Långhundra Dubbeln

2008-08-10

Arrangör: Långhundra IF

Nivå:
Nationell
Anmälda:
792
Form:
Individuell
Startande:
792
Distans:
Medel
Fullföljande:
764
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter31 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Billstam
IFK Lidingös Skid o OK
24:140:00Guld
2
Malin Sand
IFK Lidingös Skid o OK
24:160:02Guld
3
Gunilla Svärd
IF Thor
26:572:43Guld
4
Inga Kazlauskaite
OK Linné
27:153:01Guld
5
Petra Halvarsson
IF Thor
27:213:07Guld
6
Maria Sjölander
OK Rodhen
27:443:30Guld
7
Elisabeth Hansson
IFK Lidingös Skid o OK
28:484:34Silver
8
Sara Bengtsson
OK Linné
29:084:54Silver
9
Maria Henriques
Söders-Tyresö
29:345:20Silver
10
Magdalena Danielsson
IFK Lidingös Skid o OK
30:105:56Silver
11
Malin Danielsson
IF Hagen
30:186:04Silver
12
Fanny Fredriksson
IF Thor
30:256:11Silver
13
Jenny Westerbergh
OK Linné
30:386:24Silver
14
Jenny Hallman
Attunda OK
31:257:11Silver
15
Sofia Persson
Snättringe SK
33:179:03Silver
16
Emma Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
33:319:17Silver
17
Erika Christensson
IFK Lidingös Skid o OK
35:1210:58Silver
18
Jessica Söllvander
OK Rodhen
35:1611:02Silver
19
Åsa Berg
Sigtuna OK
40:0215:48
20
Therése Karlsson
Rånäs OK
43:1919:05
21
Jenny Ekström
Täby OK
46:0021:46
22
Therese Persson
Snättringe SK
46:0221:48
23
Frida Öhlund
OK Linné
47:1723:03
24
Stina Åberg
OK Linné
47:3723:23
25
Emma Faxén
OK Linné
47:4223:28
26
Anna Hammarbäck
OK Triangeln
48:0723:53
27
Johanna Gullberg
OK Ravinen
48:3924:25
28
Karin Janerås
OK Linné
54:0029:46
29
Lina Söderkvist
Säterbygdens OK
56:3532:21
Karin Berggren
IFK Lidingös Skid o OK
Diskvalificerad
Karin Lundberg
Järfälla OK
Diskvalificerad
 
H21 0 meter76 startande, 75 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas Stenström
OK Linné
29:400:00Guld
2
Mattias Millinger
OK Linné
29:570:17Guld
3
Anders Holmberg
Järla IF OK
30:100:30Guld
4
Fredrik Löwegren
IFK Lidingös Skid o OK
30:150:35Guld
5
John Fredriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
31:051:25Guld
6
Jakob Jansson
Järla IF OK
31:141:34Guld
7
Henrik Olsson
Täby OK
32:242:44Guld
8
Ulf Troeng
OK Linné
32:483:08Guld
9
Henrik Berg
Bromma-Vällingby SOK
32:493:09Guld
10
Oskar Sjöberg
Täby OK
33:103:30Silver
11
Thomas Carlsson
Malungs OK Skogsmårdarna
33:163:36Silver
12
Johan Lindahl
Täby OK
33:193:39Silver
13
Filip Dahlgren
Hagaby GOIF
33:253:45Silver
14
Jonas Eklund
OK Rodhen
33:313:51Silver
15
Ulrik Imberg
OK Linné
33:393:59Silver
16
Tommy Lindberg
OK Roslagen
33:484:08Silver
17
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
33:494:09Silver
18
Liutauras Bilevicius
OK Linné
34:224:42Silver
19
Mats Fröberg
OK Linné
34:244:44Silver
20
David Lingfors
IK Hakarpspojkarna
34:394:59Silver
21
Johan Aronsson
OK Tisaren
34:425:02Silver
22
Lars Magnusson
OK Linné
34:535:13Silver
23
Johan Hamelius
Stora Tuna OK
35:205:40Silver
24
Fredrik Larsson
Norbergs OK
35:255:45Silver
25
Erik Åhlin
OK Måsen
35:596:19Silver
26
Ola Hultin
OK Roslagen
36:066:26Silver
27
Henrik Göhl
OK Linné
36:076:27Silver
27
Martin Larbo
IFK Lidingös Skid o OK
36:076:27Silver
29
Torbjörn Lännevall
OK Roslagen
36:136:33Silver
30
Anders Hedman
IFK Lidingös Skid o OK
36:196:39Silver
31
Daniel Hájek
Täby OK
36:296:49Silver
32
Hans Olof Amblie
IFK Lidingös Skid o OK
36:306:50Silver
33
Mathias Hallmén
Attunda OK
36:326:52Silver
34
Rickard Ekman
OK Roslagen
36:346:54Silver
35
Erik Lind
IFK Umeå
37:027:22Silver
36
Andrew Quin
IFK Lidingös Skid o OK
37:197:39Silver
37
Fredrik Carlsson
Täby OK
37:327:52Silver
38
Mikael Jansson
IFK Lidingös Skid o OK
38:098:29Silver
39
Nicolas Simonin
OK Tisaren
38:248:44Silver
40
Anders Jönsson
OK Triangeln
38:388:58Silver
41
Niklas Olsson
Täby OK
38:439:03Silver
42
Johan Strandberg
Järla IF OK
38:519:11Silver
43
Jan Hollbeck
Bromma-Vällingby SOK
38:589:18Silver
44
Niklas Wansölin
OK Ravinen
39:339:53Silver
45
Christoffer Winander-Schönning
Järfälla OK
39:379:57Silver
45
Stefan Jonsson
OK Ravinen
39:379:57Silver
47
Marcus Andersson
IFK Umeå
39:399:59Silver
48
Joakim Carlsson
Täby OK
40:0610:26Silver
49
Thomas Ohlin
Rånäs OK
40:0710:27Silver
50
Daniel Lindgren
Sigtuna OK
40:2910:49Silver
51
Linus Karlsson Mood
Rehns BK
40:3110:51Silver
52
Oskar Daniels
Attunda OK
40:3610:56Silver
53
Jonas Hallman
Attunda OK
40:3810:58Silver
54
Mats Åberg
OK Linné
41:2911:49Silver
55
Magnus Ohlin
Rånäs OK
41:3011:50Silver
56
Olof Borell
OK Linné
41:3111:51Silver
57
Anders Jansson
Täby OK
41:3311:53Silver
58
Jonas Haraldsson
IFK Lidingös Skid o OK
42:0212:22Silver
59
Tomas Albinsson
OK Hammaren
42:2712:47Silver
60
Mattias Balck
IFK Lidingös Skid o OK
43:3313:53Brons
61
Dan Hörnell
OK Linné
45:1815:38Brons
62
Kent Lundvall
Vallentuna-Össeby OL
45:3715:57Brons
63
Johan Nordström
Tierps SOK
46:2116:41
64
Erik Melin
OK Linné
46:2216:42
65
Rickard Ekström
IF Thor
46:5217:12
66
Mårten Waldenfjord
Järfälla OK
47:5118:11
67
Måns Faxén
OK Linné
48:1418:34
68
Anders Hedberg
OK Södertörn
48:4319:03
69
Henrik Andersson
Tierps SOK
49:1919:39
70
Anders Lag
Tierps SOK
53:4224:02
71
Jesper Eriksson
OK Ravinen
58:3028:50
72
Johan Hammarbäck
OK Triangeln
59:5930:19
73
Johan Balck
Vallentuna-Össeby OL
63:0633:26
74
Per Broberg
OK Sänkan
79:1149:31
75
Dennis Svensson
OK Sänkan
93:2963:49
Daniel Andersson-Olm
IF Thor
Diskvalificerad
 
D20 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rebecca Bjärrenholt
Rånäs OK
35:010:00Guld
2
Camilla Öhman
Vallentuna-Össeby OL
38:513:50Guld
3
Anna Hallmén
Attunda OK
39:174:16Guld
4
Malin Sundqvist
Tullinge SK
59:2424:23
 
D18 0 meter15 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alexandra Bjärrenholt
Rånäs OK
29:350:00Guld
2
Sofie Karlsson
Rånäs OK
32:302:55Guld
3
Amanda Eklund
Rånäs OK
32:403:05Guld
4
Malin Jacobsson
OK Rodhen
34:124:37Silver
5
Louise Markstedt
OK Södertörn
34:174:42Silver
6
Sofia Forngren
OK Enen
34:194:44Silver
7
Alexandra Sundgren
Vallentuna-Össeby OL
34:204:45Silver
8
Elin Sundqvist
Tullinge SK
36:026:27Silver
9
Sofie Landqvist
Köping-Kolsva OK
36:286:53Silver
10
Linnea Nilsson
OK Linné
40:1610:41Silver
11
Cecilia Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
42:2612:51Silver
12
Maria Bois
Malungs OK Skogsmårdarna
43:0513:30Brons
13
Terese Ohlsson
OK Linné
59:0829:33
Torun Swenning
OK Linné
Diskvalificerad
Josefin Aronsson
OK Tisaren
Diskvalificerad
 
H18 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Anttila-Eriksson
Länna IF
26:160:00Guld
2
Lenell Joel
OK Ravinen
26:250:09Guld
3
Ola Grankvist
Täby OK
27:341:18Guld
4
Axel Roos Hansson
Täby OK
27:481:32Guld
5
Carl Sundelius
Järfälla OK
28:061:50Guld
6
Tommy Batz
Skarpnäcks OL
28:121:56Guld
7
Simon Eklöv
OK Linné
28:182:02Guld
8
Martin Berggren
Järfälla OK
28:462:30Guld
9
Oskar Hektor
Järla IF OK
29:142:58Guld
10
Nils Jansson
Rasbo IK
31:134:57Silver
11
Robert Sandberg
OK Roslagen
35:068:50Silver
12
Kalle Bergman
OK Ravinen
35:329:16Silver
13
Joakim Olsson
Väsby OK
37:2811:12Silver
14
Mattias Pousette
Rånäs OK
37:5511:39Silver
15
Elis Sjögren-Levin
Tierps SOK
45:2719:11
16
Ola Jansson
Rasbo IK
48:4722:31
 
D16 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marie Spångmyr
Leksands OK
26:410:00Mästare
2
Klara Alm
Länna IF
26:550:14Mästare
3
Frida Erkers
Leksands OK
27:561:15Mästare
4
Helena Markstedt
OK Södertörn
30:143:33Elit
5
Sara Bengtsson
Långhundra IF
32:155:34Elit
6
Frida Winterås
Västerbergslagens OL
32:205:39Elit
7
Emma Bromark
Långhundra IF
36:039:22Silver
8
Johanna Verwijst
Länna IF
37:0010:19Silver
9
Marie Gustavsson
Rånäs OK
41:0914:28Brons
10
Frida Stenbäck
Rånäs OK
44:0617:25Brons
11
Sofia Brunnberg
Vallentuna-Össeby OL
47:5921:18Brons
12
Frida Lindgren
Sigtuna OK
53:5727:16Järn
13
Erika Jangnäs
IFK Lidingös Skid o OK
95:0568:24Järn
 
H16 0 meter23 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulrik Nordberg
Tierps SOK
25:370:00Mästare
2
Robin Pousette
Rånäs OK
26:260:49Mästare
3
Erik Malmberg
Kvarnsvedens GOIF OK
27:231:46Mästare
4
Rasmus Palmqvist
Järfälla OK
27:452:08Mästare
5
Anton Tegendal
OK Linné
28:122:35Mästare
6
Andreas Svensson
Länna IF
28:523:15Mästare
7
Joakim Berg
Bromma-Vällingby SOK
30:154:38Elit
8
Simon Mellin
Sundbybergs IK
30:395:02Elit
9
Henrik Jonsson
OK Rodhen
32:166:39Guld
10
Joakim Wigertz
Långhundra IF
32:236:46Guld
11
Fredrik Bjernulf
Sundbybergs IK
32:387:01Guld
12
Isak Eklöv
OK Linné
32:557:18Guld
13
Anton Sundgren
Vallentuna-Össeby OL
33:227:45Guld
14
Marcus Andersson
Rånäs OK
34:258:48Silver
15
Torbjörn Jacobsson
OK Rodhen
37:0311:26Silver
16
Magnus Mortensen
Långhundra IF
38:0812:31Silver
17
Martin Jansson
OK Rodhen
41:1215:35Brons
18
Adam Eklund
Rånäs OK
41:2815:51Brons
19
Johan Bengtsson
OK Ravinen
43:0417:27Brons
20
Pontus Nordström
OK Triangeln
44:5019:13Brons
21
Lars Hansson
OK Rodhen
47:0321:26Järn
22
Jonas Backlund
Rånäs OK
86:3861:01Järn
Jonathan Winther
Västerbergslagens OL
Diskvalificerad
 
D14 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Carlberg
Vallentuna-Össeby OL
23:210:00Elit
2
Maria Bengtsson
Långhundra IF
29:216:00Silver
3
Amanda Jacobsson
Degerfors OK
31:478:26Silver
4
Elin Brunnberg
Vallentuna-Össeby OL
31:538:32Silver
5
Ida Kallur
OK Ravinen
32:579:36Silver
6
Hanna Gustafsson
OK Kåre
33:3410:13Silver
7
Lovisa Nilsson
OK Linné
35:5612:35Silver
8
Karolina Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
36:3413:13Silver
9
Elin Giding
Vallentuna-Össeby OL
39:4816:27Brons
10
Lovisa Thunstedt
Järfälla OK
40:3117:10Brons
11
Stina Nordström
OK Triangeln
41:3918:18Brons
12
Maja Nyberg
Säterbygdens OK
50:4427:23Järn
13
Minda Langmoen
Kungälvs OK
53:1929:58Järn
14
Hanna Andersson
OK Rodhen
53:5230:31Järn
15
Johanna Skantz Lundin
Länna IF
55:5332:32Järn
16
Ina Laurell
OK Linné
81:5158:30Järn
 
H14 0 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Granqvist
OK Ravinen
23:000:00Elit
2
Simon Andersson
OK Rodhen
23:050:05Elit
3
André Eklund
Rånäs OK
23:310:31Elit
4
Joakim Byström
Järfälla OK
24:541:54Elit
5
Filip Axelsson Meyerson
OK Linné
26:163:16Guld
6
Fredrik Wigertz
Långhundra IF
28:585:58Silver
7
Jens Rönnols
Täby OK
30:227:22Silver
8
Daniel Bengtsson
Långhundra IF
30:277:27Silver
9
Johan Winther
Västerbergslagens OL
31:348:34Silver
10
Emil Lindgren
Sigtuna OK
31:438:43Silver
11
Matthias Andersson
Rånäs OK
32:189:18Silver
12
Martin Smedmark
OK Roslagen
33:0110:01Silver
13
Martin Eriksson
Tierps SOK
33:1110:11Silver
14
Lukas Tegendal
OK Linné
34:2811:28Silver
15
Oscar Eriksson
Västerbergslagens OL
35:1012:10Brons
16
Pär Wåhlander
Västerbergslagens OL
38:5615:56Brons
17
Robin Jakobsson
Rånäs OK
45:2322:23Järn
18
Jesper Tibell
Långhundra IF
52:3229:32Järn
19
Patrik Sundgren
Vallentuna-Össeby OL
74:3251:32Järn
 
D12 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Helgman
OK Tyr
21:340:00Guld
2
Fanny Rostö
Rånäs OK
32:0410:30Brons
3
Emma Graas
OK Linné
32:2110:47Brons
4
Linnéa Granlund
Täby OK
35:4214:08Järn
5
Erika Eriksson
Tierps SOK
36:1614:42Järn
6
Anna Mattsson
Långhundra IF
36:2314:49Järn
7
Matilda Torstensson
OK Rodhen
38:2416:50Järn
8
Josefin Carlsson
Attunda OK
56:2734:53Järn
 
H12 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felix Claesson
Rånäs OK
19:490:00Guld
2
Jonas Gustafsson
OK Kåre
19:590:10Guld
3
Filip Jacobsson
Degerfors OK
20:380:49Guld
4
Rickard Månkell
Turebergs IF
20:551:06Guld
5
Olle Nilsson
OK Linné
23:494:00Silver
6
Algot Laurell
Rånäs OK
27:427:53Brons
7
Karl Enges
Turebergs IF
28:368:47Brons
8
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
29:5110:02Brons
9
Nicklas Jansson
Länna IF
32:0212:13Järn
10
Michael Andersson
Rånäs OK
32:1212:23Järn
11
Sixten Jonsson
OK Linné
32:3312:44Järn
12
Mårten Rostö
Rånäs OK
37:2117:32Järn
13
Anton Alm
IF Åland
42:2622:37Järn
14
Henrik Torstensson
OK Rodhen
44:3424:45Järn
15
Simon Gustafsson
OK Kåre
49:3229:43Järn
 
D10 0 meter5 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Nyberg
Säterbygdens OK
23:540:00Brons
2
Maja Hult
Attunda OK
34:0710:13Brons
3
Klara Laurell
Rånäs OK
41:3517:41Järn
Agnes Jonsson
OK Linné
Diskvalificerad
Tilda Andersson
OK Ravinen
Diskvalificerad
 
H10 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Svante Lindgren
Sigtuna OK
19:130:00Brons
2
Edvin Nordström
Täby OK
19:360:23Brons
3
Axel Granqvist
OK Ravinen
22:022:49Brons
4
Albin Andersson
OK Ravinen
22:233:10Brons
5
Johan Edenhamn
Länna IF
24:475:34Brons
6
Markus Hellgren
OK Södertörn
25:186:05Brons
7
Jakob Josefsson
Långhundra IF
26:517:38Brons
8
Seth Wiman
Täby OK
29:3210:19Brons
9
Oskar Enges
Turebergs IF
36:0816:55Järn
10
Calle Nilsson
Järfälla OK
36:1116:58Järn
11
Oscar Månkell
Turebergs IF
48:1429:01Järn
12
Robert Carlsson
Långhundra IF
52:3633:23Järn
 
D35 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pernilla Nilsson
Järfälla OK
31:570:00Guld
2
Anna Karin Olm
IF Thor
33:341:37Guld
3
Josefine Nordström
OK Triangeln
35:193:22Guld
4
Jenny Jonsson
OK Linné
77:4545:48
 
D40 0 meter24 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marianne Carlberg
Vallentuna-Össeby OL
30:140:00Guld
2
Tina Helgman
OK Tyr
32:402:26Guld
3
Pia Hellgren
OK Södertörn
33:563:42Guld
4
Gunilla Thunstedt
Järfälla OK
37:277:13Silver
5
Sofia Holmgren
Hagaby GOIF
37:347:20Silver
6
Ann Granqvist
OK Ravinen
38:248:10Silver
7
Maria Hart
OK Linné
39:108:56Silver
8
Annika Lindberg
Attunda OK
40:1910:05Silver
9
Elisabet Hult
Attunda OK
40:3410:20Silver
10
Anna-Lena Jacobsson
Degerfors OK
41:4211:28Silver
11
Ylva Teder
Täby OK
42:1512:01Silver
12
Karin Söderbärg
OK Roslagen
42:3112:17Silver
13
Katarina Laurell
OK Linné
42:3712:23Silver
14
Anki Gustafsson
Säterbygdens OK
45:1515:01Brons
15
Eva Lenell
Mälarö SOK
46:0115:47Brons
16
Åsa Giding
Vallentuna-Össeby OL
47:3117:17
17
Anette Arksand
Vallentuna-Össeby OL
50:5220:38
18
Maria Kvarnlöf
OK Roslagen
52:2422:10
19
Ulrika Meyerson
OK Linné
57:5327:39
20
Carina Langmoen
Kungälvs OK
58:3828:24
21
Ninni Bjärrenholt
Rånäs OK
59:0528:51
22
Liselott Kihl
Sundbybergs IK
62:3232:18
23
Annika Berntsson
Väsby OK
74:3744:23
24
Rosalie Lindberg
OK Roslagen
79:5349:39
 
H40 0 meter28 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Nordström
OK Roslagen
23:530:00Guld
2
Per-Olov Wedin
IF Thor
24:170:24Guld
3
Jonas Giding
Vallentuna-Össeby OL
24:410:48Guld
4
Per Carlberg
Vallentuna-Össeby OL
24:430:50Guld
5
Tobias Svensson
OK Österåker
25:411:48Guld
6
Michael Granqvist
OK Ravinen
26:452:52Guld
7
Mikael Åhgren
Tullinge SK
26:492:56Guld
8
Anders Eriksson
OK Linné
27:083:15Silver
9
Tommy Lindgren
Sigtuna OK
27:343:41Silver
10
Hans Jonsson
Väsby OK
27:493:56Silver
11
Rob Hart
OK Linné
28:284:35Silver
12
Per Winther
Västerbergslagens OL
30:266:33Silver
13
Johan Ohlström
IF Thor
30:376:44Silver
14
Patrik Smedmark
OK Roslagen
30:516:58Silver
15
Ulf Jansson
OK Triangeln
31:427:49Silver
16
Ruhdi Karlsson
Västerås SOK
31:527:59Silver
17
Bo Strand
OK Linné
32:008:07Silver
18
Magnus Hektor
Järla IF OK
32:078:14Silver
19
Lars Jacobsson
Degerfors OK
32:559:02Silver
20
Tomas Hultqvist
Tullinge SK
33:5410:01Silver
21
Tomas Glanshed
IF Hagen
34:0510:12Brons
22
Kenneth Jonsson
OK Linné
36:2112:28Brons
23
Stefan Nilsson
OK Linné
36:4712:54Brons
24
Christer Arksand
Vallentuna-Össeby OL
36:5313:00Brons
25
Paul Teder
Täby OK
40:3116:38
26
Per-Erik Enges
Attunda OK
43:4019:47
27
Thomas Hjelmblad
Mälarö SOK
52:5529:02
Ulrik Englund
Tumba-Mälarhöjden OK
Diskvalificerad
 
D45 0 meter23 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingrid Kensby
OK Tyr
26:260:00Guld
2
Cathrine Johansson
Tierps SOK
28:412:15Guld
3
Annika Ardell
OK Rodhen
29:072:41Guld
4
Kia Nordström
Täby OK
29:473:21Guld
5
Rose-Marie Hamelius
Säterbygdens OK
30:173:51Silver
6
Agneta Karlsson
Rånäs OK
30:424:16Silver
7
Lena Nilsson
OK Linné
30:524:26Silver
8
Mia Gustafsson
OK Kåre
31:074:41Silver
9
Eva Svanberg
Järfälla OK
32:366:10Silver
9
Marie Öhman
Vallentuna-Össeby OL
32:366:10Silver
11
Malin Alm
Länna IF
32:456:19Silver
12
Maria Lännevall
OK Roslagen
34:428:16Silver
13
Britt-Inger Jonsson
OK Linné
36:179:51Silver
14
Inger Vikström
Täby OK
38:0311:37Brons
15
Birgitta Skoglund
OK Roslagen
38:2812:02Brons
16
Inger Pettersson
IF Thor
38:4112:15Brons
17
Madelene Bjernulf
Sundbybergs IK
41:2214:56
18
Helen Glännefors
Söders-Tyresö
42:5216:26
19
Inger Skantz
Länna IF
43:1616:50
20
Christina Åhman-William
Rånäs OK
46:0519:39
21
Ingrid Olsson
Väsby OK
50:4624:20
22
Maria Hallmans
Väsby OK
55:3029:04
23
Laila Spångmyr
IK Jarl Rättvik
55:5329:27
 
H45 0 meter27 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Palmqvist
Järfälla OK
23:580:00Guld
2
Peter Nordström
Täby OK
25:201:22Guld
3
Leif Helgman
OK Tyr
25:371:39Guld
4
Johan Markstedt
OK Södertörn
28:534:55Silver
5
Peter Ridefelt
OK Linné
30:076:09Silver
6
Anders Lundh
Järfälla OK
30:116:13Silver
7
Jörgen Batz
Skarpnäcks OL
30:566:58Silver
8
Torbjörn Karlsson
Hagaby GOIF
31:137:15Silver
9
Joakim Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
31:177:19Silver
10
Ronny Nordgren
Sundbybergs IK
32:118:13Silver
11
Gunnar Tegendal
OK Linné
32:498:51Silver
12
Per Winterås
Västerbergslagens OL
33:109:12Silver
13
Kenneth Öhman
Vallentuna-Össeby OL
33:289:30Silver
14
Hans Thor
OK Linné
33:379:39Silver
15
Carlsson Martin
Täby OK
34:0710:09Brons
16
Jan-Erik Skogh
Österfärnebo IF
34:1610:18Brons
17
Tomas Jansson
Länna IF
34:3510:37Brons
18
Ingemar Gustavsson
Rånäs OK
35:2911:31Brons
19
Per Edenhamn
Länna IF
37:2313:25
20
Anders S Nyberg
Säterbygdens OK
40:0816:10
21
Mats Kensby
OK Tyr
45:4821:50
22
Jan-Eric Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
47:4523:47
23
Per-Olof Svensson
Länna IF
48:4924:51
24
Johan Skoglund
OK Roslagen
50:1826:20
25
Peter Eklöv
OK Linné
50:2626:28
26
Stefan Eriksson
OK Triangeln
57:5033:52
27
Gunnar Larsson
OK Enen
75:1451:16
 
D50 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Jansson
Järla IF OK
29:140:00Guld
2
Gudrun Persson
Hallstahammars OK
30:080:54Guld
3
Anne-Chr Schunnesson
Attunda OK
32:042:50Guld
4
Anita Karlsson
OK Södertörn
32:163:02Guld
5
Karin Bergström
Gävle OK
33:053:51Silver
6
Helena Bachman
Täby OK
33:424:28Silver
7
Brita Nilsson
OK Linné
33:454:31Silver
8
Maggan Bogstedt
Tullinge SK
37:258:11Silver
9
Ingegerd Elfberg
IF Åland
37:348:20Silver
10
Margareta Wadin
OK Älvsjö-Örby
37:378:23Silver
11
Monica Ohlin
Rånäs OK
37:498:35Silver
12
Christina Ohlin
Rånäs OK
38:179:03Silver
13
Ulla Westerlund
Täby OK
39:5310:39Silver
14
My Rönnols
Täby OK
40:1811:04Silver
15
Eva Elnerud
Sigtuna OK
41:1812:04Silver
16
Marie Malmberg
Kvarnsvedens GOIF OK
41:3812:24Silver
17
Lena Åhman-Larsson
Rånäs OK
42:1012:56Silver
18
Virve Berg
Bromma-Vällingby SOK
66:0336:49
 
H50 0 meter39 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ola Johansson
Gävle OK
24:550:00Guld
2
Andreas Hjertson
OK Linné
24:580:03Guld
3
Hans Andersson
Västerbergslagens OL
28:043:09Silver
4
Per Ove Wallén
Täby OK
29:575:02Silver
5
Peter Olsson
Täby OK
30:155:20Silver
6
Sven Pettersson
Täby OK
31:186:23Silver
7
Peter Brunnberg
Vallentuna-Össeby OL
31:426:47Silver
8
Göran Hansson
Täby OK
31:516:56Silver
9
Jörgen Karlsson
Attunda OK
32:157:20Silver
10
Nils-Erik Bossel
Älvdalens IF OK
33:208:25Silver
11
Eddie Bjärrenholt
Rånäs OK
33:478:52Silver
12
Lars Rönnols
Täby OK
34:309:35Silver
13
Stefan Sundélius
Järfälla OK
35:1110:16Silver
14
Sten-Olof Mattsson
Leksands OK
35:2310:28Silver
15
Leif Gustafsson
Säterbygdens OK
35:3810:43Silver
16
Mikael Byström
Järfälla OK
35:4510:50Silver
17
Jan Månkell
Attunda OK
35:5911:04Silver
18
Jan Kihl
Sundbybergs IK
36:0611:11Brons
19
Bengt Hamelius
Säterbygdens OK
36:2211:27Brons
20
Gunnar Langs
Skarpnäcks OL
36:3711:42Brons
21
Sven-Åke Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
36:5912:04Brons
22
Göran Andersson
OK Rodhen
37:0412:09Brons
23
Gunnar Svanberg
Järfälla OK
37:5513:00Brons
24
Lars Hagrot
Täby OK
40:0015:05
25
Benny Pettersson
Väsby OK
40:4815:53
26
Lars Spångmyr
IK Jarl Rättvik
40:5315:58
27
Göran Reinholdsson
Järfälla OK
41:2816:33
28
Sven Hedman
Attunda OK
41:3016:35
29
Eric Jönsson
OK Triangeln
41:4916:54
30
Tommy Wendt
SOIK Hellas
42:5518:00
31
P-O Olofsson
Sigtuna OK
45:4720:52
32
Georg Larsson
Fredrikshofs IF Skid & OK
50:2825:33
33
Robert Alm
Länna IF
53:1728:22
34
Magnus Forshällen
Attunda OK
53:4828:53
35
Sven-Erik Levin
Tierps SOK
55:1130:16
36
Per-Åke Holm
Sigtuna OK
61:1936:24
37
Kurt Maxé
Sundbybergs IK
62:2237:27
38
Thomas Zakrisson
IFK Lidingös Skid o OK
70:0845:13
Leif-Gunnar Pettersson
Söders-Tyresö
Diskvalificerad
 
D55 0 meter10 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Nordvall
OK Kolmården
28:370:00Guld
2
Christina Hjertson
OK Linné
35:517:14Silver
3
Britt Larsson
Länna IF
38:4910:12Silver
4
Marita Berg
Sigtuna OK
39:4411:07Silver
5
Kristina Wåhlin
OK Enen
47:3318:56
6
Lena Johnsson
Rånäs OK
48:3319:56
7
Gudrun Grass
Vallentuna-Össeby OL
59:5731:20
8
Fia Wallström
OK Sänkan
63:4235:05
Margareta Haraldsson
Gustavsbergs OK
Diskvalificerad
Margareta Hallmén
Attunda OK
Diskvalificerad
 
H55 0 meter36 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl Bachman
Täby OK
24:160:00Guld
2
Claes-Erik Karlsson
Attunda OK
26:011:45Guld
3
Olof Persson
Snättringe SK
27:243:08Guld
4
Lars Grankvist
Väsby OK
27:373:21Guld
5
Tor-Olof Blomster
IF Åland
28:174:01Silver
6
Clas-Göran Herrgård
Täby OK
28:184:02Silver
7
Hans Ohlin
Rånäs OK
28:394:23Silver
8
Per Magnus Harald Haraldsson
Gustavsbergs OK
28:594:43Silver
9
Göran Andersson
Attunda OK
29:295:13Silver
10
Peter Sundgren
Vallentuna-Össeby OL
29:435:27Silver
11
PerÅke Eriksson
OK Ravinen
30:115:55Silver
12
Lars Boudrie
Väsby OK
30:155:59Silver
13
Anders Eriksson
Vallentuna-Össeby OL
30:396:23Silver
14
Thomas Wester
Gustavsbergs OK
30:586:42Silver
15
Anders Hallmén
Attunda OK
31:277:11Silver
16
Anders Karlsson
OK Linné
31:337:17Silver
17
Carl Gunnar Boström
Enebybergs IF
33:489:32Silver
18
Sven-Inge Nylund
Järfälla OK
33:569:40Silver
19
Lars-Erik Hermansson
OK Linné
35:0710:51Silver
20
Kjell Holmberg
OK Södertörn
36:2712:11Brons
21
Inge Löwegren
Katrineholms OK
36:4212:26Brons
22
Anders Berg
Bromma-Vällingby SOK
36:5612:40Brons
23
Per Wiman
Täby OK
39:4015:24
24
Sture Larsson
Länna IF
40:0115:45
25
Stig Löfgren
Attunda OK
41:3917:23
26
Björn Lindgren
OK Österåker
42:5518:39
27
Tommy Olausson
Tullinge SK
43:0118:45
28
Tom Karlsson
OK Linné
43:4019:24
29
Staffan Vestbom
Ockelbo OK
44:2520:09
30
Hans Eric Lindahl
OK Linné
45:3221:16
31
Anders Jons
OK Linné
46:1521:59
32
Sven Einar Folke Boström
OK Linné
46:4822:32
33
Hans Blomqvist
OK Roslagen
47:2723:11
34
Leif Erik Karlsson
Rånäs OK
55:3631:20
35
Inge Larsson
IF Thor
66:3742:21
Lars Westin
Vallentuna-Össeby OL
Diskvalificerad
 
D60 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Margareta Hagstedt
Väsby OK
32:460:00Guld
2
Solveig Svahn
Ockelbo OK
33:491:03Guld
3
Margareta Haraldsson
Sigtuna OK
35:192:33Guld
4
Eva Halvarson
OK Kåre
36:584:12Guld
5
Ewa Nordlund
Länna IF
38:435:57Silver
6
Carina Lindman
Finspångs SOK
39:166:30Silver
7
Ingrid Jansson
Säterbygdens OK
39:386:52Silver
8
Edla Fornander
Västerbergslagens OL
40:077:21Silver
9
Viviann Björklund
OK Roslagen
42:339:47Silver
10
Marianne Sellgren
Sigtuna OK
45:1612:30Silver
11
Britt-Marie Danielsson
Enköpings AIF
47:0214:16Brons
12
Barbro Börjeson
Sigtuna OK
47:1614:30Brons
13
Eva Höije
OK Ravinen
47:4615:00Brons
14
Kerstin Broberg
OK Sänkan
49:5217:06Brons
15
Astrid Agneta Sörqvist
Sigtuna OK
50:3817:52
16
Gunnel Balck
IFK Enskede
56:4223:56
17
Ylva Nilsson
Vallentuna-Össeby OL
62:5930:13
18
Birgitta Nylund
Järfälla OK
79:2446:38
 
H60 0 meter28 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bengt-Olov Törnqvist
Sigtuna OK
27:570:00Guld
2
Sven-Erik Carlsson
Alfta-Ösa OK
30:032:06Guld
3
Leif Nordin
Attunda OK
30:502:53Guld
4
Håkan Boije
Turebergs IF
30:532:56Guld
5
Leif Nordlund
Länna IF
31:473:50Silver
6
Bror Fureskog
Alfta-Ösa OK
32:124:15Silver
7
Lars Nordin
Solna OK
32:184:21Silver
8
Tommy Wåhlin
OK Enen
32:204:23Silver
9
Leif Berg
Sigtuna OK
32:224:25Silver
10
Sören Eriksson
Länna IF
32:344:37Silver
11
Conny Husén
OK Roslagen
32:374:40Silver
12
Boris Holmberg
IF Åland
34:206:23Silver
13
Evert Karlsson
Rimbo SOK
35:157:18Silver
14
Leif Eriksson
Heby AIF
35:257:28Silver
15
Ebbe Adolfsson
Sundbybergs IK
35:357:38Silver
16
Ola Hedberg
OK Linné
36:198:22Silver
17
Kenneth Karlsson
Rånäs OK
36:468:49Silver
18
Boris Andersson
Rånäs OK
37:089:11Silver
19
Anders Edling
OK Linné
38:1210:15Silver
20
Yngve Persson
Tierps SOK
39:3511:38Silver
21
Rolf Hjort
Rånäs OK
39:5611:59Silver
22
Per-Erik Wåhlberg
OK Linné
40:2212:25Brons
23
Ulf Skogtjärn
OK Linné
41:0113:04Brons
24
Johan Sandwall
Skarpnäcks OL
44:2916:32
25
Bo Westling
Häverödals SK
45:0417:07
26
Göran Jansson
OK Triangeln
54:2926:32
Bernt Johansson
Häverödals SK
Ej godkänd
Jan Bojling
Solna OK
Diskvalificerad
 
D65 0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dagny Elisabet Gustavsson
Sigtuna OK
31:120:00Guld
2
Eva von Heijne
Sigtuna OK
36:275:15Silver
3
Caje Jacobsson
IF Thor
37:025:50Silver
4
Gunvor Granath
Nynäshamns OK
39:228:10Silver
5
Mona Kankainen
Häverödals SK
41:049:52Silver
6
Gurli Back
Fagersta OK
41:2410:12Silver
7
Ann-Margret Persson
Gävle OK
44:4113:29Silver
8
Margaretha Nyström
Länna IF
48:1517:03Brons
9
Rose-Marie Karlsson
Köping-Kolsva OK
55:3724:25
10
Barbro Gullberg
OK Linné
56:3525:23
11
Pia Vikström
Täby OK
61:0629:54
Yvonne Roos
Attunda OK
Diskvalificerad
 
H65 0 meter45 startande, 43 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lennart Höije
OK Ravinen
21:410:00Guld
2
Rune Rådeström
Snättringe SK
22:280:47Guld
3
Åke Gatelid
Sigtuna OK
23:452:04Guld
4
L-O Mattsson
OK Roslagen
24:382:57Guld
5
Ove Carlsson
OK Linné
24:473:06Guld
6
Hans L Andersson
Västerbergslagens OL
25:313:50Silver
7
Folke Björkman
Dalaportens OL
25:454:04Silver
8
Sverre Johnsson
OK Ravinen
25:564:15Silver
9
Folke Lindblom
Heby AIF
26:154:34Silver
10
Gösta Lindman
Finspångs SOK
26:344:53Silver
11
P-G Jansson
Säterbygdens OK
26:485:07Silver
12
Hans-Olof Forsberg
Umeå OK
26:575:16Silver
13
Karl-Gustav Klemets
Hallstahammars OK
27:055:24Silver
14
Kjell Mjöberg
Hallstahammars OK
28:417:00Silver
15
Urban Gullberg
OK Linné
29:568:15Silver
16
Olow Jansson
Häverödals SK
30:268:45Silver
17
Ingvar Johansson
OK Rodhen
30:569:15Silver
18
Kjell Nilsson
OK Linné
31:079:26Brons
19
Roine Mattsson
Häverödals SK
31:379:56Brons
20
Lennart Torstensson
OK Roslagen
31:4310:02Brons
21
Ronny Hedlund
OK Södertörn
31:5110:10Brons
22
Sven Jacobsson
IF Thor
32:0110:20Brons
23
Ove Forsberg
Turebergs IF
32:0610:25Brons
24
Björn Näsman
OK Rodhen
32:2810:47Brons
25
Gunnar Bramsten
Sundbybergs IK
33:1211:31Brons
26
Kjell Tancred
IBM-Klubben
33:5712:16Brons
27
Per-Erik Thunström
OK Linné
35:0613:25
28
Sten von Heijne
Sigtuna OK
35:2313:42
29
Bo Einar Danielsson
Enköpings AIF
35:5914:18
30
Benny Bogstedt
Tullinge SK
36:4615:05
31
Rune Haulin
IF Thor
37:2915:48
32
Lars Roos
Attunda OK
37:4816:07
33
Bertil Karlsson
OK Linné
38:3016:49
34
Levin Svedberg
Sundbybergs IK
39:0117:20
35
Rune Thurén
Vallentuna-Össeby OL
39:2617:45
36
Gunnar Dahlström
Fredrikshofs IF Skid & OK
41:0819:27
37
Sune Nyström
Länna IF
43:2821:47
38
Tony Millbrant
Skogsluffarnas OK
44:4123:00
39
Anders Broberg
OK Sänkan
48:1326:32
40
Jan Brundell
Solna OK
49:0427:23
41
Lennart Rådberg
Häverödals SK
50:1228:31
42
Göran Andersson
Täby OK
50:5029:09
43
Hans Forsberg
OK Kolmården
69:2447:43
Torbjörn Tirén
SOIK Hellas
Diskvalificerad
Curt Balck
IFK Enskede
Diskvalificerad
 
D70 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Margareta Wallén
Täby OK
28:220:00Guld
2
Irma Andersson
Rimbo SOK
32:304:08Silver
3
Ingrid Carlsson
Täby OK
32:534:31Silver
4
Gunnel Junegard
OK Södertörn
33:255:03Silver
5
Solveig Humla
Solna OK
47:0918:47
6
Ann-Gerd Eriksson
OK Linné
54:2826:06
 
H70 0 meter23 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Carlsson
Sundbybergs IK
24:460:00Guld
2
Rolf Andersson
Rimbo SOK
25:461:00Guld
3
Richard Welander
OK Älvsjö-Örby
28:153:29Silver
4
Martin Engqvist
Upsala IF
29:294:43Silver
5
Erik Edy Lundqvist
Heby AIF
31:456:59Silver
6
Sten Larsson
Häverödals SK
31:487:02Silver
6
Sigurd Wallén
Täby OK
31:487:02Silver
8
Lars-Erik Lindell
Väsby OK
32:217:35Silver
9
Allan Wedin
Järfälla OK
32:267:40Silver
10
Sivert Söderbärg
OK Roslagen
32:457:59Silver
11
Ulf Eskilsson
OK Södertörn
32:528:06Silver
12
Allan Haglund
Gävle OK
33:398:53Silver
13
Stig Roos
OK Linné
36:0711:21Brons
14
Tryggve Trygg
OK Roslagen
37:3312:47Brons
15
Ove Åberg
OK Roslagen
37:5713:11Brons
16
Bo Karlsson
Köping-Kolsva OK
38:3313:47
17
Roland Sundqvist
OK Linné
39:0714:21
18
Bertil Frisk
Gävle OK
40:5016:04
19
Lennart Hedlund
Vallentuna-Össeby OL
42:4618:00
20
Bjarne Erlandsson
Hammarby IF OF
43:0518:19
21
Joachim Walter Tiefensee
Sigtuna OK
45:0620:20
Thord Andersson
Rånäs OK
Diskvalificerad
Börje Blomquist
Sigtuna OK
Diskvalificerad
 
D75 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulla-Britt Åleberg
Attunda OK
32:420:00Guld
2
Märta Frykholm
Södertälje-Nykvarn Orientering
34:401:58Guld
3
Gunnel Karlsson
OK Roslagen
39:116:29Silver
4
Gunborg Hellström
Österfärnebo IF
45:2612:44Silver
Maj Boudrie
Väsby OK
Diskvalificerad
 
H75 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ivar Nordberg
OK Älvsjö-Örby
20:280:00Guld
2
Ragnar Vikström
Täby OK
25:154:47Silver
3
Ellert Staf
Häverödals SK
25:274:59Silver
4
Lennart Nordström
Rimbo SOK
26:155:47Silver
5
Sven Karlsson
OK Roslagen
27:226:54Silver
6
Elof Back
Fagersta OK
27:236:55Silver
7
Berndt Gustavsson
Rånäs OK
31:1210:44Brons
8
Åke Jansson
Attunda OK
36:4216:14
9
Hans Nordström
Tierps SOK
57:1036:42
Evert Carlsson
Täby OK
Diskvalificerad
 
H80 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars-Erik Jernström
Norbergs OK
31:100:00Guld
2
Rolf Jakobsson
OK Södertörn
34:082:58Guld
3
Per Pettersson
Turebergs IF
34:333:23Guld
4
Karl Erik Pettersson
OK Norden
37:546:44Silver
 
U1 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Palm
OK Triangeln
15:510:00Järn
2
Gabriel Torstensson
OK Rodhen
18:362:45Järn
3
Emil Grehn
OK Rodhen
19:263:35Järn
4
Fredrik Glännefors
Söders-Tyresö
21:315:40Järn
5
Mattias Torstensson
OK Rodhen
22:066:15Järn
6
Sofia Giding
Vallentuna-Össeby OL
25:5110:00Järn
7
Alva Jonsson
Långhundra IF
26:0010:09Järn
8
Fanny Smeds
Långhundra IF
27:3911:48Järn
9
Elias Grehn
OK Rodhen
30:0614:15Järn
10
Daniel Carlsson
Attunda OK
35:0019:09Järn
 
U2 0 meter12 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Richard Nilsson
OK Triangeln
20:510:00Järn
2
Elin Leijon Thonell
Långhundra IF
26:155:24Järn
3
Hanna Lundström
Långhundra IF
26:215:30Järn
4
Tove Thunstedt
Järfälla OK
27:246:33Järn
5
Viktoria Hallmans
Väsby OK
27:456:54Järn
6
Anna Jansson
OK Roslagen
27:466:55Järn
7
Louise Alm
IF Åland
37:4616:55Järn
8
Maria Mattsson
Långhundra IF
42:1921:28Järn
9
Axel Leijon Thorell
Långhundra IF
44:0823:17Järn
10
Mathilda Linde
IF Åland
45:0524:14Järn
Kristoffer Tengroth
Sundbybergs IK
Diskvalificerad
Jakob Mellin
Sundbybergs IK
Diskvalificerad
 
U3 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Wilhelm Alness
Långhundra IF
47:360:00Järn
2
Filip Olsson
Väsby OK
52:154:39Järn
 
Inskolning 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Oskar Nilsson
Järfälla OK
GodkändJärn
Tilda Nygren
OK Linné
GodkändJärn
Emilia Karlsson
Klubblös
GodkändJärn
Otto Balck
Vallentuna-Össeby OL
GodkändJärn
Emil Nilsson
Järfälla OK
GodkändJärn
Pontus Smeds
Långhundra IF
Diskvalificerad
 
Öppen 1 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simonas Baleisis
Klubblös
26:510:00Brons
2
Gabriel Bergeron
Sol Tranås
31:214:30Brons
3
Ingegerd Ohlin
Rånäs OK
39:5012:59
4
Samuel Karlsson
Klubblös
53:3926:48
5
Igge Loenberg
Stigfinnarna
77:0650:15
6
Simon Loenberg
Stigfinnarna
77:0750:16
 
Öppen 2 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Michael Linde
IF Åland
31:300:00Brons
2
Johanna Weiss
Värend GN OL
33:141:44Brons
3
Hanna Sjulgård
IF Thor
33:522:22Brons
4
Ingemar Hamlin
Klubblös
36:535:23Brons
5
Simon Graas
OK Linné
38:096:39Brons
6
Karin Hansson
OK Rodhen
39:067:36Brons
7
Charlotte Enges
Turebergs IF
43:1511:45
8
Elisabeth Mellin
Sundbybergs IK
46:4515:15
9
Bo Åberg
Häverödals SK
47:3316:03
10
Mårten Hellström
OK Linné
47:4916:19
11
Nicklas Lyremark
Klubblös
51:5220:22
12
Madeleine Bengtsson
OK Ravinen
54:4323:13
 
Öppen 4 0 meter20 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ramona H-Järnving
Attunda OK
27:310:00Brons
2
Annelie Nygren
Säterbygdens OK
28:321:01Brons
3
Håkan Rostö
Rånäs OK
28:581:27Brons
4
Pernilla Lagergren
Klubblös
31:344:03Brons
5
Per Backlund
Rånäs OK
34:266:55Brons
6
Ann-Sofie Edenhamn
Länna IF
39:0311:32
7
Tommy Höglund
Långhundra IF
39:4012:09
8
Monica Rostö
Rånäs OK
42:3014:59
9
Sara Öhgren
OK Ravinen
44:1016:39
10
Christer Grunder
Solna OK
50:1622:45
11
Jesper Wedin
Långhundra IF
55:3628:05
12
Marcus Sandell
Klubblös
58:1830:47
13
Elisabeth Winterås
Västerbergslagens OL
58:1930:48
14
Stefan Andersson
Rånäs OK
61:2133:50
15
Tomas Sjöberg
Solna OK
65:5038:19
16
Claes Rundström
OK Älvsjö-Örby
69:4042:09
17
Per Bengtsson
OK Ravinen
70:5643:25
18
Björn Sjulgård
IF Thor
83:2755:56
19
Eva Hallin
IF Thor
84:4957:18
Margareta Cedvall
Klubblös
Diskvalificerad
 
Öppen 5 0 meter30 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Terry
IFK Lidingös Skid o OK
35:170:00Brons
2
Jan Larsson
Väsby OK
36:050:48Brons
3
Eduardo Utzig
Flygvapnet Uppsala
36:481:31Brons
4
Ulf Grandin
OK Linné
36:501:33Brons
5
Claes-Göran Skohg
Täby OK
38:363:19Brons
6
Frederico Brito
Flygvapnet Uppsala
38:473:30Brons
7
Emma Lundholm
Klubblös
40:154:58Brons
8
Yvonne Grehn
OK Rodhen
41:586:41Brons
9
Jonas Eriksson
Flygvapnet Uppsala
43:228:05Brons
10
Robert Larsson
IF Thor
43:248:07Brons
11
Andre Kurosowski
Flygvapnet Uppsala
45:1910:02Brons
12
Lena Grandin
OK Linné
47:0811:51
13
Anders Roos
IF Thor
47:1712:00
14
Carolyn Hansson-Järnvin
Attunda OK
47:5712:40
15
Anders Falk
OK Roslagen
48:3813:21
16
Åsa Jönsson
Järla IF OK
50:5715:40
17
Stig Thörnvik
Attunda OK
51:1015:53
18
Patrik Servin
Klubblös
52:0616:49
19
Rikard Alenkvist
Klubblös
53:0817:51
20
Paulo Porto
Flygvapnet Uppsala
53:3118:14
21
Jan Erik Bois
Malungs OK Skogsmårdarna
57:0821:51
22
Erik Jonsson
Långhundra IF
58:3423:17
23
Camilla Gustavsson
Rånäs OK
67:1631:59
24
Lars Göran Sörqvist
Sigtuna OK
69:1834:01
25
Leif Lundgren
Länna IF
70:3435:17
26
Bo Winander
Järfälla OK
71:2336:06
27
Evelina Nilsson
OK Linné
77:5942:42
28
Amanda Nygren
Klubblös
78:0242:45
29
Linnea Wilden
Klubblös
87:2052:03
30
Bruno Xavier
Flygvapnet Uppsala
125:4790:30
 
Öppen 7 0 meter44 startande, 43 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mandus Ridefelt
OK Linné
25:520:00Brons
2
Roland Jansson
IK Fyris
27:071:15Brons
3
Andreas Andersson
OK Hedströmmen
28:152:23Brons
4
Johan Westerbergh
OK Linné
30:184:26Brons
5
Anna Eklund
IF Thor
32:226:30Brons
6
Björn Falk
OK Roslagen
34:118:19
7
Lars-Erik Hult
Attunda OK
35:419:49
8
Matts Andersson
OK Ravinen
36:0810:16
9
Hans Erik Holmberg
Järla IF OK
37:5712:05
10
Berit Aslaksen
Järfälla OK
39:0113:09
11
Bo Ericsson
OK Sänkan
39:3113:39
12
Louise Johansson
OK Roslagen
39:3513:43
13
Klas Birgersson
Värend GN OL
39:5013:58
14
Gia Wickbom
Vittjärvs IK
40:3614:44
15
Tommy Persson
Hallstahammars OK
40:4614:54
16
Caroline Westbom
OK Hammaren
41:4015:48
17
Gabriella Melin
OK Rodhen
43:3217:40
18
Marie Niska Thörnvik
Attunda OK
43:4017:48
19
Joachim Wansölin
OK Ravinen
44:1618:24
20
Siv Johansson
OK Vargen
44:2218:30
21
Anna-Lena Andersson
Västerbergslagens OL
44:2718:35
22
Eva Göhl
OK Linné
45:5620:04
23
Åke Linderoth
Sundbybergs IK
46:4320:51
24
Caroline Svensson
OK Linné
47:3221:40
25
Lars Ljungberg
Trollhättans SOK
48:1522:23
26
Erik Bjernulf
Sundbybergs IK
48:4522:53
27
Lars Nygren
OK Linné
50:0924:17
28
Ida Hamelius
Säterbygdens OK
50:5725:05
29
Karin Lindgren
Sigtuna OK
52:4626:54
30
Annika Norström
Hallstahammars OK
53:1127:19
31
Sven-Erik Eriksson
Tierps SOK
53:2427:32
32
Anders Berggren
Järfälla OK
53:5528:03
33
Anne Wiman
Täby OK
54:4628:54
34
Magnus Graas
OK Linné
56:4830:56
35
Inger Sörlin
Klubblös
59:1133:19
36
Kristina Jansson
Rasbo IK
64:4038:48
37
Börje Nilsson
Järfälla OK
65:2139:29
38
Anki Holmberg
Järla IF OK
65:3039:38
39
Mats-Ola Öberg
Sundbybergs IK
67:2641:34
40
Ann-Kristin Carlsson
OK Roslagen
70:0344:11
41
Rebecca H-Järnving
Attunda OK
74:2748:35
42
Jan Sjöberg
Täby OK
78:1452:22
43
Annemarie Grankvist
Väsby OK
92:0866:16
Kerstin Loenberg
Stigfinnarna
Ej godkänd
 
Öppen 8 0 meter37 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Höij
OK Linné
33:460:00Brons
2
Crister Nygren
Norbergs OK
36:222:36Brons
3
Ove Torstensson
OK Rodhen
39:155:29Brons
4
Mattias Vangbo
IF Thor
42:509:04Brons
5
Josefine Dahlsten
Väsby OK
43:009:14Brons
6
Markus Bölske
Klubblös
45:2511:39
7
Patrik Eklund
KFUM Örebro OK
45:3611:50
8
Michael Palm
OK Triangeln
48:1614:30
9
Martin Bjurner
Bromma-Vällingby SOK
48:4014:54
10
Ulrik Ivers
Attunda OK
48:5215:06
10
Håkan Kallur
OK Ravinen
48:5215:06
12
Pelle Holgersson
OK Måsen
51:1417:28
13
Erik Boström
Järla IF OK
52:0518:19
14
Hilda Forsgren
Täby OK
52:4418:58
15
Tommy Ivarsson
Hässleby SOK
53:1819:32
16
Bengt Henriques
Spårvägens OK
53:2219:36
17
Christian Rohner
IF Thor
53:3619:50
18
Per Mattsson
IF Thor
55:4221:56
19
Leif Nyholm
OK Linné
57:0223:16
20
Ulf Carlsson
OK Roslagen
57:0723:21
21
Malin Sundbom
OK Hammaren
58:2224:36
22
Peter Lennartsson
Skutskärs OK
59:4225:56
23
Anders Forsgren
Täby OK
61:0927:23
24
Nina Ivers
Attunda OK
61:4628:00
25
Erik Reinholdson
Järfälla OK
62:0428:18
26
Peter Westman
Vittjärvs IK
63:3929:53
27
Mattias Käck
Sol Tranås
64:0930:23
28
Per Johan Jansson
Länna IF
66:5633:10
29
Catarina Boström
Enebybergs IF
66:5733:11
30
Jonas Leissner
Klubblös
67:1933:33
31
Peder Karlsson
Rånäs OK
67:2233:36
32
Petra Käck
Sol Tranås
76:1442:28
33
Fredrik Sörqvist
Sigtuna OK
78:5145:05
34
Tomas Axelsson
OK Linné
78:5645:10
35
Anders Wänstrand
Rånäs OK
86:3052:44
36
Johannes Wieduwilt
Täby OK
88:4354:57
Stefan Johansson
OK Roslagen
Diskvalificerad