OK Klyftamo SM-ultralång

2008-08-03

Arrangör: OK Klyftamo

Nivå:
Nationell
Anmälda:
299
Form:
Individuell
Startande:
271
Distans:
Ultralång
Fullföljande:
205
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 16830 meter29 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Lidström
OK Kolmården
131:267:490:00Guld
2
Lena Eliasson
Stora Tuna OK
131:457:500:19Guld
3
Annika Billstam
IFK Lidingös Skid o OK
131:497:500:23Guld
4
Annica Gustafsson
IF Thor
131:597:510:33Guld
5
Emma Engstrand
Stora Tuna OK
133:077:551:41Guld
6
Jenny Eriksson
OK Rodhen
143:198:3111:53Guld
7
Emma Andersson
Sävedalens AIK
143:218:3111:55Guld
8
Elin Sjölander
OK Rodhen
143:408:3212:14Guld
9
Maria Sjölander
OK Rodhen
144:278:3513:01Guld
10
Sofie Johansson
OK Linné
147:498:4716:23Silver
11
Frida Aspnäs
Sidensjö IK
150:108:5518:44Silver
12
Louise Göthfors
Göteborg-Majorna OK
153:039:0621:37Silver
13
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
154:049:0922:38Silver
14
Eva Svensson
IFK Moras OK
157:249:2125:58Silver
15
Johanna Svensson
OK Hällen
157:309:2126:04Silver
16
Anna-Stina Påledal
Linköpings OK
157:359:2226:09Silver
17
Sofia Holmgård
Kils OK
157:419:2226:15Silver
18
Sara Eskilsson
Haninge SOK
161:299:3630:03Silver
19
Marie-Louise Johansson
Göteborg-Majorna OK
162:539:4131:27Silver
20
Emma Andersson
Ärla IF
164:029:4532:36Silver
21
Susanna Mårtensson
Stora Tuna OK
164:359:4733:09Silver
22
Susanne Rutqvist
IFK Umeå
164:439:4733:17Silver
23
Johanna Lindberg
OK Denseln
167:429:5836:16Silver
24
Linn Pettersson
Tullinge SK
178:1010:3546:44Silver
25
Charlotte Lindkvist
OK Denseln
186:1811:0454:52Brons
26
Maria Arvidsson
Göteborg-Majorna OK
189:4911:1758:23Brons
Julia Torstensson
OK Landehof
Ej godkänd
Ekaterina Orekhova
OK Linné
Ej godkänd
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
H21 25540 meter61 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Axelsson
Finspångs SOK
173:026:460:00Guld
2
Tomas Stenström
OK Linné
173:136:470:11Guld
3
Anders Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
173:596:490:57Guld
4
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
174:086:491:06Guld
5
Henrik Jansson
IK Hakarpspojkarna
174:156:491:13Guld
6
Peter Hemmyr
Järla IF OK
174:196:501:17Guld
7
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
174:326:501:30Guld
8
Anders Österlund
Västerås SOK
177:296:574:27Guld
9
Jörgen Ohlin
OK Linné
177:456:584:43Guld
10
Jonas Engström
OK Hällen
178:016:584:59Guld
11
Ulf Troeng
OK Linné
178:467:005:44Guld
12
Oskar Svärd
Ulricehamns OK
179:397:026:37Guld
13
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
182:427:099:40Guld
14
Johan Nordlund
Leksands OK
187:327:2114:30Guld
15
Erik Andersson
OK Denseln
188:287:2315:26Guld
16
Lukas Peterson
IFK Umeå
193:257:3420:23Silver
17
Hans Brolund
OK Denseln
194:177:3621:15Silver
18
Håkan Gunnarsson
OK Orion
194:497:3821:47Silver
19
Mattias Mårts
Stora Tuna OK
195:017:3821:59Silver
20
Håkan Andersson
Västerås SOK
195:187:3922:16Silver
21
Josef Nordlund
OK Linné
200:367:5127:34Silver
22
Daniel Nilsson
OK Orion
203:057:5730:03Silver
23
Erik Engstrand
IFK Göteborg
205:108:0232:08Silver
24
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
218:268:3345:24Silver
25
Lukas Gustavsson
Linköpings OK
219:088:3546:06Silver
26
Jacob Westerberg
Linköpings OK
219:128:3546:10Silver
27
Robbin Kantarp
OK Hällen
219:348:3646:32Silver
28
Anders Lindberg
OK Tyr
220:468:3947:44Silver
29
Erik Johansson
Falköpings AIK OK
225:038:4952:01Silver
30
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
225:578:5152:55Silver
31
Christian Enberg
Linköpings OK
226:408:5253:38Silver
32
Jan Johansson
IFK Umeå
227:068:5454:04Silver
33
Marcus Kvarndal
Ulricehamns OK
231:579:0558:55Silver
34
Patrik Lind
Ärla IF
233:529:0960:50Silver
35
Anders Påhlman
Istrums SK
245:199:3672:17Brons
36
Pär L. Olofsson
Rehns BK
268:2010:3095:18
37
Christopher Mollén
OK Denseln
280:5911:00107:57
38
Jan-Ove Wiking
Istrums SK
281:1311:01108:11
Ulrik Imberg
OK Linné
Ej godkänd
Mats Troeng
OK Linné
Ej godkänd
Martin Söderberg
OK Orion
Ej godkänd
Jon Andersson
OK Orion
Ej godkänd
Roger Casal
Ronneby OK
Ej godkänd
Rikard Claesson
Stora Tuna OK
Ej godkänd
William Lind
Sävedalens AIK
Ej godkänd
David Bejlum
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
Ej godkänd
John Svanberg
OK Södertörn
Ej godkänd
Björn Olovsson
OK Linné
Ej godkänd
Anders Kleist
OK Denseln
Ej godkänd
Dan Krantz
IK Gandvik
Ej godkänd
Per-Anders Eggertsen
IFK Göteborg
Ej godkänd
Martin Ivarsson
IFK Göteborg
Ej godkänd
Henrik Eliasson
IFK Göteborg
Ej godkänd
Fredrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Emil Lauri
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Jakob Jansson
Järla IF OK
Ej godkänd
Markus Adolfsson
Linköpings OK
Ej godkänd
Fredrik Pettersson
Linköpings OK
Ej godkänd
Per Carlborg
Nyköpings OK
Ej godkänd
Patrik Norén
OK Södertörn
Ej godkänd
 
D20 13900 meter80 startande, 69 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Beata Falk
Hagaby GOIF
122:358:490:00Guld
2
Alva Olsson
Västerås SOK
125:289:022:53Guld
3
Tove Alexandersson
Stora Tuna OK
127:049:084:29Guld
4
Ida Lindkvist
OK Denseln
127:279:104:52Guld
5
Katarina Svahn
IFK Moras OK
127:329:114:57Guld
6
Anna Segersson
OK 64 Torpa
128:149:145:39Guld
7
Elsa Jansson
Främmestads IK
130:189:227:43Guld
8
Lina Sundqvist
OK Kåre
130:219:237:46Guld
9
Lisa Pettersson
OK Dacke
130:229:237:47Guld
10
Lisa Rönnols
Täby OK
130:239:237:48Guld
11
Kajsa Risby
OK Kåre
132:019:309:26Guld
12
Anna Forsberg
OK Kolmården
132:369:3210:01Guld
13
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
132:389:3310:03Guld
14
Camilla Lundgren
Kils OK
132:459:3310:10Guld
15
Anna Bachman
Täby OK
133:149:3510:39Guld
16
Karin Persson
Hagaby GOIF
133:349:3710:59Guld
17
Jenny Bengtsson
Långhundra IF
136:339:4913:58Silver
18
Maria Nordström
Gävle OK
136:509:5114:15Silver
19
Rebecka Nylin
OK Tisaren
136:599:5114:24Silver
20
Emeli Pettersson
Tullinge SK
137:079:5214:32Silver
21
Linda Lindkvist
OK Denseln
137:159:5214:40Silver
22
Amy Rankka
Linköpings OK
137:219:5314:46Silver
23
Lisa Larsen
Täby OK
141:2810:1118:53Silver
24
Kristin Löfgren
Järfälla OK
142:0110:1319:26Silver
25
Ellinor Karlsson
IK Hakarpspojkarna
142:4510:1620:10Silver
26
Malin Williamsson
Rånäs OK
142:5210:1720:17Silver
27
Rebecka Olsson
OK Skogsfalken
143:0410:1820:29Silver
28
Malin Leijon-Lind
Haninge SOK
143:1910:1920:44Silver
29
Josefin Aronsson
OK Tisaren
144:2910:2421:54Silver
30
Linnéa Wiking
OK Kåre
144:4410:2522:09Silver
31
Sofia Carlsson
Västerås SOK
144:5210:2522:17Silver
32
Elin Sundqvist
Tullinge SK
145:5510:3023:20Silver
33
Beatrice Gustavsson
OK Bävern
146:5610:3424:21Silver
34
Julia Davidsson
OK Klemmingen
148:1410:4025:39Silver
35
Caroline Gustafsson
IF Hagen
148:3310:4125:58Silver
36
Viktoria Ernstsson
FK Göingarna
149:0310:4326:28Silver
37
Anette Nyström
OK Nolaskogsarna
149:1010:4426:35Silver
38
Ida-Maria Svensson
Lidköpings VSK
150:5310:5128:18Silver
39
Linnea Martinsson
OK Tyr
151:0810:5228:33Silver
40
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
151:2710:5428:52Silver
41
Amanda Leo
Bredaryds SOK
152:0410:5629:29Silver
42
Kajsa Hammarström
OK Måsen
152:3610:5930:01Silver
43
Hanna Axelsson
IK Hakarpspojkarna
153:1811:0230:43Silver
44
My Westlund
OK Tyr
154:2811:0731:53Silver
45
Kristin Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
155:3811:1233:03Silver
46
Therese Klintberg
Eksjö SOK
155:5511:1333:20Silver
47
Sanna Svensson
Främmestads IK
156:2111:1533:46Silver
48
Amanda Bohlin
Linköpings OK
157:0511:1834:30Silver
49
Lisa Andersson
Ärla IF
157:0711:1834:32Silver
50
Jannie Hagård
Rävetofta OK
157:1011:1834:35Silver
51
Erika Herbert
Gävle OK
157:1211:1934:37Silver
52
Frida Gustafsson
Jönköpings OK
157:5111:2135:16Silver
53
Anna Gustafsson
Jönköpings OK
158:0911:2335:34Silver
54
Sarah Tibell
Linköpings OK
159:3411:2936:59Silver
55
Moa Johanson
OK Skogsstjärnan
164:2811:5041:53Silver
56
Isabell Ring
OK Tyr
169:5512:1347:20Silver
57
Elna Forsberg
Värend GN OL
174:3912:3452:04Brons
58
Louise Markstedt
OK Södertörn
175:5112:3953:16Brons
59
Lisa Borssén
OK Kroppefjäll
176:1612:4153:41Brons
60
Elin Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
178:2812:5055:53Brons
61
Ulrika Lindstam
Sol Tranås
180:0312:5757:28Brons
62
Anna Sjölander
OK Hällen
182:0413:0659:29Brons
63
Carin Rosander
Finspångs SOK
184:5413:1862:19Brons
64
Maria Bois
Malungs OK Skogsmårdarna
186:5313:2764:18
65
Ida Petersson
IK Hakarpspojkarna
194:5414:0172:19
66
Lovisa Falk
Hagaby GOIF
199:5214:2377:17
67
Sara Johansson
Bredaryds SOK
201:2914:3078:54
68
Julia Axelsson
Sol Tranås
201:3514:3079:00
69
Ann-Sofie Karlsson
Årsunda IF
205:2314:4782:48
Lilian Forsgren
OK Tisaren
Ej godkänd
Lisa Kalered
Skogspojkarnas OK
Ej godkänd
Carolina Karlsson
OK Njudung
Ej godkänd
Anna Larsson
OK Landehof
Ej godkänd
Rebecka Adolfsson
OK Kåre
Ej godkänd
Linn Bränneby
OK Kolmården
Ej godkänd
Malin Andersson
OK Nolaskogsarna
Ej godkänd
Caroline Edlund
OK Nolaskogsarna
Ej godkänd
Lovisa Nilsson
Lerums SOK
Ej godkänd
Martina Karlsson
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Elisabeth Ahlgren
Täby OK
Ej godkänd
 
H20 20070 meter101 startande, 72 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pelle Engstrand
Rehns BK
135:586:460:00Guld
2
Olle Boström
Järla IF OK
136:106:470:12Guld
3
Erik Liljequist
OK Älme
136:366:480:38Guld
4
Erik Holmberg
IK Hakarpspojkarna
139:456:583:47Guld
5
Jerker Lysell
Rehns BK
141:277:035:29Guld
6
Christian Hjalmarsson
OK Njudung
141:307:035:32Guld
7
Anton Östlin
Linköpings OK
142:087:056:10Guld
8
Johan Runesson
OK Tisaren
144:477:138:49Guld
9
Rassmus Andersson
Stora Tuna OK
144:517:138:53Guld
10
Johan Aronsson
OK Tisaren
145:597:1610:01Guld
11
Filip Dahlgren
Hagaby GOIF
146:017:1710:03Guld
12
Olle Kalered
Skogspojkarnas OK
146:247:1810:26Guld
13
Erik Pettersson
Attunda OK
146:437:1910:45Guld
14
Erik Johansson
Halmstad OK
146:567:1910:58Guld
15
Emil Hjalmarsson
OK Njudung
147:487:2211:50Guld
16
Oskar Sjöberg
Täby OK
147:507:2211:52Guld
17
Anton Tynong
Gävle OK
149:197:2613:21Guld
18
Hans Persson
Skogslöparna
149:217:2613:23Guld
19
Johan Goth
Linköpings OK
149:397:2713:41Guld
20
Carl Magnusson
IFK Moras OK
151:227:3315:24Silver
21
Victor Silvemark
Dalaportens OL
151:467:3415:48Silver
22
Martin Regborn
Hagaby GOIF
151:577:3415:59Silver
23
Henrik Berg
Bromma-Vällingby SOK
152:477:3716:49Silver
24
Andreas Peterson
Hagaby GOIF
153:017:3717:03Silver
25
Johan Lindberg
OK Denseln
153:087:3817:10Silver
26
Anders Carlsson
Halmstad OK
155:277:4519:29Silver
27
Christian Tingström
OK Klemmingen
155:347:4519:36Silver
28
Alexander Moberg
OK Tyr
156:257:4820:27Silver
29
Erik Nilsson-Simkovics
Ulricehamns OK
156:297:4820:31Silver
30
Mikael Andersson
Linköpings OK
156:467:4920:48Silver
31
Johan Wikström
OK Tyr
160:378:0024:39Silver
32
Oscar Vångell
Linköpings OK
162:358:0626:37Silver
33
Kent Ohlsson
Haninge SOK
163:298:0927:31Silver
34
Samuel Andersson
IK Gandvik
164:578:1328:59Silver
35
Emil Jönsson
Halmstad OK
166:238:1730:25Silver
36
Alexander Westberg
OK Tranan
166:518:1930:53Silver
37
David Bejmer
Bromma-Vällingby SOK
167:348:2131:36Silver
38
Martin Sand
OK Tisaren
168:588:2533:00Silver
39
Göran Winblad
Rehns BK
169:468:2833:48Silver
40
Johan Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
170:078:2934:09Silver
41
Rickard Rosgren
OK Njudung
170:098:2934:11Silver
42
Emil Tengvall
Vänersborgs SK
170:138:2934:15Silver
43
Simon Andersson
OK Kullingshof
171:108:3235:12Silver
44
Carl Wiking
OK Kåre
171:128:3235:14Silver
45
Patrik Lindeberg
Skåneslättens OL
173:168:3837:18Silver
46
Emil Kalered
Skogspojkarnas OK
174:458:4238:47Silver
47
Jakob Enmark
Gävle OK
176:538:4940:55Silver
48
Johan Sonesson
IFK Moras OK
177:298:5141:31Silver
49
Fredric Gustafsson
Jönköpings OK
178:348:5442:36Silver
50
Kristian Dahlström
IFK Moras OK
180:439:0044:45Silver
51
Tim Bjärengren
OK Hällen
181:139:0245:15Silver
52
David Jonsson
OK Klyftamo
181:229:0245:24Silver
53
Emil Hammarström
OK Hällen
182:459:0646:47Silver
54
Gustav Eklöf
IK Ymer
183:299:0947:31Silver
55
Jens Öström
OK Tyr
183:439:0947:45Silver
56
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
185:469:1549:48Silver
57
Viktor Antonsson
Eksjö SOK
190:129:2954:14Silver
58
Olof Krantz
IK Gandvik
190:239:2954:25Silver
59
Fabian Wennerberg
OK Klyftamo
191:399:3355:41Brons
60
Andreas Allerhed
IFK Moras OK
192:499:3656:51Brons
61
Albin Evertsson
OK Klyftamo
194:589:4359:00Brons
62
Gustav Nordström
Gävle OK
195:069:4359:08Brons
63
Rasmus Persson
Falköpings AIK OK
196:529:4960:54Brons
64
Erik Pettersson
Nyköpings OK
199:209:5663:22Brons
65
Carl-Johan Högberg
Eskilstuna OL
199:239:5663:25Brons
66
Jonas Wallin
Vänersborgs SK
206:1110:1670:13
67
Anton Sundin
Strängnäs-Malmby OL
209:2210:2673:24
68
Karl Jansson
Främmestads IK
210:2110:2974:23
69
Oskar Börjeson
Ryda SK
214:2410:4178:26
70
Pontus Rygh
Mariestads FK
220:5111:0084:53
71
Daniel Martinsson
OK Kroppefjäll
241:1712:01105:19
72
Henrik Tosteberg
Linköpings OK
277:0113:48141:03
Andreas Karlsson
Mariestads FK
Ej godkänd
Albin Pettersson
Mariestads FK
Ej godkänd
Gustav Stenberg
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Peter Markendahl
OK Klyftamo
Ej godkänd
Simon Markendahl
OK Klyftamo
Ej godkänd
Jens Kvarnström
OK Landehof
Ej godkänd
Mattias Andersson
OK Tisaren
Ej godkänd
Jonas Leandersson
OK Tyr
Ej godkänd
Jesper Lysell
Rehns BK
Ej godkänd
Johan Hamelius
Stora Tuna OK
Ej godkänd
Simon Christoferson
Tormestorps IF
Ej godkänd
Peter Eriksson
Linköpings OK
Ej godkänd
Oskar Pettersson
Jönköpings OK
Ej godkänd
Simon Sanderi
Lidköpings VSK
Ej godkänd
Christoffer Winander-Schönning
Järfälla OK
Ej godkänd
Martin Berggren
Järfälla OK
Ej godkänd
Olov Ericson
Alfta-Ösa OK
Ej godkänd
Jakob Andersson
Bredaryds SOK
Ej godkänd
Oscar Carlsson
Eksjö SOK
Ej godkänd
Olof Dahlgren
Hagaby GOIF
Ej godkänd
Kalle Johansson
Halmstad OK
Ej godkänd
Emil Svensson
Hjärnarps GH OL
Ej godkänd
Lars Lundström
IF Hallby
Ej godkänd
Isak Krantz
IK Gandvik
Ej godkänd
Erik Andersson
IK Gandvik
Ej godkänd
Christoffer Andersén
IK Gandvik
Ej godkänd
Per Frost
IFK Moras OK
Ej godkänd
Oskar Nordmark
Järfälla OK
Ej godkänd
Michael Boggio
Täby OK
Ej godkänd