Nok-träning I Bergkulla

2009-04-07

Arrangör: NAIS OK

Nivå:
Klubb
Anmälda:
69
Form:
Okänd
Startande:
69
Distans:
Okänd
Fullföljande:
65
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
A 8200 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eric Rosander
Finspångs SOK
62:507:400:00
2
Anna Forsberg
OK Kolmården
80:309:4917:40
3
Peter Stenbäck
NAIS OK
98:3912:0235:49
 
B 6600 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marcus Berggren
GOIF Tjalve
62:309:280:00
2
Edvin Karlsson
OK Denseln
63:369:381:06
3
Emil Blomquist
OK Kolmården
67:0310:104:33
4
Marcus Adolfsson
NAIS OK
67:4310:165:13
 
C 5900 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bengt Schwartz
OK Kolmården
53:409:060:00
2
Kennet Lindqvist
OK Kolmården
59:3010:055:50
3
Dag Jehrlander
GOIF Tjalve
60:0410:116:24
4
Göran Blomberg
GOIF Tjalve
61:0110:217:21
5
Patric Malmström
GOIF Tjalve
64:5010:5911:10
6
Fredrik Kempe
OK Denseln
68:5511:4115:15
7
Greger Mattsson
OK Kolmården
71:2412:0617:44
8
Anna Martin-Magnusson
GOIF Tjalve
74:0512:3320:25
9
Harris Brande
GOIF Tjalve
80:1413:3626:34
10
Runar Aldén
OK Kolmården
82:4314:0129:03
11
Linnéa Netz
OK Kolmården
82:4614:0229:06
 
D 4500 meter24 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Aguirre
OK Kolmården
39:488:510:00
2
Michael Wehlin
Södertälje-Nykvarn Orientering
40:579:061:09
3
Fredrik Malmfors
Skogspojkarnas OK
44:049:484:16
4
Elin Håkansson
Skogspojkarnas OK
46:5310:257:05
5
Emma Dahlskog
OK Denseln
48:0710:428:19
6
Erik Hallgren
Finspångs SOK
48:1010:428:22
7
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
49:3611:019:48
8
Christer Nilsson
OK Denseln
50:4711:1710:59
9
Karin Svensson
Finspångs SOK
51:5511:3212:07
10
Kenneth Leo
OK Denseln
55:4812:2416:00
11
Anne Sjö
Polisen
57:0912:4217:21
12
Peter Lindebring
OK Denseln
58:3113:0018:43
13
Lars Persson
Finspångs SOK
59:0913:0919:21
14
Tobias Magnusson
GOIF Tjalve
60:3913:2920:51
15
Roland Nilsson
Finspångs SOK
61:0413:3421:16
16
Susanne Dahlberg
GOIF Tjalve
61:1713:3721:29
17
Lisa Malmström
GOIF Tjalve
61:3213:4021:44
17
Josefine Dahlstedt
GOIF Tjalve
61:3213:4021:44
19
Alexander Wiklund
Finspångs SOK
65:4114:3625:53
20
Benny Wiklund
Finspångs SOK
66:0314:4126:15
21
Carl Dahlstedt
GOIF Tjalve
74:4916:3835:01
Björn Rydberg
Finspångs SOK
Ej godkänd
Ida Rydberg
Finspångs SOK
Ej godkänd
Love Mattsson
OK Kolmården
Ej godkänd
 
E 4000 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ville Johansson
OK Kolmården
42:5510:440:00
2
Lena Lindman
Finspångs SOK
45:3211:232:37
3
Lukas Mattsson
OK Kolmården
45:5611:293:01
4
Per Lindman
Finspångs SOK
46:0911:323:14
5
Kalle Karlsson
GOIF Tjalve
48:5012:135:55
5
Mats Karlsson
GOIF Tjalve
48:5012:135:55
7
Jenny Karlsson
GOIF Tjalve
49:3012:236:35
8
Jacob Malmfors
Skogspojkarnas OK
50:2612:377:31
9
Emma Svensson
NAIS OK
51:1312:488:18
10
Carina Lindman
Finspångs SOK
52:0213:009:07
11
Britt-Marie Aldén
OK Kolmården
52:1713:049:22
12
Magnus Johansson
OK Kolmården
54:3913:4011:44
13
Erik Flodin
Finspångs SOK
55:1913:5012:24
14
Magdalena Axi
GOIF Tjalve
58:2114:3515:26
15
Evert Elgefjord
OK Kolmården
61:3315:2318:38
16
Marie Lindqvist
GOIF Tjalve
65:3416:2422:39
17
Veronica Nuija
GOIF Tjalve
69:1617:1926:21
18
Alf Mattsson
OK Kolmården
70:3117:3827:36
 
F 2900 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felix Luks
GOIF Tjalve
37:5113:030:00
2
Johan Wehlin
Skogspojkarnas OK
38:2313:140:32
3
Gustav Malmström
GOIF Tjalve
38:2813:160:37
4
Eric Jehrlander
GOIF Tjalve
42:2814:394:37
5
Erik Håkansson
Skogspojkarnas OK
49:1717:0011:26
6
Åke Gabrielsson
NAIS OK
53:0818:1915:17
7
Rolf Björklund
GOIF Tjalve
55:5319:1618:02
Anita Lindebring
OK Denseln
Ej godkänd
 
G 2300 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Wärn
NAIS OK
57:2524:580:00