filip Bengtsson
OK Lindena
23:4310:444:30Järn
4
Ida Gustafsson
IF Rigor
24:2211:025:09Järn
5
Embla Jansson
IF Rigor
25:5211:426:39Järn
6
Tilda Henningsson
IK Trenne Ullared
27:0612:167:53Järn
7
Måns Henningsson
IK Trenne Ullared
27:5612:388:43Järn
8
Jonatan Johansson
OK Nackhe
28:5813:069:45Järn
9
Axel Bechtel
FK Friskus-Varberg
33:1115:0113:58Järn
10
Alice Strömbäck
Fjärås AIK
36:2416:2817:11Järn
 
U2 2280 meter, 8 kontroller12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ludvig Håkansson
Halmstad OK
17:277:390:00Järn
2
Hanna Jansson
IF Rigor
22:5710:045:30Järn
3
Mathias Wennerholm
OK Lindena
24:1910:406:52Järn
4
Elin Carlsson
IK Trenne Ullared
25:1411:047:47Järn
5
Noah Bechtel
FK Friskus-Varberg
26:4311:439:16Järn
6
Samuel Graden
Fjärås AIK
27:1211:569:45Järn
7
Moa Henningsson
IK Trenne Ullared
29:0712:4611:40Järn
8
Martina Wessman
Halmstad OK
30:5413:3313:27Järn
9
Jonatan Jansson
IF Rigor
36:2615:5918:59Järn
10
Clara Henningsson
IK Trenne Ullared
48:4321:2231:16Järn
11
Simon Samuelsson
Fjärås AIK
50:3322:1033:06Järn
12
Fanny Jansson
IF Rigor
55:3624:2338:09Järn
 
U3 3100 meter, 8 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ebba Bengtsson
OK Lindena
63:0920:220:00Järn
 
Inskolning 2350 meter, 9 kontroller10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Åke Sörman
Klubblös
GodkändJärn
Max Gustavsson
IF Rigor
GodkändJärn
David Bengtsson
FK Åsen
GodkändJärn
Maja Inglund
OK Nackhe
GodkändJärn
Lovisa Lager
Halmstad OK
GodkändJärn
Linus Gustavsson
IF Rigor
GodkändJärn
Fanny Hanson
Falkenbergs OK
GodkändJärn
Axel Sundström
FK Friskus-Varberg
GodkändJärn
Alex Johansson
FK Friskus-Varberg
GodkändJärn
Smilla Strömbäck
Fjärås AIK
GodkändJärn
 
Öppen 1 2280 meter, 8 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Strandmark
Halmstad OK
23:5010:270:00Brons
2
Ingela Blockgren
Falkenbergs OK
35:1815:2911:28
3
Nils Andersson
Markbygdens OK
38:3916:5714:49
4
Ylva Nilsson
Ätrans IF
39:5917:3216:09
5
Ditte Moberg
Oskarströms OK
42:2118:3418:31
6
Karin Settergren
Oskarströms OK
42:3018:3818:40
6
Marie Söderström
Oskarströms OK
42:3018:3818:40
8
Uno Åshage
Halmstad OK
51:3322:3727:43
9
Hugo Ahldén
FK Friskus-Varberg
78:1334:1854:23
 
Öppen 4 3040 meter, 8 kontroller22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jesper Georgsson
FK Friskus-Varberg
30:3510:040:00Brons
2
Niklas Gustavsson
IF Rigor
34:2111:183:46Brons
3
Markus Danielsson
Fjärås AIK
35:5911:505:24Brons
4
Karl-Erik Andersson
Oskarströms OK
36:0511:525:30Brons
5
Gert-Erik Carlsson
Falkenbergs OK
36:1211:545:37Brons
6
Jenny Holmén
Hylte OK
36:4812:066:13Brons
7
Per Möller
Fjärås AIK
36:5212:086:17Brons
8
Barbro Bengtsson
Oskarströms OK
37:5612:297:21Brons
9
Ingrid Andersson
IF Rigor
41:4013:4211:05
10
Margareta Johansson
Falkenbergs OK
42:0613:5111:31
11
Anders Gustafsson
FK Friskus-Varberg
42:3814:0112:03
12
Andreas Nelje
FK Friskus-Varberg
42:5614:0712:21
13
Gunnar Bengtsson
OK Gläntan
43:2114:1612:46
14
Kim Dykes
Fjärås AIK
44:3314:3913:58
15
Rasmus Persson
Oskarströms OK
45:1114:5214:36
16
Åke Ekberg
Markbygdens OK
45:2114:5514:46
17
Tobias Lilja
Oskarströms OK
45:5915:0815:24
18
Emmy Norrman
Oskarströms OK
46:0315:0915:28
19
Elin Nyberg
Fjärås AIK
46:5615:2616:21
20
Monica Lindblom
Laholms IF OK
47:5615:4617:21
21
Anita Carlsson
Falkenbergs OK
57:1918:5126:44
22
Elisabet Dahlberg
IK Trenne Ullared
73:2224:0842:47
 
Öppen 6 4720 meter, 8 kontroller11 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Olofsson
FK Friskus-Varberg
34:247:170:00Brons
2
Caroline Jönsson
FK Friskus-Varberg
37:307:573:06Brons
3
Mikael Blockgren
Falkenbergs OK
49:5210:3415:28
4
Lars-Erik Johansson
FK Friskus-Varberg
51:1510:5116:51
5
Per Johansson
OK Löftan
51:5811:0117:34
6
Anton Henriksson
Halmstad Garnisons IF
52:3011:0718:06
7
Katrin Alkenvid
FK Friskus-Varberg
54:2211:3119:58
8
Rolf Olofsson
FK Friskus-Varberg
55:4811:4921:24
9
Göran Andersson
FK Friskus-Varberg
56:3511:5922:11
Kjetil Söhrman
Klubblös
Ej godkänd
Peter Boberg
IF Rigor
Ej godkänd
 
Öppen 7 2720 meter, 8 kontroller18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Patrik Andersson
Hylte OK
26:459:500:00Brons
2
Peter Andersson
Hylte OK
27:2010:030:35Brons
3
Anders Andersson
Hylte OK
30:1111:063:26Brons
4
Amanda Martinsson
Falkenbergs OK
31:2611:334:41Brons
5
Ulrika Andersson
Hylte OK
36:1713:209:32
6
Carl O Johansson
Halmstad OK
36:4413:309:59
7
Henrik Bechtel
Falkenbergs OK
36:5313:3410:08
7
Bo Johansson
FK Friskus-Varberg
36:5313:3410:08
9
Ylva Karlsson
Oskarströms OK
41:1315:0914:28
10
Malin Marthinsson
Hylte OK
41:5115:2315:06
11
Gust Lennart Magnusson
Laholms IF OK
42:0915:3015:24
12
Melvin Kristiansen
IF Rigor
42:1715:3315:32
13
Lena Melvinsdotter
IF Rigor
42:3115:3815:46
14
Lars Göran Nyberg
FK Åsen
46:4817:1220:03
15
Bertil Bengtsson
Falkenbergs OK
50:1718:2923:32
16
Ingrid Holmén
Hylte OK
53:3219:4126:47
17
Håkan Kristensson
IK Dran
58:2921:3031:44
18
Märta Vanja Elisabeth Kristensson
IK Dran
62:5123:0636:06
 
Öppen 9 6840 meter, 13 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Wallin
IK Trenne Ullared
61:379:000:00Brons
2
Björn Karlsson
Oskarströms OK
64:259:252:48Brons
3
Jimmy Hägg
FK Friskus-Varberg
70:4510:219:08Brons