Närnattcupen - Etapp 3

2008-11-12

Arrangör: Göteborgs SK

Nivå:
Lokal
Anmälda:
68
Form:
Individuell
Startande:
57
Distans:
Natt
Fullföljande:
55
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 3300 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erika Lindqvist
Sävedalens AIK
27:478:250:00Mästare
2
Frida Strandberg
Sävedalens AIK
29:398:591:52Mästare
3
Madeleine Attfors
Tolered-Utby Ol-klubb
33:2910:095:42Elit
 
H16 3900 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Gunnarsson
Lerums SOK
29:317:340:00Mästare
2
Viktor Runnby
Göteborg-Majorna OK
29:457:380:14Mästare
 
D14 2900 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emmeli Axmalm
Sävedalens AIK
26:409:120:00Elit
2
Klara Pålsson
Kungälvs OK
27:199:250:39Elit
3
Filippa Spånér
Sävedalens AIK
27:359:310:55Elit
4
Lovisa Leman
Göteborgs SK
27:429:331:02Elit
5
Hanna Djerf
Lerums SOK
31:0610:434:26Guld
6
Johanna Anderson
Lerums SOK
31:1210:464:32Guld
7
Danielle Fröstad
Kungälvs OK
32:3911:165:59Guld
8
Stina Gustafsson
Tolered-Utby Ol-klubb
33:5411:417:14Silver
 
H14 3300 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Blom
IK Uven
27:448:240:00Elit
2
Gustav Boquist
IK Uven
28:028:300:18Elit
3
Gustaf Sparrevik
Lerums SOK
28:188:350:34Elit
4
Petter Glenn Östman
Göteborg-Majorna OK
30:529:213:08Elit
5
Albin Petrén
Kungälvs OK
33:1110:035:27Guld
6
Rickard Norlin
Kungälvs OK
33:3310:105:49Guld
Jesper Mattsson
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad10:03
 
D12 2500 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Pålsson
Kungälvs OK
28:3011:240:00Guld
2
Jasmine Axmalm
Sävedalens AIK
31:1012:282:40Guld
 
H12 2500 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Wadsten
OK Landehof
15:456:180:00Guld
2
Oskar Lindqvist
Sävedalens AIK
16:056:260:20Guld
3
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
18:037:132:18Silver
4
Oscar Renberg
FK Herkules
19:317:483:46Silver
5
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
19:327:493:47Silver
6
Anders Magnusson
OK Landehof
20:028:014:17Silver
7
Albin Pålsson
Kungälvs OK
20:398:164:54Silver
8
Heino Ollin
Sävedalens AIK
21:048:265:19Brons
9
Åke Wettergren
IK Uven
23:279:237:42Brons
10
Erik Larsson
Lerums SOK
28:4011:2812:55Järn
11
Jacob Bergman
Tolered-Utby Ol-klubb
31:2612:3415:41Järn
 
D10 1500 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Djerf
Lerums SOK
9:226:150:00Brons
2
Emma Djerf
Lerums SOK
10:206:530:58Brons
3
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
10:397:061:17Brons
4
Clara Cox
Lerums SOK
10:577:181:35Brons
5
Emelie Roos
OK Landehof
17:1311:297:51Järn
6
Madeleine Söderlund
Lerums SOK
17:2011:337:58Järn
 
H10 1500 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lukas Wadsten
OK Landehof
9:466:310:00Brons
2
Carl Agrell
Sävedalens AIK
15:2210:155:36Brons
 
U1 1500 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
14:219:340:00Järn
2
Jesper Lundmark
Tolered-Utby Ol-klubb
15:0410:030:43Järn
3
Albin Berntsson
Sjövalla FK
17:4011:473:19Järn
4
Anton Börås
IK Uven
17:5511:573:34Järn
5
Wesenlund-Pettersson Josef
Tolered-Utby Ol-klubb
19:1112:474:50Järn
6
Karl Zimmerman
Sjövalla FK
19:2512:575:04Järn
7
Tuva Börås
IK Uven
27:4418:2913:23Järn
 
U2 2000 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Susanne Farg
Tolered-Utby Ol-klubb
21:1410:370:00Järn
2
Emma Renberg
FK Herkules
23:3311:472:19Järn
3
Hanna Boquist
IK Uven
27:1513:386:01Järn
 
U3 2800 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felix Garmer
Göteborg-Majorna OK
20:517:270:00Järn
2
Cherie Sjöblom
Frölunda OL
25:098:594:18Järn
3
Sara Almehed
Frölunda OL
27:509:566:59Järn
4
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
32:2511:3511:34Järn
Fredrik Burman
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad15:35
 
U4 3300 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jennifer Hallel
Sjövalla FK
41:2812:340:00Järn