Edet-dubbeln Etapp 2

2008-06-14

Arrangör: OK Gipen

Nivå:
Nationell
Anmälda:
256
Form:
Individuell
Startande:
235
Distans:
Sprint
Fullföljande:
223
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 2830 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Laila B Höglund
FK Herkules
22:378:000:00Brons
2
Åsa Hagnestål
Göteborg-Majorna OK
24:238:371:46Brons
3
Madelene Lööf
Mariestads FK
24:388:422:01Brons
4
Lina Hulander
Ulricehamns OK
26:229:193:45Brons
5
Annica Hansson
Herrestads AIF
26:429:264:05Brons
6
Isabelle Rydén
OK Alehof
28:159:595:38Brons
7
Hanna Weimann
IK Uven
31:5711:179:20Brons
8
Desirée Karlsson
OK Alehof
37:1513:1014:38
9
Ida Sjölund
Hägglunds IoFK
40:2014:1517:43
 
H21 3320 meter21 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Gustafsson
Vänersborgs SK
20:436:140:00Brons
2
Johnny Hålsjö
OK Alehof
21:266:270:43Brons
3
Fredrik Johansson
OK Skogsstjärnan
22:006:381:17Brons
4
Johan Forssten
IFK Göteborg
22:016:381:18Brons
5
Anders Lövgärd
OK Alehof
22:226:441:39Brons
6
Marcus Andersson
Idefjordens SK
24:327:233:49Brons
7
Stefan Johansson
Frölunda OL
25:047:334:21Brons
8
Jan Johansson
Frölunda OL
25:187:374:35Brons
9
Tobias Govik
Stångenäs AIS
26:187:555:35Brons
10
Anders Arfwedson
Frölunda OL
28:048:277:21Brons
11
Magnus Mattsson
Hägglunds IoFK
29:228:518:39Brons
12
Joakim Axelsson
OK Skogsmunken
29:428:578:59Brons
13
Lars Karlsson
OK Skogsstjärnan
30:459:1610:02Brons
14
Per-Åke Bastestad
Tolered-Utby Ol-klubb
31:169:2510:33Brons
15
Roger Lundin
FK Herkules
33:1910:0212:36
16
David Frisk
OK Skogsmunken
33:5710:1413:14
17
Markus Grund
OK Roto
34:0110:1513:18
18
Jonas Larsson
Degerfors OK
42:1512:4421:32
Viktor Govik
Stångenäs AIS
Ej godkänd
Patrik Karlsson
OK Skogsmunken
Ej godkänd
Martin Ahlqvist
Frölunda OL
Ej godkänd
 
D18 2640 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisa Borssén
OK Kroppefjäll
26:3610:050:00Brons
2
Isabelle Johansson
Idefjordens SK
27:5710:351:21Brons
3
Yvonne Nyman
Uddevalla IS
28:0910:401:33Brons
4
Rebecka Höglund
FK Herkules
29:0911:022:33Brons
5
Kajsa Winberg
Stenungsunds OK
32:2912:185:53Brons
 
H18 2830 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Martinsson
OK Kroppefjäll
19:116:470:00Brons
2
Niclas Ståhl
FK Herkules
20:047:050:53Brons
3
Marcus Hansson
Herrestads AIF
20:597:251:48Brons
4
Alexander Andersson
OK Roto
21:297:352:18Brons
5
Tobias Grund
OK Roto
25:068:525:55Brons
6
Fredrik Wessmark
OK Flundrehof
30:3110:4711:20Brons
 
D16 2620 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisa Reichenberg
Idefjordens SK
28:1310:460:00Brons
2
Sofia Andersson
OK Flundrehof
28:2210:500:09Brons
3
Hanna Sandgren
Vänersborgs SK
29:3411:171:21Brons
4
Lisa Winberg
Stenungsunds OK
29:4911:231:36Brons
5
Elin Hansson
OK Flundrehof
31:2411:593:11Brons
6
Sofia Klasson
OK Flundrehof
32:2612:234:13Brons
7
Johanna Alfredsson
Vänersborgs SK
32:4812:314:35Brons
Lisa Viktorsson
Eds SK
Ej godkänd
 
H16 2620 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Thunberg
OK Alehof
18:217:000:00Brons
2
Johan Salomonsson
Vänersborgs SK
18:477:100:26Brons
3
Viktor Runnby
Göteborg-Majorna OK
21:478:193:26Brons
4
Tobban Karlsson
OK Skogsmunken
23:308:585:09Brons
5
Anton Frisk
OK Skogsmunken
24:209:175:59Brons
6
Oskar Norberg
Trollhättans SOK
24:579:316:36Brons
 
D14 2310 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Minda Langmoen
Kungälvs OK
18:247:580:00Brons
2
Sofia Liljeqvist
Stenungsunds OK
20:238:491:59Brons
3
Malin Reichenberg
Idefjordens SK
20:388:562:14Brons
4
Amanda Soppi
OK Kroppefjäll
20:499:012:25Brons
5
Pernilla Blomberg
OK Gipen
21:059:082:41Brons
6
Cherie Sjöblom
Frölunda OL
21:589:313:34Brons
7
Matilda Asp
Kungälvs OK
22:149:373:50Brons
8
Erika Eriksson
Uddevalla OK
23:2710:095:03Brons
9
Jenny Stenberg
OK Gipen
23:4610:175:22Brons
10
Amanda Steindahl
Stenungsunds OK
24:0710:265:43Brons
 
H14 2310 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Victor Flingmark
Uddevalla OK
15:406:470:00Brons
2
Anton Blom
IK Uven
17:097:251:29Brons
3
Gabriel Andersson
Idefjordens SK
18:237:572:43Brons
4
Erik Bäcklund Ekvall
Trollhättans SOK
18:528:103:12Brons
5
Oddne Isaksetre
Grue IL
19:318:273:51Brons
6
Alexander Pihl
SOK 68
21:129:115:32Brons
7
Jonas Johansson
Stångenäs AIS
21:249:165:44Brons
8
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
23:0510:007:25Brons
9
Joakim Lindbom
OK Skogsvargarna
24:1310:298:33Brons
10
Anton Stenberg
OK Skogsvargarna
29:3012:4613:50Järn
 
D12 1730 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Svea Hagrydh
Vänersborgs SK
12:437:210:00Brons
2
Lisa Wassén
Vänersborgs SK
13:497:591:06Brons
3
Line Cederberg
Vänersborgs SK
13:578:041:14Brons
4
Liselott Nyman
Uddevalla IS
14:238:191:40Brons
5
Svensson Malin
Markbygdens OK
16:059:183:22Brons
6
Olivia Nyman
Vänersborgs SK
16:589:484:15Brons
7
My Magnusson
Stenungsunds OK
17:079:544:24Brons
 
H12 1730 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Johansson
Stångenäs AIS
10:296:040:00Brons
2
Johan Höglund
FK Herkules
10:416:110:12Brons
3
Henrik Andersson
OK Flundrehof
12:187:071:49Brons
4
Isak Hartikka
OK Skogsvargarna
14:178:153:48Brons
5
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
15:078:444:38Brons
6
Kevin Kullgren
Vänersborgs SK
15:369:015:07Brons
7
Alfred Steindahl
Stenungsunds OK
16:329:336:03Brons
8
Niklas Jonsson
Stenungsunds OK
18:3610:458:07Järn
9
Mattias Jonsson
Stenungsunds OK
19:2111:118:52Järn
Mattias Alfredsson
FK Herkules
Ej godkänd
 
D10 1610 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Signe Steindahl
Stenungsunds OK
12:507:580:00Brons
2
Nyman Ellen
OK Gipen
15:099:252:19Brons
3
Karin Eriksson
Uddevalla OK
15:459:472:55Brons
4
Ronja Steindahl
Stenungsunds OK
16:5610:314:06Brons
Elin Hagrydh
Vänersborgs SK
Ej godkänd
 
H10 1610 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elias Bäcklund-Ekvall
Trollhättans SOK
9:075:400:00Brons
2
Tobias Berntsson
Stångenäs AIS
10:456:411:38Brons
3
Jakob Hagrydh
Vänersborgs SK
11:327:102:25Brons
4
Daniel Pihl
SOK 68
17:1410:428:07Järn
 
D35 2640 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Nyman
Vänersborgs SK
22:328:320:00Brons
2
Anna-Carin Steindahl
Stenungsunds OK
30:4911:408:17Brons
3
Lena Hörberg
IK Stern
33:1312:3510:41Brons
 
H35 2850 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Tisell
IK Stern
22:097:460:00Brons
2
Thomas Steindahl
Stenungsunds OK
29:5310:297:44Brons
3
Thomas Asplund
OK Skogsvargarna
43:3915:1921:30
 
D40 2640 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agneta Eriksson
Uddevalla OK
24:289:160:00Brons
2
Susanne Hartikka
OK Skogsvargarna
27:2410:232:56Brons
3
Päivi Hansson
Idefjordens SK
31:3411:577:06Brons
4
Ingalill Grund
OK Roto
32:4012:228:12Brons
 
H40 2850 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulrik Englund
Tumba-Mälarhöjden OK
19:186:460:00Brons
2
Tommy Johansson
Stångenäs AIS
21:037:231:45Brons
3
Ulf Danielsson
Åmåls OK
22:267:523:08Brons
4
Peter Strömdahl
OK Skogsvargarna
22:437:583:25Brons
5
Håkan Flingmark
Uddevalla OK
25:138:515:55Brons
6
Henrik Jonsson
Stenungsunds OK
33:0511:3613:47
7
Sven-Erik Grund
OK Roto
36:1112:4216:53
 
D45 2620 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
24:499:280:00Brons
2
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
27:1310:232:24Brons
3
Carina Reichenberg
Idefjordens SK
27:2510:282:36Brons
4
Birgit Hansson
Herrestads AIF
28:0010:413:11Brons
5
Nina Bejbom
Uddevalla OK
29:2311:134:34Brons
6
Yvonne Frisk
OK Skogsmunken
30:1311:325:24Brons
7
Carina Andersson
Idefjordens SK
30:2211:355:33Brons
8
Ann-Sofie Karlsson
OK Skogsmunken
35:0813:2510:19Brons
 
H45 2830 meter11 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ralph Johansson
Stångenäs AIS
21:137:300:00Brons
2
Anders Axelsson
Trollhättans SOK
22:488:031:35Brons
3
Nils-Olof Larsson
Vänersborgs SK
25:048:513:51Brons
4
Hans Kööhler
Trollhättans SOK
25:178:564:04Brons
5
Roger Pihl
SOK 68
25:218:574:08Brons
6
Mats Lindström
OK Skärmen
27:029:335:49Brons
7
Torbjörn Salomonsson
Vänersborgs SK
29:0210:167:49Brons
8
Anders Kjellberg
OK Flundrehof
32:2211:2611:09Brons
9
Per-Håkan Andersson
OK Flundrehof
36:3312:5515:20
Lars Sandgren
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Krister Wessmark
OK Flundrehof
Ej godkänd
 
D50 2620 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Monica Knutsson
Sävedalens AIK
21:498:200:00Brons
2
Kerstin Burman
Kvillebyns SK
27:3110:305:42Brons
3
Ulla Engelby
OK Pan-Kristianstad
32:5212:3311:03Brons
4
Helen Axelsson
IK Uven
33:2912:4711:40Brons
5
Elisabet Månsson
OK Löftan
34:3013:1012:41
6
Ulla Hallgren
OK Skogshjortarna
37:0614:1015:17
 
H50 2640 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
22:048:220:00Brons
2
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
23:098:461:05Brons
3
Lennart Larsson
OK Flundrehof
23:489:011:44Brons
4
Dick Nyman
Uddevalla IS
24:059:072:01Brons
5
Jan-Åke Sörliklev
Trollhättans SOK
25:299:393:25Brons
6
Ingemar Carlsson
Sävedalens AIK
29:4211:157:38Brons
7
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
33:2012:3811:16Brons
8
Jan Axelsson
IK Uven
33:2912:4111:25Brons
 
D55 1830 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunilla Hogedal
Vänersborgs SK
15:538:410:00Brons
2
Ann-Marie Holmström
IK Gandvik
17:129:241:19Brons
3
Ulla Carlstedt
Sävedalens AIK
17:499:441:56Brons
4
Karin Axelsson
IK Uven
17:539:462:00Brons
5
Britt-Marie Grönroos
OK Alehof
19:0810:273:15Brons
6
Kerstin Svensson
Trollhättans SOK
21:4211:515:49Brons
7
Monica Lööf
Mariestads FK
22:4112:246:48Brons
8
Eva Blomström
IK Stern
28:0215:1912:09
9
Birgitta Wiklund
OK Skogsvargarna
32:2517:4316:32
 
H55 2640 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Göran Olsson
Idefjordens SK
19:597:340:00Brons
2
Lars Hogedal
Vänersborgs SK
21:508:161:51Brons
3
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
22:078:232:08Brons
4
Gunnar Bejbom
Uddevalla OK
24:009:054:01Brons
5
Kent Kardell
Ljungskile FK
24:109:094:11Brons
6
Janne Eriksson
Eds SK
26:3710:056:38Brons
7
Roland Hulander
Ulricehamns OK
26:5410:116:55Brons
8
Sten Blomström
IK Stern
27:2310:227:24Brons
9
Bo Månsson
OK Löftan
27:3510:277:36Brons
10
Håkan Lööf
Mariestads FK
32:2212:1612:23
11
Jan-Erik Pålsson
Uddevalla IS
35:0113:1615:02
Bo Karlsson
Ljungskile FK
Ej godkänd
 
D60 1830 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Carlsson
OK Orinto
18:3110:070:00Brons
2
Ann-Britt Johansson
IK Stern
20:0711:001:36Brons
3
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
21:5211:573:21Brons
4
Rosa Johansson
IK Uven
30:5116:5112:20
 
H60 2620 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Björnberg
Frölunda OL
20:047:400:00Brons
2
Per-Arne Källén
Uddevalla OK
21:348:141:30Brons
3
Olof Karlsson
Uddevalla OK
23:399:023:35Brons
4
Jack Grönroos
OK Alehof
25:209:405:16Brons
5
Åke Axelsson
OK Skogsmunken
28:3210:538:28Brons
6
Ronny Ragnarsson
OK Skogshjortarna
29:2511:149:21Brons
7
Lars-Olof Rönnqvist
OK Löftan
30:2211:3510:18Brons
8
Bror Palgrim
Vänersborgs SK
31:4412:0711:40Brons
9
Christer Henriksgård
OK Klyftamo
36:5514:0516:51
 
D65 2310 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
21:279:170:00Brons
2
Gunnel Palgrim
Vänersborgs SK
22:219:410:54Brons
3
Gull-Britt Grönberg
Kungälvs OK
26:1711:234:50Brons
 
H65 1830 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
14:277:540:00Brons
2
Arne Berg
Stjärnorps SK
15:138:190:46Brons
3
Ingemar Wiklund
OK Skogsvargarna
16:088:491:41Brons
4
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
16:108:501:43Brons
5
Hans C Johansson
IK Stern
16:409:062:13Brons
6
Leif Olofsson
OK Flundrehof
16:429:082:15Brons
7
Hans Karlsson
OK Orinto
17:139:242:46Brons
8
Christer Westberg
IFK Göteborg
17:179:272:50Brons
9
Karl-Axel Johansson
IK Uven
20:4011:186:13Brons
 
D70 1730 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Fredriksson
Ljungskile FK
15:078:440:00Brons
2
Vivi-Anne Bylund
Rydboholms SK
17:4910:182:42Brons
3
Mildred Josefsson
Rydboholms SK
19:1311:064:06Brons
4
Margareta Holmberg
IF Hagen
22:3013:007:23Brons
 
H70 1830 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingemar Holmberg
IF Hagen
15:468:370:00Brons
2
Peo Bengtsson
OK Pan-Kristianstad
16:188:540:32Brons
3
Roland Dahl
IFK Göteborg
17:239:301:37Brons
4
Arne Claesson
Ljungskile FK
18:099:552:23Brons
5
Alf Lundström
Ljungskile FK
18:3610:102:50Brons
6
Leif Johansson
Trollhättans SOK
19:0310:253:17Brons
7
Ingvar Josefsson
Rydboholms SK
19:1210:303:26Brons
8
Totte Holm
Markbygdens OK
21:2711:435:41Brons
9
Bengt Hallén
Trollhättans SOK
25:3213:579:46
10
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
32:0717:3316:21
 
D75 1730 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Signe Nyman
Uddevalla IS
17:3710:110:00Brons
2
Marianne Höglund
FK Herkules
17:4110:130:04Brons
 
H75 2310 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åke Johansson
Trollhättans SOK
21:159:120:00Brons
2
Gunnar Larsson
Uddevalla IS
21:549:290:39Brons
3
Bertil Pettersson
OK Tyr
23:3410:122:19Brons
4
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
26:5111:375:36Brons
 
Öppen 1 1610 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marianne Karlsson
OK Flundrehof
14:048:440:00Brons
2
Anne Klint
Markbygdens OK
31:3619:3817:32
 
Öppen 2 2310 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Radka Kühnel
Trollhättans SOK
25:3111:030:00Brons
2
Marita Salomonsson
Vänersborgs SK
28:5312:303:22Brons
3
Carina Alfredsson
Vänersborgs SK
30:5713:245:26Brons
4
Karolin Alfredsson
Vänersborgs SK
31:5413:496:23Brons
5
Annika Wessmark
OK Flundrehof
34:5815:089:27
6
Rebecka Englund
OK Flundrehof
35:2715:219:56
7
Emmy Hansson
OK Flundrehof
35:2815:219:57
 
Öppen 4 2850 meter9 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Rosnäs
Skogsluffarnas OK
30:5710:520:00Brons
2
Jan Borssén
OK Kroppefjäll
31:0110:530:04Brons
3
Dennis Johansson
Stångenäs AIS
32:3711:271:40Brons
4
Tomas Johansson
Idefjordens SK
38:4513:367:48Brons
5
Joakim Lundqvist
Göteborg-Majorna OK
39:0113:418:04Brons
6
Kristina Berggren
Klabböle
46:4116:2315:44
Barbro Classon
OK Flundrehof
Ej godkänd
Elisabeth Lundqvist
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Pål Magnusson
Steinberg Klubb 90015
Ej godkänd