Älgfritt

2008-10-19

Arrangörer: OK Motala | Motala AIF OL

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
322
Form:
Individuell
Startande:
293
Distans:
Medel
Fullföljande:
284
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 3770 meter, 12 kontroller12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Cecilia Kleist
Linköpings OK
23:566:210:00Guld
2
Therese Klintberg
Eksjö SOK
25:166:421:20Guld
3
Marie Svensk
Tjällmo-Godegårds OK
25:396:481:43Guld
4
Anna-Stina Påledal
Linköpings OK
25:406:481:44Guld
5
Annika Ivarsson
Linköpings OK
26:006:542:04Guld
6
Maria Thelin
Jönköpings OK
27:397:203:43Silver
7
Susanne Karlsson
OK Denseln
28:107:284:14Silver
8
Pia Gustafsson
Linköpings OK
28:567:405:00Silver
9
Ida Dalhammer
OK Roxen
29:547:565:58Silver
10
Anna Algotson
OK Tylöskog
30:438:096:47Silver
11
Lisa Åberg
Tjällmo-Godegårds OK
32:458:418:49Silver
Helén Persson
Linköpings OK
Ej godkänd
 
H21 5710 meter, 22 kontroller20 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Svensk
Tjällmo-Godegårds OK
29:325:100:00Guld
2
Jonatan Francén
Tjällmo-Godegårds OK
31:145:281:42Guld
3
Ronnie Samor
Tjällmo-Godegårds OK
31:385:322:06Guld
4
Björn Karlsson
OK Denseln
32:415:433:09Guld
5
Henric Fröberg
GOIF Tjalve
33:095:483:37Silver
6
Sören Nilsson Påledal
Linköpings OK
33:165:503:44Silver
7
Eric Rosander
Finspångs SOK
33:215:503:49Silver
8
Tobias Trofast
Tjällmo-Godegårds OK
33:305:523:58Silver
9
Christian Enberg
Linköpings OK
34:156:004:43Silver
10
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
35:066:095:34Silver
11
Håkan Samor
Tjällmo-Godegårds OK
35:256:125:53Silver
12
Jacob Westerberg
Linköpings OK
36:186:216:46Silver
13
Jonas Fogelberg
Västvärmlands OK
36:336:247:01Silver
14
Keith Agmen
Linköpings OK
36:356:247:03Silver
15
Per Åkesson
Boxholm-Mjölby OL
37:026:297:30Silver
16
Magnus Fransson
SOK Aneby
39:396:5710:07Silver
17
Martin Allard
Tjällmo-Godegårds OK
41:157:1311:43Silver
18
Markus Henriksson
Linköpings OK
46:518:1217:19
Ulrik Englund
Tumba-Mälarhöjden OK
Ej godkänd
Petter Irewall
Tjällmo-Godegårds OK
Ej godkänd
 
H20 4400 meter, 18 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pontus Andersson
OK Denseln
32:227:210:00Guld
2
Christian Törnmarck
Askersunds OK
34:557:562:33Guld
3
Emil Bruhn
Boxholm-Mjölby OL
37:438:345:21Silver
 
D16 3180 meter, 13 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Svedevall
OK Roxen
24:367:440:00Mästare
2
Anna Edin
Boxholm-Mjölby OL
27:518:453:15Mästare
3
Hanna Alenius
Boxholm-Mjölby OL
27:538:463:17Mästare
 
H16 3770 meter, 12 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Patrik Tosteberg
Linköpings OK
24:236:280:00Mästare
2
Oskar Åhrén
Motala AIF OL
26:357:032:12Mästare
3
Hampus Alenius
Boxholm-Mjölby OL
27:327:183:09Mästare
4
Jens Åkerman
Gävle OK
30:348:066:11Elit
5
Anders Hansen-Haug
Askersunds OK
30:518:116:28Elit
 
D14 2590 meter, 10 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stina Svedevall
OK Roxen
23:589:150:00
 
H14 3180 meter, 13 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Ahlgren
OK Motala
29:019:070:00Elit
2
Erik Guldbrand
Motala AIF OL
33:2510:314:24Guld
3
Per Hallros
Motala AIF OL
37:2611:468:25Silver
 
D12 2520 meter, 11 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lova Eveborn
OK Roxen
27:4010:590:00Guld
2
Evelina Bruhn
Motala AIF OL
29:3611:451:56Guld
3
Patricia Johansson
Boxholm-Mjölby OL
31:3812:333:58Silver
 
H12 2520 meter, 11 kontroller11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Alenius
Boxholm-Mjölby OL
21:308:320:00Guld
2
Johan Stenström
Linköpings OK
22:328:571:02Guld
3
Lukas Eveborn
OK Roxen
22:509:041:20Guld
4
Gustav Eweman
Motala AIF OL
23:259:181:55Guld
5
Andreas Englöv
OK Motala
28:4011:237:10Silver
6
Gabriel Ulltjärn
OK Roxen
29:5711:538:27Brons
7
Jakob Eklund
OK Motala
34:1513:3512:45Järn
8
Henrik Langemyr
OK Motala
37:5615:0316:26Järn
9
Carl Guldbrand
Motala AIF OL
39:0715:3117:37Järn
10
Max Myrhede
Motala AIF OL
39:5715:5118:27Järn
11
Kim Wallgren
OK Motala
40:2716:0318:57Järn
 
D10 1970 meter, 8 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Johansson
Boxholm-Mjölby OL
17:418:590:00Brons
2
Malva Eveborn
OK Roxen
20:0710:132:26Brons
3
Josefine Segerberg
Motala AIF OL
22:0111:114:20Brons
 
H10 1970 meter, 8 kontroller11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustav Engman
OK Denseln
12:396:250:00Brons
2
Hugo Lillieström
OK Roxen
13:096:410:30Brons
3
Pontus Lindblom
OK Roxen
13:477:001:08Brons
4
Hugo Ekinge
OK Motala
16:378:263:58Brons
5
Oscar Johansson
Boxholm-Mjölby OL
17:108:434:31Brons
6
Gustav Blomgren
Motala AIF OL
17:308:534:51Brons
7
Albin Larsson
Katrineholms OK
18:359:265:56Brons
8
Philip Johansson
Boxholm-Mjölby OL
19:049:416:25Brons
9
Hugo Dalhammer
OK Roxen
26:0113:1213:22Järn
10
Ludvig Eklund
OK Motala
31:0515:4718:26Järn
John Hallros
Motala AIF OL
Ej godkänd
 
H35 4400 meter, 18 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Magnusson
Linköpings OK
23:575:270:00Guld
2
Kent Landoff
Tjällmo-Godegårds OK
24:165:310:19Guld
3
Erik Karlsson
Tjällmo-Godegårds OK
26:135:582:16Guld
4
Andreas Carlqvist
Tjällmo-Godegårds OK
26:506:062:53Guld
5
Örjan Sandell
OK Roxen
31:057:047:08Silver
6
Daniel Bjärsvik
OK Gränsen
33:097:329:12Silver
 
D40 3380 meter, 14 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bodil Molin
Boxholm-Mjölby OL
23:046:490:00Guld
2
Karin Öhlin
SOK Aneby
23:246:550:20Guld
3
Annelie Alenius
Boxholm-Mjölby OL
25:007:241:56Guld
4
Sofia Svedevall
OK Roxen
26:247:493:20Guld
5
Lena Molin
Boxholm-Mjölby OL
61:2018:0938:16
 
H40 3770 meter, 12 kontroller12 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Molin
Boxholm-Mjölby OL
21:445:460:00Guld
2
Peter Sahlin
Nässjö OK
22:355:590:51Guld
3
Örjan Pettersson
Tjällmo-Godegårds OK
23:266:131:42Guld
4
Klas Friborg
Jönköpings OK
23:376:161:53Guld
5
Roger Larsson
Katrineholms OK
23:416:171:57Guld
6
Bo Svedevall
OK Roxen
24:446:343:00Guld
7
Jonas Roth
Linköpings OK
27:317:185:47Silver
8
Christer Nilsson
OK Denseln
28:577:417:13Silver
9
Jimmy Alenius
Boxholm-Mjölby OL
29:147:457:30Silver
10
Johan Åtting
Linköpings OK
30:258:048:41Silver
Patric Johansson
Boxholm-Mjölby OL
Ej godkänd
Arne Andersson
Gränna-Bygdens OK
Ej godkänd
 
D45 2570 meter, 10 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Rosander
Finspångs SOK
19:487:420:00Guld
2
Anne Bössfall
Linköpings OK
22:038:352:15Silver
3
Margareta Skarp Runtegen
Boxholm-Mjölby OL
24:149:264:26Silver
4
Ann-Sofi Sandvik
Avesta OK
27:3210:437:44Silver
5
Gunilla Carlsson
Boxholm-Mjölby OL
29:1911:249:31
6
Monika Algotson
OK Tylöskog
41:0916:0121:21
 
H45 3770 meter, 12 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pedro Lundquist
Linköpings OK
24:136:250:00Guld
2
Conny Bruhn
Boxholm-Mjölby OL
24:526:360:39Guld
3
Christer Karlsson
Boxholm-Mjölby OL
25:246:441:11Guld
4
Magnus Allard
Tjällmo-Godegårds OK
32:198:348:06Silver
5
Håkan Svensson
Almby IK
33:358:549:22Silver
 
D50 2570 meter, 10 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Fröberg
GOIF Tjalve
21:428:270:00Guld
2
Inger Johansson
NAIS OK
21:488:290:06Guld
3
Barbro Isaksson
OK Tisaren
21:528:310:10Guld
4
Ulla Marie Svernestam
Linköpings OK
22:248:430:42Guld
5
Catharina Forsén
OK Denseln
24:149:262:32Guld
6
Lena Fornander
Skogspojkarnas OK
27:4910:496:07Silver
 
H50 3380 meter, 14 kontroller12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Göran Valfridsson
Boxholm-Mjölby OL
18:455:330:00Guld
2
Tommy Berger
Gävle OK
19:235:440:38Guld
3
Staffan Runtegen
Boxholm-Mjölby OL
20:256:021:40Guld
4
Thom Sandvik
Avesta OK
20:356:051:50Guld
5
Mats Rosander
Finspångs SOK
20:496:102:04Guld
6
Arne Klintberg
Eksjö SOK
21:056:142:20Silver
7
Jouni Hansen-Haug
Askersunds OK
24:407:185:55Silver
8
Kenth Edin
Boxholm-Mjölby OL
24:587:236:13Silver
9
Jan Lundgren
Linköpings OK
27:138:038:28
10
Mats Lönngren
Boxholm-Mjölby OL
27:598:179:14
11
Ole Pedersen
Linköpings OK
28:478:3110:02
12
Tony Eloff
Tjällmo-Godegårds OK
29:588:5211:13
 
D55 2060 meter, 9 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Britt Göransson
Almby IK
14:467:100:00Guld
2
Gerd Hagström
GOIF Tjalve
19:049:154:18Silver
3
Kerstin Boberg
OK Roxen
20:149:495:28Silver
4
Kerstin Eriksson
Kisa SK
21:1610:196:30Silver
5
Barbro Östlund
OK Roxen
22:3210:567:46
6
Ingrid Norén
Boxholm-Mjölby OL
23:3511:278:49
7
Siv Monica Olsson
Finspångs SOK
26:2912:5111:43
8
Elisabeth Wiklund
Linköpings OK
28:2113:4613:35
9
Maud Göthe-Lundgren
Linköpings OK
35:1717:0820:31
 
H55 3380 meter, 14 kontroller18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas Olausson
Askersunds OK
21:416:250:00Guld
2
Anders Åberg
Tjällmo-Godegårds OK
22:056:320:24Guld
3
Gustav Christer Nälemark
OK Djerf
23:577:052:16Guld
4
Rainer Scholz
IK Vista
25:297:323:48Silver
5
Karl Göran Wahlström
Almby IK
25:467:374:05Silver
6
Erik Hallgren
Finspångs SOK
25:557:404:14Silver
7
Lars Sahlberg
Leksands OK
26:347:524:53Silver
8
Sven Käck
Sol Tranås
26:527:575:11Silver
9
Lennart Svernestam
Linköpings OK
28:198:236:38Silver
10
Håkan Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
28:328:276:51Silver
11
Torgny Johansson
OK Eken
28:358:276:54Silver
12
Lennart Lundquist
OK Nalle
28:408:296:59Silver
13
Per-Åke Hull
Almby IK
29:098:377:28Silver
14
Sven-Inge Nylund
Järfälla OK
29:288:437:47Silver
15
Bengt Östlund
OK Roxen
29:338:457:52Silver
16
Lars Ström
Tjällmo-Godegårds OK
33:399:5711:58
17
Jens Törnmark
Askersunds OK
34:3810:1512:57
18
Sven-Olof Fransson
SOK Aneby
42:3312:3520:52
 
D60 2060 meter, 9 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Barkestam
IK Hakarpspojkarna
18:018:450:00Guld
2
Carina Lindman
Finspångs SOK
19:489:371:47Guld
3
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
20:4410:042:43Guld
4
Eva Lindgren
Linköpings OK
21:2010:213:19Silver
5
May-Sofie Olsson
Forserums SOK
34:5016:5516:49
6
Birgitta Nylund
Järfälla OK
36:4217:4918:41
 
H60 2570 meter, 10 kontroller16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
14:465:450:00Guld
2
Roger Danielsson
Linköpings OK
14:595:500:13Guld
3
Gunnar Palmqvist
Boxholm-Mjölby OL
16:246:231:38Guld
4
Per-Martin Gustavson
Tjällmo-Godegårds OK
17:196:442:33Silver
5
Stellan Ahnström
Forserums SOK
17:296:482:43Silver
6
Åke Eckerbom
IFK Sävsjö
17:466:553:00Silver
7
Anders Montelius
Boxholm-Mjölby OL
17:526:573:06Silver
8
Ove Vesterberg
Lycksele IF
19:007:244:14Silver
9
Thomas Kleist
Boxholm-Mjölby OL
19:267:344:40Silver
10
Börje Eriksson
Regna IF
19:417:404:55Silver
11
Christer Sandh
OK Roxen
19:467:415:00Silver
12
Leif Samor
Tjällmo-Godegårds OK
19:537:445:07Silver
13
Peter Hagström
GOIF Tjalve
20:067:495:20Silver
14
Hans Kleist
OK Roxen
22:268:447:40
15
Peter Jakobsson
Linköpings OK
23:349:108:48
16
Bengt Eriksson
Regna IF
35:1513:4320:29
 
D65 2060 meter, 9 kontroller3 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Marie Birgersson
Forserums SOK
22:4011:000:00Guld
Britten Persson
Finspångs SOK
Ej godkänd
Britt Pettersson
OK Roxen
Ej godkänd
 
H65 2570 meter, 10 kontroller15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gösta Lindman
Finspångs SOK
18:417:160:00Guld
2
Ewald Eriksson
Tjällmo-Godegårds OK
21:098:142:28Silver
3
Alf Olsson
Forserums SOK
21:238:192:42Silver
4
Arne Berg
Stjärnorps SK
21:288:212:47Silver
5
Göran Lillieström
OK Roxen
21:308:222:49Silver
6
Åke Karlsson
SOK Träff
21:448:273:03Silver
7
Lennart Sturesson
Linköpings OK
21:498:293:08Silver
8
Börje Olsson
Linköpings AIK
22:348:473:53Silver
9
Kjell Hagström
Linköpings OK
23:119:014:30Silver
10
Ellert Thunholm
OK Roxen
23:229:064:41Silver
11
Arne Gustafsson
Hagaby GOIF
24:119:255:30Silver
12
KentÅke Ohlsson
Finspångs SOK
24:219:285:40Silver
13
Folke Simonsson
OK Roxen
24:439:376:02Silver
14
Toivo Voudinmäki
Mullsjö SOK
30:2411:5011:43
15
Curt Tillman
Linköpings OK
35:2013:4516:39
 
D70 2060 meter, 9 kontroller5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonna Engblom
Linköpings AIK
26:3612:550:00Guld
2
Ingrid Matilda Sofia Knutsson
SOK Aneby
28:1913:451:43Guld
3
Gunnel Nilsson
Linköpings AIK
39:4219:1613:06
4
Gerd Walfridsson
SOK Aneby
56:5327:3730:17
Gudrun Thiger
Linköpings AIK
Ej godkänd
 
H70 2570 meter, 10 kontroller10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ola Kleist
Boxholm-Mjölby OL
19:147:290:00Guld
2
Karl-Gustaf Örman
Tjällmo-Godegårds OK
19:407:390:26Guld
3
Göran Karlsson
OK Bävern
20:217:551:07Guld
4
Sven-Olof Lundin
Sol Tranås
21:368:242:22Guld
5
Rune Fritz
Linköpings OK
23:159:034:01Silver
6
Otto Holmdahl
Linköpings OK
23:489:164:34Silver
7
Carleric Thiger
Linköpings AIK
24:439:375:29Silver
8
Bengt Kleist
Boxholm-Mjölby OL
25:079:465:53Silver
9
Mats Birgersson
Forserums SOK
26:5110:277:37Silver
10
Sven Jonsson
OK Roxen
27:1310:357:59Silver
 
D75 2060 meter, 9 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Astrid Andersson
NAIS OK
36:3617:460:00Guld
2
Berit Lundgren
Boxholm-Mjölby OL
49:0823:5112:32Silver
 
H75 2060 meter, 9 kontroller10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils-Erik Åberg
Tjällmo-Godegårds OK
19:559:400:00Guld
2
Olof Walfridsson
SOK Aneby
25:2912:225:34Silver
3
Rupert Engblom
Linköpings AIK
26:0612:406:11Silver
3
Bo Elmgren
Sundbybergs IK
26:0612:406:11Silver
5
Rolf Fridström
Finspångs SOK
28:1413:428:19Silver
6
Olle Lif
Sol Tranås
29:3014:199:35
7
Erik Sune Johansson
Linköpings OK
30:0814:3810:13
8
Urban Spånmark
Mullsjö SOK
31:0215:0411:07
9
Mattias Rundgren
Sol Tranås
33:2716:1413:32
10
Sune Persson
Hällestads OK
37:5518:2418:00
 
H80 2060 meter, 9 kontroller8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arne Wahlgren
SOK Träff
23:4411:310:00Guld
2
Åke Gabrielsson
NAIS OK
27:1813:153:34Silver
3
Kalle Karlsson
OK Tylöskog
30:4314:556:59Silver
4
Nils Årnerud
Linköpings AIK
32:0415:348:20Silver
5
Ingvar Lundgren
Boxholm-Mjölby OL
33:0216:029:18Silver
6
Bo Tyvik
I 15 IF
39:3019:1015:46
7
Lars Vigant
SOK Aneby
41:3120:0917:47
8
Bengt Olov Björeman
OK Denseln
45:3422:0721:50
 
H85 2060 meter, 9 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åke Svensson
Järfälla OK
30:4514:560:00Guld
2
Ole Tvete
Linköpings AIK
33:0416:032:19Guld
 
U1 2190 meter, 9 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mi Lind
OK Motala
24:1511:040:00Järn
 
U3 2520 meter, 11 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Edvin Danielsson
OK Tisaren
22:318:560:00Järn
2
Ture Myrhede
Motala AIF OL
39:0615:3116:35Järn
 
Inskolning 2190 meter, 9 kontroller15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Ellen Ekinge
OK Motala
GodkändJärn
Tyr Persson
Linköpings OK
GodkändJärn
Olivia Fröberg
OK Roxen
GodkändJärn
Olle Windahl
Motala AIF OL
GodkändJärn
Philip Landoff
Tjällmo-Godegårds OK
GodkändJärn
Rasmus Påledal
Linköpings OK
GodkändJärn
Emanuel Herbertsson
Linköpings OK
GodkändJärn
Gabriel Fransson
Motala AIF OL
GodkändJärn
Gustav Windahl
Motala AIF OL
GodkändJärn
Mathilda Landoff
Tjällmo-Godegårds OK
GodkändJärn
Noah Korall
Motala AIF OL
GodkändJärn
Alva Svensk
Tjällmo-Godegårds OK
GodkändJärn
Anna Hallros
Motala AIF OL
GodkändJärn
Oliver Lindblom
OK Roxen
GodkändJärn
Sigrid Fröberg
OK Roxen
GodkändJärn
 
Direkt 1 2520 meter, 11 kontroller4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linda Fornander
Klubblös
25:1810:020:00Brons
2
Annelie Westerberg
Klubblös
28:5111:273:33Brons
3
Hansi Fridström
Finspångs SOK
40:4916:1215:31
4
Barbro Rydén
Sol Tranås
54:5421:4729:36
 
Direkt 2 3180 meter, 13 kontroller19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alexander Ulltjärn
OK Roxen
21:096:390:00Brons
2
Jan-Erik Carlsson
Boxholm-Mjölby OL
25:247:594:15Brons
3
Åsa Ståhlkloo
OK Roxen
26:168:165:07Brons
4
Liselott Roth
Linköpings OK
26:218:175:12Brons
5
Anna-Carin Eriksson
SOK Aneby
29:449:218:35
6
Olle Arman
Nyköpings OK
29:499:238:40
7
Eva Engman
OK Denseln
30:359:379:26
8
Emma Trofast
Tjällmo-Godegårds OK
30:579:449:48
9
Lennart Barkestam
IK Hakarpspojkarna
31:439:5810:34
10
Per Gunnar Gustavsson
OK Roxen
32:2910:1311:20
11
Niklas Hallkvist
OK Roxen
33:5910:4112:50
12
Stig Bengtsson
Motala AIF OL
34:1610:4713:07
13
Maja-Stina Gustavsson
OK Roxen
34:3710:5313:28
14
Arne Envall
Eksjö SOK
34:4410:5513:35
15
Anna Fröberg
OK Roxen
39:1512:2118:06
16
Ronny Persson
Finspångs SOK
46:3614:3925:27
17
Lars-Åke Holm
Linköpings OK
56:3817:4935:29
18
Harriet Scholz
IK Vista
60:3419:0339:25
19
Anneli Pålsson
Boxholm-Mjölby OL
83:1226:1062:03
 
Direkt 3 4400 meter, 18 kontroller12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Stenström
Linköpings OK
26:526:060:00Brons
2
Albin Olausson
Askersunds OK
29:566:483:04Brons
3
Bo Jernberg
OK Roxen
32:047:175:12Brons
4
Lars Karlsson
Ödeshögs SK
33:547:427:02Brons
5
Peter Stenbäck
NAIS OK
34:007:447:08Brons
6
Micke Gustafsson
OK Södertörn
36:558:2310:03
7
Leif Inge Roger Stigsson
Linköpings OK
42:279:3915:35
8
Henrik Eriksson
OK Gränsen
42:339:4015:41
9
Per Fröberg
GOIF Tjalve
44:5310:1218:01
10
Maria Windahl
Motala AIF OL
44:5910:1318:07
11
Linda Nilsson
NAIS OK
45:2810:2018:36
12
Sigvard Eriksson
OK Gränsen
56:5812:5730:06
 
Stjärnorp 3380 meter, 14 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
John Hyland
Stjärnorps SK
23:236:550:00
2
Pär Forsström
Stjärnorps SK
25:047:251:41
3
Björn Tholén
Stjärnorps SK
25:057:251:42
4
Anders Hallberg
Stjärnorps SK
26:197:472:56
5
Erik Bjärnlid
Stjärnorps SK
26:467:553:23
6
Eva Lindstén
Stjärnorps SK
27:198:053:56
7
Hans Olstrand
Stjärnorps SK
28:208:234:57
8
Karin Lindstén
Stjärnorps SK
30:198:586:56
9
Sofie Axeen
Stjärnorps SK
31:059:127:42