Till Skogs Med Roslagens Sparbank Etapp 5

2008-06-10

Arrangör: Rånäs OK

Nivå:
Lokal
Anmälda:
91
Form:
Individuell
Startande:
91
Distans:
Lång
Fullföljande:
90
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 3510 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alexandra Bjärrenholt
Rånäs OK
28:258:060:00Mästare
2
Filippa Alsén
OK Roslagen
40:3011:3212:05Silver
3
Frida Stenbäck
Rånäs OK
42:3312:0714:08Silver
 
H16 3980 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Robin Pousette
Rånäs OK
29:097:190:00Mästare
2
Oscar Gustavsson
Vallentuna-Össeby OL
37:369:278:27Guld
3
Marcus Andersson
Rånäs OK
38:059:348:56Guld
4
Adam Eklund
Rånäs OK
49:1512:2220:06Brons
5
Algot Arksand
Vallentuna-Össeby OL
59:4915:0230:40Järn
6
Petter Eriksson
Rånäs OK
87:4322:0258:34Järn
7
Jonas Backlund
Rånäs OK
95:3524:0166:26Järn
 
D14 2590 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Charlotte Sandberg
OK Roslagen
25:489:580:00Elit
2
Elin Gustavsson
Vallentuna-Össeby OL
29:2811:233:40Guld
3
Elin Brunnberg
Vallentuna-Össeby OL
32:5812:447:10Silver
4
Sara Åhman
Rånäs OK
44:0217:0018:14Brons
5
Johanna Skantz Lundin
Länna IF
47:4818:2722:00Järn
 
H14 2930 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
André Eklund
Rånäs OK
26:018:530:00Elit
2
William Hultqvist
Vallentuna-Össeby OL
28:539:512:52Elit
3
Rasmus Rostö
Rånäs OK
32:3811:086:37Guld
4
Felix Alsén
OK Roslagen
39:3613:3113:35Silver
5
Kalle Söderbärg
OK Roslagen
39:5113:3613:50Silver
6
Simon Bohman
Rånäs OK
40:0213:4014:01Silver
7
Christian Løchting Thunberg
OK Roslagen
40:1313:4414:12Silver
8
Matthias Andersson
Rånäs OK
41:4714:1615:46Brons
9
Gottfrid Arksand
Vallentuna-Össeby OL
44:3915:1418:38Brons
 
D12 2190 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Caroline Løchting Thunberg
OK Roslagen
21:329:500:00Guld
2
Emilia Kaufeldt
Rånäs OK
22:5710:291:25Guld
3
Elin Mokvist
Länna IF
23:1910:391:47Guld
4
Olivia Kvarnlöf
OK Roslagen
24:0811:012:36Guld
5
Sara Brolin
OK Roslagen
25:2211:353:50Silver
6
Alice Frost
OK Roslagen
28:3713:047:05Silver
7
Linda Brolin
OK Roslagen
29:2313:257:51Brons
8
Fanny Rostö
Rånäs OK
33:0215:0511:30Brons
9
Luiza Dar
Länna IF
33:3015:1811:58Brons
 
H12 2190 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Gille
OK Roslagen
18:278:250:00Guld
2
Felix Claesson
Rånäs OK
18:358:290:08Guld
3
Nicklas Jansson
Länna IF
19:509:031:23Guld
4
Viktor Lund
OK Roslagen
20:159:151:48Guld
5
Mårten Rostö
Rånäs OK
22:2610:153:59Silver
6
Martin Jonsson
Länna IF
24:2611:095:59Silver
7
Gustav Stark
OK Roslagen
25:4211:447:15Brons
8
Michael Andersson
Rånäs OK
30:0713:4511:40Järn
9
Nicklas DeWitt
Länna IF
41:5819:1023:31Järn
10
Viktor Andersson
Länna IF
51:1423:2432:47Järn
 
D10 1280 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eugenia Arksand
Vallentuna-Össeby OL
10:318:130:00Brons
2
Ellen Broman
OK Roslagen
11:409:071:09Brons
3
Ellen Frost
OK Roslagen
11:419:081:10Brons
4
Anna Söderberg
OK Roslagen
13:1310:202:42Brons
5
Klara Laurell
Rånäs OK
13:4010:413:09Brons
6
Linnea Stråle
Länna IF
14:3611:244:05Brons
7
Agnes Broman
OK Roslagen
15:0211:454:31Brons
8
Julia Andersson
Länna IF
17:2113:336:50Järn
Anna Jansson
OK Roslagen
Ej godkänd
 
H10 1280 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pontus Thörn
Rånäs OK
9:287:240:00Brons
2
Oscar Lund
OK Roslagen
10:568:331:28Brons
3
Joel Wahlqvist
OK Roslagen
16:5013:097:22Järn
 
U2 1280 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Österberg Helge
Vallentuna-Össeby OL
8:546:570:00Järn
2
Caroline Thörn
Rånäs OK
9:387:320:44Järn
2
Nisse Lenti
Vallentuna-Össeby OL
9:387:320:44Järn
4
Jesper Söderberg
Rånäs OK
9:527:430:58Järn
5
Hanna Söderbärg
Rånäs OK
10:398:191:45Järn
6
Lucas Cederholm
Länna IF
10:508:281:56Järn
7
Malin Sannel
Vallentuna-Össeby OL
11:148:472:20Järn
8
Samuel Dar
Länna IF
11:198:502:25Järn
9
Emma Lundqvist
OK Roslagen
11:298:582:35Järn
10
Tilda Jansson
OK Roslagen
12:199:373:25Järn
11
Madeleine Sköld
Rånäs OK
12:5710:074:03Järn
12
Mikaela Sannerdal
Rånäs OK
14:4911:355:55Järn
13
Sofia Giding
Vallentuna-Össeby OL
14:5111:365:57Järn
14
Lina Breitholtz
Vallentuna-Össeby OL
14:5411:386:00Järn
15
Oskar Albertsen
Rånäs OK
15:3812:136:44Järn
16
Julia Andersson
OK Roslagen
15:4812:216:54Järn
17
Maria Sannerdal
Rånäs OK
17:1813:318:24Järn
18
Linnea Karlsson
Rånäs OK
17:3913:478:45Järn
19
Astrid Starck
OK Roslagen
18:2414:239:30Järn
20
Zacharias Lind
Länna IF
19:1014:5810:16Järn
21
Sara Edenhamn
Länna IF
37:1529:0628:21Järn
 
U3 2190 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas Backlund
Rånäs OK
25:3111:390:00Järn
2
Cecilia Kraft
Vallentuna-Össeby OL
27:3112:342:00Järn
3
Annika Wennlund
OK Roslagen
33:2215:147:51Järn
4
Julia Andersson
OK Roslagen
33:2515:167:54Järn
5
Amanda Lundqvist
OK Roslagen
33:2815:177:57Järn
 
Inskolning 1280 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Moa Lindén
Rånäs OK
12:239:400:00Järn
2
Lina Albertsen
Rånäs OK
13:1310:200:50Järn
3
Felicia Cedstedt
Vallentuna-Össeby OL
16:4313:044:20Järn
4
Astrid Ander
Vallentuna-Össeby OL
16:4613:064:23Järn
5
Amanda Cedstedt
Vallentuna-Össeby OL
17:5213:585:29Järn
6
Elin Kaufeldt
Rånäs OK
17:5313:585:30Järn
7
Martin Sannel
Vallentuna-Össeby OL
19:2115:076:58Järn
8
Elvira Söderberg
OK Roslagen
21:1216:348:49Järn
9
Elin Wahlqvist
OK Roslagen
24:4319:1912:20Järn
10
August Stark
OK Roslagen
29:3323:0517:10Järn