Natt-SM

2008-04-18

Arrangör: Trosabygdens OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
409
Form:
Individuell
Startande:
370
Distans:
Natt
Fullföljande:
340
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 8900 meter48 startande, 47 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Magnusson
FK Friskus-Varberg
68:067:390:00Guld
2
Sofie Johansson
OK Linné
69:157:471:09Guld
3
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
72:488:114:42Guld
4
Johanna Svensson
OK Hällen
72:538:114:47Guld
5
Åsa Hellqvist
OK Skogsfalken
76:028:337:56Silver
6
Elin Sjölander
OK Rodhen
76:138:348:07Silver
7
Emma Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
76:378:378:31Silver
8
Lena Gillgren
Stora Tuna OK
76:458:378:39Silver
9
Emma Engstrand
Stora Tuna OK
76:548:388:48Silver
10
Linda Byström
IF Thor
77:048:408:58Silver
11
Sara Eskilsson
Haninge SOK
77:148:419:08Silver
12
Carina Svensson
Bredaryds SOK
77:498:459:43Silver
13
Stina Jansson
Främmestads IK
78:228:4810:16Silver
14
Linda Larsson
Järfälla OK
78:318:4910:25Silver
15
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
78:438:5110:37Silver
16
Johanna Lindberg
OK Denseln
79:038:5310:57Silver
17
Johanna Gunnarsson
OK Hällen
79:108:5411:04Silver
18
Ieva Sargautyte
IFK Moras OK
79:298:5611:23Silver
19
Jenny Eriksson
OK Rodhen
79:388:5711:32Silver
20
Emma Andersson
Ärla IF
79:468:5811:40Silver
21
Louise Göthfors
Göteborg-Majorna OK
81:059:0712:59Silver
22
Lena Nordlund
Leksands OK
81:179:0813:11Silver
23
Sara Lundblad
Tullinge SK
82:509:1814:44Silver
24
Eva Öhlund
Ulricehamns OK
82:589:1914:52Silver
25
Johanna Bergman
Halmstad OK
83:019:2014:55Silver
26
Erika Christensson
IFK Lidingös Skid o OK
83:229:2215:16Silver
27
Petra Halvarsson
IF Thor
84:099:2716:03Silver
28
Lenka Zatloukalova
Tullinge SK
84:419:3116:35Silver
29
Alexandra Svanström
Täby OK
85:439:3817:37Silver
30
Emma Öberg
OK Hällen
85:459:3817:39Silver
31
Elsa Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
85:539:3917:47Silver
32
Maria von Schmalensé
Täby OK
90:1810:0922:12Silver
33
Pernilla Nilsson
Halmstad OK
90:3410:1122:28Silver
34
Jana Macinská
OK Orion
91:2910:1723:23Silver
35
Andrea Westerdahl
Linköpings OK
91:3610:1823:30Silver
36
Cecilia Einarsson
Västerås SOK
91:4510:1923:39Silver
37
Elin Hamrefors
OK Landehof
92:2410:2324:18Silver
38
Maria Brodin
OK Tyr
92:4010:2524:34Silver
39
Helén Persson
Linköpings OK
94:0110:3425:55Silver
40
Ida Johansson
IFK Moras OK
94:1610:3626:10Silver
41
Johanna Hallberg
IFK Moras OK
95:1110:4227:05Silver
42
Ellinor Fransson
Ärla IF
96:0110:4727:55Silver
43
Elisabet Larsson
Göteborg-Majorna OK
98:5311:0730:47Brons
44
Maria Arvidsson
Göteborg-Majorna OK
99:4211:1231:36Brons
45
Sofia Lundberg
Göteborg-Majorna OK
100:2811:1732:22Brons
46
Maria Gunnarsson
OK Hällen
102:4211:3234:36Brons
47
Carin Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
112:2312:3844:17
Katarina Lindén
Växjö OK
Ej godkänd
 
H21 12700 meter69 startande, 57 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Öberg
OK Hällen
76:336:020:00Guld
2
Erik Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
79:236:152:50Guld
3
Jörgen Ohlin
OK Linné
80:166:193:43Guld
4
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
80:246:203:51Guld
5
Jan Troeng
OK Linné
80:406:214:07Guld
6
Tomas Stenström
OK Linné
83:456:367:12Guld
7
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
84:396:408:06Guld
8
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
85:236:438:50Silver
9
Hans Brolund
OK Denseln
85:356:449:02Silver
10
Göran Thimberg
Söders-Tyresö
85:516:469:18Silver
11
Linus Kaisajuntti
IFK Lidingös Skid o OK
85:546:469:21Silver
12
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
86:076:479:34Silver
13
Mats Troeng
OK Linné
87:056:5110:32Silver
14
Anders Hedman
IFK Lidingös Skid o OK
88:076:5611:34Silver
14
Fredrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
88:076:5611:34Silver
16
Anders Österlund
Västerås SOK
88:096:5611:36Silver
17
Mattias Mårts
Stora Tuna OK
88:116:5711:38Silver
18
Björn Widén
Södertälje-Nykvarn Orientering
88:146:5711:41Silver
19
Greger Tysk
Leksands OK
88:276:5811:54Silver
20
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
88:376:5912:04Silver
21
Henrik Eliasson
IFK Göteborg
88:476:5912:14Silver
22
Lars Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
89:027:0112:29Silver
23
Josef Nordlund
OK Linné
89:097:0112:36Silver
24
Johan Höij
OK Linné
90:287:0713:55Silver
25
Peter Jacobsson
IK Hakarpspojkarna
90:377:0814:04Silver
26
Robbin Kantarp
OK Hällen
90:427:0914:09Silver
27
Per-Åke Olsson
OK Ravinen
91:067:1014:33Silver
28
Tommy Lindberg
OK Roslagen
91:247:1214:51Silver
29
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
91:317:1214:58Silver
30
Johan Granath
Leksands OK
91:587:1415:25Silver
31
Alexandr Minakov
OK Pan-Kristianstad
92:007:1515:27Silver
32
Joakim Hederskog
IK Hakarpspojkarna
92:317:1715:58Silver
33
Peter Hemmyr
Järla IF OK
92:337:1716:00Silver
33
Sergey Detkov
OK Tisaren
92:337:1716:00Silver
35
David Lingfors
IK Hakarpspojkarna
92:387:1816:05Silver
36
Martin Hammarberg
Malungs OK Skogsmårdarna
92:437:1816:10Silver
37
Oscar Stensson-Bohman
Nybro OK
93:447:2317:11Silver
38
Jonas Engström
OK Hällen
93:597:2417:26Silver
39
Per-Anders Eggertsen
IFK Göteborg
94:167:2517:43Silver
40
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
94:447:2818:11Silver
41
Anders Bennitz
OK Renen
95:097:3018:36Silver
42
Jan Procházka
Stora Tuna OK
95:577:3319:24Silver
43
Sören Nilsson Påledal
Linköpings OK
96:237:3519:50Silver
44
Mattias Karlsson
Växjö OK
96:307:3619:57Silver
45
Karl Tiselius
Göteborg-Majorna OK
96:377:3620:04Silver
46
Fredrik Persson
OK Pan-Kristianstad
97:437:4221:10Silver
47
Markus Johansson
IFK Göteborg
98:367:4622:03Silver
48
Michal Krajcik
OK Orion
98:387:4622:05Silver
49
Tobias Noborn
IFK Göteborg
98:427:4622:09Silver
50
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
99:547:5223:21Silver
51
Ivan Forsgren
OK Tisaren
102:118:0325:38Silver
52
Magnus Persson
OK Tisaren
102:298:0425:56Silver
53
Erik Lind
IFK Umeå
102:508:0626:17Silver
54
Anders Lindberg
OK Tyr
103:388:1027:05Silver
55
Ola Hultin
OK Roslagen
103:588:1127:25Silver
56
Anton Lif
Rehns BK
105:538:2029:20Silver
57
Jan Benes
Rehns BK
112:458:5336:12Brons
Johan Lindahl
Täby OK
Ej godkänd
Erik Thorsson
Tullinge SK
Ej godkänd
Jonas Bäckström
Sundsvalls OK
Ej godkänd
Rikard Claesson
Stora Tuna OK
Ej godkänd
Stefan Jonsson
OK Klyftamo
Ej godkänd
Kristian Algers
OK Alehof
Ej godkänd
Per Carlborg
Nyköpings OK
Ej godkänd
Erik Engstrand
IFK Göteborg
Ej godkänd
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
John Fredriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
Jakob Jansson
Järla IF OK
Ej godkänd
Patrik Karlsson
Växjö OK
Ej godkänd
 
D20 7600 meter42 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
61:478:080:00Guld
2
Elsa Jansson
Främmestads IK
67:108:505:23Guld
3
Caroline Gustafsson
IF Hagen
67:518:566:04Guld
4
Elin Pettersson
Täby OK
68:509:037:03Guld
5
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
68:519:047:04Guld
6
Karin Persson
Hagaby GOIF
68:569:047:09Guld
7
Beata Falk
Hagaby GOIF
71:439:269:56Silver
8
Ida Hedman
OK Hällen
72:009:2810:13Silver
9
Hanna Axelsson
OK Skogshjortarna
72:589:3611:11Silver
10
Sanna Batz
Skarpnäcks OL
73:109:3811:23Silver
11
Kristin Boman
SOK Viljan
73:369:4111:49Silver
12
Malin Leijon-Lind
Haninge SOK
73:459:4211:58Silver
13
Linnéa Ivarsson Sandberg
OK Denseln
73:549:4312:07Silver
14
Elin Vedin
Midälva OK
74:109:4612:23Silver
15
Kristin Löfgren
Järfälla OK
74:149:4612:27Silver
16
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
74:579:5213:10Silver
17
Sanna Svensson
Främmestads IK
76:3010:0414:43Silver
18
Maria Jonsson
Midälva OK
76:5710:0815:10Silver
19
Lina Sundqvist
OK Kåre
77:0710:0915:20Silver
20
Åsa Holmgren
Västerås SOK
79:0210:2417:15Silver
21
Alva Olsson
Västerås SOK
79:5710:3118:10Silver
22
Isabell Ring
OK Tyr
80:2310:3518:36Silver
23
Jessica Davis
Tullinge SK
80:4310:3718:56Silver
24
Anna Ordqvist
Kils OK
81:2110:4219:34Silver
25
Ida-Maria Svensson
Lidköpings VSK
82:0310:4820:16Silver
26
Kristin Skaar
Ryda SK
82:0910:4920:22Silver
27
Anna Johansson
Haninge SOK
82:1510:4920:28Silver
28
Rebecka Nylin
OK Tisaren
82:5310:5421:06Silver
29
Sara Profors
Köping-Kolsva OK
86:4711:2525:00Silver
30
Klara Wingstedt
IK Hakarpspojkarna
87:5111:3426:04Brons
31
Carolin Svensson
Björkfors GOIF
88:2611:3826:39Brons
32
Anna Hall
Järla IF OK
93:5812:2232:11Brons
33
Rebecca Bjärrenholt
Rånäs OK
95:0412:3133:17
34
Terese Wängdahl
OK Gipen
98:3212:5836:45
35
Lisa Johannesson
Trollhättans SOK
98:4713:0037:00
36
Martina Petersson
Burseryds IF
99:3813:0737:51
37
Malin Sundqvist
Tullinge SK
105:2213:5243:35
38
Ida Petersson
IK Hakarpspojkarna
106:5114:0445:04
39
Linn Rönnols
Täby OK
112:1414:4650:27
40
Lovisa Ljung
OK Njudung
132:2317:2570:36
Camilla Lundgren
Kils OK
Ej godkänd
Martina Morell
OK Kåre
Ej godkänd
 
H20 10300 meter70 startande, 62 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jerker Lysell
Rehns BK
68:346:390:00Guld
2
Emil Andersson
Ärla IF
68:596:420:25Guld
3
Erik Liljequist
OK Älme
69:476:471:13Guld
4
Filip Dahlgren
Hagaby GOIF
72:337:033:59Guld
5
Jesper Lysell
Rehns BK
73:077:064:33Guld
6
Christian Hjalmarsson
OK Njudung
73:177:074:43Guld
7
Emil Tengvall
Vänersborgs SK
74:287:145:54Guld
8
Victor Silvemark
Dalaportens OL
75:047:176:30Guld
9
Mikael Andersson
Linköpings OK
76:087:237:34Silver
10
Patrik Lindeberg
Skåneslättens OL
76:327:267:58Silver
11
Anton Tynong
Gävle OK
78:037:359:29Silver
12
Niklas Olofsson-Bierfeldt
Ärla IF
78:067:359:32Silver
13
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
78:337:389:59Silver
14
Emil Backlund
Dalaportens OL
78:347:3810:00Silver
15
Erik Johansson
Halmstad OK
78:387:3810:04Silver
16
Emil Hjalmarsson
OK Njudung
79:157:4210:41Silver
17
Samuel Andersson
IK Gandvik
79:427:4411:08Silver
18
Linus Lauri
OK Tisaren
80:457:5012:11Silver
18
Mattias Andersson
OK Tisaren
80:457:5012:11Silver
20
Jonas Wallin
Vänersborgs SK
81:137:5312:39Silver
21
Johan Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
81:217:5412:47Silver
22
Anders Carlsson
Halmstad OK
81:337:5512:59Silver
23
Olle Olofsson
Rehns BK
82:047:5813:30Silver
24
Jacek Morawski
Rehns BK
82:288:0013:54Silver
25
Rickard Rosgren
OK Njudung
82:378:0114:03Silver
26
Carl Magnusson
IFK Moras OK
82:448:0214:10Silver
27
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
83:168:0514:42Silver
28
Emil Kalered
Skogspojkarnas OK
84:048:1015:30Silver
29
Linus Karlsson Mood
Rehns BK
84:208:1115:46Silver
30
Emil Jönsson
Halmstad OK
84:318:1215:57Silver
31
Hampus Olesund
OK Landehof
84:498:1416:15Silver
32
Marcus Andersson
OK Pan-Kristianstad
85:088:1616:34Silver
33
Kent Ohlsson
Haninge SOK
85:158:1716:41Silver
34
Simon Andersson
Forsa OK
85:178:1716:43Silver
35
Linus Bohman
Hjärnarps GH OL
85:228:1716:48Silver
36
Gabriel Ireståhl
Sol Tranås
85:298:1816:55Silver
37
Rasmus Leo
Bredaryds SOK
85:368:1917:02Silver
38
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
85:598:2117:25Silver
39
Emil Johansson
OK Tisaren
86:528:2618:18Silver
40
Oskar Eklöf
IK Ymer
87:328:3018:58Silver
41
Axel Mattsson
Järla IF OK
88:458:3720:11Silver
42
Erik Pettersson
Nyköpings OK
89:218:4020:47Silver
43
Johan Hamelius
Stora Tuna OK
90:358:4822:01Silver
44
Eric Rosander
Finspångs SOK
91:238:5222:49Silver
45
Olof Krantz
IK Gandvik
91:418:5423:07Silver
46
Mattias Argårds
IFK Moras OK
91:548:5523:20Silver
47
David Eriksson
Hagaby GOIF
93:239:0424:49Silver
48
Viktor Hermansson
OK Stigen
93:379:0525:03Silver
49
Petter Irewall
Tjällmo-Godegårds OK
93:429:0625:08Silver
50
Rickard Ericsson
Kristinehamns OK
93:529:0725:18Silver
51
Fredrik Johansson
Bredaryds SOK
94:509:1226:16Silver
52
Thom Barbus
OK Dacke
97:399:2929:05Brons
53
Carl Wiking
OK Kåre
97:419:2929:07Brons
54
Erik Zander
IFK Moras OK
98:429:3530:08Brons
55
Jonas Lundgren
Stora Tuna OK
99:289:3930:54Brons
56
Gustav Larson
Järfälla OK
100:379:4632:03Brons
57
Karl Jansson
Främmestads IK
100:579:4832:23Brons
58
Andreas Liljegren
Gotlands Bro OK
103:0610:0134:32Brons
59
Mattias Olofsson
OK Enen
103:3610:0335:02Brons
60
Erik Melén
Motala AIF OL
108:0010:2939:26
61
Emil Hyttinen
Eskilstuna OL
115:0711:1146:33
62
Adam Reger
Stora Tuna OK
147:1314:1878:39
Carl Axelsson
Sol Tranås
Ej godkänd
Martin Hederskog
Malungs OK Skogsmårdarna
Ej godkänd
Oscar Vångell
Linköpings OK
Ej godkänd
Kristian Dahlström
IFK Moras OK
Ej godkänd
Jimmy Larsson
Malungs OK Skogsmårdarna
Ej godkänd
Anton Östlin
Linköpings OK
Ej godkänd
Gustav Nordström
Gävle OK
Ej godkänd
Mårten Sundh
Sundbybergs IK
Ej godkänd
 
D18 7200 meter72 startande, 67 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tove Alexandersson
Stora Tuna OK
58:458:100:00Guld
2
Helena Karlsson
Bromma-Vällingby SOK
60:068:211:21Guld
2
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
60:068:211:21Guld
4
Rebecka Olsson
OK Skogsfalken
60:188:231:33Guld
5
Lilian Forsgren
OK Tisaren
60:498:272:04Guld
6
Ida Lindkvist
OK Denseln
61:018:282:16Guld
7
Emeli Pettersson
Tullinge SK
62:018:373:16Guld
8
Therese Klintberg
Eksjö SOK
62:078:383:22Guld
9
Anna Forsberg
OK Kolmården
62:108:383:25Guld
10
Johanna Olsson
Täby OK
62:198:393:34Guld
11
Linnea Martinsson
OK Tyr
62:298:413:44Guld
12
Kristin Hylander
Nyköpings OK
63:288:494:43Guld
12
Linn Bränneby
OK Kolmården
63:288:494:43Guld
14
Malin Sandström
Järla IF OK
63:358:504:50Guld
15
Elin Ström
Tullinge SK
63:518:525:06Guld
16
Mia Kaisajuntti
OK Skogsfalken
64:258:575:40Guld
17
Lisa Pettersson
OK Dacke
64:479:006:02Guld
18
Lina Larsson
Vänersborgs SK
65:089:036:23Silver
19
Magdalena Olsson
IFK Moras OK
65:249:056:39Silver
20
Lisa Rönnols
Täby OK
65:409:076:55Silver
21
Sarah Tibell
Linköpings OK
66:099:117:24Silver
22
Katarina Svahn
IFK Moras OK
67:009:188:15Silver
23
Ellen Jansson
Järla IF OK
67:249:228:39Silver
24
Lovisa Adolfsson
Tullinge SK
67:309:238:45Silver
25
Maria Bois
Malungs OK Skogsmårdarna
67:379:238:52Silver
26
Beatrice Gustavsson
OK Bävern
67:399:248:54Silver
27
Frida Forsberg
OK Ravinen
67:529:269:07Silver
28
Louise Carlsson
Boxholm-Mjölby OL
67:569:269:11Silver
29
Kajsa Hammarström
OK Måsen
68:139:289:28Silver
30
Ida Hylander
Nyköpings OK
68:349:319:49Silver
31
Maria Westher
OK Djerf
68:579:3510:12Silver
32
Frida Nilsson
Skåneslättens OL
69:289:3910:43Silver
33
Rebecka Heinrup
Tullinge SK
69:339:4010:48Silver
34
My Westlund
OK Tyr
69:449:4110:59Silver
35
Anna Bachman
Täby OK
69:579:4311:12Silver
36
Viktoria Ernstsson
FK Göingarna
70:349:4811:49Silver
37
Karolin Ohlsson
Tullinge SK
70:509:5012:05Silver
38
Lovisa Onsbring Gustafson
Eskilstuna OL
72:0110:0013:16Silver
39
Bettina Aebi
OK Tisaren
72:3710:0513:52Silver
40
Lina Mattsson
OK Kåre
72:3810:0513:53Silver
41
Moa Johanson
OK Skogsstjärnan
73:3410:1314:49Silver
42
Malin Jacobsson
OK Rodhen
74:3910:2215:54Silver
43
Amy Rankka
OK Roxen
74:4410:2315:59Silver
44
Eva Englid
Tumba-Mälarhöjden OK
75:0210:2516:17Silver
45
Cajsa Grape
Stora Tuna OK
75:3510:3016:50Silver
46
Elin Sundqvist
Tullinge SK
75:4610:3117:01Silver
47
Amanda Jonasson
Attunda OK
75:4910:3217:04Silver
48
Frida Gustafsson
Jönköpings OK
76:0710:3417:22Silver
49
Sofia Levin
OK Tyr
76:1510:3517:30Silver
50
Elisabeth Ahlgren
Täby OK
77:2510:4518:40Silver
51
Åsa Axén
Motala AIF OL
77:3410:4618:49Silver
52
Malin Andersson
OK Nolaskogsarna
77:5110:4919:06Silver
52
Maria Ohlsson
OK Dacke
77:5110:4919:06Silver
54
Jenny Bengtsson
Långhundra IF
78:0710:5119:22Silver
55
Rebecca Bejbom
Uddevalla OK
78:1910:5319:34Silver
56
Frida Andersson
OK Dacke
79:4111:0420:56Silver
57
Lisa Larsson
IFK Moras OK
80:0211:0721:17Silver
58
Stina Persson
Gamleby OK
80:3011:1121:45Silver
59
Lovisa Larsson
Hagaby GOIF
81:1911:1822:34Silver
60
Anna Segersson
OK 64 Torpa
81:2811:1922:43Silver
61
Therese Carlsson
Jönköpings OK
81:3911:2022:54Silver
62
Emma Edejern
Alfta-Ösa OK
81:5911:2323:14Silver
63
Anette Nyström
OK Nolaskogsarna
82:0411:2423:19Silver
64
Hanna Johansson
Skattkärrs IF
82:4111:2923:56Silver
65
Caroline Edlund
OK Nolaskogsarna
84:2411:4325:39Brons
66
Lovisa Nilsson
Lerums SOK
87:3712:1028:52Brons
67
Sara Rensgard
OK Renen
88:0012:1329:15Brons
Benita Hansson
Gotlands Bro OK
Ej godkänd
Malin Williamsson
Rånäs OK
Ej godkänd
Britta Norén
Boxholm-Mjölby OL
Ej godkänd
Lina Blomqvist
OK Skogsfalken
Ej godkänd
Anna Brodin
OK Djerf
Ej godkänd
 
H18 8900 meter69 startande, 67 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Leandersson
OK Tyr
58:386:350:00Guld
2
Rassmus Andersson
Stora Tuna OK
59:306:410:52Guld
3
Johan Runesson
OK Tisaren
60:136:461:35Guld
4
Olle Boström
Järla IF OK
60:176:461:39Guld
5
Olle Kalered
Skogspojkarnas OK
60:486:502:10Guld
6
Gustav Bergman
OK Ravinen
61:476:573:09Guld
7
Karl Walheim
Robertsfors IK
63:177:074:39Guld
8
Rickard Ohlsson
Haninge SOK
64:427:166:04Guld
9
Albin Ridefelt
OK Linné
64:457:176:07Guld
10
Johan Lindberg
OK Denseln
65:147:206:36Silver
11
Simon Hollbeck
Bromma-Vällingby SOK
65:387:227:00Silver
12
Richard Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
65:417:237:03Silver
13
Martin Sand
OK Tisaren
66:387:298:00Silver
14
Théo Fleurent
OK Denseln
66:527:318:14Silver
15
Simon Andersson
OK Kullingshof
67:297:358:51Silver
16
Lucas Basset
OK Denseln
67:367:368:58Silver
16
Erik Blomgren
Stora Tuna OK
67:367:368:58Silver
18
Albin Pettersson
Mariestads FK
67:577:389:19Silver
19
Joakim Svensk
Stora Tuna OK
68:197:419:41Silver
20
John Sjösäter
IK Hakarpspojkarna
68:267:419:48Silver
21
Oliver Lindblad Petersen
Söders-Tyresö
68:477:4410:09Silver
22
Christer Garpenlund
KFUM Örebro OK
69:257:4810:47Silver
23
Jonas Nordström
OK Älvsjö-Örby
69:287:4810:50Silver
24
Erik Pettersson
Attunda OK
69:417:5011:03Silver
25
Henrik Berggren
OK Denseln
70:097:5311:31Silver
26
Johan Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
70:467:5712:08Silver
27
Anton Sjökvist
Stora Tuna OK
71:588:0513:20Silver
28
Oscar Carlsson
Eksjö SOK
72:028:0613:24Silver
29
Oscar Andersson
Stora Tuna OK
72:328:0913:54Silver
30
Adam Ivarsson
Haninge SOK
72:338:0913:55Silver
31
Olof Dahlgren
Hagaby GOIF
72:448:1014:06Silver
32
Christoffer Ekman
OK Hällen
72:548:1114:16Silver
33
Oskar Ljungqvist
IK Hakarpspojkarna
73:538:1815:15Silver
34
Martin Lindeberg
Skåneslättens OL
74:148:2015:36Silver
35
Christian Tingström
OK Klemmingen
74:158:2115:37Silver
36
Alexander Moberg
OK Tyr
74:218:2115:43Silver
37
Simon Hedlund
Köping-Kolsva OK
74:428:2416:04Silver
38
Oskar Daniels
Attunda OK
74:568:2516:18Silver
39
Henrik Sundqvist
Stora Tuna OK
74:598:2616:21Silver
40
Anders Hedberg
Lerums SOK
75:398:3017:01Silver
41
Simon Sanderi
Lidköpings VSK
75:468:3117:08Silver
42
Andreas Allerhed
IFK Moras OK
75:488:3117:10Silver
43
Pontus Petersson
Nybro OK
76:008:3217:22Silver
44
Gustav Eklöf
IK Ymer
76:018:3217:23Silver
45
Simon Eklöv
OK Linné
76:178:3417:39Silver
46
Erik Nyström
OK Tyr
76:368:3617:58Silver
47
Johan Kärrström
Tullinge SK
76:438:3718:05Silver
48
Sebastian Månsson
Hagaby GOIF
76:548:3818:16Silver
49
Emil Svalbring
Målilla OK
77:418:4419:03Silver
50
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
78:018:4619:23Silver
51
Simon Markendahl
OK Klyftamo
78:198:4819:41Silver
52
Andreas Karlsson
Mariestads FK
78:468:5120:08Silver
53
Erik Andersson
IK Gandvik
78:528:5220:14Silver
54
John Persson
OK Alehof
79:008:5320:22Silver
55
Johan Sonesson
IFK Moras OK
80:289:0221:50Silver
56
Michael Refors
Järla IF OK
80:539:0522:15Silver
57
Adam Sandstedt
Eksjö SOK
81:299:0922:51Silver
58
Rasmus Elmelid
Skåneslättens OL
82:139:1423:35Silver
59
Simon Waller
OK Vargen
82:499:1824:11Silver
60
Niklas Olsson
Skåneslättens OL
83:409:2425:02Brons
61
Markus Westerlind
OK Nolaskogsarna
83:439:2425:05Brons
62
Jonas Kärrström
Tullinge SK
84:589:3326:20Brons
63
Niklas Olofsson
Helsingborgs SOK
86:559:4628:17Brons
64
Felix Larsson
OK Skogsfalken
87:269:4928:48Brons
65
Emil Gunnarsson
Eksjö SOK
87:329:5028:54Brons
66
Viktor Stensson
Helsingborgs SOK
88:339:5729:55Brons
67
Marcus Fredlund
Tullinge SK
89:0810:0130:30
Jakob Enmark
Gävle OK
Ej godkänd
Ola Grankvist
Täby OK
Ej godkänd