Tre Skåningar O. En Dansk E3

2009-06-27

Arrangör: Helsingborgs SOK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
787
Form:
Flerdagetapp
Startande:
761
Distans:
Sprint
Fullföljande:
735
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 3400 meter45 startande, 44 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rebecka Olsson
OK Skogsfalken
23:396:570:00Brons
2
Anna Envall
IK Hakarpspojkarna
24:387:150:59Brons
3
Jennifer Gull
OK Vilse 87
24:597:211:20Brons
4
Sara Svensson
OK Pan-Kristianstad
25:517:362:12Brons
5
Marie Svensson
OK Pan-Kristianstad
26:087:412:29Brons
6
Sofie Petersson
OK Pan-Kristianstad
26:377:502:58Brons
7
Anna Hellner
Istrums SK
26:417:513:02Brons
8
Lisa Pettersson
OK Dacke
27:188:023:39Brons
9
Anna Andréasson
OK Skogsfalken
27:278:043:48Brons
10
Benita Hansson
Gotlands Bro OK
27:408:084:01Brons
11
Lina Blomqvist
OK Skogsfalken
27:418:094:02Brons
12
Susanne Andersson
Härlövs IF
27:568:134:17Brons
13
Lina Svensson
OK Skogsfalken
28:258:214:46Brons
14
Malin Björkqvist
Norbergs OK
29:138:365:34Brons
15
Emma Lindén
Sävedalens AIK
29:268:395:47Brons
16
Sofia Killander
Hästveda OK
29:458:456:06Brons
17
Lina Hulander
Ulricehamns OK
29:558:486:16Brons
18
Linda Wennerlund
Göteborg-Majorna OK
29:588:496:19Brons
19
Carin Emanuelsson
Lunds OK
30:118:536:32Brons
20
Anna Olsson
Lunds OK
30:178:546:38Brons
21
Susanne Sjöö
Tullinge SK
30:389:016:59Brons
22
Malin Riis
Örkelljunga FK
31:199:137:40Brons
23
Emma Lindgren
Visborgs OK
32:139:298:34Brons
24
Marie Fransson
Lunds OK
32:429:379:03Brons
25
Emelie Andersson
Hässleholms OK
34:4910:1411:10Brons
26
Matilda Jonsson
FK Finn
34:5010:1511:11Brons
27
Isabell Håkansson
Sävedalens AIK
34:5510:1611:16Brons
28
Anna Josefsson
Kalmar OK
35:2510:2511:46Brons
29
Rikke Kofoed
Spring CUP OK
35:2610:2511:47Brons
30
Diana Persson
FK Göingarna
35:5310:3312:14Brons
31
Hanna Weimann
IK Uven
36:2910:4412:50Brons
32
Eleonore Andersson
Hässleholms OK
36:5210:5113:13Brons
33
Emilia Svärm
OK Gisle
37:4011:0514:01
34
Anna Karlsson
SOK 68
37:5511:0914:16
35
Madeleine Gunnarsson
OK Pan-Kristianstad
39:0911:3115:30
36
Lisa Kaill
IK Omega
39:3111:3715:52
37
Ellinor Ivarsson
Hässleby SOK
40:1911:5116:40
38
Karin Johansson
FK Göingarna
41:2512:1117:46
39
Emma Kriblad
Hjärnarps GH OL
41:5212:1918:13
40
Marie Jinnemo
Hjärnarps GH OL
43:4112:5120:02
41
Linn Nedergård
FK Friskus-Varberg
44:4213:0921:03
42
Charlotte Wedlin
Sävedalens AIK
45:2613:2221:47
43
Mollie Nohave
OK Orion
46:5613:4823:17
44
Linda Jinnemo
Hjärnarps GH OL
52:4315:3029:04
Malin Sörstrand
OK Klyftamo
Ej godkänd
 
H21 3700 meter68 startande, 66 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Liljequist
OK Älme
21:215:460:00Brons
2
Peter Jacobsson
IK Hakarpspojkarna
22:065:580:45Brons
3
Michael Sörensen
OK Pan-Kristianstad
22:566:121:35Brons
4
Thomas Johannesson
Ronneby OK
24:256:363:04Brons
5
Rasmus Grönlund
Lunds OK
24:406:403:19Brons
6
Andreas Eriksson
Lunds OK
24:486:423:27Brons
7
Oscar Carlsson
Eksjö SOK
24:586:453:37Brons
8
Richard Johansson
OK Pan-Kristianstad
25:036:463:42Brons
9
Jesper Håkansson
FK Göingarna
25:106:483:49Brons
10
Per-Åke Bligård
Göteborg-Majorna OK
25:136:493:52Brons
11
Henrik Svensson
OK Vilse 87
25:176:503:56Brons
12
Magnus Larsson
FK Göingarna
25:286:534:07Brons
13
Andreas Liljegren
Gotlands Bro OK
25:336:544:12Brons
14
Anton Hemlin
IK Uven
25:486:584:27Brons
15
Markus Svensson
OK Pan-Kristianstad
25:587:014:37Brons
16
Kalle Ingvarsson
OK Vilse 87
26:257:085:04Brons
17
Martin Wendt
Lunds OK
26:477:145:26Brons
18
Patrik Johansson
Kexholms SK
26:547:165:33Brons
19
Mattias Killander
Hästveda OK
26:587:175:37Brons
20
Pontus Johansson
Växjö OK
27:227:246:01Brons
21
Magnus Fransson
SOK Aneby
27:297:266:08Brons
22
Andreas Persson
Göteborg-Majorna OK
27:367:286:15Brons
23
Linus Svärm
OK Gisle
27:447:306:23Brons
24
Henrik Erickson
Ulricehamns OK
27:487:316:27Brons
25
Per-Åke Nilsson
FK Göingarna
27:557:336:34Brons
26
Johan Svensson
OK Vilse 87
28:067:366:45Brons
27
Filip Reimers
Hästveda OK
28:147:386:53Brons
28
Andreas Blomqvist
FK Boken
28:157:386:54Brons
29
Victor Axbom
OK Landehof
28:257:417:04Brons
30
Tobias Thorsson
IK Trenne Ullared
29:147:547:53Brons
31
Johan Ericsson
Hammarby IF OF
29:368:008:15Brons
32
Mikael Pihl
Lunds OK
29:448:028:23Brons
33
Mads K. Larsen
Spring CUP OK
29:568:058:35Brons
34
Roine Schölin
Laholms IF OK
30:008:068:39Brons
35
Tobias Govik
Stångenäs AIS
30:048:088:43Brons
36
Pär Fridsell
OK Pan-Kristianstad
30:168:118:55Brons
37
Martin Kriblad
Hjärnarps GH OL
30:378:169:16Brons
38
Simon Månsson
Örkelljunga FK
30:588:229:37Brons
39
Marcus Färg
Annebergs GIF
31:168:279:55Brons
40
Anton Pettersson
Mariestads FK
31:238:2910:02Brons
41
Viktor Govik
Stångenäs AIS
31:588:3810:37Brons
42
Mikael Axelsson
OK Skogshjortarna
32:168:4310:55Brons
43
Ludvig Uppström
Mariestads FK
32:308:4711:09Brons
44
Tobias Persson
OK Kompassen
33:148:5911:53Brons
45
Henrik Johansson
OK Pan-Kristianstad
33:249:0212:03Brons
46
Håkan Eriksson
Hästveda OK
34:029:1212:41
47
Andreas Skymberg
Sävedalens AIK
34:119:1412:50
48
Ola Eriksson
Hästveda OK
34:149:1512:53
49
Per Christensson
Malmö OK
34:229:1713:01
50
Christian Johansson
Klubblös
34:289:1913:07
51
Johan Leijgård
Gudhems IF
34:329:2013:11
52
Greger Westerlund
Svaide Roma SOK
34:589:2713:37
53
Carl Gullberg
Hästveda OK
35:379:3814:16
54
Urban Bjufström
SOK 68
35:529:4214:31
55
John D Söderberg
OK Skogsfalken
36:589:5915:37
56
Niklas Eklund
FK Friskus-Varberg
37:0210:0115:41
57
Emil Bruhn
Boxholm-Mjölby OL
39:0910:3517:48
58
Mats Gustafsson
FK Friskus-Varberg
39:3410:4218:13
59
Joel Nilsson
Hässleholms OK
39:4910:4618:28
60
Christian Lindblom
Stigmännen Karlshamns OK
41:0811:0719:47
61
Klas Johansson
Växjö OK
41:2911:1320:08
62
Petter Jönsson
Klubblös
41:4811:1820:27
63
Lennart Bjufström
SOK 68
46:0712:2824:46
64
Gert Olsson
Tockarps IK
52:0214:0430:41
65
Markus Johansson
IFK Göteborg
57:2915:3236:08
66
Henrik Rooth
Klubblös
63:4117:1342:20
Fredrik Hansen
FK Boken
Ej godkänd
David Nilsson
Hästveda OK
Ej godkänd
 
D20 3200 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Sandström
OK Stigen
28:228:520:00Brons
2
Angelika Larsson
Örkelljunga FK
29:169:090:54Brons
3
Lisa Weimann
IK Uven
30:209:291:58Brons
4
Lisa Borssén
OK Kroppefjäll
32:4110:134:19Brons
5
Jannie Hagård
Rävetofta OK
36:5011:318:28Brons
6
Emilia Schultz
OK Gisle
49:2615:2721:04
 
H20 3200 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pär Josefsson
IK Hakarpspojkarna
20:366:260:00Brons
2
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
21:526:501:16Brons
3
Mattias Johansson
FK Boken
22:577:102:21Brons
4
Johan Törnroth
Hjobygdens OK
23:497:273:13Brons
5
David Boman
Stångenäs AIS
24:287:393:52Brons
6
Erik Hansson
Bredareds IF
24:477:454:11Brons
7
Jonas Hemlin
IK Uven
24:547:474:18Brons
8
Niclas Ståhl
FK Herkules
28:088:487:32Brons
9
Birger Andersson
IK Uven
29:439:179:07Brons
 
D18 2600 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maja Pettersson
OK Dacke
22:008:280:00Brons
2
Sanna Linsefors
Lunds OK
22:288:380:28Brons
3
Ann-Sofie Larsson
Örkelljunga FK
23:158:571:15Brons
4
Erika Rovina
OK Skogsfalken
25:099:403:09Brons
5
Sofie Hansen
Skåneslättens OL
27:5010:425:50Brons
6
Elin Thuresson
Burseryds IF
32:0712:2110:07Brons
7
Camilla Nilsson
OK Torfinn
33:0412:4311:04Brons
8
Lisa Sandström
OK Stigen
34:3713:1912:37
9
Cecilia Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
35:2013:3513:20
10
Emma Månsson
Örkelljunga FK
41:2615:5619:26
11
Emilia Johansson
OK Gisle
44:5417:1622:54
Elin Månsson
OK Löftan
Ej godkänd
 
H18 2900 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils Spetz
Ulricehamns OK
20:297:040:00Brons
2
Mattias Engström
Hjärnarps GH OL
20:407:080:11Brons
3
Gustav Stenberg
OK Skogshjortarna
20:547:120:25Brons
4
Albin Andersson
Markbygdens OK
20:557:130:26Brons
5
Hugo Mattsson
Skåneslättens OL
21:367:271:07Brons
6
Tobias Nilsson
OK Skogsfalken
22:287:451:59Brons
7
David Johansson
Rydboholms SK
23:578:163:28Brons
8
Martin Bengtsson
IS Kullen
23:598:163:30Brons
9
Anton Wiberg
OK Skogsfalken
24:378:294:08Brons
10
Tobias Edström
OK Gisle
26:028:595:33Brons
11
Jakob Segerslätt
Skåneslättens OL
27:179:246:48Brons
12
Oscar Törnroth
Hjobygdens OK
27:259:276:56Brons
13
Samuel Örn
Markaryds FK
28:099:427:40Brons
14
Felix Palmgren
Eksjö SOK
29:0610:028:37Brons
15
Carl-Johan Bergman
OK Älme
29:3610:129:07Brons
16
Anton Ledelius
IK Uven
29:4810:179:19Brons
17
Martin Frisk
Markbygdens OK
30:4410:3610:15Brons
18
Arvid Lindqvist-Käll
OK Älme
37:2212:5316:53
 
D16 2400 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stina Berg
IS Kullen
17:537:270:00Brons
2
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
18:097:340:16Brons
3
Elida Ottmer
Tormestorps IF
18:407:470:47Brons
4
Frida Ansin
Svaide Roma SOK
19:047:571:11Brons
5
Louise Nordahl
Hjärnarps GH OL
20:478:402:54Brons
6
Angelica Jörnling
Eksjö SOK
23:029:365:09Brons
7
Lisa Nyberg
FK Åsen
23:239:455:30Brons
8
Emelie Lennartsdotter
Hästveda OK
24:3010:136:37Brons
9
Erika Bengtsdotter
IS Kullen
24:5110:216:58Brons
10
Linnea Östergren
Växjö OK
25:2610:367:33Brons
11
Moa Olsson
Örkelljunga FK
25:5610:488:03Brons
12
Klara Hemlin
IK Uven
27:2311:259:30Brons
13
Jessica Bjelk
Hästveda OK
27:3111:289:38Brons
14
Mirjam Andersson
Svaide Roma SOK
28:2211:4910:29Brons
15
Elin Andersson
IK Dran
28:2911:5210:36Brons
16
Märta-Stina Lindqvist-Käll
OK Älme
29:4612:2411:53Brons
17
Emmy Thuresson
Burseryds IF
30:4612:4912:53Brons
18
Alice Olsson
Visborgs OK
34:2414:2016:31Järn
19
Amanda Persson
Tockarps IK
39:0816:1821:15Järn
 
H16 2600 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Philip Pålsson
Skåneslättens OL
16:566:310:00Brons
2
Johan Sandlund
OK Njudung
18:597:182:03Brons
3
Emil Vejlens
Visborgs OK
19:567:403:00Brons
4
Gabriel Andersson
Ulricehamns OK
20:067:443:10Brons
5
Viktor Blomqvist
OK Skogsfalken
21:338:174:37Brons
6
Marcus Boman
Stångenäs AIS
21:408:204:44Brons
7
Lucas Wändel
Lunds OK
21:478:234:51Brons
8
Fredrik Sambergs
IS Kullen
22:068:305:10Brons
9
Simon Skogman
Markbygdens OK
22:598:506:03Brons
10
Linus Cedervärn
Ulricehamns OK
23:078:536:11Brons
11
Anton Philipsson
Markaryds FK
23:088:546:12Brons
12
David Porle
Växjö OK
23:569:127:00Brons
13
Anton Blom
IK Uven
24:159:207:19Brons
14
Joel Kristiansson
Hässleholms OK
24:549:357:58Brons
15
Ludvig Mellberg
Svaide Roma SOK
25:039:388:07Brons
16
Nils Ewald
IS Kullen
31:5912:1815:03Järn
Henrik Dahlrot
IK Uven
Ej godkänd
 
D14 2500 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikaela Rönnbäck
Visborgs OK
25:2510:100:00Brons
2
Cornelia Hansson
Gotlands Bro OK
27:0610:501:41Brons
3
Anna Andersson
IK Dran
29:3611:504:11Brons
4
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
30:1612:064:51Brons
5
Ellinor Vejlens
Visborgs OK
30:3612:145:11Brons
6
Lisa Wassén
Vänersborgs SK
32:3413:027:09Brons
7
Junia Birgersson
Visborgs OK
34:1213:418:47Brons
8
Agnes Carlsson
Visborgs OK
35:1114:049:46Brons
9
Matilda Berlin
Svaide Roma SOK
36:0214:2510:37Brons
10
Linn Möller
Visborgs OK
36:1214:2910:47Brons
11
Sara Bainbridge
Laholms IF OK
47:5019:0822:25Järn
12
Silje Björsvik
FK Göingarna
74:0629:3848:41Järn
 
H14 2500 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustav Boquist
IK Uven
21:418:400:00Brons
2
Henrik Jörnling
Eksjö SOK
22:429:051:01Brons
3
Per Samuelsson
IK Trenne Ullared
23:319:241:50Brons
4
Emil Robertsson
Örkelljunga FK
23:599:362:18Brons
5
Simon Kappel
Gotlands Bro OK
24:079:392:26Brons
6
Robin Larsson
FK Göingarna
25:3610:143:55Brons
7
Mattias Johansson
Stångenäs AIS
25:3910:163:58Brons
8
Oskar Stenberg
OK Skogshjortarna
25:4010:163:59Brons
9
Fredrik Levin
Svaide Roma SOK
26:3110:364:50Brons
10
Anton Månsson
Örkelljunga FK
26:4510:425:04Brons
11
Mikael Gardelin
Visborgs OK
28:5611:347:15Brons
12
Oskar Jonasson
FK Finn
29:4311:538:02Brons
13
Niklas Frisk
Markbygdens OK
31:0912:289:28Brons
14
Axel Lindberg
Svaide Roma SOK
32:2913:0010:48Brons
15
Alexander Björsvik
FK Göingarna
33:0113:1211:20Brons
16
Frej Hegg
Svaide Roma SOK
35:2914:1213:48Brons
17
Erik Kristiansson
Hässleholms OK
37:1314:5315:32Brons
18
William Gahm
Svaide Roma SOK
41:0316:2519:22Järn
19
William Lindblom
Stigmännen Karlshamns OK
41:4316:4120:02Järn
20
Albert Askengren
Visborgs OK
45:5518:2224:14Järn
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
Ej godkänd
 
D12 1500 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tove Rönnbäck
Visborgs OK
10:006:400:00Brons
2
Elin Granstedt
IK Hakarpspojkarna
10:186:520:18Brons
3
Ebba Envall
IK Hakarpspojkarna
10:597:190:59Brons
4
Lovisa Berlin
Svaide Roma SOK
12:088:052:08Brons
5
Tove Wiberg
Mullsjö SOK
12:288:192:28Brons
6
Malin Fritzell
Mullsjö SOK
13:118:473:11Brons
7
Clara Olsson
Lunds OK
13:449:093:44Brons
8
Emma Andersson
IK Dran
14:099:264:09Brons
9
Klara Andersson
IK Dran
14:129:284:12Brons
10
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
18:0312:028:03Järn
 
H12 1500 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Johannesson
Ronneby OK
9:096:060:00Brons
2
Amadeus Hansson
Gotlands Bro OK
9:296:190:20Brons
3
Elias Bengtsson
IS Kullen
10:046:430:55Brons
4
Viktor Sambergs
IS Kullen
11:197:332:10Brons
5
Adam Segerslätt
Skåneslättens OL
11:307:402:21Brons
6
Hampus Larsson
FK Göingarna
11:507:532:41Brons
7
Viktor Wassén
Vänersborgs SK
12:238:153:14Brons
8
Björn Samuelsson
IK Trenne Ullared
12:398:263:30Brons
9
Adam Broberg
IF Rigor
12:558:373:46Brons
10
Jonatan Porle
Växjö OK
13:218:544:12Brons
11
Tobias Berntsson
Stångenäs AIS
16:4011:077:31Järn
12
Sondre Björsvik
FK Göingarna
17:3111:418:22Järn
13
David Levin
Svaide Roma SOK
17:5611:578:47Järn
14
Samuel Giselsson
Ronneby OK
50:0233:2140:53Järn
 
D10 1500 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Granstedt
IK Hakarpspojkarna
10:296:590:00Brons
2
Ida Olsson
IF Hagen
11:197:330:50Brons
3
Matilda Johansson
Stångenäs AIS
11:297:391:00Brons
4
Klara Andersson
Härlövs IF
11:357:431:06Brons
5
Linnea Bodin
Almby IK
12:278:181:58Brons
6
Isa Envall
IK Hakarpspojkarna
13:218:542:52Brons
7
Elina Andersson
OK Tyringe
13:589:193:29Brons
8
Alma Kappel
Gotlands Bro OK
26:5117:5416:22Järn
9
Sofia Larsson
Trollhättans SOK
31:5021:1321:21Järn
 
H10 1500 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
August Mollén
OK Denseln
8:175:310:00Brons
2
Erik Jönsson
FK Boken
9:236:151:06Brons
3
Lasse Falck Weber
Tisvilde Hegn OK
9:286:191:11Brons
4
Carl Larsson
Trollhättans SOK
17:0711:258:50Järn
5
Simon Giselsson
Ronneby OK
18:0812:059:51Järn
6
Melker Andersson
Härlövs IF
22:0914:4613:52Järn
 
D35 3200 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jeanette Wiberg
Mullsjö SOK
25:598:070:00Brons
2
Camilla Brorsson
Tockarps IK
26:558:250:56Brons
3
Helena Rangert
IK Hakarpspojkarna
28:278:532:28Brons
4
Anna Ljungqvist
Lunds OK
29:559:213:56Brons
5
Cecilia Rönnfjärd
OK Skogsfalken
30:309:324:31Brons
6
Sara Giselsson
Ronneby OK
36:5211:3110:53Brons
7
Marie Anebreid
Tidaholm SOK Sisu
41:2712:5715:28
 
H35 3400 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fabian Ljungquist
Lunds OK
25:087:240:00Brons
2
Ola Söderberg
OK Skogsfalken
26:517:541:43Brons
3
Göran Kimell
Gotlands Bro OK
27:107:592:02Brons
4
Mikael Carlsvärd
IS Kullen
34:3810:119:30Brons
5
Ola Andertoft
Markaryds FK
35:2910:2610:21Brons
6
Martin Andersson
OK Skogsfalken
37:5611:0912:48Brons
Emil Bendroth
Rävetofta OK
Ej godkänd
 
D40 2700 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agneta Nordholm
Sävedalens AIK
21:598:090:00Brons
2
Berit Bengtsson
OK Lindena
22:198:160:20Brons
3
Anna Eriksson
OK Landehof
24:259:032:26Brons
4
Eva Pettersson
OK Dacke
24:349:062:35Brons
5
Annica Tholén
OK Skogshjortarna
25:029:163:03Brons
6
Marie Olsson
Örkelljunga FK
26:209:454:21Brons
7
Annika Engel
Hässleholms OK
26:459:544:46Brons
8
Josefine Albinsson
OK Skogsfalken
26:489:564:49Brons
9
Helena Kristiansson
Hässleholms OK
28:2010:306:21Brons
10
Susanne Johannesson
Ronneby OK
30:0811:108:09Brons
11
Anneli Carlsson
FK Finn
30:4011:218:41Brons
12
Ann-Kristin Spetz
Ulricehamns OK
33:3412:2611:35Brons
13
Carina Svensson
Annebergs GIF
35:1613:0413:17
14
Tina Ledelius
IK Uven
37:4613:5915:47
15
Lena Thuresson
Burseryds IF
39:2214:3517:23
16
Lisa Nilsson
OK Torfinn
40:2814:5918:29
17
Frida Mannfolk
Ulricehamns OK
42:5915:5521:00
18
Susanne Burström
FK Boken
45:3816:5423:39
19
Maria Elmq.-Nygren
FK Boken
48:4218:0226:43
 
H40 3200 meter32 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tim Falck Weber
Tisvilde Hegn OK
22:066:540:00Brons
2
Dennis Persson
Växjö OK
22:096:550:03Brons
3
Niklas Nilsson
Härlövs IF
22:367:040:30Brons
4
Matti Envall
IK Hakarpspojkarna
22:517:080:45Brons
5
Magnus Larsen
FK Boken
23:017:120:55Brons
6
Niklas Edvardsson
Hästveda OK
24:147:342:08Brons
7
Tommy Johansson
Stångenäs AIS
24:207:362:14Brons
8
Magnus Steen
OK Alehof
24:497:452:43Brons
9
Håkan Mattsson
Gotlands Bro OK
25:347:593:28Brons
10
Håkan Karlsson
FK Finn
26:138:124:07Brons
11
Joakim Berntsson
Stångenäs AIS
27:288:355:22Brons
12
Jan Thuresson
Burseryds IF
27:318:365:25Brons
13
Henrik Bjørn Hansen
FIF Hillerød
27:428:395:36Brons
14
Peter Larsson
FK Boken
27:448:405:38Brons
15
Per-Olof Andersson
OK Tyringe
27:528:435:46Brons
16
Jan-I Nygren
FK Boken
29:359:157:29Brons
17
Håkan Persson
Laholms IF OK
29:599:227:53Brons
18
Leif-Åke Andersson
FK Boken
30:459:378:39Brons
19
Peder Nilsson
OK Torfinn
31:479:569:41Brons
20
Stefan Edvardsson
OK Torfinn
31:559:589:49Brons
21
Stefan Spetz
Ulricehamns OK
32:4410:1410:38Brons
22
Ola Hansson
FK Boken
32:4710:1510:41Brons
23
Sören Andersson
FK Boken
33:0010:1910:54Brons
24
Ingemar Blom
IK Uven
34:2110:4412:15Brons
25
Kent Jönsson
FK Boken
36:0811:1814:02
26
Mirzet Cirkin
Örkelljunga FK
36:2411:2314:18
27
Lars Göran Killander
Hästveda OK
37:0311:3514:57
28
Hans-Inge Reimers
Hästveda OK
37:0611:3615:00
29
Jesper Rundbäck
Eksjö SOK
39:1012:1417:04
30
Stig Dahl
Visborgs OK
39:5712:2917:51
31
Morgan Bjelk
Hästveda OK
40:0412:3117:58
Mats Dahlrot
IK Uven
Ej godkänd
 
D45 2600 meter32 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann Nilsson
Markaryds FK
23:599:130:00Brons
2
Anne Farbrot
Göteborg-Majorna OK
27:3910:383:40Brons
3
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
27:5410:443:55Brons
4
Pia Käck-Fritzell
Mullsjö SOK
29:2311:185:24Brons
5
Anne Bodin
Almby IK
29:4711:275:48Brons
6
Christina Segerslätt
Skåneslättens OL
29:5911:326:00Brons
7
Ingrid Johansson
Laholms IF OK
30:0311:336:04Brons
8
Christina Olsson
Skåneslättens OL
30:3911:476:40Brons
9
Maritha Henriksson
Eksjö SOK
30:4111:486:42Brons
10
Helena Johansson
OK Gisle
31:5512:177:56Brons
11
Lena Arnoldsson
Tidaholm SOK Sisu
32:2212:278:23Brons
12
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
32:3412:328:35Brons
13
Gudrun Nilsson
Andrarums IF
32:5312:398:54Brons
14
Inga-marie Samuelsson
IK Trenne Ullared
33:3712:569:38Brons
15
Annika Aasa
IK Uven
33:4312:589:44Brons
16
Eva Svanberg
Järfälla OK
33:4813:009:49Brons
17
Lisbeth Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
34:2913:1610:30Brons
18
Mariann Johansson
Kexholms SK
37:0414:1513:05
19
Lotta Gyllensten
Skåneslättens OL
38:3414:5014:35
20
Agneta Johansson
Rydboholms SK
40:0315:2416:04
21
Gun Frisk
Markbygdens OK
40:0815:2616:09
22
Yvonne Andersson
Hässleholms OK
40:4915:4216:50
23
Annika Gustafson
OK Gipen
43:0616:3519:07
24
Eva Lingegård
OK Gipen
48:0718:3024:08
25
Ragnhild Schultz
OK Gisle
48:5818:5024:59
26
Monica Larsson
OK Gipen
51:5019:5627:51
27
Sölvi Björsvik
FK Göingarna
55:0521:1131:06
28
Kerstin Fridsell
OK Pan-Kristianstad
64:2924:4840:30
29
Maria Wallin-Johansson
OK Skogshjortarna
70:5127:1546:52
30
Åsa Grenabo
Hjobygdens OK
78:5330:2054:54
Gith Swärd
Hässleholms OK
Ej godkänd
Carina Stenberg
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
 
H45 2900 meter38 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Jungstrand
OK Skogsfalken
19:476:490:00Brons
2
Andres Laas
OK Skogshjortarna
22:157:402:28Brons
3
Bengt Olsson
Eslövs FK
23:168:013:29Brons
4
Per Andersson
Ulricehamns OK
23:348:083:47Brons
5
Gert Jonsson
IK Hakarpspojkarna
24:028:174:15Brons
6
Ralph Johansson
Stångenäs AIS
24:058:184:18Brons
7
Lasse Karlsson
Istrums SK
24:588:375:11Brons
8
Staffan Käll
OK Älme
25:078:405:20Brons
9
Nils-Olof Larsson
Vänersborgs SK
25:418:515:54Brons
10
Jörgen Göransson
FK Göingarna
25:488:546:01Brons
11
Krister Schultz
OK Gisle
25:588:576:11Brons
12
Magnus Porle
Växjö OK
26:459:136:58Brons
13
Anders Levin
Svaide Roma SOK
28:009:398:13Brons
14
Anders Berg
IS Kullen
28:359:518:48Brons
15
Mikael Svensson
Annebergs GIF
29:0210:019:15Brons
16
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
29:0510:029:18Brons
17
Tomas Nilsson
Hässleholms OK
29:1810:069:31Brons
18
Stefan Pålsson
Skåneslättens OL
29:3310:119:46Brons
19
Göran Fischerström
Annebergs GIF
29:4510:169:58Brons
20
Torbjörn Salomonsson
Vänersborgs SK
29:5110:1810:04Brons
21
Pär Stenberg
OK Skogshjortarna
30:5210:3911:05Brons
22
Lars Ohlsson
FK Göingarna
31:0010:4111:13Brons
23
Conny Bruhn
Boxholm-Mjölby OL
31:2910:5111:42
24
Åke Kappel
Gotlands Bro OK
31:3310:5311:46
25
Sven Giselsson
Ronneby OK
32:2911:1212:42
26
Bengt-Åke Jonasson
FK Finn
32:3511:1412:48
27
Anders Claesson
Burseryds IF
35:3112:1515:44
28
Reino Örn
Markaryds FK
35:4012:1815:53
29
Per Sandlund
OK Njudung
36:5412:4317:07
30
Jan Andersson
OK Gisle
37:2012:5217:33
31
Anders Persson
Tockarps IK
39:4013:4119:53
32
Anders Pettersson
Västerviks OK
40:1613:5320:29
33
Jonas Ledelius
IK Uven
46:3216:0326:45
34
Jonas Olsson
Örkelljunga FK
50:4717:3131:00
Lars Olsson
IF Hagen
Ej godkänd
Peter Wiberg
Mullsjö SOK
Ej godkänd
Martin Axelsson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Anders Forsander
SOIK Hellas
Ej godkänd
 
D50 2500 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jane Johansson
Istrums SK
19:517:560:00Brons
2
Stella Käll
OK Älme
23:049:143:13Brons
3
Ann Laas
OK Skogshjortarna
23:249:223:33Brons
4
Ann Svärm
OK Gisle
26:2110:326:30Brons
5
Åsa Svensson
OK Pan-Kristianstad
26:4710:436:56Brons
6
Eva Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
27:4711:077:56Brons
7
Ingrid Schmiterlöw
Hjobygdens OK
28:0211:138:11Brons
8
Elisabet Månsson
OK Löftan
28:2511:228:34Brons
9
Lena Håkansson
IK Uven
29:2211:459:31Brons
10
Anna-Lena Govik
Stångenäs AIS
29:2911:489:38Brons
11
Gunilla Sandström
OK Stigen
30:2812:1110:37Brons
12
Ingrid Borgkvist
IS Kullen
33:3713:2713:46
13
Marianne Thorsson
IK Trenne Ullared
35:2714:1115:36
14
Elisabet Hemlin
IK Uven
38:2515:2218:34
15
Vanja Jinnemo
Hjärnarps GH OL
42:4217:0522:51
16
Gunnel Axelsson
OK Skogshjortarna
47:4119:0427:50
Anne-Marie Karlsson
Svaide Roma SOK
Ej godkänd
 
H50 2700 meter34 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Brorsson
Tockarps IK
18:547:000:00Brons
2
Tommy Berger
Gävle OK
19:217:100:27Brons
3
Karl-Gunnar Olsson
Lunds OK
20:057:261:11Brons
4
Mikael Johansson
OK Gisle
20:437:401:49Brons
5
Tomas Nilsson
OK Gipen
21:538:062:59Brons
5
Lars Elfving
OK Gipen
21:538:062:59Brons
7
Inge Josefsson
Stångenäs AIS
22:048:103:10Brons
8
Christer Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
22:328:213:38Brons
9
Mats Farbrot
Göteborg-Majorna OK
23:128:364:18Brons
10
Karl Mollén
OK Denseln
24:048:555:10Brons
11
Sven-Åke Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
24:098:575:15Brons
12
Owe Törnroth
Hjobygdens OK
24:209:015:26Brons
13
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
24:349:065:40Brons
14
Gunnar Svanberg
Järfälla OK
24:489:115:54Brons
15
Ingvar Braaten
Modum OL
24:529:135:58Brons
16
Smén Nilsson
Andrarums IF
25:029:166:08Brons
17
Bertil Axbom
OK Landehof
25:119:206:17Brons
18
Kenth Edin
Boxholm-Mjölby OL
25:199:236:25Brons
19
Lars Göran Nyberg
FK Åsen
25:299:266:35Brons
20
Henrik Carlsson
IK Uven
25:329:276:38Brons
21
Bengt Lingegård
OK Gipen
26:039:397:09Brons
22
Max Prang
Fredensborg OK
27:0010:008:06Brons
23
Gunnar Swärd
Hässleholms OK
27:1710:068:23Brons
24
Peter Larsson
Trollhättans SOK
27:4010:158:46Brons
25
Matts Andersson
Hässleholms OK
28:0710:259:13Brons
26
Mikael Svensson
OK Pan-Kristianstad
28:2410:319:30Brons
27
Göran Håkansson
IK Uven
29:0610:4710:12
28
Jörgen Frisk
Markbygdens OK
29:0910:4810:15
29
Robert Govik
Stångenäs AIS
29:1610:5010:22
30
Johan Wedlin
Sävedalens AIK
29:3510:5710:41
31
Börje Sundberg
OK Gipen
32:1911:5813:25
32
Jan Arvidsson
OK Skogshjortarna
35:3513:1116:41
33
Håkan Carlbom
OK Gipen
36:0313:2117:09
34
Sten Segerslätt
Skåneslättens OL
40:3915:0321:45
 
D55 2400 meter23 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christine Edenbrandt
Lunds OK
21:359:000:00Brons
2
Anne Kaill
IK Omega
22:059:120:30Brons
3
Barbro Liljequist
OK Älme
24:3610:153:01Brons
4
Lena Söderberg
OK Skogsfalken
25:1510:313:40Brons
5
Ingela Nelsén
Falkenbergs OK
26:5711:145:22Brons
6
Gunilla Hogedal
Vänersborgs SK
27:0611:185:31Brons
7
Lisbeth Lindqvist
OK Löftan
28:5912:057:24Brons
8
Karin Axelsson
IK Uven
29:0612:087:31Brons
9
Berith Pettersson
Vänersborgs SK
29:3312:197:58Brons
10
Birgitta Wiklund
OK Skogsvargarna
31:2313:059:48Brons
11
Gisela Löfving
Tibro OK
31:3413:099:59Brons
12
Lena Jansson
Järla IF OK
31:3913:1110:04Brons
13
Åsa Ståhl
Hjärnarps GH OL
34:3214:2312:57
14
Lena Weiming Nyberg
Kinnaströms SK
36:0715:0314:32
15
Kerstin Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
37:0115:2515:26
16
Karin Lindqvist
Växjö OK
37:5615:4816:21
17
Anita Lovén-Andersson
OK Skogshjortarna
38:4616:0917:11
18
Pia Andersson
Falkenbergs OK
38:4816:1017:13
19
Kerstin Ramström
OK Gipen
39:5816:3918:23
20
Britt-Marie Larsson
SOK 68
43:0117:5521:26
21
Marie-Louise Häll
Växjö OK
43:5018:1622:15
22
Rose-Marie Jidetoft
Stångenäs AIS
45:0018:4523:25
23
Ditti Arvidsson
OK Skogshjortarna
45:4919:0524:14
 
H55 2600 meter30 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kennet Sandström
OK Stigen
20:127:460:00Brons
2
Kent Granqvist
Västerviks OK
20:177:480:05Brons
3
Lars Grehn
Mullsjö SOK
21:208:121:08Brons
4
Hans Ekberg
Trollhättans SOK
21:598:271:47Brons
5
Göran Larsson
Vänersborgs SK
23:269:013:14Brons
6
Lars Lindborg
Tormestorps IF
23:519:103:39Brons
7
Roland Hulander
Ulricehamns OK
24:019:143:49Brons
8
Lars Hogedal
Vänersborgs SK
24:189:214:06Brons
8
Johan Ryberg
Stigmännen Karlshamns OK
24:189:214:06Brons
10
Anders Wiberg
OK Skogsfalken
24:299:254:17Brons
11
Sören Karlsson
Mullsjö SOK
24:489:324:36Brons
12
Kalle Lindqvist
Växjö OK
26:4510:176:33Brons
13
Anders Bertil Månsson
Örkelljunga FK
27:2110:317:09Brons
14
Arne Svärm
OK Gisle
27:3610:377:24Brons
15
Lennart Borgqvist
IS Kullen
27:4510:407:33Brons
16
Göran Liljequist
OK Älme
27:5110:437:39Brons
17
Bo Månsson
OK Löftan
28:1910:538:07Brons
18
Kjell Olof Ehrencrona
IFK Göteborg
28:2910:578:17Brons
19
Åke Johansson
Rydboholms SK
30:0811:359:56Brons
20
Leif Johansson
Kexholms SK
30:1611:3810:04Brons
21
Lars Ekberg
Trollhättans SOK
32:1012:2211:58
22
Bengt Hansson
Andrarums IF
32:1412:2412:02
23
Nils-Olof Bodin
Almby IK
32:4312:3512:31
24
Lars Johansson
OK Nackhe
33:5613:0313:44
25
Sven Olle Söderberg
OK Skogsfalken
34:4313:2114:31
26
Hans-Åke Djurbäck
Kinnaströms SK
38:3814:5218:26
27
Jan Erickson
Ulricehamns OK
42:1516:1522:03
28
Kenneth Palmqwist
Halmstad OK
46:4818:0026:36
29
Bernhard Grenabo
Hjobygdens OK
57:4322:1237:31
30
Kjell Ryberg
IFK Göteborg
58:4122:3438:29
 
D60 2200 meter19 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
21:419:510:00Brons
2
Inger Glans
OK Torfinn
22:0310:010:22Brons
3
Birgit Bengtsson
Stigmännen Karlshamns OK
23:1210:331:31Brons
4
Britt Forsell Pirozzi
Lunds OK
24:2711:072:46Brons
5
Maj-Britt Byström
Rävetofta OK
25:4011:403:59Brons
6
Rosa Johansson
IK Uven
27:4612:376:05Brons
7
Gudrun Wester
Stångenäs AIS
27:5012:396:09Brons
8
Sonja Hammar
OK Kompassen
28:2112:536:40Brons
9
Karin Bengtsson
OK Kompassen
28:5113:077:10Brons
10
Gunnel Karlsson
SOK 68
30:5614:049:15Brons
11
Barbro Andersson
OK Skogshjortarna
31:3714:229:56Brons
12
Maja-Lisa Hansson
OK Lindena
31:5114:2910:10Brons
13
Ulla Ling
Jönköpings OK
32:4214:5211:01Brons
14
Kristin Lindberg
Lunds OK
40:4018:2918:59
15
Ylva Jansson
IF Hagen
40:4218:3019:01
16
Kristina Johansson
Vänersborgs SK
41:4518:5920:04
17
Birgit Ljung
OK Gipen
48:4022:0726:59
Lisbeth Nilsson
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
Ann-Britt Johansson
IK Stern
Ej godkänd
 
H60 2500 meter28 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Conny Yngve Ingemar Jidetoft
Stångenäs AIS
19:137:410:00Brons
2
Kjell Erlandsson
OK Lindena
19:387:510:25Brons
3
Gert Olsson
Skåneslättens OL
20:178:071:04Brons
4
Lennart Hermansson
Stenungsunds OK
20:418:161:28Brons
4
Kenth Sundgren
Skåneslättens OL
20:418:161:28Brons
6
Lars Persson
OK Kompassen
21:098:281:56Brons
7
Anders Nilsson
Gotlands Bro OK
21:368:382:23Brons
8
Kent Svensson
OK Skogsfalken
22:258:583:12Brons
9
Karl Uno Andersson
Falkenbergs OK
22:268:583:13Brons
10
Stig Johansson
Bredaryds SOK
22:339:013:20Brons
10
Lars-Olov Dahlberg
OK Landehof
22:339:013:20Brons
12
Styrbjörn Jansson
IF Hagen
22:359:023:22Brons
12
Anders Berglund
OK Skogshjortarna
22:359:023:22Brons
14
Lars Olsson
FK Boken
22:519:083:38Brons
15
Sven Erik Johansson
Mariestads FK
22:589:113:45Brons
16
Roger Andersson
OK Skogshjortarna
24:049:384:51Brons
17
Vidar Löfving
Tibro OK
24:379:515:24Brons
18
Lars-Göran Axmalm
Sävedalens AIK
25:0410:025:51Brons
19
Bengt Ståhl
Hjärnarps GH OL
25:0510:025:52Brons
20
Allan Wikström
Stångenäs AIS
27:4811:078:35Brons
21
Egil Nielsen
Fredensborg OK
29:2211:4510:09Brons
22
Bo Sandahl
Gotlands Bro OK
30:1612:0611:03Brons
23
Sven-Olof Fransson
SOK Aneby
30:2412:1011:11Brons
24
Lars-Gunnar Bengtsson
Stigmännen Karlshamns OK
31:3812:3912:25
25
Kjell Andersson
OK Skogshjortarna
35:0914:0415:56
26
Agne Bengtsson
OK Kompassen
36:2914:3617:16
27
Lars-Olof Rönnqvist
OK Löftan
36:3414:3817:21
Ove Thorsson
IK Trenne Ullared
Ej godkänd
 
D65 2200 meter23 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Carlsson
OK Orinto
25:0211:230:00Brons
2
Gull Svensson
Tockarps IK
25:1311:280:11Brons
3
Elisabeth Kimell
Gotlands Bro OK
26:4012:071:38Brons
4
Annelise Hansen
FIF Hillerød
26:4512:101:43Brons
5
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
26:5112:121:49Brons
6
Gun Larsson
OK Lindena
27:0612:192:04Brons
7
Britt Rangert
Växjö AIS
27:5012:392:48Brons
8
Kerstin Spetz
Nitta IF
28:2412:553:22Brons
9
Kerstin Ernvid
Nitta IF
28:3012:573:28Brons
10
Eva Isaksson
OK Skogshjortarna
29:2913:244:27Brons
11
Bibbi Appelgren
Mariestads FK
30:0113:394:59Brons
12
Rose-Marie Johansson
FK Friskus-Varberg
30:5314:025:51Brons
13
Ulla Bergqvist
Stigmännen Karlshamns OK
31:5014:286:48Brons
14
Ulla Sönsteröd
SOK 68
32:2014:427:18Brons
15
Gudrun Olofsson
Hjärnarps GH OL
32:4914:557:47Brons
16
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
33:0415:028:02Brons
17
Eva Bergstrand
Värend GN OL
33:2515:118:23Brons
18
Kerstin Hagström
IK Gandvik
33:4715:218:45Brons
19
Berit Byström
OK Virdarna
39:5618:0914:54Brons
20
Ing-Mari Larsson
OK Löftan
45:2120:3720:19
21
Britt Mari Johansson
Tormestorps IF
46:1321:0021:11
22
Ulla-Britt Karlsson
OK Skogshjortarna
48:5622:1523:54
Mona Carlson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
 
H65 2400 meter40 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
18:197:380:00Brons
2
Kjell Månsson
Ronneby OK
19:338:091:14Brons
3
Waste Byström
OK Virdarna
21:419:023:22Brons
4
Erland Ling
Jönköpings OK
21:549:073:35Brons
5
Ingemar Wiklund
OK Skogsvargarna
21:559:083:36Brons
6
Per-Arne Johansson
Vänersborgs SK
22:009:103:41Brons
7
Bob Kaill
IK Omega
22:119:153:52Brons
8
Inge Persson
FK Boken
22:239:204:04Brons
9
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
22:459:294:26Brons
10
Rolf Jakobsson
Alfta-Ösa OK
22:519:314:32Brons
11
Ivan Ernvid
Nitta IF
23:179:424:58Brons
12
Gösta Lindqvist
OK Löftan
23:229:445:03Brons
13
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
23:299:475:10Brons
14
Hans Karlsson
OK Orinto
23:529:575:33Brons
15
Christer Westberg
IFK Göteborg
23:539:575:34Brons
16
Sven-Erik Forsell
Lunds OK
24:4110:176:22Brons
16
Lars-Olof Lannfelt
OK Skogshjortarna
24:4110:176:22Brons
18
Raimo Salminen
Växjö OK
24:5510:236:36Brons
19
Karl-Axel Johansson
IK Uven
25:1710:326:58Brons
20
Roland Eriksson
Hästveda OK
25:1910:337:00Brons
21
Bertil Olofsson
Andrarums IF
25:4210:437:23Brons
22
Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
25:4510:447:26Brons
23
Kent Carlgren
OK Skogshjortarna
26:0410:527:45Brons
24
John Olandersson
Örkelljunga FK
26:4611:098:27Brons
25
Sven Falkman
Örkelljunga FK
27:0411:178:45Brons
26
Mårten Svensson
Stångenäs AIS
28:2811:5210:09Brons
27
Tom Lindberg
Lunds OK
28:4411:5810:25Brons
28
Rune Spetz
Nitta IF
29:4912:2511:30
29
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
30:0512:3211:46
30
John-Erik Bergstrand
Värend GN OL
31:2413:0513:05
31
Curt Tillman
Linköpings OK
32:0613:2313:47
32
Allan Sunnergren
Hjärnarps GH OL
33:3514:0015:16
33
Lars Sönsteröd
SOK 68
34:0214:1115:43
34
Rogert Hägg
Svaide Roma SOK
34:1414:1615:55
35
Lars Wester
Stångenäs AIS
35:3714:5017:18
36
Allan Hammar
OK Kompassen
37:1715:3218:58
37
Johnny Malmgren
Hjärnarps GH OL
39:5916:4021:40
38
Toivo Voudinmäki
Mullsjö SOK
48:1820:0829:59
39
Sven-Olof Karlsson
Växjö AIS
49:4320:4331:24
Bengt Bergqvist
Stigmännen Karlshamns OK
Ej godkänd
 
D70 2000 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Granstedt
OK Pan-Kristianstad
24:0812:040:00Brons
2
Barbro Hugosson
Lunds OK
25:4612:531:38Brons
3
Vivi-Anne Bylund
Rydboholms SK
26:5213:262:44Brons
4
Anne-Catrine Persson
Mariestads FK
27:4013:503:32Brons
5
Anita Nilsson
OK Torfinn
28:3414:174:26Brons
6
Mildred Josefsson
Rydboholms SK
39:4119:5115:33
Gunnel Börjesson
IK Uven
Ej godkänd
 
H70 2200 meter18 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sune Hagström
IK Gandvik
25:1511:290:00Brons
2
Bo Wadensjö
FK Finn
25:5111:450:36Brons
3
Ernie Broström
Halmstad OK
26:0111:500:46Brons
4
Kjell Persson
Mariestads FK
27:1312:221:58Brons
5
Jan-Eric Nelking
FK Åsen
27:2612:282:11Brons
6
Burne Nilsson
OK Torfinn
27:4612:372:31Brons
7
Ingvar Josefsson
Rydboholms SK
30:2613:505:11Brons
8
JB Larsson
OK Löftan
31:1914:146:04Brons
9
Allsing Carlsson
OK Skogsvargarna
32:1414:396:59Brons
10
Göran Bengtsson
FK Finn
33:3615:168:21Brons
11
Göran Holmberg
Markaryds FK
34:2815:409:13Brons
12
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
36:3116:3611:16Brons
13
Totte Holm
Markbygdens OK
39:0417:4513:49Brons
14
Bengt Olofsson
Hjärnarps GH OL
42:4419:2517:29
15
Rolf Stenström
Vänersborgs SK
48:0821:5322:53
16
Torsten Jonsson
Markaryds FK
49:2022:2524:05
Börje Nilsson
Järfälla OK
Ej godkänd
Bertil Carlson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
 
D75 2000 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunvor Göransson
Laholms IF OK
25:5012:550:00Brons
2
Lisa Hedström
OK Pan-Kristianstad
26:5813:291:08Brons
3
Clarie Ek
OK Pan-Kristianstad
27:5813:592:08Brons
4
Bernice Antonsson
FK Friskus-Varberg
30:0515:024:15Brons
5
Gunnel Nilsson
Linköpings AIK
30:5615:285:06Brons
6
Karin Jönsson
Falkenbergs OK
32:2516:136:35Brons
 
H75 2000 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klas Tykesson
Rävetofta OK
21:0810:340:00Brons
2
Harry Söderberg
FK Friskus-Varberg
21:1510:380:07Brons
3
Nils Rågstedt
IS Kullen
22:5411:271:46Brons
4
Bengt Edvardsson
OK Torfinn
26:2313:125:15Brons
5
Åke Strand
Örkelljunga FK
27:5313:576:45Brons
6
Kurt Stenberg
IK Gandvik
29:2014:408:12Brons
7
Jan Jönsson
Falkenbergs OK
35:3317:4714:25
 
D80 2000 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Viola Gunborg Karlsson
OK Gynge
42:0421:020:00Brons
2
Aster Olsson
SK Graal
68:1134:0626:07
 
H80 2000 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stig-Allan Jönsson
Halmstad Garnisons IF
24:5712:290:00Brons
2
Gunnar Karlsson
OK Gynge
34:4117:219:44Brons
3
Yngve Hederström
OK Skogshjortarna
36:0318:0111:06Brons
4
Lars-Gunnar Enström
OK Tranan
36:5718:2912:00Brons
5
Nisse Bohman
OK Kompassen
41:2720:4416:30
6
Yngve Olsson
SK Graal
42:0321:0217:06
Nils Andersson
OK Kompassen
Ej godkänd
 
Öppen 1 1500 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lukas Mattsson
Gotlands Bro OK
11:387:450:00Brons
2
Karin Nilsson
IK Trenne Ullared
11:417:470:03Brons
3
Per Nordholm
Sävedalens AIK
11:527:550:14Brons
4
Lovisa Olsson
Eslövs FK
13:108:471:32Brons
5
Katarina Johansson
Stångenäs AIS
13:188:521:40Brons
6
Astrid Ericsson
Lunds OK
13:268:571:48Brons
7
Rebecka Brorsson
Tockarps IK
15:5210:354:14Brons
8
Anna Johansson
Laholms IF OK
16:4211:085:04
9
Tina Ljungqvist
Lunds OK
18:4912:337:11
10
Daniel Andersson
IK Dran
19:2612:577:48
11
Maria Jönsson
IS Kullen
19:5513:178:17
12
Anne Klint
Markbygdens OK
23:2215:3511:44
13
Irmalinn Nilsson
Härlövs IF
24:2216:1512:44
14
Julia Benke
Klubblös
24:2416:1612:46
15
Elsa Ericsson
Lunds OK
27:3318:2215:55
16
Daniel Andersson
OK Gisle
28:3619:0416:58
17
Alexander J Andersson
OK Gisle
28:4019:0717:02
18
Linn Schultz
OK Gisle
28:4519:1017:07
19
Filip Benke
Klubblös
30:5320:3519:15
20
Melvin Nilsson
Härlövs IF
31:0220:4119:24
21
Emmy Granstedt
IK Hakarpspojkarna
32:5021:5321:12
21
Lydia Bengtsdotter
IS Kullen
32:5021:5321:12
 
Öppen 5 2500 meter47 startande, 45 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Nilsson
OK Skogsfalken
20:428:170:00Brons
2
Anders Jonsson
IF Marin Väst
21:048:260:22Brons
3
Marie Nilsson
Klubblös
21:448:421:02Brons
4
Emil Nilsson
Helsingborgs SOK
26:0110:245:19Brons
5
Johan Fischerström
Annebergs GIF
28:1011:167:28
6
Patrik Brorsson
Tockarps IK
28:4311:298:01
7
Kjell Lindau
OK Kompassen
31:2112:3210:39
8
Conny Johansson
Laholms IF OK
31:5912:4811:17
9
Karsten Hetland
Klubblös
32:0012:4811:18
10
Helen Nilsson
Härlövs IF
32:4113:0411:59
11
Lena Strand
Markaryds FK
33:2913:2412:47
12
Svante Johansson
Göteborgs SK
34:2413:4613:42
13
Helena Schützdeller
Hässleholms OK
35:1514:0614:33
14
Helén Persson
Hässleholms OK
35:2514:1014:43
15
Anders Olsson
FK Boken
36:3014:3615:48
16
Magnus Wendel
Lunds OK
37:0714:5116:25
17
Laila Persson
IS Skanne
37:3015:0016:48
18
Lena Kindlund-Wiberg
OK Skogsfalken
38:2315:2117:41
19
Arne Nordahl
Örkelljunga FK
38:3715:2717:55
20
Ann-Marie Hansson
IS Kullen
38:5015:3218:08
21
Susanne Ingemansson
Ystads OK
39:1515:4218:33
22
Birgitta Olsson
Örkelljunga FK
39:3815:5118:56
23
Karin Malmgren
Hjärnarps GH OL
40:2316:0919:41
24
Tor Andersson
IK Uven
40:5316:2120:11
25
Leif Johannesson
Markaryds FK
40:5516:2220:13
26
Lisa Olsson
Rävetofta OK
41:3916:4020:57
26
Henrik Jakobsson
Sävedalens AIK
41:3916:4020:57
28
Marie Pettersson
Västerviks OK
41:5216:4521:10
29
Bodil Eriksson
IS Kullen
42:3917:0421:57
30
Siv Berggren
Växjö AIS
43:3917:2822:57
31
Bo Svensson
Tockarps IK
44:0517:3823:23
32
Lars Wassén
Vänersborgs SK
44:1617:4223:34
33
Majlis Olsson
OK Skogsfalken
44:2017:4423:38
34
Anette Bjelk
Hästveda OK
44:4617:5424:04
35
Margareta Killander
Hästveda OK
44:5117:5624:09
36
Birgitta Nilsson
FK Snapphanarna
44:5217:5724:10
37
Marita Salomonsson
Vänersborgs SK
45:2218:0924:40
38
Kristian Kriblad
Hjärnarps GH OL
45:2318:0924:41
39
Sedney Hugosson
Lunds OK
46:4718:4326:05
40
Anna Bengtsson
IS Kullen
48:3919:2827:57
41
Ingrid Söderberg
OK Skogsfalken
52:0520:5031:23
42
Bengt Lindblom
Stigmännen Karlshamns OK
52:3121:0031:49
43
Rikard Streijffert
Malmö OK
58:2223:2137:40
44
Birgitta Eklund
Tidaholm SOK Sisu
61:4524:4241:03
45
Gert Berggren
Växjö AIS
79:5031:5659:08
Ingvar Lennerstedt
Lunds OK
Ej godkänd
Helena Berg
IS Kullen
Ej godkänd
 
Öppen 9 3400 meter30 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Andersson
Falkenbergs OK
25:477:350:00Brons
2
David Arborelius
IS Kullen
28:528:293:05Brons
3
Rickard Hammar
OK Kompassen
29:328:413:45Brons
4
Mikael Löfving
IF Hagen
29:498:464:02Brons
5
Björn Nilsson
Härlövs IF
30:248:564:37Brons
6
Jesper Nelsén
Falkenbergs OK
31:299:165:42Brons
7
Matilda Stensson
Helsingborgs SOK
32:129:286:25Brons
8
Hanne Fogh
OK Sorø
34:1310:048:26
9
Pål Bengtsson
IS Kullen
35:1610:229:29
10
Johan Nohave
OK Orion
37:4511:0611:58
11
Anders Ericsson
Lunds OK
37:5411:0912:07
12
Fredrik Olsson
Eslövs FK
39:4911:4314:02
13
Erik Johansson
Halmstad OK
39:5411:4414:07
14
Marie Svensson
Rävetofta OK
41:2412:1115:37
15
Kerstin Olsson
Eslövs FK
42:0612:2316:19
16
Gösta Svensson
Rävetofta OK
42:2812:2916:41
17
Folander Kim
O-63, Vordingborg
42:5312:3717:06
18
Thomas Malmgren
Villervalla Hotspurs
44:1113:0018:24
19
Peter Johansson
Simlångsdalens IF
46:5513:4821:08
20
Gun-Britt Kriblad
Hjärnarps GH OL
47:1213:5321:25
21
Agne Karlsson
Simlångsdalens IF
47:3914:0121:52
22
Staffan Edström
OK Gisle
48:5714:2423:10
23
Håke Olsson
Rävetofta OK
49:0814:2723:21
24
Åsa Ericsson
Lunds OK
49:1614:2923:29
25
Daniel Svanberg
Klubblös
50:5714:5925:10
26
Krister Karlsson
OK Nackhe
53:3315:4527:46
27
Jan Nilsson
FK Snapphanarna
55:0716:1329:20
28
Louise Pihl
Lunds OK
57:3216:5531:45
29
Greger Ingemansson
Ystads OK
58:2617:1132:39
30
Bengt Eriksson
IS Kullen
60:1417:4334:27