Mila Stockholm By Night 2

2008-12-10

Arrangör: SOIK Hellas

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
210
Form:
Masstart
Startande:
210
Distans:
Natt
Fullföljande:
178
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Damer 6130 meter, 17 kontroller31 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Billstam
IFK Lidingös Skid o OK
41:456:490:00
2
Magdalena Danielsson
IFK Lidingös Skid o OK
43:437:081:58
3
Malin Leijon-Lind
Haninge SOK
43:467:082:01
4
Annie Forsberg
OK Ravinen
43:557:102:10
5
Alexandra Vejedal
IFK Lidingös Skid o OK
44:097:122:24
6
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
45:047:213:19
7
Frida Forsberg
OK Ravinen
45:077:223:22
8
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
45:097:223:24
9
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
45:157:233:30
10
Frida Bakkman
SOK Viljan
46:587:405:13
11
Stina Jansson
Främmestads IK
48:237:546:38
12
Karin Lundberg
Järfälla OK
49:318:057:46
13
Marianne Carlberg
Vallentuna-Össeby OL
50:148:128:29
14
Sofia Törnqvist
Alfta-Ösa OK
50:508:189:05
15
Tina Eriksson
Järfälla OK
51:048:209:19
16
Frida Forshällen
Attunda OK
51:578:2810:12
17
Ida Johansson
IFK Moras OK
52:148:3110:29
18
Maria von Schmalensé
Täby OK
52:278:3310:42
19
Elisabeth Ahlgren
Täby OK
52:298:3410:44
20
Birgitta Olsson
Täby OK
54:138:5112:28
21
Matilda Lagerholm
Tumba-Mälarhöjden OK
54:148:5112:29
22
Amanda Jonasson
Attunda OK
54:218:5212:36
23
Katarina Hammas
Attunda OK
56:189:1114:33
24
Elisabeth Tollemark
Skogsluffarnas OK
56:369:1414:51
25
Lotta Valentin-Larsson
Gustavsbergs OK
63:1410:1921:29
26
Anna Alkevik
Skogsluffarnas OK
63:3710:2321:52
27
Elin Mongård
Skogsluffarnas OK
69:3511:2127:50
28
Christina Perneby
IFK Lidingös Skid o OK
84:2213:4642:37
Moa Nissar
Järla IF OK
Ej godkänd
Laura DAngelo
Attunda OK
Diskvalificerad
Ellen Larsson
Järla IF OK
Diskvalificerad8:36
 
Herrar 9220 meter, 24 kontroller38 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Graham Gristwood
IFK Lidingös Skid o OK
50:285:280:00
2
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
52:015:391:33
3
Mattias Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
52:425:432:14
4
John Fredriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
52:445:432:16
5
Erik Pettersson
Attunda OK
52:465:432:18
6
Martin Larbo
IFK Lidingös Skid o OK
52:525:442:24
7
Joakim Gunnarsson
Tumba-Mälarhöjden OK
53:015:452:33
8
Pål Skogtjärn
Södertälje-Nykvarn Orientering
53:115:462:43
9
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
53:405:493:12
10
Liutauras Bilevicius
OK Linné
53:455:503:17
11
Fredrik Larsson
Norbergs OK
57:156:136:47
12
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
58:496:238:21
13
Giacomo Seidenari
IFK Lidingös Skid o OK
59:556:309:27
14
Johan Kärrström
Tullinge SK
59:586:309:30
15
Mathias Hallmén
Attunda OK
60:446:3510:16
16
Christian Kollberg
Järla IF OK
60:476:3610:19
17
Anders Boström
Tumba-Mälarhöjden OK
60:516:3610:23
18
Magnus Nordström
OK Älvsjö-Örby
61:336:4111:05
19
Oskar Daniels
Attunda OK
62:246:4611:56
20
Rickard Wass
Järla IF OK
62:346:4712:06
21
Dan Wester
Järla IF OK
62:516:4912:23
22
Mikael Jansson
IFK Lidingös Skid o OK
63:306:5313:02
23
Niklas Wansölin
OK Ravinen
64:006:5613:32
24
Per-Ove Kivisäkk
Tullinge SK
65:027:0314:34
25
Erik Mattsson
Järla IF OK
65:477:0815:19
26
Sterner Magnus
Strängnäs-Malmby OL
72:057:4921:37
Martin Bjurner
Bromma-Vällingby SOK
Diskvalificerad
Kent Ohlsson
Haninge SOK
Diskvalificerad
Rickard Ohlsson
Haninge SOK
Diskvalificerad
Linus Lauri
OK Tisaren
Diskvalificerad
Tomas Albinsson
OK Hammaren
Diskvalificerad1:54
Henrik Wiklund
Bromma-Vällingby SOK
Diskvalificerad2:05
Tobias Toresson
Södertälje-Nykvarn Orientering
Diskvalificerad4:20
Anders Skarholt
Södertälje-Nykvarn Orientering
Diskvalificerad5:28
Christian Hjalmarsson
OK Njudung
Diskvalificerad5:31
Per Kallhauge
Snättringe SK
Diskvalificerad6:44
Andrea Bruno
IFK Lidingös Skid o OK
Diskvalificerad6:48
Fredrik Bjernulf
Sundbybergs IK
Diskvalificerad6:53
 
Pöbel 6260 meter, 18 kontroller141 startande, 124 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Hedman
IFK Lidingös Skid o OK
39:026:140:00
2
Jonas Kärrström
Tullinge SK
39:566:230:54
3
Ulrik Englund
Tumba-Mälarhöjden OK
40:006:230:58
4
Mårten Frendelius
IFK Lidingös Skid o OK
40:026:241:00
5
Joakim Berg
Bromma-Vällingby SOK
40:036:241:01
6
Casper Giding
IFK Lidingös Skid o OK
40:046:241:02
6
Sune Södergrann
Tullinge SK
40:046:241:02
8
Joel Lenell
OK Ravinen
40:066:241:04
9
Ruairi Short
Tullinge SK
40:096:251:07
10
Linus Kaisajuntti
IFK Lidingös Skid o OK
40:126:251:10
11
Hans Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
40:216:271:19
12
Henrik Olsson
Täby OK
40:496:311:47
13
Axel Wikström
Söders-Tyresö
40:566:321:54
14
Calle Bohman
SOIK Hellas
41:016:331:59
15
Assar Hellström
OK Ravinen
41:026:332:00
15
Joachim Lyth
Tullinge SK
41:026:332:00
17
Mårten Lundquist
Sundbybergs IK
41:056:342:03
17
Joel Ahlqvist
Skarpnäcks OL
41:056:342:03
19
Henrik Hammas
Attunda OK
41:096:342:07
20
Martin Holth Johannessen
IFK Lidingös Skid o OK
41:126:352:10
21
Anders Enmark
Gävle OK
41:206:362:18
22
Martin Olsson
Täby OK
41:406:392:38
23
Kenneth Jönsson
Tullinge SK
41:416:402:39
24
Mattias Balck
IFK Lidingös Skid o OK
41:426:402:40
25
Rasmus Palmqvist
Järfälla OK
41:446:402:42
26
Joakim Byström
Järfälla OK
42:066:443:04
27
Jonn Are Myhren
IFK Lidingös Skid o OK
42:096:443:07
28
Jan-Olof Bogren
Sundbybergs IK
42:316:483:29
29
Henrik Hellman
OK Södertörn
42:376:483:35
30
Hugo Nissar
Järla IF OK
42:466:503:44
31
Jakob Carlsson
Centrum OK
42:516:513:49
32
Adam Bäckström
SOIK Hellas
42:536:513:51
33
Mats Edengren
Nyköpings OK
42:596:523:57
34
Peter Albinsson
IFK Enskede
43:116:544:09
35
Hampus Nord
Tumba-Mälarhöjden OK
43:156:554:13
36
Mats Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
43:176:554:15
37
Peter Sundén
Södertälje-Nykvarn Orientering
43:316:574:29
38
Simon Mellin
Sundbybergs IK
43:326:574:30
39
Vidas Armalis
SOIK Hellas
43:527:004:50
40
Michael Refors
Järla IF OK
44:147:045:12
41
Love Lindström
Attunda OK
44:207:055:18
42
Adam Eklund
Rånäs OK
44:427:085:40
43
Jack Larsson
OK Södertörn
44:437:095:41
44
Anders Thureson
SOIK Hellas
44:517:105:49
45
Björn Nilsson
Tumba-Mälarhöjden OK
44:587:115:56
46
Anders Nissar
Järla IF OK
45:267:156:24
47
Fredrik Holmström
Centrum OK
45:277:166:25
47
Klas Bringert
Uddevalla OK
45:277:166:25
49
Magnus Hektor
Järla IF OK
45:307:166:28
50
Samuel Henriksson
Skarpnäcks OL
45:367:176:34
51
Gunnar Langs
Skarpnäcks OL
45:527:206:50
52
Anders Löfgren
Järfälla OK
45:567:206:54
53
Johan Önerud
OK Ravinen
46:057:227:03
54
Robert Larsson
Norbergs OK
46:207:247:18
55
Erik Berzell
Attunda OK
46:227:247:20
56
Michael Granqvist
OK Ravinen
46:297:267:27
57
Stefan Nordström
OK Älvsjö-Örby
46:577:307:55
58
Per Öhlund
Gustavsbergs OK
47:027:318:00
59
Anders Jakobsson
OK Södertörn
47:057:318:03
60
Torbjörn Bergman
Tullinge SK
47:097:328:07
61
Rolf Karlsson
Järla IF OK
47:397:378:37
62
Martin Granqvist
IFK Lidingös Skid o OK
49:187:5310:16
63
Johan Tallhage
Skarpnäcks OL
49:197:5310:17
64
Håkan Sjögren
Södertälje-Nykvarn Orientering
49:277:5410:25
65
Mats Bergman
Norbergs OK
49:287:5410:26
66
Andrew Lago
Göteborg-Majorna OK
49:347:5510:32
67
Matz Larsson
Gustavsbergs OK
49:397:5610:37
68
Lars Berzell
Attunda OK
49:517:5810:49
69
Erik Nylund
Järfälla OK
49:547:5810:52
70
Henrik Trofast
Tullinge SK
50:048:0011:02
71
Mats Larsson
IFK Enskede
50:078:0011:05
72
Torgny Toresson
Södertälje-Nykvarn Orientering
50:128:0111:10
73
Mette Petersson
Centrum OK
50:268:0311:24
74
Anders Rahmqvist
IFK Lidingös Skid o OK
50:328:0411:30
75
Stefan Sundélius
Järfälla OK
50:398:0511:37
76
Anders Nilsson
Täby OK
50:518:0711:49
77
Tommy Ivarsson
Långhundra IF
51:348:1412:32
77
Emil Granqvist
OK Ravinen
51:348:1412:32
79
Lars Grankvist
Väsby OK
51:408:1512:38
80
Johan Palmgren
Täby OK
51:418:1512:39
81
Per Molin
Södertälje-Nykvarn Orientering
51:518:1712:49
82
Moa Leijon-Lind
Haninge SOK
52:148:2113:12
83
Rune Rådeström
Snättringe SK
52:438:2513:41
84
Anders Kärrström
Tullinge SK
52:498:2613:47
85
Jörgen Åhman
Rånäs OK
52:548:2713:52
86
Per Nylund
Järfälla OK
53:078:2914:05
87
Thomas Wester
Gustavsbergs OK
54:538:4615:51
88
Oskar Nederheim
Skarpnäcks OL
54:558:4615:53
89
Frank Steiner
Järfälla OK
55:108:4916:08
90
Nigel Cole
Väsby OK
55:188:5016:16
91
Peo Östblom
Gävle OK
56:199:0017:17
92
Ola Holgersson
Bromma-Vällingby SOK
56:239:0017:21
93
Hans Johansson
Södertälje-Nykvarn Orientering
56:599:0617:57
94
Matz Tapper
Bromma-Vällingby SOK
57:029:0718:00
95
Eddie Bjärrenholt
Rånäs OK
57:109:0818:08
96
Elina Johnsson
OK Vilse 87
57:339:1218:31
97
Claes Ek
SOIK Hellas
58:559:2519:53
98
Torbjörn Olsson
Sundbybergs IK
59:019:2619:59
99
Christer Nordström
OK Älvsjö-Örby
60:039:3621:01
100
Magnus Karlsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
60:089:3621:06
101
Magnus Thurén
Carnegie IF
60:109:3721:08
102
Thomas Karlsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
60:139:3721:11
103
André Eklund
Rånäs OK
60:249:3921:22
104
Kristoffer Edshage
Centrum OK
60:529:4321:50
105
Hans Garmer
Göteborg-Majorna OK
62:089:5623:06
106
Olof Hansson
OK Älvsjö-Örby
62:149:5623:12
107
Mats Zackrisson
OK Älvsjö-Örby
65:1510:2526:13
108
Torbjörn Thufvesson
Centrum OK
66:4610:4027:44
109
Reine Borgström
Skogsluffarnas OK
67:4910:5028:47
110
Gerhard Lilliestierna
OK Roslagen
67:5110:5028:49
111
Hans Andersson Strinning
Attunda OK
69:3711:0730:35
112
Pär Dahlström
Tullinge SK
77:0012:1837:58
113
Ulric Carlsson
IFK Lidingös Skid o OK
79:0412:3840:02
114
Magnus Blomberg
Skogsluffarnas OK
79:0712:3840:05
115
Kristofer Öhman
Skogslöparna
79:1112:3940:09
116
Anders Tegeström
Skogsluffarnas OK
84:3013:3045:28
117
John Östlund
Sundbybergs IK
84:3113:3045:29
118
Karl-Erik Bäckström
SOIK Hellas
84:3713:3145:35
119
Leif Hermundstad
Snättringe SK
84:4913:3345:47
120
Evelin Johansson
Sala OK
85:1113:3646:09
121
Moa Kjellstrand
Centrum OK
88:2914:0849:27
122
Gunnar Bramsten
Sundbybergs IK
88:4514:1149:43
123
Fredrik Setterqvist
OK Södertörn
94:0815:0255:06
124
Lars Mongård
Skogsluffarnas OK
96:1615:2357:14
Per Westerlund
Skogsluffarnas OK
Diskvalificerad
Victor Karlsson
Järla IF OK
Diskvalificerad2:42
Rolf Skoglund
SOIK Hellas
Diskvalificerad3:20
Jonas Rinnbäck
OK Ravinen
Diskvalificerad4:45
Joel A Skantze
Järla IF OK
Diskvalificerad6:32
Mikael Mellberg
Tumba-Mälarhöjden OK
Diskvalificerad6:37
Eva Gustavsson
SOIK Hellas
Diskvalificerad6:40
Sten Svanberg
OK Södertörn
Diskvalificerad7:12
Mattias Skeppling
OK Södertörn
Diskvalificerad8:09
Anders Karlsson
Tumba-Mälarhöjden OK
Diskvalificerad8:20
Axel Wrådhe
Attunda OK
Diskvalificerad8:20
Jan Eskilsson
Haninge SOK
Diskvalificerad8:26
Joel Mongård
Skogsluffarnas OK
Diskvalificerad8:37
Sofia Pettersson
Attunda OK
Diskvalificerad10:00
Björn-Ove Pettersson
Attunda OK
Diskvalificerad10:01
Jan Rönnberg
Huddinge AIS
Diskvalificerad12:19
PA Nordwaeger
Bromma-Vällingby SOK
Diskvalificerad15:25