Bornsjödubbeln Medel

2009-05-02

Arrangör: Tullinge SK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
1027
Form:
Individuell
Startande:
970
Distans:
Medel
Fullföljande:
904
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 3930 meter40 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
29:257:290:00Guld
2
Maria Sandström
OK Ravinen
32:298:163:04Guld
3
Emelie Holmström
Järla IF OK
33:258:304:00Silver
3
Eva Svensson
IFK Moras OK
33:258:304:00Silver
5
Magdalena Danielsson
IFK Lidingös Skid o OK
33:368:334:11Silver
6
Tina Eriksson
Järfälla OK
34:218:444:56Silver
7
Eva Hallsten
IFK Lidingös Skid o OK
34:278:465:02Silver
8
Irina Nyberg
SOIK Hellas
35:198:595:54Silver
9
Karin Lundberg
Järfälla OK
35:359:036:10Silver
10
Linda Byström
IF Thor
35:369:046:11Silver
11
Karolina Samuelsson
Sundbybergs IK
35:569:096:31Silver
12
Nina de Boussard
IFK Enskede
35:589:096:33Silver
13
Sofia Persson
Snättringe SK
36:149:136:49Silver
14
Linda Larsson
Järfälla OK
36:339:187:08Silver
15
Jo Stevenson
Södertälje-Nykvarn Orientering
36:419:207:16Silver
16
Marika Nylund Ek
Nyköpings OK
37:169:297:51Silver
17
Katrin Söderberg
Söders-Tyresö
37:539:388:28Silver
18
Lovisa Westbom
Södertälje-Nykvarn Orientering
39:4410:0710:19Silver
19
Barbora Malisova
Tumba-Mälarhöjden OK
41:5610:4012:31Silver
20
Annika Lundström
Sundbybergs IK
42:3610:5013:11Silver
21
Elin Woxlin
IF Thor
42:5010:5413:25Silver
22
Terese Herlin
Attunda OK
42:5410:5513:29Silver
23
Eva Englid
Tumba-Mälarhöjden OK
43:3111:0414:06Brons
24
Elina Johnsson
OK Vilse 87
44:4711:2415:22Brons
25
Lena Spalinger
IFK Lidingös Skid o OK
45:0211:2815:37Brons
26
Mette Petersson
Centrum OK
46:0311:4316:38
27
Moa Kjellstrand
Centrum OK
46:2711:4917:02
28
Marie Rönnestrand
Södertälje-Nykvarn Orientering
46:4311:5317:18
29
Elin Karlsson
Attunda OK
46:5811:5717:33
30
Åsa Jönsson
Järla IF OK
48:0412:1418:39
31
Amie Samuelsson
OK 64 Torpa
48:3712:2219:12
32
Sarah-Jane Gaffney
OK Ravinen
51:1213:0221:47
33
Erica Hellgren
Järla IF OK
51:2213:0421:57
34
Therese Persson
Snättringe SK
53:0113:2923:36
35
Sofia Andersson
Centrum OK
56:5314:2827:28
36
Annica Sundeby
Tumba-Mälarhöjden OK
61:3615:4032:11
37
Therese Martinsson
IFK Enskede
62:0215:4732:37
38
Kajsa Jonson
Sundbybergs IK
69:5617:4840:31
39
Martina Forsberg
IFK Enskede
82:0320:5352:38
Malin Sand
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
 
H21 4820 meter55 startande, 50 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Lauri
IFK Lidingös Skid o OK
27:125:390:00Guld
2
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
28:005:490:48Guld
3
Olle Boström
Järla IF OK
28:065:500:54Guld
4
Johan Höij
OK Linné
28:325:551:20Guld
5
Martin Härberg
Järla IF OK
29:016:011:49Guld
6
Johan Näsman
IFK Lidingös Skid o OK
29:156:042:03Guld
7
Christer Nygren
Leksands OK
29:196:052:07Guld
8
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
29:516:122:39Guld
9
Patrik Lind
Ärla IF
30:096:152:57Guld
9
Petter Jönsson
Järla IF OK
30:096:152:57Guld
11
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
30:166:173:04Guld
12
Jonas Nordström
Tullinge SK
30:196:173:07Guld
13
Per Ek
Nyköpings OK
30:256:193:13Guld
14
Nick Barrable
OK Ravinen
31:086:283:56Silver
15
Per-Åke Olsson
OK Ravinen
31:126:284:00Silver
16
Allan Mogensen
OK Ravinen
31:156:294:03Silver
17
Petter Haraldsson
IFK Lidingös Skid o OK
31:196:304:07Silver
18
Jakob Jansson
Järla IF OK
31:256:314:13Silver
19
NiklasÅ Wrane
Söders-Tyresö
32:036:394:51Silver
20
Ulrik Imberg
OK Linné
32:116:414:59Silver
21
Dan Wester
Järla IF OK
32:296:445:17Silver
22
Jonas Haraldsson
IFK Lidingös Skid o OK
32:496:495:37Silver
23
Lars Håkan Sandvik
Täby OK
33:266:566:14Silver
24
Martin Larbo
IFK Lidingös Skid o OK
33:336:586:21Silver
25
Magnus Nordström
OK Älvsjö-Örby
34:527:147:40Silver
26
Anders Axling
Södertälje-Nykvarn Orientering
35:057:177:53Silver
27
Niklas Sjögren
Jönköpings OK
35:147:198:02Silver
28
Mårten Frendelius
IFK Lidingös Skid o OK
35:167:198:04Silver
29
Oskar Karlin
Centrum OK
35:257:218:13Silver
30
Mårten Waldenfjord
Järfälla OK
35:377:238:25Silver
31
Joakim Backlund
Södertälje-Nykvarn Orientering
35:417:248:29Silver
32
Mikael Jansson
IFK Lidingös Skid o OK
35:517:268:39Silver
33
Aaron Prince
Sävedalens AIK
35:547:278:42Silver
34
Fredrik Stenebo
Attunda OK
36:217:329:09Silver
35
Martin Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
36:517:399:39Silver
36
Antonio Serini
IFK Lidingös Skid o OK
37:167:4410:04Silver
37
Erik Mattsson
Järla IF OK
37:247:4610:12Silver
38
Tore Eklund
Södertälje-Nykvarn Orientering
37:267:4610:14Silver
39
Anders Bøgevig
OK Ravinen
37:357:4810:23Silver
40
Giacomo Seidenari
IFK Lidingös Skid o OK
37:567:5210:44Silver
41
Tomas Håkansson
Södertälje-Nykvarn Orientering
38:297:5911:17Silver
42
Daniel Olsen
Södertälje-Nykvarn Orientering
41:318:3714:19Brons
43
Joakim Carlsson
Täby OK
42:528:5415:40Brons
44
Peter Kolmskog
Sundbybergs IK
42:568:5415:44Brons
45
Jakob Larsen
Centrum OK
44:359:1517:23
46
Robert Söderberg
Söders-Tyresö
44:599:2017:47
47
Henrik Sjögren
IK Vikings OK
48:4610:0721:34
48
Johan Ericsson
Hammarby IF OF
50:2110:2723:09
49
Daniel Torén
Tumba-Mälarhöjden OK
56:5811:4929:46
50
Björn Bängtsson
Centrum OK
68:1314:0941:01
Fredrik Larsson
Norbergs OK
Ej godkänd
Daniel Lennartsson
Centrum OK
Ej godkänd
Fredrik Carlsson
Täby OK
Ej godkänd
Mattias Balck
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Emil Johansson
Trollhättans SOK
Ej godkänd
 
D20 3230 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellen Jansson
Järla IF OK
37:1511:320:00Guld
2
Emelie Lindgren
SOIK Hellas
38:0111:460:46Guld
Emma Zetterström
Skarpnäcks OL
Ej godkänd
 
H20 3820 meter20 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustav Bergman
OK Ravinen
20:435:250:00Guld
2
Erik Johansson
Halmstad OK
22:445:572:01Guld
3
Jonas Leandersson
OK Tyr
22:586:012:15Guld
4
Kent Ohlsson
Haninge SOK
24:266:243:43Silver
5
Christian Kollberg
Järla IF OK
24:596:324:16Silver
6
Jakob Enmark
Gävle OK
25:006:334:17Silver
7
Johan Kärrström
Tullinge SK
25:466:455:03Silver
8
Adam Ivarsson
Haninge SOK
26:146:525:31Silver
9
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
27:117:076:28Silver
10
Eric Börjeskog
OK Tor
28:487:328:05Silver
11
Axel Mattsson
Järla IF OK
29:337:448:50Silver
12
Thomas Werme
Södertälje-Nykvarn Orientering
29:437:479:00Silver
13
Jesper Eriksson
OK Ravinen
30:388:019:55Brons
14
Oscar Andersson
Stora Tuna OK
30:558:0610:12Brons
15
Emil Hammarström
OK Hällen
31:078:0910:24Brons
16
Jonas Kärrström
Tullinge SK
32:238:2911:40
17
Sebastian Runander
Trosabygdens OK
39:5910:2819:16
18
Anders Granberg
OK Klemmingen
40:2010:3419:37
Erik Pettersson
Attunda OK
Ej godkänd
Erik Brandhorst
Järla IF OK
Ej godkänd
 
D18 3030 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karolin Ohlsson
Tullinge SK
25:168:200:00Guld
2
Lovisa Adolfsson
Tullinge SK
25:228:220:06Guld
3
Rebecka Heinrup
Tullinge SK
26:298:441:13Guld
4
Johanna Olsson
Täby OK
27:339:062:17Guld
5
Elin Sundqvist
Tullinge SK
28:589:343:42Guld
6
Ida Forsén
Tullinge SK
31:4510:296:29Silver
7
Kajsa Hammarström
OK Hällen
32:2810:437:12Silver
8
Hanna Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
34:2011:209:04Silver
9
Annie Forsberg
OK Ravinen
36:2712:0211:11Silver
10
Elisabeth Ahlgren
Täby OK
37:2812:2212:12Brons
11
Klara Hall
Järla IF OK
38:0112:3312:45Brons
12
Anna Lindmark
Skarpnäcks OL
40:0313:1314:47
13
Julia Bergström
Nyköpings OK
40:5613:3115:40
14
Sandra Karlsson-Bierfeldt
Ärla IF
43:2014:1818:04
14
Cecilia Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
43:2014:1818:04
16
Sara Lundsten
Vittjärvs IK
43:2714:2018:11
17
Eriksson Kajsa
Haninge SOK
44:0114:3218:45
18
Therese Wilson
Haninge SOK
46:1015:1420:54
Louise Markstedt
OK Södertörn
Ej godkänd
 
H18 3540 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kalle Bergman
OK Ravinen
23:146:340:00Guld
2
Max Peter Bejmer
Bromma-Vällingby SOK
25:197:092:05Guld
3
Joel Lenell
OK Ravinen
25:457:162:31Guld
4
Carl Sundelius
Järfälla OK
26:177:253:03Guld
5
Torbjörn Kölzow
OK Ravinen
27:347:474:20Silver
6
Fredrik Forsberg
Tullinge SK
27:497:514:35Silver
7
André Sahlsten
OK Ravinen
29:128:155:58Silver
8
Simon Mellin
Sundbybergs IK
29:158:166:01Silver
9
Michael Refors
Järla IF OK
29:268:196:12Silver
10
Henning Hall
Nyköpings OK
29:528:266:38Silver
11
Hugo Nissar
Järla IF OK
30:038:296:49Silver
12
Adam Bäckström
SOIK Hellas
30:128:326:58Silver
13
Linus Ericson
Södertälje-Nykvarn Orientering
30:318:377:17Silver
14
Mårten Lundquist
Sundbybergs IK
31:438:588:29Silver
15
Tobias Olofsson-Bierfeldt
Ärla IF
32:039:038:49Silver
16
Ola Grankvist
Täby OK
32:089:058:54Silver
17
Oskar Nordmark
Järfälla OK
32:449:159:30Silver
18
Patrik Nilsson
Snättringe SK
36:3810:2113:24Brons
19
Henrik Hammas
Attunda OK
38:2510:5115:11
20
Hampus Nord
Tumba-Mälarhöjden OK
44:4112:3721:27
21
Joakim Westblad
OK Ravinen
49:5014:0526:36
22
Thomas KE Pettersson
Bromma-Vällingby SOK
68:3219:2245:18
 
D16 3220 meter26 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hilda Forsgren
Täby OK
28:018:420:00Mästare
2
Tove Lagerberg
OK Södertörn
28:098:450:08Mästare
3
Hedvig Markgren
Täby OK
30:249:262:23Mästare
4
Linnea Adolfsson
Tullinge SK
31:029:383:01Mästare
5
Malin Carlsson
Järla IF OK
31:169:433:15Mästare
6
Cecilia Imark
Tullinge SK
33:4510:295:44Elit
7
Laura DAngelo
Attunda OK
33:4910:305:48Elit
8
Mathilda Holmström
OK Ravinen
35:5211:087:51Guld
9
Moa Nissar
Järla IF OK
36:0311:128:02Guld
10
Frida Jönsson Hellstadius
Södertälje-Nykvarn Orientering
37:4411:439:43Guld
11
Therese Huhta
OK Måsen
39:1812:1211:17Silver
12
Helena Markstedt
OK Södertörn
40:5512:4212:54Silver
13
Anna Wehlin
Skogspojkarnas OK
43:0913:2415:08Silver
14
Karin Friström
Skarpnäcks OL
43:5213:3715:51Silver
15
Ellinor Fryxell
Tullinge SK
45:0013:5916:59Brons
16
Elina Sundqvist
Tullinge SK
48:5315:1120:52Brons
17
Malin Dahlström
Tullinge SK
49:4815:2821:47Brons
18
Minna Sahlsten
Skarpnäcks OL
50:4415:4522:43Brons
19
Johanna Ivarez
OK Södertörn
52:5616:2624:55Järn
20
Beatrice Huhta
OK Måsen
54:3416:5726:33Järn
21
Embla Morast
Haninge SOK
62:3519:2634:34Järn
22
Agnes Björk
SOIK Hellas
75:2523:2547:24Järn
23
Ellen Åström Wessel
Tumba-Mälarhöjden OK
81:5025:2553:49Järn
Matilda Hektor
Järla IF OK
Ej godkänd
Lovisa Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
Ej godkänd
Emma Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
Ej godkänd
 
H16 3500 meter27 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Krister Kölzow
OK Ravinen
23:546:500:00Mästare
2
Tobias Forsén
Tullinge SK
25:317:171:37Mästare
3
Conrad Tingström
OK Klemmingen
26:577:423:03Mästare
4
Simon Fröjd
Snättringe SK
27:107:463:16Elit
5
Axel Wrådhe
Attunda OK
27:397:543:45Elit
6
Fredrik Bjernulf
Sundbybergs IK
27:467:563:52Elit
7
Rasmus Palmqvist
Järfälla OK
28:028:014:08Elit
8
Tintin Karlberg
Tullinge SK
31:539:077:59Guld
9
Ludvig Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
32:089:118:14Silver
10
Olle Forsberg
OK Ravinen
32:469:228:52Silver
11
Oskar Ek-Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
32:499:238:55Silver
12
Harald Henriksson
Järla IF OK
34:039:4410:09Silver
13
Jakob Ivarsson
Haninge SOK
34:299:5110:35Silver
14
Markus Westblad
OK Ravinen
35:0010:0011:06Silver
15
Jonas Rinnbäck
OK Ravinen
35:0210:0111:08Silver
16
Martin Gelinder
Attunda OK
36:0910:2012:15Silver
17
Johan Önerud
OK Ravinen
37:4510:4713:51Brons
18
Martin Dahlgren-Rosén
Järla IF OK
38:3911:0314:45Brons
19
Oscar Vagman
OK Klemmingen
39:0911:1115:15Brons
20
Per Nyberg
OK Ravinen
40:3211:3516:38Brons
21
Albin Björk
Järla IF OK
42:5312:1518:59Brons
22
Andreas Winander-Schönning
Järfälla OK
46:3813:1922:44Järn
23
David Mellin
Sundbybergs IK
50:2114:2326:27Järn
24
Markus Olsson
Skarpnäcks OL
52:2014:5728:26Järn
25
Erik Berglund
SOIK Hellas
58:5516:5035:01Järn
26
Fredric Spjut
Järla IF OK
75:2421:3351:30Järn
Mikael Urdal
Boxholm-Mjölby OL
Ej godkänd
 
D14 2680 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Korhonen
Haninge SOK
26:5710:030:00Elit
2
Linnéa Engstedt
Tullinge SK
27:4310:210:46Elit
3
Anna Kindlundh
Trosabygdens OK
28:2110:351:24Elit
4
Jeanette Jönsson Hellstadius
Södertälje-Nykvarn Orientering
28:2210:351:25Elit
5
Ebba Jansson-Järpling
OK Klemmingen
29:4111:052:44Elit
6
Magdalena van de Voorde
Tullinge SK
32:2212:055:25Guld
7
Ebba Pegestam
OK Ravinen
34:1612:477:19Silver
8
Ida Kallur
OK Ravinen
34:3312:547:36Silver
9
Linnea Hersén
Tullinge SK
38:3714:2511:40Silver
10
Emma Sundvall
Järla IF OK
40:4415:1213:47Silver
11
May Hylander
Tumba-Mälarhöjden OK
40:5415:1613:57Silver
12
Nathalie Lybert
OK Ravinen
45:2716:5818:30Brons
13
Sofia Pettersson
Attunda OK
45:2916:5818:32Brons
14
Matilda Jonasson
Tumba-Mälarhöjden OK
46:2617:2019:29Brons
15
Sara Tynong
Tullinge SK
46:3517:2319:38Brons
16
Alexandra Lengquist
Tullinge SK
51:2319:1024:26Järn
17
Alva Karlsson
Snättringe SK
55:0220:3228:05Järn
 
H14 2870 meter30 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Ek-Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
21:417:330:00Elit
2
Nils Gumaelius
Waxholms OK
22:337:510:52Elit
3
Niklas Sundqvist
Tullinge SK
23:218:081:40Elit
4
Emil Granqvist
OK Ravinen
23:338:121:52Elit
5
Emil Andersson
Tullinge SK
23:408:151:59Elit
6
William Nilsson
OK Södertörn
26:519:215:10Guld
7
David Björelind
Järla IF OK
27:269:345:45Silver
8
Måns Hellgren
OK Södertörn
28:189:526:37Silver
9
Mathias Myrefelt Norlinger
Skarpnäcks OL
28:259:546:44Silver
10
Karl Enges
Attunda OK
29:0210:077:21Silver
11
Oskar Greilert
Haninge SOK
29:4410:228:03Silver
12
Martin Nilsson
Snättringe SK
30:0410:298:23Silver
13
Alexander Fors
Attunda OK
30:2010:348:39Silver
14
Andreas Hultqvist
Tullinge SK
30:2110:348:40Silver
15
Joel Pettersson
Tullinge SK
30:4110:419:00Silver
16
Arvid Henriksson
Järla IF OK
30:5110:459:10Silver
17
David Hector
Snättringe SK
30:5810:479:17Silver
18
Anton Blomdahl
Tullinge SK
33:0311:3111:22Silver
19
Erik Nygren-Wåhlin
OK Södertörn
33:4311:4512:02Silver
20
Martin Hunhammar
Bromma-Vällingby SOK
34:1711:5712:36Brons
21
Kalle Karlsson
OK Ravinen
37:5013:1116:09Brons
22
Daniel Bengtsson
Tullinge SK
38:1613:2016:35Brons
23
Alexander Nilsson
OK Södertörn
42:4614:5421:05Järn
24
Andreas Movin
Snättringe SK
45:5115:5924:10Järn
25
Simon Martelius
Attunda OK
47:1816:2925:37Järn
26
Henrik Broberg
IFK Lidingös Skid o OK
50:5117:4329:10Järn
27
Emanuel Urdal
Boxholm-Mjölby OL
57:4420:0736:03Järn
28
Viktor Berggren
Tullinge SK
69:2024:0947:39Järn
Emil Hössjer
Haninge SOK
Ej godkänd
Johan Karlsson
Järla IF OK
Ej godkänd
 
D12 2530 meter22 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Berggren
Tullinge SK
19:537:520:00Guld
2
Anna Dahlgren-Rosén
Järla IF OK
20:148:000:21Guld
3
Matilda Forsberg
OK Ravinen
22:589:053:05Silver
4
Märta Skog
Tullinge SK
24:549:515:01Silver
5
Hanna Hänström
Täby OK
26:5410:387:01Silver
6
Isabella Enfors Tapper
IFK Lidingös Skid o OK
27:5311:018:00Brons
7
Frida Forsberg
Tullinge SK
28:3711:198:44Brons
8
Julia Frejd
OK Ravinen
29:5111:489:58Brons
9
Ida Torbiörnsson
Järla IF OK
33:0813:0613:15Järn
10
Olivia Björklund
OK Ravinen
34:5013:4614:57Järn
11
Ebba Leickt
Tullinge SK
35:5814:1316:05Järn
12
Josefin Carlsson
Attunda OK
36:1814:2116:25Järn
13
Agnes Hektor
Järla IF OK
38:1015:0518:17Järn
14
Hanna Persson
Tumba-Mälarhöjden OK
39:0515:2719:12Järn
15
Caroline Längheim
Tullinge SK
39:3315:3819:40Järn
16
Maja Bergman
OK Ravinen
43:0617:0223:13Järn
17
Märta Fröjd
Snättringe SK
43:5617:2224:03Järn
18
Hanna Tynong
Tullinge SK
44:0017:2324:07Järn
19
Agnes Lundqvist
Järfälla OK
52:0820:3632:15Järn
20
Ida Malmberg
Waxholms OK
58:3723:1038:44Järn
21
Miranda Wide Irlander
Attunda OK
58:4223:1238:49Järn
Amanda Blomdahl
Tullinge SK
Ej godkänd
 
H12 2530 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Hector
Snättringe SK
16:086:230:00Guld
2
Simon Imark
Tullinge SK
17:296:551:21Guld
3
Olle Skog
Tullinge SK
19:347:443:26Silver
4
Jesper Sjöblom
Södertälje-Nykvarn Orientering
21:068:204:58Silver
5
Anton Hördell
Söders-Tyresö
21:358:325:27Silver
6
Mattias Perneby
IFK Lidingös Skid o OK
24:089:328:00Brons
7
Erik Engstedt
Tullinge SK
24:539:508:45Brons
8
Victor Imark
Tullinge SK
25:3510:079:27Brons
9
Jesper Hedar
Eskilstuna OL
29:1811:3513:10Järn
10
Simon Jansson-Järpling
OK Klemmingen
30:0711:5413:59Järn
11
Simon Larsson
OK Hällen
30:5712:1414:49Järn
12
Markus Hellgren
OK Södertörn
31:0912:1915:01Järn
13
Jakob Alfredsson
Attunda OK
31:1912:2315:11Järn
14
Måns Söder
Skarpnäcks OL
34:1713:3318:09Järn
15
Erik Elverö
Väsby OK
35:3914:0519:31Järn
16
Simon Elverö
Väsby OK
35:4614:0819:38Järn
17
Oscar Wiberg
Järla IF OK
37:4614:5621:38Järn
18
Christian Redtzer
Attunda OK
39:4415:4223:36Järn
 
D10 2450 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristina Tedhamre
Snättringe SK
19:027:460:00Brons
2
Moa Westblad
OK Ravinen
20:448:281:42Brons
3
Ellinor Östervall
Tumba-Mälarhöjden OK
23:209:314:18Brons
4
Nora Hall
Järla IF OK
24:079:515:05Brons
5
Grahn Jessica
Södertälje-Nykvarn Orientering
24:229:575:20Brons
6
Frida Hector
Snättringe SK
25:0410:146:02Brons
7
Astrid Henriksson
Järla IF OK
27:0411:038:02Brons
8
Emmy Albinsson
Järfälla OK
27:2211:108:20Brons
9
Jonna Lundbäck
Järfälla OK
28:4611:449:44Brons
10
Trine Karlberg
Tullinge SK
34:2214:0215:20Järn
11
Matilda Larsson
OK Hällen
36:5215:0317:50Järn
 
H10 2450 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Axel Granqvist
OK Ravinen
13:255:290:00Brons
2
Albin Andersson
Tullinge SK
14:325:561:07Brons
3
Ludvig Ek
Nyköpings OK
15:416:242:16Brons
4
Hugo Thorell
OK Ravinen
16:236:412:58Brons
5
Adam Hedberg
OK Södertörn
18:187:284:53Brons
6
Pontus Olofsson-Bierfeldt
Ärla IF
18:487:405:23Brons
7
Olle Berggren
Tullinge SK
19:378:006:12Brons
8
Oskar Enges
Attunda OK
21:048:367:39Brons
9
Rickard Bemm
Haninge SOK
21:208:427:55Brons
10
Ruben Hylander
Tumba-Mälarhöjden OK
22:189:068:53Järn
11
Jonas Engstedt
Tullinge SK
22:459:179:20Järn
12
Alexander Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
24:2910:0011:04Järn
13
Anton Karls
Väsby OK
24:3610:0211:11Järn
14
Linus Albinsson
Järfälla OK
26:3910:5313:14Järn
15
Emil Nilsson
Järfälla OK
26:4810:5613:23Järn
16
Calle Nilsson
Järfälla OK
26:5110:5813:26Järn
 
D35 3250 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Bygdén
Södertälje-Nykvarn Orientering
30:149:180:00Guld
2
Maria Lybert
OK Ravinen
33:3910:213:25Guld
3
Åsa Pleiner
Täby OK
33:5110:253:37Guld
4
Pernilla Nilsson
Järfälla OK
36:3911:176:25Silver
5
Ann Roller
Järfälla OK
37:0111:236:47Silver
6
Malin Samuelsson (fd Wiberg)
Järla IF OK
39:3512:119:21Silver
7
Bodil Nord
Södertälje IF
41:1112:4010:57Silver
8
Malin Albinsson
IFK Enskede
78:3724:1148:23
 
H35 3820 meter18 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Persson
IFK Enskede
26:006:480:00Guld
2
Håkan Melin
Bromma-Vällingby SOK
27:397:141:39Guld
3
Lars Bygdén
Södertälje-Nykvarn Orientering
27:527:181:52Guld
4
Andreas Fredriksson
Attunda OK
30:047:524:04Silver
5
Mats Lundbäck
Järfälla OK
30:448:034:44Silver
6
Mats Liwell
Södertälje-Nykvarn Orientering
30:488:044:48Silver
6
Patric de Boussard
IFK Enskede
30:488:044:48Silver
8
Eric Roller
Järfälla OK
31:448:185:44Silver
9
Pär Lilja
IFK Lidingös Skid o OK
33:128:417:12Silver
10
Henrik Persson
Sundbybergs IK
34:289:018:28Silver
11
Martin Sundqvist
Umeå OK
35:389:209:38Silver
12
Torbjörn Olsson
Sundbybergs IK
35:539:249:53Silver
13
Urban Freij
Snättringe SK
36:439:3710:43Silver
14
Anders Kolmskog
Sundbybergs IK
38:2810:0412:28Brons
15
Harald Nordlund
Tumba-Mälarhöjden OK
41:4110:5515:41
16
Fredrik Sundström
IFK Lidingös Skid o OK
61:0115:5835:01
Peter Albinsson
IFK Enskede
Ej godkänd
Björn Lovang
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
 
D40 3230 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mia Bierfeldt
Ärla IF
28:018:400:00Guld
2
Sofia Heldt
Södertälje-Nykvarn Orientering
28:058:420:04Guld
3
Maria Wallström
Nyköpings OK
29:049:001:03Guld
4
Marie Hedar
Eskilstuna OL
30:099:202:08Guld
5
Pia Hellgren
OK Södertörn
34:0210:326:01Silver
6
Moni Winsnes
Södertälje-Nykvarn Orientering
35:3010:597:29Silver
7
Mia Lilja
IFK Lidingös Skid o OK
36:0711:118:06Silver
8
Carin Rosén
Gustavsbergs OK
36:1011:128:09Silver
9
Anna Ek
Södertälje-Nykvarn Orientering
37:3711:399:36Silver
10
Anna Refors
Järla IF OK
39:2512:1211:24Silver
11
Sara Hektor
Järla IF OK
40:5712:4112:56Silver
12
Camilla Larsson
OK Hällen
43:1713:2415:16Brons
13
Eva Lenell
Mälarö SOK
43:2213:2615:21Brons
Lotta Thureson Giberg
SOIK Hellas
Ej godkänd
 
H40 3820 meter31 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingemar Stenbeck
IFK Lidingös Skid o OK
25:476:450:00Guld
2
Per B Nilsson
Järfälla OK
26:356:580:48Guld
3
Dan Giberg
Södertälje-Nykvarn Orientering
26:467:000:59Guld
4
Fredrik Trahn
Järla IF OK
27:187:091:31Guld
5
Gunnar Kindlundh
Trosabygdens OK
27:547:182:07Guld
6
Ulrik Englund
Tumba-Mälarhöjden OK
28:017:202:14Guld
7
Urban Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
28:467:322:59Guld
8
Peter Jakobsson
OK Södertörn
28:517:333:04Guld
9
Vidas Armalis
SOIK Hellas
29:187:403:31Silver
10
Anders Karlsson
Snättringe SK
30:167:554:29Silver
11
Robert Elverö
Väsby OK
31:258:135:38Silver
12
Håkan Olofsson
Ärla IF
31:398:175:52Silver
13
Thomas Pettersson
Bromma-Vällingby SOK
31:428:185:55Silver
14
Per Franzén
OK Södertörn
32:488:357:01Silver
15
Patrik Fors
Attunda OK
32:498:357:02Silver
16
Anders Hedberg
OK Södertörn
33:148:427:27Silver
17
Arne Jansson
OK Klemmingen
35:069:119:19Silver
18
Mikael Nyberg
SOIK Hellas
35:329:189:45Silver
19
Hans Jonsson
Väsby OK
36:009:2510:13Silver
20
Mikael Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
38:2010:0212:33Brons
20
Tom Svensson
Hammarby IF OF
38:2010:0212:33Brons
22
Jesper Hansson
OK Södertörn
38:3510:0612:48Brons
23
Mats Gustafsson
IFK Enskede
38:3810:0712:51Brons
24
Örjan Tingström
OK Klemmingen
39:3410:2113:47Brons
25
Ulf Kivisäkk
OK Hammaren
47:4812:3122:01
26
Magnus Urdal
Boxholm-Mjölby OL
49:2112:5523:34
27
Nils Eriksson
Väsby OK
49:2812:5723:41
28
Thomas Hjelmblad
Mälarö SOK
53:1013:5527:23
29
Robert Haglund
Haninge SOK
58:2115:1632:34
Mats Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
Ej godkänd
Ronnie Dahlgren
Gustavsbergs OK
Ej godkänd
 
D45 3030 meter26 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anita Seger-Wehlin
Skogspojkarnas OK
30:2110:010:00Guld
2
Gunilla Thunstedt
Järfälla OK
31:3610:261:15Guld
3
Mona Bierfeldt
Ärla IF
33:1810:592:57Guld
4
Inger Zetterström
Söders-Tyresö
35:3211:445:11Silver
5
Ann Bergman
OK Ravinen
35:3511:455:14Silver
6
Carina Johansson
Tumba-Mälarhöjden OK
38:0012:327:39Silver
7
Karin Greilert
Haninge SOK
38:0912:357:48Silver
8
Eva Svanberg
Järfälla OK
38:1412:377:53Silver
9
Maria Hallmans
Väsby OK
39:5613:119:35Silver
10
Kerstin Ohlsson
Haninge SOK
41:1213:3610:51Silver
11
Annika Svensson
Solna OK
41:2013:3810:59Silver
12
Annika Sundvall
Järla IF OK
42:2414:0012:03Silver
13
Madelene Bjernulf
Sundbybergs IK
47:5815:5017:37
14
Monica Fröjd
Snättringe SK
48:3616:0218:15
15
Pirkko Hammarström
OK Måsen
48:4616:0618:25
16
Christina Perneby
IFK Lidingös Skid o OK
49:2116:1719:00
17
Ingrid Mattsson
OK Älvsjö-Örby
53:3517:4123:14
18
Kristina Klang
Solna OK
55:0218:1024:41
19
Susanne Lund
Haninge SOK
68:4122:4038:20
20
Marie Forshällen
Attunda OK
69:4723:0239:26
Ulrica Mellergård
Snättringe SK
Ej godkänd
Lotta Tapper
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Anna Brandhorst
Järla IF OK
Ej godkänd
Riina Larsson-Mänd
Fredrikshofs IF Skid & OK
Ej godkänd
Birgitta Henriksson
Järla IF OK
Ej godkänd
Helene Östling-Mattsson
Järla IF OK
Ej godkänd
 
H45 3540 meter34 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Michael Wehlin
Södertälje-Nykvarn Orientering
22:336:220:00Guld
2
Kent Bergman
OK Ravinen
25:497:183:16Guld
3
Anders Stjerndahl
IFK Lidingös Skid o OK
28:558:106:22Silver
4
Anders Björklund
OK Ravinen
29:138:156:40Silver
5
Peter Zetterström
Söders-Tyresö
29:358:217:02Silver
6
Michael Granqvist
OK Ravinen
30:088:317:35Silver
7
Lars Palmqvist
Järfälla OK
30:098:317:36Silver
8
Göran Hellgren
OK Södertörn
30:218:347:48Silver
9
Jonas Nylund
Centrum OK
30:398:398:06Silver
10
Lars Greilert
Haninge SOK
31:058:478:32Silver
11
Pär Westblad
OK Ravinen
31:599:029:26Silver
11
Jan Carlsson
Söders-Tyresö
31:599:029:26Silver
13
Anders Mellergård
Snättringe SK
32:129:069:39Silver
14
Jörgen Batz
Skarpnäcks OL
32:179:079:44Silver
15
Mats Hall
Nyköpings OK
32:439:1510:10Silver
16
Johan Hammarström
OK Måsen
33:119:2210:38Brons
17
Johan Markstedt
OK Södertörn
33:459:3211:12Brons
18
Joakim Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
33:509:3311:17Brons
19
Olof Hansson
OK Älvsjö-Örby
34:419:4812:08Brons
20
Ola Henriksson
Järla IF OK
35:3910:0413:06
21
Håkan Redtzer
Attunda OK
36:3910:2114:06
22
Torgny Toresson
Södertälje-Nykvarn Orientering
37:4410:4015:11
23
Fredrik Brandhorst
Järla IF OK
38:1710:4915:44
24
Magnus Ullman
OK Alehof
39:3611:1117:03
25
Martin Carlsson
Täby OK
40:3011:2617:57
26
Tomas Georg Björelind
Järla IF OK
41:1411:3918:41
27
Per Ericsson
Tumba-Mälarhöjden OK
42:3012:0019:57
28
Ove Rinnbäck
OK Ravinen
48:5013:4826:17
29
Hans Malmberg
Waxholms OK
50:1614:1227:43
30
Mats Nord
Tumba-Mälarhöjden OK
54:2515:2231:52
Patrik Ahlgren
Täby OK
Ej godkänd
Anders Mattsson
OK Älvsjö-Örby
Ej godkänd
Magnus Thunstedt
Järfälla OK
Ej godkänd
Micke Wallström
Nyköpings OK
Ej godkänd
 
D50 3030 meter17 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åsa Sundberg
OK Södertörn
33:3111:040:00Guld
2
Lotta Valentin-Larsson
Gustavsbergs OK
35:0411:341:33Guld
3
Karin Ivarsson
Haninge SOK
36:1511:582:44Guld
4
Anita Karlsson
OK Södertörn
36:4012:063:09Guld
5
Britt-Marie Hellgren
OK Älvsjö-Örby
38:1412:374:43Silver
6
Margareta Wadin
OK Älvsjö-Örby
40:1513:176:44Silver
7
Linda Spjut-Asplund
Järla IF OK
41:0513:347:34Silver
8
Monika Larsson
Skarpnäcks OL
41:0713:347:36Silver
9
Eva Molén
Skarpnäcks OL
42:4514:079:14Silver
10
Agneta Holgersson
Snättringe SK
45:4315:0512:12Silver
11
Ing-Mari Eskilsson
Haninge SOK
46:1715:1712:46Silver
12
Eva Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
46:4015:2413:09Silver
13
Kristin Morén
Snättringe SK
69:5523:0436:24
14
Margareta Meiton
IFK Lidingös Skid o OK
81:3226:5548:01
15
Margareta Granberg
OK Klemmingen
84:5528:0251:24
Kerstin Sandström
Järla IF OK
Ej godkänd
Jette Axelsson
Tumba-Mälarhöjden OK
Ej godkänd
 
H50 3250 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Nissar
Järla IF OK
26:528:160:00Guld
2
Jan Eskilsson
Haninge SOK
27:288:270:36Guld
3
Leif Göran Mattsson
Järla IF OK
27:548:351:02Guld
4
Rolf Karlsson
Järla IF OK
28:278:451:35Guld
5
Björn-Ove Pettersson
Attunda OK
28:398:491:47Guld
6
Erling Gustafssib
IFK Lidingös Skid o OK
28:508:521:58Guld
7
Mats Larsson
IFK Enskede
28:568:542:04Guld
8
Håkan Sjunnestrand
Solna OK
29:289:042:36Guld
9
Christer Hördell
Söders-Tyresö
29:489:102:56Guld
10
Torbjörn Bergman
Snättringe SK
30:169:193:24Silver
11
Sten-Olof Mattsson
Leksands OK
31:259:404:33Silver
12
Stefan Sundélius
Järfälla OK
32:209:575:28Silver
13
Peter Lundberg
Järfälla OK
34:0310:297:11Silver
14
Stefan Myrefeld
Skarpnäcks OL
37:3711:3410:45Silver
15
Gunnar Svanberg
Järfälla OK
37:4611:3710:54Silver
16
Jan Ekman
KA 3 IF
39:0612:0212:14Brons
17
Johan Karlsten
Solna OK
39:1312:0412:21Brons
18
Magnus Forshällen
Attunda OK
39:3312:1012:41Brons
19
Conny Axelsson
Tumba-Mälarhöjden OK
39:5112:1612:59Brons
20
Per Holgersson
Snättringe SK
40:1112:2213:19Brons
21
Mats Zackrisson
OK Älvsjö-Örby
43:3513:2516:43
22
Karl-Erik Bäckström
SOIK Hellas
47:2914:3720:37
23
Georg Larsson
Fredrikshofs IF Skid & OK
48:2214:5321:30
24
Kenneth Pettersson
Järfälla OK
51:1515:4624:23
25
Göran Ivarez
OK Södertörn
64:0219:4237:10
Lars Forsstedt
Söders-Tyresö
Diskvalificerad
 
D55 2730 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Jansson
Järla IF OK
28:3610:290:00Guld
2
Ingela Nelsén
Falkenbergs OK
29:5910:591:23Guld
3
Marita Samuelsson
Sundbybergs IK
31:3711:353:01Guld
4
Ingrid Graneli
Haninge SOK
39:2414:2610:48Silver
5
Helena Korhonen
Haninge SOK
40:1314:4411:37Silver
6
Margareta Andersson
SOIK Hellas
45:5316:4817:17
7
Ewa Persson
Nynäshamns OK
79:1729:0250:41
8
Kerstin Skoog
Tumba-Mälarhöjden OK
85:1231:1356:36
 
H55 3230 meter23 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
P-O Ivarsson
Haninge SOK
24:197:320:00Guld
2
Ingemar Gard
Söders-Tyresö
26:018:031:42Guld
3
Rolf Emlén
Vittjärvs IK
27:238:293:04Guld
4
Olof Persson
Snättringe SK
27:258:293:06Guld
5
Thomas Wester
Gustavsbergs OK
27:568:393:37Guld
6
Dan Klang
Solna OK
28:098:433:50Silver
7
Matz Larsson
Gustavsbergs OK
29:099:014:50Silver
8
Clas-Göran Herrgård
Täby OK
29:349:095:15Silver
9
Göran Andersson
Attunda OK
29:559:165:36Silver
10
Anders Runander
Trosabygdens OK
30:069:195:47Silver
11
Lennart Larsson
I 19 IF
30:379:296:18Silver
12
Jan Lindelöf
Seskarö IF
30:459:316:26Silver
12
Per Åke Eriksson
OK Ravinen
30:459:316:26Silver
14
Christer Nordström
OK Älvsjö-Örby
30:489:326:29Silver
15
Göran Hedström
IFK Enskede
32:109:587:51Silver
16
Bo Gustaf William Davidsson
Solna OK
33:3210:239:13Silver
17
Sven Hedman
Attunda OK
34:0010:329:41Silver
18
Hans Andersson Strinning
Attunda OK
36:1711:1411:58Brons
19
Reijo Korhonen
Haninge SOK
38:3611:5714:17
20
Stefan Persson
Nynäshamns OK
39:3112:1415:12
21
Bengt Aspvall
Ronneby OK
41:5312:5817:34
22
Thomas Zakrisson
IFK Lidingös Skid o OK
60:2918:4436:10
Per Magnus Harald Haraldsson
Gustavsbergs OK
Ej godkänd
 
D60 2520 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne Lundmark
Järfälla OK
29:5311:520:00Guld
2
Birgitta Billstam
Järfälla OK
32:3312:552:40Guld
3
Gunilla Glanshed
IFK Enskede
32:3412:552:41Guld
4
Kerstin Frenckner
Södertälje-Nykvarn Orientering
32:5213:032:59Guld
5
Margareta Haraldsson
Gustavsbergs OK
35:2914:055:36Silver
6
Karin Almström
Södertälje-Nykvarn Orientering
39:2315:389:30Silver
7
Aila Halttunen
Haninge SOK
40:1715:5910:24Silver
8
Berit Edengren
Nyköpings OK
40:5916:1611:06Silver
9
Ann-Christine Ek
Nyköpings OK
53:5921:2524:06
 
H60 3030 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åke Wansölin
Söders-Tyresö
30:2310:020:00Guld
2
Leif Carlsson
Skarpnäcks OL
31:0910:170:46Guld
3
Leif Nordin
Attunda OK
33:2111:002:58Guld
4
Alf Lång
Söders-Tyresö
33:3811:063:15Guld
5
Lars Mårsell
Södertälje-Nykvarn Orientering
35:5211:505:29Silver
6
Anders Stenback
Bromma-Vällingby SOK
36:4212:076:19Silver
7
Sverker Tirén
SOIK Hellas
37:5412:307:31Silver
8
Bror Fureskog
Alfta-Ösa OK
41:1813:3810:55Silver
9
Göran Glanshed
IFK Enskede
41:2913:4111:06Silver
10
Carl Gunnar Forsberg
Snättringe SK
41:3713:4411:14Silver
11
Bo Skoog
Tumba-Mälarhöjden OK
46:1315:1515:50Brons
12
Ingemar Karlsson
Nynäshamns OK
46:3915:2416:16Brons
13
Jörgen Widlund
Nynäshamns OK
49:1916:1718:56
14
Per-Erik Carlenius
Attunda OK
49:4316:2419:20
15
Johny Lindmark
Skarpnäcks OL
56:3118:3926:08
16
Gunnar Hedberg
Östersunds OK
58:4119:2228:18
 
D65 2000 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Solveig Tjernberg
Södertälje IF
31:0615:330:00Guld
2
Inger Pahlén
Söders-Tyresö
32:0916:051:03Guld
3
Gunnel Granqvist
Nynäshamns OK
33:3616:482:30Guld
4
Yvonne Roos
Attunda OK
36:4418:225:38Silver
5
Saga Mård
Bromma-Vällingby SOK
38:5919:307:53Silver
6
Barbro Cedérus
Snättringe SK
41:0920:3510:03Silver
7
Monica Lindkvist Möller
Södertälje-Nykvarn Orientering
45:1522:3714:09Brons
8
Gun Larsson
Hammarby IF OF
47:5523:5816:49Brons
9
Margareta Sander
IFK Lidingös Skid o OK
58:4429:2227:38
 
H65 2730 meter30 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Leif Strandberg
Gustavsbergs OK
22:068:060:00Guld
2
Rune Rådeström
Snättringe SK
22:288:140:22Guld
3
Leif Magnusson
Skogsluffarnas OK
23:308:361:24Guld
4
Rolf Skoglund
SOIK Hellas
26:129:364:06Silver
5
Björn Linnersjö
OK Orion
27:3110:055:25Silver
6
Staffan Elmhagen
Söders-Tyresö
27:4110:085:35Silver
7
Arne Ek
Nyköpings OK
28:1710:226:11Silver
8
Stellan Fehrnström
Enebybergs IF
28:1910:226:13Silver
9
Per-Arne Johansson
Vänersborgs SK
29:4610:547:40Silver
10
Hans-Olof Forsberg
Umeå OK
30:2111:078:15Silver
11
Lars Jonasson
Järfälla OK
30:2911:108:23Silver
12
Göran Johansson
Snättringe SK
30:4111:148:35Silver
13
Bertil Granberg
OK Klemmingen
31:2211:299:16Silver
14
Rolf Öhrn
Nynäshamns OK
33:0612:0711:00Brons
15
Håkan Sjökvist
Söders-Tyresö
34:1112:3112:05Brons
16
Olle Öberg
Skogsluffarnas OK
34:1512:3312:09Brons
17
Lars Nord
Södertälje IF
35:0512:5112:59
18
Bo Hedlund
IFK Enskede
35:4713:0613:41
19
Levin Svedberg
Sundbybergs IK
35:4813:0713:42
20
Börje Pahlén
Söders-Tyresö
37:1013:3715:04
21
Weine Johansson
Södertälje-Nykvarn Orientering
38:0813:5816:02
22
Tommy Ljusenius
Skogsluffarnas OK
39:2714:2717:21
23
Lars Schager
Nynäshamns OK
40:3714:5318:31
24
Jan-Erik Wiberg
Järla IF OK
41:0315:0218:57
25
Arne Almström
Södertälje-Nykvarn Orientering
42:0015:2319:54
26
Ingemar Johnsson
Haninge SOK
42:3415:3620:28
27
Lars Nordin
Solna OK
48:4717:5226:41
28
Mats Jonsson
Bromma-Vällingby SOK
70:0425:4047:58
29
Bernt Sundberg
Sofia Cykelklubb
86:3931:4464:33
Tony Millbrant
Skogsluffarnas OK
Ej godkänd
 
D70 2000 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Solveig Dillman
Hammarby IF OF
22:3111:160:00Guld
2
Britt Ericson
Hammarby IF OF
26:5513:284:24Silver
3
Gunvor Granath
Nynäshamns OK
29:0514:336:34Silver
4
Inga Johansson
Söders-Tyresö
40:5320:2718:22
5
Ann-Gerd Eriksson
OK Linné
49:4224:5127:11
 
H70 2520 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Carlsson
Sundbybergs IK
23:399:230:00Guld
2
Lars Cedérus
Snättringe SK
25:2310:041:44Guld
3
Åke Andersson
OK Älvsjö-Örby
26:1110:232:32Guld
4
Ulf Eskilsson
OK Södertörn
27:5811:064:19Silver
5
Hugo Isgren
IFK Enskede
28:5711:295:18Silver
6
Lars Roos
Attunda OK
31:3712:337:58Silver
7
Ove Arvidsson
OK Södertörn
33:5013:2610:11Silver
8
Åke Sander
IFK Lidingös Skid o OK
34:3113:4210:52Brons
9
Sune Andersson
Snättringe SK
35:2514:0311:46Brons
10
Bror Wahlberg
Haninge SOK
35:3914:0912:00Brons
11
Olle Johansson
Söders-Tyresö
38:2415:1414:45
12
Pulli Erkki
Raja-karjalan Suunnist.
39:4015:4416:01
13
Gunnar Dahlström
Fredrikshofs IF Skid & OK
41:5816:3918:19
14
Albert Mård
Bromma-Vällingby SOK
47:3318:5223:54
15
Rolf Johansson
Södertälje IF
50:5820:1327:19
16
Erland Ljungström
Spårvägens OK
52:2320:4728:44
 
H75 2520 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sten Bergstrand
Skogsluffarnas OK
29:0411:320:00Guld
2
Göran Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
29:0711:330:03Guld
3
Alf Lundkvist
OK Tor
31:2312:272:19Guld
4
Mattias Grönberg
Bromma-Vällingby SOK
31:3812:332:34Guld
5
Karl-Erik Mogren
Stigfinnarna
32:5313:033:49Guld
6
Ivar Nordberg
OK Älvsjö-Örby
33:0013:063:56Guld
7
Lars T Eriksson
OK Linné
36:4114:337:37Silver
8
Hans Jonsson
Hammarby IF OF
37:2214:508:18Silver
9
Anders Back
OK Ravinen
45:4818:1016:44Brons
10
Lennart Stenberg
Stigfinnarna
47:5018:5918:46
11
Lars Sandvik
OK Ravinen
55:1621:5626:12
12
Nils Tjernberg
Södertälje IF
60:3424:0231:30
13
Börje Palmqvist
Järfälla OK
67:1326:4038:09
 
H80 2000 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Torsten Wiking
Bromma-Vällingby SOK
35:2117:410:00Guld
2
David Jonsson
Hammarby IF OF
39:0719:343:46Guld
3
Ingvar Norberg
OK Södertörn
44:0722:038:46Silver
4
Runar Forsström
Järfälla OK
50:3125:1615:10Silver
 
U1 2450 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jacob Hördell
Söders-Tyresö
17:427:130:00Järn
2
Malin Olofsson-Bierfeldt
Ärla IF
24:259:586:43Järn
3
Ella Forsberg
OK Ravinen
27:5911:2510:17Järn
4
Alva Pleiner
Täby OK
31:0412:4113:22Järn
5
Nathalie Nilsson
Tullinge SK
32:1913:1114:37Järn
6
Sara Movin
Snättringe SK
33:4613:4716:04Järn
7
Adam Bratt
Tullinge SK
37:0615:0919:24Järn
8
Alfred Längheim
Tullinge SK
37:2615:1719:44Järn
9
Anton Göransson
Tullinge SK
37:3015:1819:48Järn
10
Johan Lundbäck
Järfälla OK
42:1717:1624:35Järn
11
Johan Hennert
Sundbybergs IK
54:4722:2237:05Järn
 
U2 2640 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Laban Thim
Haninge SOK
24:449:220:00Järn
2
Anton Hänström
Täby OK
25:419:440:57Järn
3
Elias Håland
Tullinge SK
25:549:491:10Järn
4
Rebecca Waldenfjord
Järfälla OK
27:0710:162:23Järn
5
Rasmus Wallström
Nyköpings OK
27:3510:272:51Järn
6
Ella Sjöberg
Tullinge SK
27:4010:292:56Järn
7
Albin Karlsson-Gustavsson
Tullinge SK
28:2310:453:39Järn
8
Inka Koskinen
Tullinge SK
29:4611:175:02Järn
9
Johan Martelius
Attunda OK
30:3911:375:55Järn
10
Veronica Redtzer
Attunda OK
31:1211:496:28Järn
11
Mattias Ivarez
OK Södertörn
31:4212:006:58Järn
12
Rebecca Winsnes
Södertälje-Nykvarn Orientering
31:4712:027:03Järn
13
Tim Benchimol
Söders-Tyresö
34:0112:539:17Järn
14
Emma Persson
Tumba-Mälarhöjden OK
36:2213:4711:38Järn
15
Ossian Rydhamn
Tullinge SK
40:0815:1215:24Järn
16
Julia Göransson
Tullinge SK
43:0116:1818:17Järn
17
Lovisa Längheim
Tullinge SK
43:0216:1818:18Järn
18
Kevin Nilsson
Tullinge SK
44:2916:5119:45Järn
19
Olle Hennert
Sundbybergs IK
49:5218:5325:08Järn
20
Eira Movin
Snättringe SK
52:5420:0228:10Järn
Peter Malmberg
Waxholms OK
Ej godkänd
 
U3 2530 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elsa Rajala
Tullinge SK
28:5911:270:00Järn
2
Viktor Häggström
Skarpnäcks OL
32:3612:533:37Järn
3
Marie Jörgensen-Moberg
Tumba-Mälarhöjden OK
37:3914:538:40Järn
4
Johan Hagelin
Gustavsbergs OK
39:2715:3610:28Järn
5
Markus Berglund
SOIK Hellas
48:2819:0919:29Järn
6
Oskar Forsberg
Tullinge SK
56:5322:2927:54Järn
 
U4 2410 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnéa Granlund
Täby OK
45:0918:440:00Järn
2
Johan Wehlin
Skogspojkarnas OK
54:4022:419:31Järn
Isak Andersson
SOIK Hellas
Ej godkänd
 
Inskolning 1870 meter36 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Casper Hedar
Eskilstuna OL
GodkändJärn
Jakob Tedhamre
Snättringe SK
GodkändJärn
Henrik Bengtsson
Klubblös
GodkändJärn
Isa Lundqvist
Järfälla OK
GodkändJärn
Henrik Axelsson
Snättringe SK
GodkändJärn
Gustav Björklund
OK Ravinen
GodkändJärn
Greta Trahn
Järla IF OK
GodkändJärn
Gustaf Sandberg
Klubblös
GodkändJärn
Filip Mård
OK Ravinen
GodkändJärn
Emma Almgren
OK Ravinen
GodkändJärn
Emma Månsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
GodkändJärn
Emil Wallström
Nyköpings OK
GodkändJärn
Emil Enckell
Södertälje-Nykvarn Orientering
GodkändJärn
Elias Adebrant
Tumba-Mälarhöjden OK
GodkändJärn
Ebba Adebrant
Tumba-Mälarhöjden OK
GodkändJärn
Cecilia Hector
Snättringe SK
GodkändJärn
Anton Silier
Järfälla OK
GodkändJärn
Johan Andreasson
Södertälje-Nykvarn Orientering
GodkändJärn
Lucas Winsnes
Södertälje-Nykvarn Orientering
GodkändJärn
Vilhem Prytz
Tumba-Mälarhöjden OK
GodkändJärn
Victor Forsberg
Tullinge SK
GodkändJärn
Vilgot Bengtsson
Täby OK
GodkändJärn
Smilla Mogensen
OK Ravinen
GodkändJärn
Simon Lilja
IFK Lidingös Skid o OK
GodkändJärn
Simon Frisk
Gustavsbergs IF
GodkändJärn
Sara Wänström
Trosabygdens OK
GodkändJärn
Sanna Hedberg
OK Södertörn
GodkändJärn
Olle Sandström
OK Ravinen
GodkändJärn
Oscar Wångberg Aneland
OK Ravinen
GodkändJärn
Noel Waldenfjord
Järfälla OK
GodkändJärn
Noa Berglund
Södertälje-Nykvarn Orientering
GodkändJärn
Märta Sandvik
Täby OK
GodkändJärn
Martin Bygdén
Södertälje-Nykvarn Orientering
GodkändJärn
Maja Sandvik
Täby OK
GodkändJärn
Malin Ågren
Tumba-Mälarhöjden OK
GodkändJärn
Hannes Mogensen
OK Ravinen
Ej godkänd
 
Ö1 2640 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonathan Berglind
OK Södertörn
25:379:420:00Brons
2
Max Hård
OK Södertörn
27:0310:151:26Brons
3
Anton Alfredsson
Attunda OK
30:5911:445:22Brons
4
Anna Jakopsson
Attunda OK
32:0812:106:31Brons
5
Ing-Marie Nilsson
OK Södertörn
32:2212:166:45Brons
6
Ellinor Borg
Södertälje-Nykvarn Orientering
34:1712:598:40
7
Rolf Svensson
Hammarby IF OF
35:5913:3810:22
8
Annika Svärd
OK Södertörn
37:1414:0611:37
9
Viggo Marminge
OK Södertörn
38:0514:2612:28
10
Carin Bauer
IFK Lidingös Skid o OK
41:1915:3915:42
11
Simon Loenberg
Stigfinnarna
41:5515:5316:18
12
Andreas Almroth
Tullinge SK
43:4316:3418:06
13
Sofia Karls
Väsby OK
51:1319:2425:36
14
Freja Stenbäck
IFK Lidingös Skid o OK
67:2825:3341:51
15
Clara Stenbeck
Klubblös
67:3125:3441:54
Tobias Ling
Tullinge SK
Ej godkänd
 
Ö2 3150 meter30 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Steven Ytterberg
IFK Lidingös Skid o OK
33:0610:300:00Brons
2
Viveka Backman
Tullinge SK
34:0810:501:02Brons
3
Egil Morast
Haninge SOK
37:1811:504:12Brons
4
Sophie Albertsson
Klubblös
42:1613:259:10Brons
5
Charlotte Eriksson
Klubblös
43:2713:4810:21Brons
6
Alexander Ahlgren
Täby OK
47:0814:5814:02
7
Bengt Karlsson
Tumba-Mälarhöjden OK
49:1415:3816:08
8
Frida Wiman
Järfälla OK
51:2516:1918:19
9
Mathias Axelsson
Snättringe SK
52:5116:4719:45
10
Emma Sollert
Södertälje-Nykvarn Orientering
52:5316:4719:47
11
Felica Jönsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
52:5416:4819:48
12
Emil Andersson
Haninge SOK
55:3717:3922:31
13
Igge Loenberg
Stigfinnarna
56:0217:4722:56
14
Marcus Hammarström
Waxholms OK
57:0318:0723:57
15
Johan Bengtsson
Skarpnäcks OL
57:1018:0924:04
16
Susanne Karls
Väsby OK
58:0218:2524:56
17
Jenny Jönsson
IFK Lidingös Skid o OK
66:5921:1633:53
18
Max Falck
Tullinge SK
69:5522:1236:49
19
Gunilla Schönning
Järfälla OK
72:1722:5739:11
20
Alexandra Zamparas
Nyköpings OK
72:3823:0339:32
21
Lena Davy
Klubblös
75:4824:0442:42
22
Ulrika Rydhamn
Tullinge SK
75:5524:0642:49
23
Roland Hammarström
Waxholms OK
78:2824:5545:22
24
Inge Alnaeus
Hammarby IF OF
93:2129:3860:15
25
Sussane Barret
Täby OK
96:2030:3563:14
Christina Mård
Klubblös
Ej godkänd
Anders Hänström
Täby OK
Ej godkänd
Oskar Emanuelsson
Tullinge SK
Ej godkänd
Linus Gillberg
Centrum OK
Ej godkänd
Lena Hedin
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
 
Ö4 2940 meter46 startande, 44 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marie Häggstrand
Södertälje-Nykvarn Orientering
34:2111:410:00Brons
2
Adam Hansen
Södertälje-Nykvarn Orientering
42:4514:328:24Brons
3
Anna Tedhamre
Snättringe SK
43:1814:448:57Brons
4
Helena Falk
Skarpnäcks OL
44:3515:1010:14Brons
5
Rolf Lilja
IFK Lidingös Skid o OK
44:3815:1110:17Brons
6
Jan Mäehans
Södertälje-Nykvarn Orientering
45:3915:3211:18Brons
7
Karin Arenlid
OK Ravinen
49:4716:5615:26
8
Thorbjörn Hallmans
Väsby OK
51:0317:2216:42
9
Petra Lundbäck
Järfälla OK
51:3517:3317:14
10
Ylva Torbiörnsson
Järla IF OK
51:5917:4117:38
11
Tomas Tapper
IFK Lidingös Skid o OK
54:2718:3120:06
12
Elisabeth Bemm
Haninge SOK
55:5319:0021:32
13
Matilda Walfridsson
Bromma-Vällingby SOK
56:1619:0821:55
14
Ann Jansson-Järpling
OK Klemmingen
57:0319:2422:42
15
Karin Movin
Snättringe SK
58:0419:4523:43
16
Lars Kolmskog
Sundbybergs IK
60:0220:2525:41
17
August Rooth
OK Klemmingen
60:2520:3326:04
18
Eva-Lotta Hall
Järla IF OK
62:1421:1027:53
19
Eva Nordström
OK Älvsjö-Örby
63:3721:3829:16
20
Ingemar Tedhamre
Snättringe SK
64:0621:4829:45
21
Tomas Sjöberg
Solna OK
64:2621:5530:05
22
Katharina Nyberg
OK Ravinen
65:0722:0930:46
23
Anita Lindbohm
Skarpnäcks OL
65:3922:2031:18
24
Agneta Huhta
OK Måsen
65:4222:2131:21
25
Ella Svahn
OK Ravinen
66:2722:3632:06
26
Monika Karlsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
66:4722:4332:26
27
Elisabeth Hector
Snättringe SK
68:0723:1033:46
28
Katarina Berggren
Tullinge SK
68:2923:1834:08
29
Ann Karlsten
Solna OK
70:0523:5035:44
30
Ewa Arvidsson
OK Södertörn
70:2723:5836:06
31
Yvonne Branting
Alfta-Ösa OK
70:3324:0036:12
32
Lasse Westling
Hammarby IF OF
73:0724:5238:46
33
Carina Bäsén
Järla IF OK
74:5725:3040:36
34
Anders Berglund
SOIK Hellas
75:0725:3340:46
35
Gabriella Frisk
Gustavsbergs IF
76:2726:0042:06
36
Peter Svensson
IFK Enskede
77:2726:2143:06
37
Tove Thunstedt
Järfälla OK
79:0226:5344:41
38
Astrid Berglund
SOIK Hellas
83:2228:2149:01
39
Katja Hedberg
Järfälla OK
83:5328:3249:32
40
Sonja Perneby
Tullinge SK
88:3430:0754:13
41
Anna Karin Carlsson
OK Södertörn
90:5230:5456:31
42
Annica Hedberg
OK Södertörn
90:5530:5556:34
43
Solveig Spångberg
IFK Lidingös Skid o OK
98:1433:2563:53
44
Gunilla Andersson Strinning
Attunda OK
103:2635:1169:05
Åsa Bengtsson
Täby OK
Ej godkänd
Len Pettersson
Haninge SOK
Ej godkänd
 
Ö5 3830 meter31 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Olsson
Täby OK
40:4410:380:00Brons
2
Johan Wänström
Trosabygdens OK
47:1212:196:28Brons
3
Claes Renner
OK Södertörn
49:2912:558:45Brons
4
Robert Hagström
Eskilstuna OL
50:5113:1710:07Brons
5
Lennart Agén
Sofia Cykelklubb
52:2813:4211:44Brons
6
Andrea Silier
Järfälla OK
56:5914:5316:15
7
Karin Törnquist
Södertälje-Nykvarn Orientering
57:2114:5816:37
8
Carl Olof Söder
Skarpnäcks OL
60:3915:5019:55
9
Kurt Andersson
Enebybergs IF
61:0015:5620:16
10
Björn Ljusenius
Skogsluffarnas OK
61:1015:5820:26
11
Jacob Hård
OK Södertörn
62:1816:1621:34
12
Margareta Ahlqvist
Sundbybergs IK
65:1817:0324:34
13
Mattias Borg
Södertälje-Nykvarn Orientering
65:5217:1225:08
14
Jörgen Ahlqvist
Sundbybergs IK
66:5517:2826:11
15
Ann Sjöberg
Enebybergs IF
69:3218:0928:48
16
Mattias Berglund
Bromma-Vällingby SOK
71:3218:4130:48
17
Niklas Samuelsson
Klubblös
72:0218:4831:18
18
Johan Sandwall
Skarpnäcks OL
72:3218:5631:48
19
Lars Persson
Klubblös
73:3319:1232:49
20
Jan Sturestig
Stigfinnarna
74:3819:2933:54
21
Cecilia Leffler
Järfälla OK
78:2920:3037:45
22
Annika Hall
Nyköpings OK
84:3922:0643:55
23
Björn Levin
Klubblös
87:5222:5747:08
24
Göran Axelsson
Snättringe SK
88:1923:0447:35
25
Cecilia Weistrand
AstraZeneca IF Mölndal
113:1229:3372:28
Kerstin Magnusson
Skogsluffarnas OK
Ej godkänd
Simon Martinsson
OK Klemmingen
Ej godkänd
Joachim Refors
Järla IF OK
Ej godkänd
Moa Heijkenskjöld
Tullinge SK
Ej godkänd
Iris Wallsten
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Håkan Larsson
OK Älvsjö-Örby
Diskvalificerad
 
Ö7 3130 meter67 startande, 63 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Grahn
Södertälje-Nykvarn Orientering
24:057:420:00Brons
2
Henrik Skoglund
Södertälje-Nykvarn Orientering
25:538:161:48Brons
3
Henrik Franzon
Sundbybergs IK
27:518:543:46Brons
4
Conny Karlsson
Ärla IF
27:558:553:50Brons
5
Carl-Johan Thorell
OK Ravinen
29:339:265:28Brons
6
Jan-Olov Arvidsson
Snättringe SK
30:569:536:51Brons
7
Anders Werme
Södertälje-Nykvarn Orientering
31:019:556:56Brons
8
Åsa Pahlén
Söders-Tyresö
31:3710:067:32Brons
9
Ida Johansson
IFK Moras OK
32:0810:168:03Brons
10
Peter Sandström
Järla IF OK
32:4410:278:39Brons
11
Berit Aslaksen
Järfälla OK
33:0810:359:03
12
Elin Ahlström
IFK Enskede
33:2710:419:22
13
Ida Wikström Holmgren
IFK Lidingös Skid o OK
33:5710:519:52
14
Ulrika Samuelsson
Sundbybergs IK
34:4711:0710:42
15
Per-Erik Enges
Attunda OK
35:0011:1110:55
16
Ann Granqvist
OK Ravinen
35:0411:1210:59
17
Claes Lundin
Söders-Tyresö
35:0811:1311:03
18
Kjell Hellström
Skogsluffarnas OK
35:2711:2011:22
19
Hans Erik Holmberg
Järla IF OK
35:3411:2211:29
20
Camilla Pettersson
OK Ravinen
36:3011:4012:25
21
Adam Hallström
Svaide Roma SOK
36:3111:4012:26
22
Matilda Lagerholm
Tumba-Mälarhöjden OK
37:1411:5413:09
23
Olle Blomgren
OK Södertörn
37:1611:5413:11
24
Tomas Karls
Väsby OK
37:5412:0713:49
25
Anton Karls
Väsby OK
37:5612:0713:51
26
Mats Alnaeus
Hammarby IF OF
39:0712:3015:02
27
Malin Lindskog
OK Ravinen
39:1012:3115:05
28
Frida Holmberg
Centrum OK
39:4912:4315:44
29
Per Anders Carlstedt
Stockholms Godtemplares IF
41:2713:1517:22
30
Stefan Martelius
Attunda OK
42:2413:3318:19
31
Birgitta Thunell
IFK Lidingös Skid o OK
44:0114:0419:56
32
Patrik Frisk
Gustavsbergs IF
45:0714:2521:02
33
Karin Björklund
OK Ravinen
45:2514:3121:20
34
Sara Stråt
Järfälla OK
46:3614:5322:31
35
Sven Jonsson
Snättringe SK
46:4214:5522:37
36
Göran Stråt
Järfälla OK
46:4914:5722:44
37
Anders Asplund
Järla IF OK
46:5715:0022:52
38
Håkan Granevi
Tullinge SK
47:0615:0323:01
39
Mikael Larsson
OK Hällen
47:0915:0423:04
39
Kristina Martelius
Attunda OK
47:0915:0423:04
41
Arne Ny
Tumba-Mälarhöjden OK
47:2815:1023:23
42
Helena Djurstedt
Kisa SK
47:4115:1423:36
43
Sofie Westlin
OK Måsen
48:3415:3124:29
44
Tomas Pettersson
Haninge SOK
49:0115:4024:56
45
Jörgen Persson
Tumba-Mälarhöjden OK
49:4815:5525:43
46
Roger Blomberg
Klubblös
50:5216:1526:47
47
Jenny Axelsson
Snättringe SK
53:2517:0429:20
48
Ulf Thorén
Skogsluffarnas OK
53:5517:1429:50
49
Per Inge Börjesson
Stockholms Godtemplares IF
55:1217:3831:07
50
Staffan Movin
Snättringe SK
55:3117:4431:26
51
Katarina Sahlsten
Skarpnäcks OL
56:5918:1232:54
52
Jennifer Andersson
Haninge SOK
63:0420:0938:59
53
Torbjörn Hammas
Väsby OK
63:1020:1139:05
54
Ulrika Andersson
Haninge SOK
63:1320:1239:08
55
Linda Lundberg
Järfälla OK
64:2320:3440:18
56
Annette Hagelin
Gustavsbergs OK
65:0220:4740:57
57
Katarina Hammas
Attunda OK
66:5221:2242:47
58
Roger Andersson
OK Älvsjö-Örby
67:5921:4343:54
59
Björn Holgersson
Snättringe SK
71:4722:5647:42
60
Claes Rundström
OK Älvsjö-Örby
76:4524:3152:40
61
Elisabet Larsson
OK Älvsjö-Örby
78:4425:0954:39
62
Chris Barret
Täby OK
98:1931:2574:14
63
Christina Lilja
IFK Lidingös Skid o OK
105:5933:5281:54
Linda Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
Ann-Sofie Urdal
Boxholm-Mjölby OL
Ej godkänd
Ann Franzén
OK Södertörn
Ej godkänd
Susanne Lindholm
Väsby OK
Ej godkänd
 
Ö8 5050 meter70 startande, 62 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
34:546:550:00Brons
2
Kjell Almgren
OK Ravinen
35:537:060:59Brons
3
Henrik Sandström
OK Ravinen
37:437:282:49Brons
4
Jan Lundbäck
Järfälla OK
37:597:313:05Brons
4
Martin Lindskog
OK Ravinen
37:597:313:05Brons
6
Stefan Kallur
Tullinge SK
42:028:197:08Brons
7
Kari Enckell
Klubblös
43:328:378:38Brons
8
Erik Boström
Järla IF OK
43:388:388:44Brons
9
Gustav Hedin
Södertälje-Nykvarn Orientering
46:269:1211:32
10
Kristoffer Jansson
OK Måsen
46:299:1211:35
11
Tobias Spång
Hammarby IF OF
46:369:1411:42
12
Lars Johansson
Klubblös
47:269:2412:32
13
Lisa Johansson
Stjärnorps SK
47:369:2612:42
14
Pernilla Nilsson
Halmstad OK
47:549:2913:00
15
Stefan Seo
SOIK Hellas
48:109:3213:16
16
Kristina Aneland
OK Ravinen
48:119:3213:17
16
P-G Månsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
48:119:3213:17
18
Stefan Nordström
OK Älvsjö-Örby
50:5810:0616:04
19
Stefan Karlsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
51:5710:1717:03
20
Sofia Lekselius
Järfälla OK
53:1010:3218:16
21
Linus Unosson
Bredareds IF
53:2010:3418:26
22
Magnus Thurén
Ronneby OK
53:2110:3418:27
23
Emma Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
53:2210:3418:28
24
Thomas Eriksson
Tumba-Mälarhöjden OK
53:3410:3618:40
25
Ulf Andersson
Haninge SOK
54:4910:5119:55
26
Patrik Adebrant
Tumba-Mälarhöjden OK
55:0710:5520:13
27
Rutger Simonsson
Strängnäs-Malmby OL
56:3211:1221:38
28
Martin Ahlström
IFK Enskede
57:1511:2022:21
29
Mark Gibbard
OK Ravinen
57:1611:2022:22
30
Frank Steiner
Järfälla OK
58:3411:3623:40
31
Anna Simes
Hjärnarps GH OL
58:5611:4024:02
32
My Heinrup
Järla IF OK
59:3811:4924:44
33
Fredrik Morast
Haninge SOK
60:0511:5425:11
34
John Hyland
Stjärnorps SK
61:0712:0626:13
35
Tomas Leffler
Järfälla OK
61:0912:0726:15
36
Mats Broberg
IFK Lidingös Skid o OK
61:2212:0926:28
37
Henrik Morast
Haninge SOK
61:4112:1326:47
38
Pehr Sjöblom
Klubblös
62:1212:1927:18
39
Bo Lauri
Klubblös
62:1612:2027:22
40
Gustaf Persson
Klubblös
63:0512:3028:11
41
Harald Bauer
IFK Lidingös Skid o OK
63:2312:3328:29
42
Ellen Larsson
Järla IF OK
64:1312:4329:19
43
Jan Dahlin
SOIK Hellas
65:2712:5830:33
44
Conny Ekstrand
OK Älvsjö-Örby
65:5113:0230:57
45
Tommy Wendt
SOIK Hellas
67:3513:2332:41
46
Oskar Nederheim
Skarpnäcks OL
69:0413:4134:10
47
Mats Adolfsson
Tumba-Mälarhöjden OK
70:0613:5335:12
48
Gunilla Häggstrand
Tumba-Mälarhöjden OK
70:4014:0035:46
49
Reine Borgström
Skogsluffarnas OK
71:1814:0736:24
50
Arne Lindqvist
SOK Aneby
71:2414:0836:30
51
Niklas Lönnell
Klubblös
78:0515:2843:11
52