L-100-Dubbeln 2009

2009-08-15

Arrangör: Långhundra IF

Nivå:
Okänd
Anmälda:
867
Form:
Individuell
Startande:
796
Distans:
Medel
Fullföljande:
754
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 4190 meter27 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linda Byström
IF Thor
34:018:070:00
2
Rebecka Lindberg
OK Linné
34:548:200:53
3
Sofia Söllvander
OK Rodhen
36:328:432:31
3
Karin Lundberg
Järfälla OK
36:328:432:31
5
Rebecca Bjärrenholt
Rånäs OK
38:429:144:41
6
Annika Ridell
IF Thor
39:239:245:22
7
Karolina Samuelsson
Sundbybergs IK
39:329:265:31
8
Maria Sjölander
OK Rodhen
39:509:305:49
9
Petra Halvarsson
IF Thor
40:249:396:23
10
Elin Olovsson
OK Linné
41:359:557:34
10
Jessica Söllvander
OK Rodhen
41:359:557:34
12
Jenny Westerbergh
OK Linné
41:409:577:39
13
Eva Elfving
Domnarvets GOIF
43:0510:179:04
14
Helene Nilsson
OK Linné
44:0710:3210:06
15
Elin Karlsson
Attunda OK
44:4110:4010:40
16
Malin Danielsson
IF Hagen
46:4611:1012:45
17
Lena Kask
OK Linné
47:1711:1713:16
18
Åsa Nordlander
OK Linné
51:0512:1217:04
19
Fanny Fredriksson
IF Thor
51:4312:2117:42
20
Karin Janerås
OK Linné
52:5212:3718:51
21
Evelin Johansson
Sala OK
54:4113:0320:40
22
Frida Petersson
Jönköpings OK
56:0513:2322:04
23
Emma Faxén
Växjö OK
56:2213:2722:21
24
Annette Roos
OK Linné
59:3414:1325:33
25
Ida Hamelius
Säterbygdens OK
60:5014:3126:49
26
Frida Öhlund
OK Linné
77:4018:3243:39
Marie Ohlin
OK Linné
Ej godkänd
 
H21 5240 meter46 startande, 45 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Ridefelt
OK Linné
30:165:470:00
2
Tommy Lindberg
OK Roslagen
32:306:122:14
3
Jörgen Ohlin
OK Linné
33:206:223:04
4
Conny Forsberg
IF Thor
33:246:223:08
5
Johan Israelsson
Stora Tuna OK
34:066:303:50
6
Anders Boström
Järfälla OK
34:496:394:33
7
David Lingfors
IK Hakarpspojkarna
34:586:404:42
8
Daniel Wernersson
Göteborg-Majorna OK
35:086:424:52
9
Jonas Eklund
OK Rodhen
35:096:424:53
10
Torbjörn Lännevall
OK Roslagen
35:216:455:05
11
Anders Boström
OK Linné
35:486:505:32
12
Lauri Sild
OK Triangeln
36:106:545:54
13
Mikael Nordström
OK Linné
36:136:555:57
14
Andreas Davidsson
OK Klemmingen
36:246:576:08
15
Johan Hamelius
Stora Tuna OK
36:517:026:35
16
Ola Hultin
OK Roslagen
37:137:066:57
17
Mats Fröberg
OK Linné
37:307:097:14
18
Timo Sild
OK Triangeln
37:587:157:42
19
Ulrik Imberg
OK Linné
38:117:177:55
20
Fredrik Stenebo
Attunda OK
38:297:218:13
21
Max Samuelsson
IF Hagen
38:577:268:41
22
Björn Olovsson
OK Linné
39:137:298:57
23
Lars Magnusson
OK Linné
39:277:329:11
24
Jonas Eriksson
Rånäs OK
40:187:4110:02
25
Kent Lundvall
Vallentuna-Össeby OL
41:217:5311:05
26
Måns Faxén
Växjö OK
41:558:0011:39
27
Henrik Jonsson
OK Rodhen
41:598:0111:43
28
Anders Ohlin
Rånäs OK
42:208:0512:04
29
Roine Andersson
Rånäs OK
42:278:0612:11
30
Niklas Wansölin
OK Ravinen
43:118:1412:55
31
Mattias Nilsson
OK Linné
43:308:1813:14
32
Dan Hörnell
OK Linné
45:408:4315:24
33
Thomas Persson
OK Denseln
47:109:0016:54
34
Rickard Ekström
IF Thor
48:069:1117:50
35
Björn Johansson
OK Borgen
50:579:4320:41
36
Andreas Fredriksson
Attunda OK
52:179:5922:01
37
Niklas Nyström
IF Thor
67:1312:5036:57
38
Paulo Sergio Porto
Team Brazil
68:2113:0338:05
39
Joachim Wansölin
OK Ravinen
71:5813:4441:42
40
Glenn Karlsson
Rånäs OK
80:3715:2350:21
41
André Rossi Kauroswiski
Team Brazil
80:5215:2650:36
42
José Carlos Leite De Mo
Team Brazil
84:3916:0954:23
43
Bruno Da Silva Xavier
Team Brazil
87:4516:4557:29
44
Eduardo Utzig Silva
Team Brazil
95:4118:1665:25
45
Fabio Dos Santos Meio
Team Brazil
117:4922:2987:33
Liutauras Bilevicius
OK Linné
Ej godkänd
 
D20 3030 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Williamsson
Rånäs OK
29:289:430:00
2
Sofia Wallin
IF Thor
34:0011:134:32
3
Janie Nyström
Rånäs OK
36:1811:596:50
4
Astrid Larsson
Länna IF
45:4615:0616:18
5
Elin Lind
Tierps SOK
48:0415:5218:36
6
Carin Reinholdsson
IF Thor
50:2716:3920:59
 
H20 3940 meter10 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Sundqvist
Stora Tuna OK
28:107:090:00
2
Simon Eklöv
OK Linné
28:127:090:02
3
Nils Jansson
Rasbo IK
33:328:315:22
4
Olof Eriksson
OK Linné
34:268:446:16
5
Niklas Reinholdsson
IF Thor
35:279:007:17
6
Thomas Pettersson
IF Thor
38:359:4810:25
7
Emil Jansson
OK Rodhen
62:5215:5734:42
8
Martin Strömgren
OK Linné
77:4519:4449:35
Jesper Eriksson
OK Ravinen
Ej godkänd
Elis Sjögren-Levin
Tierps SOK
Ej godkänd
 
D18 3030 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Axelsson-Meyerson
OK Linné
24:107:590:00
2
Klara Alm
Länna IF
24:378:070:27
3
Amanda Eklund
Rånäs OK
30:1910:006:09
4
Terese Ohlsson
OK Linné
49:0216:1124:52
5
Johanna Takman
Attunda OK
54:0517:5129:55
6
Frida Lindgren
Sigtuna OK
57:0318:5032:53
Linnea Nilsson
OK Linné
Ej godkänd
 
H18 3940 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Björk
OK Borgen
31:368:010:00
2
Mikael Anttila-Eriksson
OK Linné
35:349:023:58
3
Martin Jansson
OK Rodhen
35:359:023:59
4
Torbjörn Jacobsson
OK Rodhen
40:3410:188:58
5
Pontus Lamberg
IF Thor
41:0810:269:32
6
Ola Jansson
Rasbo IK
44:5511:2413:19
7
Marcus Andersson
Rånäs OK
49:2412:3217:48
8
Björn Mårtensson
OK Linné
49:5212:3918:16
9
Alexander Eklund
Rånäs OK
58:5214:5627:16
10
Mattias Pousette
Rånäs OK
61:1915:3429:43
Daniel Lindgren
OK Linné
Ej godkänd
 
D16 3060 meter11 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Carlberg
Vallentuna-Össeby OL
24:528:080:00
2
Alexandra Bjärrenholt
Rånäs OK
25:418:240:49
3
Sofia Forngren
OK Enen
30:339:595:41
4
Lovisa Nilsson
OK Linné
33:3110:578:39
5
Samantha Ahlgren
OK Roslagen
38:0512:2713:13
6
Charlotte Sandberg
OK Roslagen
42:1013:4717:18
7
Elin Brunnberg
Vallentuna-Össeby OL
47:1315:2622:21
8
Rebecka Lindberg
OK Linné
48:0015:4123:08
9
Emma Takman
Attunda OK
62:4020:2937:48
Hanna Sjulgård
IF Thor
Ej godkänd
Stina Nordström
OK Triangeln
Ej godkänd
 
H16 3700 meter27 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Sundgren
Vallentuna-Össeby OL
27:497:310:00
2
Joakim Wigertz
Långhundra IF
29:077:521:18
3
Robin Pousette
Rånäs OK
29:237:561:34
4
Simon Andersson
OK Rodhen
31:368:323:47
5
Adam Eklund
Rånäs OK
31:488:363:59
6
Robert Pettersson
IF Thor
32:438:514:54
7
Simon Bohman
Rånäs OK
38:2610:2310:37
8
Martin Smedmark
OK Roslagen
41:3611:1513:47
9
Felix Alsén
OK Roslagen
42:3211:3014:43
10
Teodor Noren
OK Enen
49:0413:1621:15
11
Elias Sjöström
Länna IF
50:0213:3122:13
12
Rasmus Löfgren
OK Linné
50:1613:3522:27
13
Matthias Andersson
Rånäs OK
54:1214:3926:23
14
Jens Åkerman
Gävle OK
54:1514:4026:26
15
Daniel Bengtsson
Långhundra IF
54:4714:4826:58
16
Lars Hansson
OK Rodhen
56:1515:1228:26
17
Rasmus Rostö
Rånäs OK
59:2316:0331:34
18
Emil Lindgren
Sigtuna OK
66:3417:5938:45
19
John Davey
Rasbo IK
68:2618:3040:37
20
Niklas Aldén
Länna IF
77:4421:0149:55
21
Jonas Backlund
Rånäs OK
79:0521:2251:16
22
Anton Norrström
Rasbo IK
90:3024:2862:41
Ulf Mårtensson
OK Linné
Ej godkänd
Christian Løchting Thunberg
OK Roslagen
Ej godkänd
Oskar Söderbärg
OK Roslagen
Ej godkänd
David Smeds
Sigtuna OK
Ej godkänd
Philip Bergkvist
Sigtuna OK
Ej godkänd
 
D14 2860 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Bengtsson
Långhundra IF
25:549:030:00
2
Mathilda Karlsson
OK Rodhen
26:589:261:04
3
Fredrika von Essen
OK Linné
27:389:401:44
4
Matilda Dammvik
Stora Tuna OK
29:0610:103:12
5
Kristina Nilsson
Täby OK
31:5511:106:01
6
Elin Giding
Vallentuna-Össeby OL
33:1811:397:24
7
Emma Graas
OK Linné
33:5711:528:03
8
Emilia Kaufeldt
Rånäs OK
34:5512:139:01
9
Olivia Kvarnlöf
OK Roslagen
41:2114:2715:27
10
Malin Johnson
Sigtuna OK
43:3715:1517:43
11
Erika Eriksson
Tierps SOK
45:3915:5819:45
12
Ina Laurell
OK Linné
47:4016:4021:46
13
Elin Mokvist
Länna IF
52:1518:1626:21
14
Fanny Rostö
Rånäs OK
53:0818:3527:14
15
Sara Karlsson
IF Thor
70:3624:4144:42
Vanja Wallner
OK Linné
Ej godkänd
 
H14 3080 meter29 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Axelsson Meyerson
OK Linné
24:478:030:00
2
Fredrik Wigertz
Långhundra IF
27:128:502:25
3
Kalle Söderbärg
OK Roslagen
28:389:183:51
4
André Eklund
Rånäs OK
28:479:214:00
5
Emil Gyllenhammar
Sigtuna OK
29:159:304:28
6
Hugo Lindell
Långhundra IF
31:0710:066:20
7
Lukas Tegendal
OK Linné
32:5810:428:11
8
Michael Andersson
Rånäs OK
33:0110:438:14
9
Anton Gille
OK Roslagen
33:4110:568:54
10
Daniel Elfström
Långhundra IF
33:5711:019:10
11
Jesper Tibell
Långhundra IF
34:4311:169:56
12
Rasmus Steen
OK Enen
36:4111:5511:54
13
Olof Carlson Bjernald
OK Linné
36:5211:5812:05
14
William Hultqvist
Vallentuna-Össeby OL
37:0412:0212:17
15
Patrik Sundgren
Vallentuna-Össeby OL
38:1912:2613:32
16
Joel Bohman
Rånäs OK
39:0312:4114:16
17
Sixten Jonsson
OK Linné
40:2313:0715:36
17
Lucas Holgersson Rohdin
Sigtuna OK
40:2313:0715:36
19
Simon Graas
OK Linné
41:3013:2816:43
20
Martin Jonsson
Länna IF
42:0313:3917:16
21
Axel Colberg
OK Linné
42:4313:5217:56
22
Felix Claesson
Rånäs OK
43:0013:5818:13
23
Andreas Andersson
Rånäs OK
46:1815:0221:31
24
Adrian Blomfeldt
OK Borgen
56:4018:2431:53
25
Edvin Karlsson
Attunda OK
58:4419:0433:57
26
Erik Lindgren
Sigtuna OK
60:1419:3335:27
27
Algot Laurell
Rånäs OK
61:0119:4936:14
Jakob Lilja
OK Enen
Ej godkänd
Max Markensten
OK Linné
Ej godkänd
 
D12 2650 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alice Frost
OK Roslagen
28:1510:400:00
2
Ellen Broman
OK Roslagen
32:1112:093:56
3
Cecilia Kraft
Vallentuna-Össeby OL
33:4612:455:31
4
Maria Mattsson
Långhundra IF
36:3213:478:17
5
Sarah Persson
OK Denseln
37:5014:179:35
6
Sofia Isacsson
OK Linné
37:5114:179:36
7
Linda Brolin
OK Roslagen
39:1814:5011:03
8
Luiza Dar
Länna IF
39:2114:5111:06
9
Sara Brolin
OK Roslagen
41:3315:4113:18
10
Caroline Løchting Thunberg
OK Roslagen
42:2516:0014:10
11
Klara Laurell
Rånäs OK
43:5316:3415:38
12
Agnes Jonsson
OK Linné
46:5217:4118:37
13
Anna Jansson
OK Roslagen
48:2918:1820:14
14
Johanna Bernet Wahlnäs
OK Linné
51:3719:2923:22
15
Hanna Söderberg
Rånäs OK
53:0820:0324:53
16
Johanna Molin
Attunda OK
56:1921:1528:04
 
H12 2650 meter39 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Forsberg
Långhundra IF
20:297:440:00
2
Johannes Ridefelt
OK Linné
21:518:151:22
3
Alexander Alness
Långhundra IF
23:168:472:47
4
Waldemar Andersson
OK Roslagen
24:289:143:59
5
Mårten Rostö
Rånäs OK
25:459:435:16
6
Simon Andersson
OK Enen
26:249:585:55
7
Daniel Carlson Bjernald
OK Linné
28:1210:387:43
8
Svante Lindgren
Sigtuna OK
28:2610:447:57
9
Gustav Björk
OK Borgen
28:2710:447:58
10
Oskar Westin
IF Thor
28:3610:488:07
11
Karl-Oskar Plahn
OK Enen
29:3711:119:08
12
Gustav Stark
OK Roslagen
29:5111:169:22
13
Viktor Andersson
Länna IF
30:2611:299:57
14
Benjamin Veldhuis
Rasbo IK
30:3111:3110:02
15
Tuve Möller
OK Linné
31:2311:5110:54
16
Johan Brandberg
Långhundra IF
31:4211:5811:13
17
Emil Takman
Attunda OK
32:2112:1211:52
18
Leonard Hökby
OK Roslagen
33:1312:3212:44
19
Olle Nilsson
OK Linné
33:2712:3712:58
20
Arvid Persson
Täby OK
34:0012:5013:31
21
Pontus Thörn
Rånäs OK
34:2512:5913:56
22
Henrik Nordström
Sigtuna OK
35:0713:1514:38
23
Simon Bernerson
OK Enen
36:0213:3615:33
24
Edvin Holst
OK Linné
36:0613:3715:37
25
Simon Eriksson
OK Borgen
36:5913:5716:30
26
Erik Gillberg
Västvärmlands OK
37:5214:1717:23
27
Nicklas DeWitt
Länna IF
40:1915:1319:50
28
Jens Stråle
Länna IF
40:3415:1820:05
29
Albin Ahlgren
OK Borgen
43:1916:2122:50
30
William Jonsson
OK Linné
45:0116:5924:32
31
Viktor Strand
OK Linné
46:1417:2725:45
32
Isak Olofsson
Sigtuna OK
47:0617:4626:37
33
Mårten Hellström
OK Linné
47:0717:4726:38
34
Oskar Andersson
OK Linné
49:3718:4329:08
35
Pontus Norrström
Rasbo IK
59:0222:1738:33
36
Zacharias Lind
Länna IF
81:5730:5561:28
Adam Lilja
OK Enen
Ej godkänd
Edvin Ekman-Svahn
Rånäs OK
Ej godkänd
Jakob Wikström
Sigtuna OK
Ej godkänd
 
D10 1950 meter30 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisa Dammvik
Stora Tuna OK
14:277:250:00
2
Sandra Boström
OK Linné
14:387:300:11
3
Wilma Gille
OK Roslagen
16:068:151:39
4
Ellen Frost
OK Roslagen
16:318:282:04
5
Anna Söderberg
OK Roslagen
17:479:073:20
6
Tora Nilsson
OK Linné
19:3810:045:11
7
Rebecka Thunman
OK Linné
20:1510:235:48
8
Julia Andersson
Länna IF
20:4410:386:17
9
Julia Andersson
OK Roslagen
21:4111:077:14
10
Agnes Broman
OK Roslagen
22:5911:478:32
11
Emilia Roos
IF Thor
23:2812:029:01
12
Lina Breitholtz
Vallentuna-Össeby OL
24:3212:3510:05
13
Erika Jonsson
OK Linné
25:1412:5610:47
14
Tuva Ahlgren
OK Borgen
25:4013:1011:13
15
Fanny Smeds
Långhundra IF
25:5213:1611:25
16
Astrid Starck
OK Roslagen
26:1613:2811:49
17
Estelle Sjöström
Länna IF
27:1713:5912:50
18
Anna Nordström
Sigtuna OK
27:1914:0112:52
19
Jenny Edlund
Rånäs OK
27:2314:0312:56
20
Malin Isacsson
OK Linné
27:4714:1513:20
21
Sara Edenhamn
Länna IF
27:5014:1613:23
22
Felicia Cedstedt
Vallentuna-Össeby OL
41:1021:0726:43
23
Aurora Veldhuis
Rasbo IK
41:3621:2027:09
24
Eloise Forsell
OK Linné
42:0121:3327:34
25
Astrid Ander
Vallentuna-Össeby OL
53:3327:2839:06
26
Sofia Giding
Vallentuna-Össeby OL
55:0828:1640:41
Linnea Stråle
Länna IF
Ej godkänd
Klara Möller
OK Linné
Ej godkänd
Simona Ågren
Länna IF
Ej godkänd
Vanja Engvall
Länna IF
Ej godkänd
 
H10 1950 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Edvin Nordström
Täby OK
12:406:300:00
2
Olle Grywenz
OK Linné
14:567:392:16
3
Emil Grehn
OK Rodhen
15:207:522:40
4
Isak Nordström
Sigtuna OK
15:418:033:01
5
Vidar Persson
Täby OK
16:028:133:22
6
Andreas Johnson
Sigtuna OK
16:208:233:40
7
Daniel Rönnqvist
OK Linné
16:278:263:47
8
Ludvig Branth
OK Linné
16:308:283:50
9
Erik Hannrup
IF Thor
17:078:474:27
10
Jacob Lundblad
OK Linné
18:549:426:14
11
Sten Mårtensson
OK Linné
19:079:486:27
12
Lucas Cederholm
Länna IF
19:4810:097:08
13
Erling Holst
OK Linné
20:1710:247:37
14
Filip Weinestedt Tidlu
OK Linné
22:1611:259:36
15
Fredrik Palm
OK Triangeln
23:3112:0410:51
16
Nils Strand
OK Linné
24:1812:2811:38
17
Hannes Stråle
IF Thor
26:2213:3113:42
18
Viktor Bodeäng
Sigtuna OK
29:4715:1617:07
19
Adam Laurell
OK Linné
30:5915:5318:19
 
D35 3030 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Yvonne Grehn
OK Rodhen
27:209:010:00
2
Gabriella Melin
OK Rodhen
28:459:291:25
3
Anna Karin Olm
IF Thor
30:109:572:50
4
Ann Roller
Järfälla OK
30:2410:023:04
5
Lina Andersson
OK Roslagen
35:1111:377:51
6
Marica Tynell
Rånäs OK
37:4812:2910:28
7
Malin Petersson
OK Denseln
41:1913:3813:59
Pernilla Svedin
OK Rodhen
Ej godkänd
 
H35 4190 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ola Lind
IF Thor
31:277:300:00
2
Fredrik Lindell
IF Thor
37:288:576:01
3
John Solbreck
OK Roslagen
37:429:006:15
4
Pelle Holgersson
OK Måsen
42:0010:0110:33
5
Johan Westerbergh
OK Linné
43:2810:2212:01
6
Johan Balck
Vallentuna-Össeby OL
51:2012:1519:53
7
Per Melin
OK Rodhen
51:5112:2220:24
 
D40 3030 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Josefine Nordström
OK Triangeln
23:517:520:00
2
Marianne Carlberg
Vallentuna-Össeby OL
27:038:563:12
3
Carina Nilsson
Täby OK
33:3611:059:45
4
Maria Kvarnlöf
OK Roslagen
34:1611:1910:25
5
Berit Ekman
Vallentuna-Össeby OL
34:3111:2310:40
6
Lena Grandin
OK Linné
35:2411:4111:33
7
Ninni Bjärrenholt
Rånäs OK
35:4611:4811:55
8
Karin Stenebo
Attunda OK
37:4112:2613:50
9
Katarina Laurell
OK Linné
39:3613:0415:45
10
Elisabet Hult
Attunda OK
40:4513:2716:54
11
Ylva Teder
Täby OK
41:2613:4017:35
12
Åsa Giding
Vallentuna-Össeby OL
43:1414:1619:23
13
Anette Arksand
Vallentuna-Össeby OL
44:3714:4320:46
14
Maria Hart
OK Linné
46:4215:2522:51
 
H40 3940 meter26 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per-Olov Wedin
IF Thor
26:056:370:00
2
Jonas Nordström
OK Roslagen
26:096:380:04
3
Ulrik Englund
Tumba-Mälarhöjden OK
26:526:490:47
4
Mats Jonsell
IF Thor
27:016:510:56
5
Johan Jakobsson
OK Roslagen
27:367:001:31
6
Jonas Giding
Vallentuna-Össeby OL
27:487:031:43
7
Eric Roller
Järfälla OK
29:267:283:21
8
Per Carlberg
Vallentuna-Össeby OL
29:477:343:42
9
Johan J Möller
OK Linné
30:577:514:52
10
Ulf Jansson
OK Triangeln
32:598:226:54
11
Ruhdi Karlsson
Västerås SOK
33:588:377:53
12
Niklas Cedstedt
Vallentuna-Össeby OL
34:108:408:05
13
Patrik Smedmark
OK Roslagen
34:198:438:14
14
Petter Ranefall
IF Thor
35:238:599:18
15
Mattias Lundblad
OK Linné
35:399:039:34
16
Christer Arksand
Vallentuna-Össeby OL
37:069:2511:01
17
Pontus Gille
OK Roslagen
38:249:4512:19
18
Nils Eriksson
Väsby OK
39:3410:0313:29
19
Daniel Andersson-Olm
IF Thor
41:0610:2615:01
20
Stefan Johansson
OK Roslagen
42:3210:4816:27
21
Anders Gustavsson
OK Enen
44:4311:2118:38
22
Niklas Johnsson
Attunda OK
49:1912:3123:14
23
Kenneth Jonsson
OK Linné
49:3012:3423:25
24
Johan Karlsson
IF Thor
56:5914:2830:54
25
Gert Lamberg
IF Thor
67:0117:0140:56
26
Stefan Andersson
Rånäs OK
85:1021:3759:05
 
D45 2310 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kia Nordström
Täby OK
23:1510:040:00
2
Cathrine Johansson
Tierps SOK
23:4510:170:30
3
Ulla Molin
Attunda OK
24:1510:301:00
4
Marie Öhman
Vallentuna-Össeby OL
24:2110:321:06
5
Carina Nyström
Länna IF
25:2210:592:07
6
Iréne Persson
Täby OK
25:4711:102:32
7
Pia Thunman
OK Linné
26:3211:293:17
8
Agneta Karlsson
Rånäs OK
27:3311:564:18
9
Bodil Lindberg
OK Linné
27:4812:024:33
10
Ulrika Meyerson
OK Linné
28:0312:094:48
11
Karin Jansson
OK Rodhen
29:1712:416:02
12
Annika Ardell
OK Rodhen
29:4312:526:28
13
Anki Pousette
Rånäs OK
31:0613:287:51
14
Kati Németh
Stigmännen Karlshamns OK
31:2313:358:08
15
Inger Skantz
Länna IF
33:1614:2410:01
16
Maria Lännevall
OK Roslagen
35:3615:2512:21
17
Mona Hansson
IF Thor
38:2216:3715:07
18
Karin Skoglund
OK Linné
38:5116:4915:36
Lena Nilsson
OK Linné
Ej godkänd
 
H45 3940 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl Persson
Täby OK
27:076:530:00
2
Anders Jönsson
OK Triangeln
27:467:030:39
3
Anders Lundh
Järfälla OK
30:247:433:17
4
Michael Holmgren
IF Thor
32:008:074:53
5
Stefan Roos
OK Linné
32:358:165:28
6
Per Grywenz
OK Linné
32:398:175:32
7
Thomas Pettersson
Bromma-Vällingby SOK
35:168:578:09
8
Christer Eriksson
Tierps SOK
35:499:058:42
9
Gunnar Tegendal
OK Linné
38:089:4111:01
10
Thomas Nilsson
Stora Tuna OK
38:419:4911:34
11
Thomas Källberg
OK Roslagen
38:509:5111:43
12
Michael Colberg
OK Linné
39:049:5511:57
13
Håkan Lång
Länna IF
39:169:5812:09
14
Bo Strand
OK Linné
39:2310:0012:16
15
Ulf K. Rask
OK RSP
41:2410:3014:17
16
Tryggve Rönnqvist
OK Linné
42:0210:4014:55
17
Örjan Sjöström
Länna IF
44:1711:1417:10
18
Anders Nilsson
Täby OK
51:1713:0124:10
19
Tomas Jansson
Länna IF
55:0814:0028:01
20
Per-Olof Svensson
Länna IF
65:3816:3938:31
Stefan Nilsson
OK Linné
Ej godkänd
 
D50 2310 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne-Chr Schunnesson
Attunda OK
27:0211:420:00
2
Anna-Sofie Lundman
OK Roslagen
27:3311:560:31
3
Eva Olsson
Hammarby IF OF
28:3512:221:33
4
Helena Ekbrink
IF Thor
29:4112:512:39
5
Lena Åhman-Larsson
Rånäs OK
32:3514:065:33
6
Monica Ohlin
Rånäs OK
32:5114:135:49
7
Christina Åhman-William
Rånäs OK
36:2615:469:24
8
Brita Nilsson
OK Linné
38:1116:3211:09
9
Christina Ohlin
Rånäs OK
38:2816:3911:26
10
Margareta Granberg
OK Klemmingen
41:2217:5414:20
11
Eva Elnerud
Sigtuna OK
42:2318:2115:21
12
Heidi Bjerkhaug
OK Ravinen
77:1233:2550:10
 
H50 3030 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Hjertson
OK Linné
21:086:580:00
2
Lars Ohlin
Rånäs OK
22:587:351:50
3
Tommy Berger
Gävle OK
23:507:522:42
4
Bengt Jonsson
OK Linné
25:498:314:41
5
Mats Lundman
OK Roslagen
26:008:354:52
6
Kenneth Öhman
Vallentuna-Össeby OL
29:359:468:27
7
Eddie Bjärrenholt
Rånäs OK
30:1910:009:11
8
Lars Hagrot
Täby OK
31:4210:2810:34
9
Björn Söderbäck
OK Linné
34:1511:1813:07
10
Roland Bäcklin
Sigtuna OK
38:1712:3817:09
11
Claes Landqvist
Vallentuna-Össeby OL
42:4414:0621:36
12
Leif Lundgren
Länna IF
49:3016:2028:22
 
D55 2270 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christina Hjertson
OK Linné
23:2810:200:00
2
Ingrid E Ström
Täby OK
26:2011:362:52
3
Evy Johansson
Sala OK
32:5114:289:23
4
Agneta Lilljestam
OK Linné
40:0617:4016:38
5
Marita Berg
Sigtuna OK
41:0118:0417:33
6
Britt Larsson
Länna IF
42:5818:5619:30
7
Lena Johnsson
Rånäs OK
50:2322:1226:55
 
H55 3030 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hans Ohlin
Rånäs OK
25:138:190:00
2
Peter Sundgren
Vallentuna-Össeby OL
28:109:182:57
3
Jan Åsberg
Häverödals SK
28:449:293:31
4
Lars-Erik Hermansson
OK Linné
29:049:363:51
5
Jan Johansson
IF Thor
29:089:373:55
6
Clas-Göran Herrgård
Täby OK
29:329:454:19
7
Per Åke Eriksson
OK Ravinen
30:019:544:48
8
Peter Brunnberg
Vallentuna-Össeby OL
31:1510:196:02
9
Leonard Jansson
Rasbo IK
32:5810:537:45
10
Stig Löfgren
Attunda OK
36:0211:5410:49
11
Sven Hedman
Attunda OK
41:0313:3315:50
12
Magnus Jansson
OK Roslagen
41:1613:3716:03
13
Tom Karlsson
OK Linné
41:1713:3716:04
14
LarsOwe Ström
Täby OK
42:0713:5416:54
15
Hans Blomqvist
OK Roslagen
45:0714:5319:54
16
Leif Erik Karlsson
Rånäs OK
45:1214:5519:59
17
Anders Jons
OK Linné
47:4415:4522:31
18
Anders Eriksson
Vallentuna-Össeby OL
47:5115:4822:38
 
D60 2270 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Margareta Hagstedt
Väsby OK
28:3312:350:00
2
Ylva Nilsson
Vallentuna-Össeby OL
30:2113:221:48
3
Birgitta Norlin
Rimbo SOK
32:0914:103:36
4
Ewa Nordlund
Länna IF
32:1414:123:41
5
Viviann Björklund
OK Roslagen
33:3714:495:04
6
Vivianne Holgersson
OK Måsen
34:1015:035:37
7
Karin Barbro Grånäs
Rasbo IK
35:5615:507:23
8
Astrid Agneta Sörqvist
Sigtuna OK
37:2316:288:50
9
Fia Wallström
OK Sänkan
37:5116:409:18
10
Barbro Börjeson
Sigtuna OK
39:2017:2010:47
11
Kerstin Broberg
OK Sänkan
44:1419:2915:41
12
Kristina Eriksson
Länna IF
54:1223:5325:39
 
H60 2310 meter24 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Grankvist
Täby OK
22:429:500:00
2
Per-Erik Wåhlberg
OK Linné
22:529:540:10
3
Leif Nordlund
Länna IF
23:039:590:21
4
Per-Åke Carlenstam
Väsby OK
24:1810:311:36
5
Eric Tenland
Stigmännen Karlshamns OK
24:5510:472:13
6
Lars Westin
Vallentuna-Össeby OL
25:4111:072:59
7
Leif Berg
Sigtuna OK
25:4411:083:02
8
Jan Bojling
Solna OK
26:3311:303:51
9
Jan Olov Jonsson
Tierps SOK
26:5711:404:15
10
Urban Boström
Solna OK
27:4612:015:04
11
Conny Husén
OK Roslagen
27:5312:045:11
12
Yngve Persson
Tierps SOK
29:2412:446:42
13
Hans Holgersson
OK Måsen
30:4013:177:58
14
Ola Hedberg
OK Linné
31:2013:348:38
15
Sten Johansson
OK Borgen
32:0013:519:18
16
Stig Larsson
Länna IF
32:0413:539:22
17
Ulf Skogtjärn
OK Linné
32:3114:059:49
18
Karl-Åke Larsson
OK Enen
32:4514:1110:03
19
Henrik Nyström
Attunda OK
32:5014:1310:08
20
Bengt-Göran Stjerna
Länna IF
34:0214:4411:20
21
Jan-Olof Wåhlberg
IBM-Klubben
37:5616:2515:14
22
Leif Nordin
Attunda OK
39:5117:1517:09
23
Rolf Hjort
Rånäs OK
40:1117:2417:29
24
Lars Göran Sörqvist
Sigtuna OK
44:2619:1421:44
 
D65 2270 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dagny Elisabet Gustavsson
Sigtuna OK
25:5311:240:00
2
Eva von Heijne
Sigtuna OK
27:2112:031:28
3
Birgitta Eriksson
Länna IF
34:0114:598:08
4
Margareta Haraldsson
Sigtuna OK
34:4615:198:53
5
Caje Jacobsson
IF Thor
34:5915:259:06
6
Pia Vikström
Täby OK
44:3219:3718:39
7
Gunnel Balck
IFK Enskede
45:1619:5619:23
8
Margaretha Nyström
Länna IF
49:1121:4023:18
Elvy Peterson
Sundsvalls OK
Ej godkänd
 
H65 2310 meter24 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bertil Granberg
OK Klemmingen
23:5010:190:00
2
Bernt Johansson
Häverödals SK
25:1210:551:22
3
Sören Eriksson
Länna IF
25:2711:011:37
4
Åke Gatelid
Sigtuna OK
25:4711:101:57
5
Hans Nyberg
Gävle OK
26:2411:262:34
6
Thord Rådberg
OK Roslagen
26:5211:383:02
7
L-O Mattsson
OK Roslagen
28:2012:164:30
8
Sven-Olof Norlin
Rimbo SOK
28:4212:254:52
9
Boris Andersson
Rånäs OK
28:5012:295:00
10
Sören Johansson
OK Norden
28:5212:305:02
11
Ove Peterson
Sundsvalls OK
29:2912:465:39
12
Bertil Holmgren
Gävle OK
30:0113:006:11
13
Göran Andersson
Täby OK
30:2413:106:34
14
Sven Jacobsson
IF Thor
31:1513:327:25
15
Sten von Heijne
Sigtuna OK
31:4513:457:55
16
Kjell Tancred
IBM-Klubben
33:5914:4310:09
17
Lennart Jansson
Häverödals SK
36:1115:4012:21
18
Jan-Erik Holm
Sigtuna OK
37:3116:1413:41
19
Olow Jansson
Häverödals SK
38:4616:4714:56
20
Lars-Olov Andersson
Sigtuna OK
39:5217:1516:02
21
Sune Nyström
Länna IF
41:1917:5317:29
22
Lars Nordin
Solna OK
45:3819:4521:48
23
Anders Broberg
OK Sänkan
49:1021:1725:20
Rune Thurén
Vallentuna-Össeby OL
Ej godkänd
 
D70 2270 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Margareta Wallén
Täby OK
39:4917:320:00
2
Anita Nilsson
OK Torfinn
56:3924:5716:50
 
H70 2310 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Torsten Löfgren
Karlsbyhedens IK
25:2811:010:00
2
Sigurd Wallén
Täby OK
26:0611:180:38
3
Sivert Söderbärg
OK Roslagen
27:2111:501:53
4
Allan Wedin
Järfälla OK
30:1113:044:43
5
Roine Mattsson
Häverödals SK
30:1813:074:50
6
Martin Engqvist
Upsala IF
30:3813:165:10
7
Lars Roos
Attunda OK
32:4314:107:15
8
Rune Haulin
IF Thor
34:1814:518:50
9
Thord Andersson
Rånäs OK
35:0515:119:37
10
Bertil Karlsson
OK Linné
35:2815:2110:00
11
Lars-Erik Lindell
Väsby OK
38:4516:4613:17
12
Ove Åberg
OK Roslagen
39:4617:1314:18
13
Burne Nilsson
OK Torfinn
40:4317:3815:15
14
Roland Sundqvist
OK Linné
42:0918:1516:41
15
Tryggve Trygg
OK Roslagen
47:0820:2421:40
16
Lennart Eriksson
OK Enen
61:0226:2535:34
17
Gunnar Dahlström
Fredrikshofs IF Skid & OK
65:2828:2040:00
18
Lennart Hedlund
Vallentuna-Össeby OL
66:3528:4941:07
 
D75 2270 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Irma Andersson
Rimbo SOK
33:5914:580:00
2
Ingrid Carlsson
Täby OK
40:1817:456:19
3
Gunnel Karlsson
OK Roslagen
44:0019:2310:01
4
Maj Boudrie
Väsby OK
45:4420:0911:45
 
H75 2270 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sten Larsson
Häverödals SK
26:2011:360:00
2
Rolf Andersson
Rimbo SOK
26:5111:500:31
3
Sven Karlsson
OK Roslagen
30:4813:344:28
4
Ragnar Vikström
Täby OK
32:5814:316:38
5
Ellert Staf
Häverödals SK
33:0014:326:40
6
Olle Andersson
OK Norden
33:2814:457:08
7
Nils Eriksson
Länna IF
33:4914:547:29
8
Joachim Walter Tiefensee
Sigtuna OK
37:0116:1810:41
9
Börje Blomquist
Sigtuna OK
39:1617:1812:56
10
Sven Eriksson
OK Roslagen
40:1917:4613:59
11
Evert Carlsson
Täby OK
44:5519:4718:35
12
Hans Nordström
Tierps SOK
56:1224:4529:52
 
H80 2270 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inge Håkansson
OK Linné
41:4118:220:00
2
Lennart Nordström
Rimbo SOK
44:2619:342:45
3
Karl Axel Martin Jansso
Turebergs IF
47:1120:475:30
4
Per Pettersson
Turebergs IF
70:0230:5128:21
 
U1 1930 meter43 startande, 41 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Boström
OK Linné
15:187:560:00
2
Lovisa Wigertz
Långhundra IF
15:328:030:14
3
Arvid Roos
OK Linné
18:509:453:32
3
Emilia Karlsson
Långhundra IF
18:509:453:32
5
Alva Jonsson
Långhundra IF
18:549:483:36
6
David Melin
OK Rodhen
18:579:493:39
6
Gabriel Torstensson
OK Rodhen
18:579:493:39
8
Axel Leijon Thorell
Långhundra IF
19:139:573:55
9
Samuel Karlsson
Långhundra IF
19:3010:064:12
10
Alva Lindell
IF Thor
19:5710:204:39
11
Linus Åberg
Långhundra IF
20:3610:405:18
12
Ajsa Cuprija
OK Enen
21:2711:076:09
13
Safet Cuprija
OK Enen
21:3611:126:18
14
Emma Isacsson
OK Linné
21:4011:146:22
15
Elias Larsson
OK Enen
22:1311:316:55
16
Valdemar Andersson
OK Linné
22:1411:316:56
17
Isak Nilsson
OK Linné
22:2311:367:05
18
Cornelia Källberg
OK Linné
22:3111:407:13
19
Filip Lauren
OK Linné
22:5911:557:41
20
Stina Umegård
Långhundra IF
23:0011:557:42
21
Angelica Kahsaiy
OK Enen
23:0811:597:50
22
Wilma Insulander
IF Thor
23:1812:048:00
23
Oscar Insulander
IF Thor
23:2612:088:08
24
Elsa Brunell
IF Thor
23:5712:258:39
25
Johanna Lundblad
OK Linné
24:0012:268:42
26
Gunnar Söderbäck
OK Linné
24:0412:288:46
27
Claes Palmgren
Täby OK
24:1912:369:01
28
Fanny Gustafsson
OK Roslagen
25:2913:1210:11
29
Pontus Smeds
Långhundra IF
25:3213:1410:14
30
Hampus Holgersson
OK Linné
25:3613:1610:18
31
Rickard Bodell
OK Enen
26:1313:3510:55
32
Elias Grehn
OK Rodhen
26:1713:3710:59
33
Otto Balck
Vallentuna-Össeby OL
26:2813:4311:10
34
Simon Lundström
Långhundra IF
27:1514:0711:57
35
Stina Brunell
IF Thor
28:1114:3612:53
35
Ellinor Segersten
IF Thor
28:1114:3612:53
37
Simon Bernet Wahlnäs
OK Linné
28:2114:4113:03
38
Axel Björk
Långhundra IF
28:5214:5713:34
39
Malva Möller
OK Linné
29:0015:0213:42
40
Gustav Colberg
OK Linné
34:1217:4318:54
41
Kevin Sjölander
OK Rodhen
43:3422:3428:16
Gabriella Stråle
IF Thor
Ej godkänd
Joel Willén
OK Linné
Ej godkänd
 
U2 1950 meter34 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Red Bull
OK Roslagen
14:337:280:00
2
Wilhelm Alness
Långhundra IF
15:558:101:22
3
Alexander Andersson-Tho
OK Enen
16:068:151:33
4
Marcus Nilsson
Västvärmlands OK
18:099:183:36
5
Johan Sjöborg
OK Linné
18:109:193:37
6
Emma Bernerson
OK Enen
18:209:243:47
7
Erik Wulff
OK Linné
18:519:404:18
8
Sverre Lindell
Långhundra IF
18:559:424:22
9
Ida Ågren
OK Enen
18:599:444:26
10
Oliver Wessberg
IF Thor
21:2911:016:56
11
Anders Stenbäck
Rånäs OK
22:2611:307:53
12
Arvid Umegård
Långhundra IF
22:4011:378:07
12
Maia Nysten
OK Enen
22:4011:378:07
14
Malin Tegendal
OK Linné
23:0811:528:35
15
Filip Elihn
OK Linné
24:1612:279:43
16
David Grönholm
IF Thor
24:4212:4010:09
17
Emil Jonsell
IF Thor
24:5912:4910:26
18
Samuel Dar
Länna IF
25:3213:0610:59
19
Ellika Alm
OK Enen
25:4913:1411:16
20
Johanna von Essen
OK Linné
25:5213:1611:19
21
Hanna Karlsson
Länna IF
26:2213:3111:49
22
Natalie Källman
Länna IF
26:3213:3611:59
23
Ella Andersson
Länna IF
28:0214:2313:29
24
Hugo Bäsén
IF Thor
28:5814:5114:25
25
Tilda Jansson
OK Roslagen
30:2215:3415:49
26
Samuel Jonsson
Länna IF
32:2916:3917:56
27
Tilda Nygren
OK Linné
32:3316:4218:00
28
Saga Söderlund
OK Enen
35:4018:1721:07
29
Amanda Cedstedt
Vallentuna-Össeby OL
39:1220:0624:39
30
Elias Westerberg
OK Linné
39:4920:2525:16
31
Simon Stenbo
Attunda OK
41:4321:2427:10
32
Nora Sjöberg
IF Thor
46:1923:4531:46
Gisela Lind
Länna IF
Ej godkänd
Lowe Ytterman
Länna IF
Ej godkänd
 
U3 2650 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Viktor Lund
OK Roslagen
29:4111:120:00
2
Kevin Järlund
Rånäs OK
30:0411:210:23
3
Hanna Lundström
Långhundra IF
32:4912:233:08
4
Caroline Thörn
Rånäs OK
33:0212:283:21
5
Martin Sjöborg
OK Linné
35:3713:265:56
6
Arvi Jonnarth
OK Linné
37:2714:087:46
7
Hanna Wulff
OK Linné
38:5214:409:11
8
Johanna Hanrup
IF Thor
41:4515:4512:04
9
Carolina Nealis
Länna IF
43:4216:2914:01
10
Emma Bergkvist
Sigtuna OK
51:5719:3622:16
11
Gustav Cederholm
Länna IF
59:4322:3230:02
 
U4 2860 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Skantz Lundin
Länna IF
47:2816:360:00
2
Hanna Andersson
OK Rodhen
51:5518:094:27
3
Sara Kastemyr
Tierps SOK
71:5625:0924:28
 
Inskolning 1930 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Johanna Palm
OK Triangeln
Godkänd
Alvin Karlsson
OK Linné
Godkänd
Hanna Graas
OK Linné
Godkänd
Elin Graas
OK Linné
Godkänd
Klara Strand
OK Linné
Godkänd
Simon Olm
IF Thor
Godkänd
Klara Hart
OK Linné
Godkänd
Jonas Bergens
OK Linné
Godkänd
Maria Von Essen
OK Linné
Godkänd
Vilma Stråle
Länna IF
Godkänd
Ida Hofstedt
Vallentuna-Össeby OL
Godkänd
Pontus Gustafsson
OK Linné
Godkänd
Emilia Hagroth
Täby OK
Godkänd
Viktor Boström
OK Linné
Godkänd
Kajsa Uppsten
OK Enen
Godkänd
 
Öppen 1 1950 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Liv Kristiansen
Tumba-Mälarhöjden OK
27:1113:560:00
2
Ingegerd Ohlin
Rånäs OK
30:2115:343:10
3
Renee Johansson
Vänersborgs SK
31:3916:144:28
4
Ellinor Öster
IF Thor
41:1921:1114:08
 
Öppen 2 2650 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pernilla Lagergren
Klubblös
22:508:370:00
2
Erik Willén
OK Linné
23:248:500:34
3
Elizabeth Løchting
OK Roslagen
29:3011:086:40
4
REbecka Hoppe
Upsala IF
31:1911:498:29
5
Karin Lindström
OK Borgen
31:5812:049:08
6
Roine Vestman
Klubblös
32:2712:159:37
7
Elin Vestman
Klubblös
32:4912:239:59
8
Pysse Jonsson
Länna IF
36:4313:5113:53
9
Siv-Britt Andersson
IF Thor
37:0313:5914:13
10
Karolina Andersson
Länna IF
37:1714:0414:27
11
Caroline Westbom
OK Hammaren
38:5414:4116:04
12
Laila Nygren
Säterbygdens OK
39:3714:5716:47
13
Robert Johansson
Rånäs OK
43:1716:2020:27
14
Karin Hansson
OK Rodhen
43:3816:2820:48
15
Amilcar Roberto
OK Linné
45:3717:1322:47
16
Lena Lundgren
Länna IF
45:4717:1722:57
17
Erico Londero Papaleo
OK Linné
46:3817:3623:48
18
Ann-Charlotte Ohlsson
OK Linné
48:4618:2425:56
19
Anders Sjöborg
OK Linné
56:4621:2533:56
20
Erica Johansson
Vänersborgs SK
68:0425:4145:14
21
Gisela Frost
OK Roslagen
87:4633:0764:56
 
Öppen 4 3080 meter31 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ian von Essen
OK Linné
30:279:530:00
2
Jonas Wulff
OK Linné
33:0410:442:37
3
Ola Blomdin
Vallentuna-Össeby OL
35:0011:224:33
4
Linda Lundberg
Klubblös
35:1711:274:50
5
Ravi Dar
Länna IF
36:1811:475:51
6
Karin Lovang-Lindell
IF Thor
40:1313:039:46
7
Mats Frost
OK Roslagen
41:0913:2210:42
8
Ulf Larsson
Sigtuna OK
41:2113:2610:54
9
Leif Toften
Järfälla OK
42:4813:5412:21
10
Erik Höglund
Turebergs IF
42:5113:5512:24
11
Britt-Marie Eriksson
OK Rodhen
43:3714:1013:10
12
Camilla Adlerteg
Klubblös
44:1214:2113:45
13
Yvonn Strand
OK Linné
46:2115:0315:54
14
Jan-Erik Larsson
Upsala IF
47:0315:1716:36
15
Gunilla Reinholdsson
IF Thor
47:2915:2517:02
16
Lotta Möller
OK Linné
48:5315:5218:26
17
Leif Hagstedt
Väsby OK
51:1916:4020:52
18
Anne Marie Grankvist
Väsby OK
52:2016:5921:53
19
Ann-Sofie Edenhamn
Länna IF
52:2717:0222:00
20
Leif Andersson
Rånäs OK
56:5018:2726:23
21
Eva Hallin
IF Thor
58:0518:5127:38
22
Malin von Essen
OK Linné
58:0618:5227:39
23
Anna-Lena Blom
Länna IF
58:3719:0228:10
24
Åke Jakobsson
OK Linné
58:4719:0528:20
25
David Liljekvist
Söderhamns OK
61:1119:5230:44
26
Christina Öhman
IF Thor
63:1120:3132:44
27
Mona Uppsten
OK Enen
75:0124:2144:34
28
Runar Forsström
Järfälla OK
97:1831:3566:51
Nicklas Lyremark
Attunda OK
Ej godkänd
Helena Tidlund
OK Linné
Ej godkänd
Helena Gille
OK Roslagen
Ej godkänd
 
Öppen 5 3700 meter30 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Hannrup
IF Thor
32:168:430:00
2
Jonatan Westin
IF Thor
33:028:560:46
3
Robert Larsson
IF Thor
33:269:021:10
4
Magnus Graas
OK Linné
36:069:453:50
5
Magnus Bengtsson
Klubblös
39:2410:397:08
6
Lars Gunnarsson
Malungs OK Skogsmårdarna
40:0610:507:50
7
Bengt Wallner
OK Linné
41:3311:149:17
8
Karin Grenfeldt
OK Roslagen
43:0611:3910:50
9
Evelina Nilsson
OK Linné
43:2611:4411:10
10
Per-Erik Thunström
OK Linné
44:3612:0312:20
11
Patrik Servin
Klubblös
45:0812:1212:52
12
Mats-Olof Wallin
IF Thor
45:0912:1212:53
13
Emma Larsson
Almby IK
47:3912:5315:23
14
Andreas Tjärnsten
Klubblös
48:4513:1116:29
15
Björn Sjulgård
IF Thor
49:5613:3017:40
16
Anders Falk
OK Roslagen
50:0013:3117:44
17
Åke Linderoth
Sundbybergs IK
50:1113:3417:55
18
Åsa Nordström
Sigtuna OK
51:4213:5819:26
19
Bo Rock
Järfälla OK
58:0415:4225:48
20
Gabriella Andersson
OK Linné
58:4915:5426:33
21
Anne Eklund
Rånäs OK
59:5516:1227:39
22
Annika Berntsson
Väsby OK
60:2916:2128:13
23
Nils Flemström
Klubblös
61:5716:4529:41
24
Bengt Kåberg
Hallstahammars OK
62:1216:4929:56
25
Inge Karlsson
Rånäs OK
64:0117:1831:45
26
Sven Erik Mosén
Sigtuna OK
64:1517:2231:59
27
Anders Norrström
Rasbo IK
68:3518:3236:19
28
Ellen Marklund
Upsala SIF
85:2223:0453:06
29
Lis Fredriksson
Klubblös
87:4023:4255:24
Göran Åkerlund
Tierps SOK
Ej godkänd
 
Öppen 7 3700 meter33 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Andersson
Sundbybergs IK
33:038:560:00
2
Andreas Andersson
OK Hedströmmen
34:009:110:57
3
Göran Andersson
OK Rodhen
36:189:493:15
4
Mia Dammvik
Stora Tuna OK
36:349:533:31
5
Björn Eriksson Falk
OK Roslagen
36:509:573:47
6
Per Broberg
OK Sänkan
40:0210:496:59
7
Peter Ridefelt
OK Linné
40:3710:597:34
8
Hans Karlsson
Länna IF
41:1311:088:10
9
Louise Johansson
OK Roslagen
41:2811:128:25
10
Ulf Carlsson
OK Roslagen
41:3411:148:31
11
John Marelius
IF Thor
43:1011:4010:07
12
Ulf Isacsson
OK Linné
43:3111:4610:28
13
Lars Nygren
OK Linné
43:3911:4810:36
14
Björn Gambert
OK Linné
44:2512:0011:22
15
Mikael Bässen
IF Thor
44:3712:0411:34
16
Ulf Grandin
OK Linné
45:3212:1812:29
17
Anna Eklund
IF Thor
46:1612:3013:13
18
Camilla Öhman
Vallentuna-Össeby OL
47:4612:5514:43
19
Jan Olson
Bromma-Vällingby SOK
47:4812:5514:45
20
Per Weinestedt
OK Linné
48:2013:0415:17
21
Hugo Bergman
OK Linné
51:2313:5318:20
22
Anna-Karin Eklund
Söderhamns OK
52:5214:1719:49
23
Marita Karlsson Mood
Länna IF
56:5015:2223:47
24
Kristin Hellberg
Sundbybergs IK
60:1216:1627:09
25
Karin Lindgren
Sigtuna OK
68:2118:2835:18
26
Curt Reinholdsson
IF Thor
68:3018:3135:27
27
Eric Larsson
Almby IK
68:5818:3835:55
28
Marit Axelsson
Västvärmlands OK
78:5121:1945:48
29
Arthur Eriksson
Hammarby IF OF
122:1733:0389:14
Örjan Stråle
Länna IF
Ej godkänd
Karna Thorsson
OK Linné
Ej godkänd
Inger Sörlen
Täby OK
Ej godkänd
Helena Flodin
OK Linné
Ej godkänd
 
Öppen 8 4890 meter24 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas Albinsson
OK Hammaren
37:567:450:00
2
Henrik Boström
OK Linné
37:587:460:02
3
Otto Lundman
OK Roslagen
38:207:500:24
4
Jan Lindell
Långhundra IF
38:387:540:42
5
Jonas Andersson
IF Thor
40:118:132:15
6
Atte Komonen
IF Thor
40:578:223:01
7
Johan Palmgren
Täby OK
41:438:323:47
8
Wincent Karlsson
Väsby OK
45:489:227:52
9
Roger Andersson
OK Enen
46:179:288:21
10
Michael Palm
OK Triangeln
48:509:5910:54
11
Bengt-Olov Törnqvist
Sigtuna OK
49:2510:0611:29
12
Christer Karlsson
OK Rodhen
50:0410:1412:08
13
Stefan Nordström
Sigtuna OK
52:0110:3814:05
14
Anders Lindkvist
Bromma-Vällingby SOK
53:3710:5815:41
15
Terese Herlin
Attunda OK
58:1011:5420:14
16
Gustav Johansson
Klubblös
59:2112:0821:25
17
Johnny Wahland
Klubblös
60:5112:2722:55
18
Mats Åberg
OK Linné
61:5112:3923:55
19
Sven-Erik Eriksson
Tierps SOK
62:0812:4224:12
20
Jonatan Pettersson
Länna IF
63:4513:0225:49
21
Malin Alm
Länna IF
71:0714:3333:11
22
Ola Pettersson
Länna IF
71:4614:4133:50
Sune Hedström
OK Rodhen
Ej godkänd
Åke Torstensson
OK Rodhen
Ej godkänd