DM Medel

2009-08-30

Arrangörer: Järfälla OK | Sundbybergs IK

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
1136
Form:
Individuell
Startande:
1027
Distans:
Medel
Fullföljande:
958
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 4375 meter48 startande, 43 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Eskilsson
Haninge SOK
31:287:120:00Guld
2
Signe Søes
IFK Lidingös Skid o OK
32:037:200:35Guld
3
Kicki Skog
Tullinge SK
32:557:311:27Guld
4
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
33:347:402:06Guld
5
Annika Billstam
IFK Lidingös Skid o OK
34:367:553:08Guld
6
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
35:028:003:34Guld
7
Anna Ställberg
Tullinge SK
35:178:043:49Guld
8
Elisabeth Hansson
IFK Lidingös Skid o OK
36:208:184:52Silver
9
Elsa Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
36:318:215:03Silver
10
Stina Jansson
Järla IF OK
36:358:225:07Silver
11
Tina Junegard
Tullinge SK
36:458:245:17Silver
12
Andrea Westerdahl
Tullinge SK
38:068:436:38Silver
13
Jenny Bagge Johansson
Täby OK
38:138:446:45Silver
14
Elin Björkman
Täby OK
38:188:456:50Silver
15
Yvonne Andersson
Tullinge SK
38:448:517:16Silver
16
Barbora Malisova
Tumba-Mälarhöjden OK
38:518:537:23Silver
17
Emma Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
39:309:028:02Silver
18
Anke Xylander
Söders-Tyresö
39:379:038:09Silver
19
Sara Lundblad
Tullinge SK
40:009:098:32Silver
20
Linda Sjögren
IFK Lidingös Skid o OK
40:059:108:37Silver
21
Linn Pettersson
Tullinge SK
42:089:3810:40Silver
22
Irina Nyberg
SOIK Hellas
42:239:4110:55Silver
23
Sofia Persson
Snättringe SK
44:0610:0512:38Silver
24
Lena Öhman
Centrum OK
44:1510:0712:47Silver
25
Nina de Boussard
IFK Enskede
44:4710:1413:19Silver
26
Mette Petersson
Centrum OK
48:3611:0717:08
27
Elin Ahlström
IFK Enskede
49:4311:2218:15
28
Anna Tiderman
Snättringe SK
50:3311:3319:05
29
Lena Spalinger
IFK Lidingös Skid o OK
51:0811:4119:40
30
Jennifer Warg
Tumba-Mälarhöjden OK
52:3112:0021:03
31
Malin Lindskog
OK Ravinen
52:3312:0121:05
32
Karin Fägerlind
Centrum OK
53:2912:1322:01
33
Sofia Andersson
Centrum OK
54:4012:3023:12
34
Ellen Larsson
Järla IF OK
55:4712:4524:19
35
Therese Persson
Snättringe SK
56:0212:4824:34
36
Sandra Karnebrink
OK Älvsjö-Örby
57:1713:0625:49
37
My Heinrup
Järla IF OK
58:0313:1626:35
38
Carina Hallendal
IFK Enskede
63:0014:2431:32
39
Karin Almgren
Söders-Tyresö
63:1814:2831:50
40
Malin Sundqvist
Tullinge SK
64:5814:5133:30
41
Erica Karlsson Blyth
Attunda OK
73:3016:4842:02
42
Linn Rönnols
Täby OK
74:4617:0543:18
43
Annica Sundeby
Tumba-Mälarhöjden OK
81:5518:4350:27
Sofia Thorsson
IFK Lidingös Skid o OK
Diskvalificerad
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
Diskvalificerad
Elin Karlsson
Attunda OK
Diskvalificerad9:33
Emelie Holmström
Järla IF OK
Diskvalificerad10:34
Sofia Persson
Tullinge SK
Diskvalificerad16:01
 
D21 Öppen 3750 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrika Vångell
Linköpings OK
31:328:250:00Guld
2
Eva Tiselius
OK Kåre
41:1911:019:47Silver
3
Matilda Olsson
Skåneslättens OL
46:4712:2915:15
 
H21 5550 meter66 startande, 58 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonn Are Myhren
IFK Lidingös Skid o OK
32:275:510:00Guld
2
Johan Lindahl
Täby OK
32:345:520:07Guld
3
Fredrik Löwegren
IFK Lidingös Skid o OK
33:236:010:56Guld
4
Linus Kaisajuntti
IFK Lidingös Skid o OK
33:476:051:20Guld
5
Mattias Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
34:296:132:02Guld
6
Jakob Jansson
Järla IF OK
34:346:142:07Guld
7
Allan Mogensen
OK Ravinen
35:046:192:37Guld
8
Fredrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
35:106:202:43Guld
9
Göran Thimberg
Söders-Tyresö
35:116:202:44Guld
10
Emil Lauri
IFK Lidingös Skid o OK
35:356:253:08Guld
11
Stefan P Svanström
OK Österåker
35:436:263:16Guld
12
Johan Strandberg
Gustavsbergs OK
36:086:313:41Guld
13
Anders Johansson
Tullinge SK
36:266:343:59Guld
14
Martin Härberg
Järla IF OK
36:276:344:00Guld
15
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
36:526:394:25Guld
16
Jonas Haraldsson
Gustavsbergs OK
36:536:394:26Guld
17
Linus Lauri
IFK Lidingös Skid o OK
37:156:434:48Silver
18
Olle Karlsson
Tullinge SK
37:426:485:15Silver
19
Henrik Persson
Tullinge SK
37:466:485:19Silver
19
Henrik Olsson
Täby OK
37:466:485:19Silver
21
Martin Larbo
IFK Lidingös Skid o OK
38:106:535:43Silver
22
Andrew Quin
IFK Lidingös Skid o OK
38:276:566:00Silver
23
Nick Barrable
OK Ravinen
38:316:566:04Silver
24
Mikael Jansson
IFK Lidingös Skid o OK
38:366:576:09Silver
25
Martin Asp
Täby OK
38:527:006:25Silver
26
Giacomo Seidenari
IFK Lidingös Skid o OK
38:567:016:29Silver
26
Jesper Svedberg
IFK Lidingös Skid o OK
38:567:016:29Silver
28
Martin Bellander
Gustavsbergs OK
39:117:046:44Silver
29
Göran Anlind
Täby OK
39:497:107:22Silver
30
Erik Mattsson
Järla IF OK
39:557:127:28Silver
31
Rasmus Oscar
IFK Lidingös Skid o OK
40:117:147:44Silver
32
Joakim Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
40:367:198:09Silver
33
Anders Frisk
Attunda OK
40:477:218:20Silver
34
Lars Soldagg
Tumba-Mälarhöjden OK
40:487:218:21Silver
35
Peter Andersson
Söders-Tyresö
40:497:218:22Silver
36
Magnus Nordström
OK Älvsjö-Örby
41:417:319:14Silver
37
Anders Storbråten
IFK Lidingös Skid o OK
42:217:389:54Silver
38
Giancarlo Simion
IFK Lidingös Skid o OK
42:357:4010:08Silver
39
Martin Holth Johannessen
IFK Lidingös Skid o OK
42:527:4310:25Silver
40
Nils Björke
Järla IF OK
42:537:4410:26Silver
41
Staffan Persson
Tullinge SK
43:197:4810:52Silver
42
Patrik Gunnarsson
Tumba-Mälarhöjden OK
43:307:5011:03Silver
43
Ingemar Åkerman
Tullinge SK
44:207:5911:53Silver
44
Per-Ove Kivisäkk
Tullinge SK
44:238:0011:56Silver
45
John Hartley
OK Ravinen
45:048:0712:37Silver
46
Pontus Bergström
OK Österåker
45:148:0912:47Silver
47
Anders Jansson
Täby OK
45:388:1313:11Silver
48
Christer Backman
Tullinge SK
46:588:2814:31Silver
49
Kristoffer Edshage
Centrum OK
48:178:4215:50
50
Johan Sisell
OK Södertörn
49:318:5517:04
51
Jakob Larsen
Centrum OK
50:499:0918:22
52
Fredrik Setterqvist
OK Södertörn
51:589:2219:31
53
Niklas Olsson
Täby OK
52:369:2920:09
54
Dane Cavanagh
Tullinge SK
57:4010:2325:13
55
Martin Margold
Tumba-Mälarhöjden OK
61:0511:0028:38
56
Henric Karlsson
Solna OK
63:5711:3131:30
57
Hans Rullgård
Solna OK
70:2912:4238:02
58
Martin Ahlström
IFK Enskede
83:2515:0250:58
Robert Johansson
Täby OK
Ej godkänd
Petter Haraldsson
Gustavsbergs OK
Diskvalificerad
Antonio Serini
IFK Lidingös Skid o OK
Diskvalificerad
Jakob Carlsson
Centrum OK
Diskvalificerad
Dan Wester
Järla IF OK
Diskvalificerad
Per-Åke Olsson
OK Ravinen
Diskvalificerad7:00
Gunnar Lindberg
Bromma-Vällingby SOK
Diskvalificerad7:46
Stefan Nordström
OK Älvsjö-Örby
Diskvalificerad9:17
 
H21 Öppen 4950 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christian Hjalmarsson
OK Njudung
29:115:540:00Guld
2
Emil Hjalmarsson
OK Njudung
30:356:111:24Guld
3
Gustaf Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
34:326:595:21Silver
4
Tomas Albinsson
OK Hammaren
36:277:227:16Silver
5
Guy Sabo-bar
Israeli orienteering
38:507:519:39Silver
6
Erik Palmfjord
Katrineholms OK
42:008:2912:49Silver
7
Daniel Tjernberg
Södertälje-Nykvarn Orientering
43:358:4814:24
8
Asgeir Riseth
Tullinge SK
58:5011:5329:39
 
D20 3675 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Forsberg
OK Ravinen
27:277:280:00Guld
2
Anna Bachman
Täby OK
28:417:481:14Guld
3
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
28:457:491:18Guld
4
Emeli Pettersson
Tullinge SK
29:047:551:37Guld
5
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
29:268:011:59Guld
6
Eva Englid
Tumba-Mälarhöjden OK
40:3311:0213:06
7
Matilda Lagerholm
Tumba-Mälarhöjden OK
41:1311:1313:46
8
Lisa Rönnols
Täby OK
41:3511:1914:08
9
Jenny Asztalos
Tumba-Mälarhöjden OK
44:3512:0817:08
Frida Ottosson
Haninge SOK
Diskvalificerad16:08
 
H20 4725 meter19 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Boström
Järla IF OK
26:515:410:00Guld
2
Erik Pettersson
Attunda OK
29:186:122:27Guld
3
Oskar Sjöberg
Täby OK
29:456:182:54Guld
4
Simon Hollbeck
Bromma-Vällingby SOK
30:126:233:21Silver
5
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
30:216:253:30Silver
6
Gustav Bergman
OK Ravinen
31:296:404:38Silver
7
Kent Ohlsson
Haninge SOK
32:486:575:57Silver
8
Jonas Kärrström
Tullinge SK
33:237:046:32Silver
9
Johan Kärrström
Tullinge SK
34:307:187:39Silver
10
Axel Mattsson
Järla IF OK
35:577:379:06Silver
11
Adam Ivarsson
Haninge SOK
37:317:5610:40Silver
12
Axel Wikström
Söders-Tyresö
38:388:1111:47
13
Mårten Sundh
Sundbybergs IK
45:229:3618:31
14
Johan Clemedsson
Täby OK
54:1611:2927:25
15
Oskar Daniels
Attunda OK
60:3712:5033:46
Anders Carlsson
Halmstad OK
Diskvalificerad6:10
Erik Brandhorst
Järla IF OK
Diskvalificerad9:02
Jesper Eriksson
OK Ravinen
Diskvalificerad10:04
Mathias Hallmén
Attunda OK
Diskvalificerad11:09
 
D18 3525 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rebecka Heinrup
Tullinge SK
27:357:500:00Guld
2
Louise Markstedt
OK Södertörn
30:168:352:41Guld
3
Lovisa Adolfsson
Tullinge SK
30:188:362:43Guld
4
Elisabeth Ahlgren
Täby OK
31:298:563:54Silver
5
Elin Sundqvist
Tullinge SK
33:349:315:59Silver
6
Hanna Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
34:009:396:25Silver
7
Eriksson Kajsa
Haninge SOK
34:489:527:13Silver
8
Annie Forsberg
OK Ravinen
35:1410:007:39Silver
9
Anette Önerud
OK Ravinen
37:0510:319:30Silver
10
Ida Forsén
Tullinge SK
39:3711:1412:02Silver
11
Elin Nygren-Wåhlin
OK Södertörn
41:3911:4914:04
12
Cecilia Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
50:4514:2423:10
 
H18 3950 meter23 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rickard Ohlsson
Haninge SOK
23:596:040:00Guld
2
Magnus Glännefors
Söders-Tyresö
25:526:331:53Guld
3
Fredrik Carlsson
Täby OK
26:186:392:19Guld
4
Jonas Nordström
Tullinge SK
26:226:412:23Guld
5
Christian Kollberg
Järla IF OK
26:326:432:33Guld
6
Michael Refors
Järla IF OK
27:236:563:24Silver
7
Joakim Berg
Bromma-Vällingby SOK
28:197:104:20Silver
8
Axel Roos Hansson
Täby OK
28:377:154:38Silver
9
Joel Lenell
OK Ravinen
28:477:174:48Silver
10
Fredrik Forsberg
Tullinge SK
29:077:225:08Silver
11
Kalle Bergman
OK Ravinen
29:207:265:21Silver
12
Adam Bäckström
SOIK Hellas
30:567:506:57Silver
13
Torbjörn Kölzow
OK Ravinen
31:508:047:51Silver
14
Oskar Hektor
Järla IF OK
32:528:198:53Silver
15
Love Lindström
Attunda OK
33:038:229:04Silver
16
Markus Hjort
OK Ravinen
33:588:369:59Silver
17
Henrik Hammas
Attunda OK
34:358:4510:36
18
André Sahlsten
OK Ravinen
35:018:5211:02
19
Simon Mellin
Sundbybergs IK
35:098:5411:10
20
Anton Dahlberg
Haninge SOK
39:259:5915:26
Max Peter Bejmer
Bromma-Vällingby SOK
Diskvalificerad6:58
Patrik Nilsson
Snättringe SK
Diskvalificerad9:05
Victor Davidsson
Solna OK
Diskvalificerad13:50
 
D16 3550 meter27 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hilda Forsgren
Täby OK
28:408:050:00Mästare
2
Hedvig Markgren
Täby OK
29:588:261:18Mästare
3
Linnea Adolfsson
Tullinge SK
31:148:482:34Mästare
4
Laura DAngelo
Attunda OK
31:248:512:44Mästare
5
Katarina Hammas
Attunda OK
34:399:465:59Elit
6
Ellinor Fryxell
Tullinge SK
34:549:506:14Elit
7
Moa Leijon-Lind
Haninge SOK
35:5610:077:16Guld
8
Tove Lagerberg
OK Södertörn
36:0710:107:27Guld
9
Tove Forshällen
Attunda OK
38:0510:449:25Silver
10
Helena Markstedt
OK Södertörn
39:0711:0110:27Silver
11
Malin Carlsson
Järla IF OK
39:3711:1010:57Silver
12
Cecilia Imark
Tullinge SK
39:4911:1311:09Silver
13
Lovisa Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
41:1811:3812:38Silver
14
Moa Nissar
Järla IF OK
41:3011:4112:50Silver
15
Embla Morast
Haninge SOK
41:3611:4312:56Silver
16
Annika Nilsson
Täby OK
41:5311:4813:13Silver
17
Karin Friström
Skarpnäcks OL
42:1411:5413:34Silver
18
Minna Sahlsten
Skarpnäcks OL
43:1712:1214:37Silver
19
Emma Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
43:2912:1514:49Silver
20
Linnea Daniels
Attunda OK
45:4012:5217:00Brons
21
Tove Sundh
Sundbybergs IK
47:4913:2819:09Brons
22
Agnes Lindström
Attunda OK
49:1613:5320:36Brons
23
Matilda Hektor
Järla IF OK
49:2313:5520:43Brons
24
Elina Sundqvist
Tullinge SK
50:0114:0521:21Brons
25
Channa Lönne
Skarpnäcks OL
56:4115:5828:01Järn
26
Lovisa Thunstedt
Järfälla OK
76:2921:3347:49Järn
Julia Lindvall
Bromma-Vällingby SOK
Diskvalificerad17:40
 
H16 3700 meter33 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Axel Wrådhe
Attunda OK
24:536:440:00Mästare
2
Assar Hellström
OK Ravinen
25:216:510:28Mästare
3
Jakob Ivarsson
Haninge SOK
26:027:021:09Mästare
4
Tobias Forsén
Tullinge SK
27:137:212:20Mästare
5
Fredrik Bjernulf
Sundbybergs IK
27:347:272:41Mästare
6
Rasmus Palmqvist
Järfälla OK
27:457:302:52Mästare
7
Tiemo Schramm
Snättringe SK
28:287:423:35Elit
7
Martin Gelinder
Attunda OK
28:287:423:35Elit
9
David Hunhammar
Bromma-Vällingby SOK
28:357:443:42Elit
10
Jakob Redtzer
Attunda OK
29:217:564:28Elit
11
Henrik Olsson
Täby OK
29:428:024:49Elit
12
Jonas Rinnbäck
OK Ravinen
29:458:024:52Elit
13
Harald Henriksson
Järla IF OK
29:598:065:06Elit
14
Tobias Andersson
OK Österåker
30:328:155:39Elit
15
Joakim Byström
Järfälla OK
30:468:195:53Elit
16
Simon Fröjd
Snättringe SK
32:488:527:55Guld
17
Krister Kölzow
OK Ravinen
33:138:598:20Silver
18
Martin Dahlgren-Rosén
Järla IF OK
33:179:008:24Silver
19
Niklas Karlsson
Bromma-Vällingby SOK
33:479:088:54Silver
20
Olle Forsberg
OK Ravinen
35:049:2910:11Silver
21
Markus Westblad
OK Ravinen
37:5510:1513:02Silver
22
Max Brandhorst
Järla IF OK
42:3411:3017:41Brons
23
Josef Sandin
Sundbybergs IK
42:5911:3718:06Brons
24
Mikael Mellberg
Tumba-Mälarhöjden OK
43:4611:5018:53Brons
25
Per Nyberg
OK Ravinen
43:5611:5219:03Brons
26
Albin Björk
Järla IF OK
44:5712:0920:04Järn
27
Hugo Nord
Tumba-Mälarhöjden OK
49:0513:1624:12Järn
28
Jesper Lund
Haninge SOK
51:3613:5726:43Järn
29
Mårten Holmström
OK Österåker
53:2314:2628:30Järn
30
Amberg Nils
Järla IF OK
54:3114:4429:38Järn
31
Niklas Wickander
IFK Enskede
59:0715:5934:14Järn
32
Jonas Norell
Attunda OK
63:1717:0638:24Järn
33
Johnny Rahlén
OK Ravinen
70:2119:0145:28Järn
 
D14 3150 meter17 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Korhonen
Haninge SOK
29:489:280:00Elit
2
Linnéa Engstedt
Tullinge SK
29:549:300:06Elit
3
Emma Bjessmo
Bromma-Vällingby SOK
32:1010:132:22Elit
4
Ebba Pegestam
OK Ravinen
32:3610:212:48Elit
5
Ida Kallur
OK Ravinen
34:0010:484:12Guld
6
Magdalena van de Voorde
Tullinge SK
35:5811:256:10Guld
7
Matilda Jonasson
Tumba-Mälarhöjden OK
36:0711:286:19Guld
8
Milla Hjort
OK Ravinen
38:2112:108:33Silver
9
Jennifer Andersson
Haninge SOK
39:3512:349:47Silver
10
Kristina Nilsson
Täby OK
40:3812:5410:50Silver
11
Sofia Pettersson
Attunda OK
40:5212:5811:04Silver
12
Sara Tynong
Tullinge SK
41:0113:0111:13Silver
13
Nathalie Lybert
OK Ravinen
44:1014:0114:22Silver
14
Olivia Häggqvist
Attunda OK
51:0316:1221:15Brons
15
Ella Svahn
OK Ravinen
52:5216:4723:04Brons
Alva Karlsson
Snättringe SK
Diskvalificerad15:05
Veronica Köhler
Tullinge SK
Diskvalificerad38:23
 
H14 3475 meter39 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils Gumaelius
Waxholms OK
26:197:340:00Elit
2
Jens Rönnols
Täby OK
26:347:390:15Elit
3
Emil Andersson
Tullinge SK
26:417:410:22Elit
4
Martin Hunhammar
Bromma-Vällingby SOK
27:147:500:55Elit
5
Andreas Hultqvist
Tullinge SK
27:317:551:12Elit
6
William Nilsson
OK Södertörn
28:318:122:12Elit
7
Niklas Sundqvist
Tullinge SK
29:098:232:50Elit
8
Alexander Fors
Attunda OK
29:118:242:52Elit
9
Johannes Knutas
Attunda OK
29:438:333:24Elit
10
Måns Hellgren
OK Södertörn
29:588:373:39Elit
11
Daniel Roos
Attunda OK
30:398:494:20Guld
12
Martin Herbert
Täby OK
31:249:025:05Guld
13
Oscar Uggla-Helgby
Bromma-Vällingby SOK
32:429:256:23Guld
14
Martin Nilsson
Snättringe SK
33:289:387:09Silver
15
Erik Nygren-Wåhlin
OK Södertörn
33:419:427:22Silver
16
Jefta Langerak
Järfälla OK
34:109:507:51Silver
17
Anton Gumaelius
Waxholms OK
34:179:527:58Silver
18
Emil Granqvist
OK Ravinen
34:229:538:03Silver
19
David Hector
Snättringe SK
35:1810:098:59Silver
20
Erik Berzell
Attunda OK
35:4210:169:23Silver
21
Alexander Nilsson
OK Södertörn
36:1810:279:59Silver
22
Kalle Karlsson
OK Ravinen
36:2210:2810:03Silver
23
Karl Enges
Attunda OK
36:5310:3710:34Silver
24
Wipp Emil
Järla IF OK
37:5610:5511:37Silver
25
Isak Langerak
Järfälla OK
39:2411:2013:05Silver
26
Anton Daniels
Attunda OK
41:0111:4814:42Brons
27
Karl Janrik
Bromma-Vällingby SOK
43:4812:3617:29Brons
28
Emil Lantz
OK Österåker
46:0913:1719:50Brons
29
Anders Nyberg
OK Ravinen
47:5213:4621:33Brons
30
Erland Simonsson
Sundbybergs IK
49:1914:1223:00Järn
31
Oskar Sturk
Waxholms OK
50:1314:2723:54Järn
32
Henrik Broberg
IFK Lidingös Skid o OK
50:1614:2823:57Järn
33
Frändén Manne
Järla IF OK
50:3014:3224:11Järn
34
Simon Martelius
Attunda OK
51:4814:5425:29Järn
35
Daniel Bengtsson
Tullinge SK
52:4015:0926:21Järn
36
Viktor Berggren
Tullinge SK
75:0021:3548:41Järn
Arvid Henriksson
Järla IF OK
Diskvalificerad8:46
Erik Forsberg
OK Ravinen
Diskvalificerad10:43
René Cronestrand
Bromma-Vällingby SOK
Diskvalificerad16:09
 
D12 3000 meter27 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Berggren
Tullinge SK
24:118:040:00Guld
2
Sonja Mellberg
Tumba-Mälarhöjden OK
25:138:241:02Guld
3
Anna Dahlgren-Rosén
Järla IF OK
26:208:472:09Guld
4
Hanna Hänström
Täby OK
27:089:032:57Guld
5
Julia Frejd
OK Ravinen
27:319:103:20Guld
6
Tone Albrektsson
OK Ravinen
27:599:203:48Guld
7
Emma Hagrot
Täby OK
28:179:264:06Silver
8
Ida Torbiörnsson
Järla IF OK
29:169:455:05Silver
9
Alice DAngelo
Attunda OK
29:559:585:44Silver
10
Märta Skog
Tullinge SK
30:2110:076:10Silver
11
Frida Junegard
Tullinge SK
32:4210:548:31Silver
12
Tilda Andersson
OK Ravinen
33:2111:079:10Brons
13
Matilda Forsberg
OK Ravinen
33:2911:109:18Brons
14
Ellen Robertsson
Sundbybergs IK
33:3211:119:21Brons
15
Ebba Leickt
Tullinge SK
33:3911:139:28Brons
16
Matilda Sallen
Täby OK
34:5211:3710:41Brons
17
Vera Markgren
Täby OK
37:3312:3113:22Brons
18
Greta Forsgren
Täby OK
38:4912:5614:38Järn
19
Frida Forsberg
Tullinge SK
42:2914:1018:18Järn
20
Miranda Wide Irlander
Attunda OK
43:2914:3019:18Järn
21
Olivia Björklund
OK Ravinen
43:5214:3719:41Järn
22
Caroline Längheim
Tullinge SK
44:3414:5120:23Järn
23
Märta Fröjd
Snättringe SK
45:4815:1621:37Järn
24
Hanna Tynong
Tullinge SK
46:1715:2622:06Järn
25
Maja Hult
Attunda OK
50:2716:4926:16Järn
26
Agnes Hektor
Järla IF OK
51:2817:0927:17Järn
27
Astrid Simonsson
Sundbybergs IK
53:4417:5529:33Järn
 
H12 3050 meter33 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Hector
Snättringe SK
19:016:140:00Guld
2
Simon Imark
Tullinge SK
22:117:163:10Silver
3
Olle Andersson
Tullinge SK
23:527:504:51Silver
4
Rickard Månkell
Attunda OK
24:278:015:26Silver
5
Hugo Dahlberg
Haninge SOK
26:268:407:25Silver
6
Olle Skog
Tullinge SK
26:528:497:51Silver
7
Felix Hellgren
OK Ravinen
27:098:548:08Brons
7
Joakim Skärlén
Haninge SOK
27:098:548:08Brons
9
Axel Larson
Järfälla OK
27:148:568:13Brons
10
Victor Imark
Tullinge SK
28:249:199:23Brons
11
Anton Hördell
Söders-Tyresö
30:059:5211:04Brons
12
Albin Andersson
OK Ravinen
30:209:5711:19Brons
13
Viktor Janrik
Bromma-Vällingby SOK
30:279:5911:26Brons
14
Egil Morast
Haninge SOK
33:1210:5314:11Järn
15
Måns Tistad
IFK Lidingös Skid o OK
35:3011:3816:29Järn
16
Viktor Wohlgemuth
OK Ravinen
35:3411:4016:33Järn
17
Emil Roos
Attunda OK
35:4511:4316:44Järn
18
Linus Backlund
OK Södertörn
36:1711:5417:16Järn
19
Erik Engstedt
Tullinge SK
37:3712:2018:36Järn
20
Seth Wiman
Täby OK
37:5912:2718:58Järn
21
Simon Alheim
Tullinge SK
38:0812:3019:07Järn
22
Alexander Uggla-Helgby
Bromma-Vällingby SOK
39:5013:0420:49Järn
23
Jakob Alfredsson
Attunda OK
40:1613:1221:15Järn
24
Felix Tidermann
Söders-Tyresö
42:1613:5123:15Järn
25
Jonas Kallhauge
Snättringe SK
42:2413:5423:23Järn
26
Ludvig Sandahl
IFK Enskede
46:0015:0526:59Järn
27
Christian Redtzer
Attunda OK
47:0915:2828:08Järn
28
Jesper Roos
Attunda OK
55:0818:0536:07Järn
29
Nils Orbert
Attunda OK
60:3119:5041:30Järn
30
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
61:1920:0642:18Järn
31
Erik Håkansson
Täby OK
71:2323:2452:22Järn
32
Adam Arthursson
Järfälla OK
74:3424:2755:33Järn
Jakob Mellin
Sundbybergs IK
Diskvalificerad18:14
 
D10 2325 meter18 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Herbert
Täby OK
20:248:460:00Brons
2
Moa Westblad
OK Ravinen
20:498:570:25Brons
3
Selma Gumaelius
Waxholms OK
21:149:080:50Brons
4
Vilma Karlsson
Snättringe SK
22:259:382:01Brons
5
Julia Engel
OK Ravinen
22:349:422:10Brons
6
Amanda Karlsson
OK Ravinen
23:3210:073:08Brons
7
Kristina Tedhamre
Snättringe SK
23:3710:093:13Brons
8
Ellinor Östervall
Tumba-Mälarhöjden OK
24:4910:404:25Brons
9
Jonna Lundbäck
Järfälla OK
25:4911:065:25Brons
10
Astrid Henriksson
Järla IF OK
25:5911:115:35Brons
11
Nora Hall
Järla IF OK
26:2211:205:58Brons
12
Lovisa Längheim
Tullinge SK
26:3011:246:06Brons
13
Inka Koskinen
Tullinge SK
27:1611:446:52Brons
14
Hanna Lagerberg
OK Södertörn
28:1012:077:46Brons
15
Gabriella Eriksson
Haninge SOK
31:3813:3611:14Brons
16
Elin Södersten
Järfälla OK
68:3229:2948:08Järn
Emmy Albinsson
Järfälla OK
Diskvalificerad13:19
Tilde Levander
Järfälla OK
Diskvalificerad17:05
 
H10 2325 meter23 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Axel Granqvist
OK Ravinen
14:356:160:00Brons
2
Georg Eklöw
Skogsluffarnas OK
18:568:094:21Brons
3
Lukas Torbiörnsson
Järla IF OK
19:118:154:36Brons
4
Emil Andersson
Haninge SOK
19:228:204:47Brons
5
Albin Andersson
Tullinge SK
19:238:204:48Brons
6
Benjamin Langerak
Järfälla OK
19:508:325:15Brons
7
Hugo Thorell
OK Ravinen
20:188:445:43Brons
8
Joel Rudander
Sundbybergs IK
21:259:136:50Brons
9
Johan Herbert
Täby OK
21:499:237:14Brons
10
Adrian Wetterlund
Tumba-Mälarhöjden OK
23:3810:109:03Järn
11
Algot Lindestam
Järfälla OK
23:5110:159:16Järn
12
Malte Lindestam
Järfälla OK
24:0110:209:26Järn
13
Laban Thim
Haninge SOK
24:2910:329:54Järn
14
Oskar Enges
Attunda OK
25:2010:5410:45Järn
15
Hannes Svahn
OK Ravinen
25:4111:0311:06Järn
16
Axel Junegard
Tullinge SK
30:2013:0315:45Järn
17
Johan Langerak
Järfälla OK
31:4813:4117:13Järn
18
Linus Albinsson
Järfälla OK
33:1814:1918:43Järn
19
Martin Skärlén
Haninge SOK
33:2614:2318:51Järn
20
Axel Bovallius
Järfälla OK
34:4514:5720:10Järn
21
Mattias Ivarez
OK Södertörn
34:5515:0120:20Järn
Martin Andersson-Björk
Haninge SOK
Diskvalificerad12:05
Mattias Kallhauge
Snättringe SK
Diskvalificerad17:06
 
D35 3400 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Mogensen
OK Ravinen
29:048:330:00Guld
2
Thérès Ericsson
OK Ravinen
30:078:511:03Guld
3
Camilla Engel
OK Ravinen
33:589:594:54Silver
4
Åsa Pleiner
Täby OK
34:2910:095:25Silver
5
Anna Strand
Attunda OK
38:0011:118:56Silver
6
KristinÅberg Nilsson
Bromma-Vällingby SOK
38:5611:279:52Silver
7
Åsa Romson
SOIK Hellas
41:0812:0612:04Silver
8
Charlotta Östervall
Tumba-Mälarhöjden OK
56:5916:4627:55
Malin Albinsson
IFK Enskede
Diskvalificerad20:17
 
H35 4450 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Persson
IFK Enskede
29:216:360:00Guld
2
Ulf Öjebo
IFK Lidingös Skid o OK
29:536:430:32Guld
3
Jonny Bergman
OK Ravinen
31:587:112:37Guld
4
Pär Lilja
IFK Lidingös Skid o OK
32:337:193:12Guld
5
Håkan Melin
Bromma-Vällingby SOK
33:277:314:06Silver
6
Mikael Tjernberg
Tumba-Mälarhöjden OK
33:557:374:34Silver
7
Peter Haglund
Haninge SOK
34:267:445:05Silver
8
Stefan Berg
OK Ravinen
35:488:036:27Silver
9
Ove Hedlund
IFK Enskede
36:078:076:46Silver
10
Harald Nordlund
Tumba-Mälarhöjden OK
41:159:1611:54Silver
11
Henrik Trofast
Tullinge SK
41:519:2412:30Silver
12
Björn Linder
Gustavsbergs OK
45:4510:1716:24
Patric de Boussard
IFK Enskede
Diskvalificerad
 
D40 3650 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Imark
Tullinge SK
30:018:130:00Guld
2
Lena Sundqvist
Tullinge SK
32:448:582:43Guld
3
Mia Lilja
IFK Lidingös Skid o OK
33:079:043:06Guld
4
Pia Hellgren
OK Södertörn
33:279:103:26Guld
5
Carin Rosén
Gustavsbergs OK
35:129:395:11Silver
6
Sonia Rodiére
IFK Lidingös Skid o OK
35:329:445:31Silver
7
Ann Granqvist
OK Ravinen
35:359:455:34Silver
8
Carina Nilsson
Täby OK
35:509:495:49Silver
9
Eva Herbert
Täby OK
36:049:536:03Silver
10
Sussie Tistad
IFK Lidingös Skid o OK
36:5210:066:51Silver
11
Lena Erlandsson
OK Södertörn
39:3610:519:35Silver
12
Monica Roos
Attunda OK
41:5811:3011:57Silver
13
Anna Forsgren
Täby OK
43:4411:5913:43Silver
14
Gunilla Rudander
Sundbybergs IK
49:4013:3619:39
15
Kristina Martelius
Attunda OK
52:4314:2722:42
16
Ylva Teder
Täby OK
54:1214:5124:11
17
Annika Berntsson
Väsby OK
58:2115:5928:20
18
Elisabet Hult
Attunda OK
58:4516:0628:44
19
Cecilia Westström
Sundbybergs IK
63:1017:1833:09
20
Johanna Almlund
Haninge SOK
67:1318:2537:12
Eva Lenell
Mälarö SOK
Diskvalificerad
 
H40 4475 meter41 startande, 41 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Nyberg
SOIK Hellas
29:486:400:00Guld
2
Ulrik Englund
Tumba-Mälarhöjden OK
30:046:430:16Guld
3
Vidas Armalis
SOIK Hellas
31:156:591:27Guld
4
Erik Forsberg
OK Ravinen
31:457:061:57Guld
5
Fredrik Sone
Attunda OK
32:187:132:30Guld
6
Björn Axelsson
Tullinge SK
32:257:152:37Guld
7
Ola Bengtsson
Täby OK
33:007:223:12Guld
8
Magnus Rajan
IFK Lidingös Skid o OK
33:317:293:43Silver
9
Anders Karlsson
Snättringe SK
33:437:323:55Silver
10
Mats Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
33:487:334:00Silver
11
Magnus Elwin
IFK Enskede
33:597:364:11Silver
12
Patrik Leickt
Tullinge SK
34:107:384:22Silver
13
Ingemar Stenbeck
IFK Lidingös Skid o OK
34:367:444:48Silver
13
Patrik Tiderman
Tullinge SK
34:367:444:48Silver
15
Pär Svensson
Söders-Tyresö
34:417:454:53Silver
16
Erik Berggren
Tullinge SK
35:197:545:31Silver
17
Hans Jonsson
Väsby OK
35:528:016:04Silver
18
Peter Albinsson
IFK Enskede
36:028:036:14Silver
19
Stefan Karlsson
OK Ravinen
36:448:136:56Silver
20
Göran Längheim
Tullinge SK
37:038:177:15Silver
21
Mats Karlsson
Tullinge SK
39:028:439:14Silver
22
Jesper Hansson
OK Södertörn
39:288:499:40Silver
23
Anders Hedberg
OK Södertörn
40:419:0510:53Silver
24
Kenneth Jönsson
Tullinge SK
41:129:1211:24Silver
25
Ilkka Koskinen
Tullinge SK
41:149:1311:26Silver
26
Ronnie Dahlgren
Gustavsbergs OK
41:249:1511:36Silver
27
Jörgen Stegard
Skarpnäcks OL
41:449:2011:56Silver
28
Ulf Bemm
Haninge SOK
44:5310:0215:05
29
Gösta Forsén
Tullinge SK
46:2610:2316:38
30
Martin Bjurner
Bromma-Vällingby SOK
47:1110:3317:23
31
Måns Torbiörnsson
Järla IF OK
48:2210:4818:34
32
Anders Tim
Haninge SOK
51:2211:2921:34
33
Stefan Redtzer
Attunda OK
51:3911:3321:51
34
Paul Teder
Täby OK
52:1511:4122:27
35
Robert Haglund
Haninge SOK
57:0312:4527:15
36
Fredrik Morast
Haninge SOK
58:0412:5928:16
37
Thomas Hjelmblad
Mälarö SOK
61:3113:4531:43
38
Mikael Cronhjort
Solna OK
70:1515:4240:27
39
Mats Orbert
Attunda OK
77:4317:2247:55
40
Nils Eklöw
Skogsluffarnas OK
79:1917:4349:31
41
Mattias Berglund
Bromma-Vällingby SOK
91:4920:3162:01
 
D45 3275 meter26 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna-Karin Sundqvist
Tullinge SK
28:038:340:00Guld
2
Kristina Bergstrand
Söders-Tyresö
32:4410:004:41Silver
3
Ann Bergman
OK Ravinen
34:4610:376:43Silver
4
Karin Forsberg
Tullinge SK
34:4810:386:45Silver
5
Eva Anderling
Täby OK
35:0810:447:05Silver
6
Caroline Johansson
OK Ravinen
38:2611:4410:23Silver
7
Elisabeth Tollemark
OK Ravinen
39:1712:0011:14Silver
8
Annika Svensson
Solna OK
40:0112:1311:58Silver
9
Lena Hellström
OK Ravinen
40:2812:2112:25Silver
10
Gunilla Kallhauge
Snättringe SK
40:3512:2412:32Silver
11
Ingrid Mattsson
OK Älvsjö-Örby
40:5912:3112:56Silver
12
Katarina Tynong
Tullinge SK
41:3112:4113:28
13
Pia Boudrie
Väsby OK
41:3912:4313:36
14
Inger Vikström
Täby OK
43:1313:1215:10
15
Johanna Sundström
Järla IF OK
43:4913:2315:46
16
Susanne Lindholm
Väsby OK
44:5713:4416:54
17
Maria Hallmans
Väsby OK
45:3113:5417:28
18
Susanne Lund
Haninge SOK
47:3914:3319:36
19
Madelene Bjernulf
Sundbybergs IK
47:4214:3419:39
20
Susanne Lind
Haninge SOK
56:1217:1028:09
21
Monica Fröjd
Snättringe SK
61:5618:5533:53
22
Anna Brandhorst
Järla IF OK
62:2419:0334:21
23
Helene Östling-Mattsson
Järla IF OK
73:3122:2745:28
24
Birgitta Henriksson
Järla IF OK
85:4126:1057:38
Christel Nilsson
Haninge SOK
Diskvalificerad
Maria Bratt
Tullinge SK
Diskvalificerad10:37
 
H45 4200 meter58 startande, 53 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Backlund
Söders-Tyresö
27:246:310:00Guld
2
Hans Sundqvist
Tullinge SK
27:296:330:05Guld
3
Rikard Imark
Tullinge SK
28:096:420:45Guld
4
Sune Södergrann
Tullinge SK
29:507:062:26Guld
5
Mats Fryxell
Tullinge SK
29:517:062:27Guld
6
Pär Westblad
OK Ravinen
30:277:153:03Guld
7
Peter Juthberg
Söders-Tyresö
30:447:193:20Guld
8
Jan-Olof Bogren
Sundbybergs IK
30:517:213:27Guld
9
Anders Stjerndahl
IFK Lidingös Skid o OK
30:557:223:31Guld
10
Anders Skog
Tullinge SK
31:267:294:02Silver
11
Kjell Oberger
IFK Lidingös Skid o OK
31:537:354:29Silver
12
Johan Markstedt
OK Södertörn
31:587:374:34Silver
13
Anders Mattsson
OK Älvsjö-Örby
32:127:404:48Silver
14
Peter Albrektsson
OK Ravinen
32:147:404:50Silver
15
Johan Palmgren
Täby OK
32:327:455:08Silver
16
Michael Granqvist
OK Ravinen
32:377:465:13Silver
17
Torbjörn Johanson
OK Södertörn
32:537:505:29Silver
18
Per Kallhauge
Snättringe SK
33:027:525:38Silver
19
Göran Hellgren
OK Södertörn
33:237:575:59Silver
20
Kenth Berggren
Tullinge SK
33:277:586:03Silver
21
Leif Tynong
Tullinge SK
33:498:036:25Silver
22
Tomas Hultqvist
Tullinge SK
34:088:086:44Silver
23
Kenneth Lantz
OK Österåker
34:128:096:48Silver
24
Jonas Nylund
Centrum OK
34:408:157:16Silver
25
Patrik Ahlgren
Täby OK
35:128:237:48Silver
26
Anders Björklund
OK Ravinen
36:078:368:43Silver
27
Sven Hunhammar
Bromma-Vällingby SOK
36:348:429:10Silver
28
Anders Nilsson
Täby OK
37:038:499:39Silver
29
Lars Andersson
OK Ravinen
38:029:0310:38Silver
30
Jörgen Hector
Snättringe SK
38:139:0610:49Silver
31
Håkan Redtzer
Attunda OK
38:349:1111:10Silver
32
Fredrik Brandhorst
Järla IF OK
38:509:1511:26Silver
33
Jan Frödin
IFK Enskede
39:239:2311:59Silver
34
Lars Greilert
Haninge SOK
41:009:4613:36
35
Anders Holmström
OK Österåker
42:0310:0114:39
36
Olle Janrik
Bromma-Vällingby SOK
42:4110:1015:17
37
Mikael Sundqvist
Tullinge SK
42:5510:1315:31
38
Jörgen Batz
Skarpnäcks OL
44:3410:3717:10
39
Lars Berzell
Attunda OK
44:5410:4117:30
40
Peter Hassmén
OK Österåker
45:0610:4417:42
41
Lars Gerhardsson
Attunda OK
47:3811:2020:14
42
Ove Rinnbäck
OK Ravinen
49:0611:4121:42
43
Stefan Ljungdahl
Järla IF OK
53:0112:3725:37
44
Håkan Svahn
OK Ravinen
53:3712:4626:13
45
Leif Lundin
Järla IF OK
54:5913:0527:35
46
Mats Nord
Tumba-Mälarhöjden OK
56:0213:2028:38
47
Ari Sahlsten
Skarpnäcks OL
58:5314:0131:29
48
Björn Lönne
Skarpnäcks OL
61:1014:3433:46
49
Tomas Holmberg
Tumba-Mälarhöjden OK
63:1815:0435:54
50
Tomas Movin
Snättringe SK
69:3516:3442:11
51
Johan Tallhage
Skarpnäcks OL
71:2016:5943:56
52
Carl-Olof Söder
Skarpnäcks OL
73:0417:2445:40
53
Daniel Wohlgemuth
OK Ravinen
106:3525:2379:11
Per-Arne Forsberg
Tullinge SK
Diskvalificerad
Esbjörn Eriksson
Attunda OK
Diskvalificerad
Martin Carlsson
Täby OK
Diskvalificerad10:02
Staffan Nyberg
OK Ravinen
Diskvalificerad14:40
Dan Uggla
Bromma-Vällingby SOK
Diskvalificerad19:33
 
D50 3025 meter20 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Barbro Lönnkvist
Tullinge SK
26:288:450:00Guld
2
Åsa Sundberg
OK Södertörn
31:0710:174:39Silver
3
My Rönnols
Täby OK
31:2310:224:55Silver
4
Eva Molén
Skarpnäcks OL
34:5611:338:28Silver
5
Pia-Lena Putkonen
Tullinge SK
35:1811:408:50Silver
6
Britt-Marie Hellgren
OK Älvsjö-Örby
36:0711:569:39Silver
7
Ann Leesment
Mälarö SOK
36:2612:039:58Silver
8
Margareta Wadin
OK Älvsjö-Örby
37:0712:1610:39Silver
9
Linnea Carlsson
Skarpnäcks OL
40:2513:2213:57
10
Annika Dalgren
OK Ravinen
40:3213:2414:04
11
Kreiss Gunilla
Järla IF OK
41:2913:4315:01
12
Elisabeth Byberger
Solna OK
41:4413:4815:16
13
Marika A Skantze
Järla IF OK
42:1213:5715:44
14
Anita Karlsson
OK Södertörn
42:2614:0215:58
15
Ing-Mari Eskilsson
Haninge SOK
45:5315:1019:25
16
Eva Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
46:5015:2920:22
17
Virve Berg
Bromma-Vällingby SOK
51:4117:0525:13
18
Monica Darland
Solna OK
56:0718:3329:39
Maggan Bogstedt
Tullinge SK
Diskvalificerad15:23
Carina Bäsén
Järla IF OK
Diskvalificerad29:20
 
H50 3900 meter41 startande, 41 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Lönnkvist
Tullinge SK
24:366:180:00Guld
2
Johnny Junegard
Tullinge SK
26:366:492:00Guld
3
Krister Gumaelius
Waxholms OK
27:507:083:14Guld
4
Lars Forsberg
OK Ravinen
29:287:334:52Silver
5
Ulf Burman
Gustavsbergs OK
29:507:395:14Silver
6
Hans Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
29:587:415:22Silver
7
Göran Nilsson
Snättringe SK
30:017:425:25Silver
8
Anders Rahmqvist
IFK Lidingös Skid o OK
30:077:435:31Silver
9
Gunnar Langs
Skarpnäcks OL
31:087:596:32Silver
10
Håkan Sjunnestrand
Solna OK
31:208:026:44Silver
11
Peter Olsson
Täby OK
32:108:157:34Silver
11
Björn-Ove Pettersson
Attunda OK
32:108:157:34Silver
13
Christer Hördell
Söders-Tyresö
32:408:238:04Silver
14
Sten Svanberg
OK Södertörn
32:448:248:08Silver
15
Stefan Myrefeld
Skarpnäcks OL
32:598:278:23Silver
16
Lars Rönnols
Täby OK
33:048:298:28Silver
17
Rolf Karlsson
Järla IF OK
33:358:378:59Silver
18
Bonne Löfman
Attunda OK
33:538:419:17Silver
19
Bo Andersson
Järla IF OK
34:138:469:37Silver
20
Mikael Stern
Järla IF OK
34:318:519:55Silver
21
Anders Nissar
Järla IF OK
34:448:5410:08Silver
22
Jan Eskilsson
Haninge SOK
35:008:5810:24Silver
23
Erling Gustafssib
IFK Lidingös Skid o OK
35:109:0110:34Silver
24
Matts Andersson
OK Ravinen
35:239:0410:47Silver
25
Sören Andersson
Väsby OK
35:279:0510:51Silver
26
Sven-Åke Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
36:119:1711:35
27
Benny Pettersson
Väsby OK
37:239:3512:47
28
Tapani Mattus
Järla IF OK
37:349:3812:58
29
Anders Hall
Järla IF OK
38:549:5814:18
30
Mats Zackrisson
OK Älvsjö-Örby
39:1610:0414:40
31
Curt Rahlén
OK Ravinen
40:2410:2215:48
32
Lars Forsstedt
Söders-Tyresö
42:2110:5217:45
33
Werner Köhler
Tullinge SK
42:5110:5918:15
34
Roland Norell
Söders-Tyresö
43:1511:0518:39
35
Leif Mattsson
Järla IF OK
43:2411:0818:48
36
Magnus Forshällen
Attunda OK
45:3211:4120:56
37
Jan Nellerup
Skarpnäcks OL
45:4211:4321:06
38
Göran Ivarez
OK Södertörn
46:5612:0222:20
39
Ronny Persson
OK Österåker
47:4012:1323:04
40
Karl-Erik Bäckström
SOIK Hellas
54:0013:5129:24
41
Jan Månkell
Attunda OK
54:4314:0230:07
 
D55 2625 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marita Samuelsson
Sundbybergs IK
28:0310:410:00Guld
2
Lena Jansson
Järla IF OK
29:0711:061:04Guld
3
Helen Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
33:0212:354:59Silver
4
Ingrid Graneli
Haninge SOK
38:0714:3110:04Silver
5
Ulla Gummesson
Väsby OK
38:3214:4110:29Silver
6
Ingrid E Ström
Täby OK
41:3215:4913:29
7
Frändén Riggan
Järla IF OK
43:5416:4315:51
8
Elisabet Larsson
OK Älvsjö-Örby
45:0917:1217:06
9
Helena Korhonen
Haninge SOK
45:3617:2217:33
10
Margareta Hallmén
Attunda OK
64:3024:3436:27
 
H55 3650 meter33 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
25:286:590:00Guld
2
Per Ove Wallén
Täby OK
27:187:291:50Guld
3
Ingemar Gard
Söders-Tyresö
28:047:412:36Guld
4
Göran Hansson
Täby OK
28:327:493:04Guld
5
Clas-Göran Herrgård
Täby OK
29:037:583:35Silver
6
Arne Johansson
OK Ravinen
29:148:013:46Silver
7
Anders Kärrström
Tullinge SK
30:078:154:39Silver
8
Thomas Wester
Gustavsbergs OK
31:458:426:17Silver
9
Lars Boudrie
Väsby OK
31:578:456:29Silver
10
Lars-Gunnar Larsson
OK Södertörn
32:488:597:20Silver
11
Sune Sisell
OK Södertörn
32:529:007:24Silver
12
Markko Pihlman
Tullinge SK
33:159:077:47Silver
13
PerÅke Eriksson
OK Ravinen
34:109:228:42Silver
14
Gert Pettersson
Tullinge SK
34:139:228:45Silver
15
Olle Blomgren
OK Södertörn
34:539:339:25Silver
16
Sven Hedman
Attunda OK
35:199:419:51Silver
17
Anders Hallmén
Attunda OK
35:269:429:58Silver
18
Bo Davidsson
Solna OK
37:0410:0911:36
19
Leif Jonsson
Gustavsbergs OK
37:4710:2112:19
20
Per Wiman
Täby OK
38:5010:3813:22
21
Kjell Holmberg
OK Södertörn
39:1910:4613:51
22
Staffan Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
41:2211:2015:54
23
Christer Nordström
OK Älvsjö-Örby
42:1111:3316:43
24
Pierre Almén
IBM-Klubben
43:2911:5518:01
25
Henrik Johansson
Bromma-Vällingby SOK
45:3812:3020:10
26
Stig Löfgren
Attunda OK
46:1612:4120:48
27
Björn Edén
Täby OK
47:0312:5321:35
28
LarsOwe Ström
Täby OK
47:5013:0622:22
29
Thomas Zakrisson
IFK Lidingös Skid o OK
60:2416:3334:56
Carl Bachman
Täby OK
Diskvalificerad8:48
P-O Ivarsson
Haninge SOK
Diskvalificerad9:18
Olof Persson
Snättringe SK
Diskvalificerad13:23
Carl Gunnar Boström
Enebybergs IF
Diskvalificerad15:27
 
D60 2625 meter10 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Rosengren
Attunda OK
28:3510:530:00Guld
2
Maria Ehn
Tullinge SK
30:2711:361:52Guld
3
Margareta Hagstedt
Väsby OK
38:4614:4610:11Silver
4
Anna Blomgren
Tullinge SK
40:5615:3612:21Silver
5
Margareta Haraldsson
Gustavsbergs OK
45:1717:1516:42
6
Elisabeth Carlin
Söders-Tyresö
46:1217:3617:37
7
Karin Tibbelin
Turebergs IF
47:2618:0418:51
8
Marianne Söderberg
IFK Lidingös Skid o OK
53:5920:3425:24
Kristina Nygren-Frisk
Attunda OK
Diskvalificerad11:33
Gunvor Sandberg
Bromma-Vällingby SOK
Diskvalificerad14:56
 
H60 3275 meter24 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Grankvist
Täby OK
25:597:560:00Guld
2
Urban Boström
Solna OK
29:058:533:06Silver
3
Gunnar Ehn
Tullinge SK
29:309:003:31Silver
4
Per-Erik Carlenius
Attunda OK
29:469:053:47Silver
5
Leif Nordin
Attunda OK
30:139:144:14Silver
6
Tage Sandberg
Bromma-Vällingby SOK
32:139:506:14Silver
7
Willy Ljungdell
Täby OK
33:2110:117:22Silver
8
Ulric Carlsson
IFK Lidingös Skid o OK
34:5210:398:53Silver
9
Sverker Tirén
SOIK Hellas
35:0410:429:05Silver
10
Christer Galle
Mälarö SOK
35:3110:519:32Silver
11
Anders Stenback
Bromma-Vällingby SOK
35:4910:569:50Silver
12
Alf Lång
Söders-Tyresö
36:2911:0810:30Silver
13
Ingemar Larsson
Tullinge SK
36:4911:1510:50Silver
14
Göran Frisk
Attunda OK
37:1411:2211:15
15
Jan Bojling
Solna OK
38:5211:5212:53
16
Leif Carlsson
Skarpnäcks OL
39:3012:0413:31
17
Ingemar Lindqvist
Snättringe SK
39:5312:1113:54
18
Per-Åke Carlenstam
Väsby OK
41:3012:4015:31
19
Roland Persson
IFK Enskede
41:3912:4315:40
20
Carl Gunnar Forsberg
Snättringe SK
47:0114:2121:02
21
Åke Lewander
Skarpnäcks OL
49:3215:0723:33
22
Christer Hedin
IFK Enskede
51:2415:4225:25
23
Jörgen Widlund
Nynäshamns OK
53:3116:2027:32
24
Johny Lindmark
Skarpnäcks OL
62:1319:0036:14
 
D65 2600 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Pahlén
Söders-Tyresö
33:3712:560:00Guld
2
Marianne Hamilton
Enebybergs IF
34:0913:080:32Guld
3
Siv Frölund
Haninge SOK
34:3313:170:56Guld
4
Britt-Marie Danell
Tullinge SK
41:0715:497:30Silver
5
Berit Lindunger
Haninge SOK
43:4916:5110:12Silver
6
Kristina Skoglund
SOIK Hellas
45:4917:3712:12Silver
7
Barbro Cedérus
Snättringe SK
46:5718:0313:20Silver
8
Kersti Birgitta Larsson
Spårvägens OK
47:5118:2414:14Silver
9
Yvonne Roos
Attunda OK
48:2518:3714:48
10
Gun Larsson
Hammarby IF OF
57:1722:0223:40
11
Pia Vikström
Täby OK
60:4323:2127:06
12
Gunnel Granqvist
Nynäshamns OK
68:5126:2935:14
 
H65 3125 meter27 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Rådeström
Snättringe SK
25:478:150:00Guld
2
Leif Strandberg
Gustavsbergs OK
26:298:280:42Guld
3
Rolf Öhrn
Nynäshamns OK
27:038:391:16Guld
4
Staffan Elmhagen
Söders-Tyresö
28:058:592:18Guld
5
Börje Pahlén
Söders-Tyresö
28:529:143:05Guld
6
Jan Söderberg
IFK Lidingös Skid o OK
29:119:203:24Silver
7
Leif Magnusson
Skogsluffarnas OK
29:329:273:45Silver
8
Rolf Skoglund
SOIK Hellas
31:089:585:21Silver
9
Bo Hedlund
IFK Enskede
31:3510:065:48Silver
10
Håkan Boije
Turebergs IF
32:0410:166:17Silver
11
Bengt Eriksson
Väsby OK
32:3810:276:51Silver
12
Bo Romson
SOIK Hellas
33:1710:397:30Silver
13
Kenneth Berglund
SOIK Hellas
33:4210:477:55Silver
14
Göran Johansson
Snättringe SK
34:0710:558:20Silver
15
Benny Bogstedt
Tullinge SK
37:1011:5411:23
16
Staffan Melinder
Tullinge SK
38:1912:1612:32
17
Levin Svedberg
Sundbybergs IK
38:2712:1812:40
18
Hans Eriksson
SOIK Hellas
38:2812:1912:41
19
Lars Öhman
Fredrikshofs IF Skid & OK
38:2912:1912:42
20
Ronny Hedlund
OK Södertörn
39:4912:4414:02
21
Göran Andersson
Täby OK
40:2012:5414:33
22
Torbjörn Tirén
SOIK Hellas
40:2712:5714:40
23
Kjell Tancred
IBM-Klubben
41:0113:0815:14
24
Olle Öberg
Skogsluffarnas OK
44:3314:1518:46
25
Gunnar Bramsten
Sundbybergs IK
49:0515:4223:18
26
Bernt Sundberg
Sofia Cykelklubb
83:4226:4757:55
Jan-Olov Norén
Järla IF OK
Diskvalificerad21:41
 
D70 2600 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Thunell
IFK Lidingös Skid o OK
33:2012:490:00Guld
2
Solveig Dillman
Hammarby IF OF
35:0313:291:43Guld
3
Britt Ericson
Hammarby IF OF
36:4814:093:28Guld
4
Gunnel Junegard
OK Södertörn
39:3015:126:10Silver
5
Gunvor Granath
Nynäshamns OK
43:2616:4210:06Silver
6
Margareta Rodell
Mälarö SOK
61:1723:3427:57
7
Sonja Sundell
Sundbybergs IK
63:0924:1729:49
8
Inga Johansson
Söders-Tyresö
63:4424:3130:24
9
Marianne Bergstrand
Skogsluffarnas OK
67:1525:5233:55
 
H70 2900 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan-Erik Danell
Tullinge SK
26:479:140:00Guld
2
Lars Cedérus
Snättringe SK
26:509:150:03Guld
3
Ulf Eskilsson
OK Södertörn
29:3810:132:51Guld
4
Åke Andersson
OK Älvsjö-Örby
29:4710:163:00Guld
5
Jonas Ernfridsson
SOIK Hellas
33:5011:407:03Silver
6
Hugo Isgren
IFK Enskede
34:4912:008:02Silver
7
Leif Jehander
Bromma-Vällingby SOK
35:3812:178:51Silver
8
Lars Roos
Attunda OK
37:1312:5010:26Silver
9
Sture Nilsson
Stockholmspolisens IF OF
38:4013:2011:53
10
Bjarne Erlandsson
Hammarby IF OF
39:5613:4613:09
11
Rune Carlsson
Sundbybergs IK
40:2013:5413:33
12
Gunnar Dahlström
Fredrikshofs IF Skid & OK
40:2813:5713:41
13
Gunnar Persson
IFK Enskede
41:4914:2515:02
14
Errol Wicksell
SOIK Hellas
41:5014:2615:03
15
Lars-Erik Lindell
Väsby OK
42:3114:4015:44
16
Olle Johansson
Söders-Tyresö
46:1715:5819:30
Stig Bertil Larsson
Tullinge SK
Diskvalificerad19:48
 
D75 2325 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ebba-Lisa Flygar
Tullinge SK
36:0215:300:00Guld
2
Ulla-Britta Hall
Järla IF OK
46:2119:5610:19Silver
3
Birgitta Westergren
Täby OK
52:4522:4116:43
4
Ulla-Britt Åleberg
Attunda OK
63:0327:0727:01
5
Solveig Spångberg
IFK Lidingös Skid o OK
76:5433:0540:52
6
Karin Johnsson
Skarpnäcks OL
80:1734:3244:15
 
H75 2700 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ivar Nordberg
OK Älvsjö-Örby
29:0510:460:00Guld
2
Olof Rudin
Tumba-Mälarhöjden OK
35:5013:166:45Silver
3
Ragnar Vikström
Täby OK
38:1314:099:08Silver
4
Arne Ny
Tumba-Mälarhöjden OK
38:4514:219:40Silver
5
Göran Rastborg
Bromma-Vällingby SOK
41:3615:2412:31Silver
6
Anders Back
OK Ravinen
43:3216:0714:27
7
Tore Borgstedt
Snättringe SK
44:0416:1914:59
8
Lennart Westergren
Söders-Tyresö
45:1216:4416:07
9
Alf Rosén
Gustavsbergs OK
47:1817:3118:13
10
Lars Olander
Tullinge SK
51:5719:1422:52
11
Bo Elmgren
Sundbybergs IK
53:0819:4124:03
12
Roland Albinsson
Söders-Tyresö
56:4321:0027:38
13
Bo Sundberg
Snättringe SK
58:2921:4029:24
14
Mattias Grönberg
Bromma-Vällingby SOK
60:0822:1631:03
15
Georg Ekström
SOIK Hellas
63:5123:3934:46
16
Bengt Yttermo
OK Södertörn
69:2825:4440:23
Sten Bergstrand
Skogsluffarnas OK
Diskvalificerad
 
H80 2650 meter12 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tage Olsson
Stockholms OK
34:0912:530:00Guld
2
Gösta Hansson
Bromma-Vällingby SOK
42:3816:058:29Silver
3
K-G Jansson
Stockholms OK
46:5117:4112:42Silver
4
David Jonsson
Hammarby IF OF
49:2418:3815:15Silver
5
Tage Eriksson
Bromma-Vällingby SOK
51:2119:2317:12
6
Karl Axel Martin Jansso
Turebergs IF
54:2520:3220:16
7
Henning Hamilton
Enebybergs IF
57:3521:4423:26
8
Kurt Hagelin
Gustavsbergs OK
60:2122:4626:12
9
Arthur Eriksson
Hammarby IF OF
81:0530:3646:56
Torsten Wiking
Bromma-Vällingby SOK
Diskvalificerad23:50
Bengt Åhlander
Hammarby IF OF
Diskvalificerad25:48
Yngve Hedberg
Snättringe SK
Diskvalificerad29:29
 
H85 2650 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Wester
Gustavsbergs OK
52:1419:430:00
 
U1 2250 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Evan Gibbard
OK Ravinen
21:239:300:00Järn
2
Lukas Lantto
Bromma-Vällingby SOK
21:589:460:35Järn
3
Johan Lundbäck
Järfälla OK
22:289:591:05Järn
4
Ella Forsberg
OK Ravinen
25:1311:123:50Järn
5
Edvin Oberger
Täby OK
37:3216:4116:09Järn
6
Smilla Mogensen
OK Ravinen
39:2917:3318:06Järn
7
Claes Palmgren
Täby OK
40:1917:5518:56Järn
8
Hannes Mogensen
OK Ravinen
42:0118:4020:38Järn
9
Pelle Levander
Järfälla OK
43:4019:2422:17Järn
10
Emanuel Wetterlund
Tumba-Mälarhöjden OK
44:1019:3822:47Järn
 
U2 2325 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emilia Engel
OK Ravinen
22:199:360:00Järn
2
Elin Berg
OK Ravinen
22:589:530:39Järn
3
Veronica Redtzer
Attunda OK
23:2810:061:09Järn
4
Adam Bratt
Tullinge SK
25:4811:063:29Järn
5
Anton Hänström
Täby OK
27:2911:495:10Järn
6
Jacob Hördell
Söders-Tyresö
33:1214:1710:53Järn
7
Johan Martelius
Attunda OK
33:4314:3011:24Järn
8
Felix Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
36:5815:5414:39Järn
9
Anton Alfredsson
Attunda OK
37:5416:1815:35Järn
10
Lars Gibbard
OK Ravinen
38:0116:2115:42Järn
11
Erik Bovallius
Järfälla OK
38:4016:3816:21Järn
12
Grunde Andreas
Bromma-Vällingby SOK
50:1221:3527:53Järn
 
U3 2875 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agnes Lundqvist
Järfälla OK
31:4411:020:00Järn
2
Henrik Karlevall
Haninge SOK
40:2014:028:36Järn
3
Patrik Johansson
Attunda OK
45:5115:5714:07Järn
 
Inskolning 2250 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Johan Berg
OK Ravinen
GodkändJärn
Katja Leickt
Tullinge SK
GodkändJärn
Emma Bellander
Gustavsbergs OK
GodkändJärn
Tilda Bellander
Gustavsbergs OK
GodkändJärn
Oscar Wångberg Aneland
OK Ravinen
GodkändJärn
Olle Sandström
OK Ravinen
GodkändJärn
Simon Kragmo
Sundbybergs IK
GodkändJärn
Pontus Kragmo
Sundbybergs IK
GodkändJärn
Simon Lilja
IFK Lidingös Skid o OK
GodkändJärn
Wilma Leickt
Tullinge SK
GodkändJärn
 
Öppen 1 2325 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Karls
Väsby OK
19:318:240:00Brons
2
Elin Bjessmo
Bromma-Vällingby SOK
26:1711:186:46Brons
3
Olli Koskinen
Tullinge SK
27:2711:487:56
4
Samuel Söderholm
Seskarö IF
32:0213:4712:31
5
Filip Söderholm
Seskarö IF
32:1413:5212:43
6
Ulla-Cajsa Lybert Eriksson
Väsby OK
46:5820:1227:27
7
Lauri MÄki
Klubblös
48:1620:4628:45
8
Gustav Björklund
OK Ravinen
50:4221:4831:11
Ann-Marie Andersson
Täby OK
Diskvalificerad21:49
 
Öppen 2 3325 meter20 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne Wiman
Täby OK
39:2611:520:00Brons
2
Albert Mård
Bromma-Vällingby SOK
42:1612:432:50Brons
3
Monika Persson
Skogsluffarnas OK
44:2013:204:54Brons
4
Saga Mård
Bromma-Vällingby SOK
48:4714:409:21Brons
5
Bernt Carl Axel Trofast
Lekeryd-Svarttorps SK
50:0115:0310:35Brons
6
Jesper Weithz
Attunda OK
55:4716:4716:21
7
Eva Hagrot
Täby OK
56:5017:0617:24
8
Christer Grunder
Solna OK
58:2117:3318:55
9
Ewa Wåhlin
OK Södertörn
59:1517:4919:49
10
Ylva Lagerberg
OK Södertörn
66:4820:0527:22
11
Carina Irlander
Attunda OK
67:3220:1928:06
12
Ellinor Törnqvist
Klubblös
68:3320:3729:07
13
Viktor Lagerfors
IFK Enskede
71:1221:2531:46
14
Margareta Holmström
Attunda OK
79:4123:5840:15
15
Gunnilla Vikström
Söders-Tyresö
82:2624:4843:00
16
Ing-Marie Nilsson
OK Södertörn
82:4024:5243:14
17
Elias Englund
OK Södertörn
90:0727:0650:41
Samuel Holmström
Attunda OK
Diskvalificerad
Staffan Bjessmo
Bromma-Vällingby SOK
Diskvalificerad13:39
Catarina Norlinger
Skarpnäcks OL
Diskvalificerad30:52
 
Öppen 4 3475 meter33 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bror Fureskog
Alfta-Ösa OK
34:219:530:00Brons
2
Per Vesterlund
Tensta OK
35:4810:181:27Brons
3
Wipp Peter
Järla IF OK
41:5712:047:36Brons
4
Åsa Bengtsson
Täby OK
48:5214:0414:31
5
Karin Sjöberg
Stockholms Godtemplares IF
49:5114:2115:30
6
Erland Ljungström
Spårvägens OK
51:1814:4616:57
7
Ylva Torbiörnsson
Järla IF OK
52:5615:1418:35
8
Maria Nimvik
Järla IF OK
53:5515:3119:34
9
Patrik Rudander
Sundbybergs IK
54:3415:4220:13
10
Kurt Maxé
Sundbybergs IK
55:3916:0121:18
11
Magnus Ravegård
Klubblös
56:0016:0721:39
12
Kjerstin Markstedt
OK Södertörn
58:0416:4323:43
13
Staffan Vikström
Söders-Tyresö
59:0016:5924:39
14
Bure Noréus
OK Ravinen
60:5617:3226:35
15
Belén Martin
Klubblös
60:5717:3226:36
16
Maria Gelinder
Attunda OK
61:1417:3726:53
17
Oskar Schönning
Tensta OK
62:0917:5327:48
18
Sten Tiderman
Tumba-Mälarhöjden OK
62:3818:0128:17
19
Kenneth Dillman
Skogsluffarnas OK
62:4618:0428:25
20
Pernilla Knutas
Attunda OK
70:5220:2436:31
21
Ludwina Redtzer
Attunda OK
70:5720:2536:36
22
Moa Heijkenskjöld
Tullinge SK
71:2520:3337:04
23
Nicklas Lyremark
Attunda OK
71:3720:3737:16
24
John Flemström
Klubblös
72:1120:4637:50
25
Kerstin Movin
Snättringe SK
73:5221:1539:31
26
Garnet Schindler
Snättringe SK
76:2321:5942:02
27
Madeleine Cassel
Järla IF OK
76:4722:0642:26
28
Lasse Westling
Hammarby IF OF
81:0023:1946:39
29
Gunnel Balck
IFK Enskede
86:2924:5352:08
30
Tomas Sjöberg
Solna OK
90:1125:5755:50
31
Maud Frejd
OK Ravinen
93:1326:4958:52
32
Eva Janryk
Bromma-Vällingby SOK
104:2330:0270:02
Robert Rylander
Söders-Tyresö
Diskvalificerad10:01
 
Öppen 5 4175 meter34 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mischa Petersson
Klubblös
41:319:570:00Brons
2
Caroline Eriksson
Tullinge SK
42:2910:110:58Brons
2
Emma Lundholm
Täby OK
42:2910:110:58Brons
4
Åsa Jönsson
Järla IF OK
42:5810:171:27Brons
5
Lena Bjessmo
Bromma-Vällingby SOK
43:2010:231:49Brons
6
Jonny Hansson
Bromma-Vällingby SOK
44:2910:392:58Brons
7
Staffan Vestbom
Ockelbo OK
45:3310:554:02Brons
8
Patrik Nilsson
Bromma-Vällingby SOK
46:2811:084:57Brons
9
Jörgen Lundholm
Söders-Tyresö
52:4412:3811:13Brons
10
Nils Flemström
Klubblös
54:1212:5912:41Brons
11
Rimantas Eigelis
Labyrintas Labyrintas
56:0313:2614:32
12
Claes-Göran Skohg
Täby OK
56:0813:2714:37
13
Robert Henriksson
Klubblös
63:0815:0721:37
14
Torbjörn Larsson
Täby OK
63:5515:1922:24
15
Stina Levander
Järfälla OK
66:2415:5424:53
16
Ewert Engstedt
Tullinge SK
67:5116:1526:20
17
Sten Hellström
OK Ravinen
68:5116:2927:20
18
Anna Tedhamre
Snättringe SK
70:0216:4628:31
19
Louise Österman
Gustavsbergs OK
70:5016:5829:19
20
Christian Forsberg
IFK Enskede
72:3317:2331:02
21
Stefan Sjögren
Klubblös
73:5417:4232:23
22
Henrik Bruhn
Fredrikshofs IF Skid & OK
76:3918:2235:08
23
Gunnar Skärlén
Haninge SOK
76:5918:2635:28
24
Emma Takman
Attunda OK
77:4318:3736:12
25
Peter Sundh
Sundbybergs IK
81:5019:3640:19
26
Stefan Norell
Klubblös
84:4020:1743:09
27
Lena Anderling Norel
Klubblös
86:5120:4845:20
28
Hans-Eric Åberg
Bromma-Vällingby SOK
88:3221:1247:01
Anna Wallén
OK Älvsjö-Örby
Ej godkänd
Daniels Marinne
Attunda OK
Diskvalificerad
Lars Markgren
Täby OK
Diskvalificerad11:31
Gunnar Lindholm
Klubblös
Diskvalificerad18:30
Agnes Björk
SOIK Hellas
Diskvalificerad20:27
Veronica Wänman
Klubblös
Diskvalificerad24:44
 
Öppen 7 3250 meter40 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marcus Fredlund
Tullinge SK
29:028:560:00Brons
2
Nils-Robert Persson
Tullinge SK
30:319:231:29Brons
3
Petter Ljunggren
Klubblös
31:269:402:24Brons
4
Carl-Johan Thorell
OK Ravinen
31:389:442:36Brons
5